arminheidari

بازی های استراتژیک تمرین استراتژی در واقعیت مجازی

امتیاز دادن به این موضوع:

نظر سنجی "بازی جنگی"   

44 votes

1. 1. وضعیت : قرار هست از سه محور به یک شهر حمله کنند ،فرمانده کدام محور به نظر مخاطب با کمترین تلفات می تواند مرکز شهر را اشغال کند ؟؟

• محوریک:ازبخش قدیمی شهربا خیابانهای کم عرض وساختمانهای سنگی
    • محور دو : ازبخش جدید شهر با خیابانهای عریض و کارخانه های بزرگ
    • محور سوم : مستقیم از دروازه شهر بسمت میدان مرکزی

Recommended Posts

7 hours قبل , MR9 گفت:

کاربر محترم  @bmosavi  محور 2

دیروز بنده اشتباه متوجه شده بوده ام. به عقیده ی بنده محور ۳ .

جواب بنده محور ۳ است. دیروز بنده به اطلاعات این پست دسترسی نداشته ام.

پشروی سریع و پشتیابی و سرکوب کوبنده در طی بازه ی زمانی کوتاه در محور ۳ تامین میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 hours قبل , MR9 گفت:

بسم ا...

سئوالی مطرح شد به این مضمون

کاربر محترم  @bmosavi  محور 3

از پرتلفات ترین صحنه های درگیری نظامی هست ،طبیعتا" منظور از کمترین تلفات ، آن چیزی نیست که در اذهان بعنوان یک مفهوم ثبت شده ..

اصلاح شد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبیعیش اینه که با حجم آتشی که وجود داره ابتدا محل توپخانه ی مدافعین  رو شناسایی کرد و بعد اون رو از کار انداخت ...

اطلاعات کافی برای رزم وجود نداره و بهتر ابتدا متغیرهای بیشتری شناسایی بشه ، مثلا شما نگفتید نیروی مدافع به صورت تقریبی چه تعداد مدافع داره و مدافعین در چه سطحی هستند ، آیا نیروی داوطلب با حداقل آموزش هستند یا نیروی آموزش دیده !؟

یک سوال اساسی هم اینه که میزان خسارتی که توپخانه ی 105 میلیمتری می تونه بر روی بافت شهری با دیوارهای سنگی بگذاره چقدره !؟

چهار عامل تعیین کننده وجود دارد :

1- آیا امکان از بین بردن توپخانه ی دشمن توسط توپخانه ی خودی ( نیروی مدافع ) وجود دارد !؟

2-  تعداد ، سطح آموزش و میزان ارتباطات بین نیروی دشمن چقدر هست !؟ ( یعنی آیا نیروی دشمن اونقدر حرفه ای هست که بتونه در لحظه اطلاعات دقیق به توپخانه ی خودی بدهد یا خیر )

3- آیا باید نیروی دشمن کامل سرکوب بشه و یا هدف اینه که مرکز شهر فتح بشه و با فتح مرکز شهر عملا شیرازه ی دشمن از هم می پاشه !؟

4- آیا باید مکان های صنعتی شهر حفظ بشوند !؟

- اگر امکان از بین بردن نیروی توپخانه ی دشمن وجود داشته باشه ابتدا توپخانه رو از بین می بریم و بعد با پشتیبانی آتش توپخانه مستقیم به مرکز شهر حمله می کنم تا در کمترین زمان ممکن مرکز شهر رو باز پس بگیرم . 

- اگر امکان از بین بردن سریع توپخانه ی دشمن وجود نداشته باشه و برتری نفرات و برتری آموزش داشته باشم ، از محور شهر قدیم حمله  می کنم و با نزدیک کردن خطوط درگیری سعی می کنم که عملا توپخانه ی دشمن رو از کار بندازم ( به علت ترس از حمله به نیروی خودی ) و  از برتری آموزش و نفری استفاده کنم و پس از پین کردن دشمن در مکان های خاص ، با دادن گرا ، نیروهاشون رو از بین ببرم و پیش روی کنم .

البته اینجا شما گفتید که یک محور رو انتخاب کنید ، ولی اگر برتری نفرات داشته باشیم ، بنده حمله ی اولیه رو از 3 محور با 3 گردان شروع می کنم ، بعد که میزان تجمع و مقاومت دشمن رو در هر محور سنجیدم ، ابتدا با آتش توپخانه و به کارگیری 4 گردان سعی در زمینگیر کردن دشمن می کنم و بعد از یکی دیگر از محورها سعی می کنم با نیرو های باقی مانده دشمن رو احاطه کنم و یا به مکان های مورد نظر برسم ....

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به حمایت ۱۲گردان توپخانه از هر ۳محور من محور۳ رو انتخاب میکردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , MR9 گفت:

بسم ا...

سئوالی مطرح شد به این مضمون

کاربر محترم Abed2 محور  2

البته جواب من محور ۱ بود. چون انتهای نام کاربری من ۲ هست به اشتباه ۲ نوشته شده.

حالا که فهمیدم ۱۹۴۴ هست بیشتر مطمئن شدم که ۱ بهترین راه هست.

مسر مستقیم و میدان بزرگ شهر کار رو برای تک تیر انداز ها و دیده بان های نیروهای مدافع آسان میکنه و دیده بان ها به راحتی گرا داده و تک تیر انداز ها به راحتی تمرین هدف گیری می‌کنند.

مسیر خیابان های عریض و کارخانه ها هم که خوراک تک تیر انداز ها و دیده بان ها برای پنهان شدن و آتش و گرا دادن است.

اما کوچه های تنگ با ساختمان های قدیمی سنگی مناسب برای نیروهای با آموزش کافی جنگ شهری است. خوبی ساختمان های سنگی این است که مثل سوریه ایجاد حفره در آنها آسان نیست، پس تک تیر انداز و دیده بان کار سختی دارند. خطر قیچی شدن کمتر است، خود ساختمان ها جان پناه افراد می شود. ضمن اینکه ۱۲ گردان توپخانه بحرانی برای مدافعان به ارمغان می آورد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

محور یکم

در فضای باز توپخانه تلفات بیشتری میگیره در حالی که مدافعین در فضاهای بسته از قبل آماده ی ورود نیرو های مهاجم هستند (بیشترین تلفات از دو طرف اینجا ثبت میشه)

علاوه بر این در دو محور دوم و سوم فضای بیشتری برای تحرک نیرو ها وجود داره ولی انتظار بیشتری از بابت آمادگی و کار گذاری موانع توسط نیرو های مدافع میره

اما امکان زدن فضا های تنگ و بسته توسط توپخانه ی دو طرف میسر نیست و درگیری هم به مراتب نزدیک تره - هر چند که پیشروی هم با سرعت کمتری انجام میشه

ویرایش شده در توسط YEQ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , Abed2 گفت:

البته جواب من محور ۱ بود. چون انتهای نام کاربری من ۲ هست به اشتباه ۲ نوشته شده.

بسم ا...

اصلاح شد

6 hours قبل , YEQ گفت:

محور یکم

اضافه شد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , Ghalam گفت:

البته اینجا شما گفتید که یک محور رو انتخاب کنید

جبر جغرافیای میدان نبرد در این شهر فرضی ، این را بیان می کند شما باید محوری را انتخاب کنید که باکمترین تلفات به مرکز شهر برسد ، حالا مخاطب برحسب ساده ترین داده های موجود ( فرض بگیرید نیروی مهاجم بدون شناسایی اولیه و برحسب ضرورت ، باید وارد شهر بشود ) با گذاشتن خودش جای فرمانده میدانی ، محور 1 ، 2 یا 3  را انتخاب کند

جواب اشتباه نداریم ، صرفا قصد این هست که چگونگی تحلیل دوستان از محیط نبرد سنجش بشود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , MR9 گفت:

جبر جغرافیای میدان نبرد در این شهر فرضی ، این را بیان می کند شما باید محوری را انتخاب کنید که باکمترین تلفات به مرکز شهر برسد ، حالا مخاطب برحسب ساده ترین داده های موجود ( فرض بگیرید نیروی مهاجم بدون شناسایی اولیه و برحسب ضرورت ، باید وارد شهر بشود ) با گذاشتن خودش جای فرمانده میدانی ، محور 1 ، 2 یا 3  را انتخاب کند

جواب اشتباه نداریم ، صرفا قصد این هست که چگونگی تحلیل دوستان از محیط نبرد سنجش بشود

محور کارخانجات صنعتی چون امکان شناسایی لحظه ای بیشتره 

البته فرماندهی رو که بدون شناسایی نیرو رو به میدون جنگ می فرسته رو باید به میخ کشید

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

البته فرماندهی رو که بدون شناسایی نیرو رو به میدون جنگ می فرسته رو باید به میخ کشید

در میدان نبرد ، الزاما همیشه فرصت شناسایی ندارید ، ( داریم سال 1944 را بررسی می کنیم )

1 minute قبل , Ghalam گفت:

محور کارخانجات صنعتی چون امکان شناسایی لحظه ای بیشتره 

پس شد محور 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه دیر نشده  محور 1 انتخاب میشه.

نیروی زرهی نداریم و چون نیروهای پیاده مهاجم رزم شهری دیدن به نظرم به عنوان نیروهای تمام کننده برای فتح شهر، این محور مناسبتر هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از اونجایی که معتقدم نیروهای تحت فرمانم گوشت لب توپ نیستند اصلا نیروها رو وارد شهر نمیکنم ! 

2c7s_lemay.jpg

tavu_ukgrable4a.jpg

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده دلایل رو هم خدمت عزیزان عرض کنم برای انتخاب محور 3:
1. اطلاع داریم که منطقه و محور پیشوری یک بافت قدیمی شهر هست. با کوچه های تنگ و مهمتر از این خانه های مستحکم سنگی ( حالا نمی دونیم چه نوع سنگی ولی در جریان بمباران اتمی پیش بینی شده بود که ساختمان های گرانیتی توانایی ایستادگی در مقابل شوک انفجار را دارند. با توجه به این ویژگی ها و اینکه نقاط و خط های احتمالی آتش برای نیرو های خودی خیلی زیاده از ارتفاعات و پشت بام ها و زیر زمین ها گرفته تا هر اتاق و پنجره و همه این ها باید توسط پیاده پاکسازی بشه که فرایندی فوق العاده فرسایشی خواهد بود و نمی توان وارد با توجه به استحکام ساختمان ها و از طریق انفجار های هدایت شده مناطق پیشروی جدید باز کرد و مسیر پیشروی پیش بینی شده است و حتما در خط آتش در جهت های مختلف قرار می گیرید و به احتمال خیلی زیاد توپخانه دشمن در نقاط قابل پیشبینی پیشروی ما کالیبره شدن از قبل و تلفات زیاده میدیم از این جهت.
و با توجه به قدرت آتشی که در اختیار داریم با 12 گردان بهتر است نیرو های دشمن را در منطقه 1 میخکوب کنیم با آتش سنگین.
2. سطوح باز مثل آزاد راه و ... و کارخانه های بزرگ باز مشکل ساز میشه با توجه به اینکه نیروی پیاده و ضربتی ما محدود هست و در جنگ جهانی دوم کاملا مشهود شد که پاک سازی کارخانه های بزرگ و مناطق شهری به همون اندازه سخته که پاک سازی مناطق بافت قدیمی سخته. و حتی یک لشکر پیاده آلمانی برای پاک سازی 1 کارخانه اسلحه سازی برای چندین ماه در درگیری های فوق سنگین میخکوب شد. و محور 2 احتمالا محور پاتک دشمنه پس بهترین کار استفاده از قدرت آتش برای مختل کردن و آسیب رسوندن به آزاد راه هست چونکه نیرو های ما پیاده هستن و مشکلی ندارن و بهتره راه پاتک نیروی های زرهی دشمن از این طریق مسدود که نه ولی تا حدی جلوگیری بشه و چند گروهان هم برای عملکرد تاخیری و برای مکش نیرو های ذخیره دشمن به این منطقه استفاده بشه و نیت ما برای استفاده از محور 3 تا حدی مشخص نباشه.
از محور سه هم با پشتیبانی بخش آزاد از توپخانه پیشروی میکنیم به مرکز شهر و سپس با کمک یگان ها جدا شده در محور 2 این 2 محور رو پاک سازی میکنیم سپس محور 3 را محاصره و دشمن را میکوبیم با توپخانه و وارد نمیشیم...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, lockheedf-22 گفت:

از اونجایی که معتقدم نیروهای تحت فرمانم گوشت لب توپ نیستند اصلا نیروها رو وارد شهر نمیکنم !

عرض شد ، جبر محیط نبرد هست ، چاره دیگری ندارید

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.