hasanjj2

یک ایده برای شناور ساحلی موشک انداز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید
یکی از ایرادات طرح شما دامنه کم عکس العمل توپ جلوی عرشه هستش، یعنی طرفین کشتی رو نمی تونه به خوبی ساپورت کنه. نکته بعدی همونجوری که خودت گفتی نحوه قرار گیری موشکها در اطراف کشتی هستش که بزرگترین ایرادش به نظر من سخت بودن بارگذاری مجدد موشک هست.
حتما هیچ طرحی خارج از ایراد نیست ولی همینکه شما قدم اول رو برداشتی خودش بزرگترین کاره.
یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا در یکی دو خط کلیت، هدف و عملکرد طراحی خودتون رو توضیح بدین.

---------------------------------------------------------------------

چیزی که به نظر بنده رسید، اولا علاقه و شوق شما نسبت به سربلندی کشور و دیگری تلاش و پشتکار قابل تحسین جنابعالی هستش.

ثانیا در مورد طرح، طرح مطمئنا بهینه نیست اما قابل توسعه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
خسته نباشید هرچند این کارا بجای خسته کردن به ادم انرژی میده , یه نکته بنظرم خیلی مهمه قیمت و پیچیده گی ساخت برای این شناور ها خیلی مهمه مخصوصا برای کشور ما شما وقتی یه شناور طراحی میکنید باید از حدقل سطوح با بالا ترین کارایی رو نظر داشته باشید مثلا استفاده از سر پوش باز شونده برای توپ باعث افزایش تعداد قطعات و پیچیده تر شدن و زمان بر ساخت شناور میشه و روی سرعت عمل توپ هم تاثیرمیزاره,مورد دیگه هم که فکر کنم مشکل زا باشه تداخل برجک با راستای رادار باشه راستی شاید بشه از اون پرتاب افقی که تو یه کلیپ نشون دادن و گفتن یه سلاح راهبردی هم بشه بجای پرتاب مایل استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 1 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 1 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
سلام
خسته نباشید هرچند این کارا بجای خسته کردن به ادم انرژی میده , یه نکته بنظرم خیلی مهمه قیمت و پیچیده گی ساخت برای این شناور ها خیلی مهمه مخصوصا برای کشور ما شما وقتی یه شناور طراحی میکنید باید از حدقل سطوح با بالا ترین کارایی رو نظر داشته باشید مثلا استفاده از سر پوش باز شونده برای توپ باعث افزایش تعداد قطعات و پیچیده تر شدن و زمان بر ساخت شناور میشه و روی سرعت عمل توپ هم تاثیرمیزاره,مورد دیگه هم که فکر کنم مشکل زا باشه تداخل برجک با راستای رادار باشه راستی شاید بشه از اون پرتاب افقی که تو یه کلیپ نشون دادن و گفتن یه سلاح راهبردی هم بشه بجای پرتاب مایل استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام خسته نباشید :rose: :rose: :rose:

من تو این زمینه اطلاعات و تخصصی ندارم اما همینطور که طرحتونو می دیدم ی سوالی پیش اومد برام اگه خدمه قایق بخوان برن ته قایق (که فکر کنم بهش پاشنه میگن )چه راهی دارن؟چون توی عکس به نظر سیستم پدافندی کل عرض قایق رو اشغال کرده و راهی نیست که کسی بتونه بره پشتش.

در ضمینه توپ هم ی سوال داشتم.میشه توپ رو روی ریل قرار داد؟منظورم اینه که متحرک بشه.اگر این کار صورت بگیری کارایی و دقت توپ کم نمیشه؟

و در اخر اینه اون اتاقک روی قایق رو نمیشه نیم متر برد عقب تر منظورم به سمت انتهای قایقه.چون اگه بشه و امکان قرار دادن توپ روی ریل وجود داشه باشه توپ تحت پوشش می مونه و در زمان درگیری از محفظه خودش خارج میشه میاد جلوتر اینجوری فکر کنم زاویه بیشتری رو پوشش بده.اگه نظرم خیلی عوامانه یا تخیلیه :mrgreen: icon_cheesygrinعذر می خوام.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر قرار باشه این شناور تک وظیفه ای باشه، یعنی فقط موشک انداز بشه و توپ و پدافند و ... نباشن، شناور رو چطوری طراحی می کنید که بهترین کارایی رو داشته باشه؟ از لحاظ توانایی های عملیاتی و ... .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
سوالي برا من پيش امده كه زمان باز شدن درب توپ اين درب ها كجا قرار ميگيرن هميچنين اون قسمت بالاي توپ
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بلحاظ ایده قرارگرفتن توپ سینه در یک پوشش  و  دکل اصلی  شباهتهای جالبی دارند

19~1.jpg

njkq_lig_nex1_from_south_korea_unveils_i

• Like 3
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 30 آبان 1395 در 00:20 , hasanjj2 گفت:

هدف در این تاپیک ارائه طرحی برای پر کردن فاصله بین قایق کلاس ذوالفقار و شناور کلاس تندر است، ضمن ارائه طرحی جدیدتر است. همچنین در تمام شناورهای فوق یکی از مشکلات اصلی ضعف در قسمت پدافند هوایی است که سعی شده در طرح ارائه شده این ضعف تا حدی رفع شود.

سوالی که برای من مطرح هست اینه که اصلا بین ذوالفقار و تندر چه خلأ وجود داره که قرار این طرح  اون رو پر بکنه؟؟؟؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.