MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

5 hours قبل , Ahad1394 گفت:

این دیگه چه مدلشه؟

نیروهای فاطمیون در بصر الحریر متحمل شکست سخت و تلفات باالایی شدند.

سپاه برای حفظ شیخ مسکین مقاومت جانانه و باورنکردنی انجام داد.

متوجه منظورتون نشدم ؟؟؟

شکست فاطمیون در بصرالحریر مطلب پوشیده ای نیست و قصد من اشاره به روحیه پایین تروریست ها و روحیه بالا سوری ها بود که بدون مقاومت جدی تسلیم ارتش سوریه شدن و همچنین اشاره ای به تاریخ این شهر که ازاد شد.

مصاحبه اختصاصی تسنیم از این عملیات رو در لینک پایین ببینید:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/05/03/1137505/افشای-پشت-پرده-اعترافی-که-بی-بی-سی-به-نفع-تروریست-ها-پخش-کرد-با-تبر-بالای-سرمان-بودند-نمی-گفتیم-قطعه-قطعه-می-شدیم-عکس-و-فیلم

و اما در مورد شیخ مسکین باید گفت اگر این شهر از دست میرفت در پی اون شهر درعا و کل استان ازدست میرفت. مثل اتفاقی که در ادلب افتاد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 17:48 , sasasasa گفت:

فکر میکنم تا حالا به امار رشد اقتصادی کشور نگاهی نداخته اید

http://eghtesadgardan.ir/fa/news/4189/نرخ-رشد-اقتصادی-ایران-در-سال-های-90-1380

این آمار درست هست و من هم قبول دارم تا حدودی این رو. ولی ببین عزیز من در دوران اون اقای محترم چندین و چند کارخونه تعطیل شد! چشم پوشی از این کار خیلی اشتباهیه چرا که تعطیلی یک کارخونه ینی افزایش واردات. ماشاید در دوران ایشون رشد خوبی داشتیم ولی پس از اون با اومدن اقای احمدی نژاد کلا همه چی برگشت. و نمیشه گفت تمام اون مشکلات مربوط به اقای احمدی نژاد بود. بخشیش هم مربوط به اقای خاتمی بود چرا که روابطی رو ایجاد کردند که هیچ ضمانت و پایداری ای نداشت!

از طرف دیگه به این مسئله دقت کنید!  اینجا ایرانه! و ماهم  ایرانی هستیم!

همین ایرانی بودن و اللخصوص شیعه بودن مون باعث میشه کلا غرب و یهودی ها و به عبارت دیگه طبقه بالا و صدرنشین جامعه جهانی همیشه مارویک تهدید بدونهو پس مطئنا روابط تجاری ما با کشور های خارجی تازمانی که ابر قدرت نباشیم کاملا ناپایدار و تاحدودی زیان بار نیزهست.

مثلا با ایجاد یک مسئله و یک اتفاق,امریکا همین روابط تجاریمونو میکوبه تو سرمون که اگه فلان بشه منم فلان میکنم. و با قطع شدن روابط تجاری ضربه سختی به ما وارد میشه. چون اون موقع دیگه کارخونه ای نیست که بخواد با تولید داخلی کمبود هارو از بین ببره.

و درضمن تاجایی که من به یاد دارم بعد انقلاب هیچ قرارداد و رابطه تجاری ای با غرب که  واقعا مفید باشه ندیدم و به یاد ندارم.

حالا مسائل دیگه اش که مربوطبه داخل هست بماند که چه فاجعه ای به بار میاره!

ویرایش شده در توسط Gunslinger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
40 minutes قبل , Gunslinger گفت:

این آمار درست هست و من هم قبول دارم تا حدودی این رو. ولی ببین عزیز من در دوران اون اقای محترم چندین و چند کارخونه تعطیل شد! چشم پوشی از این کار خیلی اشتباهیه چرا که تعطیلی یک کارخونه ینی افزایش واردات. ماشاید در دوران ایشون رشد خوبی داشتیم ولی پس از اون با اومدن اقای احمدی نژاد کلا همه چی برگشت. و نمیشه گفت تمام اون مشکلات مربوط به اقای احمدی نژاد بود. بخشیش هم مربوط به اقای خاتمی بود چرا که روابطی رو ایجاد کردند که هیچ ضمانت و پایداری ای نداشت!

از طرف دیگه به این مسئله دقت کنید!  اینجا ایرانه! و ماهم  ایرانی هستیم!

همین ایرانی بودن و اللخصوص شیعه بودن مون باعث میشه کلا غرب و یهودی ها و به عبارت دیگه طبقه بالا و صدرنشین جامعه جهانی همیشه مارویک تهدید بدونهو پس مطئنا روابط تجاری ما با کشور های خارجی تازمانی که ابر قدرت نباشیم کاملا ناپایدار و تاحدودی زیان بار نیزهست.

مثلا با ایجاد یک مسئله و یک اتفاق,امریکا همین روابط تجاریمونو میکوبه تو سرمون که اگه فلان بشه منم فلان میکنم. و با قطع شدن روابط تجاری ضربه سختی به ما وارد میشه. چون اون موقع دیگه کارخونه ای نیست که بخواد با تولید داخلی کمبود هارو از بین ببره.

و درضمن تاجایی که من به یاد دارم بعد انقلاب هیچ قرارداد و رابطه تجاری ای با غرب که  واقعا مفید باشه ندیدم و به یاد ندارم.

حالا مسائل دیگه اش که مربوطبه داخل هست بماند که چه فاجعه ای به بار میاره!

من پاسخ حرف های شما رو  نمیدم چون اولا تاپیک این نیست دوما حرف هاتون تقریبا نشون میده تو این امور خیلی  کم اطلاع هستین.

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 تیر 1397 در 22:26 , Gunslinger گفت:

حرف هاتونو تا جایی قبول دارم اما این جمله اخر رو اصلا! رشد اقتصادی و صنعتی ان هم در دوره اقای خاتمی؟rolling_on_the_floor

والا ما به تعطیل شدن کارخانه ها و افزایش بیکاری و در نتیجه افزایش واردات و در مجموع ایجاد فقر و اغتشاش رو بیشتر رکود میگیم تا رشد!

بازهم شاید تعریف شما از رشد اقتصادی چیزی متفاوت از اونچه تو ذهن من هست باشه!

بر 8 تیر 1397 در 23:23 , YEQ گفت:

برنامه ی اتمی ما ۸ ساله نبوده

۸ سال رو باید کوهی یخی در نظر بگیریم که سال ۲۰۰۳ سر از آب بیرون آورد

اینکه از غرب هم بازی خوردیم ربطی به دفاع مشروع ما از مردم کشورمون (و حتی مردم عراق!)  نداره

حضور باند نیوریورکی ها تو وزارت خارجه تو کل تاریخ ۴۰ ساله انقلاب رو هم در نظر بگیرید

مذاکرات های خود سرانه با دستور مداوم افراد خاص و سعی در کانالیزه کردن دستگاه امور خارجه و تحمیل نظرات و قرارداد ها و برنامه های مشکوک و متوالی!(از الجزایر تا برجام - از مک فارلین تا عربستان - از آمیرام نیر و مایکل لدین تا جورج سوروس! در نیویورک )

تورم ۲۰۰ درصد دوران سازندگی....

مقروض کردن دولت در این دوران...

وارد کردن سرمایه های سرمایه داران فراری دوران پهلوی در این زمان! (و باز شدن دریچه های #نفوذ....) 

شدت گرفتن جنگ ایران و عراق و یا شروع جنگ سوریه هم دلیلی جز تشکیل محور تهران - بیروت و سپس آغاز اتحاد جماهیر اسلامی نداشته و ندارد! (اواسط جنگ Cia ظاهرا از طریق یکی از #آقازاده ها متوجه میشه ایران قصد داره با ایجاد سپاه بدر و حضور عراقی ها در نبرد ضد صدام،  جمهوری اسلامی عراق رو راه بندازه که تهش با اتصال به سوریه و لبنان اتحاد جدیدی رو شکل بدن)

چقدر متن نوشته ها منو یاد یه کاربری میندازه که چندبار بن شد و هر بار با یه اکانت برگشت 

به هر حال اینجور تحلیل ها مال خبرگزاری های جناحی و دستوری هست تا تاپیک بحث تو میلیتاری

هر دوران تو جمهوری اسلامی کلی نقد داره ولی متاسفانه نقد بد عادت شده و نمیدونم چرا کسی توجه نمیکنه دفاع و حمله بد به چیزی یعنی حمایت از اون

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, arminheidari گفت:

چقدر متن نوشته ها منو یاد یه کاربری میندازه که چندبار بن شد و هر بار با یه اکانت برگشت 

به هر حال اینجور تحلیل ها مال خبرگزاری های جناحی و دستوری هست تا تاپیک بحث تو میلیتاری

هر دوران تو جمهوری اسلامی کلی نقد داره ولی متاسفانه نقد بد عادت شده و نمیدونم چرا کسی توجه نمیکنه دفاع و حمله بد به چیزی یعنی حمایت از اون

الان دقیقا کدوم بخش حرف های من جناحی بوده؟ 

مسبوق به سابقه هست که میبینم تا کسی اولین حرفش رو میزنه بلافاصله قضاوت و محاکمه و اعدام!!!

مشکل شما "باند نیوریورکی ها" بود؟

تو همین تیم مذاکره کننده هم جاسوس مگه نبود؟

حکم بعضی از این افراد صادر شد (حسین موسویان و... )

پرونده ی بعضیا هم هنوز بعد سی چهل سال هنوز بازه (گنده ترینش پرونده ی ترور نفر اول دستگاه اجرایی مملکته که هنوز هم بازه و بعد این همه مدت کسی عین خیالش هم نیست!)

یا کلمه ی "جورج سوروس" شما رو رنجوند؟ (متن خبر دیدار اون رییس سابق و نماینده وزارت خارجه تو نیویورک تو اینترنت هست هنوز  -  لازمه بگم هنوز هم اسم این شخص و معاون مدیرزیستشون! که خانم هم هستند هنوز تو افراد شرکت کننده تو اجلاس صهیونیستی بیلدربرگ در ۱۹۹۹ در پنل این اجلاس موجوده و من تعجبی نمی کنم که خبر دستگیری یهودیان آنوسی جاسوس رو تو دفتر این شخص تو دولت فعلی و توسط اطلاعات سپاه رو بشنوم!)

بحث سپاه بدر و تشکیل جمهوری اسلامی عراق رو هم که آمریکایی ها سند هاش رو منتشر کردند!

اتحاد جماهیر اسلامی که طرح حضرت امام (ره) جهت یکپارچه کردن امت اسلامی بود

شایدم مشکل شما اون ۸ ساله و... 

مشکل پیام من این بود تمام مسائلی که میشه سرش ساعت ها بحث و تبادل نظر کرد رو در یک پیام خلاصه کردم و شاید هم توقع میرفت که بگم ناکارآمدی توسط سیستم (نه نظام) فعلیه (که التقاطی و تقلیدی از غربه) که قرار بود طی مدتی ارتقا (=اصلاح) پیدا کنه ولی وقتی یک عده ای نمیگذارند که حتی سراغ این بحث ها برویم پس ناچار مجبورم شمشیرم سمت این افراد بگیرم

من به نظرات بقیه کار ندارم اما در مورد حرف هایی که قراره بزنم قبلش در اون خصوص مطالعه کرده و گرنه دلیلی نمیبینم بیام تو یک فروم تخصصی نظامی بحث سیاسی! انجام بدم لذا اگه قراره که اینجا صرفا مکانی برای بحث ۴ نفره بین خودتون و صرفا مثل روابط عمومی  و ارگان تبلیغاتی غیر رسمی دستگاه های دولتی و یا نظامی عملی کنید من دیگه حرفی ندارم شما رو با خودتون تنها میذارم، خوش باشید و به کارتون ادامه بدید براتون آرزوی موفقیت میکنم :rose:

(و دوباره خواهیم خواند : دولت هم که کارآمده و حضورمون در سوریه اشتباه ست و تمام بدبختی ها حاصل کار انقلابیونه و برجام هم مسئولش رهبریه و.........(این چرخه تا ابد ادامه دارد!)

پ.ن: این اولین و آخرین اکانت بنده در اینجا بود و با این اوصاف دیگه دلیلی نمیبینم که اینجا به فعالیت ادامه بدم ( تازه دارم میفهمم چرا نظامیون نباید وارد سیاست بشوند! :) البته اگه دوستان فوق الذکر نظامی باشند نه مثل ما جوان و...)

#نقد_آری

#تمسخر_و_برچسب_خیر

صرفا برای میلیتاری!

ویرایش شده در توسط YEQ
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , YEQ گفت:

صرفا برای میلیتاری!

سلام علیکم

این فرموده شما ، کپی رایت دارد ;)

26 minutes قبل , YEQ گفت:

این اولین و آخرین اکانت بنده در اینجا بود و با این اوصاف دیگه دلیلی نمیبینم که اینجا به فعالیت ادامه بدم

حالا زیاد ناراحت نشوید ، بحث دوستانه ای هست  ، حالا ممکن هست یک سوء تفاهمی هم پیش آمده باشد ، ولی مهم این هست که تحلیلهای دو طرف را همه می بینند و در نهایت قضاوت با مخاطب هست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , YEQ گفت:

الان دقیقا کدوم بخش حرف های من جناحی بوده؟ 

مسبوق به سابقه هست که میبینم تا کسی اولین حرفش رو میزنه بلافاصله قضاوت و محاکمه و اعدام!!!

مشکل شما "باند نیوریورکی ها" بود؟

تو همین تیم مذاکره کننده هم جاسوس مگه نبود؟

حکم بعضی از این افراد صادر شد (حسین موسویان و... )

پرونده ی بعضیا هم هنوز بعد سی چهل سال هنوز بازه (گنده ترینش پرونده ی ترور نفر اول دستگاه اجرایی مملکته که هنوز هم بازه و بعد این همه مدت کسی عین خیالش هم نیست!)

یا کلمه ی "جورج سوروس" شما رو رنجوند؟ (متن خبر دیدار اون رییس سابق و نماینده وزارت خارجه تو نیویورک تو اینترنت هست هنوز  -  لازمه بگم هنوز هم اسم این شخص و معاون مدیرزیستشون! که خانم هم هستند هنوز تو افراد شرکت کننده تو اجلاس صهیونیستی بیلدربرگ در ۱۹۹۹ در پنل این اجلاس موجوده و من تعجبی نمی کنم که خبر دستگیری یهودیان آنوسی جاسوس رو تو دفتر این شخص تو دولت فعلی و توسط اطلاعات سپاه رو بشنوم!)

بحث سپاه بدر و تشکیل جمهوری اسلامی عراق رو هم که آمریکایی ها سند هاش رو منتشر کردند!

اتحاد جماهیر اسلامی که طرح حضرت امام (ره) جهت یکپارچه کردن امت اسلامی بود

شایدم مشکل شما اون ۸ ساله و... 

مشکل پیام من این بود تمام مسائلی که میشه سرش ساعت ها بحث و تبادل نظر کرد رو در یک پیام خلاصه کردم و شاید هم توقع میرفت که بگم ناکارآمدی توسط سیستم (نه نظام) فعلیه (که التقاطی و تقلیدی از غربه) که قرار بود طی مدتی ارتقا (=اصلاح) پیدا کنه ولی وقتی یک عده ای نمیگذارند که حتی سراغ این بحث ها برویم پس ناچار مجبورم شمشیرم سمت این افراد بگیرم

من به نظرات بقیه کار ندارم اما در مورد حرف هایی که قراره بزنم قبلش در اون خصوص مطالعه کرده و گرنه دلیلی نمیبینم بیام تو یک فروم تخصصی نظامی بحث سیاسی! انجام بدم لذا اگه قراره که اینجا صرفا مکانی برای بحث ۴ نفره بین خودتون و صرفا مثل روابط عمومی  و ارگان تبلیغاتی غیر رسمی دستگاه های دولتی و یا نظامی عملی کنید من دیگه حرفی ندارم شما رو با خودتون تنها میذارم، خوش باشید و به کارتون ادامه بدید براتون آرزوی موفقیت میکنم :rose:

(و دوباره خواهیم خواند : دولت هم که کارآمده و حضورمون در سوریه اشتباه ست و تمام بدبختی ها حاصل کار انقلابیونه و برجام هم مسئولش رهبریه و.........(این چرخه تا ابد ادامه دارد!)

پ.ن: این اولین و آخرین اکانت بنده در اینجا بود و با این اوصاف دیگه دلیلی نمیبینم که اینجا به فعالیت ادامه بدم ( تازه دارم میفهمم چرا نظامیون نباید وارد سیاست بشوند! :) البته اگه دوستان فوق الذکر نظامی باشند نه مثل ما جوان و...)

#نقد_آری

#تمسخر_و_برچسب_خیر

صرفا برای میلیتاری!

مشکل نقد نیست که نقد همیشه وارده و طرف مقابل باید جواب بده

مشکل زمانی پیش میاد که استانداردها دوگانه میشه و برای نتیجه دلخواه شروع به تفسیر می کنیم 

نتیجه این روش این میشه که 40 سال از انقلاب میگذره و ما تو بحران اقتصاد گیر کردیم و هنوز میگیم حسن بود یا محمود 

رمز و جمله این تفکر که انقلاب رو زمین زده ، "اگر من بودم اینطوری نمیشد" در حالی که همه جناح ها و تفکرهای مدعی امتحانشون رو پس دادن 

تا وقتی که ما به سمت اصلاح روش سیستم اقتصادی نریم و حاجی بازاری و اون بازار قدیم رو به از حالت دلالی به حالت پویا تبدیل نکنیم وضع بدتر هم میشه 

در مورد سوریه باید بگم 

حضور ما اونجا دست ما و انتخاب ما نبود 

ما راهی جز ورود نداشتیم و همیشه دستور رهبری این بود که سوری ها باید این بلا رو از کشورشون رفع کنن 

و اگرنه با یه لشکر سپاه میشد کار رو تمام کرد 

اگر در بحث هزینه نگاه کنیم میبنیم که سوریه یک رقابت بین المللی و منطقه ای فشرده است و هرچقدر ما توش هزینه کرده باشیم کشورهای عربستان و امارات ده ها که البته بیشتر هزینه کرده اند و این نبرد اراده و هزینه هاست 

مطمئن باشید فشاری که داره به اقتصاد عربستان میاد بشدت بیشتر از ماست و وجود جنگ یمن به کل سرمایه های عربستان را سر میکشه 

و در آخر کسی که بتونه با کمترین هزینه بیشترین مقاومت و رشد رو بکنه برنده خواهد بود  

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گشت های ارتش ایالات متحده آمریکا در منبج

Dg8aolhX4AEZvmE.jpg

thumb_1000w_q95.jpg thumb_Dg8vEqfW4AA3zoI.jpg thumb_1000w_q925.jpg thumb_1000w_q951.jpg thumb_Dg8vDMMX4AABbOc.jpg thumb_Dg80WThXUAgaw4J.jpg thumb_Dg80WTfWkAE5TqO.jpg thumb_Dgx5xsHUEAUHlxk.jpg thumb_Dgwet1HVAAY4NP6.jpg thumb_Dg80WTvWsAE3k3T.jpg thumb_Dg8vFM2X0AAPBs8.jpg

تصاویر بالا مربوط به نیروهای ارتش امریکا مستقر در نزدیکی شهر منبج و راه های منتهی به این شهر است ( تصاویر مربوط به تاریخ 30 خرداد الی 7 تیر می باشد.). نیروهای امریکا در روزهای گذشته به شکل هماهنگ گشت های را با ارتش ترکیه برای نظارت بر این منطقه ترتیب داده اند. با توجه به توافقی که بین آمریکا وترکیه در مورد خروج کردها از منبج منتشر شده است، یکی از اهداف این گشت ها ایجاد ثبات برای  فراهم کردن شرایط مناسب برای عقب نشینی کردهاست.

thumb_68678.jpg

گشت نیروهای ترکیه در نزدیکی منبج هماهنگ با ارتش امریکا

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , arminheidari گفت:

مشکل نقد نیست که نقد همیشه وارده و طرف مقابل باید جواب بده

مشکل زمانی پیش میاد که استانداردها دوگانه میشه و برای نتیجه دلخواه شروع به تفسیر می کنیم 

نتیجه این روش این میشه که 40 سال از انقلاب میگذره و ما تو بحران اقتصاد گیر کردیم و هنوز میگیم حسن بود یا محمود 

رمز و جمله این تفکر که انقلاب رو زمین زده ، "اگر من بودم اینطوری نمیشد" در حالی که همه جناح ها و تفکرهای مدعی امتحانشون رو پس دادن 

تا وقتی که ما به سمت اصلاح روش سیستم اقتصادی نریم و حاجی بازاری و اون بازار قدیم رو به از حالت دلالی به حالت پویا تبدیل نکنیم وضع بدتر هم میشه 

در مورد سوریه باید بگم 

حضور ما اونجا دست ما و انتخاب ما نبود 

ما راهی جز ورود نداشتیم و همیشه دستور رهبری این بود که سوری ها باید این بلا رو از کشورشون رفع کنن 

و اگرنه با یه لشکر سپاه میشد کار رو تمام کرد 

اگر در بحث هزینه نگاه کنیم میبنیم که سوریه یک رقابت بین المللی و منطقه ای فشرده است و هرچقدر ما توش هزینه کرده باشیم کشورهای عربستان و امارات ده ها که البته بیشتر هزینه کرده اند و این نبرد اراده و هزینه هاست 

مطمئن باشید فشاری که داره به اقتصاد عربستان میاد بشدت بیشتر از ماست و وجود جنگ یمن به کل سرمایه های عربستان را سر میکشه 

و در آخر کسی که بتونه با کمترین هزینه بیشترین مقاومت و رشد رو بکنه برنده خواهد بود  

مدیونید اگر فکر کنید که نظر بنده ذره ای با مطالبی که فرمودید و یا قبلا فرموده بودید متفاوت بوده باشه (اون قضاوته هست که آدم رو اذیت میکنه - البته طبیعی هم هست عمدتا اینگونه موضوعات در همه جا به بدترین شکل ممکن بیان شده - یک دفاع بد )

صحبت استاندارد دوگانه شد همیشه در بحث با افرادی که در جبهه ی مخالف قرار داشتند سعی کردم قضیه رو از دید اونها ببینم تا به جمع بندی درست برسم اما هر بار که نوبت همان دوستان میشد با برخوردی کاملا متفاوت از آنچه انتظار داشتیم روبرو شدیم ( این روز ها هم که صحبت مصالح ملی میشه بازهم ما به دنبال وحدت میرویم اما وقتی که ما نیاز به وحدت داشتیم آن افراد کجا بودند؟)

درکل اشکال از بنده بود که در جواب دوستمان مطلب رو به طور کامل و واضح بیان نکردم (ادبیاتمون نسبت به اساتید ضعیف تره که ناشی از کم سوادی و کم تجربگی ماست)

مسئله ای که فرمودند بازی خوردنه بود

تنها پدیده و ساختاری که تونسته در مقابل آنچه که امروز دشمن ما به حساب میاد (آمریکا و انگلیس و... یا نظام کلی حاکم بر اونها) در مقابلش همانند خودش با تبدیل کردن تهدید ها به فرصت و یا در بلند مدت با بهره برداری از شکست ها همانند یک پیروز عمل کنه ( با اینکه در موقعیتی شکست بخوره ولی همون شکست هم اون رو به مقصودش برسونه) انقلاب اسلامیه که البته این ویژگی ذاتا مختص به خودش هم هست

ممکنه تو یک مقطع یک نقطه ای عقب بمونیم یا ظاهرا بازی بخوریم اما در نهایت این ماییم که به مقصود میرسیم (سوای از هزینه ای که این وسط پرداخت میشه)

دشمنی که مقابل ماست رو اگر واقعا شیطان در نظر بگیریم (طبق فرموده حضرت امام (ره)) هیچ وقت دنبال نابودی و کشتن ما نبوده و نیست بلکه به دنبال مهار و کنترل و اطاعت پذیری ماست (چیزی که امروز ازش به عنوان تغییر رفتار در منطقه نام میبرند) - 50 ساله که این روش رو به کار بردند با اینحال چیزی که عایدشون شده و میشه اینکه از منطقه ی ما خارج بشن و این قضیه رو از اول هم میدونستند (فقط هزینه رو دارن برای ما افزایش میدن که شاید منصرف و یا مهار بشیم)

اگر بازی خوردنی وجود داره اگر مشکلاتی وجود داره ناشی از اختلال در بخش های تصمیم گیر هست ؛ این اختلال هم یک بخشش ساختاریه که حتی از قبل انقلاب وجود داشته مثل ساختار نظام آموزشی کشور که طبق اصول غربی پیاده و اجرا شده و تهش هم تنها خروجی حاصلش نیروی علمی با سیستم عامل غربی هست که تنها در اون ساختار به کار میاد و یکی از زمینه های پدیده ی فرار مغز ها به شمار میاد با این اوصاف پذیرش مسائلی چون 2030 و امثالهم که بحثش مطرحه در این سیستم اجتناب ناپذیره ؛ ساختار سیاسی کشور هم سه قوه رو شامل میشه تثلیثی هستش و ساختار اداری و اقتصادی ما هم فرسوده و نامعین که البته بعد انقلاب به مرور قرار بود اصلاح و درست بشن اما کسانی که نظام رو تئوریزه و پایه گذاری کردند عمدتا ترور شدند و یا به حاشیه کشانده شدند و طرح ها و نظریه ها نیمه تمام و انجام نشده باقی ماند و افراد دیگری مسئولیت این بخش ها رو به عهده گرفتندو... البته تا اونجایی که میدونم حضرت آقا نظر به تغییر سیستم اداره ی کشور از ریاست جمهوری به پارلمانی رو داشتند و شخص رهبری همواره تو این سال ها با مطرح کردند مسائلی مثل تولید علوم انسانی بومی و به تنهایی پای مسائل نظام و انقلاب بودند (دریغ از همکاری و حرکتِ متخصصین در حوزه و دانشگاه)

یک بخشش هم رو هم که در پست قبلی اشاراتی بهش کردم حضور و تاثیر دشمن در بین ماست که به اختلالات ذکر شده دامن میزنه و از اصلاح وضع موجود جلوگیری میکنه     ( مثل حوادث چند روز اخیر مخصوصا در بازار تهران و حضور ملموس عناصر منافقین و علی الخصوص بازار موبایل و لوازم الکترونیک که ظاهرا معلوم شده بخشی از هزینه های سازمان مجاهدین خلق از همین راه و در داخل کشور تامین شده و میشود! - یا حوادث خرمشهر که به ناکارآمدی یک دستگاه دامن زده و به یک مسئله ی امنیتی تبدیل شد!)

مسئله سوریه رو هم موافقم ، اما اگر عده بخواهند که مسائل و مشکلات امروز کشور رو به حضور ما در سرزمین شام پیوند بزنند لازمه که بدونند حضور ما در سوریه 7-8 ساله نبوده و از اول انقلاب و حتی قبل از اون ما به سوریه رفت و آمد داشتیم - آغاز بحران سوریه با هم هدفی جز جلوگیری از همین حضور ما نبوده و نیست - یک زمانی ادعا می کردند مردم مسلمان سوریه به دنبال جمهوری دمکراتیک اسلامی هستند اما در حوادث اخیر (از شهادت سردار الله دادی به این سمت) نیت و عاملین واقعی خودشون رو به خوبی نشون دادند که از ابتدا هدف تنها خروج ما از سوریه بوده و است و وحشت امروز اسرائیل ناشی از برعکس شدن نتیجه بحران و تشدید حضور ما در کنار مرز های اشغالیست! 

تقریبا مطمئنم بعد از درعا نوبت قنیطره و جولانه که تسویه حساب ما با عامل اصلی بحران اونجا انجام میشه.

3 hours قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم

این فرموده شما ، کپی رایت دارد ;)

حالا زیاد ناراحت نشوید ، بحث دوستانه ای هست  ، حالا ممکن هست یک سوء تفاهمی هم پیش آمده باشد ، ولی مهم این هست که تحلیلهای دو طرف را همه می بینند و در نهایت قضاوت با مخاطب هست

السلام علیکم

بله پوزش بنده رو بپذیرید :) ، نشون دهنده ی این نکته بود که میلیتاریِ نوین و مطالب شما رو دنبال میکنم و از خط مشی که بارها تاکید داشتید به خوبی مطلعم و اینکه گفتن یک سری مطالب که ممکنه سطح مباحث رو پایین بیاره

اما خب مطرح شدن یک سری مطالب شد مثل اون قضیه ی سیلی خوردنه که هر بار یک دستی از پشت پرده میاد به ما میزنه و غیب میشه و بعدش یک عده میان تحلیل میکنن چرا میخوریم و بعضیا هم هر بار میپرسن که چی بود ؛ ما هم شدیم اونی که هربار میبینه اومدن این دست رو از پشت پرده و برخوردش رو و مثل امروز آه و ناله و فغان ، کسی هم نمیگه که چه کنیم که دیگه نخوریم!

یکمی دوستان صبر رو ببرن بالا و دیرتر قضاوت کنند خیلی از مسائل حل میشه

بر 8 تیر 1397 در 23:32 , worior گفت:

تا الان برای استخدام دولتی اقدام کردی؟!

ان شا الله اونجایی که قراره بریم خیلی به مصاحبه و پروسه های اعتقاد ندارن و یک راست میرن سر اصل مطلب که اون هم چیزی نیست جز "پارتی" ! :)

ویرایش شده در توسط YEQ
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , YEQ گفت:

بله پوزش بنده رو بپذیرید :) ، نشون دهنده ی این نکته بود که میلیتاریِ نوین و مطالب شما رو دنبال میکنم و از خط مشی که بارها تاکید داشتید به خوبی مطلعم و اینکه گفتن یک سری مطالب که ممکنه سطح مباحث رو پایین بیارهاما خب مطرح شدن یک سری مطالب شد مثل اون قضیه ی سیلی خوردنه که هر بار یک دستی از پشت پرده میاد به ما میزنه و غیب میشه و بعدش یک عده میان تحلیل میکنن چرا میخوریم و بعضیا هم هر بار میپرسن که چی بود ؛ ما هم شدیم اونی که هربار میبینه اومدن این دست رو از پشت پرده و برخوردش رو و مثل امروز آه و ناله و فغان ، کسی هم نمیگه که چه کنیم که دیگه نخوریم!

سلام مجدد

اتفاقی نیافتاده ...... ;)

بنده از همان ابتدا معتقد بودم و همچنان این را دنبال می کنم که هر کاربری ، با قید ارائه نظر و تحلیل و مطلب بصورت محترمانه و در چهارچوب قوانین موضوعه میلیتاری   ، این حق را دارد که شرایط فعلی کشور و دنیا را در هر سطحی و با هر گرایشی تحلیل کند ، و مزیت چنین شیوه ای ، این هست که نظرات مختلف با هم تلاقی کرده  و همه از ان استفاده می کنند .

اصرار بر اعمال این شیوه در میلیتاری از شهریور 1394 به این سو ، این هست که دوستان دانشمند و فاضل (حالا با هرسلیقه سیاسی ) فرصت ابراز نظر داشته باشند و تحلیل های ارزشمند  این دوستان در هیاهوی جنجال های حاشیه ای ، به اصطلاح مفقود نشود و دائم تیتر شود که این زنده بودن میلیتاری را اثبات می کند .

به هر ترتیب ، حضور دوستان در انجمن ، مایه مسرت و خوشحالی است و امیدوارم این حضور مستمر باشد .. انشا....

موفق و موید باشید

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
42 minutes قبل , YEQ گفت:

یک بخشش هم رو هم که در پست قبلی اشاراتی بهش کردم حضور و تاثیر دشمن در بین ماست که به اختلالات ذکر شده دامن میزنه و از اصلاح وضع موجود جلوگیری میکنه     ( مثل حوادث چند روز اخیر مخصوصا در بازار تهران و حضور ملموس عناصر منافقین و علی الخصوص بازار موبایل و لوازم الکترونیک که ظاهرا معلوم شده بخشی از هزینه های سازمان مجاهدین خلق از همین راه و در داخل کشور تامین شده و میشود! - یا حوادث خرمشهر که به ناکارآمدی یک دستگاه دامن زده و به یک مسئله ی امنیتی تبدیل شد!)

در این که از نارضایتی مردم عوامل مخالف خارجی مثل مجاهدین بهره برداری و سوئ استفاده می کنند بحثی نیست اما اصل موضوع رو شما با زیرکی ازش فرار می کنید و اونم خواسته مردمه. من سوالم اینه و اگر یک بار هم شده مثل یه مرد بهش جواب بدید و ازش فرار نکنید. اگر اکثریت این مردم ( مثلا بالای 70 یا 75 درصد ) با سیاست هایی که مملکت رو به این نقطه رساند مخالف باشند و خواهان تغییر اساسی در این سیاست ها باشند ( چه از جنبه داخلی و چه خارجی ) آنوقت چه جوابی دارید که بدید؟ سوال کاملا واضحه و خواهشا حرف های حاشیه ای و روضه خونی تکراری رو بگذارید کنار و اینقدر ادعاهای اینکه منطقی صحبت می کنید اما طرف مقابل نه رو جلوی ما درنیارید! اگر جواب دارید بفرمایید!!

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , arminheidari گفت:

توی جنگ تحمیلی هم ما و عراق و عربستان و دیگر کشورهای عربی خیلی هزینه کردیم. کلا به نظر میرسه که این بازی ها رو دست کشورهای اسلامی میدن که هزینه کنن. به عبارتی پول و توانشون تو این راه نابود بشه. ما تا ابد فرصت نداریم. نفتی بودن همیشه کارگشا نیست. همین ده ساله تکنولوژی نفت شیل خیلی توسعه پیدا کرده و شاید زمانی برسه که ما نتونیم از نفت خوب پول دربیاریم. اون موقع اگر رشد نکرده باشیم تبدیل به یک کشور فقیر میشیم. تنها مدل موفق تو این منطقه ترکیه بود که خودشو چهار دهه از منازعات دور نگه داشت  و الان یک قدرت اقتصادی شده است. چین هم همینطور موفق بود. من بعضا فکر میکنم بسیاری که فکر میکنن در حال مبارزه مستمر با امریکا و اسراییل هستند متاسفانه ناخواسته تو مسیر مورد علاقه انها حرکت میکنند. اگر تو این داستان سوریه مارو از سوریه بیرون کنند واقعا کل داستان به نفع انها تمام شده.

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
37 minutes قبل , sasasasa گفت:

توی جنگ تحمیلی هم ما و عراق و عربستان و دیگر کشورهای عربی خیلی هزینه کردیم. کلا به نظر میرسه که این بازی ها رو دست کشورهای اسلامی میدن که هزینه کنن. به عبارتی پول و توانشون تو این راه نابود بشه. ما تا ابد فرصت نداریم. نفتی بودن همیشه کارگشا نیست. همین ده ساله تکنولوژی نفت شیل خیلی توسعه پیدا کرده و شاید زمانی برسه که ما نتونیم از نفت خوب پول دربیاریم. اون موقع اگر رشد نکرده باشیم تبدیل به یک کشور فقیر میشیم. تنها مدل موفق تو این منطقه ترکیه بود که خودشو چهار دهه از منازعات دور نگه داشت  و الان یک قدرت اقتصادی شده است. چین هم همینطور موفق بود. من بعضا فکر میکنم بسیاری که فکر میکنن در حال مبارزه مستمر با امریکا و اسراییل هستند متاسفانه ناخواسته تو مسیر مورد علاقه انها حرکت میکنند. اگر تو این داستان سوریه مارو از سوریه بیرون کنند واقعا کل داستان به نفع انها تمام شده.

تو این داستان سوریه من تو پست های چند سال پیشم پیش بینی هم چین اوضاعی رو میکردم البته فهمیدنش سخت نبود دیگه خود نتانیاهو اومد علنی به کسایی که به اصطلاح دنبال صلح بودن میگفت چرا میخواین بین دو گروه که هر دو دشمن ما هستند و به هزینه خودشان با هم میجنگند میخواین صلح راه بندازید؟! یادمون نرفته که تظاهرات بهار عربی که شروع شد چه جشن ها و سمینارهایی  تو تهران برای آغاز  بهار اسلامی گرفته شد و البته بر این موضوع تاکید هم میشد خب با این قدرت تحلیل این نتایج عجیب نیست...

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , habdollahi83 گفت:

در این که از نارضایتی مردم عوامل مخالف خارجی مثل مجاهدین بهره برداری و سوئ استفاده می کنند بحثی نیست اما اصل موضوع رو شما با زیرکی ازش فرار می کنید و اونم خواسته مردمه. من سوالم اینه و اگر یک بار هم شده مثل یه مرد بهش جواب بدید و ازش فرار نکنید. اگر اکثریت این مردم ( مثلا بالای 70 یا 75 درصد ) با سیاست هایی که مملکت رو به این نقطه رساند مخالف باشند و خواهان تغییر اساسی در این سیاست ها باشند ( چه از جنبه داخلی و چه خارجی ) آنوقت چه جوابی دارید که بدید؟ سوال کاملا واضحه و خواهشا حرف های حاشیه ای و روضه خونی تکراری رو بگذارید کنار و اینقدر ادعاهای اینکه منطقی صحبت می کنید اما طرف مقابل نه رو جلوی ما درنیارید! اگر جواب دارید بفرمایید!!

یه نکته رو بنده پیرو صحبت های شما عرض کنم. بشار اسد با بی تفاوتی در روزهای آغاز اعتراضات باعث ایجاد این اتفاقاتی که میبینید شد که نیازی به توضیح نداره، همونطور که محمدرضا پهلوی شد و حتی بیانیه صدای انقلاب شما را شنیدم هم نتونست راهگشا باشه. امروز هم داریم تاریخ رو چند باره مرور میکنیم انگار و هیچ درسی ازش نگرفتیم بخدا هرکسی که توی بازار موبایل و بازار تهران و اعتراضات سال پیش و سالهای پیش از اون شرکت کرد منافق نیست و دنبال روی آمریکا و اسراییل نیست. به عنوان کسی که همیشه مخالف این مدل اعتراض بودم ( تخریب و درگیری ) باید یه چیزی رو هم اذعان کنیم; شما در اعتراض به یه موضوع اقتصادی یا سیاسی با رعایت قانون اساسی مملکت که به این حق صریح بها داده تجمع میکنی، تاکید کنیم که قانون اساسی نگفته که فقط یه عده خاص و یا له و علیه چیزی که حاکمیت تایید میکنه حق تجمع به مردم داده شده! حالا شما بر علیه دولت اعتراض قانونی رو ترتیب دادی و بدون خشونت و تخریب و ... مشغول اعتراضتی که با شما برخورد میشه شما هی گاز می خوری و بدون اینکه اصلا به حرفتون توجه بشه و بعنوان دسر باتوم هم نوش جان می کنید، باز هم اعتراضی نمی کنید و به ضرب و زور گردن مینهید و سرخورده و باتوم خورده میرید منزل. شب شما رو یه عده اوباش و ارازل و منافق و فتنه گر و برچسب های رنگی دیگه میزنن و سرخوردگیت بیشتر میشه... بخدا از هر 500 هزار نفر یک نفر هم از منافقین و آمریکا و اسراییل دل خوشی که نداره هیچ پ.ه.ن هم بارشون نمیکنه! ولی این مدل برخورد ره به جایی نمیبره، اون 70 - 75 درصدی که دوستمون گفتن واقعا اگر نظرشون مخالف نظر و سیاست های مملکت باشه و انگ منافق و ... بهشون زده بشه بیشتر از اینکه راهگشا باشه مایه ننگه! ننگِ اینکه که طی این سالیان نزدیک به 50-60 میلیون منافق پرورش داده شده! اتفاقی که برای سوریه افتاد و جامعه باز آزاد سوریه ندونسته پوست انداخت و تفکر تکفیر درش رخنه کرد و از اون مهمتر راه حل شما برای این 50-60 میلیون منافق و فتنه گر و عمال آمریکا و اسراییل چی هست؟! حذف؟! البته همه میدونیم که شما و من تصمیم گیر نیستیم ولی به عنوان اشل کوچکی از جامعه خوبه که بتونیم در اینجور مواقع یه کمکی بکنیم و شاید بشه به یه راه حلی رسید. چجوری میشه مردم رو قانع کرد که حضور و یا پشتیبانی از سوریه و یمن در راستای منافع ملت ایرانه، چون چیزی که میبینیم اینه که راه هایی که طی چند سال گذشته رفته شده جوابگو نبوده، نیاز به خلاقیت و ابتکار دیگه ای هست.

ویرایش شده در توسط arshia912
ناقص ماندن متن
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , arshia912 گفت:

چجوری میشه مردم رو قانع کرد که حضور و یا پشتیبانی از سوریه و یمن در راستای منافع ملت ایرانه، چون چیزی که میبینیم اینه که راه هایی که طی چند سال گذشته رفته شده جوابگو نبوده، نیاز به خلاقیت و ابتکار دیگه ای هست.

سلام علیکم- 

این جمله را فرمودید و به شکل کاملا اتفاقی به یک مورد مشابه برخورد کردم 

الان دارم روی متن سخنرانی ژنرال فون اشتولپناگل ( فرمانده وقت نیروی زمینی ) در اوایل فوریه 1924 کار می کنم ، این بنده خدا در میان جمعی از افسران ستاد نیروی زمینی صحبتهایی را کرد که به نظرم الان تحلیل عبارت شما را بیشتر  توضیح می دهد 

این آدم معتقد بود :

برای رها  شدن از قید و بند پیمان ورسای ( در اینجا تحریم ها ) ، دولت چاره ای ندارد تا استراتژی خودش را  در چهارچوب حضور همه جانبه ملت ( مردم ) بنا کند ، هشدار اشتولپناگل به دولت ( دراینجا جمهوری وایمار ) این بود که اگر دولت نتواند و یا نخواهد این راهبرد را دنبال کند ( تقویت روحیه اخلاقی مردم که در اینجا شاید بشود ان را با مفهوم "اعتماد" تعریف کرد ) هیچ امیدی برای پایداری در یک جنگ مدرن ( در اینجا مجموع تهدیدات جنگ نرم ، نیمه سخت و سخت ) نباید داشته باشد . 

تحلیل بنده این هست ، راز ماندگاری جمهوری اسلامی تا الان ، اعتماد مردم به ساختار نظام هست ولی  برخی عملکردها در دوره های مختلف باعث شده این اعتماد کاهش پیدا کند و خطر این وضعیت برای نظام بسیار بیشتر از تحریم و جنگ هست . حالا اینکه ساختار چه شکلی می تواند این اعتماد را ( فارغ از تحلیل هایی که رنگ و بوی جناحی دارند و به هیچ جایی هم نمیرسند ) بازسازی کند ، به نظرم مهمترین پرسشی هست که دوستان در رده های ارشد باید به ان پاسخ دهند .

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.