nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

54 minutes قبل , pckho0r گفت:

اشتباه نکن من نگفتم منتقدان داخلی! منتقدان داخلی قابل تصفیه نیستند چون به وسعت یک ایران افراد با پتانسیل تبدیل شدن به منتقد وجود داره روی صحبتم با عناصر ناکارآمد، نفوذی، دوتابعیتی و هر اسمی که ممکنه داشته باشند هست که در بالاترین سطوح سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور نفوذ کردند و به شدت هم از همدیگه حمایت و پشتیبانی می کنند و نمیشه به صورت موردی و جزء به جزء با این افراد برخورد کرد چون با توان اقتصادی و سیاسی بالایی که دارند هزینه های بسیاری رو بر کشور و نظام تحمیل خواهند کرد.

بله درست هست تحلیل شما ، بنده با این مساله با چند تبصره موافق هستم ولی :

سکانس یکم : 

یک حکایت از عصر قجر : ( نقل به مضمون ) 

می گویند که ناصرالدین شاه قاجار یک روز هوس کشیدن نقاشی کرد و روی بوم نقاشی تصویر یک گُل را رسم نمود . بعد از چند روز به همراه پزشک انگلیسی اش و وزرا و معتمدان ، نقاشی بردند به حیاط کاخ و ناصرخان رو کرد به پزشک انگلیسی اش و گفت ببین  نظر وزرا در مورد این نقاشی چه چیزی هست :

از یک نفر پرسید ، نظرت چی هست ، گفت حضرت اجل ، از گل واقعی این نقاشی طبیعی تر هست ، دیگری گفت ، بوی این نقاشی از گل طبیعی خوش بو تر هست ، به همین ترتیب همه شروع کردند به اغراق و تعریف و تمجید و گزافه گویی 

بعد ، ناصر خان ما رو کرد به سمت پزشکش و گفت : ببین ، من باید با این فلان فلان شده ها ، ایران را اداره کنم  ......... 

نکته : کاری به واقعی بودن این حکایت ندارم ولی یک مورد روشن از وضعیت ما است . 

سکانس دوم :

مبنای تعیین سیاست های راهبردی در حوزه تمدنی غرب ، تفکر سیستماتیک و مشورت ، کار آکادمیک در حوزه های مرتبط ، استفاده از لشکری از مشاورین برای اتخاذ و اجرای یک سیاست هست ،( یعنی این تصور نباید باشد که ترامپ ، سیاست خارجی امریکا را از توییترش اداره کرده و جهت می دهد// یعنی توییتر و سایر رسانه ها ، صرفاً جنبه دیپلماسی عمومی و نرم تری را  در مقایسه با چهره سخت و خشن دیپلماسی سنتی دارد نشان می دهد  )  بعنوان مثال ، الان شما در این حوزه تمدنی ( غرب تمدنی و نه غرب جغرافیایی ) بیشتر از 4000 مخزن فکر دارید که شبانه روز و با صرف هزینه هنگفت دارند کار می کنند و این خودش یک پیش زمینه آموزشی و سرمایه گذاری گسترده را نیاز دارد . 

=============

حالا بدون توجه به اینکه  چه جریان فکری قبلا یا در حال حاضر  در قوه مجریه حضور دارد ، خودتان قضاوت کنید که کدام طرف می تواند از فرصتهایش بهتر استفاده کند ؟؟!!!!!

مشکل ما به فرموده یکی از دوستان عزیز در همین تاپیک ، ریشه ای تر از چیزی است که تصور می شود ، فرض بر صحت فرموده شما در خصوص نفوذ ، مشخصاً ساختار خودش نقص دارد که اجازه داده تا این وضعیت ایجاد شود. 

باز هم به فرموده برادر عزیز ، جناب ZED :

"در خصوص خود ما و بعد از چهار دهه مشخص است هر جا پایبند به این قوانین بودیم موفق بودیم و هرجا که پایبند نبودیم موفق نشدیم . مثال بارز آن اقتصاد و شرایط اقتصادی فعلی است که در حاکمیت ربا بر بازارها انتظار معجزه و شق القمر در امور اقتصادی داریم " 

روی این عبارت تمرکز و فکر کنیم ............

پی نوشت :

امیدوارم این عبارات موجب سوء تفاهم نشده باشد ، فقط نظر شخصی بنده بود و هدف یا غرضی در ان نیست  

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, MR9 گفت:

"آرام سخن بگو و با خودت یک چماق بزرگ داشته باش، به هرجایی خواهی رسید"

آرام سخن می گویند اما چماق ندارند داشته باشند هم سرش را می تراشند تا کوچکتر شه...پس ب جایی نمیرسند...

نفس بحث و جدل در مورد این موضوع یعنی آمادگی ذهنی برای پدیرش این مساله . کافی هست به سیر تحولاتی که در چند دهه در مورد صنعت هسته ای بود نگاهی بندازیم... از بایکوت خبری هسته ای تا انرژی هسته ای حق مسلم ملت هست و در ادامه پدیرش محدودیت ها... همین رویه به بهانه های مختلف در مورد برنامه موشکی هم اتفاق می افتد... امروز دانشگاه متاسفانه مستندی پخش کردند که دل آدم می سوزوند دانشمندانی که یک روز در لیست ترور بودند الان در کارخانه های مربوط به امور فاضلاب فعالیت دارندو هیچ ابایی از نشون دادن چهرشون نداشتند... برنامه موشکی را تمام شده بدونید دنبال برگ برنده دیگری بگردید...مگر اینکه اتفاقی نو در افتد...

پی نوشت: مواضع شما همیشه محتاطانه هست، آدمهای محتاط معمولا به شرایط موجود راضی اند و معمولا کسانی اتخاذ می کنند که دست بالا را دارند و یا دنبال خریدن زمان اند(ارادت داریم خدمتتون:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 14 اردیبهشت 1397 در 13:28 , arminheidari گفت:

برای بحث درست تر جدولی درست کردم که نتایج یک توافق رو نشون بده 

توان و برد موشکی در مقابل وض اقتصادی 

بعضی از جواب ها رو با شک پر کردم ولی نزدیک به واقعیت است 

نظر دوستان رو میخوام بدونم تا بحث درست پیش بره

Untitled.png

اين نوشته منو اگه دوباره مطالعه كنيد 

ميبينيد خيلي علمي هم ميشه موضوع رو ديد و نتيجه اي بهتر از اينكه نبينيم موضوع رو هم ميتونيم بگيريم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , pckho0r گفت:

اشتباه نکن من نگفتم منتقدان داخلی! منتقدان داخلی قابل تصفیه نیستند چون به وسعت یک ایران افراد با پتانسیل تبدیل شدن به منتقد وجود داره روی صحبتم با عناصر ناکارآمد، نفوذی، دوتابعیتی و هر اسمی که ممکنه داشته باشند هست که در بالاترین سطوح سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور نفوذ کردند و به شدت هم از همدیگه حمایت و پشتیبانی می کنند و نمیشه به صورت موردی و جزء به جزء با این افراد برخورد کرد چون با توان اقتصادی و سیاسی بالایی که دارند هزینه های بسیاری رو بر کشور و نظام تحمیل خواهند کرد.

میدونم منظور شما از نفوذی  و ناکارامد  و... اعضای کدوم جناح سیاسی کشور هست . لابد این تصفیه رو هم نهاد های به اصطلاح انقلابی نظام باید انجام بدن . در واقع شما از جناح گرا هایی هستید که مسئولیت تمام  مشکلات کشور رو به جناح مقابل میدونن. ولی من کاملا با شما مخالخم . نفوذی و عامل بیگانه بودن کسی از مقامات اصلی کشور رو هم قبول ندارم اینها همه زاده خود سیستم هستند.

در واقع ناهنجاری های فرهنگی در کل جامعه ما  و نظام و به خصوص در نهاد های به اصطلاح انقلابی  وجود داره که در نهایت وضعیت کلی کشور رو باعث شدن .         دو مورد خیلی به چشم خود من اومده قطعا موارد دیگه ای هم هست.

1-چاپلوسی پاچه خاری: چپ و راست نداره تو کلیت نظام از منتقد جماعت خوششون نمیاد و اجازه نمیدن پیشرفت کنه.

(سریال پاورچین ساخته مهران مدیری یادتون هست؟) کسایی هم که با چاپلوسی به قدرت میرسن قطعا توانا و دلسوز نیستن.

2-پارتی بازی و اقازاده بازی : مساله ژن خوب گاف پسر یه اصلاح طلب بود ولی تو کلیت نظام و تمام نهاد ها به شدت وجود داره و همه هم میدونن.

یه خاطره:  مدت نسبتا کوتاهی لوحه نگهبانی ستاد فرماندهی فلان استان رو مینوشتم (ستاد هر استان یا شهرستان معمولا اداری خدمت میکنن یعنی اگه بومی باشن بعد از ساعت اداری میرن خونه و اگه غیر بومی باشن ول میشن تو ستاد یا میرن مرخصی شهری خلاصه ستاد نسبت به سایر قسمت های اجرایی ناجا مثل کلانتری و راهور و یگان امدادو...  کویته!! و و اکثر سربازاش پارتی داشتن که افتادن اونجا).

تمام پست های با اسلحه ستاد دست افسرنگهبانی بود و فقط دو سه تا پست غیر مسلح( پست اسایشگاه) بود که سربازای معاونت ها رو به صورت چرخشی میزاشتیم تو پست حداکثر ماهی  1 بار نوبت یکیشون میشد  با این وجود خیلی سر این لوحه چیدن اذیت شدم هر کسی رو که مذاشتم برا پست چند تا سرگرد  و سرهنگ و فلان زنگ میزدن که فلانی رو نذار پست!! خلاصه با بدبختی یه دو سرباز بی کس وکار از قرارگاه جور میکردم یا کسی که پارتیش ضعیف تر بود رو میذاشتم پست. در کل مدت زیادی دووم نیوردم و بیخیال لوحه نویسی و خدمت اداری شدم و برگشتم سر برجک!!

ویرایش شده در توسط BarraGe
اشتباه تایپی
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
58 minutes قبل , ayaran گفت:

(ارادت داریم خدمتتون:)

شما لطف دارید :rose:

اینکه محترمانه و دوستانه ، کنار هم داریم بحث می کنیم ، بسیار ارزشمند هست 

آرام سخن می گویند اما چماق ندارند داشته باشند هم سرش را می تراشند تا کوچکتر شه...پس ب جایی نمیرسند...

البته این فرموده شما را میشود به شکل های مختلف تحلیل کرد ولی قطعا" تحلیل جنابعالی محترم هست و باید ان را در نظر داشت . 

با این حال به یک شّق سوم هم شاید باید فکر کرد و ان فضای فعلی ایران هست که قطعاً با فضای انقلابی دهه 60 ، فضای توسعه اقتصادی دهه 70، فضای توسعه سیاسی 80 و در نهایت فضای ورود دو  جریان خاص در اواخر دهه 80 تا حال حاضر ، متفاوت به نظر میرسد . فضایی که در آن ، تقریبا همه مردم ( عوام و خواص ) به اطلاعات در سطح های مختلف دسترسی دارند ، یک نسل کامل وارد عرصه های مختلف شدند و مثل همه جوامع ، تفکری با کمترین شباهت نسبت به نسل گذشته جریان پیدا کرده ، هنر دولتمردان برای بقای ساختار ، تطبیق آرمان های اولیه با وضعیت امروز هست که قطعاً به معنای عقب نشینی نیست . ( البته اگر چنین چیزی در فضای واقعی جامعه ایران اتفاق می افتاد

البته شخصاً وارد مصداق ها نمیشوم ، چون این مصداق ها قطعا باعث دلخوری میشود و بنده قصد دارم همین فضای دوست داشتنی گفتگوی آرام ، ادامه داشته باشد . 

برنامه موشکی را تمام شده بدونید دنبال برگ برنده دیگری بگردید...مگر اینکه اتفاقی نو در افتد...

حالا اینقدر نا امید  هم نباید بود ، بالاخره ، این محاسبات ما ، با عقل مادی ما دارد صورت می گیرد ، خوشبینانه یا بدبینانه هر دوتای ان را میشود محتمل دانست ولی به اندازه 1 م.م ، فضا را برای آنچه که " شانس  " ( از نظر یکسری دوستان ) و " توکل بر خداوند " ( از نظر عده ای دیگر ) باید باز گذاشت ، آن وقت می بینید که افق دید یک مقدار کوچک ، گسترده تر می شود . 

مواضع شما همیشه محتاطانه هست، آدمهای محتاط معمولا به شرایط موجود راضی اند و معمولا کسانی اتخاذ می کنند که دست بالا را دارند و یا دنبال خریدن زمان اند(ارادت داریم خدمتتون:)

برداشت جالبی بود ، تا الان به این مساله فکر نکرده بودم ، ولی چندان هم از شرایط فعلی رضایت وجود ندارد ، فقط سعی میشود که فضای نقد ، محترمانه و مسئولانه تر شود که انشا... همین طور باشد .

پی نوشت : یکزمانی استاد پور ازغذی ، از واژه " عقلانیت انقلابی " نام میبرد ، به نظرم بیشتر روی این مفهوم باید کار کرد 

ممنون :rose::rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , MR9 گفت:

مشکل ما به فرموده یکی از دوستان عزیز در همین تاپیک ، ریشه ای تر از چیزی است که تصور می شود ، فرض بر صحت فرموده شما در خصوص نفوذ ، مشخصاً ساختار خودش نقص دارد که اجازه داده تا این وضعیت ایجاد شود. 

در حوزه مهندسی نرم افزار یک قاعده ای وجود داره که هرچی کاربران برنامه شما بیشتر میشه باگ ها و ایرادات اون هم به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکنه. نرم افزاری که به نظر میرسه به بهترین نحو نوشته شده و عملکرد بی نقصی از خودش نشون میده در زمانی توسط Stress test ها تحت فشار قرار میگیره باگ های فراوانی بروز پیدا میکنه و طبق یک قاعده کلی تر طراحی و ساخت نرم افزارهای بدون باگ با تکنولوژی فعلی ناممکن به نظر میرسه و هر سیستم در هر لحظه انباشته از نقص هایی هست که تنها زمان اونها رو آشکار میشه. فرضآ نسخه های مختلف نرم افزار آفیس قبل از انتشار و ریلیز نهایی توسط یک میلیون تست کیس مورد آزمایش قرار میگیره!!

غرض از بیان این مطلب این بود که بگم نقص های نظام سیاسی و اجتماعی و اقتصادی ما بیشتر به چشم میاد چون تحت شدیدترین Stress test ها قرار داریم. هرچه بیشتر تحت فشار قرار میگیریم نقص ها آشکارتر میشه. مشکل ما وجود نقص یا اشکال در سیستم نیست چون نقص جزئی جدانشدنی از ذات سیستم هست ، مشکل ما نداشتن حس همکاری و هماهنگی و همینطور میل و اراده برای رفع این نقص هاست! چیزی که امروز باهاش مواجه هستیم حجم انباشته نقص های برطرف نشده است.

کشورهایی که تصور میکنید بی نقص ترین نظام های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی رو دارند زمانی که مثل ما تحت فشار و استرس قرار بگیرند عیار واقعی خودشون رو نشون خواهند داد. کمترین مشکلات ما میتونه بحران هایی به مراتب بزرگتر رو در کشورهای در ظاهر باثبات تر ایجاد کنه. برخلاف شما من فکر میکنم تا اینجا عملکرد کلی ما عالی بوده و تونستیم سیستم رو با همه ناپایداری هاش در حال اجرا نگه داریم و به قولی دچار critical error و Down شدن سیستم نشیم! اتفاقی که برای شوروی با همه عظمت و قدرتمندیش رخ داد!

هزاران اتاق فکر با کمک بزرگترین و قدرتمندترین بنگاه های اقتصادی و لابی های سیاسی  خارجی و صدالبته داخلی! ده ها ساله که مشغول تدوین راهکار ها و استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت برای از بین بردن این سیستم و نظام هستند و قاعدتآ در برابر این میزان هجمه و فشار، نقص ها و ایرادات بسیاری نمایان خواهند شد مضاف بر اینکه قدرت رسانه ای دشمن رو در بزرگتر نشان دادن بحران اضافه کنیم میبینیم که با چه شرایطی مواجه هستیم و انتظارات ما در چه حدی باید باشه!

ویرایش شده در توسط pckho0r

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , pckho0r گفت:

برخلاف شما من فکر میکنم تا اینجا عملکرد کلی ما عالی بوده

عالی در همه زمینه ها ، خیر 

معدل 14 به نظرم مناسب باشد .

9 minutes قبل , pckho0r گفت:

هزاران اتاق فکر با کمک بزرگترین و قدرتمندترین بنگاه های اقتصادی و لابی های سیاسی  خارجی و صدالبته داخلی! ده ها ساله که مشغول تدوین راهکار ها و استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت برای از بین بردن این سیستم و نظام هستند و قاعدتآ در برابر این میزان هجمه و فشار، نقص ها و ایرادات بسیاری نمایان خواهند شد مضاف بر اینکه قدرت رسانه ای دشمن رو در بزرگتر نشان دادن بحران اضافه کنیم میبینیم که با چه شرایطی مواجه هستیم و انتظارات ما در چه حدی باید باشه!

بله ، ولی الزاماً همیشه این طور نیست ، دشمن مداوم دارد نرم افزار ها و باگهای خودش را برطرف می کند ( روند سیستماتیک ) و از اشتباه های خودش درس می گیرد و لبه تهاجمی اش همیشه تیز هست ولی ما دائم درحالت تدافعی قرار داریم ( بدلایل مختلف  ) و بنا بر یک اصل نظامی : 

" نیروی مدافع ، همیشه باید به انتظار باخت ، بنشیند " 

حالا  چرا ، چون ما در 4 دهه گذشته ، اسباب و لوازم لازم رابرای گرفتن ارایش تهاجمی فراهم نکردیم ( غفلت ، سهل انگاری ، و دلایل مشابه ) 

و این بر خلاف نظریه پورتر هست ( که برادر بزرگوار بنده جناب واریور ) ان را در برورسانی بخوبی تشریح کردند . (که دران نیروی مدافع ، کنترل را در دست داشته و ابتکار عمل را در دست دارد ) 

پی نوشت : 

پیشنهاد می کنم برادر عزیز ، جناب واریور ، درصورتی که این تحلیل بنده اشتباه هست ، محبت کنند و ان را اصلاح کرده و توضیحات لازم را بدهند .

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, MR9 گفت:

یک نسل کامل وارد عرصه های مختلف شدند و مثل همه جوامع ، تفکری با کمترین شباهت نسبت به نسل گذشته جریان پیدا کرده ، هنر دولتمردان برای بقای ساختار ، تطبیق آرمان های اولیه با وضعیت امروز هست که قطعاً به معنای عقب نشینی نیست . ( البته اگر چنین چیزی در فضای واقعی جامعه ایران اتفاق می افتاد

البته شخصاً وارد مصداق ها نمیشوم ، چون این مصداق ها قطعا باعث دلخوری میشود و بنده قصد دارم همین فضای دوست داشتنی گفتگوی آرام ، ادامه داشته باشد . 

حالا اینقدر نا امید  هم نباید بود ، بالاخره ، این محاسبات ما ، با عقل مادی ما دارد صورت می گیرد ، خوشبینانه یا بدبینانه هر دوتای ان را میشود محتمل دانست ولی به اندازه 1 م.م ، فضا را برای آنچه که " شانس  " ( از نظر یکسری دوستان ) و " توکل بر خداوند " ( از نظر عده ای دیگر ) باید باز گذاشت ، آن وقت می بینید که افق دید یک مقدار کوچک ، گسترده تر می شود . 

برداشت جالبی بود ، تا الان به این مساله فکر نکرده بودم ، ولی چندان هم از شرایط فعلی رضایت وجود ندارد ، فقط سعی میشود که فضای نقد ، محترمانه و مسئولانه تر شود که انشا... همین طور باشد .

پی نوشت : یکزمانی استاد پور ازغذی ، از واژه " عقلانیت انقلابی " نام میبرد ، به نظرم بیشتر روی این مفهوم باید کار کرد 

ممنون :rose::rose:

سرنوشت محتوم هر انقلابی این بوده که آرمانها را فدای حفظ نسل های بعد(مردم) بکند از انقلاب مائو تا کوبای کاسترو و شیلی آلنده به نظر نشان دهنده این مورد هست و حالا نوبت به انقلاب مردم ایران رسیده... ظاهرا همه انقلاب ها آغاز و پایانشان یکی هست تفاوتی بینشان نیست."هنر دولتمردان برای بقای ساختار ، تطبیق آرمان های اولیه با وضعیت امروز هست که قطعاً به معنای عقب نشینی نیست" مطمنا این جمله نیاز به توضیح و مصداق دارد که اگر از بیانش اجتناب دارید قابل درکه..." عقلانیت انقلابی "+ زمان شناسی می توانند راهگشا باشند اما تفاسیر متفاوتی دارند...

پی نوشت: معمولا وقتی نوشته ها و مقالاتی از کسینجر مطالعه میکنم یک نوع حس محتاطانه ب آدم القا میکنه...نوشته های شما هم همین حس را میدهد...برای همین گفتم اونایی که دست بالا در وقایع دارند محتاطانه رفتار میکنند برای حفظ شرایط...

پی نوشت 2:

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه به مقایسه انقلاب ایران و روی دادهای شیلی پرداخته و اظهار داشتند : تجربه استعمار در مورد شیلی و دولت ساقط شده سالوادور آلنده را می خواهند در ایران پیاده کنند در کشور شیلی بعد از آن که دولت ضد آمریکایی بر روی کار آمد به وسیله ایجاد اعتصاب ها و کم کاری در سطح مملکت کشور را از لحاظ اقتصادی فلج کردند و کاری کردند که دولت حاکم بر سر کار احساس کند که دیگر نمی تواند کاری برای پیشرفت مملکت انجام دهد البته نقش ایمان به خدا اینجا معلوم می شود.وقتی ایمان به خدا در قلب کسی حاکم نیست در مقابل این اوضاع و احوال احساس یاس می کند.... و اگر به سرنوشت دولت آلنده دچار شدیم یعنی....!

ویرایش شده در توسط ayaran

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , ayaran گفت:

پی نوشت: معمولا وقتی نوشته ها و مقالاتی از کسینجر مطالعه میکنم یک نوع حس محتاطانه ب آدم القا میکنه...نوشته های شما هم همین حس را میدهد...برای همین گفتم اونایی که دست بالا در وقایع دارند محتاطانه رفتار میکنند برای حفظ شرایط...

حالا هنری کیسینجر بعنوان فقط یکی از کسانی مطالبشان را دنبال می کنم ، شاید از اثرات مطالعه چندباره کتاب دوجلدی " دیپلماسی " ایشان باشد;) 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , MR9 گفت:

بله ، ولی الزاماً همیشه این طور نیست ، دشمن مداوم دارد نرم افزار ها و باگهای خودش را برطرف می کند ( روند سیستماتیک ) و از اشتباه های خودش درس می گیرد و لبه تهاجمی اش همیشه تیز هست ولی ما دائم درحالت تدافعی قرار داریم ( بدلایل مختلف  )

خب این رو آقایون باید توضیح دهند کشوری که تجربه تعلیق 83 رو داره چرا باید برجام 94 رو با اون شرایط ناپایدار و غیرقابل اطمینان بپذیره؟!!! اگه نگیم خیانت بوده قطعآ حماقت محضه!

یک اظهار نظری هست که تا امروز بارها توسط سیاستمداران مختلف غرب برای اطمینان بخشی به مخالفین برجام در کشورهای خودشون گفته شده و هرباری که تکرار میشه به شخصه احساس بدی بهم دست میده! تاسف ناشی از ساده لوحی!

*** برجام بر اساس اعتماد بنیان نشده****

متاسفانه مذاکره کنندگان ارشد ما در این توافق مبنا رو بر اساس اعتماد به طرف مقابل قرار دادند و به جای گرفتن تضمین های سفت و سخت و گنجاندن بندهایی که دست طرف مقابل رو در نقض تعهداتشون ببنده تنها به قول های شفاهی جان کری بسنده کردند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , pckho0r گفت:

*** برجام بر اساس اعتماد بنیان نشده****

طبیعی هست ، شما در دیپلماسی ، مفهومی به اسم اعتماد اصلا ندارید . دیپلماتها همواره از اعتماد دو جانبه حرف میزنند ولی می دانیم که این مساله در دنیای دیپلماسی شوخی هست 

یادمان باشد مخاطبان ما در غرب مبنای حرکاتشان این هست 

"لبخند بزن ولی خنجر را پشت سرت نگه دار " ( کلازه ویتس ) 

3 minutes قبل , pckho0r گفت:

متاسفانه مذاکره کنندگان ارشد ما در این توافق مبنا رو بر اساس اعتماد به طرف مقابل قرار دادند و به جای گرفتن تضمین های سفت و سخت و گنجاندن بندهایی که دست طرف مقابل رو در لغو تعهداتشون ببنده تنها به قول های شفای جان کری بسنده کردند!

البته این تحلیل را هم میشود در نظر گرفت و درست دانست ولی 

1- پتانسیل ما در برابر صف نسبتا یکپارچه غرب ، چقدر هست ؟ ( گفته شده صف نسبتا یکپارچه ، چون بنا بر فرموده امام (ره ) ، غربی ها مثل گرگهای گرسنه ای هستند که بدلیل عدم اعتماد به هم ، چشم در چشم قرار می گیرند تا از همدیگر صدمه نبینند

2- آیا اسباب و لوازم را برای گرفتن تضمین سفت و سخت در اختیار داشتید ؟؟ ( غیر از چرخه فناوری هسته ای که مبنای اصلی چانه زنی بود ) 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل دوم ما اینه که واقعآ هیچ راهبردی برای مقابله با شرایط فعلی نداریم و برخلاف اظهارات مسئولان هیچ برنامه ای برای این شرایط پیش بینی نشده و وجود نداشته و وجود نداره و همه منتظریم ببینیم آخرش چی میشه!

امریکایی ها بسته به شرایطی که در اون لحظه قرار دارند وزیر خارجه شون رو انتخاب می کنند . در زمان مذاکرات نیاز به فردی بود که حس اعتماد طرف مقابل رو جلب کنه (جان کری با داماد ایرانی و شرکت در جشن ها و مهمانی های ایرانی در لس آنجلس و ابراز علاقه و اشتیاق به ایرانی ها و  احیانآ خانه ای با تابلوهای اشعار سعدی و حافظ و فرش های نفیس ایرانی!) و امروز در زمان لغو برجام مایک پامپئو جاسوس کهنه کار و شکنجه گر CIA . واقعآ فکر می کنید ظریف با اون خنده های ملیحش چه کارنامه ای در مقابل فرد به جا خواهد گذاشت؟!

چرا امروز که به یک سیاست تهاجمی و طلبکارانه نیاز داریم وزیر خارجه ما تغییر نمیکنه چه عهد اخوتی با ایشون بسته شده و قول های 8 ساله ای که داده شده، کمترین نفع این تغییر برد روانی و تبلیغاتی ماجراست که میتونه محاسبات طرف مقابل رو بهم بریزه. اینها اگه بنای مقابله داشتند میتونستند یک نظامی کهنه کار مثل شمخانی با اون چهره عبوس رو حداقل برای کوتاه مدت در راس وزارت خارجه قرار بدند! ارجاتون میدم به نحوه برخورد و مذاکره شمخانی با لودریان در تهران!

حرف بسیار و اعصاب تعطیل...!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , pckho0r گفت:

رسالت برخی در این دولت اینه که تا میتونه کشور و نظام رو به انواع و اقسام مختلف در مقابل غرب متعهد کنه و دست و پای دولت بعدی رو از الان بسته باشه!!! تمام این تعهدات قابل تفسیر و تاویل هستند و در آینده با همین تفاسیر پرونده های مختلفی در شورای امنیت و سازمان ملل برعلیه ما به جریان خواهد افتاد!

فرضآ معاهده پالرمو برای مقابله با سپاه پاسداران در حال تصویب شدنه و روزی که سپاه از طرف امریکا و شورای امینت سازمان تروریستی شناخته بشه (مثلآ بعد از یک حمله تلافی جویانه به نیروها و منافع امریکا و اسرائیل در مرزهای سوریه) طبق تعهدی که در معاهده پالرمو امضا کردیم دولت ایران موظفه حساب های بانکی و مالی سپاه رو مسدود کنه و فعالیت های اقتصادیش رو متوقف کنه! (تنها به عنوان یکی از مفاد توافق) و این چیزی نیست که هر دولتی چه موافق و چه مخالف بخواد ازش سرپیچی کنه چون به راحتی و به عناوین مختلف مثل حمایت مالی از گروه های تروریستی برامون در شورای امنیت پرونده سازی می کنند و با اعمال تحریم های گسترده دولت رو در تنگنا خواهند گذاشت تا مفاد توافق رو اجرا کنه.

با تصویب این معاهده افراد و گروه هایی که به دنبال حذف و تضعیف سپاه هستند میتونند از اون به عنوان یک کارت بازی، چماق، شمشیر داموکلس یا هر چیزی که اسمش رو میذارید برای امتیاز گیری از سپاه استفاده کنند!

با توجه به تشدید تنش ها در سوریه و لحظه شماری برای حملات انتقامجویانه ایران(سپاه) جای تامل بسیاری داره که چرا یک عده در داخل شدیدآ در حال تلاش هستند تا هرچه سریعتر این معاهده رو به تصویب برسونند حتی به قیمت رسوایی در وارونه جلوه دادن حقایق توافق با غلط تایپی!!!

ما یک زمانی به حکومت قاجار خیلی بد میگفتیم، عالم چرخید و ما رو در وضعیتی قرار داد که همون روزها رو در قالبی جدید تجربه کنیم! 

در این میان بخشی از مردم هم با سؤظن و لجبازی عرصه رو برای تاخت و تاز و به حراج گذاشتن داشته ها فراخ تر کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , MR9 گفت:

البته این تحلیل را هم میشود در نظر گرفت و درست دانست ولی 

1- پتانسیل ما در برابر صف نسبتا یکپارچه غرب ، چقدر هست ؟ ( گفته شده صف نسبتا یکپارچه ، چون بنا بر فرموده امام (ره ) ، غربی ها مثل گرگهای گرسنه ای هستند که بدلیل عدم اعتماد به هم ، چشم در چشم قرار می گیرند تا از همدیگر صدمه نبینند

2- آیا اسباب و لوازم را برای گرفتن تضمین سفت و سخت در اختیار داشتید ؟؟ ( غیر از چرخه فناوری هسته ای که مبنای اصلی چانه زنی بود )

شما به عنوان یک فروشنده شدیدآ محتاج پول حاضری داراییت رو ازای چک دارای خط خوردگی بدون توضیح با تاریخ اشتباه به یک فرد بدحساب سابقه دار بفروشی؟!!!!! (دیگه از این ساده تر نمیشد توضیح بدم)

توافق نکردن و ادامه دادن مذاکرات (راهبرد جلیلی برای خریدن زمان) خیلی بهتر از توافقی بود که نه تنها دست مارو خالی کرد بلکه بدون هیچ دستاوردی دچار مرگ مغزی زودرس هم شد!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
33 minutes قبل , pckho0r گفت:

چرا امروز که به یک سیاست تهاجمی و طلبکارانه نیاز داریم وزیر خارجه ما تغییر نمیکنه چه عهد اخوتی با ایشون بسته شده و قول های 8 ساله ای که داده شده، کمترین نفع این تغییر برد روانی و تبلیغاتی ماجراست که میتونه محاسبات طرف مقابل رو بهم بریزه. اینها اگه بنای مقابله داشتند میتونستند یک نظامی کهنه کار مثل شمخانی رو حداقل برای کوتاه مدت در راس وزارت خارجه قرار بدند! ارجاتون میدم به نحوه برخورد و مذاکره شمخانی با لودریان در تهران!

حرف بسیار و اعصاب تعطیل...!

بسیار پاسخ در خوری استفاده از محسن رضایی شمخانی ورحیم صفوی برای وزرات خارجه وزارتکشور واقتصاد برای مقابله با چالشهای پیش رو؟؟؟

و جای یک فردی مثل خلخالی خالی برای برخورد با مفاسد.

ویرایش شده در توسط shahhed

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.