MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

هم اکنون, Skyhawk گفت:

شاید در واقع ۳۵ موشک یا حتی کمتر شلیک شده و تعدادی از اونها هم توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شدند.

احتمالا از دکوی(مثل MALD)استفاده شده و روسها و آمریکایی ها چیزی رو که در رادارهاشون دیدند گزارش دادند نه واقعیت ماجرا رو.

1 minute قبل , farhad29 گفت:

همه دروغ میگن 
کمتر از ۵۰ موشک شلیک شده.

عددهای بالای صد موشک ساختگیست

به هر دو سناریو فکر کردم،

در مورد شلیک کمتر از 50 موشک، که با در نظر گرفتن 15 انهدام و 35 اصابت و چند خطا منطقی به نظر میرسد و شلیک همان 35 موشک و دیکوی بودن الباقی نیز منطقی است:

احتمال مناسب برای تعداد به این مرتبط میشود که چه کسی فاکتور این حمله را پرداخت خواهد کرد؟!! مشتری کدام است:

- عربستان؟ ترکیه؟ اسراییل؟ اگر این گونه باشد این وسط یقینا کم فروشی صورت گرفته است.

- آمریکا؟با اعلام 120 موشک هزینه بسیار زیادی نشان میدهد برای تلاشی ناکام، و یقینا فروشنده در کنگره گیر خواهد افتاد.

- رسانه ها؟ اگر میگفتند 35 موشک زدیم همگی بدون خطا و دقیق به هدف اصابت کردند بسیار قدرتمندانه تر، منطقی تر و برای قوای ائتلاف با پرستیژ تر بود، قوای انفعال نیز در یک چالش جدی فرو میرفت و نمیتوانست با استناد ساده به تصاویر فوق مسئله 71 موفقیت پدافندی را به نام خود ثبت کند! .

----

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 minutes قبل , meysam62 گفت:

بسیاری از کارها صرف سیاسی است..  نظرسنجی ABCNews نشان می دهد که میزان تائید و اعتبار #ترامپ نزد مردم آمریکا، به بیشترین مقدار خود در یک سال گذشته رسیده است.همانطور که میبینید از 40 درصد به 56 درصد رسیده...

attachFull26962

داداش اشتباه ننوشتید؟ آخرین نرخ تایید ترامپ تو این نمودار 40 درصد و نرخ عدم تاییدش 56 درصده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد توضیحات دوستان که در بالا اشاره کرده‌اند لازم به ذکر هست بنده دیروز یه خبر از المیادن کار کردم در تایپیک که این خبرگزاری معتقد بودن بین۳۰تا۳۵ موشک شلیک شده. 

ولی در اون لحظات همه طرف ها چه غربی و چه شرقی رقم های ۱۰۰ و گاهی ۱۲۰ عدد رو ذکر می کردن

که باعث تعجب بنده هم شد این رقم ۳۵عدد

برای دیدن این خبر  المیادین به صفحه ۲۲۵ تایپیک مراجعه کنید

ویرایش شده در توسط Aliz45678

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , worior گفت:

هر جور محاسبه میکنم سه هدفی که آمریکا بصورت رسمی اعلام کرده اگرچه محقق شدد اما 120 موشک و یا 103 موشک بسیار بسیار غیر منطقی و زیاد به نظر میرسد. در ریسکی ترین محاسبات بیشتر از 35 موشک نیاز نبود، میتوانید تصاویر رو تحلیل کنید.

دلایل:

لطفا به گالری منتقل کنید.

تصویر هدف اول: برای این سه ساختمان 6 موشک مناسب است، 12 موشک کافی است، شما بنویس 15 تا رندش کن!

602551338.jpg

تصویر هدف دوم؛ برای این پایگاه هم 6 موشک کافی است، حساب کنید 15 موشک.

602551628.jpg 

تصویر سوم؛ برای این تنها سولاخ موجود در هدف، یک موشک کافی است، 3 موشک عالی است، شما حساب کن 5 تا. 

602552648.jpg

https://edition.cnn.com/2018/04/14/us/satellite-images-syrian-airstrikes/index.html

تصاویر فوق نشان میدهد، حتی اگر موارد فوق به دوبرابر افزاش دهیم، برای دستیابی به 3 هدف فوق اتفاق جدید یا انهدام بیشتری رخ نمیدهد.

بنابراین 2 سناریو قویا محتمل است؛

1- یا رقم روسها برای 103 موشک درست است، و دقیقا 32 موشک به اهداف فوق اصابت کرده اند و باقی منهدم یا منحرف یا دچار نقص فنی شده اند.(این رو از روی محاسبات مربوط به زمان بندی شلیک و سرعت رسیدن موشکها میشود محاسبه کرد)

2- رقم آمریکایی ها درست است، و همه 120 موشک شلیک شده اند اما در عین حال ادعای روسها مبنی به شلیک به 8 هدف نیز درست میباشد! و فرودگاه های سوریه نیز تحت حملات سرکوب کننده پدافندی با هدف ممانعت از پاسخ دفاعی دمشق بوده اند و به احتمال بسیار در دفاع از خود موفق بوده اند و بدین دلیل ائتلاف اشاره ای به آن نمیکند.

آنچه که مسلم است ادعای همه طرف ها با دروغ آمیخته است.

...

نکته جالب توجه برای من دیده نشدن شلیک هیچ توپ پدافندی بود.

این اخرین حرف شما رو قبول ندارم بنده یک فیلم از اعلام الحربی دیدم که توپ پدافندی هم داشت شلیک می کردم  فیلم رو پیدا کردم  توی تایپیک می فرستم

پ.ن:https://t.co/SbHTb927jU

در اخر فیلم به طور مشخص صدای رگ بار پدافند داره میاد اگه دقت کنید گلوله های ترکش شونده که در اسمان دارن میترکن هم می بینید (ثانیه ۴۰ تا ۴۶ رو نگاه کنید)

یه عکس هم اعلام الحربی اوایل صبح دیروز زد از گلوله های  پدافند در اسمان که پشت سر هم بودن

ا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بردار عزیز

-ronin  

این چه ارتباطی به بحث ما داشت. بنده عرض کردم. روسها قبلا هم بارها و بارها ثابت کردن که، یه دروغگوی بزرگ در عرصه ای بین الملی هستن. با چنین مورد فاجعه بار... و همین باعث شده. وزارت دفاع روسیه کجا و پنتاگون کجا!!! خودتم میدونی من چی میگم. منظور از خاک یکسان کردن یعنی به اهداف خودشون رسیدن... وضعیت space x اونچیزی که من گفتم. دروغ بود که روسها گفتن و اول از بیخ کتمانش کردن و.... اینکه دنبال نزدن اسراییل بودن و... اینام جای بحث بسیار عمیق داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , Aliz45678 گفت:

این اخرین حرف شما رو قبول ندارم بنده یک فیلم از اعلام الحربی دیدم که توپ پدافندی هم داشت شلیک می کردم  فیلم رو پیدا کردم  توی تایپیک می فرستم

پ.ن:https://t.co/bL9fedzenK

در اخر فیلم به طور مشخص صدای رگ بار پدافند داره میاد اگه دقت کنید گلوله های ترکش شونده که در اسمان دارن میترکن هم می بینید (ثانیه ۴۰ تا ۴۶ رو نگاه کنید)

یه عکس هم اعلام الحربی اوایل صبح دیروز زد از گلوله های  پدافند در اسمان که پشت سر هم بودن

ا

دوست عزیز شرمنده لینک رو اشتباه فرستادم

لینک فیلمی که گفتم( ثانیه ۴۰ تا۴۶ اونو بببنید)  برای توپهای پدافند

https://t.co/SbHTb927jU

پ.ن: مدیران گرامی لطفاً لینکی که در این پست قرارداده شده را در پستی که نقل قول کردم با لینک اشتباه جایگزین کنید با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
59 minutes قبل , worior گفت:

به هر دو سناریو فکر کردم،

در مورد شلیک کمتر از 50 موشک، که با در نظر گرفتن 15 انهدام و 35 اصابت و چند خطا منطقی به نظر میرسد و شلیک همان 35 موشک و دیکوی بودن الباقی نیز منطقی است:

احتمال مناسب برای تعداد به این مرتبط میشود که چه کسی فاکتور این حمله را پرداخت خواهد کرد؟!! مشتری کدام است:

- عربستان؟ ترکیه؟ اسراییل؟ اگر این گونه باشد این وسط یقینا کم فروشی صورت گرفته است.

- آمریکا؟با اعلام 120 موشک هزینه بسیار زیادی نشان میدهد برای تلاشی ناکام، و یقینا فروشنده در کنگره گیر خواهد افتاد.

- رسانه ها؟ اگر میگفتند 35 موشک زدیم همگی بدون خطا و دقیق به هدف اصابت کردند بسیار قدرتمندانه تر، منطقی تر و برای قوای ائتلاف با پرستیژ تر بود، قوای انفعال نیز در یک چالش جدی فرو میرفت و نمیتوانست با استناد ساده به تصاویر فوق مسئله 71 موفقیت پدافندی را به نام خود ثبت کند! .

----

سلام

واریور گرامی اگر چه تحلیلتان عالی بود ولی متاسفانه جمله آخرتان همه مزه آن را از بین برد و مرا به فضای بازیهای سیاسی موجود در جامعه مان برد که ما را به این وضعیت آشفته داخلی کشانده است .

:(

7 minutes قبل , Aliz45678 گفت:

دوست عزیز شرمنده لینک رو اشتباه فرستادم

لینک فیلمی که گفتم( ثانیه ۴۰ تا۴۶ اونو بببنید)  برای توپهای پدافند

https://t.co/SbHTb927jU

پ.ن: مدیران گرامی لطفاً لینکیدر این پست رقرارداده شده را در پستی که نقل قول کردم با لینک اشتباه جایگزین کنید با تشکر

دوست گرامی امیدوارم گستاخی ام را ببخشید ولی دکمه ویرایش در پائین نوشته ها همین کاربرد را دارد .

ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
50 minutes قبل , worior گفت:

شاید در واقع ۳۵ موشک یا حتی کمتر شلیک شده و تعدادی از اونها هم توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شدند.

احتمالا از دکوی(مثل MALD)استفاده شده و روسها و آمریکایی ها چیزی رو که در رادارهاشون دیدند گزارش دادند نه واقعیت ماجرا رو.

فکر نکنم از adm160  استفاده کرده باشند چون مدل اولیش همش 150 تا ازش ساخته شد و بردش هم زیر 500 بود به نظرم مدل a هم که شبیه ساز جنگنده هست و میاد (سيستم اثر افزاينده زيرسيستم ها(sas) رو جمل ميكنه اين سيستم اين قابليت رو پرتابه ميده تا بتونه در كستره وسيعي از فركانس ها و فاصله ها MALD رو به شكل يك جنگنده شبيه سازي كنه اين جنگنده ميتونه از بي 52 تا F117 متفاوت باشه فقط كافي اطلاعات مورد نياز در اختيار حافظه سيستم گذاشته بشه) و فکر هم نمیکنم بیان ازش به عنوان دیکوی کروز استفاده کنن چون خوب میتونن بیان یه بدنه خالی و موتور با یه سیستم اینرسی یابی بزارن که خیلی هزینه بیاد پایین 

مدل b هم اساسا همون مدل a هست فقط کمی بزرگتر و سنگینتر و یه شکل ذوزنقه هست و از موتو قوی تر تی جی 150 استفاده میکنه بجای تی جی 50 

مدل j هم که اخلالگر سرکوپ پدافند هست البته دکوی هم هست . یه مدلم مال انگلیس هست مدل v که تقریبا به عنوان پهباد انتهاری ازش استفاده میشه 

این نوع موشک با هدایت اینرسی و جی پی اس کار میکنه و حدود 100 جا رو میتونی به مموریش بسپاری و به اون نقاط بره . 

در کل میخوام بگم با توجه به نداشتن سر جنگی و فاصله ای که شلیک شدن  باید یه جایی تو همون منطقه سقوط کنن و حتما عکسش در میاد . و تا حالا هم حرفی در مورد اخلال تو سیستم پدافندی نشنیدیم بنابراین به شخصه این نظر رو رد شده میدونم .(البته تا نظر اساتید چی باشه )

پاینده باد ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , oldmagina گفت:

سلام

واریور گرامی اگر چه تحلیلتان عالی بود ولی متاسفانه جمله آخرتان همه مزه آن را از بین برد و مرا به فضای بازیهای سیاسی موجود در جامعه مان برد که ما را به این وضعیت آشفته داخلی کشانده است .

:(

دوست گرامی امیدوارم گستاخی ام را ببخشید ولی دکمه ویرایش در پائین نوشته ها همین کاربرد را دارد .

متاسفانه واسه پستی به بهش اشاره کردم زیاد از ویرایش استفاده کردم و قابلیت ویرایش برای پست از بین رفت

ویرایش شده در توسط Aliz45678

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

MALD به عنوان یک دکوی شبیه ساز هواگرد در تعداد بالا ذکر شده! شاید نمونه ای از تاماهاوک به چنین قابلیتی مجهز شده و مورد استفاده قرار گرفته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیکی هیلی: هدف آمریکا در سوریه جلوگیری از بسط نفوذ ایران در منطقه است

http://www.entekhab.ir/fa/news/403554/نیکی-هیلی-هدف-آمریکا-در-سوریه-جلوگیری-از-بسط-نفوذ-ایران-در-منطقه-است

هیلی: تا زمان رسیدن به اهدافمان در سوریه می‌مانیم/فردا تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه اعلام می‌کنیم

http://www.entekhab.ir/fa/news/403533/هیلی-تا-زمان-رسیدن-به-اهدافمان-در-سوریه-می‌مانیمفردا-تحریم‌های-تازه‌ای-علیه-روسیه-اعلام-می‌کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

گزارش واشنگتن پست از حمله به سوریه

با عنوان:آنچه که شما باید درباره روسیه، سوریه و جنگ پیچیده ای که به حملات هوایی ایالات متحده و متحدان منجر شده است بدانید

https://www.aparat.com/v/p7NEQ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از اخبار حمله دیشب به بوکمال و حلب خبری هست ؟

اخبار مربوط به حمله متحدین به جنبوب حلب و شمال حمص 

و رفتن تایگرها به ناصریه صحت داره ؟

بنظر قرار نیست اطراف یرموک را پاکسازی کنند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , bluemoon گفت:

از اخبار حمله دیشب به بوکمال و حلب خبری هست ؟

اخبار مربوط به حمله متحدین به جنبوب حلب و شمال حمص 

و رفتن تایگرها به ناصریه صحت داره ؟

بنظر قرار نیست اطراف یرموک را پاکسازی کنند ؟

وضعیت یرموک و دوما

آقا این نقشه اینتر اکتیو درسته؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.