nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

31 minutes قبل , MR9 گفت:

TTTT.jpg

دوستان ، با دقت به این نمودار توجه کنند :

زمانی که جمهوری اسلامی ایران با یک بحران در هر سطحی روبرو میشود ، انچه که اهمیت دارد ، مدل یا الگوی تصمیم سازی بحران هست که این خود به ساختار جمع اوری و تحلیل اطلاعاتی بستگی دارد .

این مدل سه بخش را به ترتیب فوق دربرمی گیرد که هر کدام چند زیر مجموعه داشته و این زیر مجموعه ها ، خود به بخش های دیگری متصل میشوند . 

اول ، به ارتباطات چندگانه میان این بخش ها توجه کنید ( مخصوصا بخش اطلاعات داخلی و خارجی و ارتباطات مستقیم و غیرمستقیم بخش ها/ مدار اطلاعاتی  

دوم : آن دسته از دوستانی که اهل تحقیق هستند ، شخصیتهای حاضر در این بخش ها را با توجه به جریان فکری شان مورد بررسی قرار دهند 

به نظرم ، از همه جریان های فکری در این ساختار حضور دارند و هر کدام به نوبه خود در تصمیم سازی ها موثر هستند 

حالا :

چرا فکر می کنیم که در پیشآمد حاضر ، فقط یک جریان فکری تاثیر گذار هست ؟؟؟ 

پی نوشت : 

1- منبع : جزوات تدریس شده واحد "نظامیان و سیاست " بخش برآورد اطلاعاتی انستیتو مطالعات امنیت ملی اسراییل 

2- به نظرم بهتر هست برای دستیابی به یک تحلیل درست ، کلیت حاکمیت را در نظر بگیریم و نه یک بخش خاص ان را 

اطلاع دارید که ایراد تحلیل های شما در کجاست؟

یک موضوع رو آنقدر بزرگ میکنید و بعد با یک سری اطلاعات کلی توجیهش میکنید که نهایتا نتیجه مشخصی هم بدست نمیاد!

این نموداری هم که قرار دادید اطلاعات خاصی نداره و توضیح واضحاته!

برجام حاصل همدستی همون اشخاصی هست که امروز رهبری بهشون اشاره داشتند، همون ها با ارتباطات و رسانه هایی که داشتند در ادامه آشوب های سال ۸۸ و تحریم های سال ۹۱ از فرصت استفاده کردند و مذاکره(با شرایط و ویژگی های خاصی که اطلاع دارید)رو به گفتمان تبدیل کردند و این گفتمان و پشتوانه مردمی که داشت راه رو برای هر مخالفتی بست! به صورتی که اکثر شروط رهبری برای یک توافق و شروط اجراش نادیده گرفته شد! حتی الان هم نمیشه با وجود کناره گیری آمریکا به راحتی لغوش کرد!

مردم و حامیان جناح ها هم بازیچه و سیاهی لشکر این ماجرا بودند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , sedmammad گفت:

بدلایل فنی ای که حس توضیحش نیست اورانیوم ها واقعا ارزشی برای ساخت بمب نداشتن .هزینه ی غنی سازیشون برای بمب خیلی بیشتر ازین بود که ده تا کلاهک اماده توی زنبیل تحویل بگیریم ....(لطفا کسی چرت نگه راجع به علم بومی در زمان جنگ و اینها . بمب اتم فشنگ نیست . ده تا بمب اتم روی کره ی زمین شلیک بشه جوری خر توخر میشه که تا هزار سال هیچ جایی علف درنمیاد )

مهم اب سنگین بود که به خاک فنارفت و بسیار بعیده که بخواد از سر گرفته بشه .

بنده صرفا داشته های پیش از مذاکرات رو ذکر کردم که هرکدام به جای خودش ارزشمنده.

روحانی چند سال پیش بعد از به فنا رفتن هسته ای گفت که ما در قضیه هسته ای به چند سال قبل(قبل از برچیدن سانتریفیوژها و تبادل اورانیوم و بتن کردن اراک)بر نخواهیم گشت!

بسیار بعید هست که در صورت لغو کامل توافق هسته ای به راحتی حاضر به فعال کردن مجدد تاسیسات بشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , sedmammad گفت:

بدلایل فنی ای که حس توضیحش نیست اورانیوم ها واقعا ارزشی برای ساخت بمب نداشتن .هزینه ی غنی سازیشون برای بمب خیلی بیشتر ازین بود که ده تا کلاهک اماده توی زنبیل تحویل بگیریم ....(لطفا کسی چرت نگه راجع به علم بومی در زمان جنگ و اینها . بمب اتم فشنگ نیست . ده تا بمب اتم روی کره ی زمین شلیک بشه جوری خر توخر میشه که تا هزار سال هیچ جایی علف درنمیاد )

خدایا مرگ بده ازین همه خفت رها بشیم .

روحانی با بیان اینکه "همچنین باید تصمیم شرکت های خارجی طرف قرارداد و سرمایه گذار در ایران برای مواجهه با خروج آمریکا از برجام صریح و شفاف اعلام شود"، گفت: اگر در مدتی محدود و معین به تصمیم روشنی درباره برجام برسیم، می توانیم تعامل گسترده تری میان ایران و اروپا را شاهد باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , Skyhawk گفت:

بنده صرفا داشته های پیش از مذاکرات رو ذکر کردم که هرکدام به جای خودش ارزشمنده.

روحانی چند سال پیش بعد از به فنا رفتن هسته ای گفت که ما در قضیه هسته ای به چند سال قبل(قبل از برچیدن سانتریفیوژها و تبادل اورانیوم و بتن کردن اراک)بر نخواهیم گشت!

بسیار بعید هست که در صورت لغو کامل توافق هسته ای به راحتی حاضر به فعال کردن مجدد تاسیسات بشن!

سلام

ظاهرا به خاطر این که این پست رو نخونده به شکل یک پست کلی و توجیه دیدید ، طبیعی است که این نتایج درخشان را ذکر کنید . من یک بار دیگر با اجازه دوست عزیزمان نقلش میکنم ، شاید برکتی اتفاق افتاد و این بار خواندید :) 

33 minutes قبل , MR9 گفت:

TTTT.jpg

دوستان ، با دقت به این نمودار توجه کنند :

زمانی که جمهوری اسلامی ایران با یک بحران در هر سطحی روبرو میشود ، انچه که اهمیت دارد ، مدل یا الگوی تصمیم سازی بحران هست که این خود به ساختار جمع اوری و تحلیل اطلاعاتی بستگی دارد .

این مدل سه بخش را به ترتیب فوق دربرمی گیرد که هر کدام چند زیر مجموعه داشته و این زیر مجموعه ها ، خود به بخش های دیگری متصل میشوند . 

اول ، به ارتباطات چندگانه میان این بخش ها توجه کنید ( مخصوصا بخش اطلاعات داخلی و خارجی و ارتباطات مستقیم و غیرمستقیم بخش ها/ مدار اطلاعاتی  

دوم : آن دسته از دوستانی که اهل تحقیق هستند ، شخصیتهای حاضر در این بخش ها را با توجه به جریان فکری شان مورد بررسی قرار دهند 

به نظرم ، از همه جریان های فکری در این ساختار حضور دارند و هر کدام به نوبه خود در تصمیم سازی ها موثر هستند 

حالا :

چرا فکر می کنیم که در پیشآمد حاضر ، فقط یک جریان فکری تاثیر گذار هست ؟؟؟ 

پی نوشت : 

1- منبع : جزوات تدریس شده واحد "نظامیان و سیاست " بخش برآورد اطلاعاتی انستیتو مطالعات امنیت ملی اسراییل 

2- به نظرم بهتر هست برای دستیابی به یک تحلیل درست ، کلیت حاکمیت را در نظر بگیریم و نه یک بخش خاص ان را 

ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , Skyhawk گفت:

این نموداری هم که قرار دادید اطلاعات خاصی نداره و توضیح واضحاته!

خود نمودار چیزی نیست ، همه هم دسترسی دارند ، صرفاً به شکل موجز نشان داده شده که کسی مبرا نیست . همه بودند و هستند ، چه با فرازها و چه با فرودها . ذهن های جستجوگر ، احتمالاً متوجه قضیه شدند .  این نمودار بخوبی نشان میدهد که هیچ کدام از دوستان نمی تواند ادعا کند ، نقشی نداشتند. 

11 minutes قبل , Skyhawk گفت:

اطلاع دارید که ایراد تحلیل های شما در کجاست؟یک موضوع رو آنقدر بزرگ میکنید و بعد با یک سری اطلاعات کلی توجیهش میکنید که نهایتا نتیجه مشخصی هم بدست نمیاد!

الزاماً ریز بینی و داخل شدن در یک شبکه پیچ در پیچ تحلیلی ، کمکی به شناخت موضوع نمی کند ، گاهی وقتها باید از یک سطح بالاتر به قضیه نگاه کرد . 

13 minutes قبل , Skyhawk گفت:

همون ها با ارتباطات و رسانه هایی که داشتند در ادامه آشوب های سال ۸۸ و تحریم های سال ۹۱ از فرصت استفاده کردند

اطلاع دارید موضوع و تم اصلی محاکمات دهه 30 شوروی چه چیزی بود ؟؟؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

ظاهرا به خاطر این که این پست رو نخونده به شکل یک پست کلی و توجیه دیدید ، طبیعی است که این نتایج درخشان را ذکر کنید . من یک بار دیگر با اجازه دوست عزیزمان نقلش میکنم ، شاید برکتی اتفاق افتاد و این بار خواندید :) 

والا اگر بنده اهل یارگیری و این حرفها بودم ، به جای میلیتاری ، یک جایی بودیم که حداقل حقوق خوبی داشت . سراین نمودار ، حداقل 3 جلسه وقت بنده گرفته شد و بحثهای جالبی راه افتاد . اتفاقا این جلسات  به قضیه انتخابات برخورد کرد و بعد از اعلام نتایج ، دوستان می آمدند و کلی شوخی و خنده بابت حرفهایی که رد و بدل شده . :)

نمودار انقدر واضح هست که از شدت این ویژگی ، توان انکار ان وجود ندارد . مخصوصا ارتباط بین ریاست جمهوری ، مجلس ، مجمع تشخیص که هر کدام از گرایشهای مختلف سیاسی بودند و هستند 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , MR9 گفت:

والا اگر بنده اهل یارگیری و این حرفها بودم ، به جای میلیتاری ، یک جایی بودیم که حداقل حقوق خوبی داشت . سراین نمودار ، حداقل 3 جلسه وقت بنده گرفته شد و بحثهای جالبی راه افتاد . اتفاقا این جلسات  به قضیه انتخابات برخورد کرد و بعد از اعلام نتایج ، دوستان می آمدند و کلی شوخی و خنده بابت حرفهایی که رد و بدل شده . :)

سلام

متاسفانه بعضی دوستان با دیدن نمودارها اون ها رو به سادگی کنار می گذارند .

متاسفانه بصری سازی اطلاعات هنوز در کشور ما خوب جا نیفتاده و دوستان ظاهرا هنوز نمی دانند هر نمودار می تواند قابلیتی در حد یک مقاله مفصل داشته باشد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم احمد آقا عزیز - یک مدت سکوت پیشه کردید ، دیشب هم تاپیک گونی نامه شما را مرور کردم ، فکر کردم اتفاقی افتاده ;):rose:

القصه ، فکر می کنید عاقبت این وضعیت به کجا ختم میشود ؟؟ تحلیل برادر عزیز سیدمحمد یا دوست گرامی جناب oldmagina

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب MR9

با تشکر از حسن توجه جنابعالی

با نظر جنابعالی که فرمودید جناب ترامپ در حال استفاده از دیپلماسی ارعاب میباشد موافقم

بنظر از حدود سه ماه پیش برای ارکان نظام تا 95 درصد محرز شده بود که جناب ترامپ قصد خروج از برجام را دارند

البته این احتمال در تیم جناب روحانی رئیس جمهور محترم و عزیز از یک احتمال 30 درصدی شروع شد تا 3 ماه پیش به 80 تا 85 درصد رسید

با توجه به میزان احتمال خروج از برجام ، جلسات فوق العاده ایی در سطوح مختلف نظام برگزار و راههای متعددی بررسی شد (تا اینجا فکر کنم در اخبار آمده است )

نتیجه این جلسات چه بود (الله اعلم)

البته بقول بزرگواری که فرمودند عجب مقنیهای بتن کنی پیدا کردیم

البته فکر کنم اگر نظام تصمیم بگیرید برگشت به چند برابر وضعیت قبلی مقدور باشد و این فرمایش جناب صالحی بی مقدمه نیست مقدماتش را گشته اند و پیدا کرده اند

و اما در مورد نظر این دو عزیز بزرگوار

آقاسید محمد عزیز ظاهرا معتقدند همه چیز از دست رفته و حرکت بعدی قورت دادن غصه ها میباشد

یکی از مسیرها میتواند اینگونه باشد باید دید جنگ در شمیران بقول جناب واریور به کجا میرسد

و جناب oldmagina گرامی ظاهرا نظرشان بازی تا آخرین مرحله هستش که بنده نیز با ایشان هم عقیده ام ولی ظاهرا درمورد نیات ما از غنی سازی تفاوت فکری بینمان موجود است

بنظرم ما غنی سازی نمینماییم تا انرژی بدست بیاوریم غنی سازی مینماییم تا امنیت بخریم (البته نظر ایشان بسیار محترم میباشد)

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 minutes قبل , sedmammad گفت:

.

خدایا مرگ بده ازین همه خفت رها بشیم .

حرف زدن راحته 

وقتي پاي هزينه دادن باشه اون وقت درست و غلط مشخص ميشه 

ترامپ مثال ادم زورگو و احمقي هست كه بايد ازش پرهيز كرد ولي اماده باشيم اگه وارد بعضي حريم ها شد زمين زدش 

اينكه ترامپ عقب بشينه از طريق اسراييل هست 

بايد بصورت غير رسمي اين پيام به اسراييل داده بشه كه هيج شانس در جنگ احتمالي نخواهد داشت و حمله هر كشوري از امريكا تا عربستان حمله اسراييل تلقي ميشه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, oldmagina گفت:

سلام

متاسفانه بعضی دوستان با دیدن نمودارها اون ها رو به سادگی کنار می گذارند .

متاسفانه بصری سازی اطلاعات هنوز در کشور ما خوب جا نیفتاده و دوستان ظاهرا هنوز نمی دانند هر نمودار می تواند قابلیتی در حد یک مقاله مفصل داشته باشد .

یک نکته جالب ، شیوه ای که در فضای واقعی دنبال کردم و می کنم ، در همین میلیتاری هم ادامه پیدا کرده ، ( اگر پستهای سال قبل بنده را دیده باشید ) ، تاثیر گذاری ان بر مخاطب را لمس کردم که این را خدمت شما عرض کردم ، شاید یک نمودار ، از صدها سطر تحلیل ارزش بیشتری داشته باشد ، مخصوصا اگر تجهیزاتی مثل  ویدئو پروجکشن داشته باشید 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , ahmad1361 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب MR9

مخلص احمد آقا عزیز - میلیتاری به حضور موثر جنابعالی و سایر دوستان از هر سلیقه فکری نیاز دارد . انشا... در ادامه شاهد تحلیلهای مستمر شما باشیم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , MR9 گفت:

مخلص احمد آقا عزیز - میلیتاری به حضور موثر جنابعالی و سایر دوستان از هر سلیقه فکری نیاز دارد . انشا... در ادامه شاهد تحلیلهای مستمر شما باشیم 

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگوارید

لطفتان عالیست

یک نکته را هم در مباحث قبل از برجام زیاد تکرار میکردم

عرض میکردم

گاو شاخ بلندی دارد

هیکل درشت

اما عقل ندارد

امریکا گاها برای بنده تداعی کننده همین موضوع میباشد (البته نه از باب بی احترامی بلکه از باب تمثیل )

البته آمریکا بوش و ترامپ بیشتر

آمریکا اوباما کمتر

بزرگی گاهی توهم میاورد

توهم وزن زیاد

توان زیاد

شاخ بلند

بعدش آن میشود که در عراق شد

البته روسها هم در دوره ابرقدرتی این تجربه را داشته اند

امیدوارم  به فکر گاوبازی باشیم تا شاخ به شاخ شدن با این جانور چند تنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, sedmammad گفت:

تمام تست های انجام شده :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_nuclear_weapons_tests

دقیقا 2121 بمب روی زمین ترکیده، حدود 540 مگاتن. و تقریبا 196مگاتنش هم در خاک آمریکا تست شده. در ابعاد مختلف، ارتفاعات مختلف و ... پس این شکلی نیست که 10 تا شلیک کنیم و تمام همه ما تا الان باید از تست های اتمی صورت گرفته در ارتفاع بالا رادیواکتیو نوش جان کرده باشیم. در خلال همین تست ها در آمریکا مردن 49000 آمریکایی بر اثر سرطان ناشی از قرارگیری مستقیم در معرض تشعشع تایید شده.

When the US entered the nuclear age, it did so recklessly. New research suggests that the hidden cost of developing nuclear weapons were far larger than previous estimates, with radioactive fallout responsible for 340,000 to 690,000 American deaths from 1951 to 1973

https://qz.com/1163140/us-nuclear-tests-killed-american-civilians-on-a-scale-comparable-to-hiroshima-and-nagasaki/

اما دقیقا بخاطر همین آب سنگین هست که ایران نمیخواد از برجام خارج بشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , ahmad1361 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگوارید

مخلص ... 

یک حکایت جالب 

سفیر وقت ایران در جمهوری خلق چین ،شاید 15 سال پیش ملاقاتی داشت با  وزیر امور خارجه این کشور 

بعد از تعارفات ، بحث به رابطه ایران و آمریکاو چین رسید ،وزیر چینی معتقد بود که نقص شما ایرانی ها این هست که با شاخ آمریکا در افتادید ، درحالی که ما چینی ها ، دُم آمریکا (اشاره به اقتصاد ) را دردست گرفتیم . حالا حدس بزنید بقیه جریان چی شد ......;)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , MR9 گفت:

مخلص ... 

یک حکایت جالب 

سفیر وقت ایران در جمهوری خلق چین ،شاید 15 سال پیش ملاقاتی داشت با  وزیر امور خارجه این کشور 

بعد از تعارفات ، بحث به رابطه ایران و آمریکاو چین رسید ،وزیر چینی معتقد بود که نقص شما ایرانی ها این هست که با شاخ آمریکا در افتادید ، درحالی که ما چینی ها ، دُم آمریکا (اشاره به اقتصاد ) را دردست گرفتیم . حالا حدس بزنید بقیه جریان چی شد ......;)

سلام

میشه کامل نقل کنید چون من دارم به این نتیجه میرسم که آنها در طرف دم ممکن است لگد بخورند یا کود دریافت بکنند :) 

20 minutes قبل , ahmad1361 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه این جلسات چه بود (الله اعلم)

بنظرم ما غنی سازی نمینماییم تا انرژی بدست بیاوریم غنی سازی مینماییم تا امنیت بخریم (البته نظر ایشان بسیار محترم میباشد)

البته یک روایتی هم از یک جلسه در چند روز پیش شده بود که نقل کننده اش خیلی به نتایجش امیدوار بود .

در مورد غنی سازی نظر من این است که اگر هر چیزی در مجرای درست استفاده شود حواشی کمتری خواهد داشت . ما نمی توانیم هم عضو ان پی تی باشیم و هم غنی سازی را برای تامین امنیت انجام دهیم . :) 

ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.