Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب ادیب عزیز، یه فرمایشی فرمودی و فکر کنم خودت هم متوجه شدی که چه اشتباهی مرتکب شدی...! icon_cheesygrin لازم هست توضیح بیشتری بدهم یا روشنه؟ :rose:[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من همه فرمایشاتم اشتباهه

دوست دارم بدونم

من اینقد سوتی میدم که نگو ! شما بگو شاد شیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته این حدس بنده بود (به خاطر توضیحی که بعدا اضافه فرمودید) :winking: [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]شما می فرمایید، مساحت لبنان / مساحت ایران، خوب بنده هم خدمت شما عرض می کنم: مساحت لبنان / مساحت سرزمین های اشغالی ----- مساحت ایران / مساحت کشورهای اطرافمان که آمریکا پایگاه دارد (که خودتان هم تلویحا اشاره کردید)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]فرمودید 2 دقیقه بعد بالا سر لبنان هستش، خوب اگر ما نتوانیم اقدام موثری برای فشل کردن برتری هوایی دشمن داشته باشیم، هواپیماهای بلند شده از پایگاهای اطراف، 2 دقیقه نه! 20 دقیقه... یا حتی 1 ساعت و 20 دقیقه بالای سر منطقه مورد نظرشان باشند... فرقش؟[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

شما متن من رو خوندید ؟

فکر کنم طولانی بود حوصله نکردید دقیق جملات رو بخونید

اشاره داشتم همون پست اول، که با وصف اینکه یک بازدارندگی بسیار بزرگ برای ایران هست مع الفارغ امریکا هم با استفاده از پراکندگی مرزها و وسعت زیاد که طبعا نیروی محافظ بسیاری میخاد ، حتی در نبرد ناهمطراز ... از چند جهت حمله میکنه

بعد اشاره کردم که اینم بستگی به کشورهای همسایه داره و بعد اشاره داشتم به اینکه من این درسها رو ابتدایی پاس کردم ! که همونجا یاده سال دوم سوم دبیرستان و اون مقاله م افتادم تو سایت دانشجو

بعد گفتم میزارمش

بعد تازه گذاشتمش یادم افتاد تو تاپیک سناریوهای حمله در همین سایت .... به شرح دقیق کشورهای همسایه و توانایی هاشون پرداختم که متاسفانه لینک ش رو پیدا نکردم

نمیدونم اپرا فکر کنم داره چون بود تو بحث ش ....

به هرحال سوتی نبود اون ... دقیقا اشاره کردم به لبه تیز دو شمشیر .......................

اما با این حال کاملا به سود ماست به خاطر تحلیل نهایی م که : پاکستان همیشه با ما در صلح بوده ، افغانستان بالطبع چیزی مثل وهابیون سوریه ست ... کسی نمیخاد شر پاشو بگیره ولی احتمالش هست ....

الان مهمترین کشورهای همسایه که میتونند باعث ایجاد مشکل برای ما بشن آذربایجان سپس ترکیه هست ... الباقی رام شده هستند ... تقریبا البته

ولی رکن اصلی امریکا خلیج فارس بود که دست ش فعلا کوتاهه .... اصلی ترین نقطه ی حمله و مکانی که ایران سالها سابقه جنگیدن توش رو داره .... من جای امریکایی ها باشم این حماقت رو نمیکنم اونطور وارد بشم ...

به هرحال

در باب هواپیماها هم ، منظور بنده واضح بود ... با وصف اینکه هیچ مانعی برای هواپیماها نبود ، هم ترس از پدافند هم خستگی راه و سوخت و ... ، و مداوم روی منطقه بودند بازم هیچ غلطی نکردند
حالا ایران رو چی ؟؟؟؟
برفرض ما مثل لبنان ... همین مساحت ایران و جای کاری که داره رو چه جوری میخان جمع کنند خدا میدونه !

قانع کننده بود ؟ ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ادیب جان، بنده تاکنون زیاد ندیدم که کسی حداقل در حرف، مخالف این باشه یا موافق این نباشه! که ما نیروی هوایی و زمینی در حد و اندازه بهترین ها داشته باشیم. مثلا آیا کسی هست که مخالف این باشه که به لحاظ تجهیزات، نیروی هوایی در حد یا فراتر از رژیم صهیونیستی یا فرانسه یا انگلیس یا عربستان و... داشته باشیم؟ آیا کسی پیدا می شود که مخالف این باشه که نیروی زمینی با تجهیزات و امکاناتی در حد یا فراتر از رژیم صهیونیستی، یا مثلا ترکیه و... داشته باشیم؟ [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما شما بگو: وقتی سخن از راهبرد "ساده و ارزان" به میان می آید، روی دیگر سکه این حرف چیست؟ آیا معنی ای جز این دارد که لابد ما نمی خواهیم به چنان سمت و سویی برویم و لابد با هر آنچه که اینک در اختیار داریم (حالا یه خورده کمتر یا بیشتر)، موفق به دفاع خواهیم بود؟ و معمولا هم برای اثبات حرفشان به همان پیروزی هایی که از نظر بنده در سطح تاکتیکی هست و الزاما نمی تواند منجر به پیروزی راهبردی بشود استناد می کنند. و این چیزی هست که برای بنده غیر قابل قبول هست.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=4]باز این ادبیات ما رو پیش کشدید! اخه من همیشه ادبیات رو نمره بالا می گرفتم اما ایجا مثل اینکه می خوان ما رو رد کنن!

ومن هم خوب یادمه بود و هست که هیچ وقت پاسخ واضح و درستی گفته نمیشد و اکثرا هم من ترجیح میدادم که ادامه ندم و بحث ها رو به حال خودشون رها می کردم آخرینش هم خود شما بودید که تاپیکی درباره استراتژی حزب الله بود اگه درست یادم مونده باشه![/size][/quote]
ادبیات شما بد نیست(هر چند همه تو مدرسه نمره ادبیات بالایی داشتن تقریبا icon_cheesygrin ) نوع بحث و جدل شما اینگونه هست
توی همون تاپیک دقیقا یادم هست چی جوابتون رو دادم.گفتم: نبودن پوشش گیاهی به معنای نبودن عوارض نیست. و همون هم کافیه چون یکی مثل ارنست می فهمه چی گفتم ولی.....
[quote]

[size=4]و اما بعد درمور رد اون ماشین هم تو اون منطقه واقعا شما نمیدونید چرا توی اون منطقه ردی گذاشته نمیشه!
خوب برادر من اونجا معلومه که یک منطقه تقریبا مسکونی با میزان رفت آمد بسیار بالا هست اونقدری که اون نقطه که ماشین ازش عبور میکنه شده عین یک زمین فوتبال خاکی صاف صاف! بعد شما انتظار دارید که ردی بمونه اینجا!!! icon_eek[/size]
[/quote]
من آدرس دقیق و دقیقه دادم با توجه بیشتر نگاه کنید خاکی که به دنبال ماشین بلند میشه نشون میده منطقه با خاک نرم و غیر آسفالته هست و طبیعتا اگر خاکش کوبیده بود اینقدر خاک بلند نمیشد.اما در نهایت هیچ ردی از لاستیک رو ما نمی بینیم.چون کلا ردها حرارتی تولید نمی کنن و از جنس و درجه حرارت خاک هستن و اگر شما خطوط و جاده هایی توی مسیر رو خوب می بینید به دلیل تفاوت جنس اونها هست مثلا آسفالت بالطبع حرارت بیشتری جذب می کنه و در تصویر واضح دیده میشه.
به این معنی نیست کلا ردی نمی تونه کشف بشه ولی مثالی نقض از خود کلیپ شما بود و بر اساس برهان خلف من خلاف ادعای شما رو اثبات کردم همین.

[quote][size=4]ز پیشنهاد بالا بردن ردها به میزانی که نشه تشخیص داد خیلی خوشم میاد این خیلی از اون خیلی هایی است که نمیدونم چندبار این رو گفتم که بابا پیر پیغمبر ما با وسعتی که شما همگی بهتر از من سراغ دارید از این مناطق چطور چنین چیزی امکان پذیره!
تا به حال فکر کردید که چه میزان نیرو و زمان لازم داره! اصلا تا به حال شخم زدن یک زمین کشاورزی رو از نزدیک دیددی که چقدر زمان می بره که قرار شما انقدر رد گول زننده ایجاد کنید که واقعا دشمن شما توش بمونه!!!!!!!!!!!!!!!
میدونید این وسایلی که قرار رد گذاری کنند چقدر کند حرکت می کنند![/size][/quote]
مشکل شما اینه که یک بعدی و خشک به قضیه نگاه می کنید و فکر می کنید ما باید تمام مرزها و اطراف شهرهامون رو اینطوری رد بزنیم.
یه جا رد می زنیم، یه جا نمی زنیم، یه جا نیروهامون هستن، اونجا نیست ، یه جا رد و نیرو هست ، یه جا ردها رو پاک می کنیم، یه جا دست نمی خوره و...... برایند یعنی سردرگمی دشمن.
در مورد محورهای نفوذ هم ارنست توضیح دادن از این همه مرز گل و گشاد سر نمی ندازن پایین بیان اونها هم برای خودشون کالک عملیاتی دارن و بر اساس اون عمل می کنن.

[quote]

[size=4]در مورد اینکه می فرمایید تجربه بهتون ثابت کرده که من icon_eek[size=4] پست بلند بالا می زنم هم از اون حرف ها بودا! الان اگه از کاربران یه نظر سنجی بشه که چه کاربری بلند بالاترین(به قول خودتون) پست ها رو میزنه به نظرم شما مقام اول رو از آن خودتون کنید! هر چند که بهتر این است که با استفاده از کمترین میزان کلمات منظور خودمون رو برسونیم اما من یکی هیچ وقت هیچ پستی رو یادم نمیاد متر کرده باشم که بخوام فکر کنم که این کاربر متری کار می کنه و اون یکی سانتی متری[/size][/size]
[/quote]
فدات بشم زیاد جوش نزن.
قبول دارم پست های منم بلند بودن و برخی هنوز هم هستن.
گاهی برای رسوندن معنی لازمه گاهی سم هست خودش.
فعلا دارم سعی می کنم مفید مختصر منسجم تر و بهتر بنویسم.

[quote]

[size=4][size=4]این کله هم دیگه واسه ما کله بشو نیست! :-( امان! [/size]
[size=4]هالیودی!!!!!!! من به چه قسمت هالیودی اونها اشاره کردم در صورتی که کلیپ هایی به مراتب بهتر و با کیفیت تر در نت وجود داره که این یکی در برابرشون مثل یه تیکه اشغال می مونه البته با این نگاه که ما می خواییم فیلمی[/size][size=4] برای ترسوندن و تهاجم گیر بیاریم![/size]
[size=4]میشه از مکانیسم جبهه گیری تو این مورد استفاده نکنید آخه من بیکارم که بخوام از یه سری ..... توی اون ور دنیا که همه جوره دشمن من میشن دفاعی داشته باشم یا اینکه من یه کاربر تازه وارد هستم![/size][/size]
[/quote]
عزیزم هالیوودی یعنی اینکه درگیری با طالبان پاپتی رو با ایرن مقایسه کردن.

[quote]

[size=4][size=4]خدا این آرکیو رو هم از ما نگیره که هر وقت بحث نظامی هر بحثی فرق [/size][size=4]نمیکنه چه با ربط چه بی ربط شده پای این هم به قضیه خواه نا خواه باز شده! جالب اینجاست که خودم هم اون رو به عنوان یک نشانه ای از قدرت ما توی این مبحث وارد کردم![/size][/size]
[/quote]
ممکنه از نظر شما چیزی بی ربطی باشه و ایضا از نظر من اما برای آمریکایی ها بی ربط نیست می دونین چرا وقتی آرکیو توی هوای ایران شناسایی میشه یعنی شناسایی لبه فناوری پنهانکاری و جاسوسی و این یعنی شناسایی هواگردهای نسل 5 توسط شبکه پدافندی ایران، و این یعنی (مهمترین عامل نیروی هوایی و غافلگیری اون) از دست رفتن اساسی ترین عامل برتری هوایی دشمن و این یعنی امکان مورد اصابت قرار گرفتن هواگردها و این یعنی ورود پهپاد و سی 130 ممنوع و این یعنی هالیوود بازی سی130 روی ایران نشدنی و این یعنی نبود امنیت برای زرهی و نیروی زمینی دشمن و این یعنی تغییر لاجرمی در کالک عملیاتی دشمن و این یعنی نشدنی بودن برخی عملیات ها و.......
دیدین چقدر ربط داره قربانت گردم
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اما شما بگو: وقتی سخن از راهبرد "ساده و ارزان" به میان می آید، روی دیگر سکه این حرف چیست؟ آیا معنی ای جز این دارد که لابد ما نمی خواهیم به چنان سمت و سویی برویم و لابد با هر آنچه که اینک در اختیار داریم (حالا یه خورده کمتر یا بیشتر)، موفق به دفاع خواهیم بود؟ و معمولا هم برای اثبات حرفشان به همان پیروزی هایی که از نظر بنده در سطح تاکتیکی هست و الزاما نمی تواند منجر به پیروزی راهبردی بشود استناد می کنند. و این چیزی هست که برای بنده غیر قابل قبول هست.[/quote]
مهدوی جان
من با کلیت حرفت موافقم این که با این ابزار قادر به پیروزی و موفقیت راهبردی در برابر آمریکا نیستیم
اما یک مسئله ای رو در نظر بگیرین
ایران چیه؟!
غیر از این که یک کشور در حال توسعه با سهمی نزدیک (مطمئن نیستم) 1% در تجارت جهانی
با هزار جور عقب ماندگی در طول تاریخ؟!
آیا آلمان، ژاپن و حتی روسیه و چین قدرت برتری راهبردی رو به تنهایی دارن؟
لپ کلام اینه که با وجود این که میبینم و میدونیم در خیلی زمینه ها میشه بهتر کار کرد
اما همین که شما بتونی در برابر بزرگترین قدرت نظامی تاریخ بشر، اون رو وادار به محاسبه هزینه و فایده کنی
بتونی بازدارندگی ایجاد کنی
بتونی به قول خودت موفقیت های تاکتیکی به دست بیاری
و تو منطقه باهاش سرشاخ بشی (کاری به فایده داشتن یا نداشتنش ندارم)
بیشترین کاریه که در توانمون هست
اون برتری راهبردی رو چین هم بخدا نداره جلوی آمریکا ویرایش شده در توسط king-kaveh
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]king-kaveh عزیز، حرف های بنده بیشتر جنبه آینده نگرانه داره. حرفم اینه که اگر یه روزی [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/daydreaming - New!.gif[/img] ، وضعیت اقتصادیمان درست شد، یادمان نرود که برای دسترسی به بهترین های تجهیزات و زیرساخت های نظامی اقدام کنیم. و از نظر بنده در چنان دوره ای دیگر نباید اصراری به ادامه روش های نامتقارن موجود، وجود داشته باشد.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه با حلوا حلوا کردن دهن شیرین میشه خوب بدوشید این قوچ رو!
اینکه هنوز تو نخ جنوب لبنان هستن و این مناطق رو با اینجا مقایسه می کنند هم در نوع خودش خیلی جالبه!
راستی من درباره اینکه دشمن ما قرار نیست همه سوراخ سمبه های کشور رو سرکشی کنه قبلا چند بار توضیح دادم! اگه دقت می کردید من در مورد این مسئله هم پاسخم رو گفته بودم و اگر می خواهید بحث پیش بره بیایید و پاسخ ها رو زیر سوال ببرید.

فتح [size=4]خدایش من گفتم توی شرق عوارضی نیست![/size]

یه نگاهی به این پست بنده بندازید به گمونم درباره عوارض مناطق مورد مناقشه یه چیزهایی گفتم!!!
http://www.military.ir/forums/topic/24199-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%B8%D9%85-8-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%B3%D8%A7/page__st__270#entry305148

شما هم میشه لطف کنید درباره نواقص پاسخ های من سخنانتون رو ایراد کنید و باز هم بدون خوندن یا شایدم خوندید و یادتون رفته که قبلا هم درباره این موضوع بحث شده!

درباره اینکه می فرمایید اگه نگاه کرده بودم! یعنی فکر می کنید من نرفتم نگاه کنم! اما در مورد اینکه می فرمایید جاده ها آسفالت تشریف دارن هم باید عرض کنم که از کی تا به حال جاده های آسفالته اینقدر پیچ و تاب پیدا کردن و چقدر اینجا افغانستان یا عراق icon_eek[size=4] [/size][size=4]آسفالت مفت تشریف داشته که مسئولین شون تصمیم گرفتن که هر روستایی و کوره دهی و یا هر منطقه ای به این صورت که می بینید رو بزنند تو خط آسفالتش! و هر چاله چوله ای بود رو آسفالت کنند![/size]
این راه ها اینقدر مشخص هست که خاکی هستن که من یکی هر چه زور میزنم به خودم قالب کنم که اینها آسفالته هستن حقیقتا امکانپذیر نیست فقط اون راهی هست که به صورت خط مستقیم و بسیار درخشان تر از بقیه هست به گمونم اون یکی اسفالت باشه!
اگه به اون قسمتهای فوق العاده درخشنده نظری بیندازید که به صورت بسته ای هستند و به نظرم دیوار باید باشند توجه کنید می بینید که درخشان تر از راه ها هستند در این صورت نباید دماشون بیشتر از اسفالت باشه که!
بعد شما به اینها میگین رد!!!
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/8/282401_388.jpg
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/8/282387_103.jpg
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/9/283734_835.jpg

همون طور که قبلا هم گفتم این به قول دوستان ردها(اتوبان های خاکی) وقتی توی یک محیط طبیعی دست نخورده باشند مثل این می مونه که روی یک صفحه نقاشی فوق العاده زیبا شما اومدی و خطی نامربوط کشیدی و این باعث میشه اولین چیزی که نظر بیننده رو به خودش جلب کنه همین خط نامربوط و یا ردها باشه!

درمورد خشک و محدود بودن نگاه من هم نگفتم نیاید بگید فلانی تو این جور و اون جوری!
اما اینکه فرض رو بر این میگیرید که یک جا فلان کار رو می کنیم و یک جا بهمان کار رو می کنیم هم باید عرض کنم خوب اون وقت قراره که تجهیزات ما هم پخش بشه دیگه وگرنه قرار نیست که در یک نقطه ما از همه امکاناتمون بهره ببریم درسته یا نه؟ مثلا در هر نقطه ای که قصد دفاع داریم هم تور داشته باشیم هم بوک هم شلیکا و ....
خوب دراین صورت باز هم ما محدودتر میشیم و فضا برای دشمنمون بازتر میشه!
چون نه ما اونقدر مثلا سامانه تور داریم که بخواییم کل این مناطق رو پوشش بدیم نه شکر خدا این مناطق ما از وسعت کمی برخوردارند در این صورت مجبوریم که اونها رو با یک ترتیبی در کشور پخش کنیم حالا خود شما بگید ایا ما می تونیم با این وجود در همه جا به دفاعی موفق(جلوی حرکت دشمن رو بگیریم)دست بزنیم!
این مثال در مورد تجهیزات دیگه هم صادقه!
حالا اگر قرار که ما خودمون رو محدود به نقاطی کنیم خوب همین کار باعث این نمیشه که دشمن ما آزادی عمل بیشتر داشته باشه و قدرتش رو خرج فقط برخی مناطق کنه!

اما اینکه فقط برخی جاها این کار رو می کنیم خوب جاهای دیگه چی کار می کنیم واسه پیدا نشدن تجهیزاتمون!
نه برادر من ما نیاز داریم که به هر طریقی که شده اینها رو از چشم دشمن دور نگه داریم! راه دیگیری فعلا متصور نیست

بازم که شما رفتید سراغ پاک کردن اتوبان های خاکی! میشه یه مثال کوچلو درباره روش پاک کردن این رد برای ما بیاورید تا ما بپذریم که میشه این کار رو کرد!
[quote]در مورد محورهای نفوذ هم ارنست توضیح دادن از این همه مرز گل و گشاد سر نمی ندازن پایین بیان اونها هم برای خودشون کالک عملیاتی دارن و بر اساس اون عمل می کنن.[/quote]
آره.......!
ایشون این چیزا رو میدونند و بعد میان میگن که دشمن چه طور می تونه تمام یک ملیون و ششصد وخورده ای زمین رو دید بزنه!
خیلی جالبه!

[quote]عزیزم هالیوودی یعنی اینکه درگیری با طالبان پاپتی رو با ایرن مقایسه کردن.[/quote]
جیگر طلا من که نمی تونم برم بهشون گیر بدم که برید با یکی هم وزن ایران درگیر بشید تا من از فیلم هاش استفاده کنم و دوستانمون تو بحثهاشون به ما گیر ندن که!
می تونم! نه دیگه اینم از اون چیزهای جالب بودها!
تازه این در صورتی است که من خواسته باشم درباره مانورهای اون پرنده با توجه به توان طرف مقابلش حرفی زده باشم که مثلا ببینید این پرنده چه جور پدر این ها رو در میاره!

درباره آرکیو هم [size=4]شما بیاید اول ثابت کنید که من وجود چنین توانی رو در معادلات مقابله با ایران کنار گذاشتم بعد می تونید بفرمایید که این جوری هاست![/size]

[size=4]----------------------------------------------------------------------------[/size]

[color=#ff0000][b][size=4]از بحث اصلی غافل نشیم چگونه می خواهیم در [/size][/b][/color][color=#FF0000][size=4][b][size=4]دشت های بدون پوشش[/size][/b][/size][/color][b][size=4] که لازمه نبرد ناهم طراز [/size][/b][b][size=4]برای کم کردن فاصله هست[/size][/b][b][size=4] و این دشت ها هم محیط های با عوارضی محدود هستند و در [/size][/b][b][size=4]شرق کشور که از مرز تا قلب کشور امتدادشون هست [/size][/b][b][size=4]جلو ارتشی که بدون شک اون ور لبه تکنولوژی قرار داره بایستیم و اون رو متوقف کنیم؟[/size][/b]

دوستان نظرات جالبی داشتند و بیان کردند اما حقیقتا قانع کننده نبودند به نظر این حقیر لااقل نیومدن بگن شما درباره اینها به این علت و این دلیل اشتباه فکر کردی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نگاهتون دنیوی صرف هست ... منطقی نظامی که نمیشه گفت .... صرفا دنیوی .... از نظر منطق نظامی تقریبا بعضی حرفاتون درسته ولی مشکل اینه شما کلا تو فاز اینکه انقلاب اسلامی ایران چرا شکل گرفته نیستید ... برای همین توی تحلیل ها همیشه غالب امریکاست ...

دوستان کمی دور و برتون رو خوب نگاه کنید حتی امریکا هم برای مسایل عادی و مزخرف سیاسی دنیوی وارد عراق و افغانستان و.... نشد ... برید ببینید پشت سر تئوریسین های اصلی حملات کیا هستند ؟ با چه ملاکی حمله میکنند ؟ توی کدام لژها عضوند ؟ تابع کدام مذهب هستند ؟

وقتی اونطور نگاه کردید ، از کل به جز نگاه میکنید سپس به جز به کل میرسید و کمتر قاطی میکنید

وعده ی صادق خداوند کاملا چیز خلاف فرمایشات من و تو و ما و شماست ... این وعده صادق خداوند هست ... آیا خداوند در سوره قصص نفرموده که قبل از نابودی جهان پیامبر ص و امیرمومنان رو برمیگردونم ؟؟؟ به زمین ؟

حتی از نظر نظامی هم کاملا حرفای شما جواب داره ، نمونه واضح ش از دست نرفتن حتی یک وجب از خاک این کشور بود در مقابله با عراق ....

این سرنوشت ماست ... چه منطق نظامی نگاهش کنید چه اخرالزمانی ....

ولی توصیه من به شما نگاه آخرالزمانی هست چرا که نه پل ولفوویتس نه رامسفلد نه بوش نه هیچ احمق جونز دیگری نگاهی جز نگاه آخرالزمانی به وقایع نداشت و نداره ....

ببخشید رک حرف میزنم ولی جدا سه متر دهنم باز مونده که انسان تو عصری باشه به این اوضاع آشکار و واضح و کماکان پرت از ماجرا باشه ....

از نظر نظامی میشه برای من توضیح بدید چرا باید امریکایی ها عرضه نداشتند باشند وارد یک جزیره پیش پا افتاده بشن ؟؟؟؟ تو عراق ؟؟؟
از نظر نظامی میشه برای من توضیح بدید چگونه است ایران در سقوط افغانستان کمک میکنه ؟ و ناتو میگه اگر کمک های ایران نبود افغانستان سقوط نمیکرد ؟
از نظر نظامی میشه برای من توضیح بدید چرا باید ناتو و امریکا تو افغانستان ده قلو به دنیا بیاورند ؟؟؟؟

دوستان این تسلیحات امریکا کجاست ؟ الان کدام ایالت افغانستان دستشونه ؟؟؟

بی خیال بابا !

کلا مرغ همسایه غاز هست

خودمم یه زمانی تو راه مستقیم بودم سر همین معجولات عجیب غریبی که تو فروم ها مطرح میشد کلا راهو گم کردم .... انشالله حرفای من و تو و ما و شما باعث نشه که خیلی ها دل از این نظام بکنند .......

وقتی ولی فقیه، رهبر جهان اسلام میگه امریکا هیچ غلطی نمیکنه و باز حرف بزاری روش ... دیگه مشخصه ما بازنده ایم .... نه از امریکا بلکه از ایمان خودمون

جدا من برخی پستهای قدیمم رو میخونم یاده برخی دوستان می افتم و واگذارشون میکنم خدا ( همونطور که قطعا بعضی ها هم در آینده بنده رو واگذار میکنند به خدا ! به خاطر برخی حرفای زمان جاهلیت مون !)

سعی کنید اینقدر امریکا رو گنده نکنید

خدا رو شاهد میگیرم هیچوقت امریکا واسه من گنده نبود ، حیف ایران رو بعضی وقتا سر هیچ و پوچ کوچیک کردم
همین ایرانی که خیلی چیزا از نیروهای مسلح ش میدونم و خیلی چیزا هم نمیدونم ....
خیلی میخای دلت خنک بشه بزار بهت بگم ، وقتیکه ایران امریکا رو تهدید میکرد با موشک فلان اسراییل میکنم کل ذخیره موشکی ش 100 تا الکی برد بود ... خووووو که چی ؟؟؟ از اون گردنه هم به سلامت گذشتیم آب از آب کسی هم تکون نخورد به یک دلیل : اون بالا تقدیر ایران مشخص شده

روز عاشورا جدا چند نفر زحمت دادن خودشون بیانات حجه الاسلام پناهیان رو در محضر امام خامنه ای گوش بدن یا بخوانند ؟

ای بابا

من عشق بحث نظامی هستم ولی جالبه حتی بحث نظامی رو هم قانع تون کنند بازم یه قسمت کارتون میلنگه
پس از نظر دینی یکی مردش باشه بگه ولی فقیه دروغ میگه

هست ؟ بفرما بگید وگرنه دیگه اینکه ایران فلان میکنه و امریکا بهمان میکنه رو ولش کنید

به جای اینا ، طرح و راه حل دارید ، میتونید بگید یا برید با مراکز نیروهای مسلح در جریان بزارید تا اگر خوب بود باب میل شما انجام بدن

دیگه این همه قر و وافر نداره

شمایی که تسلیحات امریکا رو از خودش بیشتر تبلیغ میکنید حتما بهتر و واردتر هستید بهش دیگه ؟ نه ؟ خوب بسم الله بیا طرح نظامی بده به جمهوری اسلامی تا بزنه تو دهن امریکا

چرا ایران رو خرد میکنید ؟؟؟؟

عجبا

یا حق

راستی من درباره اینکه دشمن ما قرار نیست همه سوراخ سمبه های کشور رو سرکشی کنه قبلا چند بار توضیح دادم! اگه دقت می کردید من در مورد این مسئله هم پاسخم رو گفته بودم و اگر می خواهید بحث پیش بره بیایید و پاسخ ها رو زیر سوال ببرید.
[/quote]

و دوست عزیز نگو که نمیدونی فرمانده کل سپاه پاسداران از قرن بوق تا الان هزار بار فرمودند : قرار نیست امریکا بگه کجا بجنگیم بلکه این ما هستیم میگیم کجا باید بجنگیم

خدای من یعنی شما حتی زحمت ندادید برید نظرات فرماندهان طرفین رو بخونید
اصلا تا حالا نظر ژنرال پترائوس رو مثلا خوندید ؟ نه واقعا میگم ؟؟؟؟
عجبا !

بابا شما دیگه خیلی حرفه ای هستید ... .یعنی این همه ژنرال سازمان مللی و .... سرلشکر ایرانی رو گرفتید بند قند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز ، برو بخون ببین اونا چی گفتند بعد بگو

تو همون لبنان ش چرا سید حسن نصرالله دستور حمله داد ؟ ها ؟؟؟

چرا تو همین ایران ش اتش بس پذیرفته شد ؟ قبل حمله منافقین ؟
ای بابا

حالا کو تا ملت برسند !

دوستان عزیز به کدامین پروردگار قسم تون بدیم ، دنیای نظامی گری فقط تجهیزات و کمی علم نظامی گری نیست ؟ بابا کمی تاریخ نظامی کمی تحلیل نظامی بزرگان و فرماندهان طراح عملیاتی رو بخونید !

کی تا الان زحمت به خودش داده بره ببینه حمله به عراق توسط چه کسانی و چطور از نظر نظامی طرح ریزی شد ؟ نظراتشونو خوندین راجع به حمله به ایران ؟؟؟؟

برید بخونید حیف این همه فسفر واسه خوندن چند تا مقاله نظامی تجهیزات هدر میدید به خداااااااااااااااا !!!!

من خودمم مدتها تو راه اشتباه بودم ........ نرید تو این راه سرتون به سنگ میخوره برادران ...

بسم الله النور

واسه باز شدن ذهن ادیب ( خودم) یه چند تا جمله قشنگ میزارم انشالله ارنستو ادم بشه انشالللللللللللللللله
[quote]

همزمان با پایان دیدار چند هفته پیش رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل از آمریکا، گزارش[color=#ff0000] مرکز پژوهش‌های استراتژیک و بین‌المللی ایالات متحده [/color]ارزیابی می‌کند که حمله احتمالی اسرائیل به پایگاه‌های هسته‌ی ایران می‌تواند ازطریق موشک‌های اسرائیلی پیشرفته «یریخو» صورت گیرد و نه با حمله هوایی.

[color=#008000]این گزارش می‌گوید اسرائیل می‌تواند با کاربرد ۴۲ فروند «یریخو» موجب نابودی یا ویرانی چشمگیری درسایت‌های هست‌هه‌ای نطنز، اصفهان و اراک شود.[/color]

تاسیسات اتمی ایران در سراسر ایران پراکنده شده‌اند. از این رو حمله با جنگنده‌ها می‌تواند مخاطرات زیادی برای مهاجمان اسرائیلی داشته باشد. برای اسرائیل اسارت احتمالی خلبان‌ها هزینه سیاسی بسیار بالایی خواهد داشت.

در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی منتشر شد مبنی براینکه اسرائیل به آمریکا آگاهی داده که اگر روسیه سیستم‌های پیشرفته دفاع هوایی اس- ۳۰۰ را به ایران تحویل دهد، ممکن است که اسرائیل منتظر پیموده شدن روند دیپلماسی درحل بحران هسته‌ای ایران نشود و به ایران تهاجم نظامی زودرس بکند.

با این حال بر پایه گزارش‌هایی که در برخی خبرگزاری‌ها منتشر شده، مسکو احتمالا تا دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا قرارداد خود را با ایران عملی نمی‌کند.

گزارش مرکز پژوهش‌های استراتژیک و بین المللی واشنگتن ارزیابی می‌کند که درصورت حمله احتمالی اسرائیل- حتی اگر با موشک‌های «یریخو» انجام شود و نه با پرواز هوایی، واکنش ایران سهمگین باشد و موشک‌های شهاب را به کارگیرد.

برپایه این گزارش، در هر حال «حتی اگر آمریکا در حمله مشارکت نداشته باشد، حاکمیت ایران آمریکا را به چشم عاملی خواهد دید که به حمله اسرائیل چراغ سبزنشان داده است.»

[color=#008000]لذا، واکنش ایران ممکن است به صورت حمله به منافع آمریکا و غرب در حوزه خلیج فارس و یا تلاش برای تسلط بر تنگه استراتژیک هرمز، با هدف ضربه زدن به جریان عبور نفتکش‌ها.[/color]

به نظر می رسد در شرایطی که کشورهای متوجه شده اند که تحریم و فشارهای بین المللی نمی تواند جلوی دستیابی ایران به فناوری هسته ای را بگیرد و به دنبال یک راه حل منطقی برای حل سریع مسئله هسته ای ایران هستند اما اسرائیل با بستن چشم های خود به واقعیت می خواهد به هر نحو ممکن جلوی فعالیت های هسته ای ایران را بگیرد.

از آنجا که در صورت حمله اسرائیل چه با موشک و چه با هواپیما به نیروگاه های اتمی ایران، پاسخ این کشور غیر قابل پیش بینی خواهد بود احتمال می رود کشورهای غربی مخصوصا آمریکا تلاش کنند تا جلوی اقدامی نظامی اسرائیل را بگیرند.
[/quote]

خوب توی همین چند خط ، نظریات نصف تئورسین های امریکایی واضح هست ... دیدگاه شون راجع به نحوه حمله و جواب احتمالی ایران یعنی سناریوهای ممکن
ایران به راحتی برهمین اساس ممکنه سناریو بچینه براساس تفکرات اونها و نظراتشون

در زمان جنگ ایران و عراق بارها همین مجامع نظریه ارایه دادن و بسیار دقیق بوده یعنی روزنامه ها و کتب اون موقع رو بخونید آینده جنگ رو قشنگ گفتند ... پس از نکات مهم مطالعه دقیق نظراتشون هست

خوب تا اینجا ضرر که نکردیم کردیم ؟؟؟؟ حداقل دو تا نظریه رو فهمیدیم
[quote]

فرمانده‌کل سپاه با بيان اينکه اسرائيل از شدت نگراني تلاش مي‌کند آمريکا را با خود همراه کند، اظهار داشت: آمريکا آسيب‌پذيري زيادي در منطقه دارد و چون نيروهاي زيادي را در تير‌رس جمهوري اسلامي ايران دارد، جرأت حمله به ايران را نخواهند داشت.
[/quote]

این یعنی چی ؟

نه واقعا میگم ها ؟

این یک سناریو از جانب نیروهای مسلح ایران هست ... یک پیام نظامی برای امریکا

یک سناریو محتمل هم هست....

خوب ؟ هیچی شما بخوابید ! لالالا گل لاله .... بگیر بخواب دردانه !

اینا یعنی اینکه ایران بازی رو عوض میخاد بکنه .... یعنی قراره غافلگیری هایی در راه باشه و در صورت فهم حمله و قریب الوقوع بودن اون هر لحظه ایران دست پیش رو میگیره که نیافته
[quote]

سردار جعفري تأكيد كرد: اگر جهان جلوي حمله احتمالي عليه ايران را نگيرد طبيعي است كه ما تعهدهاي بين‌المللي خود را تغيير مي‌دهيم و شرايط را متفاوت خواهيم كرد و اينها خطراتي است كه جامعه بين‌الملل را تهديد مي کند و قطعا بازدارنده خواهد بود.
[/quote]

این چی ؟؟؟؟ معنی این رو میفهمیم ؟ ادیب جاااان ؟ مجججججججججججججججید دلبندم ؟؟؟؟ میفهمی : بله میفهمم !
[quote]

سردار جعفري در مورد توانمندي ايران در دفاع زميني در برابر تهاجم دشمن افزود: با توجه به وضعيتي كه در ايران به لحاظ جغرافيايي وجود دارد به هيچ وجه امكان اينكه آمريكا بخواهد حمله گسترده زميني عليه ايران انجام دهد در احتمالات ما قرار ندارد، قطعا آنها مي‌دانند كه شكست حتمي براي آنها در اين زمينه وجود دارد.
[/quote]

اینو کسی میگه که جغرافیای نظامی خونده ..... شما تا الان مجید دلبندم جغرافیا نظامی خوندی ؟؟؟
[quote]

وی گام اصلی سپاه را تأمین امنیت کشور و آسمان و دریا دانست و گفت: البته دشمن در سال‌های اخیر در اطراف ایران قصد حمله نظامی زمینی به کشورمان را داشت که با توجه به انبوه نیروهای شهادت‌طلب و نیز جغرافیای خاص ایران این توان را در خود ندید اما فکر می‌کند که می‌‌تواند از طریق موشک، هوا و دریا به کشورمان آسیب بزند اما ما در همه این زمینه‌ها به توانمندی‌های بالایی رسیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه در خصوص سامانه‌های موشکی ضدکروز در نقاط حساس کشور گفت‌: این سامانه‌ها برای انهدام موشک‌های کروز دشمن قبل از رسیدن به هدف در مناطق حساس و استراتژیک کشور مستقر شده‌اند.
[/quote]

اینو چی ؟؟ کسی زحمت تحلیل اینو به خودش داده ؟؟؟؟؟

این اطلاعات از کجا به دست میاد ؟؟؟؟ سناریو اینا از کجاست ؟؟؟

وای خدای من !

بازم ادامه بدید به تبلیغات تجهیزات امریکایی ....

شب خوش لورا ! ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدایا یه کم دیگه صبر عنایت کن :praying:[size=4] [/size]

جناب ارنستو به نظرم شما حالت خوش نیست و داری هذیون میگی توصیه میکنم بهتون که بهتر هر چه سریع تر خودت رو به یه روانپزشکی چیزی نشون بدی! با این حال خرابت کار دست خودت میدی!
حقیقتا من که نگرفتم اصلا ایشون دارن درباره چی صحبت می کنند اگه کسی از دوستان متوجه منظور ایشون و ربطشون با مباحث مطرح شده، شدند من رو هم راهنمایی کنند! لطفا.

با تشکر.
  • Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1364835305' post='305685']
اگه با حلوا حلوا کردن دهن شیرین میشه خوب بدوشید این قوچ رو!
اینکه هنوز تو نخ جنوب لبنان هستن و این مناطق رو با اینجا مقایسه می کنند هم در نوع خودش خیلی جالبه!

فتح [size=4]خدایش من گفتم توی شرق عوارضی نیست![/size]

یه نگاهی به این پست بنده بندازید به گمونم درباره عوارض مناطق مورد مناقشه یه چیزهایی گفتم!!!
[url="http://www.military.ir/forums/topic/24199-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%B8%D9%85-8-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%B3%D8%A7/page__st__270#entry305148"]http://www.military....270#entry305148[/url]

شما هم میشه لطف کنید درباره نواقص پاسخ های من سخنانتون رو ایراد کنید و باز هم بدون خوندن یا شایدم خوندید و یادتون رفته که قبلا هم درباره این موضوع بحث شده!

درباره اینکه می فرمایید اگه نگاه کرده بودم! یعنی فکر می کنید من نرفتم نگاه کنم! اما در مورد اینکه می فرمایید جاده ها آسفالت تشریف دارن هم باید عرض کنم که از کی تا به حال جاده های آسفالته اینقدر پیچ و تاب پیدا کردن و چقدر اینجا افغانستان یا عراق icon_eek[size=4]آسفالت مفت تشریف داشته که مسئولین شون تصمیم گرفتن که هر روستایی و کوره دهی و یا هر منطقه ای به این صورت که می بینید رو بزنند تو خط آسفالتش! و هر چاله چوله ای بود رو آسفالت کنند![/size]
این راه ها اینقدر مشخص هست که خاکی هستن که من یکی هر چه زور میزنم به خودم قالب کنم که اینها آسفالته هستن حقیقتا امکانپذیر نیست فقط اون راهی هست که به صورت خط مستقیم و بسیار درخشان تر از بقیه هست به گمونم اون یکی اسفالت باشه!
اگه به اون قسمتهای فوق العاده درخشنده نظری بیندازید که به صورت بسته ای هستند و به نظرم دیوار باید باشند توجه کنید می بینید که درخشان تر از راه ها هستند در این صورت نباید دماشون بیشتر از اسفالت باشه که!
بعد شما به اینها میگین رد!!!
[url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/8/282401_388.jpg"]http://www.mashreghn.../282401_388.jpg[/url]
[url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/8/282387_103.jpg"]http://www.mashreghn.../282387_103.jpg[/url]
[url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/9/283734_835.jpg"]http://www.mashreghn.../283734_835.jpg[/url]

همون طور که قبلا هم گفتم این به قول دوستان ردها(اتوبان های خاکی) وقتی توی یک محیط طبیعی دست نخورده باشند مثل این می مونه که روی یک صفحه نقاشی فوق العاده زیبا شما اومدی و خطی نامربوط کشیدی و این باعث میشه اولین چیزی که نظر بیننده رو به خودش جلب کنه همین خط نامربوط و یا ردها باشه!

درمورد خشک و محدود بودن نگاه من هم نگفتم نیاید بگید فلانی تو این جور و اون جوری!
اما اینکه فرض رو بر این میگیرید که یک جا فلان کار رو می کنیم و یک جا بهمان کار رو می کنیم هم باید عرض کنم خوب اون وقت قراره که تجهیزات ما هم پخش بشه دیگه وگرنه قرار نیست که در یک نقطه ما از همه امکاناتمون بهره ببریم درسته یا نه؟ مثلا در هر نقطه ای که قصد دفاع داریم هم تور داشته باشیم هم بوک هم شلیکا و ....
چون نه ما اونقدر مثلا سامانه تور داریم که بخواییم کل این مناطق رو پوشش بدیم نه شکر خدا این مناطق ما از وسعت کمی برخوردارند در این صورت مجبوریم که اونها رو با یک ترتیبی در کشور پخش کنیم حالا خود شما بگید ایا ما می تونیم با این وجود در همه جا به دفاعی موفق(جلوی حرکت دشمن رو بگیریم)دست بزنیم!
حالا اگر قرار که ما خودمون رو محدود به نقاطی کنیم خوب همین کار باعث این نمیشه که دشمن ما آزادی عمل بیشتر داشته باشه و قدرتش رو خرج فقط برخی مناطق کنه!

اما اینکه فقط برخی جاها این کار رو می کنیم خوب جاهای دیگه چی کار می کنیم واسه پیدا نشدن تجهیزاتمون!
نه برادر من ما نیاز داریم که به هر طریقی که شده اینها رو از چشم دشمن دور نگه داریم! راه دیگیری فعلا متصور نیست

بازم که شما رفتید سراغ پاک کردن اتوبان های خاکی! میشه یه مثال کوچلو درباره روش پاک کردن این رد برای ما بیاورید تا ما بپذریم که میشه این کار رو کرد!
[quote]در مورد محورهای نفوذ هم ارنست توضیح دادن از این همه مرز گل و گشاد سر نمی ندازن پایین بیان اونها هم برای خودشون کالک عملیاتی دارن و بر اساس اون عمل می کنن.[/quote]
آره.......!
ایشون این چیزا رو میدونند و بعد میان میگن که دشمن چه طور می تونه تمام یک ملیون و ششصد وخورده ای زمین رو دید بزنه!
خیلی جالبه!

[quote]عزیزم هالیوودی یعنی اینکه درگیری با طالبان پاپتی رو با ایرن مقایسه کردن.[/quote]
جیگر طلا من که نمی تونم برم بهشون گیر بدم که برید با یکی هم وزن ایران درگیر بشید تا من از فیلم هاش استفاده کنم و دوستانمون تو بحثهاشون به ما گیر ندن که!
می تونم! نه دیگه اینم از اون چیزهای جالب بودها!
تازه این در صورتی است که من خواسته باشم درباره مانورهای اون پرنده با توجه به توان طرف مقابلش حرفی زده باشم که مثلا ببینید این پرنده چه جور پدر این ها رو در میاره!

درباره آرکیو هم [size=4]شما بیاید اول ثابت کنید که من وجود چنین توانی رو در معادلات مقابله با ایران کنار گذاشتم بعد می تونید بفرمایید که این جوری هاست![/size]

[size=4]----------------------------------------------------------------------------[/size]
[color=#ff0000][b][size=4]از بحث اصلی غافل نشیم چگونه می خواهیم در [/size][/b][/color][color=#FF0000][size=4][b][size=4]دشت های بدون پوشش[/size][/b][/size][/color][b][size=4] که لازمه نبرد ناهم طراز [/size][/b][b][size=4]برای کم کردن فاصله هست[/size][/b][b][size=4] و این دشت ها هم محیط های با عوارضی محدود هستند و در [/size][/b][b][size=4]شرق کشور که از مرز تا قلب کشور امتدادشون هست [/size][/b][b][size=4]جلو ارتشی که بدون شک اون ور لبه تکنولوژی قرار داره بایستیم و اون رو متوقف کنیم؟[/size][/b]

دوستان نظرات جالبی داشتند و بیان کردند اما حقیقتا قانع کننده نبودند به نظر این حقیر لااقل نیومدن بگن شما درباره اینها به این علت و این دلیل اشتباه فکر کردی!
[/quote]
جنوب لبنان؟؟؟؟؟؟؟؟
کمی بیشتر دقت کنید.
در مورد سوراخ سنبه هم هم چه عرض کنم به خودتون بگین ما کی هی زور می زنیم بگیم بابا مسیرشون هر جایی نیست مشخصه و این یعنی ما باید براش طرح بریزیم.شما هی گیر دادی که 400 500 کیلومتر کویر یه دست صاف جلوی شکم زرهی دشمنه هوای ایران هم که کلا در فنای نابودی در دست آمریکا و می خواد تخته گاز تا تهران بیاد و هیچ جوری هم نمی تونیم جلوی ستون اونها رو بگیریم و ردها مشخصه و هواگردهای اونها با دوربین فلان منطقه رو می بینن و امکان استتار نیست و پوشش گیاهی هم نیست و نیروهای ما هم تجهیزاتشون قبل از رسیدن اونها از کار می افتن و کارایی خودشون رو از دست میدن.
خوب با این تعاریف شما پترائوس خر کی هست همین فردا شما بشین فرمانده نظامی آمریکایی های مستقر در خاورمیانه یا نه خود وزیر دفاع آمریکا و تا پسین فردا هم تا تهران بیاین قال این قضیه 33 ساله رو بکنین و تمام.

دوست من شما منظور من رو از عوارض نگرفتی و این برای من کافیه(عاقل به یک اشارت.....)

فرض اینکه حرف شما در مورد کلیپ خودتون کاملا درست باشه میشه رد تایر همون چند ماشین توی کلیپ رو به من نشون بدین؟؟؟؟
ول برادر من کلیپ خودش گویاست.یه سی 130 توی یه آسمون امن به چند نفر آدم بی هیچ تجهیزات چند طیفی حمله می کنه و بوم بوم ..... اینم شد منبع استناد.

[quote]

[/quote]
از همین یه تیکه کاملا شمخصه چقدر دارین نظرات ما رو با دقت می خونید. icon_eek

[quote]درمورد خشک و محدود بودن نگاه من هم نگفتم نیاید بگید فلانی تو این جور و اون جوری!
حالا اگر قرار که ما خودمون رو محدود به نقاطی کنیم خوب همین کار باعث این نمیشه که دشمن ما آزادی عمل بیشتر داشته باشه و قدرتش رو خرج فقط برخی مناطق کنه![/quote]
خدایی اینجای صحبت هاتون از اون قبلی بدتر بود چون کلا بازم نفهمیدین من در مورد بودن و نبودن چی گفتم بگذریم شاید بعدا فهمیدید.

راستی فرق دیوار و آسفالت توی تصاویر حرارتی دلیل داره ها اونم بگذریم.

کلا همونی که عرض کردم شد می دونید چرا؟؟؟؟
پیش داوری منتهی به انتظار و انتظار منتهی به قضاوتی خوب یا بد در مورد قضیه یا فردی میشه.
پیش داوری شما نوعی هست که نمی تونید واقعیات رو ببینید و بحث با شما فایده نداره چون در گارد دفاعی هستید.
یا علی
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]فتح [/background][/right][/font][/color][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]خدایش من گفتم توی شرق عوارضی نیست![/background][/right][/font][/color]
[/quote]
خیلی دوست دارم بدونم منظور شما از شرق کجائه...!
فقط توصیه می کنم یه بار سفر بیایید تو اینجا.....! تا بفهمید اینجا عراق نیست که آبرامز های آمریکایی برای رسیدن به پایتخت مسابقه سرعت بزارند....!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فتح قرار بر اين بوده که تاکتيک ما توي دشت هاي مسطح و مناطق کويري شرق کشور در صورت نبودن پدافند مناسب، بحث بشه حالا شما مي فرماييد که شما کشور رو مي خوايد تحول آمريکا بديد و شما ال و بل و .............! اين کار اصلا درست نيستا

هيچ علاقه اي هم به بحث راجع به اين موضع ندارم پس خواهش مي کنم بحث رو بسط نديم به اينکه امريکا در غرب فلان ميکنه و ايران در جنوب بهمان! اينطوري فقط وقت خودمون رو از دست مي ديم و هيچ نتيجه اي هم حاصل نميشه!

من نه قصد دارم کشور خودم رو کوچيک کنيم و نه قصد بزرگ کردن دشمنانمون رو دارم پس الکي قضيه رو هنديش نکنيم! يه جبهه اي بسازيم و بحث رو بفرستيم اونجا که عرب ني انداخت!

همون طور که هم توی رزمایش ها دیده میشه و هم مثل اینکه شما می فرمایید میشه توی این دشت ها گردان گردان تانک و توپخانه و لجستیک و غیرو و غیرو ... جا داد به نحوی که از دید دشمن پنهان بمونه! خوب میشه دلایلتون رو بفرمایید تا ما هم بدونیم؟ به نظرم من دلایل موفق نبودن این کار رو گفتم حالا میشه شما دلایلتون رو بفرمایید؟(لااقل این کاری که می خواییم انجامش بدیم یک جایی از این کره خاکی باید نمود پیدا کرده باشه مثل همون انفجار هالیودی که یک قسمت از نمایش اقدار رزمایش های ما شده با این فرض هم انجام میشه که عراق توی جنگ کانال های پر از نفت و مواد منفجره درست کرده و تانک های آمریکایی رو سوق داده به اون سمت و .... حالا عراق در کل تونسته چند تا از اینها رو ایجاد کنه و چندتا از تانکهای آمریکایی به این صورت منهدم شدن هم فعلا مثل اینکه محرمانه است.)

[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]دوست من شما منظور من رو از عوارض نگرفتی و این برای من کافیه(عاقل به یک اشارت.....)[/background][/right]

[/quote]
میشه خواهش کنم تمامی منظورهاتون رو واضح و روشن بفرمایید چون من در رابطه با گرفتن منظورهایی نامفهوم ترجیح میدم در حد کانا هم نباشم پس لطف کنید روشن و مبرهن حرفهاتون مطرح کنید دوست بزرگوار.
[quote]

[right]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][background=rgb(247, 247, 247)][quote]همون طور که قبلا هم گفتم این به قول دوستان ردها(اتوبان های خاکی) وقتی توی یک محیط طبیعی دست نخورده باشند مثل این می مونه که روی یک صفحه نقاشی فوق العاده زیبا شما اومدی و خطی نامربوط کشیدی و این باعث میشه اولین چیزی که نظر بیننده رو به خودش جلب کنه همین خط نامربوط و یا ردها باشه![/quote][/background][/size][/font][/color][/right]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]از همین یه تیکه کاملا شمخصه چقدر دارین نظرات ما رو با دقت می خونید. [/background][/font][/color][/right]
icon_eek
[size=4][/quote][/size]
لطف کنید توضیح بدین کجای حرف من اشتباه؟

[quote]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]راستی فرق دیوار و آسفالت توی تصاویر حرارتی دلیل داره ها اونم بگذریم.[/background][/font][/color][/right]

[/quote]

من این تیکه رو خیلی خیلی بهش احتیاج دارم میشه لطف کنید راهنمایم کنید

با تشکر.

---------------------------------------

[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1364889634' post='305732']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]فتح [/background][/right]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]خدایش من گفتم توی شرق عوارضی نیست![/background][/font][/color][/right]
[/quote]
خیلی دوست دارم بدونم منظور شما از شرق کجائه...!
فقط توصیه می کنم یه بار سفر بیایید تو اینجا.....! تا بفهمید اینجا عراق نیست که آبرامز های آمریکایی برای رسیدن به پایتخت مسابقه سرعت بزارند....!
[/quote]
شرق و غرب فهمیدن منظور من رو بعد شما میفرمایی شرق کجاست!
[size=4]بعد شما از کجا میدونید که من یه بار هم نیومدم اونجا! [/size]
[size=4]خدایا باز دوستان توهم زدن و ما رو با عراق مقایسه کردن! کی گفت اینجا عراقه! لطف کنید و اون قسمت رو به من نشون بدید تا لااقل بدونم از کجا چنین برداشتی شده شاید هم من واقعا چنین چیزی رو گفتم و یادم رفته![/size]

---------------

راستی درباره اینکه در شرق کشور واقعا عوارضی مناسب برای دفاعی منسجم و استوار داشته باشیم بهتر است که نگاهی به جاده های شرق بندازید هر چند که راه ها به منظور رساندن شهرها به یک دیگر(که شهرهای انچنانی هم توی این مناطق وجود ندارد) ساخته شدن ولی یک نیم نگاهی به این جاده های بندازید خواهید دید که اکثر اونها صاف و دارای کمترین پیچ و تاب یا تغیرات ارتفاعی هستند که بیشتر شبیه به دشت های صاف اند به گمونم همین کفایت کنه که دوستان هی نگن که شما اصلا این مناطق رو از نزدیک ندیدی و نمی تونی هیچ نظری بدی! ویرایش شده در توسط HHL
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عجیبه که حتی من در حال هذیون گفتن هم بازم حرفام منطقی تر هست ! چشمک

HHL جان ، جدا شب خوش !

حالا ما به درک ... سرلشکر جعفری و ژنرال پترائوس که دیگه اندازه بند قندی مهم هستند نیستند ؟>؟؟؟؟ وای من !

ماشالله شما بهت بگن مرغ ت یک پا داره جدا اجحاف در حق مرغ هست .... !

دوستان بحث بیخود نتیجه ای نداره ... ایشون رسما منکر حرفای کسانی میشه که وقتی من و ایشون نبودیم اونا داشتند تو برف 6 متری طرح عملیات تو غرب می ریختند ....! البته ( کدوم غرب ؟ وای من ! کدوم شرق؟ وای من .... !)

سردار جعفری به وضوح بارها گفتند امریکا قصد حمله زمینی به ایران رو داشت، شرق غرب شمال جنوب ... از هرکجا خواستند بیان دیدند مرد میدان عمل نیستند ... با همین نیروهای کمی بسیجی و کمی تا قسمتی کیفی صابرین و موشکی و نیروی کمی و کیفی ایمان به خدای لایزال ....

من باشم میرم فلان چیزمان را میصابم ( میسابم ؟؟؟)

خداشاهده ، با افسران ارتش امریکا هم بحث کنی باز اینقد .......... نیستند

یا حق
یا حق
یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.