MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

3 hours قبل , Alicommando گفت:

photo_2018-04-14_14-11-34.jpg

تصویری از پشت پرده کنفرانس خبری وزارت دفاع روسیه درباره حمله موشکی غرب به سوریه. بر روی نقشه سوریه نیز نقاطی که هدف قرار گرفته ، مشخص است.

در توضیحات قسمت قرمز  نقشه (مثلث جنوب شرقی) چی نوشته؟

ویرایش شده در توسط jarmenkill

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاش به ادعای مقامات آمریکایی تاسیسات و بونکر مواد شیمیایی نابود شده باشه در حملات اخیر، و هدف هم نه لیستهای این اون بلکه فقط مخازن نگه داری و ساخت سلاح های شیمیایی بوده باشه. حالا از اونجا که حرف آمریکا صداقت محضه! ما هم اعتماد میکنیم که هدف فقط انسان دوستانه و اهداف هم فقط و فقط محلهای ساخت و انبار بمب شیمیایی بودند!

در مورد روس ها هم با اینکه همه واقف به نوع رویکردش و نسبتش با ما خصوصا هست و منافع خودش ولی نمیشه اولا حمایتها و رایزنی های احتمالا پشت پرده این چند روزش را کاملا بی مصرف دونست ( چند بار اشاره شد که فارغ از رویکرد هوچی گری ترامپ در توئیتر تماس های نظامی با آمریکا برقرار بوده ) و یا اینکه فکر کرد پدافند بوکی و غیر بوکی سوری ها در این مدت بدون پشتیبانی متکی به خریدهای ده سال و بیست سال پیش بوده فقط.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , IRGCC گفت:

امریکا و روسیه هر دو به فکر نشون دادن قدرت خودشون هستن و طبیعیه از پروپاگاندا استفاده کنند

ولی چیزی که جالب بود برای من نظر مخالفان بشار اسد به چیزی ک روس ها اعلام کردن نزدیک تره

دیده بان حقوق بشر سوریه  (SOHR)

65 موشک ائتلاف رهگیری و منهدم شدند

http://www.syriahr.com/en/?p=89324

مرسی بابت  گذاشتن منبع. 

بنده فراموش کردم منبع بزارم برای این خبر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در نبردهایی که تو بازی هایی مثل company of heroes  یا starcraft یا Age of Empire داشتم همیشه یک نیروهایی بودن که برای توسعه نبرد مزاحمت ایجاد می کردن 

بویژه وقتی میخواستم با گرفتن نقاطی استراتژیک دشمن رو قیچی کنم 

اولین بارها به مراکز اونها حمله می کردم و معمولا پر تلفات فقط دشمن رو کمی مهار می کردم ولی به قیمت نابودی کلی نیرو

بعد های یاد گرفتم نباید به این حملات توجه کرد و باید به استراتژی اصلی خودم وفادار باشم 

سر همین قضیه دو کار می کردم اول به یک سمت دیگر دشمن حمله ایذایی می کردم و نیروهایش رو به اون سمت حرکت می دادم

بعد مهندسان و نیروهایی رو به نقطه مورد نظر می رسوندم و شروع به ساخت دیواره یا قلعه یا تسلیحات ثابت می کردم 

دشمن بعد از ورود من همه نیروهایش رو به او سمت گسیل می کرد

با وقت و زمانی که از حمله اول خریده بودم نیمی از تاسیسات رو ساخته بودم و با درگیر و فدا کردن نیروهای محافظ مهندسان وقت می خریدم و تاسیسات و دیواره اولیه رو کامل می کردم

در این بین شاهد قتل و عام شدن نیروهای خودم می شدم که میمردند تا تاسیسات دفاعی نهایی شوند 

معمولا از اون نیروهای دفاعی تنها 10 الی 20 درصد زنده می موند ولی تاسیسات نهایی میشد 

میزان نیرویی که در این روش کشته میشد حدود 5 مرتبه کمتر از حمله مستقیم وتلفاتش به تاسیسات دشمن بود و میرفتن که بمیرن ولی پشت مرگشان ساخت تاسیساتی بود که دشمن را از پشت قیچی می کرد و ده برابر بیشتر تلفات از دشمن می گرفت و جا پایی می شد که دشمن رو از اونجا فلج می کردم 

در نهایت به پشتوانه این تاسیسات نقاط مهم دیگری رو می گرفتم و می ساختم و ناگاه بغل پایگاه دشمن تاسیساتی مهم ساخته بودم که با کمترین تجهیزات پایگاه های اصلی و کارخانه های اصلی دشمن رو می زدم و اون برای حمله به من باید تلفات بسیار شدیدی می داد آنهم نه در یک حمله که در چندین حمله تلفات می داد 

این روش رو گذاشته بودم پیشروی قلعه دفاعی 

الان هم ما در سوریه مورد مشابه رو داریم و در خود ایجاد حزب الله هم همین شرایط رو داشتیم 

در اون شرایط حزب الله خطوط دفاعی بازی داشت که امکان حمله انتحاری رو بهش می داد ولی فعلا ما اون رو نداریم ولی نکته مهم وفاداری به نقشه و برنامه اصلی است 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , Alicommando گفت:

یکی از دوستان میشه لطفا بگه دقیقا چند تا موشک منهدم شده توسط سوریه؟؟ممنونم

روس ها امار ۷۱ موشک نابود شده

و دیده بان حقوق بشر سوریه که مقرش در انگلیس هست تعداد موشک های منهدم شده رو بیش از۶۵ عدد اعلام کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , IRGCC گفت:

امریکا و روسیه هر دو به فکر نشون دادن قدرت خودشون هستن و طبیعیه از پروپاگاندا استفاده کنند

ولی چیزی که جالب بود برای من نظر مخالفان بشار اسد به چیزی ک روس ها اعلام کردن نزدیک تره

دیده بان حقوق بشر سوریه  (SOHR)

65 موشک ائتلاف رهگیری و منهدم شدند

http://www.syriahr.com/en/?p=89324

اینکه دیده بان حقوق بشر سوریه که عمدتا دست مخالفان سوریه است اینو اعلام کرده احتمال اینکه روسها درست گفته باشند رو بیشتر می کنه. به هر حال فرماندهان نظامی ما به صورت میدانی شاهد اینکه چه اتفاقی افتاده هستند و بر همون اساس برای آینده برنامه ریزی خواهند کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Aliz45678 گفت:

روس ها امار ۷۱ موشک نابود شده

و دیده بان حقوق بشر سوریه که مقرش در انگلیس هست تعداد موشک های منهدم شده رو بیش از۶۵ عدد اعلام کرده

رسانه های موثق که از بین بچه های نخبه میلیتاری و... دارن میگن 15 تا موشک منهدم شده 71 ردگیری شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Alicommando گفت:

رسانه های موثق که از بین بچه های نخبه میلیتاری و... دارن میگن 15 تا موشک منهدم شده 71 ردگیری شده!

همه دارن دروغ میگن 

آمریکا که میگه هیچکدوم رو نتونستن بزنن و اهداف کامل زده شده 

بعد بی بی سی فیلم زدن یکی رو تو آسمون نشون میده

ولی این تعدادی که شما گفتی تقریبا قطعی هست 

فقط نظر 71 موشک منهدم شده رو باید چک کرد که زمان مشخص می کنه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , Alicommando گفت:

روس ها در کنفراس از واژه سرنگونی به صراحت برای دفع حمله  موشکی استفاده کردند که   تعداد هر موقعیتی که چه تعداد موشک بهش حمله و دفع شده رو اعلام کردند

انگار یکی از دوستان در استاتوس. کنفرانس رو ترجمه کرده بود و خبرش رو هم کار کرد.

پیام ساعت ۴:۰۲ دقیقه بعد ازظهر در استاتوس رو نگاه کنید 

ویرایش شده در توسط Aliz45678

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

photo_2018-04-14_17-08-23.jpg

مواضع و پلتفرم های شلیک موشک ائتلاف

۳۵ موشک از ناوهای آمریکایی
۲۳ موشک از یک ناو آمریکایی در دریای عرب
۳ موشک از یک ناو فرانسوی
۶ موشک از یک زیردریایی آمریکایی
۱۹ موشک از ۲ روند بمب‌افکن بی-۱
 ۸ موشک از هواپیماهای انگلیسی
و ۹ موشک از هواپیماهای فرانسه شلیک شده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که مشخصه با توجه به حساسیت شرایط در سوریه و باز نبودن دست ائتلاف غربی در سرنگونی دولت مرکزی سوریه ، سیاست های تهاجمی امریکا و غرب علیه سوریه به صورت گام به گام و مرحله به مرحله طراحی شده (همون قضیه قورباغه و دیگ آب جوش!) تا با کمترین هزینه و ریسک درگیری فراگیر، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنن ... قطعا این حمله پایان کار ائتلاف غربی با سوریه نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صبح بعد حمله رییس اداره عملیات ستاد ارتش روسیه اعلام کرده بود که طبق داده های اولیه از بین نظامیان ارتش سوریه و غیرنظامیان تا اینجا هیچ تلفاتی گزارش نشده.

نقل قول

وزارت خارجه سوریه از اینکه قطر پایگاه هوایی خود را در اختیار آمریکا قرار داد تا از آن علیه سوریه استفاده کند، ابراز انزجار و این اقدام دوحه را محکوم کرد.

در حمله‌ هوایی‌ای که صبح امروز (شنبه) به برخی از مناطق سوریه انجام شد، جنگنده‌های آمریکا از پایگاه هوایی «العُدید» قطر برای این حمله استفاده کردند.

این هم جالبه، ترامپ تاجر مثلا قطر و عربستان را در موقعیتی قرار داده که هر دو برای دوشیده شدن ( در قبال گوشه چشمی ) حتی با هم مسابقه میدند. این اقدام قطر معلومه در ازای درخواست چه چیزی بوده از آمریکا.

اردوغان و تمام فک و فامیلش هم که از صبح گویا کله ی گنجشک خوردند، کشتند از ابراز وجود و خوشحالی و ناسزا به اسد خودشون را.

ویرایش شده در توسط alala

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنقل از میرزا و بچه های تحولات :

خلاصه و آماری از حملات امروز ائتلاف آمریکایی به سوریه ؛ شلیک ۱۰۳ موشک به سمت مناطق حساس و حیاتی سوریه به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ایالات متحده و متحدانش، بامداد ۲۵ فروردین بین ساعات ۵.۱۲ تا ۶.۴۰ دقیقه از هوا و دریا اقدام به حملات موشکی علیه مواضع نظامی و مهم کشور سوریه کردند.

به نقل از وزارت دفاع روسیه؛ سامانه های دفاع هوایی روسیه مستقر در پایگاه حمیمیم و طرطوس اعلام کردند که تمام حملات صورت گرفته توسط آمریکا و بریتانیا انجام شده است.

گزارشات حاکی از آن است که بمب افکن های B-1B و جنگنده های F-15 و F-16 آمریکا و همچنین جنگنده های تورنادوی نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا از سمت دریای مدیترانه و ناوهای USS Laboon و USS Monterey مستقر در دریای سرخ در حمله ی بامداد امروز استفاده شده اند.

در این حملات تعدادی از فرودگاه های نظامی، تاسیسات صنعتی و تحقیقاتی سوریه موردحملات موشکی قرار گرفتند.

گفته میشود با توجه به اخطار شب گذشته ی روسیه در خصوص وقوع حمله ی احتمالی آمریکا و آمادگی یگان های نظامی ارتش سوریه و مقاومت در منطقه؛ در پی این حمله خسارات جانی خاصی به نیروهای نظامی و یا مردم وارد نشده است.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه و با توجه به شواهد موجود، حدود ۱۰۳ موشک کروز از نوع موشک های تاماهاک از روی ناوهای جنگی و موشک های هدایت شونده GBU-38 بوسیله جنگنده ها به سمت اهداف شلیک شدند. جنگنده های تورنادو نیز ۸ موشک از نوع Scalp EG به سمت اهداف شلیک کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا تعداد شلیک های خودش رو بیش از ۱۱۸ دد اعلام کرده(متیس گفته بیش از دو برابر حمله گذشته) با در نظر گرفتن تعداد حماتانگلستان و فرانسه حد اقل به عدد ۱۵۰ میرسیم اما روسها میگویند ۱۰۳ عدد شلیک شده. کسی میدونه ریشه این تفاوت حداقل ۴۷ فروندی در چه چیزی تهفته است؟

برای تعیین تعداد بر خورد ها و... باید صبر کرد. مثل حمله به الشعیریات.  قطعابعد از گذشت مدتی(حد اکثر چند ماه) حقیقت مطلب روشن میشه. 

البته دوستان سابقه الشعیریات رو برای روسها به یاد بیارند.شاید هم ایندفعه روسها چندان غلو نکرده باشند.

اما سوال اینجاست. امریکایی ها دقیقا دنبال چه چیزی بودند؟ رژیم سوریه قطعا با این حمله سر نگون نخواهد شد.این حمله هم به احتمال بسیار بالا دارای فاز های بعدی نخواهد بود(توضیح دادم اگر قرار بر این بود قطعا اولین اقدام اونها انجام عملیات سر کوب پدافند(SEAD) باید میبود که هر گز اینطور نشد.)  معادله ی نبرد هم بعید میدونم عوض شود. 

ناو هاشون چرا منطقه رو ترک نمیکنن؟  نقشه بعدی اونها برای گرفتن سهمی بزرگتر از سوریه چه خواهد بود؟ 

اصلا آیا این اتفاقات باعث شده که ترامپ از تصمیم قبلی اش(مبنی بر خروج از سوریه) صرف نظر کرده باشد؟ 

رژیم سوره حاکمیت کورد ها رو بر بخش های تحت تسلطشون تایید کرده؟ ایابر نامه ای واقعا برای پس گرفتن ادلب و قسمت های شمالی از ترکیه وجود دارد؟ ایا درصدی امکان دارد که سوریه با این تعامل نسبتا خوبی که با کرد ها پیدا کرده قصد پس گیری نقاط اشغال شده را از انها داشته باشد.؟ یادم می آید در حول و حوش بحران  رفراندون کردستان عراق خبری منتشر شده بود که سوریه حاکومت کرد ها رو در شمال پذیرفته.

ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.