Recommended Posts

50 minutes قبل , sasasasa گفت:

من زمانی تو صنعت موتورهای توربینی که موتور طلوع و موتور j85را میسازد به  عنوان کاراموز کار میکردم. فرصت شد اخیرا بازدیدی از شرکت توگا مپنا که توربین گاز تحت لیسانس زیمنس میسازد داشته باشیم. واقعا تفاوت تکنولوژی از زمین تا اسمان بود. بعضی قطعات داخل اطاق های شیشه ای ساخته میشدند. کارخانه مثل بیمارستان تمیز بود. یک کمپرسور به ان بزرگی انقدر بالانس بود که با دست به راحتی به چرخش در می امد. 

انجا فهمیدم صمت اگر بخواهد rd33 یا یک موتور امروزی را به تولید برساند دو راه دارد. یا از خارج دانش بگیرد. یا از همین توگا کمک بگیرد. که توگا هم از این میترسد که به صمت تکنولوژی بدهد دیگر شرکت های بین المللی با مپنا کار نکنند. یعنی برود داخل تحریم. به هر حال از صمت این کار به این راحتی برنمی اید

جایی مشغول بودم که نمونه ای از توربین های صنعتی زیمنس مورد استفاده قرار می گرفت، و چون خورده بودیم به تحریم یکی از اون توربین ها که جزو آخرینهاش در اون پروژه بود رو گفتند نمونه مهندسی معکوس شده ( نه تحت لیسانس) ایرانیشه، حالا نمی دونم چقدر از تکنولوژی اون مورد بومی سازی شده بود ولی یکی از همکاران که مستقیم با اون توربینا کار می کرد، می گفت این یکی از بقیه بهتر داره کار میده.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, M-ATF گفت:

جایی مشغول بودم که نمونه ای از توربین های صنعتی زیمنس مورد استفاده قرار می گرفت، و چون خورده بودیم به تحریم یکی از اون توربین ها که جزو آخرینهاش در اون پروژه بود رو گفتند نمونه مهندسی معکوس شده ( نه تحت لیسانس) ایرانیشه، حالا نمی دونم چقدر از تکنولوژی اون مورد بومی سازی شده بود ولی یکی از همکاران که مستقیم با اون توربینا کار می کرد، می گفت این یکی از بقیه بهتر داره کار میده.

من نشنیده بودم. چه موتوری بود کدوم شرکت مهندسی معکوسش کرده بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , sasasasa گفت:

من نشنیده بودم. چه موتوری بود کدوم شرکت مهندسی معکوسش کرده بود؟

همون مپنا، SGT-600  رو، اسم نمونه ایرانیش رو IGT-25 گذاشتن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیشه فکور رو روی کوثر نصب کرد رادار اون اولاً توان هدایت فکور رو نداره در ضمن فکور 160 کیلومتر برد داره که رادار خود کوثر 90 کیلومتر اعلام شده اگر فلاً بتونه اسپارو و سایدویندر شلیک و هدایت کنه همون کافیه چون کارش پشتیانی خواهد بود و نمیتونه جلوی جنگنده نسل 4++ ایستادگی کنه و این کار کار فانتوم هست نه تایگر

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتقا یا توسعه فانتوم پروژه ای بهتر هست فانتوم حداقل 2 فکور حمل میتونه بکنه با دو فاطر نمونه در حال توسعه سایدوایندر ایرانی رادارش نمیدونم چیه ولی با 160 کیلومتر ارتقا م بد نیست اما کمه رادار ما باید به 300 کیلومتر برسه

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم