امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

مگر اینکه کسی از علوم هوایی و فضایی خبر نداشته باشه که بخواد تولیدات ایران رو به منشا روسی و چینی ربط بده ! 

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا معلوم نبود سر و ته مقاله کجاست . کمی ضعیف نگاشته شده بود. از طرفی تام کوپر هم یک ژورنالیسته . متاسفانه خلاف واقع نگاشتن یکی از ویژگی های برخی ژورنالیست های امروزه شده. از طرف دیگر هم تام کوپر به هیچ گونه اطلاعات و مشخصات دقیق تجهیزات پدافند تولید داخل دسترسی نداره ؛ همونطور که اکثر ما نداریم. مثلا سامانه ای مثل پاتریوت یا s300 رو میشه بهتر قضاوت کرد ؛ چون به اطلاعات ، فیلم و عکس های فراوانی دسترسی داریم ، فیلم عملکرد سامانه هست ؛ ولی سامانه ای مثل باور-373 ، سوم خرداد یا مرصاد رو عملا به طور دقیق نمیشه قضاوت کرد. نهایت عکس ها و فیلم هایی که از این سامانه ها منتشر شده به 100 مگ نمیرسه (شایدم کمتر) ؛ خب با این اوصاف این مقاله ی آقای کوپر  نباید زیاد دقیق باشه ، حالا کوچک نمایی یا بزرگ نمایی رسانه های خارج از کشور هم هست (وقتی شبگه ی ضد انقلاب بی -بی -C کسی مثل آقای *** مقوا رو کارشناس نظامی میدونه ، نباید از تحلیل هاشون انتظار زیادی داشت.) ؛ البته برخی مسائل مثل ضعف مدیریتی رو کاملا قبول دارم و معتقدم باید درست بشه.

.

.

.

"یا علی"

ویرایش شده در توسط bahman4477
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, baktari گفت:

با سلام و عرض خسته نباشید یه تمامی دوستان گرامی . اینک ایشون یک روزنامه نگار هستن و باید از ادبیات دروغین استفاده زیادی بکنن و بطور کلی هر رسانه ی غربی ک حرف ایران ازش میشه باید بد بگه و اگر واقعیت رو بخوان تحلیل کنند اولا اونا دیگ مث بیست یا سی سال پیش توان جاسوسی از ایران رو ندارن.ویا اینک بگیم ما از سامانه های مورد استفاده شرقی یا غربی استفاده میکنیم اطلاعاتی ندارن واصلا اگر هم اظهار نظر میکنن خیلی کلی و سطحی یعنی بطور کلی نمیتونن ک تحلیل مناسبی از سیستم های راداری ایران داشته باشند چه برسه ک بخوان این سیستم هارو به سخره بگیرن پس این یه مسله است .و مسله دیگ اینه ک ما هیچ سیستم راداری از روسیه استفاده نمیکنیم چرا؟؟؟؟؟این زمانی بیشتر خودشو نشون میده ک ایران تونست پهبادی رو زمین بشونه ک حتی روسیه یا چین تو خوابشونم نمیتونستن اونو بزنن چه برسه ک سالم گیرش بیارن ممنون ..............یا علی

با سلام

بله تا حدی موافقم ببینید کشور هایی که دارای رسانه های قوی هستند میتوانند در یک جنگ نرم بدون هیج گونه تلفاتی از ما تلفات بگیرند این موضوع با القای یک باور ایجاد میشه

مثلا ما بالاخره نفهمیدیم پیشرفت ما وابسته به کره شمالیه یا پیشرفت اونا وابسته به ما

در مقاله های متضاد و جدا همواره این موضوع دیده شده مثلا کره شمالی بمب هیدروژنی تولید میکنه سریع میگن "چگونه کره شمالی طی چند سال اینقدر پیشرفت کرده"

بعد میگن نمیشه حتما ایران کمکش کرده 2- دوستان یادشون میاد بعد از موفقیت کره در پرتاب ماهواره بر پس از اولین ناکامی اومدن گفتن کره در زمینه موشکی از ایران کمک گرفته و .....

اما حالا پس از موشک خرمشهر میگن ایران 13 موتور موسودان از کره شمالی وارد کرده و.......

کلا  این تاکتیک جنگ نرمه

یه خواهشی هم از دوستان دارم بگزارید جمع میلیتاری یه جمع انتقاد پذیر باشه این بنده خدا در دومین پستش دو تا منفی گرفته بود

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, bahman4477 گفت:

اصلا معلوم نبود سر و ته مقاله کجاست . کمی ضعیف نگاشته شده بود. از طرفی تام کوپر هم یک ژورنالیسته . .......

"یا علی"

دقیقا متوجه نشدم ایراد شما به نوع ترجمه من هست یا نحوه نگارش نویسنده مقاله در هر صورت هرگونه انتقاد پذیرفته میشود لطفا انتقادات خود را در پی وی ارسال کنید تا مشکلات را مرتفع کنم

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , iron_man63 گفت:

دقیقا متوجه نشدم ایراد شما به نوع ترجمه من هست یا نحوه نگارش نویسنده مقاله در هر صورت هرگونه انتقاد پذیرفته میشود لطفا انتقادات خود را در پی وی ارسال کنید تا مشکلات را مرتفع کنم

سلام برادر ؛ با توجه به اینکه بنده خودم هم مدتی روی ترجمه کار می کردم ، ترجمه ی شما مشکلی نداره و عالیه . منظور ضد و نقیض های تام کوپره که واقعا هم جای تاسف داره و البته تامل

موفق باشید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 10 آذر 1396 در 17:03 , bahman4477 گفت:

سلام برادر ؛ با توجه به اینکه بنده خودم هم مدتی روی ترجمه کار می کردم ، ترجمه ی شما مشکلی نداره و عالیه . منظور ضد و نقیض های تام کوپره که واقعا هم جای تاسف داره و البته تامل

موفق باشید

شما لطف دارید صد در صد ترجمه شمابهتر از من خواهد بود

به هر حال امیدوارم دوستان تا انتهای مقاله رو بخونند اگه خدا بخواد در انتها میخوام موارد و مثال های نقض آقای تام کوپر رو در  این مقاله رو هم قرار بدم

انشالله

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید اگه زیاد بنده اظهار نظر میکنم ولی واقعیت موضوع این هست که ما تو بزرگ نمایی استادیم مث زمانی ک تو رژهاوردیم یسری ماکتs300رو به نمایش گذاشتیم واین به نظر من کار درستی نبود ک ما بیایم خودمونو مسخره کنیم .ولی این مقاله هم اگه از اول خونده باشین به طور کل میگه ایران قبل از تحویل موشک ها ورادار های s300pmuروسیه عملا هیچ پدافند کارامدی نداشته ک این درست نیست .چون زمانی ک ما پهباد اسراییلی رو زدیم همه حداقل 50درصد مردم گفتن برای پهباد موشک بلند کردن ک مردم نمیدونستن چه موشکی استفاده شده برای انهدام هرمس این یه واقعیته بعد از واقعه یوگسلاوی ک کار به رادار گریزی جنگنده f117ندارم ولی به نظر من کوچک ترین و ریز جثه ترین هواپیمای امریکا بود ک با سام 6 زدنش کسی برای هواپیما هایی ک با جثه کوچیک ساخته شدن و مخصوص جاسوسی یا پنهنکاری هستن رو با موشک نزدن به طور عملی ودر میدان واقعی جنگ بجز ایران پس این خودش نشون میده کتکنولوژی ما تو برخی از صنایع ومشتقات اون (بازم میگم فقط تو برخی از اونها )شاید حتی از روسیه و امریکایی ها هم بالاتر باشیم ک واقعا هم هستیم ......... یا علی )))))

ویرایش شده در توسط baktari
اشتباه تایپی
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

غربی ها معتقدند  که تکنولوژی چینی نمی تواند به طور جدی با محصولات غربی رقابت کند. معارف اصرار داشت که این مفهوم اشتباه است. "بسیاری از فن آوری نظامی چین امروزه بر اساس نسخه های مستقیم یا غیرمستقیم  ایالات متحده، روسیه، فرانسه، انگلیس، اسرائیل و ...است.
با این حال، اعلام کم ارزش برای چیزهایی که چینی ها به عنوان ارزان و کپی تولید میکنن(اگر نگوییم دروغه) یک اشتباه بزرگ است ،

Iran Is Building Air Defenses Against Stealth Aircraft

چینی ها در عین حال میتوانند به مشتری محصولات صادراتی خود  سیستم های پیچیده تر و در عین حال بسیار ارزان تر از ایالات متحده آمریکا، روسیه و یا هر کس دیگری ارائه دهند.
اما این مسئله در مورد سیستمهای رادیویی چینی،رادار زمینی،رادار هشدار  زودهنگام و اقدامات متقابل الکترونیکی صدق نمیکند . "

چین - به طور انحصاری برای ایران - حداقل دو سیستم سلاح کاملا جدیدرا توسعه داد این یک موضوع  مسبوق به سابقه نبوده است.
تا کنون،پکن وارد همکاری مشابه با تنها یک کشور ( پاکستان )شده بود

معار ف گفت که چینی ها نمی خواهند بدون  شرایط سخت به چنین موافقت نامه ای وارد شوند.
"آنها توافق کردند که تا آنجا که لازم باشد، تا زمانی که قیمت برای آنها مناسب بوده ،و پول پرداخت شود.، تمام خواسته ها را انجام دهند
"در واقع  ما تضمین کردیم که ما همکاری مشابهی با هر مقام یا نمونه دیگر ی نداریم.  ما مجبور شدیم در این پروژه با آنها به صورت انحصاری کار کنیم  ما هم تلاشی برای پیدا کردن شریک دیگری انجام ندادیم

انتهای قسمت سوم

«  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

ویرایش شده در توسط iron_man63
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

((ببخشید اگه زیاد بنده اظهار نظر میکنم ولی واقعیت موضوع این هست که ما تو بزرگ نمایی استادیم مث زمانی ک تو رژهاوردیم یسری ماکتs300رو به نمایش گذاشتیم واین به نظر من کار درستی نبود ک ما بیایم خودمونو مسخره کنیم .ولی این مقاله هم اگه از اول خونده باشین به طور کل میگه ایران قبل از تحویل موشک ها ورادار های s300pmuروسیه عملا هیچ پدافند کارامدی نداشته ک این درست نیست .)))

با شما موافقم و از اظهار نظر شما متشکرم

سامانه سوم خرداد سامانه بسیار پیشرفته ای هست که ما تا قبل تحویل اس 300 اونو داشتیم و صیاد 3 و دو

کلا روس ها و دنیا هر سامانه ای رو که بفهمند ما توانایی ساختشو داریم به ما میدن اس 300 چند ماه قبل رو نمایی باور 373 پس از اطمینان روس ها از ساخت سیستم انشالله هم سطح تحویل شد

چون زمانی ک ما پهباد اسراییلی رو زدیم همه حداقل 50درصد مردم گفتن برای پهباد موشک بلند کردن ک مردم نمیدونستن چه موشکی استفاده شده برای انهدام هرمس این یه واقعیته بعد از واقعه یوگسلاوی ک کار به رادار گریزی جنگنده f117ندارم ولی به نظر من کوچک ترین و ریز جثه ترین هواپیمای امریکا بود ک با سام 6 زدنش

کسی برای هواپیما هایی ک با جثه کوچیک ساخته شدن و مخصوص جاسوسی یا پنهنکاری هستن رو با موشک نزدن به طور عملی ودر میدان واقعی جنگ بجز ایران پس این خودش نشون میده کتکنولوژی ما تو برخی از صنایع ومشتقات اون (بازم میگم فقط تو برخی از اونها )شاید حتی از روسیه و امریکایی ها هم بالاتر باشیم ک واقعا هم هستیم ......... یا علی )))))

هرمس چندان کوچک نیست اما تا حدی رادار گریزه

در حال حاضر انهدام پهباد ها با سامانه های پسیو تصویر برداری یه امر عادیه که حتی یمن هم تونسته این کار رو انجام بده

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از لطف شما ولی این ک شما میگید یمن میاد پهباد رو میزنه با موشک تکنولوزی شو از کجا اورده من منظورم تکنولوژی بالای ایرانی ها هستش .....ممنون یاعلی ..))

• Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این آقای تام کوپر درمورد آرکیو 170 چیزی نگفته؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بقول یه بنده خدایی اگه ایران جت نسل 6 هم بسازه بازم میگن چینیه و مسخرش میکنند ! باید افسوس خورد به حال افرادی که حزب باد هستند ! افرادی که تا یک سلاح داخلی رونمایی میشه شروع به تعریف و تمجید میکنند و بعد از چند وقت که یادشون رفت و فلان تسلیحات غربی یا شرقی رو دیدند شروع به تمسخر تسلیحات داخلی میکنند ! متاسفانه برخی از افراد فکر میکنند ساخت تسلیحات نظامی الکیه که میان تولیدات ایرانو به چین و روسیه ربط میدن ! برای ساخت یک هواپیمای مدل در حد دست ساز و دانشجویی باید کلی فرمول محاسباتی ریاضی و شب بیداری ها بکشی ولی بعضا دیده شده که خیلی از افراد براحتی از کنار موشکی مثل ذوالفقار یا صیاد 3 یا همین پهپاد سیمرغ و صاعقه و غیره براحتی میگذرند !! تاحالا با خودتون فکر کردید که چرا کاناردهای موشکی مثل ذوالفقار ذوزنقه ای شکله ولی همین کاناردها در موشک هرمز مثلث شکل ؟ یا حتی فکر کردین چرا در موشک فاتح 313 نوع مثلث کانارد و بخش دم باهم متفاوته ؟ و یا حتی چرا در صیاد 3 فقط از بالک های ذوزنقه ای استفاده شده ؟ بنظر شما انتخاب این دست از موارد و بسیاری از موارد دیگه از روی سلیقه بوده ؟ خیر ! کلی تست تونل باد و محاسبات وحشتناک ریاضی صورت گرفته تا به چنین طراحی ایرودینامیکی دست پیدا کنند ! کی میخوایم یاد بگیریم دست رنج بقیه رو زیر سوال نبریم ؟ طرف از جاش بلند نشده درمیاد میگه فلان سلاح ما بدرد نخوره ! خب لامصب توکه نمیتونی تئوری های ابتدایی هدایت و کنترل و پایداری موشک رو تعریف کنی ، مگه مجبورت کردن نظر بدی ؟ یکم قدر بدونیم همین 

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شروع قسمت 4

بخش 4

P-003_cr-970x350.jpg

توسعه سریع پدافند هوایی ایران طی چند سال اخیر، برخی از سوالات بزرگ را ایجاد می کند.
همکاری چین و ایران چقدر است؟

چرا مشارکت چین برای بسیاری از ناظران در پرده ای از ابهام است؟

در سال های اخیر، بخش دفاعی چین به  مشتری محصولات صادراتی خود سیستم های پر فروش را عرضه کرده است. چندین شرکت مشهور چینی در بازار بین المللی سیستم های پدافند هوایی فعالیت می کنند. شناخته شده ترین  آن ها شرکت  گروه فناوری الکترونیک چین   ، شرکت ملی واردات و صادرات چین و شرکت واردات و صادرات ماشین آلات دقیق چین است.

اما ممکن است شرکت دیگری نیز وجود داشته باشد. یک مهندس  که  برای صنایع الکترونیک ایران کار میکرد به "تار نمای War Is Boring" گفت: "شرکت چینی Poly Technologies  همکاری  گسترده ای با  ایران دارد ".

تکنولوژی شرکت چینی Poly Technologies در میان متخصصان سیستم های پدافند هوایی مشهور است و این شرکت
ارتباطات بسیار نزدیکی با ارتش آزادیبخش خلق چین نسبت به هر شرکت دیگری دارد

P-00112-768x975.jpg

مقایسه بین رادار بشیر  ساخته شده در ایران عکس بالا و نمونه چینی آن، JY-11B. عکس از طریق نویسنده

ببخشید کمی طولانی شد یه کم سرم شلوغ بود

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.