MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

53 minutes قبل , HAMAD2012 گفت:

باتشکر از توجه شما  دو عزیز گرامی  اولا  اگر برای عزیزان امکان پذیر هست باهم جدل نکنید بحث مفید که باعث بالا رفتن اطلاعات  دوطرف میشه مشکلی نداره  ( مثل بحث های جالب  جناب  MR9 و جناب mostafa_by  درباره تاریخ جنگ جهانی دوم که بسیار ارزشمند وآموزنده هست  ) ولی جدل های که باعث ناراحتی و آزرده خاطر طرف مقابل میشه  مشکلی رو حل نمیکنه من از شما بعنوان یک کوچکتر خواهش میکنم  ازآن پرهیز بفرمایید  باتشکر   اما درباره مطلبی که دربالا خدمت دوستان عزیز  بیان کردم این مشکل  عدم شناخت کافی فقط مختص به سوریه نیست ( و البته منظور بنده  متوجه یک شخص خاص هم نبود) بلکه شامل کل  مسائل  منطقه میشود مخصوصا کشورهایی که اتفاقات در انها  بر ما تاثیر  بسیار زیادی داره مثل همین مسئله انتخاب نخست وزیر   که در عراق شاهد هستیم انتخاب مصطفی  الکاظمی بجای عدنان الزرفی  که  اطلاعات ضد ونقیض زیادی درباره آن منتشر میشود  و راستش بسیار مبهم است بخصوص درگیری الکاظمی با گروههای مقاوت عراق مثل حزب الله عراق  حال اینکه چطور چنین شخصی انتخاب میشه  ونتایج این انتخاب چه خواهد بود نیاز به بررسی و طلاعات بیشتر رو  طلب میکند  .

اما درمورد سوریه 

اجازه میخواهم کمی مسئله رو روشن کنم  در چند ماه گذشته اتفاقات پراکنده  ای  افتاد  که به خودی خود قابل فهم نبودن  وشاید زیاد مورد توجه قرار نگرفتن  تحریم چند شرکت امارا تی بدلیل نقض تحریم های ایران-   سخنرانی جالب توجه سفیر امارت درسوریه در باره بشار اسد رئیس جمهور سوریه - تماس تلفنی ولیعهد امارات با بشار اسد- سفر ناگهانی  وزیر دفاع روسیه به دمشق - سفر هیئتی از طرف خلیفه حفتر  به دمشق  همه این اتفاقات  که مثل تیکه های پازل هست با مقاله دیوید هرست  که حاوی اطلاعات جالبی هست در کنار هم قرار میگیرند  و  حالا میتوان وضعیت رو بهتر درک کرد بنده  دو خبر مربوط به تماس تلفنی ولیهد ابوظبی و سفر وزیر دفاع رو در همین تاپیک ترجمه کردم ولی دوستان زیاد به اهمیت اتفاقات که درجریان بود رو درک نکردن  حتی همین  مقاله بالا  هم دوستان توجهی به آن نمیکنند  قصد بنده از بیان  همه این مباحث این هست که  سعی کنیم اتفاقات رو باهم ببینیم چراکه ممکن است بعضی از اتفاقاتی که ظاهر ا  بی ارتباط هستند با یک نخ نامرئی بهم مرتبط باشند   

داشتم بخشی از یک مصاحبه در شورای اتلانتیک رو می دیدم ، داشتن در مورد اینکه آیا روسیه و سوریه می تونند ایران رو از سوریه خارج کنند ، صحبت می کرد ، می گفت احتمالا دلشون می خواد ولی ایران بیرون نمی ره و درگیری باهاش برای روسیه و سوریه هزینه بر هست .

خب ، از نظر بنده بخشی از ضرباتی که ما از اسرائیل می خوریم ، به خاطر همین موضوع هست ، حداقل یک بخش قابل توجهی در حاکمیت سوریه علاقه ای به حضور ادامه دار ایران در سوریه نداره ، روس ها هم به همین منوال بنابراین می بینیم در حالی که خودشون کاری نمی کنند ، دست اسرائیل و ترکیه و آمریکا رو برای حملات دقیق به نیروهای ما باز گذاشته اند .

حالا ما باید حساب و کتاب کنیم که ایا می تونیم در خارج از مرزهایمون در حالی که چندین بازیگر دیگر هم وجود دارند و هیچکدومشون هم محدودیت های مالی ، نظامی و بین اللمللی ما رو ندارند ، به حضورمون ادامه بدهیم .

اهدافمون رو مشخص کنیم :

1- کوتاه مدت

2- میان مدت

3- بلند مدت

بعد میزان سرمایه ی مادی ، معنی و زمانی که باید برای رسیدن به اهدافمون خرج کنیم رو در دو حالت

1- فعلی

2- بدبینانه

بررسی کنیم .

حالا اگر به اهدافمون برسیم در حالت خوشبینانه ، واقع بینانه و بدترین حالت موجود چه چیزی ازش نصیبمون می شه .

حالا که تمام جوانب رو بررسی کردیم و تمام متغیرها رو کنار هم بگذاریم ، باید بببینم آیا به هزینه کردی که می کنیم ، می ارزه یا نه !!

توی سطوح بالا و با این منابع محدود ، جایی برای لج بازی و پافشاری بیجا نداریم .

• Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در دو روز گذشته مثل روال حملات سابق (تقریبا) صهیونیستها شروع کرده بودند تجاوز به حریم هوایی لبنان، ابتدا با پهپادها و بعد هم با جنگنده هاشون. بسته به نوع عملیات و حملاتشون به سوریه، این قبیل از تجاوزات به حریم هوایی لبنان خبر از یک حمله به سوریه میده که حالا با توجه به عیان کردنش هدف هشدار یا به زعم خودشون اخطار به مقاومت هست که "دارم میبینم چی کار میکنید!" و نهایتا در قدم بعدی یک حمله نظامی.

حالا دیشب در توییتر رسانه های صهیونیستی خبر از حمله ای داده بودند که اگر صحت داشته باشه احتمالا در ادامه همین روند دو سه روز بوده. معمولا حملات عملیاتی و حساس را با غافلگیری محض انجام میدند وقتی پای حمله تخریبی یا تروریستی به یک نقطه حساس در میان هست و زمانیکه قصد اعلام وجود و هشدار به تحرکات خاص و عملیات های روتین ضد فعالیتهای مقاومت را دارند به این نحو عمل میکنند. البته بعضا در این دست عملیات ها هم ضربات خاص خودشون را به مکان های از پیش تعیین شده وارد میکنند. به هر حال این عملیات ها قطعا تا زمان تحرکات مقاومت در سوریه ادامه خواهد داشت ( به منظور اهداف عملیاتی/هشداری/اختلال در فرآیندها و تحرکات مقاومت/تروریستی/نابودی زیرساختی سوریه با این دست بهانه ها/و اخلال در سیستم عصبی مقاومت ) مگر تکمیل چرخه ضد تروریسم در سوریه و فراغت از نقاط الوده و یا ایجاد یک بازدارندگی خاص که البته به نظر تا زمانیکه سوریه الوده به تروریسم باشه امکانش کمتر هست ( تمام اصرار اسراییل به باقی موندن امریکا در نقاط الوده و یا تلاشهای بین المللی برای حفظ ادلب و ... به همین منظور هست )

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , alala گفت:

در دو روز گذشته مثل روال حملات سابق (تقریبا) صهیونیستها شروع کرده بودند تجاوز به حریم هوایی لبنان، ابتدا با پهپادها و بعد هم با جنگنده هاشون. بسته به نوع عملیات و حملاتشون به سوریه، این قبیل از تجاوزات به حریم هوایی لبنان خبر از یک حمله به سوریه میده که حالا با توجه به عیان کردنش هدف هشدار یا به زعم خودشون اخطار به مقاومت هست که "دارم میبینم چی کار میکنید!" و نهایتا در قدم بعدی یک حمله نظامی.

حالا دیشب در توییتر رسانه های صهیونیستی خبر از حمله ای داده بودند که اگر صحت داشته باشه احتمالا در ادامه همین روند دو سه روز بوده. معمولا حملات عملیاتی و حساس را با غافلگیری محض انجام میدند وقتی پای حمله تخریبی یا تروریستی به یک نقطه حساس در میان هست و زمانیکه قصد اعلام وجود و هشدار به تحرکات خاص و عملیات های روتین ضد فعالیتهای مقاومت را دارند به این نحو عمل میکنند. البته بعضا در این دست عملیات ها هم ضربات خاص خودشون را به مکان های از پیش تعیین شده وارد میکنند. به هر حال این عملیات ها قطعا تا زمان تحرکات مقاومت در سوریه ادامه خواهد داشت ( به منظور اهداف عملیاتی/هشداری/اختلال در فرآیندها و تحرکات مقاومت/تروریستی/نابودی زیرساختی سوریه با این دست بهانه ها/و اخلال در سیستم عصبی مقاومت ) مگر تکمیل چرخه ضد تروریسم در سوریه و فراغت از نقاط الوده و یا ایجاد یک بازدارندگی خاص که البته به نظر تا زمانیکه سوریه الوده به تروریسم باشه امکانش کمتر هست ( تمام اصرار اسراییل به باقی موندن امریکا در نقاط الوده و یا تلاشهای بین المللی برای حفظ ادلب و ... به همین منظور هست )

ما هم هیچ ، ما هم نگاه ، ما هم « صبر استراتژیک »

شما اصلا توجه می کنی که طرف سوری هیچ علاقه ای با درگیر شدن با اسرائیل نداره و به وضوح نشان داده نمی خواهد که ما از خاکش علیه اسرائیل هیچ اقدامی کنیم !؟ اگر قرار باشه همونجور که آمریکا با اعراب خلیجی برخورد می کنه ، ما هم با سوری ها برخورد کنیم و به هیچ حسابشون نکنیم ، دیگه چه فرقی بین آمریکا و ایران هست !؟ حداقل آمریکا یک ابر قدرت ثروتمند و دارای تکنولوژی هست ولی ایران چی !؟ 

ادامه ی روند موجود و هزینه کردن برای ایجاد جبهه ی جدید علیه اسرائیل در سوریه ، در نهایت به از دست دادن کامل سوریه انجام می شه چون خود سوری ها نمی خواهند سوریه رو تبدیل به میدان جنگ ایران و اسرائیل کنند . به خدا مسائل خیلی ساده هست ، سعی کنید کمی از دید سوری ها به مسائل نگاه کنید .

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 23 فروردین 1399 در 12:37 , HAMAD2012 گفت:

باتشکر از توجه شما  دو عزیز گرامی  اولا  اگر برای عزیزان امکان پذیر هست باهم جدل نکنید بحث مفید که باعث بالا رفتن اطلاعات  دوطرف میشه مشکلی نداره  ( مثل بحث های جالب  جناب  MR9 و جناب mostafa_by  درباره تاریخ جنگ جهانی دوم که بسیار ارزشمند وآموزنده هست  ) ولی جدل های که باعث ناراحتی و آزرده خاطر طرف مقابل میشه  مشکلی رو حل نمیکنه من از شما بعنوان یک کوچکتر خواهش میکنم  ازآن پرهیز بفرمایید  باتشکر   اما درباره مطلبی که دربالا خدمت دوستان عزیز  بیان کردم این مشکل  عدم شناخت کافی فقط مختص به سوریه نیست ( و البته منظور بنده  متوجه یک شخص خاص هم نبود) بلکه شامل کل  مسائل  منطقه میشود مخصوصا کشورهایی که اتفاقات در انها  بر ما تاثیر  بسیار زیادی داره مثل همین مسئله انتخاب نخست وزیر   که در عراق شاهد هستیم انتخاب مصطفی  الکاظمی بجای عدنان الزرفی  که  اطلاعات ضد ونقیض زیادی درباره آن منتشر میشود  و راستش بسیار مبهم است بخصوص درگیری الکاظمی با گروههای مقاوت عراق مثل حزب الله عراق  حال اینکه چطور چنین شخصی انتخاب میشه  ونتایج این انتخاب چه خواهد بود نیاز به بررسی و طلاعات بیشتر رو  طلب میکند  .

اما درمورد سوریه 

اجازه میخواهم کمی مسئله رو روشن کنم  در چند ماه گذشته اتفاقات پراکنده  ای  افتاد  که به خودی خود قابل فهم نبودن  وشاید زیاد مورد توجه قرار نگرفتن  تحریم چند شرکت امارا تی بدلیل نقض تحریم های ایران-   سخنرانی جالب توجه سفیر امارت درسوریه در باره بشار اسد رئیس جمهور سوریه - تماس تلفنی ولیعهد امارات با بشار اسد- سفر ناگهانی  وزیر دفاع روسیه به دمشق - سفر هیئتی از طرف خلیفه حفتر  به دمشق  همه این اتفاقات  که مثل تیکه های پازل هست با مقاله دیوید هرست  که حاوی اطلاعات جالبی هست در کنار هم قرار میگیرند  و  حالا میتوان وضعیت رو بهتر درک کرد بنده  دو خبر مربوط به تماس تلفنی ولیهد ابوظبی و سفر وزیر دفاع رو در همین تاپیک ترجمه کردم ولی دوستان زیاد به اهمیت اتفاقات که درجریان بود رو درک نکردن  حتی همین  مقاله بالا  هم دوستان توجهی به آن نمیکنند  قصد بنده از بیان  همه این مباحث این هست که  سعی کنیم اتفاقات رو باهم ببینیم چراکه ممکن است بعضی از اتفاقاتی که ظاهر ا  بی ارتباط هستند با یک نخ نامرئی بهم مرتبط باشند   

بنظر بنده نزدیک شدن امارات به سوریه در حقیقت برای جلب اعتماد نظام سوریه و با هدف ایجاد موقعیت  ترور بشار اسد توسط نیروی هوایی اسرائیل و یا امریکا انجام میشود مثل سناریو جلب اعتماد ایران توسط تحرکات صلح منطقه ای که توسط هیئت های اماراتی و مسافرت های عمران خان انجام شد و پالس های مثبت دیگر ولی فریب بود و به هدف قرار دادن سردار سلیمانی ختم شد.

• Like 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , armagdon گفت:

بنظر بنده نزدیک شدن امارات به سوریه در حقیقت برای جلب اعتماد نظام سوریه و با هدف ایجاد موقعیت  ترور بشار اسد توسط نیروی هوایی اسرائیل و یا امریکا انجام میشود مثل سناریو جلب اعتماد ایران توسط تحرکات صلح منطقه ای که توسط هیئت های اماراتی و مسافرت های عمران خان انجام شد و پالس های مثبت دیگر ولی فریب بود و به هدف قرار دادن سردار سلیمانی ختم شد.

البته نظام سوریه حفره ی امنیتی داره که ترور بشار اسد کار زیاد سختی نخواهد بود .

به نظر میاد پافشاری ایران برای ایجاد یک جبهه ی ضد اسرائیلی در سوریه و مخالفت منطقی سوری ها با این قضیه ، بین ایران و سوریه فاصله انداخته و روز به روز بر این فاصله افزوده می شه ( مثالش برگزاری جلسات صلح به همراه ترکیه ، روسیه و سوریه و عدم حضور ایران در این جلسات هست ) و حالا سایرین می خواهند از این شکاف استفاده کنند .

اینکه ج.ا انتظار داره سوری ها حاضر به اقدام علیه اسرائیل بعد از  10 سال جنگ داخلی که باعث مهاجرت چند میلیون سوری بشوند ، یک انتظار بیجایی هست .

خود ج.ا جرات نداره جواب حملات هر روز اسرائیل رو بده ، بعد انتظار داره سوری ها بخواهند با اسرائیلی که دمشق رو زیر برد توپخانه ی راکتیش داره ، سر شاخ بشوند اونم حالا که عملا نصف سوریه  از بین رفته .

اونقدر از مسئولین جمهوری اسلامی تعریف شده و کسی واقعیت رو بهشون نگفته ، که حتی از درک چیزهای بدیهی هم عاجز هستند .

ویرایش شده در توسط Ghalam
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , Ghalam گفت:

البته نظام سوریه حفره ی امنیتی داره که ترور بشار اسد کار زیاد سختی نخواهد بود .

به نظر میاد پافشاری ایران برای ایجاد یک جبهه ی ضد اسرائیلی در سوریه و مخالفت منطقی سوری ها با این قضیه ، بین ایران و سوریه فاصله انداخته و روز به روز بر این فاصله افزوده می شه ( مثالش برگزاری جلسات صلح به همراه ترکیه ، روسیه و سوریه و عدم حضور ایران در این جلسات هست ) و حالا سایرین می خواهند از این شکاف استفاده کنند .

اینکه ج.ا انتظار داره سوری ها حاضر به اقدام علیه اسرائیل بعد از  10 سال جنگ داخلی که باعث مهاجرت چند میلیون سوری بشوند ، یک انتظار بیجایی هست .

خود ج.ا جرات نداره جواب حملات هر روز اسرائیل رو بده ، بعد انتظار داره سوری ها بخواهند با اسرائیلی که دمشق رو زیر برد توپخانه ی راکتیش داره ، سر شاخ بشوند اونم حالا که عملا نصف سوریه  از بین رفته .

اونقدر از مسئولین جمهوری اسلامی تعریف شده و کسی واقعیت رو بهشون نگفته ، که حتی از درک چیزهای بدیهی هم عاجز هستند .

پس شما یا شطرنج بازی نکردید یا خیلی عجول هستید دوست عزیز . به توجه داشته باشید که کلمه جنگ چه معنی میده نه کشوری مث اسراییل که از زمان حیاتش در حال دست اندازی به سایر کشور هاست و مشغول تجاوز و قتل و غارت هست این رو هم داشته باش که اسراییل هیچوقت خودش به تنهایی نمیتونه به طور مستقیم وارد جنگ بشه چون دیگه نیازی به توضیح نیست داداش ولی اینو یادت باشه ایران اگه تا الان اسراییل رو گوشمالی نداده حنما هدفی داره و اینو من نوعی نمیتونم درک کنم و اینکه حرف های ما نمیتونه دلیل عدم توانایی ایران باشه ما توی یک کشور ثالث هستیم و نباید به دنبال تنش زایی باشیم که و اینطور جلوه کنه امید وارم این رو هم در نظر داشته باشید که حزب الله هم با خمپاره و نه با موشک یا کاتیوشا اسراییل رو هدف قرار بده شما حتما این رو بدون که اسراییل هم الکی الکی هر روز یه جا رو بمب باران نمیکنه حتما ما هم یک کارایی کردیم ولی رسانه ای نشده بنا به دلایلی  .

شما وقتی  این رو در نظر بگیرید که یمن شده دفاع مقدس ایران سوریه شدهخ دفاع مقدس ایران بعد لبنان شده دفاع مقدس ایران عراق شده دفاع مقدس ایران اینا شوخی نیست عزیزم کی از اونور داره این جنگ ها رو تامین مالی میکنه ؟؟؟؟؟امریکا یا عربستان ؟؟؟ یه ذره دقت کنید در اصل اکثر جنگ ها رو اسراییلی ها مدیریت میکنند ..... این رو در نظر بگیر تا متوجه بشی چه فشاری میاد به اسراییل که هر دفعه یجایی یا یک شهری ازاد میشه توی سوریه ؟؟؟حرف مسخره ای هم هست که بگید هر کشوری اگر حس خطر کرد میتونه کشور دیگری رو مورد تجاوز قرار بده فقط براساس حدس و گمان ؟؟؟؟کی شلوغی های سوریه رو راه انداخت یا در عراق سر دسته همشون میرسه به موساد داداش ..............................

یا علی 

این نظر بنده هست و نظر های سایر دوستان قابل احترام هست ..

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , baktari گفت:

پس شما یا شطرنج بازی نکردید یا خیلی عجول هستید دوست عزیز . به توجه داشته باشید که کلمه جنگ چه معنی میده نه کشوری مث اسراییل که از زمان حیاتش در حال دست اندازی به سایر کشور هاست و مشغول تجاوز و قتل و غارت هست این رو هم داشته باش که اسراییل هیچوقت خودش به تنهایی نمیتونه به طور مستقیم وارد جنگ بشه چون دیگه نیازی به توضیح نیست داداش ولی اینو یادت باشه ایران اگه تا الان اسراییل رو گوشمالی نداده حنما هدفی داره و اینو من نوعی نمیتونم درک کنم و اینکه حرف های ما نمیتونه دلیل عدم توانایی ایران باشه ما توی یک کشور ثالث هستیم و نباید به دنبال تنش زایی باشیم که و اینطور جلوه کنه امید وارم این رو هم در نظر داشته باشید که حزب الله هم با خمپاره و نه با موشک یا کاتیوشا اسراییل رو هدف قرار بده شما حتما این رو بدون که اسراییل هم الکی الکی هر روز یه جا رو بمب باران نمیکنه حتما ما هم یک کارایی کردیم ولی رسانه ای نشده بنا به دلایلی  .

شما وقتی  این رو در نظر بگیرید که یمن شده دفاع مقدس ایران سوریه شدهخ دفاع مقدس ایران بعد لبنان شده دفاع مقدس ایران عراق شده دفاع مقدس ایران اینا شوخی نیست عزیزم کی از اونور داره این جنگ ها رو تامین مالی میکنه ؟؟؟؟؟امریکا یا عربستان ؟؟؟ یه ذره دقت کنید در اصل اکثر جنگ ها رو اسراییلی ها مدیریت میکنند ..... این رو در نظر بگیر تا متوجه بشی چه فشاری میاد به اسراییل که هر دفعه یجایی یا یک شهری ازاد میشه توی سوریه ؟؟؟حرف مسخره ای هم هست که بگید هر کشوری اگر حس خطر کرد میتونه کشور دیگری رو مورد تجاوز قرار بده فقط براساس حدس و گمان ؟؟؟؟کی شلوغی های سوریه رو راه انداخت یا در عراق سر دسته همشون میرسه به موساد داداش ..............................

یا علی 

این نظر بنده هست و نظر های سایر دوستان قابل احترام هست ..

عزیز دلم ، من دارم می گم زمانی که خود سوری ها  در بهترین حالت  در بینشون چند دستگی هست و باز در بهترین حالت بخشی از خودشون نمی خواهند ایران NV سوریه علیه اسرائیل کاری کنه و نهایتا فقط حاضرند « لجستیک » به حزب الله رو قبول کنند ، هزینه کردن فایده ای نداره .

در ضمن ، اگه می خواستیم مقدمات حمله به اروپا رو هم آماده کنیم ، توی 3 سال می تونستیم آماده ش کنیم نه اینکه بعد از 3 سال هنوز در مرحله ی « صبر استراتژیک » و « اردنگی » خوردن باشیم . اگه قرار بود سامانه ای نصب بشه یا سیستم های راکتی علیه جولان و عمق اسرائیل نصب بشه ، تا حالا شده بود .

ویرایش شده در توسط Ghalam
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
21 minutes قبل , Ghalam گفت:

عزیز دلم ، من دارم می گم زمانی که خود سوری ها  در بهترین حالت  در بینشون چند دستگی هست و باز در بهترین حالت بخشی از خودشون نمی خواهند ایران NV سوریه علیه اسرائیل کاری کنه و نهایتا فقط حاضرند « لجستیک » به حزب الله رو قبول کنند ، هزینه کردن فایده ای نداره .

در ضمن ، اگه می خواستیم مقدمات حمله به اروپا رو هم آماده کنیم ، توی 3 سال می تونستیم آماده ش کنیم نه اینکه بعد از 3 سال هنوز در مرحله ی « صبر استراتژیک » و « اردنگی » خوردن باشیم . اگه قرار بود سامانه ای نصب بشه یا سیستم های راکتی علیه جولان و عمق اسرائیل نصب بشه ، تا حالا شده بود .

سلام . 

عزیزدلم شما توی ایران هم چند طیف سیاسی و با نظر ها و عقاید مختلف نمیبینید ؟؟؟؟؟ 1.

سوریه در زمان حافظ به اسراییل حمله نکرد ؟؟؟ زمان جنگ هم کلی به ما کمک کرد ؟؟؟؟2.

مگه ما دنبال جنگ و تنش هستیم به اروپا چیکار داریم اخه ؟؟؟؟؟؟؟  3.

تا سوگلی مث اسراییل هست اروپا  را چکار ؟؟؟؟؟ 4.

توجه کرده باشی من دارم میگم عامل همه  ی جنگ افروزی های منطقه در اصل اسراییل هست .5

اگرم قرار باشه چیزی نصب و یا سامانه مورد استفاده قرار بگیره حتما زنگ میزنم که به شما اعلام کنن با عذر خواهی از شما .6

توی این 3 سالی که شما میگید از چیزی و از جایی خبر دارید ؟؟؟؟ زمان همه چیز رو چه مثبت و چه منفی مشخص خواهد کرد چه مثبت و چه منفی .7

توی این 3 سال ما کلا داشتیم تو سواحل مدیترانه خیلی راحت حال میکردیم و میرفتیم پیک نیک درسته ؟؟؟؟؟؟؟8.

اگر این که هزینه کردن یا نکردن دست من وشما بود از اصل خیلی از ایرانی ها میگفتن رفتن به سوریه اشتباه بزرگ بود ولی نتیجه و ارامشش رو الان ما میتونیم ببینیم البته نمیدونم شاید چشم دل بخواد ؟؟؟؟9.

یا علی .

به هر حال هر کسی نظری داره و محترم ... موفق باشید .

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Ghalam گفت:

ما هم هیچ ، ما هم نگاه ، ما هم « صبر استراتژیک »

شما اصلا توجه می کنی که طرف سوری هیچ علاقه ای با درگیر شدن با اسرائیل نداره و به وضوح نشان داده نمی خواهد که ما از خاکش علیه اسرائیل هیچ اقدامی کنیم !؟ اگر قرار باشه همونجور که آمریکا با اعراب خلیجی برخورد می کنه ، ما هم با سوری ها برخورد کنیم و به هیچ حسابشون نکنیم ، دیگه چه فرقی بین آمریکا و ایران هست !؟ حداقل آمریکا یک ابر قدرت ثروتمند و دارای تکنولوژی هست ولی ایران چی !؟ 

ادامه ی روند موجود و هزینه کردن برای ایجاد جبهه ی جدید علیه اسرائیل در سوریه ، در نهایت به از دست دادن کامل سوریه انجام می شه چون خود سوری ها نمی خواهند سوریه رو تبدیل به میدان جنگ ایران و اسرائیل کنند . به خدا مسائل خیلی ساده هست ، سعی کنید کمی از دید سوری ها به مسائل نگاه کنید .

اصولا ماقبل سوریه این خود ماییم که هیچ علاقه ای نداریم بهانه بدیم به دست اسراییل تا در این شرایط سخت به سوریه زخم خورده حمله همه جانبه کنه و تمام رشته ها را پنبه. ( صبر استراتژیک تحلیلی ما حنبه های گوناگونی داره که یکیش همین مورد هست و میشه گفت از حیاتی ترین موارد صبر ماست ) حملات گسترده به زیرساختهای خصوصا دمشق و دولت سوریه و رهبری سوریه که در تمام این سال ها مقاومت کرد در برابر تروریسم عمدتا تحمیلی خصوصا از جانب همسایگان طماعش برنامه نهایی خود ما را هم عقیم میزاره.

اصولا بحث ها باید ناظر به "فکت" باشند. تازه بعد از فراهم کردن "فکت" های متعدد و متنوع صدها جنبه تفکیک و ترکیب فکتها با نشانه ها، ده ها قضاوت را میتونه نتیجه بده. از این منظر اشاره شد توسط دوستان قبلا و واضح هست یک "ّبله" ساده بشار اسد به اسراییل یا یک "همراهی" ساده با سعودی میتونست اون را کنه سوگولی منطقه و نیاز نبود این همه ویرانی و زخم را تحمل کنه. مطمئن باشید چهره ای که از بشار اسد ترسیم میکنید اگر حقیقت داشت مدت ها قبل تر تنها با یک "کلمه" ضد ایران میتونست برای خودش یک حاکمیت مطلق با مزایای چند ده ساله را از طرف به اصطلاح جامعه جهانی مهیا کنه و این هیچ تفاوتی نمیکنه با شرایط حاضر. اصولا اگر بشار اسد به صداقت مقاومت و ایران اعتقاد نداشت ( که برای مقاومت هم مهم هست سرنوشت سوریه ) مدتها پیش باید جبهش را جدا میکرد. پس این فرق مهم ما با آمریکا که به قول شما ثروت و تکنولوژی هم داره و ما هم هیچ چیز نداریم.

و اما "کابوس اسراییل" یعنی ایجاد جبهه جدید:

اولا که سوریه 9 سال پیش هم حتی نه، چند ده ساله که کشورش مورد تجاوز واقع شده و بخشی از خاک کشورش در اشغال و حالا هم در خطر کامل ضمیمه شدن نهایی است و شاید از معدود فرصت های آخر هست که بتونه قسمت مهمی از خاکش را با برنامه ریزی و یک اقدام حیاتی لااقل از ضمیمیه شدن بی خطر نجات بده ( با ناامنی مثل مزارع شبعا فرصت امنیت و یک حاکمیت مطلق را با خیال راحت به اسراییل نده همراه با سرمایه گذاری و تحکیم حاکمیتی ) و اصولا خیلی هم اتفاقا ساده نیست ( اتفاقا آفت چنین بحث های عمیق و گسترده ای ساده سازی اینچنینیش هست در یک خط )  از دید یک سوری وطن پرست ( نه مزدوران به اصطلاح انقلابی تحت فرمان اردوغان در شمال، القاعده در غرب یا امریکا در شمال و شرق و یا اسراییل در جنوب که مجریان تجزیه کشورشون هستند ) خیلی بدیهی است که به تحکیم پایه های دفاعی و تلاش برای ناامن سازی مناطق اشغالی کشورشون و نهایتا اگر شد ازادسازیش علاقه مند باشند و اصولا 9 سال پیش کشورشون به میدان جنگ تبدیل شد با تحمیل همین کفتارهای طماع که هر کدوم سهمی میخواستند و حالا فقط ادامه مقاومت هست و نه شروعش و تصمیشمشون را همون موقع گرفتند بخش زیادیشون به همراه رهبری کشورشون ( فراموش نمیکنیم که حتی ایران به بشار و خانوادش پیشنهاد کرد که جونشون را نجات بدند ولی ایشون قبول نکرد و گفت میمونه در کشورش ) پس ادامه ی این روند نهایتا به ازادسازی مناطق اشغالی کشورشون منجر خواهد شد ( در هدف گذاری مقاومت و سوریه )

حالا مهم هست که تمام این صبر استراتژیک ما در برابر حملات نیش دار دشمن ( گفته شد بخش مهمیش برای اینکه در وضعیت فعلی سوریه، آسیب به اصل حاکمیت و زیرساختهای سوریه توسط اسراییل به طور گسترده وارد نشه و اتفاقا تحمل ضربات و جنگ روانی دشمن و خسارتهاش توسط مقاومت نشون میده که چقدر برای تثبیت سوریه ارزش قائل هست والا راحت ترین راه به قول شما تبدیل سوریه به یک جهنم واقعی بود در شرایط فعلی بدون اینکه حتی خاک اصلی ایران مورد تعرض واقع بشه و اصطلاحا در همون سوریه تصویه حساب کنند دو طرف ) و همچنین برنامه های پیش رونده و تدریجی نهایتا تبدیل بشه اولا به یک بازدارندگی و ثانیا به یک چماق در جبهات شمالی ( وقتی امنیت نباشه تو نمیتونی مناطق اشغالی را تثبیت کنی هر چه قدر هم که میخواد ترامپ پاش را امضا کنه ) و خود این بخشی از هدف را تامین میکنه بدون اینکه سوریه آسیبی ببینه ( اتفاقا هم قدرتمند میشه چون بازدارندگی در نهایت موجب تقویت نظام و کشور سوریه میشه و از کجا میدونیم دشمنی مثل صهیونیستها که مثل اب خوردن اشغال مکینه و بعد با یک امضای ترامپ و حاکمان جهانی ضمیمه، پس فردا هوس بیشتری نکنه؟ و هم پتانسیل ازادسازی مناطق در صورت حماقت احتمالی دشمن بالاتر میره )

نهایتا و نتیجتا سوری ها که انتخابشون را سالها پیش کردند و به شدت هم بابت این انتخاب بندگان خدا مواخذه شدند و مورد حتی حمله اینچنینی قرار گرفتند، تنها هدف و دستاوردشون در تمام این سالهای مقاومت حالا کاملا منطبق با هدف مقاومت هست. حتی شاید بیش از مقاومت؛ الان سوریه تشنه این هدفه اون هم بعد این همه هزینه و از مقاومت میخواد که کارش را پیش ببره ( اولا مصون سازی کشورش از اشغال بیشتر با ایجاد بازدارندگی و ثانیا ایجاد پتانسیل ازادسازی مناطق اشغالی چه از لحاظ فشار روانی در جبهه های جنوبی و چه امکان نظامی در روز موعود )

kN1.jpg

ویرایش شده در توسط alala
  • Like 2
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

PhotoGrid_1586947147132-2048x1599.jpg

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ منابع خبری از حمله پهپاد های صهیونیستی به خودرو متعلق به نیروهای مقاومت در منطقه جدیده یابوس واقع در مرز بین لبنان و سوریه خبر دادند.

بنا به گفته شاهدان عینی نیمه شب گذشته یک خودرو توسط پهپاد مورد حمله قرار گرفتند اما با خطا رفتن موشک اول سرنشینان توانستند از خودرو خارج شوند.
در این حمله به کسی آسیبی نرسیده است.

منبع:

https://iswnews.com/30472/ترور-ناموفق-نیروهای-مقاومت-در-سوریه/

• Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

خبرنگار شبکه «المسیره» در لبنان، امروز (پنجشنبه)، از پرواز پرنده‌های رژیم صهیونیستی بر فراز بیروت و «البقاع» خبر داد.

به گزارش خبرنگار المسیره،‌ پرنده‌های متجاوزی نیز در آسمان جنوب این کشور  رؤیت شده است.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز در گزارشی این خبر را تأیید کرد و نوشت که پرنده جنگی و متجاوز صهیونیستی برای انجام عملیات شناسایی بر فراز آسمان بیروت به پرواز درآمده است.

در همین ارتباط،‌ روز گذشته نیز، برخی منابع گزارش کردند، پهپادی متعلق به رژیم صهیونیستی به خودرویی در نزدیکی یک مغازه شیرینی فروشی (در منطقه الحیدری) در منطقه مرزی لبنان و سوریه حمله کرده است

اشاره شد که معمولا این دست تجاوزات پیش زمینه یک عملیات نظامی در سوریه است. ولی چند اقدام اخیر این رژیم از جمله خبری که اکانتهای اسراییلی چند روز پیش منتشر کردند از حمله به سوریه ولی جایی تایید نشد بعد از چند روز تجاوزی که به حریم هوایی لبنان داشتند و حمله به نظر هشدارگونه دیروز ( برداشت اینه اگر عضوی از حزب الله در خودرو بوده از قصد موشک اول خطا رفته و هدف ترور نبوده چون تبعات داره برای این رژیم و فقط هشدار بوده که حواسمون سهت ) و همچنینی حتی حمله مدتی پیش در شعیرات بعد از خبر سفر سردار قاآنی به نظر میرسه صهیونیستها تحرکات یا چیزی را در سوریه حس کردند و شاید به خاطر ماهیت اون تا به حال حمله مستقیم بهش نداشتند ( شاید به گونه ای است که حمله بهش تلفاتی را سبب میشه که اوضاع پیچیده بشه ) برای همین هرطور شده توسط این هشدارهای هر روز تندتنر شوندش داره سعی میکنه تاثیر بزاره روی اون تحرکات.

به هر حال مقاومت باید مراقب باشه چون ممکنه نهایتا نتونند تحمل کنند و ریسک حمله مستقیم را بپذیرند به هر اتفاقی که در سوریه احتمالا داره رخ میده.

• Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 28 فروردین 1399 در 13:45 , eshqali گفت:

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ منابع خبری از حمله پهپاد های صهیونیستی به خودرو متعلق به نیروهای مقاومت در منطقه جدیده یابوس واقع در مرز بین لبنان و سوریه خبر دادند.

بنا به گفته شاهدان عینی نیمه شب گذشته یک خودرو توسط پهپاد مورد حمله قرار گرفتند اما با خطا رفتن موشک اول سرنشینان توانستند از خودرو خارج شوند.
در این حمله به کسی آسیبی نرسیده است.

منبع:

https://iswnews.com/30472/ترور-ناموفق-نیروهای-مقاومت-در-سوریه/

با فیلمی که امروز منتشر شد، عمدا موشک دوم باتاخیر شلیک شده.

لحظه آخر وقتی راننده خودرو در حال عبور از عرض خیابان هست، شلیک صورت میگیره..

normal_UAV-idf.jpg

Download 6.65 MB
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1251254720917889024/pu/vid/640x352/XLZhdjw9jO3vKcP_.mp4

https://twitter.com/Intel_Sky/status/1251254977252724738

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.