nasirirani

اخبار برتر نظامی II

Recommended Posts

گامی به پیش

تغییر و گسترش مفهوم  رزم آینده  ارتش ایالات متحده در حوزه اروپایی

600x375_q75-6.jpg

واشنگتن :  بخش اطلاع رسانی ارتش ایالات متحده  به شکل رسمی اعلام نمود که دومین مرحله از برنامه نیروی رزمی  اروپایی خود شامل  اعزام خلبانان های  نیروی هوایی را بزودی آغاز میکند .

به گفته "شان کیمونز " پس از تست های صورت گرفته از عملکرد خدمه نیروی هوایی در عملیاتهای چند جانبه  مستقر در اقیانوس آرام ، اینک ارتش آماده میشود تا در سال آینده مالی ، نیروی رزمی خود در اروپا را در مقایسه با  گذشته ، با شدت بیشتری گسترش دهد . بعنوان بخشی از مرحله دوم  برنامه آزمایشی  نیروی رزمی چند جانبه ، یک یگان جدید نظامی که هنگ چهل و یکم توپخانه صحرایی  نیروی زمینی هم شامل آن می گردد ، بعنوان پایه اصلی  گسترش قابلیتهای رزمی ارتش در این فرماندهی ( فرماندهی اروپا ) به این منطقه اعزام خواهد شد .

Lt__Gen__Joseph_Anderson.jpg

سرتیپ دوم ،  ژوزف اندرسون  ، جانشین ستاد فرماندهی ارتش

سرتیپ دوم ،  ژوزف اندرسون  ، جانشین ستاد فرماندهی ارتش  معتقد است که  :

" ما تمامی  تجربیات لازم را در حوزه اقیانوس آرام ، آموخته و هم اکنون در چهارچوب های مشخص ، این تجارب را به شکل عملی در صحنه عملیاتی اروپا مورد استفاده قرار خواهیم داد "

نخستین نیروی رزمی چند جانبه  یا به اصطلاح  (MDTF) ، هنگ هفدهم توپخانه صحرایی بشمار می رفت که در ترکیب با ستاد میدانی ارتش شامل بخش های اطلاعاتی ، سایبری ، جنگ الکترونیک و بخش نظارت فضایی  تشکیل گردید .

ارتش نیز پس از آمادگی های لازم تمرینات اولیه مورد نظر را در منطقه عملیاتی حاشیه اقیانوس آرام پشت سر گذاشت  که درجریان این تمرینات ، گروه های رزمی نیروی دریایی مستقر در  هاوایی و نیروی دفاع از خود ارتش ژاپن  براین سعی بودند تا شناورهای  غیر نظامی با قابلیت حمل و شلیک موشکهای بالستیک را شناسایی و از میان بردارند .

به اعتقاد اندرسون ، این تمرینات ، یک قدم بسیار بزرگ به  جلو بود ، به همین دلیل ارتش قصد دارد تا این تمرینات را در اروپا نیز دنبال کند .

Gen__Mark_A__Milley.jpg

رییس ستاد ارتش ، ژنرال  مارک . ای . مایلی

سال گذشته ، رییس ستاد ارتش ، ژنرال  مارک . ای . مایلی  ، طی فرمانی ، ارتش را مجاب نمود تا برای ایجاد MDTF طرح ها و برنامه ریزی لازم را انجام دهد تا قابلیت مقابله با توانایی های ضد دسترسی  ( A2AD ) کشورهای متخاصم تقویت شود . گروه رزمی ایجاد شده در ارتش ، با افزایش قابلیتهای ارگانیک ، عملیات مشترک و چند ملیتی در تمامی سطوح ، شامل هوا ، دریا ، زمین ، فضا و سایبر و همچنین عملیات اطلاعات انسانی ، برای ورود به صحنه جدید رزمی آماده می شود .

یکی از مهمترین مولفه های مهمی که نیروی هوایی در اعزام خلبان به صحنه عملیات رزمی در اروپا دنبال می کند ، افزایش توانایی  آتش دقیق  خود است که این نیز خود بخشی از برنامه مدرنیزه سازی ارتش خواهد بود .

Gen__Robert_B__Brown.jpg

ژنرال رابرت براون ، فرمانده ارتش آمریکا در حوزه عملیاتی اقیانوس آرام

ژنرال رابرت براون ، فرمانده ارتش آمریکا در حوزه عملیاتی اقیانوس آرام ، در ژوئن امسال  (2018)  ، اعلام نمود که مجموع نیروی رزمی جدید تحت اختیار وی  چیزی درحدود 2200 نفراست که هسته دائمی این  نیرو ، 500 تا 800 پرسنل در نظر گرفته  شده . وی در این زمینه اعلام نمود که این گروه رزمی برای پیشبرد برنامه خود جهت سازگاری با شرایط جدید ، ابتدا در حوزه اقیانوس آرام و توقف های احتمالی در ژاپن و استرالیا کار خود را آغاز  می نماید .

 

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

پی نوشت :

1- ظاهرا" پنتاگون مشخصا بخش دفاعی خبرگزاریهای داخلی  را مرتب چک می کند ، این خبر پاسخ صریحی است به مفهوم Prompt Global Strike  که چند روز پیش در رسانه های داخلی مطرح شد !!!!!

2- به این پاراگراف با دقت بیشتری نگاه کنید

"ارتش نیز پس از آمادگی های لازم تمرینات اولیه مورد نظر را در منطقه عملیاتی حاشیه اقیانوس آرام پشت سر گذاشت  که درجریان این تمرینات ، گروه های رزمی نیروی دریایی مستقر در  هاوایی و نیروی دفاع از خود ارتش ژاپن  براین سعی بودند تا شناورهای  غیر نظامی با قابلیت حمل و شلیک موشکهای بالستیک را شناسایی و از میان بردارند "

 

 

 • Like 1
 • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاهش زمان واکنش به محیط آلوده به جنگ الکترونیک

افزایش قابلیتهای واحدهای پیاده نظام نیروی زمینی ارتش ایالات متحده برای بقاء در محیط پرتراکم جنگ الکترونیک

size0-4.jpg

واشنگتن : با افزوده شدن قابلیتهای جدید به سازمان رزم نیروی زمینی ارتش ایالات متحده ، این عناصر پیاده نظام این نیرو بدون اتکاء بیش از حد به رده های بالاتر می توانند عکس العمل مطلوبتری را در محیطهای آلوده به جنگ الکترونیک از خود به نمایش گذارند .

به اعتقاد ،  گروهبان ستاد  "لیزا وینس" ، عناصر پیاده نظامی که هم اکنون در تیم های رزمی نیروی زمینی ، جمعی هنگ یکم زرهی از لشکر یکم سواره نظام مستقر در لهستان حضور  دارند ، مشغول طی دوره  های آموزشی فشرده ای برای استفاده از یک سامانه جدید هستند که قابلیت واکنش آنها را  در محیطی متراکم از جنگ الکترونیک ، بهبود می بخشد .

size0-3-640x375.jpg

رزم الکترونیک ، که نبرد میان طرفین در طیف الکترو مغناطیسی  را  شامل میشود ، در واقع ، جنگی است در حوزه اطلاعات سیگنالی ، شناسایی تهدیدات ، فریب و حتی غیر فعال نمودن بخش ارتباطات رادیویی دشمن که تیم های ویژه جنگ الکترونیک در تلاش هستند تا با کاربرد سیستم های جدید تحویلی ، آن را به کمال خود برسانند .

به اعتقاد این عضو نیروی زمینی ارتش ایالات متحده ، اعضای تیم های رزمی ارتش در حال یادگیری ادغام قابلیتهای جنگ الکترونیک خود از جمله  VROD ، VMAX و آنچه که چنگال های کلاغ  (Raven Claw) نامیده می شود هستند . دو مجموعه  VROD و VMAX بخشی از سامانه های قابل حمل توسط پیاده نظام است که با استقرار در "کوله " عناصر پیاده  ، صحنه نبرد را بلحاظ وجود طیفهای الکترومغناطیسی بررسی کرده  و قابلیتهای محدود اجرای حملات نظیر رهگیری سیگنالهای متخاصم و ایجاد اختلال را  در اختیار آنها خواهد گذاشت . سخت افزار  Raven Claw نیز یک سامانه رایانه ای است که بدون اتصال به شبکه مادر ، مدیریت اطلاعات سیگنالی تاکتیکی را بر عهده خواهد گرفت .

original-min-1.jpg

به گفته "جری ویلر" افسر بخش جنگ الکنرونیک ، جمعی هنگ یکم زرهی ، ارتش از این سامانه ها برای ارائه اطلاعات به عناصر حاضر در صحنه رزم  بصورت real-time استفاده خواهد نمود .

در اواخر سال جاری میلادی ، واحدهای رزمی ارتش ایالات قرار است تا یک تمرین رزمی را در مرکز تمرینات مشترک Hohenfels واقع در آلمان با تاکید بر ایجاد آمادگی در حوزه جنگ الکترونیک در سطح تاکتیکی برگزار نماید .

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

 • Like 1
 • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افزایش قدرت آتش کیف

دریافت تعداد بیشتری آتشبار کالیبر 220 م.م  ازسوی نیروی زمینی اوکراین

DqCsx92WsAAGXq8-min.jpg

کیف : شرکت دفاعی دولتی UkrOboronProm اوکراین اعلام نمود که در حال تحویل  گروه جدیدی از سامانه های موشکی چندگانه کالیبر 220 م.م اوراگان به نیروی زمینی این کشور است .

طبق اعلام رسمی شرکت فوق ، یکی از زیرمجموعه های این شرکت "“Shepetovsky Repair Plant" مرحله نهایی تعمیرات و بروزرسانی سامانه موشکی زمین به زمین چندگانه اوراگان را به اتمام رسانده  و تحویل این سیستم ها به نیروی زمینی اوکراین ، به معنای تقویت قدرت  آتشباری این نیرو در مقایسه با سالهای گذشته است .

BM-27_9P140_Uragan_9K57_220mm_MLRS_Multiple_Launch_Rocket_System_Russia_Russian_army_defense_industry_011.jpg

سیستم موشکی چند گانه (MLRS) اوراگان  ، عمدتا" برای درگیری با اهداف حیاتی میدان نبرد نظیر واحدهای بشدت آسیب پذیر پیاده نظام ، خودروهای زرهی و غیر زرهی ، واحدهای موتوریزه  و گروهان های تانک ، پست های فرماندهی ، مراکز مخابراتی و تاسیسات ثابت نظامی مورد استفاده قرار می گیرد .

bm27_uragan.jpg

در مجموع ، این سیستم توپخانه ای ، در ردیف موشکهای زمین به زمین برد بلندی است که هم اکنون  در خدمت ارتش اوکراین قرار دارد . این سیستم قادر است تا در بازه زمانی 20 ثاینه ای ، 16 تیر موشک کالیبر 220 م.م را برعلیه اهدافی در محدوده برد 35 کیلومتر مورد اصابت قرار دهد . ماموریت اصلی این سامانه رزمی ، انهدام اهداف تعیین شده ،بخصوص مراکز تجمع پیاده نظام ، پخش مین های ضد زره  در یک برد 10-35 است . این سیستم ، از لحظه صدور دستور آتش تا اجرای شلیک ، تنها به 3 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت و با توجه به پیکربندی هشت در هشت ، از تحرک بسیار بالایی برای ایراد ضربه به دشمن و برخورداری از تحرک مطلوب جهت جلوگیری از شناسایی توسط واحدهای متخاصم برخوردار است .

BM-27_9P140_Uragan_9K57_220mm_MLRS_Multiple_Launch_Rocket_System_Russia_Russian_army_defense_industry_005.jpg

مجموعه تعمیراتی Shepetovsky Plant یکی از شرکتهای پیشرو اوکراینی در ارتقاء و روزآمد سازی سامانه ها ی راکتی نظیر  BM-21 گراد ، اوراگان و سامانه های توپخانه خودکششی 3S3M ، 2S5 و همچنین طیف متنوعی از خمپاره اندازها ، تجهیزات کنترل و فرماندهی ، موشکهای ضد زره هدایت شونده  و تجهیزات نظامی دیگر محسوب می شود .

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

 

 • Like 5
 • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هشدار خرس بزرگ

"لایتینینگ  هم اکنون توانایی اجرای حملات هسته ای مستقیم به مسکو را دارد"

1000w_q95-17-1000x570.jpg

مسکو : تحلیلگر نظامی روسی ، ویکتور آیزن در مصاحبه ای با نشریه  "آرمیسکی استاندارد" به صراحت بیان نمود که  مسلح کردن جتهای نسل پنج اف-35 به مهمات هسته ای تاکتیکی B-61 مارک-12 می تواند قابلیت کاربران این جنگنده  را  که همزمان به توانایی های هسته ای نیزسترسی دارند را از سطح تاکتیکی به سطح راهبردی ارتقاء دهد .

RVSN_vrez1_600.jpg

ویکتور آیزن

ویکتور آیزن که  یکی از مشهورترین تحلیلگران و پژوهشگران برجسته  انستیتو مطالعات  حوزه  آمریکا و کانادا در آکادمی علوم روسیه بشمار می آید ، مشاغلی نظیر جانشین آکادمی امنیت روسیه ، دانش آموخته مقطع دکترا ، عضو ارشد ( سرهنگ دوم ) سابق یگان های موشکی ارتش روسیه  را در پیشینه کاری خود می بیند .

وی معتقد است که احتمال استقرار جتهای نسل پنجم اف-35 در حالی که به مهمات هسته ای تاکتیکی بی-61 مارک-12 مسلح شده اند در پایگاه های ناتو مستقر در لتونی یا لیتوانی وجود دارد و این مساله وضعیت تعادل نظامی در غرب روسیه بطور کامل تغییر میدهد .

B61_Project.JPG

به اعتقاد این تحلیلگر روس ، به شکل مستقیم و در ارتباط با روسیه ، این وضعیت در سطح تاکتیکی خطری جدی بشمارمی آید ، چرا که درصورت استقرار کامل ، جتهای آمریکایی می توانند منطق صنعتی اصلی روسیه نظیر مسکو را زیر آتش خود داشته باشند .

شایان ذکر است که  نیروی هوایی ارتش ایالات متحده در سال جاری میلادی (2018) در قالب بخشی از یک برنامه جاه طلبانه  ، قصد دارد تا تعدای از جتهای عملیاتی اف-35 موجود در سازمان رزم خود را  برای حمل دو تیر مهمات هسته ای بی-61 مارک-12  بهینه سازی نماید و این بدان معناست که فرماندهان ارشد نیروی هوایی ، هم اکنون می توانند اجرای حملات هسته ای دقیق را به سایر قابلیتهای پیشین خود اضافه نمایند .

600x375_q75-16.jpg

از سویی دیگر ، نیروی هوایی آمریکا نیز قصد دارد تا سال 2020 تمامی مهمات هسته ای بی-61 موجود در دپوهای خود را بهینه سازی نماید . سرگرد امیلی گرابوسکی  ، سخنگوی نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  در جریان یکی از نشستهای خبری در پاسخ به سئوالی در این زمینه معتقد بود که برنامه ریزی های تفضیلی ( بلوک 4 از پلان اصلی )  برای اطمینان یافتن از سازگاری مهمات جدید با  جتهای F-35A در دست اقدام است .

ad8dd5da-64f4-11e6-aefa-e8609c477948_image_hires.jpg

پیش ازاین ، نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  به شکل رسمی اعلام نموده بود که تطبیق مهمات هسته ای بی-61 با اف-35 برای ایجاد بازدارندگی تاکتیکی است و در صورت بروز جنگ هسته ای ، این جتها در فرودگاه های دور افتاده و کوچک نیز قابلیت گسترش خواهند داشت .

بر خلاف روند گذشته ، در صورت مسلح شدن اف-35 به مهمات هسته ای ، نیروی هوایی آمریکا می تواند قابلیت بقاء سخت افزار و خدمه خود را در برابر سیستم های پیشرفته دفاع هوایی و همچنین تاکتیک های ضد دسترسی به شکل قابل توجهی افزایش دهد .

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

پی نوشت :

1- ارتش ایالات متحده ، یکی از بزرگترین کاربران موشکهای بالستیک قاره پیمای هسته ای است ولی همچنان نوک پیکان تهاجمی اش را در سه نیروی هوایی ، دریایی . سپاه تفنگداران  برمبنای حملات هوایی که سیالیت و انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با موشکهای بالستیک دارد ، گذاشته است .

2- نیروی هوایی ارتش عبری ( IAF) به جتهای نسل پنج اف-35 مسلح شده که اتفاقا" سابقه  سازگار نمودن مهمات هسته ای به جتهای نسل سوم اف-4 را هم دارد ...........

 

 • Like 1
 • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تمرینات سوخت گیری  هوایی لایتینینگ برفراز آسمان چین شرقی

هشدار برای پکن و پیونگ یانگ

1000w_q95-6-min.jpg

گروهبان هوایی تی .تی. پریش ، سخنگوی واحدهای نظامی ارتش ایالات متحده در جریان یک کنفرانس خبری اعلام نمود که  واحدهای هوایی سپاه تفنگداران  دریایی ارتش ایالات متحده  ، بویژه اسکادران  VMFA-121  که هم اکنون  به جتهای نسل پنجم  اف-35 مجهز شده اند ، در حال اجرای  تمرینات آموزشی  روتین و برنامه ریزی شده ای  بر فراز آسمان دریای چین شرقی  هستند. به گفته این درجه دار سپاه تفنگداران ،  سوخت گیری  هوایی بخشی از تمرینات اصلی این واحدها خواهد بود .

دراین تمرینات ، سه فروند جت پنهانکار اف-35 سپاه تفنگداران که جدیدترین سخت افزار این واحدها بشمارمی آید ، از پایگاه  اصلی خود واقع در ایواکنی ژاپن  به پرواز درآمدند تا بایک تانکر  سوپر هرکولس KC-130J  جمعی اسکادران VMGR-152  ملاقات کنند .

1000w_q95-7-min.jpg

اسکادران VMFA-121 بخشی از عناصر ضربتی  هوایی  بال ثابت نیروی 31 اعزامی ارتش به شرق آسیا است  که قابلیت  تهاجمی  قابل توجهی  را  برای  سپاه تفنگداران فراهم می کند ، مضاف براینکه  اسکادران VMGR-152 بدلیل برخورداری از برد بالای رزمی ، می توانند در سراسر منطقه  ژئواستراتژیک  اقیانوس هند – آرام پشتیبانی لازم را برای اف-35 ها فراهم نمایند

سرهنگ دوم مایکل ویریچ ، فرمانده اسکادران VMFA-121 در شرق آسیا ، معتقد است که  توانمندی جتهای های نسل پنجم جتهای تحویلی به این نیرو  باعث شده تا این جتها به یک ابزار کلیدی برای ارتش در این منطقه تبدیل گردد . ورود این جتها بدلیل استفاده از حسگرهای و تسلیحات جدید ، توازن را مجدد در اختیار امریکا و متحدانش قرار خواهد داد .

1000w_q95-8-min-1.jpg

از دوسال پیش (2016 )  ارتش ایالات متحده  بتدریج و باروندی کاملا آهسته تغییر تمرکز خود را  از خاورمیانه بسوی حوزه اقیانوس آرام و هند آغاز نمود . دراین میان ، جتهای F-35B ، عامل محوری در پیشبرد استراتژی ارتش در این منطقه است و اسکادران  VMFA-121 لبه تیز این راهبرد بحساب می آید .

در مجموع به اعتقاد کارشناسان نظامی ، قدرت مرگ آوری ، انعطاف پذیری و در نهایت حضور یک جت نسل5 در حالی که سایر رقبا فاقد چنین  امتیازی هستند ، مزیت اصلی یعنی ایجاد ظرفیت تهاجمی و بالتبع ضربه اول را دراختیار این نیرو خواهد  گذاشت.

 

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

پی نوشت :

به این عبارت توجه کنید :

"از دوسال پیش (2016 )  ارتش ایالات متحده  بتدریج و باروندی کاملا آهسته تغییر تمرکز خود را  از خاورمیانه بسوی حوزه اقیانوس آرام و هند آغاز نمود " نکته جالبی هست این قضیه . در حالی که ترامپ سعی می کند روابط بهتری با پیونگ یانگ  برقرار کند ، عملا مرکز ثقل واحدهای رزمی خودش ( سپاه تفنگداران که  از جنگ دوم ، لبه اصلی  قدرت تهاجمی اش هست ) را به شرق اسیا  منتقل  کرده .........

 

 

 

 • Like 2
 • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

"بروتوس"

رونمایی از هویتزر خودکشش 155 م.م جدید برای ارتش ایالات متحده

44959257_10156736160480987_3757400689492361216_n.jpg

واشنگتن : براساس اطلاعات منتشر شده ، ارتش ایالات متحده  در حال تست  یک  هویتزر 155 م.م جدید خودکشش است که  "بروتوس" نامیده میشود

تصاویر مربوط به تستهای صحرایی این هویتزر خودکشش در بیست و ششم اکتبر در صفحه فیسبوک هنگ هفتاد و پنجم توپخانه صحرایی  نیروی زمینی ارتش ایالات متحده منتشر شده بود .

44752964_10156736160420987_2845412947381977088_n-750x422.jpg

Dq9nhvyV4AAVbc5-min.jpg

هویتزر خودکشش بروتوس ، یک عراده 155 م.م  بشمار می آید  که  برای افزایش تحرک  بر روی شاسی یک کشنده  شش در شش  FMTV  نصب شده است . این هویتزر جدید می تواند طیف قابل توجهی از مهمات استاندارد ارتش را بر علیه  اهداف محافظت شده و محافظت نشده  ، اجرای آتش سد کننده  با هدف جلوگیری از اجرای مانور واحدهای زرهی متخاصم و در نهایت  اجرای آتش  پشتیبانی از واحدهای تکور خودی استفاده نماید . جزییا ت بیشتری از این هویتزر منتشر نشده  ، اما علاقه مندی جدید ارتش ایالات متحده به توپهای متحرک تر در کلاس وزنی سبک را نشان  میدهد .

8888~1.jpg

برنامه  HAWKEYE

گفته می شود در ابتدای امر ، مقامات ارشد ارتش به یک سامانه متفاوت که از یک قبضه توپ 105 م.م  سوار شده بروی شاسی خودروی تاکتیکی "هاموی" علاقه مند شده بودند ولی ظاهرا" با این طرح جدید ، ارتش قصد استفاده از یک جنگ افزار توپخانه ای با کالیبر بالاتر ( 155 م.م ) را دارد .

 

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

پی نوشت :

نمونه داخلی ، سرنوشت تولید انبوه این سخت افراز به کجا رسید ؟

106419_741.jpg

 

 • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اژدهای دریایی فراصوت

آزمایش  جدیدترین موشک فراصوت ضد شناور چینی

45323500_2113079545576517_321158494545772544_o-min-1-1024x570.jpg

پکن :  یک شرکت تسلیحاتی چینی قراراست تا جدیدترین موشک  ضد شناور فراصوت  خود را با شناسه CM-401 به بازار تسلیحاتی  ارائه کند .

این موشک ضد کشتی  که آخرین محصول  دفاعی چینی ها بشمار می آید ، قرار است تا درجریان نمایشگاه  هوایی 2018 این کشور که از 6 تا11 نوامبر در "ژوهای" برگزار میشود به نمایش گذاشته شود که به اعتقاد برخی کارشناسان ، تفاوتهای مشخصی با محصولات قبلی این کشور خواهد داشت .

1468640_800-1-min-750x563.jpg

مهمات جدید موسوم  به  CM-401  ، در کلاس موشکهای  ضد شناور بالستیک قرار می گیرد با دراختیار داشتن یک مسیر بالستیکی  با ارتفاع بسیار بالا ، پایش مطلوب در سرعت فراصوت  ، وجود قابلیت حمله  از بالا  (top-attack) می تواند از پیکربندی های متنوعی  بسوی هدف شلیک شود . به گفته ناظران نظامی ، موشک فوق الذکر برای انهدام شناورهای بزرگ ، برهم زدن  صورتبندی  ناوگانهای دریایی و درنهایت تخریب تاسیسات بندری  مورد استفاده قرار میگیرد .

1470532_800-1-min-750x563.jpg

به گفته مقامات ارشد شرکت سازنده ، قابلیت شلیک همزمان ، قدرت بالای تخریب سرجنگی  در کنار سرعت زیاد ( در حدود 6 ماخ)  در یک برد 290 کیلومتری ازجمله ویژگی های این سامانه  است .

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

 

 

 • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فصل شکار

انتشار تصاویر جدید از سقوط یکفروند پهپاد MQ-9 توسط طالبان

45447398_2483389808354205_502888593883136000_o-min-1032x570.jpg

کابل : براساس اخبار منتشر شده  ، ظاهرا" شبه نظامیان طالبان ، تصویری از  لاشه  یکفروند پهپاد MQ-9 Reaper را که  در مناطق تحت کنترل این نیروها ساقط شده است را منتشر نموده اند .

به گزارش مجله اسکرامبل  ( Scramble Magazine ) ، شبه نظامیان شورشی طالبان تصاویری را در شبکه های اجتماعی  به اشتراک گذاشته اند که نشان می دهد یکفروند پهپاد ریپر به رجیستر بدنه  12-4174 در حالی که به  مهمات ضد زره هلفایر نیز مسلح بوده  بدلایل ناشناخته ساقط شده  و دراختیار این گروه قرار گرفته است.

MQ-9-Reaper-Drone~0.jpg

به اعتقاد تحلیلگر مجله اسکرامبل ، هنوز تاریخ دقیق این حادثه مشخص نیست ولی تحقیقات مقدماتی نشان می دهد که به احتمال زیاد این حادثه در 25 اکتبر 2018 روی داده است .  علی الظاهر ، خبرگزاری  موسوم  به  Voice of Jihad وابسته به طالبان ادعا نموده بود که نیروهای این گروه  حداقل یک فروند  پهپاد آمریکایی را در نزدیکی روستای Horak ( ولایت قندهار )  ساقط کرده و لاشه ان را نیز در اختیار دارند .

2-14-1024x768.jpg

پرنده بدون سرنشین هدایت شونده  MQ-9 Reaper یک هواگرد هدایت شونده محسوب میشود  که  به شکل خودکار توانایی اجرایی عملیات در عمق مناطق دشمن را  دارد و به شکل خاص برای نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  تسلیح گردیده است.

T_Michael_Moseley2C_official_photo_3.jpg

در حقیقت MQ-9 نخستین پهپاد شکارچی – قاتل رزمی بشمارمی آید که  برای اجرای عملیات دوربرد در ارتفاع بالا ، در کنار ماموریت ثانویه نظارت و شناسایی  طراحی شده  و به اعتقاد رییس وقت ستاد نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  ، ژنرال  مایکل موزلی ، کارت برنده نیروی هوایی در نبردهای شبکه محور قرن 21 خواهد بود .

 

صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9

 

 • Like 2
 • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر