MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

6 minutes قبل , Ghalam گفت:

البته خود « ایجاد حکومت و حکومت داری » در  « میان رودان » توسط گروه های مذهبی تشکیل شد و اصولا حکومت مخلوق مذاهب هست .....

بحث اینه که بدنه و پائین دستی ها دارند به خاطر مذهب و دین و کشور فداکاری می کنند ولی اون بالا دستی ها اصولا بهش به عنوان یک منبع درآمد نگاه می کنند و بس و اعتقادی به جزء در ظاهر بهش ندارند ....

با نظرتون مخالفم.

از بدو خلقت جهان حکومت داری شروع شد.

چگونه؟ گرگ ها رئیس گروه دارند این رئیس یک حکومت کوچک داره ،شیر ها یک رئیس دارند و برای ریاست مدام در جنگ هستند این به معنی این هست حکومت داری و تشکیل حکومت هرچند در مقیاس کوچک اما از بدو خلقت جهان بوده است.

انسان ها از زمانی که فهمیدند چگونه در طبیعت زنده میمونند تشکیل حکومت دادن وبه گونه ای که یک شخص را بزرگ و رهبر میکردند  و مانند پادشاه از اون دستور میگرفتند .

این به هزاران سال پیش برمیگرده که حتی تاریخ مکتوبی نبوده.  

اتفاقا من یک جمله دارم که بنظرم قابل توجه هست.

به عقیده من حکومت مخلوق مذاهب نیست بلکه حکومت خالق مذاهب هست.

حکومت ها بنا بر  اهدافی که دارند باید ها و نباید های رو تنظیم میکنند که با جمع بندی آن ها به یک برنامه زندگی میرسند و دین هم به معنی برنامه جامع زندگی است.

پس مذاهب مخلوق حکومت هاست برای رسیدن به اهداف خود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

با نظرتون مخالفم.

از بدو خلقت جهان حکومت داری شروع شد.

چگونه؟ گرگ ها رئیس گروه دارند این رئیس یک حکومت کوچک داره ،شیر ها یک رئیس دارند و برای ریاست مدام در جنگ هستند این به معنی این هست حکومت داری و تشکیل حکومت هرچند در مقیاس کوچک اما از بدو خلقت جهان بوده است.

انسان ها از زمانی که فهمیدند چگونه در طبیعت زنده میمونند تشکیل حکومت دادن وبه گونه ای که یک شخص را بزرگ و رهبر میکردند  و مانند پادشاه از اون دستور میگرفتند .

این به هزاران سال پیش برمیگرده که حتی تاریخ مکتوبی نبوده.  

اتفاقا من یک جمله دارم که بنظرم قابل توجه هست.

به عقیده من حکومت مخلوق مذاهب نیست بلکه حکومت خالق مذاهب هست.

حکومت ها بنا بر  اهدافی که دارند باید ها و نباید های رو تنظیم میکنند که با جمع بندی آن ها به یک برنامه زندگی میرسند و دین هم به معنی برنامه جامع زندگی است.

پس مذاهب مخلوق حکومت هاست برای رسیدن به اهداف خود.

شما تاریخ میان رو دان  ( بین النهرین ) رو بخون و می بینی اولین حکومت های ساختار مند بشری ( فراتر از گروه های شکارچی ) توسط چه کسانی و به چه دلایلی ساخته شده اند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, extreme گفت:

با نظر شما کاملا مخالف هستم. اولا دین را چه تعریف می نمایید. 

تاپیک تحولات سوریه هست و از بحث در این مورد برای مدت طولانی خود داری کنید و در صورت قانع نشدن به خصوصی بنده مراجعه کنید 

فقط بگم دین بهترین روش برای بردگی مردم برای حکومت هاست

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Arenlaxly گفت:

سلام بعد مدت ها یک سری زدم رمز اکانت MA5 رو فراموش کردم .

با اجازه اساتید بنده هم دیدگاه خودم رو راجب تحلیل های دوستان بنویسم؛

دوستی فرمودند ایران به دلیل سیل احتمالا از سوریه خارج میشود و راجب خواهر مادر طبیعت هم مطالبی فرمودند.

خب من فکر نمیکردم دوست بزرگوارمون اینقدر سطحی در مورد مسائل استراتژیک نظر بدن ، سوال من از دوستمون این هست که چرا باید بعد از شهید شدن چندهزار نفر از نیرو های ما و هدر رفتن چند میلیارد دلار پول مملکت ،تنها بخاطر یک سیل یا زلزله ما سوریه را رها کنیم؟اصلا ارتباط سیاست خارجه و بلایای طبیعی چیست؟

کمبود منابع مالی؟ دوست گلم کشور اینقدر پول دارد ۶ بار کل مملکت را از اول بسازد ،اگر البته اراده این کار را داشته باشد پس بخاطر چند صد میلیون دلار زحمات چندساله و خون آن همه نیرو و سردار را هدر نمیدهد، بخاطر یک سیل امنیت کشور را نابود نمیکند، مثل این است بگیم امریکا بخاطر سیل در چند ایالت از ناتو خارج شده و پایگاه های خود در شرق اروپا را تخلیه کرده.

پس درس اول اینکه عاقلانه نظر دهیم

یک بزرگوار دیگه هم گفتند از زمان زرتشتیان این مشکلات بوده، حدس من این است بخاطر سن زیادشان که از زمان خسرو پرویز در قیدحیات بودند تا الان ، مقداری فراموشی گرفتند چون کتیبه های ما خلاف گفته های ایشان را میگویند اما ظاهرا خود ایشان وزیر هخامنشیان بوده و اگاهی بیشتری به امور ۲۵۰۰ سال قبل دارند.

درس ۲ ، تا چیزی با چشم خودت ندیده ای بازگو نکن

اما نظر بنده:

ایران پس از صرف میلیارد ها دلار و نیروی انسانی بسیار به هیچ وجه قصد خروج از سوریه را ندارد، در روز ها و ماه های اخیر توافقاتی مابین روسیه و اسرائیل و امریکا صورت گرفته که سفر بشار اسد و ژنرال باقری از پیامد های ...

ممنون از توجه شما

با سلام

با بقیه تحلیلتون کاری ندارم فقط لطف کنید با رسم شکل توضیح دهید اون هزینه چند میلیارد دلاری رو از کجا آوردید. ..

با تشکر

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

تاپیک تحولات سوریه هست و از بحث در این مورد برای مدت طولانی خود داری کنید و در صورت قانع نشدن به خصوصی بنده مراجعه کنید 

فقط بگم دین بهترین روش برای بردگی مردم برای حکومت هاست

من کلا پست کم میزارم بیشتر میخونم سعی میکنم اطلاعاتم ببرم بالا ولی در کل در مورد ای تاپیک حق با شماست ادامه نباید داد این مسئله به خود فرد بستگی داره. ولی سعی کنید دیدگاهتون رو در مورد ادیان اسمانی و ادیانی که خود انسان ها بوجود اورده اند تغییر دهید به قول معروف تر و خشک را باهم نسوزانید. ادیان اسمانی هر کدام در زمان خودشان معمولا خلاف جریان غالب یا حکومت ها فرستاده شده اند نه ساخته دست بشر.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمایشاتی که دوستان در بحث سوریه به اشتراک گذاشتند یکی مبتنی بر میزان تاثیر گذاری ایران در جریان سوریه بود، یکی از دیگر فرمایشات بحق دوستان مسئله اقتصاد معیوب داخلی با هر دلیلی که عزیزان ذکر کردند. به نظرم مقداری مباحث با هم قاطی شدند، باید در بررسی هر بحث  ظرف زمان و مکان رو در نظر گرفت. اصولا ایران در منطقه ایه که چند ویژگی داره: یکی حکومت دیکتاتور و خودکامه و شبه دیکتاتور، دومی تاثیر پذیری کلی اکثر کشورهای منطقه از قدرتی فرا منطقه ای  و سومی ناامن بودن و تاثیر پذیری شرایط و روش حکومتی داخلی با توجه به شرایط منطقه ای.

حکومت ایران در ابتدای انقلاب به طور روشن  بر مبنای صدور انقلاب و ایدئولوژی پیش  می رفت. به دلیل تضاد ایدئولوژیک بارز با رژیم اشغالگر قدس و تا حدود زیادی حکومت سعودی، دسته بندی ها بر این مبنا شکل گرفت. همین امر باعث یار کشی های جدید منطقه ای  بعد از نزاع اعراب -اسرائیل شد و در طول هشت سال دفاع مقدس سوریه به رهبری حافظ اسد و لیبی به رهبری معمر قذافی از ایران حمایت کردند تا سرنوشت جنگ یک طرفه نشه و در خیلی موارد به حکومت وقت ایران یاری رسوندند. بعد مدتی با توجه به تحولات آزادی جنوب لبنان و قوت گرفتن حزب الله لبنان  و با نقش نسبی سوریه و حماس ، جبهه ای به نام مقاومت شکل گرفت که درصدی از پتانسیل کشورهای اسلامی منطقه بر علیه رژیم اشغالگر قدس بود. بعد از تحولات بهار عربی یا بیداری اسلامی، به نظرم بنده موج آزادی هایی شکل گرفت که به دلیل عدم شفافیت در خواسته ها و انتظارات به تقابلی گنگ، روی کار آمدن مجدد دیکتاتور ها یا بروز هرج و مرجی فراگیر به مثابه وضعیت بغرنج لیبی انجامید. حال حکومت ایران که در زمان هشت سال دفاع مقدس مدیون سوریه بود باید در این میان چه کاری انجام می داد؟

به نظر بنده اگر مسیر نهضت های آزادی طلبی در کشورهای عربی صرفا خواسته های مردمی بود، میشد از جبران حمایت سوریه از ایران در دفاع مقدس  چشم پوشید ولی خاورمیانه ای منطقه ایه که به شدت تحت تاثیر بازیگران پشت پرده است. بازیگرانی که در بازی خود با هوشمندی پلن ای، پلن بی و حتی پلن سی رو طراحی می کنند که در صورت شکست پلن های جایگزین اجرا بشه. حال یا خیلی از این نهضت ها به سمت هرج و مرج می رفتند و یا اینکه اینطور در مورد اونها تبلیغ شد، آروم آروم نیروهای مستقل در سوریه به کناری رانده شدند و پدیده منحوس داعش ظهور کرد. این امر منجر به حمایت شدیدتر ایران و اضافه شدن پررنگ روسیه به این جریان و تا حدودی بازگشتن آب از دست رفته به جوی شد.

حال چند سوال به نظرم مهمه:

اگر ایران در جنگ و یا از ابتدای انقلاب نقش سوئیس رو در منطقه اجرا می کرد شرایط به چه صورتی پیش می رفت؟

به نظرم ساختار اعتقادی شیعی  و همچنین قالب نژادی اکثرا آریایی ایران و فرهنگ و تمدن پیشروتر ایران نسبت به تمام کشورهای منطقه ، زمینه شدیدی رو برای رقابت و حتی دشمنی دیگر کشورها با ایران برقرار می کرد. ما حتی در زمان دولت موقت زنده یاد مهندس بازرگان هم شاهد تلاش ها برای نابودی حکومت مرکزی ایران و تجزیه اون بودیم. ساختار ایران طوری نیست که در رقابتی دیرپا وجود میانه روها و... تفاوت در این تضاد ایدئولوژیک بین قطب های منفی به وجود بیاره . همین امر ناگزیر ایران رو به سمت یارکشی های منطقه ای هرچند یارکشی های تدافعی و نه تهاجمی و افزون خواهانه کشوند. عراق یکی از این میدان ها بود که به خاطر انحصار نقش داعش در هرج و مرج خیلی ساده تر قابل کنترل شدن بود ولی سوریه به خاطر ساختار چند پاره، عدم اراده حکومت مرکزی در گسیل به سمت دموکراسی و دخالت ها کشورهای گوناگون وضعیتی بغرنج داشت. در اینجا نیز ایران در کنترل هرج و مرج نقش مفیدی داشت ولی در مجموع گام های ملموس حتی اولیه ای به سمت دموکراسی در سوریه و به رسمیت شدن فرهنگ و حقوق اقلیت های قومی برداشته نشد.

دومین سوال نقش رابطه وضعیت داخلی با سیاست داخلی و گاها ترجیح این دو بر یکدیگره:

میشه وضعیت حال رو با زمان کشمکش ساسانیان با حکومت بیزانس و یا تاثیر گذاری اتحاد جماهیر شوروی مقایسه کرد ولی به جز اصلاح ساختار سیاسی و اقتصادی درونی می شود، ایران را از معادلات منطقه ای حذف و نقش خنثی یا صرفا میانجی رو به ایران داد. نظر بنده منفی هست چون با توجه به گرایش مذهبی و نژادی امکان مصالحه و همزیستی با کشورهای رقیبی که داعیه رهبری خاورمیانه را دارند نداریم. حتی اگر نقش مذهب رو نادیده بگیریم به خاطر تضاد نژادی منطقه که بیشتر کشورها مبتنی بر سه قومیت هستند، ایران رقیبی بالقوه و همیشگی برای کشورهای منطقه خواهد بود چنانچه جمال عبدالناصر ( نقل به مضمون و ذکر چیزی شبیه به سخنان عبدالناصر) اسرائیل را اسرائیل کوچک و ایران را اسرائیل بزرگ نامیده بود و تلویحا اشاره کرده بود که بعد اسرائیل نوبت ایران است. حتی مدتها گروه هایی به جماعت اخوان المسلمین و گرایش آنها به میانه روی و اتحاد دنیای اسلام سخن می گفتند ولی دیدیم که وقتی حکومت در دستان اخوان المسلمین و یا گروه های نزدیک به آنها در مصر و ترکیه قرار گرفت کار به کجا کشید.

به نظرم ایران نیازمند اصلاحات درونی زیادیه تا به اقتصادی مولد همراه با سیستمی باطراوت براساس دموکراسی پیش بره ولی در بعد خارجی ناگزیره فعلا در این مسیری که قرار داره پیش بره چون رقبای بیرونی و یا قدرت های فرامنطقه ای ایران را صرفا در حد ایران کوچک شده و یا در حد کشوری دنباله رو آنها و توسری خور مثل فلسطین و تا حدودی عراق که اراده ای از خود ندارند، می توانند تحمل کنند. پس بازی تازه بعد از فروکش کردن کشمکش داخلی سوریه تازه شروع می شود. همه یا هیچ! پس حکومت ایران یا به بست رسیدن را تجربه خواهد کرد و یا بقیه را مجبور می کند که نقش ایران را به عنوان قدرتی منطقه ای بپذیرند.

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Like 2
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , babak1985 گفت:

با سلام

با بقیه تحلیلتون کاری ندارم فقط لطف کنید با رسم شکل توضیح دهید اون هزینه چند میلیارد دلاری رو از کجا آوردید. ..

با تشکر

تعجب میکنم از حرف هاتون.

تقریبا 8 سال جنگ شده و از اول ایران وارد عمل شده...چندهزار شهید دادیم  .فکر میکنید خدا از اسمان برای نیرو های اسد تجهیزات  فرستاده؟

ما چندین پهپاد شاهد اونجا از دست دادم طی بمباران ،ضد تانک ،فشنگ ،اسلحه،تغذیه نفرات .

به عقیده شما ما با 100 هزار تومان رفتیم سوریه؟ 

درک درستی از هزینه شما ندارید جناب ،چرا؟ هزینه ادوات و تجهیزات،موشک ،راکت، ضد تانک و تجهیزات جنگی و آموزش نفرات سر به فلک میکشه...ما 8 ساله بطور مستقیم وارد نبرد سوریه شدیم فاطمیون و زینبیون و حزب الله و حشد الشعبی را ما تغذیه میکنیم جناب.

صفر تا صد تجهیزاتشون هم ایرانیه.

سوریه چیزی ازش نمونده بود یا عراق...این تجهیزات رو سوریه از کجا اورده؟

از جهتی ، ما هزاران شهید دادیم که برای آموزش هرکدام میلیون ها خرج کردیم .

ما چند ژنرال دادیم که خودشون ارزش بالایی دارند.

اینکه فکر کنید با 100 میلیون دلار تجهیز شدن اشتباهه ، پهپاد های زیادی ما خرج کردیم جناب

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
35 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

تعجب میکنم از حرف هاتون.

تقریبا 8 سال جنگ شده و از اول ایران وارد عمل شده...چندهزار شهید دادیم  .فکر میکنید خدا از اسمان برای نیرو های اسد تجهیزات  فرستاده؟

ما چندین پهپاد شاهد اونجا از دست دادم طی بمباران ،ضد تانک ،فشنگ ،اسلحه،تغذیه نفرات .

به عقیده شما ما با 100 هزار تومان رفتیم سوریه؟ 

درک درستی از هزینه شما ندارید جناب ،چرا؟ هزینه ادوات و تجهیزات،موشک ،راکت، ضد تانک و تجهیزات جنگی و آموزش نفرات سر به فلک میکشه...ما 8 ساله بطور مستقیم وارد نبرد سوریه شدیم فاطمیون و زینبیون و حزب الله و حشد الشعبی را ما تغذیه میکنیم جناب.

صفر تا صد تجهیزاتشون هم ایرانیه.

سوریه چیزی ازش نمونده بود یا عراق...این تجهیزات رو سوریه از کجا اورده؟

از جهتی ، ما هزاران شهید دادیم که برای آموزش هرکدام میلیون ها خرج کردیم .

ما چند ژنرال دادیم که خودشون ارزش بالایی دارند.

اینکه فکر کنید با 100 میلیون دلار تجهیز شدن اشتباهه ، پهپاد های زیادی ما خرج کردیم جناب

با ذکر آمار چند هزار شهید از عمق و صحت تحلیل و اطلاعات شما آگاه شدیم...

خوش باشید.

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک حساب کتاب ساده میکنیم .

ما حداقل 10 هزار نیرو تحت حمایت داریم که در خط مقدم هستند.

بطور میانگین اگر هر فرد در طول  90 گلوله استفاده کند و هر فشنگ را 2500 تومان هزینه در نظر بگیریم که بیشتر است و در طول 8 سال و دلار میانگین 5000 تومان :

90 ضربدر 2500 ضربدر 365 ضربدر 8  ضربدر 10000 نفر تقسیم بر دلار 5 هزار تومان میشه یک میلیارد و 314 میلیون دلار.

حالا حقوق افراد که فرض 5 میلیون برای هر فرد که تقریبا همه بالاتر میگیرند بخاطر ماموریتشون در 8 سال و این ده هزار میشه 

960 میلیون دلار 

پس تا الان با یک حساب سر انگشتی تا الان دومیلیارد و دویست و هفتادو چهارمیلیون دلار هزینه شده.

خب راکت و خمپاره و نارنجک و مین و مابقی تجهیزات رو حساب کنیم حداقل 5 میلیارد دلار میشه و هزینه های پشت پرده برای ساخت و ساز پهپاد و سوخت و توافقات و هزینه های سیاسی و غیره مشخص میشه حرف بنده دور از واقعیت نبوده

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Arenlaxly گفت:

یک حساب کتاب ساده میکنیم .

ما حداقل 10 هزار نیرو تحت حمایت داریم که در خط مقدم هستند.

بطور میانگین اگر هر فرد در طول  90 گلوله استفاده کند و هر فشنگ را 2500 تومان هزینه در نظر بگیریم که بیشتر است و در طول 8 سال و دلار میانگین 5000 تومان :

90 ضربدر 2500 ضربدر 365 ضربدر 8  ضربدر 10000 نفر تقسیم بر دلار 5 هزار تومان میشه یک میلیارد و 314 میلیون دلار.

حالا حقوق افراد که فرض 5 میلیون برای هر فرد که تقریبا همه بالاتر میگیرند بخاطر ماموریتشون در 8 سال و این ده هزار میشه 

960 میلیون دلار 

پس تا الان با یک حساب سر انگشتی تا الان دومیلیارد و دویست و هفتادو چهارمیلیون دلار هزینه شده.

خب راکت و خمپاره و نارنجک و مین و مابقی تجهیزات رو حساب کنیم حداقل 5 میلیارد دلار میشه و هزینه های پشت پرده برای ساخت و ساز پهپاد و سوخت و توافقات و هزینه های سیاسی و غیره مشخص میشه حرف بنده دور از واقعیت نبوده

سلام

یکسری از اقلام را برای محاسبه جا انداختید که بنده جسارتا اضافه می کنم :

صبحانه شامل چند عدد تخم مرغ ، خامه و سرشیر و عسل و پنیر و مربا و کره به مقدار لازم ، خاویار تازه هر چی دلت بخواد که ما کف را میگیرم میانگین  15000 تومان.

ناهار حداقل 3 سیخ کباب سیخی شش هزار (البته میانگین 8 سال) ، برنج اعلا با کره حیوانی درجه یک ، نوشابه - دوغ ، سالاد از هر نوع و ...  که میانگین 50000 تومان .

شام هم سبک میل می فرمودند و زنگ میزدند پیتزایی سر کوچه براشون پیتزا می آوردند .

روزانه نفری 3 تا نارنجک در مجموع میانگین 100000 تومان .

سیگار ، آدامس برای رفع اظتراب big_grin ، عینک های دودی مارک ، لباس های مارک با بهترین پوشش های حفاظتی و ... که به دلیل محرمانه بودن از قیمت هایشان اطلاعی در دست نیست .

و ...

در ضمن برادر من میانگین دلار را برو بالای 8000 تومان .

حالا حساب کنیم :

90*2500*15000*365*100000*...*x  = بیچاره شدیم رفت :(

دوست عزیز اگر فکر کردید اینجا بیایید یکسری اعداد را پشت هم ردیف کنید تا دوستان بگویند عجب نظر مستند و علمی ای داده سخت در اشتباهید .برای  این محاسبات کافیه سوار اتوبوس یا مترو شوید و ... .

پی نوشت 1 - من همواره سعی کرده ام که درمباحثات با دیگر کاربران مطالبی را بیان کنم که مبتنی بر مطالعه و تفکر باشد و همیشه از نوشتن متن هایی مانند چند خط بالا اجتناب می کردم و خواهم کرد ، اما فکر کنم گاهی لازم باشد برای نشان دادن محتوای بعضی از پست ها هم به اینگونه عمل شود . در ضمن با اینکه به نظر  می رسد که بنده کاربر خاصی را به صورت مستقیم مورد خطاب قرار داده ام اما واقعیت این هست که کاربران دیگری مخاطب بنده هستند .

پی نوشت 2 - من رقم هایی از قبیل 5 میلیارد ، 10 میلیارد ، بالاتر یا پایین تر را نه رد می کنم و نه تایید و اگر کسی نقد مستندی ارائه دهد با جان و دل پذیرا هستم .  مساله بنده حرف بی حساب و کتاب زدن هستش . در ضمن همین حساب و کتاب های ساده هستش که خیلی از مشکلات را به وجود می آورد  و در پایان شعار اول و آخرم را هم بیان می کنم : " کلان و همه جانبه نگری ، ارائه تحلیل و راهکار مبتنی بر مشخصات جغرافیایی - اجتماعی خودمان " .

موفق باشید

• Like 1
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , HRA گفت:

سلام

یکسری از اقلام را برای محاسبه جا انداختید که بنده جسارتا اضافه می کنم :

صبحانه شامل چند عدد تخم مرغ ، خامه و سرشیر و عسل و پنیر و مربا و کره به مقدار لازم ، خاویار تازه هر چی دلت بخواد که ما کف را میگیرم میانگین  15000 تومان.

ناهار حداقل 3 سیخ کباب سیخی شش هزار (البته میانگین 8 سال) ، برنج اعلا با کره حیوانی درجه یک ، نوشابه - دوغ ، سالاد از هر نوع و ...  که میانگین 50000 تومان .

شام هم سبک میل می فرمودند و زنگ میزدند پیتزایی سر کوچه براشون پیتزا می آوردند .

روزانه نفری 3 تا نارنجک در مجموع میانگین 100000 تومان .

سیگار ، آدامس برای رفع اظتراب big_grin ، عینک های دودی مارک ، لباس های مارک با بهترین پوشش های حفاظتی و ... که به دلیل محرمانه بودن از قیمت هایشان اطلاعی در دست نیست .

و ...

در ضمن برادر من میانگین دلار را برو بالای 8000 تومان .

حالا حساب کنیم :

90*2500*15000*365*100000*...*x  = بیچاره شدیم رفت :(

دوست عزیز اگر فکر کردید اینجا بیایید یکسری اعداد را پشت هم ردیف کنید تا دوستان بگویند عجب نظر مستند و علمی ای داده سخت در اشتباهید .برای  این محاسبات کافیه سوار اتوبوس یا مترو شوید و ... .

پی نوشت 1 - من همواره سعی کرده ام که درمباحثات با دیگر کاربران مطالبی را بیان کنم که مبتنی بر مطالعه و تفکر باشد و همیشه از نوشتن متن هایی مانند چند خط بالا اجتناب می کردم و خواهم کرد ، اما فکر کنم گاهی لازم باشد برای نشان دادن محتوای بعضی از پست ها هم به اینگونه عمل شود . در ضمن با اینکه به نظر  می رسد که بنده کاربر خاصی را به صورت مستقیم مورد خطاب قرار داده ام اما واقعیت این هست که کاربران دیگری مخاطب بنده هستند .

پی نوشت 2 - من رقم هایی از قبیل 5 میلیارد ، 10 میلیارد ، بالاتر یا پایین تر را نه رد می کنم و نه تایید و اگر کسی نقد مستندی ارائه دهد با جان و دل پذیرا هستم .  مساله بنده حرف بی حساب و کتاب زدن هستش . در ضمن همین حساب و کتاب های ساده هستش که خیلی از مشکلات را به وجود می آورد  و در پایان شعار اول و آخرم را هم بیان می کنم : " کلان و همه جانبه نگری ، ارائه تحلیل و راهکار مبتنی بر مشخصات جغرافیایی - اجتماعی خودمان " .

موفق باشید

متاسفانه یه نگاه به مثبت های شما کردم مطمئن شدم با گذر زمان تمام تحلیلگران منطقی انجمن را ترک کرده اند.

من بخاطر همین مسائل حرفی از تغذیه و نوع آن نزدم اما ظاهرا برادران انقلابی پا را فراتر گذاشتند و معتقد هستند رزمندگان ما جادوگر هستند و یک کشور را بدون گلوله و تجهیزات آزاد کرده اند.

جناب در خط مقدم با سنگ مگر جنگ میکنند؟ من بدیهی ترین چیز یعنی گلوله و حقوق که هر دوی آن ها ثابت شده اند را مثال زدم...اگر دلیل و امری خلاف گفته من دارید بفرمایید وگرنه نه اینجا دورهمی هست و نه شما مهران مدیری...بنده اصولی و با منطق حساب کردم شماهم اصولی و با منطق خلافش را ثابت کنید .

از این منفی و مثبت ها زیاد هست...خیلی ها سن پایینی دارند و عشق سپاه و بسیج پس زیاد دل خوش مثبت ها نباشید

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حضرات ما طبق گفته های فرمانده های سپاه 130 تا 200 هزار نیروی تحت حمایت در عراق و سوریه داریم.

خود فرماندهان گفتند،بعد یکسری برادر میان میگن نه دروغه .والاحضرتان منطق میگه 200 هزار نفر حقوق  میخوان مجانی نمیجنگند 200 هزار نفر فشنگ و ادوات میخوان با سنگ نمیجنگند 200 هزار نفر آب و غذا و دارو میخوان .

ما چرا مقاومت میکنیم؟

ما نمیگیم بد بوده،اتفاقا بهترین کاری که انجام شده ارسال نیرو به سوریه و عراق بوده و حتی ده برابر هزینه میشد باز ارزشش رو داشته و داره.

ما میگیم واقع بینانه حرف بزنیم ...نیرو های ما ابرانسان نیستند ... وقتی داعش رو شکست دادند وقتی نیرو های مخالف رو شکست دادند یعنی اگر از اونا مجهز تر نباشن کمتر نیستند . چون تعداد اونا خیلی بیشتر بوده.

برای امثال من منفی خوردن مهم نیست.برای من مهم اینه با منطق و علمی دوستان تحلیل کنند...هر کدام از جوانان که این متن ها رو میخونه ممکنه زمانی یک نظامی بشه پس تلاش من اینه ما نظامی هایی داشته باشیم که با منطق جلو برن نه مثل کربلای 4 پناه بر خدایی عملیات اجرا کنند.

بدون شک هر کس که مغز جوانان ما رو با توهم پر کنه داره خیانت میکنه به کشور.

نمونه جنگ بی حساب کتاب جنگ یمن هست، ادوات دارند تجهیزات دارند اما حساب کتاب ندارند.

در پناه حق

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
54 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

متاسفانه یه نگاه به مثبت های شما کردم مطمئن شدم با گذر زمان تمام تحلیلگران منطقی انجمن را ترک کرده اند.

...

از این منفی و مثبت ها زیاد هست...خیلی ها سن پایینی دارند و عشق سپاه و بسیج پس زیاد دل خوش مثبت ها نباشید

سلام

چرا فکر می کنید آن چیزی که برای شما مهم هستش برای بنده هم مهمه !؟  در ضمن من وقتی پست را دادم که منفی مثبتی در کار نبود که بخواهم دلخوش به آنها باشم . یک مسئله دیگر هم اینکه فرضا این قسمت از صحبت های شما درست باشد (یعنی مثبت ها برای من مهم و همه را یکسری نوجوان لطف کرده اند) چه دلیلی دارید که این افراد سن پایین ، درک و فهمی بالاتر از افراد مسن تر ندارند . صرفا اینکه کسی سنش پایین است یعنی درک و فهم ندارد . 

54 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

من بخاطر همین مسائل حرفی از تغذیه و نوع آن نزدم اما ظاهرا برادران انقلابی پا را فراتر گذاشتند و معتقد هستند رزمندگان ما جادوگر هستند و یک کشور را بدون گلوله و تجهیزات آزاد کرده اند.

جناب در خط مقدم با سنگ مگر جنگ میکنند؟ من بدیهی ترین چیز یعنی گلوله و حقوق که هر دوی آن ها ثابت شده اند را مثال زدم...اگر دلیل و امری خلاف گفته من دارید بفرمایید وگرنه نه اینجا دورهمی هست و نه شما مهران مدیری...بنده اصولی و با منطق حساب کردم شماهم اصولی و با منطق خلافش را ثابت کنید .

36 minutes قبل , Arenlaxly گفت:

حضرات ما طبق گفته های فرمانده های سپاه 130 تا 200 هزار نیروی تحت حمایت در عراق و سوریه داریم.

خود فرماندهان گفتند،بعد یکسری برادر میان میگن نه دروغه .والاحضرتان منطق میگه 200 هزار نفر حقوق  میخوان مجانی نمیجنگند 200 هزار نفر فشنگ و ادوات میخوان با سنگ نمیجنگند 200 هزار نفر آب و غذا و دارو میخوان .

ما چرا مقاومت میکنیم؟

ما نمیگیم بد بوده،اتفاقا بهترین کاری که انجام شده ارسال نیرو به سوریه و عراق بوده و حتی ده برابر هزینه میشد باز ارزشش رو داشته و داره.

ما میگیم واقع بینانه حرف بزنیم ...نیرو های ما ابرانسان نیستند ... وقتی داعش رو شکست دادند وقتی نیرو های مخالف رو شکست دادند یعنی اگر از اونا مجهز تر نباشن کمتر نیستند . چون تعداد اونا خیلی بیشتر بوده.

برای امثال من منفی خوردن مهم نیست.برای من مهم اینه با منطق و علمی دوستان تحلیل کنند...هر کدام از جوانان که این متن ها رو میخونه ممکنه زمانی یک نظامی بشه پس تلاش من اینه ما نظامی هایی داشته باشیم که با منطق جلو برن نه مثل کربلای 4 پناه بر خدایی عملیات اجرا کنند.

بدون شک هر کس که مغز جوانان ما رو با توهم پر کنه داره خیانت میکنه به کشور.

نمونه جنگ بی حساب کتاب جنگ یمن هست، ادوات دارند تجهیزات دارند اما حساب کتاب ندارند.

در پناه حق

دوست عزیز  برادران انقلابی در اینجا آمده اند و می گویند بی حساب و کتاب حرف نزنید . حرف ما این هست که از این حساب و کتاب های بی اساس بپرهیزید . شما بر چه اساسی حداقل 10000 نفر را آورده اید . چرا 5000 نفر یا 50000 نفر و ... نه ؟ قیمت تمام شده فشنگ را از کجا آورده اید و اینکه هر فرد در روز میانگین 90 فشنگ استفاده می کند ؟ چرا 200 فشنگ یا 50 فشنگ نیست !!!

چگونه میانگین دلار را 5000 گرفتید ؟ با چه منطق و حسابی ؟  این حقوق به قول خودتان فرضی را باز از کجا استخراج کردید ؟

یک نکته جالب هم اینکه در پست بعدی خودتان آمدید و اعداد دیگر را هم مطرح نمودید.

در همان پست قبلی خودم  خدمتتان گفتم که بنده هیچ رقمی را نه تایید و نه رد می کنم بلکه مشکلم با حرف بی سند است . در ضمن کسی نگفت که رزمندگان ما جادوگر هستند  و روی هوا  توانستند مساله سوریه را تا اینجای کار پیش ببرند . اتفاقا عقیده ما هم این هستش که مجاهدت ها و سختی های بسیاری این عزیزان متحمل شده اند . 

شما به جای فکر خوانی بهتر است که بر تعریف اصول و منطق  یک بررسی دوباره بفرمایید . در ضمن در بحث علمی هیچ جایی برای  پیش انگاری وجود ندارد که شما آمده اید و بنده را متهم به ساده دیدن وقایع می نمایید . 

پی نوشت - باز هم عرض می کنم بنده قصد دادن گسترده پست های اسپم مانند را ندارم اما گاها برای جلوگیری از  بعضی صحبت ها انسان مجبور به واکنش می شود . اگر مدیران این مسئله را مضر می دانند تذکری بدهند تا از این به بعد مراعت کنم . 

دیگر قصد ادامه دادن این بحث را ندارم - موفق باشید

ویرایش شده در توسط HRA
  • Like 1
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر ایران 10،000 نفر نیرو در سوریه داشته باشه و نفری سالی 200 میلیون هزینه داشته باشه میشه 2 هزار میلیارد تومن 

اگر نسبت تجهیزات به نفر یک به 10 باشد هزینه تجهیزات میشه 20 هزار میلیارد 

جمعا میشه 22 هزار میلیارد تومن 

گروه ویژه اقدام مالی آمریکا میگه ایران 16 میلیارد دلار در این سال ها برای سوریه و عراق هزینه کرده است 

جنگ رو 5 ساله بگیریم میشه 3.2 میلیارد دلار در سال که با دلار جهانگیری میشه سالی 13.4 هزار میلیارد تومن 

بودجه نظامی ایران در حدود 40 هزار میلیارد تومن بصورت رسمی است 

البته ساخت تجهیزات بدلیل ساخت در داخل بخشیش بصورت حقوق و کار در داخل به داخل کشور بر می گرده، از این نظر بخش متریال و وسایلش هزینه محسوب میشه که ما در نظر نگرفتیم  

هزینه سالانه جنگ تحمیلی 52 میلیارد دلار برای ما بوده است 

هزینه عربستان در جنگ یمن سالانه بالای 40 میلیارد دلار است 

و هزینه آمریکا برای عراق و منطقه 7 تریون دلار هزینه کرده است یعنی از حمله به عراق تا حالا سالی 700 میلیارد دلار 

تو این جمع بندی ما با کمتر از یک چهارم بودجه دفاعی کشور عراق و سوریه رو تحت کنترل در آوردیم 

این بودجه یک دهم هزینه سالیانه جنگ در زمان دفاع مقدس هست 

و در قیاس با آمریکا یک دویستم هزینه آمریکا هست 

در قیاس با عربستان فقط در یمن یک دهم است ( در سوریه و عراق رو لحاظ نکردم برای عربستان)

طبق این حساب و کتاب 

از نظر مالی جنگ سوریه و عراق برای ایران برد تمام و کمال بوده است ( سود خالص)

ولی از دید استراتژیک 

رسیدن به آب های مدیترانه برای ایران یک دستاورد بزرگ است که اگر بتواند بر مشکلات داخلی و اقتصاد خودش فائق در بیاد 

اتفاقی بی نظیر بعد از 2000 سال است 

• Like 3
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی سوالی مطرح میشه باید جوابش داده بشه،اصولا اگر منتظر جواب نبودید اصلا سوال نمیکردید.

چرا 10 هزار نفر؟و چرا در پست بعدی تغییر کرد؟ جواب ساده هست .تمام 200 هزار نفر نیرو های ما در خط مقدم جنگ نیستند و همه در حال رزم نیستند .ما میانگین 10000 نفر را برای افراد دائم در نبرد در نظر گرفتیم.

چرا 90 فشنگ؟ عرصه نبرد سوریه و عراق با جنگ های هالیوودی و ساخته ده نمکی متفاوت هست ،گاهی یک ثانیه مکس باعث می شود مورد هدف واقع شوید  اما با توجه به نوع نبرد حداقل 90 فشنگ در روز مصرف می شود.چرا 120 فشنگ یا بالاتر نه؟چون ما  روی حداقل مسائل تکیه میکنیم تا تحلیلی  نزدیک تر به واقعیت را ارائه دهیم.

چرا قیمت هر فشنگ 2500 تومان؟ساده هست چون ما دارای داده های سازمانی و آماری نیستیم لذا از داده های بازار سیاه استفاده کردیم اما با توجه به نقش دلال ها و حذف سود های مابین به یک عدد تخمینی که به نظر حداقل هزینه بود رسیدیم .لازم به ذکر است در ابتدا هم نوشتم حساب کتاب ساده نه سازمانی و دقیق.

چرا دلار 5000 تومان؟ از سال 2011 تا اواسط2016 قیمت دلار زیر 3500 تومان بود اما در ادامه حتی به 18 هزارتومان صعود کرد لذا بصورت تقریبی نرخ دلار را 5000 تومان که نزدیک به دلار دولتی هست ارائه کردیم.

چرا حقوق 5 میلیون؟ شاید خیلی ها حقوق نجومی برای نیرو های ما فرض کنند که قصد ورود به آن را ندارم اما برای ما میانگین 5 میلیون برای افراد فرض کردیم تا اماری نزدیک تر به منابع داشته باشیم.

وارد مسائل تغذیه هم نمی شویم چون اولا درست نیست ورود به این بحث دوما بدون شک داده های درستی نداریم.

یا حق

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.