پرش به


تصویر
* * * * * 4 رای

گروه‌های مبارز جنگ‌های خاورمیانه، نخسا...


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
4 پاسخ برای این موضوع

#1 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 22 دسامبر 2016 - 05:16

*
پست محبوب

nakhsa_00.jpg

 

 

 

اخبار

ارائه اخبار به نسبت نادرست از وضعیت میدانی سوریه توسط طرفین درگیری ، باعث شد که شهروند خبرنگارها بیش از پیش اهمیت پیدا کنند. اخبار رسانه های رسمی کاملا یک‌طرفه بشمار میرفت وچیزی از خبر در آن  پیدا نمی‌شد. بنابراین در داخل کشور  مجموعه ای از افراد شروع کردند به ترجمه اخبار شهروند خبرنگاران مختلف و قرار دادن ان در سایت های نظامی. شاید به جرات بتوان گفت ، پوشش اخبار سوریه در زبان فارسی با سایت میلیتاری شروع شد. اخبار از منابع مختلف قرار داده میشد و بتدریج  منابعی که دروغ و راست را همزمان منتشر می کردند ، و منابعی که به شکل نسبی واقعیت ماجرا را بیان می نمودند، تشخیص داده شد، حال دیگر اخبار یکدست و معمولا قابل اطمینان در اختیار قرار میگرفت!

thumb_MediaPower.jpg

 

اما خبررسانی با سرعت بالا و به صورت میدانی در انجمن‌هایی که مخاطبش گروه بخصوصی از علاقمندان به مباحث نظامی هستند و همه چیز را فقط از دیدگاه نظامی می‌بینند، قدری با اهداف اولیه ترجمه اخبار درست و نشر ان در تضاد بود، بنابراین این گروه‌های خبری، به سایت های شبکه اجتماعی دیگر مانند ف.ب ، توییتر، اینستاگرام و تلگرام هم وارد شدند و جریان نشر خبر جدی تر شد. تهیه نقشه و دنبال کردن دقیق مناطق تحت اختیار گروه های مختلف و به صورت عموما بی‌طرفانه، باعث شد که طرفدارهایی نیز پیدا کنند.

 

 جریان خبری

این روزها اگر اخبار جنگ سوریه را در سایتهای مختلف دنبال کنید، پاسخ های عجیب و غریب و جالبی می‌بینید. مثلا، در زبان فارسی تیتر خبری برخی تارنماها  به دلیل ماهیت  مخالفت با یکطرف درگیری ، معمولا به صورت دشمنی تصور می شد ، بدین معنی که  در یک سایت بخصوص ، یک طرف ماجرا به صورت  " طرف شّر" ماجرا تببین می گردید تا جایی که اتهام سنگینی نظیر نسل کشی سیستماتیک در سوریه نیز مطرح گردید.

thumb_nakhsa_08.jpg

جریان‌های خبری رسانه‌های مختلف و نحوه ارائه اخبار

 

سایت های خبری مانند بنگاه خبر پراکنی بریتانیا  و امثالهم، همچنان امثال داعش را شورشی می‌دانند و از انها نیز انتظاری بیشتر نمی‌توان داشت.

به هر حال، عموما میتوان گفت که رسانه های رسمی عمدتاً حقیقت ماجرا را بیان نمی کنند  و باید بیشتر به  به شهروند خبرنگارهایی که عموما برای اخبارشان هیچ هزینه ای  نمی کنند ، مراجعه کرد .

 

 حرف اخر جریان خبری

 

واقعیت این است که اگر بخواهم کلیت بحث جریان خبری را ببندم، می‌گویم که این جنگ است و در جنگ به کسی حلوا نمی‌دهند. خمپاره ها و بمب ها و راکت‌ها منفجر می‌شود و افرادی که در نزدیک ان‌ها هستند کشته می‌شوند. مردم مختلف دیدگاه های مختلفی دارند و عده‌ای از ورود ارتش خوشحال می‌شوند و عده‌ای گریان. ترکش‌ها برخورد میکند و زن و مرد، کودک و پیر نمی‌شناسند، انفجار ها می‌سوزانند و موج‌های انفجار بدن‌ها را تکه‌تکه میکنند. در یک انفجار خمپاره، ممکن است چندین کودک تکه تکه شوند و این، جنگ است. جنگ شهری همین است. قصد این وجود ندارد که این گونه موارد را فاقد اهمیت بدانیم ، نمیخواهم بگویم تلفات جانبی جنگی هستند، اما واقعیت این است که جنگ همین است. امریکا هم راکت‌ شلیک میکند و موشک به دقت خودروی تروریست را نابود میکند و همراه ان تروریست، مجموع مردمی که در عروسی بودند نیز کشته می‌شوند. پس این تلفات همیشه بوده و هست.

 

گروه‌های خبری

 

همانطور که گفته شد ، جریان‌های خبری مختلف باعث گردید تا گروه‌های مختلفی کم‌کم به ترجمه و ارائه اخبار بپردازند. هر گروه خبری، با توجه به جهت گیری‌های خود، اخبار را انگونه که میخواست  نشر داد. از دل این گروه‌ها، گروه ناب جهادی بیرون امد. ناب جهادی، یک گروه خبری عجیب و غریب و جنجالی بشمار می رفت که اغلب  خبرهای انها معمولا در دفاع و حمایت از فاطمیون( داوطلبان افغانی در سوریه) و نیروهای خودجوش بود. انها از اپلیکیشن‌های موبایلی  و اطلاعاتی که در اختیار همگان بود، برای نشر ! اخباری همچون فرود فلان مدل هواپیمای بخصوص در فلان فرودگاه و پروازش از فراز منطقه نبرد  استفاده و ثابت می‌کردند که با این رصدوکشف ، اثبات می شود  که یک کشور خاص در منطقه  حامی تروریست‌هاست.

ارسال چنین اخباری  و بسته شدن پشت سر هم گروه‌های منتسب به این گروه ها   در تلگرام باعث  بازتولید گروه‌های متعدد با نام‌های مختلف هم شد که در کمال تعجب، به دلیل جذابیت خاص ، به سرعت طرفدار نیز جمع می‌کردند. مثلا ۵۰-۶۰ هزار مخاطب برای هر کانال.

بدین ترتیب جریان نخسا، به صورت رسمی تشکیل شد . هزاران نفر مخاطب، مخاطبانی اکثرا از طیف خاص و نا آشنا  با مسائلی همچون خبرسازی ! افرادی که تصور می‌کردند چون این اخبار در تلگرام ، فلان وبلاگ یا وبسایت‌است یا چون عده‌ای افراد از یک گرایش خاص  نشرش می‌دهند، پس راست است. موضوعاتی با محوریت اسرائیل و افشای توطئه ها  ، شکست کشورهای متخاصمی نظیر ایالات متحده  ، عربستان منتشر می شد  و اینها را بیشتر از پیش هم شیفته هم می نمود  !

 

ناب‌جهادی

 

همانطور که گفته شد، ناب‌جهادی یک گروه خبری بود که اخبار هیجانی و در اکثر موارد نادرستش ، باعث ایجاد تردید شد. در حقیقت ناب‌جهادی همان بخش دروغ‌پراکن و خبرسازی  بود که در تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی تشکیل شده بود.همانطور که قبلا هم گفته بودم، کانال‌های مربوط به ناب‌جهادی تا چند مورد پشت سر هم پاک‌ می‌شد(ظاهرا توسط تلگرام) که البته این ادعا چندان قابل اعتنا نیست و به نظر می‌رسد که این گروه خود و با هدف مظلوم نمایی کانال‌ها را پاک می‌کرده. مسئله‌ای که سایر گروه‌های خبری نیز به ان اذعان دارند.

با این حال، مسئله ناب جهادی به اینجا ختم نمی شود . همانطور که گفته شد ، مطالب نشر شده توسط این کانال از عجیب و غریب و دروغ فراتر رفته و کار به جایی رسید که گاهی مطالب با هجو و طنز همراه می گردید . برای مثال، رصد هواپیماها که به سادگی و از طریق سایت‌های عمومی انجام می‌گیرد، در این کانال همراه می‌شد با افسانه‌سرایی ها و اینطور به مخاطب القا می‌شد که شاید ناب جهادی چند رادار و کارشناس تحلیل سیگنال در منطقه دارد که پروازها  و ارتباطات رادیویی را رصد کرده، دیکد می‌کنند و به اطلاع عموم می‌رسانند!

thumb_nakhsa-20.jpg

 

بخش دیگر، اخبار کذب مربوط به حمله هوایی توسط جنگنده‌ها و خلبان‌های ایرانی بر علیه اسرائیل بود. این کانال اخبار از این دست را به صورت گسترده نشر داده، و با شایعه پراکنی جریان خبری سالم را دچار مشکلات گسترده مینمودند . نشر اکاذیب توسط این کانال تنها به بمباران خیالی اسرائیل و ترکیه و امریکا منتهی نمی‌شد، این کانال همچنین با نشر اخباری در خصوص هک گسترده سایت‌های عربستان سعودی نیز، جریان خبری را پر از اخبار کذب کرد که باز هم به صورت همزمان با چند مورد هک سایت‌های عربستانی، باعث اخلال در جریان خبررسانی شد.

thumb_nakhsa_13.jpg

 

اعتراض‌ها به ناب‌جهادی اما به همین‌جا ختم نمی‌شود. مسئله بسیار مهم و حساس دیگر که اتفاقا می‌توان اسم خیانت نیز بر ان گذاشت، نشر اخبار حفاظتی نیز هست. تصور کنید که یک کانال خبری در تلگرام که ۶۰ هزار عضو نیز دارد، به یکباره با قرار دادن تصویری، اعلام کند که ما در فلان‌مکان هستیم و اماده حمله! یا تصویری از یکی از شهدا را نشان دهد، یا اعلام کند که یک شخص بازداشت شده! این اخبار قطعا مورد رصد جریان تروریستی نیز هست و باعث لو رفتن عملیات‌ها یا اسرا می‌شود. کانال‌های مختلف به این مسئله به صورت جدی واکنش نشان دادند.

... تصویر زیر هم مربوط به خبر شهادت ، شهید مهدی نظری میشه که در خبرگزاری های النصره منتشر شده ، پیکر مطهر ایشون در میان نیروهای خودی و تکفیری جا مونده ، اما توسط تکفیری ها احتمالا شناسایی شده و دلیل شناسایی ، انتشار خبر شهادت و تصویر ایشون در کانال ها و خبرگزاری های داخلی هست....

thumb_nakhsa_15.jpg

 

 

مشخصا، نکات امنیتی، دروغ پردازی‌ها و مسائل از این دست، باعث نشد که مشکلی برای این جریان کاذب پیش بیاید، اما واکنش‌های جدی و پی‌در پی گروه‌های مختلف فعال را به دنبال داشت. همین مسئله باعث شد که ناب جهادی به فکر راه‌حل باشد.

 

نخسا

 

ناب‌جهادی نخسا را اینگونه معرفی می‌کند:

تشکیل نخسا به سال ۸۸ و در حین حوادث مرتبط با این سال برمی گردد که در تهران و چند شهرستان به صورت خودجوش آغاز بکار نمود  . اما شاخه نظامی برون مرزی از اوایل جنگ سوریه با حرکت شهید مصطفی صدر زاده (سید ابراهیم) و همراهیانش به منطقه زینبیه و شروع حرکت مسلحانه علیه تکفیری ها و داعش در مناطق تحت اشغال آنها در این منطقه شکل گرفت و به دفاع از حرم بی بی زینب س پرداختند و جانفشانی آنها تا هم اکنون و با دادن خونهای بسیار از این تشکل ادامه دارد .

thumb_nakhsa_01.jpg

 

 

نیروی خودساخته  یا نیروهای خودجوش با عناوین مخاطب محور ، نخسا را تشکیل داد. گروهی که تشکیل شده از افراد داوطلب برای جنگ در سوریه بود. این گروه توسط هیچ کس حمایت نمی‌شد و شهدایش ناشناخته دفن شده‌ بودند. نخسا با اسامی مختلفی در شبکه اجتماعی تلگرام فعال بود. البته بسیار مهم است که بدانیم، نخسا یک راه‌حل بود. منظور این است که وقتی اعتراض‌ها به جریان خبری و مطالب و دروغ‌نگاری ها و دزدیدن شهدا بالا گرفت، نخسا در جریان یک فرار به جلو تشکیل شد. گروه ناب جهادی که تا‌به‌حال با اسم همین گروه فعالیت میکرد، به یکباره سازمانی جدید تشکیل داد و اسم نخسا را بر ان گذاشت.

 اما کار از کار گذشته بود، برخی کانال‌های مخالف نخسا و جریان خبری ناب‌جهادی، معتقدند که بسته شدن کانال‌ها هم بخشی از فرار به جلوی این جریان است تا بتوانند صحبت‌های سابق خود را انکار کنند.

اخبار با شیوه‌ای هیجانی و تند رد و بدل می‌شد و تصاویری هم از تجهیزات و پرسنل به بیرون می‌امد. صد البته هرگز کسی تصویری از نیروهای نخسا در حال عملیات ندید.

thumb_nakhsa_03.jpg

 

بسیاری به دنبال این بودند که از طریق نخسا به سوریه یا عراق رفته، برای دفاع از حرمین بجنگند. همچنین بحث امکان سنجی هم مطرح شد. مثلا، گروهی همانند نخسا توسط چه کسی اموزش می‌بیند؟ چگونه هدایت می‌شود؟ چگونه به سوریه می‌رود و چگونه تجهیزات دریافت میکند؟ به قولی چه کسی پشت جریان نخساست؟ گزینه های متعددی مطرح می شد که بدلایل مختلف رد یا تایید می گردید .

thumb_nakhsa_02.jpg

 

البته خود گروه در کانال‌هایش همیشه ادعا می‌کرد که تحت حمایت هیچ ارگان بخصوصی نیست. اما سوالات همچنان باقی بود. همه باورشان شده بود که نخسا از طرف جایی حمایت نمی‌شود. مظلومیت نخسا افزوده شد، طرفدارانش بیشتر شدند و حمایت مالیی هم نداشتند پس کم‌کم این مسئله مطرح شد که باید از اینها حمایت کرد.

عملکرد این دو گروه بدین شکل  ، ناب جهادی و نخسا را به صورت جدی زیر سوال می‌برد. اگرچه ناب‌جهادی تصاویری از حضور  نیروهایش در مناطق مختلف سوریه منتشر کرده، اما باز هم تصاویر و محل برداشته شدن ان‌ها و جمیع مسائل پیرامون ان‌ها، باعث می‌شود که در اصالت جنگی ایشان تشکیک شود.

 

شهید دزدی

این مسئله بسیار حساس تر می‌شود. نخسا رسما و مشخصا عنوان می‌کند که یک جریان فکریست و نه تشکیلات سازمانی. مسائل زیادی برای نقض این صحبت توسط مخالفین ناب جهادی مطرح می‌شود، مثلا چرایی نیاز نخسا به دریافت پول، اعزام نیرو، خرید منزل مسکونی در سوریه(جهت استفاده به عنوان مرکز عملیاتی) و مسائلی از این دست. با این حال، واکنش‌های بسیار شدیدی از طرف کانال‌های تلگرامی در خصوص شهید دزدی و چرایی نیاز یک تفکر به تیپ و لشکر است.

این کانال‌ها معتقدند که جریان نخسا و کانال‌های حامی‌اش به معرفی شهدای جنگ به نام خود می‌کند، و مثال‌های متعددی هم اورده‌اند که نخسا انها را نیروی خود معرفی میکند، و کانلهای مخالف همان شهید را متعلق به جریانی دیگر می‌دانند.


... در ادامه جعل عناوین و دروغگویی “نخسا” به رزمندگان و مدافعان حرم در سوریه ،برخی از صفحات منتسب به این جریان با منتشر کردن تصویر شهید مهدی صابری یکی از شهدای شناخته شده لشکر فاطمیون مدعی شد “سید مصطفی نوری” مجاهد افغانستانی عضو تیپ نخسا به شهادت رسیده است، این ادعا در حالی صورت می گیرد که این جریان طی هفته های اخیر با سانسور حرفهای گذشته خویش مدعی بود که نخسا فقط یک تفکر است نه یک تشکیلات! اما حالا و پس از کم شدن انتقادات بار دیگر ادعایی بزرگ مبنی بر تیپ نخسا منتشر کرده اند

به راستی چگونه جریانی که مدعی حضور در سوریه و نبرد با تروریست های تکفیری می باشد حتی یکی از شهدای شاخص لشکر فاطمیون که طی ماه های اخیر بارها مستندش از شبکه های سیما و سایت های اینترنتی منتشر شده را نمی شناسد؟

سوالی که این بین وجود دارد اینکه آیا وقت آن نرسیده که مسئولین امر در برابر این خبرسازی ها  و جعل عناوین به صورت گسترده و رسمی برخورد نمایند؟ آیا مخاطبان باید هر روز شاهد جولان بیشتر اینگونه جریان ها و کسب اعتبار توسط آنها با استفاده از جعل عناوین نظامی و رزمندگان اسلام باشند؟...

 

 

 

در موردی دیگر، متوجه می‌شویم که برخی کانال‌های اطلاع‌رسانی در خصوص شهدای جنگ سوریه، مطالبی منتشر کردن در رد اینکه شهدا، عضو نخسا بوده‌اند.

بعنوان مثال :

در پی سوالات دوستان عزیز و اخبار مشکوک برخی جریان ها در مورد نحوه اعزام و حضور #شهید_مدافع_حرم_محمد_کیهانی   در کشور سوریه،از طرف خانواده محترم  #شهید_حرم_محمد_کیهانی و  برادر #ابوحنانه از همرزمان شهید عزیز باید عرض کنم که شهید مدافع حرم  #محمد_کیهانی از بسیجیان لشگر ۷ ولیعصر عج بوده و هیچ ارتباطی با اسم خیالی #نخسا ندارد  و هر گونه انتساب این شهید بزرگوار به جریان گول زننده و خیالی نخسا را #خانواده_محترمش و #همرزمانش تکذیب می کنند."

 

 

لذا این تذکر رو دادیم تا جریان نخسا از این شهید و بسیجی طلبه عضو  لشگر ۷ ولیعصر سوء استفاده و اشتباهات قبلیشان را تکرار نکنند.

کانالی دیگر هم در خصوص شهید دزدی و نخسا صحبت کرده. اینبار، شخصی خودش را خواهر یکی از شهدای مدافع حرم معرفی کرده، اعلام می‌کند که برادرش جزو جریان نخسا نیست.

هوالحق ... این روزهادرشبکه های اجتماعی جریانی به نام "نخسا"که برگرفته ازیک شوخی دوستانه بین چندمدافع حرم می باشدبه راه افتاده ومتاسفانه تبدیل به یک ابزارتبلیغاتی شده است ،خصوصاوصل به فرمانده هایی که بواسطه خلوصشان دردلهاجادارند می نمایندتاوجهه ای برای معاملات خودکسب کنندبدینوسیله ازتمامی اهالی حق درخواست می نمایم به این جریان دامن نزنندو اسم هیچ شهیدی رابانام "نخسا"نه  تنهابه خاطرلفظ آن بلکه به دلیل جریان غلط راه افتاده نسبت ندهند. اینجانب به عنوان خواهرشهیدمدافع حرم محمداسدی (نام جهادی غلام عباس )به اطلاع می رسانم که شهیدمحمداسدی عضولشگرهمیشه سرافرازفاطمیون بوده وهیچ ارتباطی به جریان کاذب " نخسا" ندارد . لازم به ذکر است دراین زمان هیچ نیروی غیررسمی امکان حضورجبهه سوریه راندارد پس مراقب باشیم که با نشراین شایعات خودرا مدیون خونهای پاکی که ازکل دنیا بریدند نکنیم

 

در این میان، نکته‌ای هست که بنده شخصا نتوانستم (یا نخواستم) اعتبار این کانال‌ها را بررسی کنم. برای مثال اینکه این کانال واقعا مرتبط و بیانگر مسائل مربوط به این شهدا هست یا نه را نمی‌توانم تایید کنم.

 

شهدای نخسا

 

کانال ناب جهادی، تصاویری از شهدایش قرار داده، که چون بررسی های مختلف نشان میداد ممکن است این شهدا، وابستگی بخصوصی به نخسا و ناب جهادی نداشته باشند، بنده از قرار دادن تصاویر انها به صورت کلی خود‌داری میکنم. با این حال، کانال ناب جهادی، در این‌ پست برخی از شهدایش را معرفی کرده است. همچنین یک اکانت در اینستاگرام توسط ناب‌جهادی معرفی شده که قرار است تصاویر رزمندگان نخسا را قرار دهد.

 

واکنش‌ها

 

این حرکات و خبرها، اگر چه طرفداران خاص و بسیار پرتعداد خود را داشت، در عین حال واکنش‌های شدیدی نیز به دنبال داشت. گروه‌ها و افراد مختلف خبری سکوت کرده بودند اما دنبال کنندگان اخبار، به شدت واکنش‌نشان دادند. دروغ‌ها را در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها و وبلاگ‌ها اشکار می‌کردند و سوالاتی را می‌پرسیدند. با بالاگرفتن سوالات، کم‌کم توجهات بیشتری به این مسئله که ممکن است نخسا دروغ‌گو باشد هم ایجاد شد.

در اولین مورد، شخصی به نام ابو‌حر توسط دستگاه امنیتی کشور بازداشت شد. بر اساس خبرهای مختلف گروه ۴ نفره‌ای که تحت نام ابوحر و رفقا! به فعالیت تبلیغاتی و یاوه‌گویی می‌پرداختند و سعی میکردند مردم را فریب‌داده و حتی به دروغ، از عملیات‌های جنگیشان خاطره می‌گفتند و نهایتا از ان‌ها کلاه‌برداری می‌کردند و مبالغی را تحت عنوان دفاع از حرم دریافت میکردند، بازداشت شدند. البته این کانال و شعب مختلف ان، همچنان در حال دروغ پراکنی هستند.

سایت‌های مختلف به این‌گروه‌ها کم‌کم واکنش نشان دادند اما شهامت واکنش را تنها پس از برخورد دستگاه قضایی پیدا کردند. با این حال، شدیدترین واکنش‌ها از همان سایت میلیتاری(جامعه‌ علاقمند به مباحث نظامی که عموما به دور از مباحث سیاسی  مباحث نظامی را دنبال میکند) بود. گروه‌های اجتماعی همانند گروه سخن‌بزرگان‌نظامی هم یکی از کانال‌های جذاب و طنز-اموزشی دنیای مجازی علاقمندان به مباحث نظامی‌است که با شوخی، اشتباهات و دروغ‌ها را گوشزد میکند. این کانال از ابتدا به اشکار سازی دروغ‌ها و زیر سوال بردن درست این گروه پرداخت و نقش بزرگی هم در زیر سوال بردن ان داشت. شاید بتوان گفت استارت زیر سوال بردن نخسا از همین گروه سخن‌بزرگان بود. گروه خبری اماج نیز از دیگر گروه‌هایی بود که از ابتدا به اخبار کذب این جریان، واکنش های تند نشان داد و سعی در افشای دروغ‌های ان‌ها داشت.

در حال حاضر، حتی جنگی جالب بین کانال سخن‌بزرگان و کانال‌های (حال به راحتی میتوان گفت کلاه‌بردار) ناب جهادی در گرفته که در ان، اعضای کانال ناب جهادی که از طرق مختلف به سلاح  دسترسی پیدا میکنند، تصویر ان را به عنوان حضور در منطقه جنگی ارسال می‌کنند تا اصل عکس‌های ارسالی توسط این کانال را زیر سوال ببرند.

با این حال، کانال‌های نخسا یا ناب جهادی، به دلیل سوار شدن بر احساسات پاک مردم، همچنان می‌تازد و عده‌ای زودباور همچنان در حال فریب خوردن هستند. امیدواریم که این دست مسائل و بازی با احساسات مردم هر‌چه زودتر پایان یابد.

 

thumb_nakhsa_16.jpg

 

thumb_nakhsa_14.jpg

 

thumb_nakhsa_13.jpg

 

thumb_nakhsa_04.jpg

 

thumb_nakhsa_05.jpg

 

 

منبع

با تشکر از جناب MR9 بابت ویرایش مطلب و اماده سازی اون...و صد البته خسته نباشید به ایشون بابت تلاش‌هاشون...


ویرایش شده توسط MR9 23 دسامبر 2016 - 09:52 .

 • 61

#2 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 24 دسامبر 2016 - 11:52

*
پست محبوب

با تشکر از گروه خبری اماج در شبکه اجتماعی تلگرام که مطلب رو پوشش دادن...

در اینجا می‌تونید مطالعه بفرمایید.(توجه: لینک برای شبکه اجتماعی تلگرام و کانال خبری اماج باز میشه و به یک وبسایت نمیره. باید نرم‌افزار تلگرام رو روی کامپیوترتون داشته باشید.)

https://telegram.me/AmAj24/69857

همچنین این گروه، زحمت کشیده و یه فایل PDF اماده کرده از مطلب که من اپلود کردم...

میتونید مطالعه بفرمایید.(دانلود)


ویرایش شده توسط senaps 24 دسامبر 2016 - 11:59 .

 • 12

#3 OFFLINE   hightech

hightech

  مدیر بازنشسته

 • Members
 • Others: Approved Posting
 • 694 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 25 دسامبر 2016 - 11:50

از مطلب جذاب و نابتون متشکرم

فعالیت این گروه الان به چه صورته؟

اینها که فروش آنلاین و غیره دارن، اون هم در تهران، آیا قابل رهگیری نیستن؟!!!

پلیس فتا حواسش به همه چیز هست، عایا؟!؟ raised_eyebrow


 • 3

#4 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 25 دسامبر 2016 - 12:03

*
پست محبوب

بخشی از این مطلب جهت ایجاد قابلیت انتشار در انجمن، حذف شده، در منقع اصلی، عکسی هست از مکالمه شخصی بنده و دریافت شماره حساب و نام خانوادگی و نام یکی از اعضای این باند خلاف‌کار...

من با مشورتی که با برخی دوستان در این خصوص داشتم، همان‌زمان(مرداد ماه فکر کنم) گزارش ایشون رو به اداره اطلاعات ارسال کردیم که نهایتا طی پیگیری ها، متوجه شدیم که منجر به بازداشت شده...

 

به نظر میرسه که اعضای اصلی این باند، خارج از ایران و احتمالا در سوریه(ایرانیان مقیم سوریه و نه کسانی که برای جنگ رفتن سوریه) هستند که با پول مردم، اپارتمان خریدن در دمشق و محله زینبیه...

بنابراین امکان پیگیری بیشتر و برخورد امنیتی چندان امکان پذیر نیست. با این حال اون بخش رو نسبتا با فعالیت های روشنگرانه و اقدامات امنیتی(گزارششون به دستگاه‌های امنیتی و ...) حدودا از کار انداختیم، با این حال،‌فعالیت هایی هنوز هست...

مثلا تبلیغ کانال و ایجاد درامد از اون طریق همچنان فراهم هست برای این جریان متاسفانه...

 

بهترین راه، افشاگری گسترده و اگاه کردن همگان نسبت به این جریان هستش...


 • 14

#5 OFFLINE   patak

patak

  Master Sergeant

 • Members
 • 922 ارسال

ارسالی 26 دسامبر 2016 - 01:27

متاسفانه این گروه ها به دلیل اطلاعات پایین مردم و خبرهای غلو شده و چرت و پرت کارشون خوب گرفته.مثلا یکی دوماه پیش کل اسراییل اتیش گرفته بود از دید اینا و ملت بدبخت چه ذوقی کرده بودن.
درباره شهید دزدی هم که خیلی وقیح شدن و حتی شهدای معروف فاطمیون رو هم مصادره میکنن.
 • 5


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی