امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام 

ممنون بابت گزارش 

ولی حس می کنم یکم بدبینانه نوشته است ، کلیت مطلب درست است ولی دیگه اینقدر داغون هم نبود سیستم پدافند هوایی 

بعد از جنگ عراق مشخصا نیروهای نظامی ایران تکان اساسی به خودشون دادن و کلی تلاش صورت گرفت از لباس و ظاهر گرفته تا تجهیزات و تا ساختار 

بحث دفاع موزاییکی و دفاع غیر عامل بعد از جنگ عراق به شدت در ایران مورد توجه قرار گرفت 

شاید بتوان گفت این روند تغییر در نشاندن آر کیو خود را نشان داد 

اگرچه نمی توان گفت که آسمان ایران غیرقابل نفوذ است ولی می توان ادعا کرد که نگاه به آسمان به کلی متفاوت شده است 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام خیلی ممنون

ایشون با نگاه بسیار بدبینانه ای به دستاورد های ما نگاه میکنن که من واقعا موافق آنها  نیستم اما بنظرم دونستن نظر  یک ژورنالیست نظامی در خصوص نیروی پدافند ایران میتونه تو خیلی موارد جالب باشه که در ادامه مقاله انشالله به آن ها اشاره میکنم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کل 4 قسمت مقاله را از سایت انگلیسی خواندم. خلاصه حرفش اینه: "این تجهیزات ایرانی اکثرا یا ساخت چین هستند یا منشا چینی دارند و هر کسی در ایران خیال می کنه ساخت این تجهیزات نتیجه توانمندی های دانشمندان ایرانی است، در توهم است."

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در یک دوره گروهی ممکن است قدرتمند باشد و بنابراین برای دو یا سه سال تصمیم آن لابی نهایی می شود، اما به ندرت ادامه می یابد نتیجه وضعیتی است که سرنوشت هر پروژه جدید به فرآیندهای تصمیم گیری ای بستگی دارد که از کنترل افرادی که در حال اجرای پروژه ها هستند خارج می شود.

دقیقا این ها درد پروژه های ما هستن که یک ژورنالیست از هزار مایل آن طرف تر متوجه این موضوع شده اما مسئولین ما یا نمیدونن یا نمیخوان بدونن.......................

ویرایش شده در توسط iron_man63
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, hossein9 گفت:

کل 4 قسمت مقاله را از سایت انگلیسی خواندم. خلاصه حرفش اینه: "این تجهیزات ایرانی اکثرا یا ساخت چین هستند یا منشا چینی دارند و هر کسی در ایران خیال می کنه ساخت این تجهیزات نتیجه توانمندی های دانشمندان ایرانی است، در توهم است."

برداشت کلی از پروژه های ایران دارای یک ازهم گسیختگی می باشد در حالی که شکی نیست که ایران دانش کافی و توانایی های صنعتی لازم برای تحقیق و توسعه سیستم های پدافندی  خود،را دارد اما  فرآیندهای تصمیم گیری و مدیریت صنعتی مشکل واقعی کشور است.

ببینید سیاه نمایی ایشون و بابک تقوایی امر غریبی نیس

اولا بسیاری از اطلاعات ایشون ناقصه که علتش رو  شاید در قسمت بعدی مقاله متوجه بشید دوما شدیدا سیاه نمایی وجود داره مثلا بارها صیاد 2و 3و4رو در حد استاندارد میدونه اما نکاتی هم وجود داره که واقعا جای تامل داره مثل نکته بالا

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی دونم این مقاله تا چه حد صحیح هست ولی

متاسفانه اونقدر تایید چیزایی که این مقاله میگه رو در مثال های مشابه دیگه تو کشورمون دیدم، که بیشتر از اینی که احتمال به نادرست بودنش بدم، به صحیح بودنش میدم البته باز هم نه به این شوری که در این مقاله عنوان شده.

امیدوارم من اشتباه کنم

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استراتژی ایران را باید به دو بخش قبل و بعد از جنگ عراق تقسیم کرد 

قبل از جنگ عراق، دشمن درجه یک ایران صدام بود و ایران آمادگی خود را اول برای مهار او تدارک می دید 

ولی بعد ازجنگ با حذف صدام تنها هدف آمریکا و اسرائیل بود 

امروز هم در حال شکل گیری جبهه جدیدی به نام عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس است که هنوز زیر پوشش آمریکا هنوز هستند 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام و تشکر

این شخص یک ژورنالیست بوده و مقاله ی او جهت مصرف خاصی طراحی شده است

درواقع ما همواره با دو نوع دیگاه  به صنایع دفاعی و نظامی خود روبه رو هستیم

1-بزرگنمایی که هدف آن ایران هراسی و فروش سلاح بیشتر به .......می باشد

2-تضعیف که هدف آن تحقیر پروژه های ملی ما جهت سر خوردگی قشر محقق و.....است اما بنظر من مطالعه این مقاله از این جهت مهمه که ما می تونیم به یک سری مسائل جالب پی ببریم

مثلا در قسمت های آتی نویسنده از نام گذاری های سیستم های ما انتقاد میکنه که باعث سردرگمی اون و دیگران شده

که بنظرم هدف از این نامگذاری ها همین است

و......امیدوارم ادامه مقاله برای دوستان جذاب باشه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, M-ATF گفت:

نمی دونم این مقاله تا چه حد صحیح هست ولی

متاسفانه اونقدر تایید چیزایی که این مقاله میگه رو در مثال های مشابه دیگه تو کشورمون دیدم، که بیشتر از اینی که احتمال به نادرست بودنش بدم، به صحیح بودنش میدم البته باز هم نه به این شوری که در این مقاله عنوان شده.

امیدوارم من اشتباه کنم

بله یک سری موارد متاسفانه واقعیت داره اما بسیاری هم خیر مطمئن باشید اگر ذره ای به قدرت نظامی ما شک داشتنددر ماجرای دستگیری تفنگداران دریایی لحظه ای درنگ نمیکردن چون مسئله حیثیت و آبروی آمریکا در میان بود حداقل یک چنگ دندونی نشان میدادن و بهترین بهانه برای گرفتن زهره چشم از ما و.. بود و شاید امتیازات بیشتری هم میگرفتن

باور داشته باشید اگر در کشور روشنگری رشد کنه سوای حزب گرایی ما انشالله آینده روشنی خواهیم داشت 

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام و عرض خسته نباشید یه تمامی دوستان گرامی . اینک ایشون یک روزنامه نگار هستن و باید از ادبیات دروغین استفاده زیادی بکنن و بطور کلی هر رسانه ی غربی ک حرف ایران ازش میشه باید بد بگه و اگر واقعیت رو بخوان تحلیل کنند اولا اونا دیگ مث بیست یا سی سال پیش توان جاسوسی از ایران رو ندارن.ویا اینک بگیم ما از سامانه های مورد استفاده شرقی یا غربی استفاده میکنیم اطلاعاتی ندارن واصلا اگر هم اظهار نظر میکنن خیلی کلی و سطحی یعنی بطور کلی نمیتونن ک تحلیل مناسبی از سیستم های راداری ایران داشته باشند چه برسه ک بخوان این سیستم هارو به سخره بگیرن پس این یه مسله است .و مسله دیگ اینه ک ما هیچ سیستم راداری از روسیه استفاده نمیکنیم چرا؟؟؟؟؟این زمانی بیشتر خودشو نشون میده ک ایران تونست پهبادی رو زمین بشونه ک حتی روسیه یا چین تو خوابشونم نمیتونستن اونو بزنن چه برسه ک سالم گیرش بیارن ممنون ..............یا علی

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.