nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

15 minutes قبل , sasasasa گفت:

ببین عزیز من این سوال رو خودم جوابش رو میدونستم. خواستم خودت یک کم فکر کنی نظراتت رو به اسلام و امیر المومنین نچسبونی. حکومت اگر میخواد نارضایتی رو از بین ببره اول بره این مفاسد و اختلاس ها که عمدتا از بدنه نظام هستند. این اقازاده ها که فرزندان روحانیون درجه 1 مملکت هستند رو جمع کنه به عبارتی بر مبنای سیره امیرالمومنین و پیامبر عمل کنه  بد بیاد خودش رو حکومت اسلام و جبهه مخالف رو جبهه کفر و الحاد بدونه.

امیر المومنین در حکومتش بالاترین سطح دموکراسی برقرار بود. هر  کسی حق مخالفت انتقاد داشته است. مردم هم سر همین امور ناراضی هستند.  

همین اقایان مجلسی که پرچم امریکا را اتش زدن همگی اینها فرزندانشون در امریکا یا کانادا اقامت دارند . 

اگر صداقت دارند بیایند پاسپورتها را اتش بزنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, MR9 گفت:

اول و آخر ماجرا اینجاست که رصد کنید این جامعه چه چیزهایی را بعنوان یک جامعه الگو و ام القری جهان اسلام باید داشته باشد  . انها را اولویت بندی کنید ، ان وقت می بینید با تامین این اولویتها ،  سطح رضایتمندی جامعه افزایش پیدا کرده ، بازدارندگی ان به مراتب بیشتر از تولیدبمب خواهد شد . این یک جمله همه موارد از اقتصاد ، سیاست ، فرهنگ و ... را پوشش می دهد . ریز این مساله ، مباحث جامعه شناسی است که ارتباطی به تاپیک ندارد . 

این یک پاسخ برای مشکل فعلی اقتصاد نیست!

شما تا نیت کنید که مطالعه در خصوص این موضوعات رو شروع کنید، دلار به ده هزار تومان رسیده!

ما در مورد یک اقدام فوری صحبت میکنیم. فراموش نکنید که مشکل اقتصادی ما تماما داخلی نیست و بخش اعظمش مربوط به فشارهای خارجی هست که در طول چهل سال گذشته به صورت پیوسته(با شدت متغییر)ادامه داشته.

1 ساعت پیش, MR9 گفت:

این موردی هایی که فرمودید ، انگشت اتهام را بازهم  بسمت همین حاکمیت می گیرد . این چه سیستمی هست که یک بخشش خیانت می کند و بخش دیگرش نمی تواند جلوی این خیانت را بگیرد ؟؟؟ طبیعتا بازهم برمی گردیم به همان نموداری که ارائه  شد . 

این مشکل پیش از ما در شوروی سابق وجود داشته و سابقه تاریخی داره! زمانی که گورباچف با آمریکا مذاکره و توافق میکرد حزب کمونیست مخالفت داشت و بعدها در دوران اوج قدرت یلتسین به درگیری هم منجر شد!

یا حتی در کشور خودمون بنی صدر که دیگه خیانت کاریش محرز شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , MR9 گفت:

این موردی هایی که فرمودید ، انگشت اتهام را بازهم  بسمت همین حاکمیت می گیرد . این چه سیستمی هست که یک بخشش خیانت می کند و بخش دیگرش نمی تواند جلوی این خیانت را بگیرد ؟؟؟ طبیعتا بازهم برمی گردیم به همان نموداری که ارائه  شد . 

اصولا واژه خیانت، نفود ، توطئه و ...  ، واژه های بسیار بسیار ثقیلی هستند که به هر چیزی می چسبند ولی نمی توان ساختاری را تصور کرد که برای تصدی یک شغل در رده ارشد ، باید از چکهای متعدد امنیتی عبور کنید و بعد در حساس ترین مشاغل ، ناگهان خیانتکار لقب بگیرید !!!!! اگر اینطور باشد ، سیستم شما مشکل و نقص دارد و اول باید ان را اصلاح کنید 

نقل قولی از یکی از اعضای شورای نگهبان هست که میگه ما افراد رو براساس سابقه و پیشینه قبلی تعیین صلاحیت می کنیم نه چیزی که در دلهاشون نهفته کردند! کم نیستند افرادی که به ظاهر و در عمل در جبهه حق قرار گرفتند و خدماتی هم عرضه کردند ولی در دلهاشون نیات کثیفی داشتند که در فرصت مناسب زهر خودشون رو ریختند. نمونه مثال بزنم : کشمیری!

اما پاسخ قسمتی که بولد کردید :

مشکل از سیستم نیست مشکل از ماست که همواره زیر علمی جمع میشیم که وعده نان می دهد! مردمی که امام زمان رو برای نان می خواهند به خاطر همون نان هم قربانی اش خواهند کرد. مردمی که از اشتباهاتشون درس نمی گیرند و سرنوشت خود و فرزندانشون رو به وعده ای غذا به حراج می گذارند! این حرص و ولع گرسنگی ما هم ظاهرآ پیشینیه تاریخی طولانی ندارد و باید ریشه اون رو در 100 سال اخیر جستجو کرد!

1 ساعت پیش, oldmagina گفت:

سلام

چرا گاهی به جای جواب و تحلیل میزنید به صحرای عاشورا ؟

اگه میتونید بگید 2030 و پالرمو و ... هم با تایید رهبری بوده!!

1 ساعت پیش, sasasasa گفت:

ببین عزیز من این سوال رو خودم جوابش رو میدونستم. خواستم خودت یک کم فکر کنی نظراتت رو به اسلام و امیر المومنین نچسبونی. حکومت اگر میخواد نارضایتی رو از بین ببره اول بره این مفاسد و اختلاس ها که عمدتا از بدنه نظام هستند. این اقازاده ها که فرزندان روحانیون درجه 1 مملکت هستند رو جمع کنه به عبارتی بر مبنای سیره امیرالمومنین و پیامبر عمل کنه  بد بیاد خودش رو حکومت اسلام و جبهه مخالف رو جبهه کفر و الحاد بدونه.

امیر المومنین در حکومتش بالاترین سطح دموکراسی برقرار بود. هر  کسی حق مخالفت انتقاد داشته است. مردم هم سر همین امور ناراضی هستند.  

چو دانی و پرسی سوالت خطاست برادر!

خون دل خوردن مولا علی روحی فداه از دست مردمان زمانش :

امام علی(ع) در خطبه شصت و نهم نهج البلاغه در ملامت و مذمت‏ بعضى از يارانش فرموده است‏: «چه اندازه با شما مدارا كنم! همچون مدارا كردن با شتران نوبارى كه از سنگينى بار پشتشان مجروح گرديده و همانند جامه كهنه و فرسوده‏ اى كه هرگاه از جانبى آنرا بدوزند از سوى ديگر پاره‏ مى‏ گردد. هرگاه گروهى از لشكريان شام به شما نزديك مى‏ شوند هر يك از شما در را به روى خود مى‏ بنديد و همچون سوسمار در لانه خود مى‏ خزيد و همانند كفتار در خانه خويش پنهان‏ مى‏ گرديد. به خدا سوگند! آن كس كه شما ياور او باشيد ذليل است و كسي كه با شما تيراندازى‏ كند همچون كسى است كه تيرى بى پيكان به سوى دشمن رها سازد. به خدا سوگند!جمعيت ‏شما در خانه‏ ها زياد و زير سايه پرچمهاى ميدان نبرد كم. من مى ‏دانم چه چيز شما را اصلاح مى ‏كند ولى اصلاح شما را با تباه ساختن روح خويش جايز نمى ‏شمرم، خدا نشانه ذلت را بر چهره ها و پيشانى شما بگذارد! و بهره ‏هاى شما را نابود سازد. آن گونه كه به باطل متمايل و به آن آشنائيد به حق آشنائى نداريد و آن چنان كه در نابودى حق مى ‏كوشيد براى از بين بردن باطل قدم برنمى ‏داريد.»

«گرفتار کساني شده ام که چون امر مي کنم، فرمان نمي برند و چون مي خوانم، پاسخ نمي دهند. اي ناکسان، براي چه در انتظاريد؟ و چرا براي ياري دين خدا گامي بر نمي داريد؟ ديني کو تا فراهمتان آرد؟ غيرتي کو تا شما را به غضب آرد؟»

اگر در تابستان شما را بخوانم، گوييد: هوا سخت گرم است، مهلتي ده تا گرما کمتر شود. اگر در زمستان فرمان دهم، گوييد: سخت سرد است، فرصتي ده تا سرما از بلاد ما به در شود. شما که از گرما و سرما چنين مي گريزيد، با شمشير آخته کجا مي ستيزيد.

اي نه مردان به صورت مرد! اي کم خردان ناز پرود! کاش شما را نديده بودم و نمي شناختم، که به خدا پايان اين آشنايي ندامت بود و دستاورد آن اندوه و حسرت. خدايتان بميراناد، که دلم از دست شما پر خون است و سينه ام مالامال خشم شما. مردم دون که پياپي جرعه اندوه به کامم مي ريزيد و با نافرماني و فرو گذاري جانبم کار را به هم در مي آميزيد.

خدایا! اينان از من خسته اند و من از آنان خسته؛ آنان از من به ستوده اند و من از آنان دل شکسته؛ پس بهتر از آنان را مونس من دار و بدتر از مرا بر آنان بگمار. و این گونه بود 1400 ساله امت های مسلمان روز خوش ندیدند!

این صحبت ها در وصف دشمنان حضرت نیست برادر ، مخاطب این شکوه ها یاران و مردمان عصر حکومت حضرت اند!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
23 minutes قبل , pckho0r گفت:

...

اگه میتونید بگید 2030 و پالرمو و ... هم با تایید رهبری بوده!!

...

سلام

گفتم که ، هر وقت لازم دانستید ، میزنید به صحرای کربلا ! مثل همین الان :) 

ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا هی بیا بگو اقتصاد مقاومتی ، تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و چه و چه و چه و ... کیه که گوش بده از اون مسئولش گرفته تا خود مردم! همه هم از وضع اقتصاد مینالن و انتظار دارن امام زمان از پشت پرده ظهور کنه و بیاد یک تنه چرخ اقتصاد رو براشون بچرخونه، دشمن رو شکست بده و عقب ماندگی هارو جبران کنه و عزت رو بهشون برگردونه و رفاه و آسایش دنیوی رو بهشون ارزانی کنه!

خدا هممون رو هدایت کنه:rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به گزارش ایسنا به نقل از نشریه پولیتیکو، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در کنفرانس این اتحادیه، ادعا کرد: من از حسن روحانی ضمانت گرفتم که حتی در صورت خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه این کشور، ایران به برجام پایبند بماند.
https://www.isna.ir/news/97022211978/موگرینی-برجام-حفظ-خواهد-شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , YEQ گفت:

سلام

به بزرگی خودتون ببخشید که میپرم وسط بحث (در حدش نیستم)

یاد یک چیزی افتادم باخودم گفتم شاید گفتنش بد نباشه (باتوجه به موضوع تاپیک - دکترین و استراتژی)

استاد حکیمی فرمود : ضرب المثل های هر کشور دکترین های اون کشور به حساب میان 

چند صد سال پیش هم شیخ اجل در همین راستا فرموده بودند : بنی آدم اعضای یک پیکرند *** که در آفرینش زیک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار *** دگر عضو هارا نماند قرار

با اینکه ضرب المثل به حساب نمیاد اما طی قرن ها به مثل برامون تبدیل شده

اگه بخوایم کشورمون رو به مثابه یک انسان در نظر بگیریم (خانم هستند ایشون و اسمشون هم ایرانه - طبیعی هم هست مام میهن نه باب پدر :))

همچون آدمی همواره با آفات بیرونی و درونی مواجه بوده (یک زمانی در برابر لات چاقوکشی چون صدام حسین از خودش دفاع کرد چند سال بعد هم قارچ و آفات پوستی مثل ریگی و پژاک رو از بین برد)

باکتری ها و ویروس ها هم که همیشه بودند و نمیشه هیچ وقت جلوشون رو نگرفت که وارد بدن نشوند و خراب کاری نکنند ( ویروس هایی مثل جاسوسی و فساد بانکی و ...) چارش هم تقویت نیروهای دفاعی بدن بوده و هست

اما امروز

با گذشت 30 40 سال از تولد دوباره ایشون (و همزمان ، متقارن با بالا رفتن میانگین سن جمعیت)

مشکل اصلی که باهاش روبروست نه لات چاقو کش هست و نه باکتری ها و امراض.

... 

پ.ن : گفتم نقص ایمنی ، یادم رفت بگم به خاطر عوارض و زخم و آسیب ناشی از درگیری با اون لات چاقو کش تو دهه 60 ایران خانم (کم خونی = نقدینگی) ؛ در اواخر دهه ی 60 و اوایل هفتاد متاسفانه عده ای رفتند دنبال دوا و درمان خارجی و تزریق خون که همونجا همانند برخی هموطنان نیازمند به پلاکت (جریان خون های آلوده ی فرانسوی) به نقص ایمنی دچار شدند ! (درمان دوم به صورت نقطه ی و با ربات های هوشمند در ابعاد نانو همانند گلبول های سفید توصیه میشه)

(ربات های هوشمند گلبول سفید = باز سازی و احیای کمیته های انقلاب اسلامی با ساختار و قوانین جدید ، پویا و قدرتمند)

پ.پ.ن : خداوند توفیق بده تا در فرصتی در مورد کمیته های نوین انقلاب (= همون تئوری گشتاپوی اساتید) دوباره مزاحم بشم .

با سلام 

این تشکل/سازمان /نهاد فعالیت اقتصادی خواهد داشت یا فرهنگی.؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 hours قبل , Skyhawk گفت:

این یک پاسخ برای مشکل فعلی اقتصاد نیست!

سلام علیکم - صبح شما بخیر

رشته تخصصی بنده اقتصاد نیست ، بخشی از رشته بنده به دانش مربوط به ژئواکونومی برمی گردد که  بطور خلاصه تاثیرات متقابل اقتصاد و فضای جغرافیایی را بررسی می کند و بطور مشخص صلاحیت علمی  اظهار نظر در خصوص اقتصاد را ندارم . منظور اولویت بندی نیازهای جامعه امروز ایران هست که اگر بررسی بفرمایید ، مفاهیمی جدا از آن چیزی است که مد نظر دوستان قرار دارد.

ما در مورد یک اقدام فوری صحبت میکنیم. فراموش نکنید که مشکل اقتصادی ما تماما داخلی نیست و بخش اعظمش مربوط به فشارهای خارجی هست که در طول چهل سال گذشته به صورت پیوسته(با شدت متغییر)ادامه داشته.

اتفاقاً بخش اعظمی از این مشکلات که سایر دوستان به ان اشاره کردند ، به عدم وجود یک ساختاربومی برای تئوری پردازی در حوزه های مختلف از جمله مباحث اقتصادی می گردد ( تا جایی که مطالعه دارم ) و این سرمنشاء تمام گرفتاری های بعدی است . فقط بررسی کنید که اقتصاد ایران از چه مدلی استفاده می کند ؟؟!!!! ( اقتصاد اسلامی را هم مطرح نفرمایید که اصولا ساختار هیچ اعتقادی به ان ندارد و ان هم بدلیل این هست که در 4 دهه اخیر تقریبا هیچ کاری در این زمینه صورت نگرفته  )

مشکل ما در جمهوری اسلامی این هست که دائم دنبال راه حل های فوری هستیم ( ان هم به دلیل نقص سیستم ) و در  هیچ کجای دنیا ، تصمیم سازی ، تصمیم گیری ، برنامه ریزی و اجرا ، فوری صورت نمی گیرد.

یا حتی در کشور خودمون بنی صدر که دیگه خیانت کاریش محرز شده!

فقط این شخص نبود ، ضمناً سئوال بنده در حوزه داخلی بود و نه شوروی که در پستهای قبل فرمودید قضیه اش بطور کامل متفاوت هست !!!!!

این چه سیستمی هست که یک بخشش خیانت می کند و بخش دیگرش نمی تواند جلوی این خیانت را بگیرد ؟؟؟

8 hours قبل , pckho0r گفت:

نقل قولی از یکی از اعضای شورای نگهبان هست که میگه ما افراد رو براساس سابقه و پیشینه قبلی تعیین صلاحیت می کنیم نه چیزی که در دلهاشون نهفته کردند! کم نیستند افرادی که به ظاهر و در عمل در جبهه حق قرار گرفتند و خدماتی هم عرضه کردند ولی در دلهاشون نیات کثیفی داشتند که در فرصت مناسب زهر خودشون رو ریختند. نمونه مثال بزنم : کشمیری!

این لیستی که با بنی صدر و کشمیری شروع میشود ، آنقدر در جمهوری اسلامی ، طولانی شده ( خیلی های آن منتشر شده و بسیار دیگری هم غیر قابل انتشار هست ) که جای توجیهی مانند نفوذی و توطئه  برای ان باقی نمانده ، مشکل سیستمی است  برادر عزیز  و اگر خودش را اصلاح نکند ، موجودیتش به خطر می افتد.

8 hours قبل , pckho0r گفت:

میتونید بگید 2030 و پالرمو و ... هم با تایید رهبری بوده!!

یک  پیشنهاد ، به نظرم اینقدر از رهبری و اسلام و انقلاب خرج نکنید ، اینها برای بخش مهمی از مردم مفاهیم ارزشمندی هستند و هیچ کس علاقه ندارد که خدشه ای به انها وارد شود ، اگر قرار هست نقدی صورت بگیرد ، سیستم رابه عنوان یک کل درنظر بگیرید ، بعد ریز شده و نواقص ان را بررسی کنید .

اگر دقت هم کرده باشید ، بنده در مطالبی که در میلیتاری ارسال می کنم ، این حوزه ها را وارد مباحث نمی کنم ، چون دقیقا اطلاع دارم که در نهایت به چه مسیری منتهی می شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , 00Amin گفت:

همین اقایان مجلسی که پرچم امریکا را اتش زدن همگی اینها فرزندانشون در امریکا یا کانادا اقامت دارند . 

اگر صداقت دارند بیایند پاسپورتها را اتش بزنند .

همگی آنها؟! icon_cheesygrin

چند نفرشان؟! می توانید نام ببرید؟! 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , MR9 گفت:

این چه سیستمی هست که یک بخشش خیانت می کند و بخش دیگرش نمی تواند جلوی این خیانت را بگیرد ؟؟؟

این لیستی که با بنی صدر و کشمیری شروع میشود ، آنقدر در جمهوری اسلامی ، طولانی شده ( خیلی های آن منتشر شده و بسیار دیگری هم غیر قابل انتشار هست ) که جای توجیهی مانند نفوذی و توطئه  برای ان باقی نمانده ، مشکل سیستمی است  برادر عزیز  و اگر خودش را اصلاح نکند ، موجودیتش به خطر می افتد

یک  پیشنهاد ، به نظرم اینقدر از رهبری و اسلام و انقلاب خرج نکنید ، اینها برای بخش مهمی از مردم مفاهیم ارزشمندی هستند و هیچ کس علاقه ندارد که خدشه ای به انها وارد شود ، اگر قرار هست نقدی صورت بگیرد ، سیستم رابه عنوان یک کل درنظر بگیرید ، بعد ریز شده و نواقص ان را بررسی کنید .

سلام و عاقبت شما به خیر 

پس از زمان آن بنی صدر ملعون، سیستم بصورت ضمنی به این نتیجه رسیده است که پس از پایان هر دوره ریاست جمهوری و خروج دولتیان از قدرت به وضعیت نخبه ها و خواص رسیدگی کند تا کنش و واکنش کمتری اتفاق بیافتد غافل از آنکه اعتماد عمومی را از دست می دهد ،

اما این یکی که کلا می خواد بزنه زیر میز و طرحی نو در اندازد. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , warjo گفت:

اما این یکی که کلا می خواد بزنه زیر میز و طرحی نو در اندازد. 

سلام علیکم و رحمت ا...

ممنون

در حقیقت ، این موردی که فرمودید ، کل تاپیک را وارد مسیری دیگر می کند . به نظرم بهتر هست وارد این موارد نشویم . متشکرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظرات این فروم و تاپیک کاملا در جهت حمله به یک جناح خاص از کشور هدایت می شود در حالی که آن جناح علی رغم تمام سنگ اندازی ها بالاترین  حمایت و اقبال را نزد مردم و به خصوص قشر تحصیل کرده دارند که این موضوع در انتخابات مختلف ثابت شده و خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 22 اردیبهشت 1397 در 10:05 , MR9 گفت:

سلام علیکم و رحمت ا..

منظور از نظام مند ، این بود که دوستان علاقه مند ، با هم جمع شویم ، تحریریه میلیتاری را با دوستان علمی که به کار منظم و مستمر و در چهارچوب قوانین انجمن  علاقه مند هستند دوباره تشکیل دهیم ، بعد بشینیم و تک به تک مفاهیم را مختصر بررسی و هر کدام از دوستان بخشی را برعهده گرفته  و در قالب تاپیک ارائه و مباحث را به شکلی جهت دهی کنیم که  همه در ان مشارکت و همه از ان استفاده کنند .

سلام

... و تا خدا چه خواهد .

امیدوارم این اتفاق افتد تا ما هم بهره مند شویم.

بر 22 اردیبهشت 1397 در 10:42 , habdollahi83 گفت:

بعد از جنگ جهانی دوم قدرت آلمان و ژاپن محدود شد و به نظر میرسه حداقل آلمانها خود رو لایق جایگاه بالاتری میدونند. بنا بر گفته سیاسیون آلمانی و فرانسوی آنها نمی خواهند نقش یک کشور مطیع را در مقابل آمریکا بازی کنند و بر مستقل بودن سیاستهای خود تاکید می ورزند. همانطور که برای ما عهد شکنی آمریکا لطمه به غرور ملی است پیروی اجباری اروپا  از آمریکا بدون در نظر گرفتن منافع امنیتی و اقتصادیشان نیز لطمه به غرور ملی مردمشان خواهد بود.  الان آیا اتحادیه اروپا حاضر به تصویب قوانینی خواهد شد که از این دو کشور در قبال سیاست های تنبیه ای آمریکا حمایت کند و آیا به نفع چین و روسیه نخواهد بود که اروپایی مستقل تر و قویتر را در مقابل آمریکا در سطح بین الملل داشته باشند؟! و انگلیس تو این ماجرا طرف چه کسی را خواهد گرفت؟

این صحبت شما من را یاد کتاب استراتژی بزرگ هلموت اشمیت انداخت . رفتم یک نگاهی بهش انداختم و یک بخشی از آن را نقل قول می کنم :

"آمریکاییها اشتباه می کنند اگر چنین بیندیشند که هر چیزی که برای آمریکا خوب است برای اروپا نیز خوب خواهد بود . البته هر چیزی هم که برای اروپا خوب باشد لزوما برای آمریکا خوب نیست . ... آنچه بدان نیازمندیم این است که نخست هر کسی تصویری کلی از منافع ملیش داشته باشد . اما بعد دارای این خواسته و اراده باشد که منافع ملی خودش را با منافع ملی دوستان و متحدانش سازگار کند ."

نکته مهم این است که همانطور که جناب MR9 در یکی از پستهایشان بیان کردند آلمانیها عملگرایانه رفتار می کنند . از طرفی ساختارهای نظامی ، امنیتی ، اقتصادی و فرهنگی اروپای غربی چنان با آمریکا در هم تنیده شده که به راحتی قابل گسستن نمی باشد و نیازمند داشتن استراتژی درست و صبر بالایی هست تا شما بتوانید منافع خود را در روابط با کشوری مانند آلمان به دست آورید . و البته نقل قولی که من آوردم برای زمان جنگ سرد است که به نظر شرایط متفاوتی برای اروپا در تعامل با آمریکا وجود داشت .

با این وجود اگر ما تاکنون استراتژی های بلند مدت مناسبی برای تعامل و یا تقابل با تک تک کشورها و گروه های تاثیرگذار در جهان تدوین نکرده ایم باید به سمت انجام این کار قدم برداریم .

البته خود من هم شرکای قابل اطمینان در بلند مدت برای کشور ایران را برزیل در باختردور ، آلمان در باخترمیانه و هند در خاورمیانه خودمان می دانم (چرا ما همیشه در خاورمیانه پرآشوب باشیم . یک چند وقتی هم هندی ها و چینی ها در این منطقه باشند . بعدش نقشه را برعکس می کنیم تا آلمان ها و فرانسوی ها بیفتند توی خاورمیانه:D;)).

اما درباره بمب اتم :

در ابتدا فکر کنم یک مبحث برای سلاح های به اصطلاح کشتار جمعی(WMD) باز شود و کامل اینگونه سلاح ها بررسی گردند می تواند مفید واقع شود .

مبحث بعدی اینکه ما با بمب اتم و در کل با نیروی نظامی چه نوع تهدیداتی را می توانیم از روی کشور خودمان برطرف کنیم و امنیت را برای خودمان ایجاد نماییم ؟ برای جواب ، بهتر است یکبار دیگر بحث جذاب منابع قدرت ملی مورد توجه قرار گیرد . بنده برای نمونه یک نمودار مبتنی بر مدل PMESII قرار میدهم . که برای رسیدن به پاسخ سوال بالا باید تک تک مولفه های این نمودار بررسی شوند (که بسیار وسیع و زمان بر می باشد پس ولش کن ، کی حال این کارها را داره وقتی راه های سریع تر هم پیدا میشه:) ) .
تصویر نمودار

منظور از بیان این جملات و همچنین مباحث مطرح شده در این چند روز درباره تصمیم و انواع آن ، این است که بدانیم شرایط برای ایجاد امنیت برای کشور بسیار پیچیده تر از آن است که به راحتی بتوان با یک سلاح به آن رسید . دوستان توجه کنند ما اینجا نیامده ایم که بگوییم اگر این اتفاق می افتاد ما الان در فلان جا بودیم . بحث اصلی ما اگرها نیست ، بلکه فهمیدن چرایی پیدایش اگرها و یافتن مسیری درست برای آینده می باشد .

حال فرض کنیم بمب اتم داشتیم ، فرهنگ را هم با بمب اتم حل می کنیم . کم کاری علمای حوزه و اساتید اقتصاد در دانشگاه را هم با بمب حل می کنیم . مشکلات در تولید علم و مخصوصا برنامه ریزی و مدیریت ضعیف تکنولوژی که عملا ایجاد تکنولوژی های مورد نیازمان را زمان بر و پر هزینه و ناکارآمد می کند را هم با بمب حل می کنیم و... .

اما با همه این صحبت ها این سوال مهم هم وجود دارد که اگر ما روزی به صورت جدی با بمب اتم تهدید شدیم چگونه باید آن تهدید را از روی سر خود دور نماییم ؟(دغدغه درست بعضی از دوستان) و چگونه باید شرایط داخلی ، منطقه ای و بین المللی را رقم بزنیم که ما به سمت این تهدید نرویم ؟ (نحوه رسیدن به جواب در بالا بیان شد).

موفق و سربلند باشید

پ . ن 1 . از دوستان تقاضا دارم یک مطالعه جامع و کامل در سیره حکومتی حضرت علی علیه السلام نمایند .

پ . ن 2 . نموداری که ارائه شد کامل نیست ، اما برای درک موضوع مناسب است .

پ . ن 3 . استاد گرامی جناب MR9 نموداری درباره ساختار تصمیم گیری در جمهوری اسلامی قرار داده اند و نتیجه درستی درباره دخیل بودن تمام ارکان در تصمیمات دارند (البته نه همه به یک مقدار) . اما یک نکته مهم دیگری وجود دارد که در تصمیمات حتی تک تک مردم جامعه چه مخالف و چه موافق جمهوری اسلامی دخیل هستند و حتی میراثی که به ما رسیده . منظورم این است که اگر تک تک ما سعی کنیم درست بیندیشیم و درست عمل کنیم و ساختارهای قابل ایجاد کنیم حتی اگر یک جاسوس هم رهبر انقلاب شود قدرت مانور نخواهد داشت .

پ . ن 4 . من به رهبر انقلاب اطمینان دارم . ایشان اولویت را برای من و امثال من اقتصاد ، فرهنگ و علم قرار داده اند ولاغیر و من هم سعی می کنم در حد توانم در این مسائل فعالیت نمایم .

ویرایش شده در توسط tiktak
رقم را نوشته بودم رغم :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, tiktak گفت:

در

پ . ن 1 . از دوستان تقاضا دارم یک مطالعه جامع و کامل در سیره حکومتی حضرت علی علیه السلام نمایند .

اگه به دوستان خاص برنخوره، و به اساتید توهین نکنن، استاد رحیم پور ازغدی مباحث پیوسته ای درباره حکومت داری مولا دارن  و نهچ البلاغه رو بررسی کردن. حالا اگه همه ی حرفشون رو قبولندارند اما بسیاریش معتبره و حاصل تحقیق و بررسی چند ساله ایشون. اتفاق خیلی مباحث مثل برجام و حکومت داریو فساد و ارتباط با دوست و دشمن و فنون جنگو ... رو میشه اینجا با فرموده مولا بررسی کرد و صرفا به فنون نخبگان غرب و شرق نپرداخت چ.ون بر مبنای تجربه فنون متداول بیگانه، هر یکی دو دهه گارایی خودشون رو از دست میدن. چون حاصل برداشت از برداشت های دیگران و تصحیح و خطا و ازمون هست. مسلما فموده مولا حاصله ازمون و خطا نیست که هزینه ازمون بدیم، فقط باید تحیلی وبررسی شون کنیم و بر روی پیاده سازیشون کار کنیم(مشکل ایران همینه که قران و اهل بیت داره اما بلد نیست در حکومت داری پیاده کنه)

البته امام خامنه ای و خمینی و بسیاری علما قدم های بزرگی در عرصه حکومت داری اسلامی برداشتن و منتها ما کلا عملمون ضعیف، همکاری مون ضعیفه، منافع حزبی رو اولیت میدیم به منافع ملی منافع ملی رو اولویت میدیم به انقلاب. یعنی اولویت بندی مون اشتباه

ببینید دموکراتو جمهوری خواه چطور پای اسرائیلن و دشمن ایران و حافظ امریکا

به فرموده امام علی: تفرقه شما در حق خود و وحدت کفار در باطل خود دل را می میراند

اقا یه مطلب دیگه، اساتیدی مثل جناب رحیم پور عباسی رائفی پور، برای من و عده ای محترمن، دوستان اگه نقدی دارن نقد کنن اما 99 درصد مواقع تخریب و توهین میبینم. ما تو ایران کلا چند نفر داریم که بتونیم حرفاشون رو پیگیری کنیم. ببینید اصلا اگر هم شما قبول ندارید اما نباید توهین کنیم. مثلا همین جناب تقوایی برای امرار معاش می بینیم که چه مطالب خلاف واقعی میگه، و البته ایشون کارشون نظامی هست. اما اساتید کارشون نظامی نیست و گاهی به فراخور اتفاقات ممکنه نظری بدن که اشتراکات نظامی داره (ممکنه بگید نظر ندن اصلا ولی خوب مگه ما متخصصیم، در ضمن نمیشه دیوار بکشیم اتفاقا باید ارای همه رو بشنویم، نظرات تحلیگران صهیونیت رو بررسی میکنیم و باید بکنیم چه برسه داخلی)نوقت فرداش فحش و تمسخر و توهین شروع میشه

این مطلب رو برای ین گفتم که همه شما اساتیدی داشتید که براتون محترمن و تحمل نمی کنید بهشون توهین بشه و تمسخر

شرمنده اخرش بی ربط بود

ویرایش شده در توسط hamid5574

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حال حاضر هیچ نوع اصلاحات اقتصادی جوابگو نیست بدلیل عدم وجود اعتماد عمومی

برای اصلاحات اقتصادی اول باید اصلاحات سیاسی صورت می گرفت که این مورد هم در حال حاضر امکان موفقیتش بسیار کمه و فرصتهای گذشته هم از بین رفته(برجام آخرین فرصت بود)

شرایط کشور تا دو سال آینده بسیار سخت خواهد شد.و امکان حفظ وضعیت فعلی مقدور نیست امیدوارم تمامیت ارضی ایران حفظ بشه و گذر آرام و با کمترین هزینه به دوره جدید داشته باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.