mehran55

شاه مهره های پیشوا ( معرفی ژنرال های 5 ستاره آلمان نازی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بنام خداوند بخشنده مهربان

پیش گفتار : مدتها بود که گرفتاری های کاری و خانوادگی اجازه نمیداد که خدمت دوستان باشم و تاپیک جدید تقدیم کنم.

بهرحال بعد از دو سال بالاخره فراغتی دست داد که بتونم مجدد در خدمت دوستان خودم باشم و یه مطلب ناقابل برای دوستان و سروران خودم توی میلیتاری آماده کنم.

بهرحال ، برگ سبزی هست تحفه درویش ، ان شاء الله که مقبول بیافتد.

جستارگشایی : شاید به جرأت بتوان گفت که جنگ جهانی دوم یکی از مهمترین صفحات در تاریخ نظامی و میلیتاریستی نوع بشر هست.

به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در این تاپیک تعدادی از بازیگران سوپراستار این تئاتر عظیم رو خدمت دوستان عزیز معرفی کنم .

مناسب ترین گزینه و در عین حال به اعتقاد بنده یکی از مغفول مانده تریم بخش ها در انجمن میلیتاری ، معرفی ژنرال های 5 ستاره (فیلدمارشال + رایشس فوهرر اس اس ) ارتش رایش هست که ان شاء الله و به یاری دوستان سعی میکنم که در این تاپیک اونها رو به نوبت خدمت دوستان عزیز معرفی کنم.

برای این معرفی خیلی دنبال نظم و ترتیب و رده بندی اهمیت اونها نیستیم و فقط سعی میکنیم که در هر پست این تاپیک ، یکی از این عزیزان دل برادر ;) hee_hee رو معرفی کنیم. پس لطفا دوستان اگه ژنرال محبوبشان در گزینه های اول معرفی نبود خیلی گلایه مند نباشند :winking::winking: ، چون ممکنه که دیر و زود داشته باشه ، اما ان شاء الله یقینا سوخت و سوز نداره.

" فیلدمارشال - رایشس فوهرر اس اس "

فیلدمارشال : فیلد مارشال ( به آلمانی Generalfeldmarschall ) یا ژنرال 5 ستاره ،  بالاترین درجه نظامی در ارتش کشورهای آلمانی زبان است که یک درجه از ارتشبد ( ژنرال 4 ستاره ) بالاتر و یک درجه از رایش مارشال ( ژنرال 6 ستاره ) پائینتر است.

Click to view full size image

این درجه معادل General of the Army در ارتش ایالات متحده آمریکاست.

ژنرال 5 ستاره آمریکائی - عمر برادلی

منشاء اولیه این رتبه ( یا درجه ) به اوایل قرون وسطی ( زمان پادشاهان فرانک ) مربوط می شود که به معنای " نگهبان اسب پادشاه " است .

عنوان فِلد مارشال به عنوان یک درجه نظامی رسمی ، از قرن شانزدهم در امپراطوری مقدس روم و از قرن هجدهم در امپراطوری پروس بکار گرفته شد.

Field_Marshal_Hindenburg.jpg

معادل این درجه در نیروی دریائی گراند آدمیرال ( بزرگ دریابد ) می باشد.

نماد سنتی یک فیلد مارشال ، یک باتوم تزئین شده است که در مراسمات رسمی فیلد مارشال آنرا بدست می گرفت.

رایشس فوهرر - اس اس : رایشس فوهرر - اس اس ( به آلمانی Reichsführer-SS ) بالاترین درجه مربوط به نیروهای نظامی حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان ( نازی ) بود که در حد فاصل سال های 1925 الی 1945 به فرمانده گردان " شوتزاستافل " ( Schutzstaffel ) یا همان گردان S.S تعلق داشت.

این عنوان از سال 1925 تا 1933 فقط یک عنوان بود اما از سال 1934 تا 1945 تبدیل به یک درجه نظامی و معادل درجه فیلدمارشال در  ورماخت گردید.

فکر میکنم که این مقدمه برای شروع بحث و آشنائی با این لغات کفایت داشته باشد.

ان شاء الله از پست بعد به ترتیب و یکی یکی به سراغ این ژنرال های 5 ستاره ارتش رایش میریم و اونها رو ( هر چند کوتاه و مختصر ) خدمت دوستان عزیز میلیتاریست معرفی میکنیم.

گردآوری و ترجمه : mehran-55

منابع : 1 و 2 و 3

ادامه دارد ...

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.