nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

45 minutes قبل , ahmad212 گفت:

شما با چنین نقشه ای مشکلی دارید؟ آیا با به دست آوردن سرزمین های از دست رفته ایران مخالف هستین؟

این نقشه قطعآ توسط امریکایی ها و اسرائیلی ها کشیده شده! به شعاع 1000 کیلومتری مرزهای اسرائیل نزدیک هم نشده!

رفتن به سمت شرق و کشورهای عقب افتاده ای چون افغانستان و ترکمنستان و ...  چه سودی به حال ایران داشته؟ نون خور یارانه بگیر اضافی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توضیح ساده از چگونگی جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران برای نظام چنج .

برای دانلود کلیپ کلیک کنید.

حجم فایل 14,635 KB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, oldmagina گفت:

سلام

شاید این حرکت در واکنش به چیزی نباشه و خودش ایجاد یک شبح از تهدید باشه در اون منطقه ، برای کمک به دستیابی به اهداف در روی میز دیپلماسی ؟! :) 

روند نطق های اسراییل و آمریکا به همراه چاشنی  گاه گدار اعراب منطقه خب یک تهدید را جلوه میده در صحبت هاشون.

خصوصا امروز که نماینده تعویضی! آمریکا در شورای امنیت دوباره سخت ایران را تهدید کرد در سوریه که این بار نه تهدید مستقیم اسراییل که تهدید مستقیم آمریکا بود ضد ایران با ادعای استقرار تشکیلاتی مثل حزب الله در سوریه که آمریکا ساکت نمینشینه و اگر ایران متوقف نشه باید عواقبش را بپذیره. حالا این مشخصا بهانه تراشی با تحریک میلیاردهای معروف یهودی و نتانیاهو و خود منجی آخر الزمانی پنداری! ترامپ هست در شکلی که خب خطرناکش میکنه.

به هر حال ممکنه گزینه شما هم مطرح باشه، ولی خب باید برای همه گزینه های فوق هم آماده بود.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
57 minutes قبل , pckho0r گفت:

این نقشه قطعآ توسط امریکایی ها و اسرائیلی ها کشیده شده! به شعاع 1000 کیلومتری مرزهای اسرائیل نزدیک هم نشده!

رفتن به سمت شرق و کشورهای عقب افتاده ای چون افغانستان و ترکمنستان و ...  چه سودی به حال ایران داشته؟ نون خور یارانه بگیر اضافی!

کشورگشایی مستقیم  سال هاست که دیگه مد نیست ولی واقعا مشعوف شدم ازین طرز تفکر زیباتون ! تا وقتی این گونه استراتژی مرکز -حاشیه ی غرب در جان جوانان ما رسوخ کرده همه در عمق جانشون عبد و بنده ی غرب اند و از خود بیگانه و از خودی بیزار ؛  نیازی نیست آمریکا و اسراییل نقشه بکشن برای آینده ی ایران . 

...............................................

با ظرافتی میگفت اگر در هر راه پیمایی ضد آمریکایی به طور رندوم به هرجوانی بگی همین الان کارت جور شده پاشو برو آمریکا ، درنگ نخواهد کرد ....

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , arjemandi گفت:

این نقشه نفوذ فرهنگی ایران رو  نشون میده اگه سرمداران بی فکر و ایدولوژی زده ایران را نداشتیم حوزه نفوذ اتوماتیک ما بود که انواع بهره های سیاسی اقتصادی رو میشد از اون برد 

خیلی ممنون از نفوذ فرهنگی ، ما بیشتر از این نمیخوایم ، هنوز جای نفوذ اتوماتیک سردمداران متفکر غیرایدئولوژیک در امثال بحرین و آرارات درد میکنه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , sedmammad گفت:

کشورگشایی مستقیم  سال هاست که دیگه مد نیست ولی واقعا مشعوف شدم ازین طرز تفکر زیباتون ! تا وقتی این گونه استراتژی مرکز -حاشیه ی غرب در جان جوانان ما رسوخ کرده همه در عمق جانشون عبد و بنده ی غرب اند و از خود بیگانه و از خودی بیزار ؛  نیازی نیست آمریکا و اسراییل نقشه بکشن برای آینده ی ایران . 

...............................................

برادر منظور از شرق، خاور دور نبود منظور شرق کشور خودمون بود! (اصطلاح رایج در ادبیات غربی که خودشون رو مرکز عالم میدونن و مختصات بقیه بر اساس موقعیت اونها اعلام میشه: خاور نزدیک، خاورمیانه، خاور دور)

قصد بنده توهین به برادران فاطمیون نبود که البته تنها 20 درصد جامعه افغانستان رو تشکیل میدن.

نقشه ای هم که دوستمون قرار دادن بیشتر شبیه به قلمرو تیموریان در زمان تیمور گورکان هست! با علاقه ای که تیمور به چنگیزخان مغول داشت و خودش رو از تبار چنگیز معرفی می کرد دلیل این کشورگشایی های شرقی قابل پیش بینی بوده! ولی هدف پهلوی ها چی بوده لابد میخواستن برای چین و شوروی خط و نشان بکشند!icon_eek دقیقآ هم با هردو کشور هم مرز میشدیم!

400px-Timur_Empire.jpg

اگه بنا به احیای امپراطوری های قدرتمند باستانی بود (شعارهای رایج دوران پهلوی دوم) هدف باید رسیدن به مرزهای اروپا و آبهای مدیترانه باشه!  500 سال پیش نوسترآداموس هشدار میده که پرشیا از راه آناتولی (ترکیه) اروپا را تاراج خواهد کرد! بحثم روی افسانه های نوسترآداموس نیست ولی میخوام بگم که اونا 500 سال پیش با دیدن کشورگشایی های تیمور خطر رو درک کرده بودند و اینگونه به اروپایی ها هشدار میدن.

نقل قول

با ظرافتی میگفت اگر در هر راه پیمایی ضد آمریکایی به طور رندوم به هرجوانی بگی همین الان کارت جور شده پاشو برو آمریکا ، درنگ نخواهد کرد ....

الان قسمت دوم عرایضتون چه ربطی به موضوع داشت؟!

برای دنیاطلبی و لذت گرایی سال هاست که دیگه سفر به فرنگ از مد افتاده! بهشت مفت خورهای قانون شکن راحت طلب پرتوقع همین جاست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

5 hours قبل , ahmad212 گفت:

شما با چنین نقشه ای مشکلی دارید؟ آیا با به دست آوردن سرزمین های از دست رفته ایران مخالف هستین؟

واقعیت امر این است که خواسته من در این زمینه هیچ اهمیتی ندارد . مشکل من این است که کسانی که دیگران را دیکتاتور و متحجر می خوانند هنوز دستشان به جایی نرسیده در فکر کشورگشایی و نادیده گرفتن خواسته مردمان سرزمین های مختلف افتاده اند (این نشان از درک بسیار پایین از شرایط زمانه می باشد). به نظر شما با چه منطقی می توان برای سال 2020 و یا بعد تر از آن کشور 200 میلیون نفری پاکستان را ضمیمه ایران فرض کرد (و یا هر جای دیگری). با این وجود جوابی که می توانم به شما بدهم این است که نگاه من به گذشته برای گرفتن پند و کسب تجربه از آن است و نه احساساتی شدن و حسرت خوردن .

5 hours قبل , arjemandi گفت:

این نقشه نفوذ فرهنگی ایران رو  نشون میده اگه سرمداران بی فکر و ایدولوژی زده ایران را نداشتیم حوزه نفوذ اتوماتیک ما بود که انواع بهره های سیاسی اقتصادی رو میشد از اون برد 

نفوذ فرهنگی در این زمانه فارق از جغرافیا شده و پیوند زدن آن به سرزمین ها برای قرون گذشته می باشد . با این حال بگویید چرا عراق در حوزه فرهنگی ما واقع نشده است . در ضمن من واقعا درکی از یک انسان بدون ایدئولوژی نمی توانم داشته باشم . یعنی انسانی یافت می شود که هیچ عقیده ای راجع به سیستم های پیرامونی خودش و نحوه کارکرد و مبانی آنها نداشته باشد . من در اینجا کاری به تکنیک های عملیات روانی که گستره مصداق را برای طرف مقابل بسط میدهند و برای خودشان محدود می کنند ندارم و بر اساس آن صحبت نمی کنم . امکان ندارد شما ایدئولوژی نداشته باشید.

اما با این حال فرض بر صحت صحبت  شما می گذاریم . لطفا بگویید ما چگونه و از چه بهره های سیاسی و اقتصادی حوزه های نفوذ اتوماتیک مان می توانیم استفاده نماییم . جواب شما ، مطمئنا ابزارهای مفیدی در مدل های جنگ فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی خواهند بود و کامل کننده بعضی از مباحثی که اینجا ارائه شده هستند.

4 hours قبل , pckho0r گفت:

جسارتا از شما تقاضا دارم با صبر و حلم بیشتری با بعضی از مسائل برخورد نمایید.

پیروز و سربلند باشید

پ ن . من این چند وقت مطالب گوناگونی نوشتم که هیچکدام اینقدر که این عکس مورد توجه قرار گرفت ، بحثی راجع به آنها صورت نپذیرفت. امان از حاشیه !! فکر کنم که اشتباه کردم که این تصویر را قرار دادم . 

ویرایش شده در توسط tiktak

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , pckho0r گفت:

با چنین استدلالی باید سیستان را با مردم فقیر و خشکسالی شده اش را به پاکستان بدیم

9 hours قبل , iliasd گفت:

خیلی ممنون از نفوذ فرهنگی ، ما بیشتر از این نمیخوایم ، هنوز جای نفوذ اتوماتیک سردمداران متفکر غیرایدئولوژیک در امثال بحرین و آرارات درد میکنه !

بحرین در زمان قاجار و با خیانت مصدق (وزیر خارجه قاجار) از ایران جدا شد کوه آرارات دادیم تا چند روستای مرزی را از ترکیه پس بگیریم بحرین هم که در زمان محمدرضا شاه تحت تصرف انگلیس بود و چاره ای جز پس گرفتن سه جزیره ابوموسی و تنب کوچک و بزرگ در قبال همه پرسی در بحرین نبود خود جمهوری اسلامی چی کار کرده 90 درصد دریاچه کاسپین را واگذار کرده حتی حاضر نیستند نام واقعی ان را به کار ببندند و از کلمه بیگانه خزر استفاده می کنند 

11 hours قبل , pckho0r گفت:

نقشه ای هم که دوستمون قرار دادن بیشتر شبیه به قلمرو تیموریان در زمان تیمور گورکان هست! با علاقه ای که تیمور به چنگیزخان مغول داشت و خودش رو از تبار چنگیز معرفی می کرد دلیل این کشورگشایی های شرقی قابل پیش بینی بوده! ولی هدف پهلوی ها چی بوده لابد میخواستن برای چین و شوروی خط و نشان بکشند!icon_eek دقیقآ هم با هردو کشور هم مرز میشدیم!

400px-Timur_Empire.jpg

اگه بنا به احیای امپراطوری های قدرتمند باستانی بود (شعارهای رایج دوران پهلوی دوم) هدف باید رسیدن به مرزهای اروپا و آبهای مدیترانه باشه!  500 سال پیش نوسترآداموس هشدار میده که پرشیا از راه آناتولی (ترکیه) اروپا را تاراج خواهد کرد! بحثم روی افسانه های نوسترآداموس نیست ولی میخوام بگم که اونا 500 سال پیش با دیدن کشورگشایی های تیمور خطر رو درک کرده بودند و اینگونه به اروپایی ها هشدار میدن.

این نقشه شاهنشاهی ساسانیان است یعنی قرن ها قبل از اینکه تخم تیمور و مغول وجود داشته

800px-Sassanian_Empire_621_A.D.jpg 

9 hours قبل , tiktak گفت:

سلام

واقعیت امر این است که خواسته من در این زمینه هیچ اهمیتی ندارد . مشکل من این است که کسانی که دیگران را دیکتاتور و متحجر می خوانند هنوز دستشان به جایی نرسیده در فکر کشورگشایی و نادیده گرفتن خواسته مردمان سرزمین های مختلف افتاده اند (این نشان از درک بسیار پایین از شرایط زمانه می باشد). به نظر شما با چه منطقی می توان برای سال 2020 و یا بعد تر از آن کشور 200 میلیون نفری پاکستان را ضمیمه ایران فرض کرد (و یا هر جای دیگری). با این وجود جوابی که می توانم به شما بدهم این است که نگاه من به گذشته برای گرفتن پند و کسب تجربه از آن است و نه احساساتی شدن و حسرت خوردن .

کشور گشایی؟ این سرزمین ها تا 150 سال پیش جزءسرزمین ایران بودند و از نظر نژادی و فرهنگی هم به ایران پیوسته اند همین پاکستان و افغانستان بدون تاریخ ایران اصلا هیچگونه هویت مستقلی ندارند و اگر به جای سیاست نابخردانه فلسطینی کردن سیاست خارجه با سرمایه گذاری فرهنگی توی این 40 سال در این دو کشور فعال بودیم حالا به جای دو دشمن همسایه دو متحد داشتیم کار که عربستان با مذهب وهابیت کرد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , ahmad212 گفت:

این نقشه شاهنشاهی ساسانیان است یعنی قرن ها قبل از اینکه تخم تیمور و مغول وجود داشته

نگرفتی چی شد!

منظور بنده هم همین بود. پهلوی ها اگه داعیه ساسانیان و هخامنشیان رو داشتند باید نقشه امپراتوری اون زمان رو ترسیم می کردند نه قلمرو تیمور لنگ رو! کوهستان های صعب العبور و خالی از سکنه تبت که هیچ راه دریایی هم نداره...

3 hours قبل , ahmad212 گفت:

کشور گشایی؟ این سرزمین ها تا 150 سال پیش جزءسرزمین ایران بودند و از نظر نژادی و فرهنگی هم به ایران پیوسته اند همین پاکستان و افغانستان بدون تاریخ ایران اصلا هیچگونه هویت مستقلی ندارند و اگر به جای سیاست نابخردانه فلسطینی کردن سیاست خارجه با سرمایه گذاری فرهنگی توی این 40 سال در این دو کشور فعال بودیم حالا به جای دو دشمن همسایه دو متحد داشتیم کار که عربستان با مذهب وهابیت کرد 

شما سیستان و بلوچستان خودت رو آباد کن، مردمانش رو به لحاظ فرهنگی و عقیدتی به خودت نزدیک کن، سرزمین های توران و خوارزم و سمرقند و ... پیشکش!

زمان مرحوم فردوسی حکیم هم مردمان این دیار با ما مشکل داشتند(توران و ...) چه به امروز که تضادهای قومی و مذهبی هم بیداد میکنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام:

خدمت همه عزیزان. بحث سر برنامه برجام و موشکی ایران بود، که به مسائل حاشیه ای رفت. سر انجام جدا شدن آمریکا از برجام و و ادامه برجام با اروپایی ها انسان را یاد لطیفه ای می اندازد که پنج دوست تصمیم می گیرند در تعطیلات پایان هفته همگی با هم به شمال بروند. چهار دوست راضی شدند بروند پنجمی گفت مشکلی برایم پیش آمده که نمی توانم بیایم. !!! دوست پنجم همانی بود که ماشین داشت.!!! در نتیجه مسافرت کنسل شد. !!! متاسفانه اروپایی ها شاید بتوانند امتیازی به ایران بدهند، اما نمی توانند تضمین کنند. چون شرکت های بزرگ اروپایی در آمریکا وجود دارند و تراز مالی آن ها بسیار زیاد است. و احتمال دارد امریکا شرکت های این کشور ها را تحریم کند، آنگاه شرکت های اروپا دچار زیان می شود. هدف اصلی ترامپ این است که ایران را تحت فشار قرار دهد، تا ازبرنامه موشکی و نفوذ ایران در منطقه بکاهد.  

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , tahayori گفت:

با سلام:

خدمت همه عزیزان. بحث سر برنامه برجام و موشکی ایران بود، که به مسائل حاشیه ای رفت. 

سلام

بله شما درست می فرمایید و این به دلیل اشتباه بنده بود که از دوستان عذرخواهی می کنم و با اینکه می خواستم نکاتی را بیان کنم به احترام عزیزانی مانند شما از این امر صرف نظر کرده و دیگه قصد ندارم درباره مطلبی خارج از بحث موضوع چیزی بیان نمایم (با اینکه بعضی از مطالب ارائه شده هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم مرتبط  با نحوه مذاکرات و دیپلماسی بود) .

موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 27 اردیبهشت 1397 در 20:33 , tiktak گفت:

سلام

بله شما درست می فرمایید و این به دلیل اشتباه بنده بود که از دوستان عذرخواهی می کنم و با اینکه می خواستم نکاتی را بیان کنم به احترام عزیزانی مانند شما از این امر صرف نظر کرده و دیگه قصد ندارم درباره مطلبی خارج از بحث موضوع چیزی بیان نمایم (با اینکه بعضی از مطالب ارائه شده هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم مرتبط  با نحوه مذاکرات و دیپلماسی بود) .

موفق باشید

با سلام:

و ضمن قبولی طاعات شما در ماه مبارک رمضان. این بزرگ منشی شماست، که از ادامه بحث صرفه نظر نمودید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان کسی راجبه معاهداته موشکی MCTR و HCOC اطلاعاتی دارند لطف کنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک واقعیت انکار نشدنی، شکست تقریباً ۱۰۰ درصدی موشکهای بالستیک یمنی بهینه سازی شده توسط کارشناسان ایرانی در انجام ماموریت های خود در عربستان بود (استثناء یک مورد توچکا). بصورت عجيبي، پاتریوت به خوبی عمل کرده است! یکی از معدود خروجی های مثبت برجام موشکی می تواند توقف سرمایه گذاریهای بی فایده روی این موشکهای بی خاصیت باشد به گونه ای که این هزینه های گزاف به تقویت پدافند، نیروی هوایی، و نیروی زمینی اختصاص یابد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
39 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

یک واقعیت انکار نشدنی، شکست تقریباً ۱۰۰ درصدی موشکهای بالستیک یمنی بهینه سازی شده توسط کارشناسان ایرانی در انجام ماموریت های خود در عربستان بود (استثناء یک مورد توچکا). بصورت عجيبي، پاتریوت به خوبی عمل کرده است! یکی از معدود خروجی های مثبت برجام موشکی می تواند توقف سرمایه گذاریهای بی فایده روی این موشکهای بی خاصیت باشد به گونه ای که این هزینه های گزاف به تقویت پدافند، نیروی هوایی، و نیروی زمینی اختصاص یابد.

بحث موشکی رو وقتی تک موشک نگاه میکنید درسته 

ولی وقتی تیمی به اون نگاه کنید وضعیت خیلی فرق میکنه

بماند از نظر هزینه زدن با پاتریوت و ترس اجتماعی روی شهر ها ، فقط صدای این موشک ها به عربستان فشار میاره 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.