MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

اینطور شنیده شده که در دیدار روئسای جمهور آمریکا و روسیه در فنلاند قراره که در ازای شبه جزیره کریمه، روسیه امتیازات بزرگی به آمریکا بخصوص در سوریه بده....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, sasasasa گفت:

من تقریبا دارم به یک جمع بندی میرسم. اونهم اینه که کلا بیشتر دوران پس از انقلاب رو بازیچه غرب و اسراییل بوده ایم.

از جنگ شروع میکنم. دو کشور ایران و عراق با هم در حال جنگ بودند که هیچکدام صاحب تکنولوژی نظامی نبودند. لوله ای به هر یک از طرفین پول و سلاح میرساند که شیر فلکه ان دست غرب بود. هر وقت میخواستند از کانال های غیر قانونی که در اصل زیر کنترل انها بود به ایران سلاح و قطعات هواپیما و موشک میرساندند هر وقت ایران زیادی جلو میرفت قیمت نفت را از طریق عربستان پائین میاوردند و به عراق سلاح و اطلاعات نظامی و کمک مالی(از طریق کشورهای عربی) میرساندند تا این جنگ در حال یک موازنه مثبت به نفع ایران ادامه بیابد و کشورهای اسلامی و عربی به همراه ایران منابع خود را خرج این راه کنند و عرب ها اسراییل را فراموش کنند. ما هشت سال این بازی رو خوردیم. زمانی هم که تصمیم به تمام شدن جنگ گرفتند شیر عراق را تا ته باز کردند و شیر فلکه ما رو بستند به نحوی که کل نیروی هوایی ما از کار افتاد و ما مجبور به پذیرش صلح شدیم

8 سال هم منابع مالی ما صرف انرژی هسته ای شد. زمانیکه به نتیجه رسید انرا هم هوا کردند. تو اون 8 سال هم میتوانستند این کار را بکنند هدف انها این بود منابع کشور 8 سال صرف انرژی هسته ای شود. اگر هم پافشاری میکردیم با حمله مستقیم هوایی تاسیسات ما را نابود میکردند

8 سال سوم کاری کردند که پول های ما در عراق و سوریه و یمن خرج شود. اون هم حالا که به نتیجه رسیده دارن تلاش میکنن که مارا از سوریه و یمن بیرون کنند.

کلا از 40 سال پس از انقلاب 16 سال دوران هاشمی و خاتمی تونستیم با عدم ورود به منازعات جهانی و منطقه ای یک رشد اقتصادی و صنعتی خوب داشته باشیم وگرنه 24 سال انقلاب این گونه گذشت

به نظرم زمانی رو که به این نتیجه رسیدید هم بفرمایید چون اهمیتش کمتر از خود نتیجه نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 19:28 , habdollahi83 گفت:

به نظرم زمانی رو که به این نتیجه رسیدید هم بفرمایید چون اهمیتش کمتر از خود نتیجه نیست!

شرمنده نمی تونم اهمیت زمانی که من به این نتیجه رسیدم  رو درک کنم میشه لطفا بیشتر توضیح بدین.

ویرایش شده در توسط sasasasa

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 18:20 , hosm گفت:

این بحث را ببرید یک تاپیک مخصوص به خود تا با اعداد و ارقام و cross check بتوانیم دقیق صحبت کنیم

اگر اینجا چند پاسخ داده شد و احساس شد رو موضوع بحث و حرف زیاده حتما این کار رو میکنم

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صفوف وحوش در جنوب سوریه در هم شکسته شده و شهرهای ابطع و داعل هم به دست ارتش سوریه ازاد شدن و به زودی گذرگاه نصیب هم ازادمیشه.چندین شهرک دیگه هم امروز ازاد شدن و وحوش عملا هیچ توانی برای مقابله ندارن.خود شهر درعا هم زیر حملات سنگینه و پیشروی داره انجام میشه.

عملیات درعا خیلی سریع تر ازچیزی که همه فکرشو میکردن پایان میپذیره و به زودی نبرد ادلب آغاز میشه.نبرد نهایی برای ازادی سوریه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 hours قبل , sasasasa گفت:

من تقریبا دارم به یک جمع بندی میرسم. اونهم اینه که کلا بیشتر دوران پس از انقلاب رو بازیچه غرب و اسراییل بوده ایم.

از جنگ شروع میکنم. دو کشور ایران و عراق با هم در حال جنگ بودند که هیچکدام صاحب تکنولوژی نظامی نبودند. لوله ای به هر یک از طرفین پول و سلاح میرساند که شیر فلکه ان دست غرب بود. هر وقت میخواستند از کانال های غیر قانونی که در اصل زیر کنترل انها بود به ایران سلاح و قطعات هواپیما و موشک میرساندند هر وقت ایران زیادی جلو میرفت قیمت نفت را از طریق عربستان پائین میاوردند و به عراق سلاح و اطلاعات نظامی و کمک مالی(از طریق کشورهای عربی) میرساندند تا این جنگ در حال یک موازنه مثبت به نفع ایران ادامه بیابد و کشورهای اسلامی و عربی به همراه ایران منابع خود را خرج این راه کنند و عرب ها اسراییل را فراموش کنند. ما هشت سال این بازی رو خوردیم. زمانی هم که تصمیم به تمام شدن جنگ گرفتند شیر عراق را تا ته باز کردند و شیر فلکه ما رو بستند به نحوی که کل نیروی هوایی ما از کار افتاد و ما مجبور به پذیرش صلح شدیم

8 سال هم منابع مالی ما صرف انرژی هسته ای شد. زمانیکه به نتیجه رسید انرا هم هوا کردند. تو اون 8 سال هم میتوانستند این کار را بکنند هدف انها این بود منابع کشور 8 سال صرف انرژی هسته ای شود. اگر هم پافشاری میکردیم با حمله مستقیم هوایی تاسیسات ما را نابود میکردند

8 سال سوم کاری کردند که پول های ما در عراق و سوریه و یمن خرج شود. اون هم حالا که به نتیجه رسیده دارن تلاش میکنن که مارا از سوریه و یمن بیرون کنند.

کلا از 40 سال پس از انقلاب 16 سال دوران هاشمی و خاتمی تونستیم با عدم ورود به منازعات جهانی و منطقه ای یک رشد اقتصادی و صنعتی خوب داشته باشیم وگرنه 24 سال انقلاب این گونه گذشت

حرف هاتونو تا جایی قبول دارم اما این جمله اخر رو اصلا! رشد اقتصادی و صنعتی ان هم در دوره اقای خاتمی؟rolling_on_the_floor

والا ما به تعطیل شدن کارخانه ها و افزایش بیکاری و در نتیجه افزایش واردات و در مجموع ایجاد فقر و اغتشاش رو بیشتر رکود میگیم تا رشد!

بازهم شاید تعریف شما از رشد اقتصادی چیزی متفاوت از اونچه تو ذهن من هست باشه!

ویرایش شده در توسط Gunslinger
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , sasasasa گفت:

برنامه ی اتمی ما ۸ ساله نبوده

۸ سال رو باید کوهی یخی در نظر بگیریم که سال ۲۰۰۳ سر از آب بیرون آورد

اینکه از غرب هم بازی خوردیم ربطی به دفاع مشروع ما از مردم کشورمون (و حتی مردم عراق!)  نداره

حضور باند نیوریورکی ها تو وزارت خارجه تو کل تاریخ ۴۰ ساله انقلاب رو هم در نظر بگیرید

مذاکرات های خود سرانه با دستور مداوم افراد خاص و سعی در کانالیزه کردن دستگاه امور خارجه و تحمیل نظرات و قرارداد ها و برنامه های مشکوک و متوالی!(از الجزایر تا برجام - از مک فارلین تا عربستان - از آمیرام نیر و مایکل لدین تا جورج سوروس! در نیویورک )

تورم ۲۰۰ درصد دوران سازندگی....

مقروض کردن دولت در این دوران...

وارد کردن سرمایه های سرمایه داران فراری دوران پهلوی در این زمان! (و باز شدن دریچه های #نفوذ....) 

شدت گرفتن جنگ ایران و عراق و یا شروع جنگ سوریه هم دلیلی جز تشکیل محور تهران - بیروت و سپس آغاز اتحاد جماهیر اسلامی نداشته و ندارد! (اواسط جنگ Cia ظاهرا از طریق یکی از #آقازاده ها متوجه میشه ایران قصد داره با ایجاد سپاه بدر و حضور عراقی ها در نبرد ضد صدام،  جمهوری اسلامی عراق رو راه بندازه که تهش با اتصال به سوریه و لبنان اتحاد جدیدی رو شکل بدن)

ویرایش شده در توسط YEQ
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , YEQ گفت:

اینکه از غرب هم بازی خوردیم ربطی به دفاع مشروع ما از مردم کشورمون (و حتی مردم عراق!)  نداره

حضور باند نیوریورکی ها تو وزارت خارجه تو کل تاریخ ۴۰ ساله انقلاب رو هم در نظر بگیرید

مذاکرات های خود سرانه با دستور مداوم افراد خاص و سعی در کانالیزه کردن دستگاه امور خارجه و تحمیل نظرات و قرارداد ها و برنامه های مشکوک و متوالی!(از الجزایر تا برجام - از مک فارلین تا عربستان - از آمیرام نیر و مایکل لدین تا جورج سوروس! در نیویورک )

وارد کردن سرمایه های سرمایه داران فراری دوران پهلوی در این زمان! (و باز شدن دریچه های #نفوذ....) 

شدت گرفتن جنگ ایران و عراق و یا شروع جنگ سوریه هم دلیلی جز تشکیل محور تهران - بیروت و سپس آغاز اتحاد جماهیر اسلامی نداشته و ندارد! (اواسط جنگ Cia ظاهرا از طریق یکی از #آقازاده ها متوجه میشه ایران قصد داره با ایجاد سپاه بدر و حضور عراقی ها در نبرد ضد صدام،  جمهوری اسلامی عراق رو راه بندازه که تهش با اتصال به سوریه و لبنان اتحاد جدیدی رو شکل بدن)

تا الان برای استخدام دولتی اقدام کردی؟!

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هوالرئوف

1. خبر های فتح های متحدین وتسلیم های مسلحین داره همین طور میاد 

امروز شهرک های(داعل/ابطع /طیبة/صیدا/ام المیاذن/نصیب/ام وعد/الکراک/بصری شام/ جبیب/طفس/شیخ سعد) در ریف شرقی وغربی درعا تسلیم شدن

که متحدین تا این لحظه طبق گفته اعلام الحربی به شهرک های(داعل/ابطع/جبیب/طفس) وارد شده اند

همچنین نیرو های متحد امروز (تل الزمیطیة) در غرب شهر درعا رو تصرف کردند که ارتباط ریف شرقی درعا رو با ریف غربی قطع کردند

وروستای(الجعلیة) در غرب سد ابطع به تصرف متحدین در آمد

2. در 10 روز گذشته مسلحین در عملیات متحدین متحمل 54 نفر تلفات شدن که از این امار 19 نفر هلاک شده مال 24 ساعت گذشته است

3.امروز ابو مهدی المهندس از روستای (الهری) در شمال شهر ابوکمال دیدن کرد این روستا هفته گذشته مورد حمله جنگنده های امریکایی قرار گرفت که نیرو های متحد متحمل 40 نفر تلفات شدن که اکثرا از نیرو های عراقی بودن

http://iswnews.com/media/2018/06/CAFB78EE-A6E3-4C06-A393-B40D00388E67-1024x1024.jpeg

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان عکسی منتشر شده درباره حمله چند روز پیش اسراییل به فرودگاه دمشق...به نظر هواپیما ترابری ایلیوشین 76 منهدم شده است نظر قطعی نمیشه داد اما اگر درست باشد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 22:26 , Gunslinger گفت:

حرف هاتونو تا جایی قبول دارم اما این جمله اخر رو اصلا! رشد اقتصادی و صنعتی ان هم در دوره اقای خاتمی؟rolling_on_the_floor

والا ما به تعطیل شدن کارخانه ها و افزایش بیکاری و در نتیجه افزایش واردات و در مجموع ایجاد فقر و اغتشاش رو بیشتر رکود میگیم تا رشد!

بازهم شاید تعریف شما از رشد اقتصادی چیزی متفاوت از اونچه تو ذهن من هست باشه!

فکر میکنم تا حالا به امار رشد اقتصادی کشور نگاهی نداخته اید

http://eghtesadgardan.ir/fa/news/4189/نرخ-رشد-اقتصادی-ایران-در-سال-های-90-1380

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 23:23 , YEQ گفت:

عزیز من حرف های شما به نظر من زیاد به موضوع مرتبط نیست. بحث حضور این  و ان در وزارت خارجه یا ورود سرمایه های سرمایه داران دوران پهلوی نیست. بحث این است که اخر جنگ انها با کاهش قیمت نفت و بستن کانال های خرید نظامی ایران عملا قدرت نظامی ما را کاهش داده و ورق را به نفع عراق برگرداند. الان هم دارن با بستن کانال های بانکی و کانال های فروش نفت اقتصاد ما را قفل میکنند. سوال اینجاست که قبلا عقل شون نمی رسید این کارها رو بکنن؟؟ یا نخواستن بکنن. به نظر من اینها به نوعی بازی دادن ما بوده. 

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 4 تیر 1397 در 02:30 , farhad29 گفت:

با سلام 
اخباری از ورود نیروهای ارتش به بصرالحریر وجود داره که به نظر میرسه با پادرمیانی ریش سفیدان ارتش وارد شهر شده  و ۹۰۰ فرد مسلح تسلیم ارتش شدن.  همچنین گزارش شذه که سفارت امریکا در اردن به تروریست های جنوب اعلام کرده که خودتون درباره ایندتون تصمیم بگیرید و روی امریکا هیچ حسابی حساب نکنید.

پ.ن.1 بصر الحریر همان شهریست که نیرو های فاطمیون درش متحمل شکست و تلفات بالایی شدن. موقعیت این شهر درناحیه شرقی استان درعا ودر نزدیکی استان سویدا هستش.

پ.ن.۲ حالا که نبرد درعا شروع شده میشه ارزش مقاومت جانانه وباور نکردنی سپاه برای حفظ شیخ مسکین رو درک کرد و درود فرستاد به روح شهیدان این مقاومت.

این دیگه چه مدلشه؟

نیروهای فاطمیون در بصر الحریر متحمل شکست سخت و تلفات باالایی شدند.

سپاه برای حفظ شیخ مسکین مقاومت جانانه و باورنکردنی انجام داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , sasasasa گفت:

فکر میکنم تا حالا به امار رشد اقتصادی کشور نگاهی نداخته اید

http://eghtesadgardan.ir/fa/news/4189/نرخ-رشد-اقتصادی-ایران-در-سال-های-90-1380

دوران خاتمی یکی از پر رونق ترین دوران کشور پس از انقلاب بود با وجود اینکه قیمت نفت بسیار پایین بود.  حجم سرمایه گذاری خارجی و نیاز به نیروی کار بسیار بالا بود به طوری که مهاجرت رو برای نیروهای متخصص معکوس کرد. نمونه اش پروژه های پارس جنوبی. من اون موقع عسلویه بودم و صبح که میخواستی بری سر کار به حدی خیابانها و جاده ها به واسطه عبور و مرور اتوبوس ها و ماشین های سنگین پر ترافیک میشد که همیشه در ترافیک میموندی. حالا پروژه های مپنا، فراب ، ..... در جاهای دیگر بماند. نگذاشتند مملکت رشد کنه....

یه بار با آمار وزیر نفت حساب کردم دیدم ضرری که ایران از عدم سرمایه گذاری، تاخیر بهره برداری و عدم کفایت پیمانکارای ایرانی پروژهای پارس جنوبی به آن تحمیل شد ( با توجه به مشترک بودن این میادین با قطر ) سرانگشتی چیزی حدود 100 میلیارد دلار بوده!!! جالبه بدونید گرانترین سازه بشر که ایستگاه فضایی بین المللی هستش و توسط چندین کشور ثروتمند و پیشرفته ساخته شده همین قدر آب خورده... تازه این فقط یه نمونه اشه.

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 9
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 9 تیر 1397 در 09:47 , habdollahi83 گفت:

دوران خاتمی یکی از پر رونق ترین دوران کشور پس از انقلاب بود با وجود اینکه قیمت نفت بسیار پایین بود.  حجم سرمایه گذاری خارجی و نیاز به نیروی کار بسیار بالا بود به طوری که مهاجرت رو برای نیروهای متخصص معکوس کرد. نمونه اش پروژه های پارس جنوبی. من اون موقع عسلویه بودم و صبح که میخواستی بری سر کار به حدی خیابانها و جاده ها به واسطه عبور و مرور اتوبوس ها و ماشین های سنگین پر ترافیک میشد که همیشه در ترافیک میموندی. حالا پروژه های مپنا، فراب ، ..... در جاهای دیگر بماند. نگذاشتند مملکت رشد کنه....

یه بار با آمار وزیر نفت حساب کردم دیدم ضرری که ایران از عدم سرمایه گذاری، تاخیر بهره برداری و عدم کفایت پیمانکارای ایرانی پروژهای پارس جنوبی به آن تحمیل شد ( با توجه به مشترک بودن این میادین با قطر ) سرانگشتی چیزی حدود 100 میلیارد دلار بوده!!! جالبه بدونید گرانترین سازه بشر که ایستگاه فضایی بین المللی هستش و توسط چندین کشور ثروتمند و پیشرفته ساخته شده همین قدر آب خورده... تازه این فقط یه نمونه اشه.

نبرد کشورها مثل نبرد فوتبال میمونه. شما از هر نقطه ای ضعف داشته باشی از همون نقطه بهت گل میزنن. زمانی میتونی تو بازی قدرت بری که از نظر اقتصادی تکنولوژی  مدیریتی و ساختاری و نظامی قدرتمند باشی. ما باید مثل مدل ترکیه و یا چین چند دهه رو قدرت اقتصادی خودمون کار میکردیم بعد برای جهان گردن کشی میکردیم. نتیجه همین شد که از نظر من دو دهه یعنی بعد از خاتمی تمام منابع مالی ما رفت و دستمون به هیچ جا هم نرسید. 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.