nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

3 hours قبل , sedmammad گفت:

خب این داستان هم تمام شد و به نظرم در کوتاه مدت ، اثر روانی مثبتی بر روی بازار خواهد داشت . چون به هر صورت از حالت بلا تکلیفی خارج شدیم .

سلام علیکم سید عزیز 

با این تفاسیر ، به نظر جنابعالی ، باید کم کم طرح درسهای تسلیحات سبک ( خمپاره انداز 60 م.م ، کلاش ، تیربار گرینف و .... ) را برای مرور مجدد و یاد آوری از آرشیو بیرون بیاوریم ؟؟؟ 

خدای ناکرده بحث کنایه نیست ، جدی عرض می کنم ، علاقه دارم تحلیل جنابعالی را بدانم . ممنون 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با نفت خام یا با محصولات جانبی ان وپترو شیمی میتوانیم با اتخاذ سیسات کاهش قیمت

مشتریان بلقوه دشمنانمون (امریکا عربستان امارات بحرین اسراییل..)رفت.با پیشنهادهای

وسوسه کننده حتی اگر از ما نخرند هم باعث کاهش منافع بای انها شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

ظاهرا شما و بعضی دوستان محترم ! و البته حتما دوست محترم پست قبلی ، ول کن این بمب هسته ای نیستید و مرغتان همچنان سالهای قبل یک پا دارد ! باور کنید توان و اراده ساختش را نداشتیم ، نداریم و نخواهیم داشت .

گاهی وقتها گذشت زمان چیزهایی را به ادم یاد می دهد که نمی خواهد یاد بگیرد :) و باعث می شود اگر اراده اش وجود داشته باشد ، از خواب بیدار شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

جنابoldmagina

بنظرتان جمهوری اسلامی هدفی برای در آستانه بودن ساخت بمب هسته ایی ندارد ؟

اگر جنابعالی تصور میفرمایید ندارد

باید عرض کنم نظرتان محترم است ولی تفاوت دیدگاه عمیقی دراین زمینه با یکدیگر داریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خیلی دوست دارم دوستان تکلیف یک چیز را روشن بکنند .

وقتی ما با دلایل دینی بمب رو حرام اعلام کرده ایم و در طی چند سال به دنیا اعلام کرده ایم ما به دلایل متعدد نخواسته ایم بمب اتم بسازیم و نمی خواهیم بسازیم و درآینده هم نخواهیم ساخت و روی همین داستان مانورهای زیادی داده ایم و می دهیم ، الان می خواهیم با تولید صنعتی اورانیوم با غنای بالا چکار کنیم ؟

ظاهرا اولین چیزی که همه فکر می کنند و البته خود دوستانمان هم در مورد آن فکر می کنند ساخت ( یا به قول بعضی ها در آستانه ساخت ) بمب است . به نظرتان این نقض غرض خودمان نیست ؟

فکر می کنم در مقابل نقض برجام ، واقعا تهدید به غنی سازی با غنای بالا و یا اجرای آن تبدیلمان می کند به داستان آش نخورده و دهن سوخته یعنی همون جایی که چند سال پیش در آن قرار داشتیم .

البته اگر خوب بازی کنیم ، می توانیم در مقابل نقض برجام توسط آمریکا امتیازات خیلی زیادی برای خودمان فراهم کنیم ، البته فقط اگر خوب بازی کنیم و لطف دوستان عزیز وطنی شامل حالمان نشود و مستقیم و به سرعت از میدان مین ردمان نکنند . :) 

ویرایش شده در توسط oldmagina
میدان مین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

وقتی ما با دلایل دینی بمب رو حرام اعلام کرده ایم و در طی چند سال به دنیا اعلام کرده ایم ما به دلایل متعدد نخواسته ایم بمب اتم بسازیم و نمی خواهیم بسازیم و درآینده هم نخواهیم ساخت و روی همین داستان مانورهای زیادی داده ایم و می دهیم ، الان می خواهیم با تولید صنعتی اورانیوم با غنای بالا چکار کنیم ؟

ظاهرا اولین چیزی که همه فکر می کنند و البته خود دوستانمان هم در مورد آن فکر می کنند ساخت ( یا به قول بعضی ها در آستانه ساخت ) بمب است . به نظرتان این نقض غرض خودمان نیست ؟

فکر می کنم در مقابل نقض برجام ، واقعا تهدید به غنی سازی با غنای بالا و یا اجرای آن تبدیلمان می کند به داستان آش نخورده و دهن سوخته یعنی همون جایی که چند سال پیش در آن قرار داشتیم .

بسم الله الرحمن الرحیم

جنابoldmagina

زمان فعلی را عرض نکردم

نهایت برجام بعد از طی زمان

ایجاد بستر غنی سازی اورانیوم بصورت صنعتی میباشد

که معنی این بستر یعنی در آستانه بمب هسته ایی

در اولین پست بعد از خروج آمریکا هم عرض کردم بازی ، بازی صبر است و لاغیر

ولی صبری که درنهایت با کمترین هزینه ما را به فرجام برجام برساند  نه فرجامی که جناب ترامپ مد نظرش میباشد

قراردادی بدون بندهای غروب ، همانی که جناب ترامپ میخواهد به کار ما نمیاید

در زمینه اسلام هم فتوی علما متفاوت میباشد بسیار متفاوت

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 minutes قبل , ahmad1361 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

باید عرض کنم نظرتان محترم است ولی تفاوت دیدگاه عمیقی دراین زمینه با یکدیگر داریم

سلام علیکم احمد آقا عزیز - یک مدت سکوت پیشه کردید ، دیشب هم تاپیک گونی نامه شما را مرور کردم ، فکر کردم اتفاقی افتاده ;):rose:

القصه ، فکر می کنید عاقبت این وضعیت به کجا ختم میشود ؟؟ تحلیل برادر عزیز سیدمحمد یا دوست گرامی جناب oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

البته اگر خوب بازی کنیم ، می توانیم در مقابل نقض برجام توسط آمریکا امتیازات خیلی زیادی برای خودمان فراهم کنیم ، البته فقط اگر خوب بازی کنیم و لطف دوستان عزیز وطنی شامل حالمان نشود و مستقیم و به سرعت از میدان مین ردمان نکنند . :) 

شاه به قاضی شارع : 

شرع بر این موضوع چه حکمی دارد؟

قاضی شارع : 

شاه را چه خوش آید ؟ شرعیات آن قدر فرعیات دارد که هر آنچه ما گوییم عوام قبول کنند...

دیالوگ ماندگار سربداران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
23 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

اگر ما مردم حکومت رو نصب کردیم، چه از طریق خبرگان و چه انتخابات، شارع ما هستیم، و پوشیده نیست که اگر خدا نصب کند یا شتر از کوه بیرون می آورد، یا قمر دو نیم میکند یا ...

باید بطور کل به حاکمیت فشار بیاریم که به ازای حق رای و اراده واگذار شده ما برای ما دستاورد داشته باشه، این دستاورد میتونه بمب باشه اگر فشار بیاریم. بمب اتم باید خواستگاه اجتماعی داشته باشه که به نظر میاد داره.واگرنه بدون اینکه بمب بسازیم تحریم هایی بدتر از کره شمالی گریبانگیر ما خواهد شد، آنهم نه برای کنار گذاشتن بمب، بلکه برای کنار گذاشتن همون خبرگان و انتخابات...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اگر بخواهیم واقعا غنی سازی بکنیم و کسی نتواند متعرضمان بشود ، باید بتوانیم منطق لازم را برای خودمان و دیگران تعریف بکنیم :

اول این که باید محل مصرف اورانیومی که می سازیم معین کنیم یعنی حداقل باید شروع به ساخت یک نیروگاه هسته ای بکنیم که مطابق برنامه ریزی تامین کننده سوختش خودمان باشیم ( نه مثل اونی که دارم و اونی که می خواهند بسازند و خودشان سوختش را تامین می کنند و حتی اجازه حمل استفاده شده اش را هم دست ما نمی دهند :) ) .

دوم این که تعریف کنیم ، در حد همونی که لازم داریم غنی سازی کنیم یعنی اگر نیروگاهمان هزار کیلو لازم دارد تنظیم کنیم هزار کیلو غنی سازی بکنیم و هر وقت ده هزار کیلو لازم داشتیم ، ده هزار کیلو غنی سازی بکنیم . اگر هم می خواهیم صادر کنیم ، سفارش بگیریم و مطابق سفارشمون تولید کنیم .

سوم این که غنای مناسب غنی سازی بکنیم ، یعنی اگر پنج درصد لازم داریم ، پنج در صد بسازیم و اگر بیست درصد لازم داریم ، اونو بسازیم و اگر موتور زیر دریایی اتمی ساختیم که غنای 90 درصد لازم داره ، نود درصد تولید کنیم .

پی نوشت : تا زمانی که نتوانیم دیگران که هیچ ، خودمان را قانع کنیم که نمی خواهیم بمب بسازیم ، هر کار بدون حساب و کتابی باعث می شود تمام هزینه های انجام شده در سالهای طولانی گذشته را دور بریزیم و در نهایت هم دستهایمان را بالا ببریم .

پی پی نوشت : بالاخره باید یاد بگیریم روی لبه تیغ راه برویم .

21 minutes قبل , worior گفت:

اگر ما مردم حکومت رو نصب کردیم، چه از طریق خبرگان و چه انتخابات، شارع ما هستیم، و پوشیده نیست که اگر خدا نصب کند یا شتر از کوه بیرون می آورد، یا قمر دو نیم میکند یا ...

باید بطور کل به حاکمیت فشار بیاریم که به ازای حق رای و اراده واگذار شده ما برای ما دستاورد داشته باشه، این دستاورد میتونه بمب باشه اگر فشار بیاریم. بمب اتم باید خواستگاه اجتماعی داشته باشه که به نظر میاد داره.واگرنه بدون اینکه بمب بسازیم تحریم هایی بدتر از کره شمالی گریبانگیر ما خواهد شد، آنهم نه برای کنار گذاشتن بمب، بلکه برای کنار گذاشتن همون همون خبرگان و انتخابات...

تعارض پایه در عنوان و سیستم جمهوری اسلامی را بحث من و شما حل نخواهد کرد . ارجاعتان می دهم به بحثهای آقای دکتر بهشتی در مجلس خبرگان قانون اساسی که در پروژه تاریخ شفاهی به راحتی در دسترس قرار دارد .

27 minutes قبل , ortega68 گفت:

شاه به قاضی شارع : 

شرع بر این موضوع چه حکمی دارد؟

قاضی شارع : 

شاه را چه خوش آید ؟ شرعیات آن قدر فرعیات دارد که هر آنچه ما گوییم عوام قبول کنند...

دیالوگ ماندگار سربداران

اگر شما برای دینتان ؛ اسلام قاضی شارع را بخواهید که موضوع کلا متفاوت خواهد بود و نیازی به بحث در مورد آن نیست :)

30 minutes قبل , ahmad1361 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

...

در زمینه اسلام هم فتوی علما متفاوت میباشد بسیار متفاوت

اگر لطف کنید و فتواهای با مصداق مستقیم بمب اتمی ( و نه فتواهایی که منطبق کنید )  که می فرمائید نقل کنید ، ممنون خواهم شد .

ویرایش شده در توسط oldmagina
قاضی شارع

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 minutes قبل , worior گفت:

باید بطور کل به حاکمیت فشار بیاریم که به ازای حق رای و اراده واگذار شده ما برای ما دستاورد داشته باشه، این دستاورد میتونه بمب باشه اگر فشار بیاریم. بمب اتم باید خواستگاه اجتماعی داشته باشه که به نظر میاد داره.واگرنه بدون اینکه بمب بسازیم تحریم هایی بدتر از کره شمالی گریبانگیر ما خواهد شد، آنهم نه برای کنار گذاشتن بمب، بلکه برای کنار گذاشتن همون خبرگان و انتخابات...

برای نظامی که از " اگر دشمن فشار بیاورد حادثه ی کربلا تکرار میشود نه صلح امام حسن (ع)  رسید به. "نرمش قهرمانانه مثل صلح امام حسن (ع) ." نظامی که اراده ی سیاسی برای پاسخ در وقت مقتضی و در زمان مقتضی رو نداره سلاح اتمی هیچ فایده ای نخواهد داشت . کولاپس تقدیر محتوم چنین نظامی است . و گریزی ازآن نیست . در برجام زانو زدیم و خوردیم . بعد ازین یاد میگیریم که قورت هم بدهیم و تشکر کنیم ...

والله القاضی و الیه المشتکی 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , sedmammad گفت:

برای نظامی که از " اگر دشمن فشار بیاورد حادثه ی کربلا تکرار میشود نه صلح امام حسن (ع)  رسید به. "نرمش قهرمانانه مثل صلح امام حسن (ع) ." نظامی که اراده ی سیاسی برای پاسخ در وقت مقتضی و در زمان مقتضی رو نداره سلاح اتمی هیچ فایده ای نخواهد داشت . کولاپس تقدیر محتوم چنین نظامی است . و گریزی ازآن نیست . در برجام زانو زدیم و خوردیم . بعد ازین یاد میگیریم که قورت هم بدهیم و تشکر کنیم ...

سلام

ظاهرا یادتون رفته که ما معتقدیم امام حسن و امام حسین و امام رضا هر سه پیروان و مجریان یک سیستم بودند که در شرایط متفاوت اقدامات لازم را انجام می دادند که شامل صلح و جنگ و ولایت عهدی می شد .

وَتِلكَ الأَيّامُ نُداوِلُها بَينَ النّاسِ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , sedmammad گفت:

سید زبان افسارگسیخته ای داری! یکم مراعات کن برادر شاید محترمه ای جهت تکمیل پایان نامه و تحقیق دانشگاهی و ... با سرچ گوگل به مخزن الاسرار میلیتاری هدایت بشه:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , pckho0r گفت:

سید زبان افسارگسیخته ای داری! یکم مراعات کن برادر شاید محترمه ای جهت تکمیل پایان نامه و تحقیق دانشگاهی و ... با سرچ گوگل به مخزن الاسرار میلیتاری هدایت بشه:mrgreen:

در برجام زانو زدیم و کتک خوردیم بعد یاد میگیریم که بغضمونو قورت بدیم و تشکر کنیم . مگه شما چیز دیگه ای فکر کردی ؟ 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , sedmammad گفت:

در برجام زانو زدیم و کتک خوردیم بعد یاد میگیریم که بغضمونو قورت بدیم و تشکر کنیم . مگه شما چیز دیگه ای فکر کردی ؟ 

سلام

یک نگاهی به مواضع و عملکرد و عاقبت شاه اسماعیل صفوی بیندازید خوب است . :) 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
57 minutes قبل , oldmagina گفت:

اگر لطف کنید و فتواهای با مصداق مستقیم بمب اتمی ( و نه فتواهایی که منطبق کنید )  که می فرمائید نقل کنید ، ممنون خواهم شد .

البته من همین جا بگویم؛ ما سلاح اتمى نداریم، سلاح اتمى هم نخواهیم ساخت، اما در مقابل تهاجم دشمنان - چه آمریکا و چه رژیم صهیونیستى - براى دفاع از خودمان، در همان سطحى که دشمن حمله کند، به آنها حمله خواهیم کرد

. به قول طلبه ها اما در اینجا للاستدراک است . 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.