Recommended Posts

1 ساعت پیش, M-ATF گفت:

منبع منتشر کننده این عکس از اون با نام ۹ دی و برد ۳۰ کیلومتر یاد کرده،

ظاهر این موشک هم چیزی که من تو عکس میبینم نمیخوره بهش که صرفا یک ماک آپ باشه.

والا من از مسئول غرفه چندبار پرسیدم .همونی که عرض کردم رو گفت... 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 16 بهمن 1397 در 03:43 , mehran55 گفت:

Click to view full size image

آرپی جی تفنگی (قابل نصب بر روی سلاح کلاشنیکف)

در بخش سلاح های سبک و نیمه سنگین اینبار گستردگی بیشتری دیدم اما خب یکم کمتر پوشش دادن دوستان .در رابطه با این ارپی جی که اسمش انتفاضه هستش .سلاح جدیدی نیست .ولی نکته جالب نداشتن هیچ گونه اتش عقبه و لگد توسط این سلاح بود که فیلماشم موجود .یعنی اگه بشه مهمات ضد تانک  و ضد سنگر رو از محیط های بسته پرتاب کرد.....

یک تیربار با کالیبر ۱۴/۷ اگه اشتباه نکنم هم بود که در گذشته روی امرپ طوفان دیدیم .حقیقت اینکه من نمیدونم این سلاح جدید یا نه !

کلا در رابطه با نمایشگاه باید گفت که نسبتا امیدوار کننده بود .البته بر خلاف نظردوستان در رابطه با غرفه دار ها من همچین چیزی ندیدم .بخش زرهی که اساسا تهی از اطلاعات بودند .تنها بخشی که اطلاعات نظامی داشتن بخش پهپادی بود.

یکی از دوستان در رابطه با موتور پهپاد سیمرغ پرسید .من شخصا این سوال کردم از نماینده غرفه که نگفت و اصرار بر محرماته بودن کرد . ولی با نگاهی که من انداختم پیچیدگی چندانی نداشت:/  .البته در مورد شاهد ۱۷۱ گفت که طلوع  و ...البته حرفای زیادی زده شد اما اساسا این حرفا زیاد ارزشمند نیستند و بهتر بگیم بیشترشون فقط حرف پس ادامه نمیدم !!!

اما بخش مهم تر نمایشگاه فیلم هایی بود قرارداده شد .به نظرمن مهمترین فیلم اسفتاده از پهپاده شاهد ۱۲۹ هدایت ماهواره ای بود که اتفاقا فیلم بسیار کاملی قرار داده شده بود .اما بحث اینجاست "کدامین ماهواره"  !؟

• Like 1
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Navard گفت:

یکی از دوستان در رابطه با موتور پهپاد سیمرغ پرسید .من شخصا این سوال کردم از نماینده غرفه که نگفت و اصرار بر محرماته بودن کرد . ولی با نگاهی که من انداختم پیچیدگی چندانی نداشت:/  .البته در مورد شاهد ۱۷۱ گفت که طلوع  و ...البته حرفای زیادی زده شد اما اساسا این حرفا زیاد ارزشمند نیستند و بهتر بگیم بیشترشون فقط حرف پس ادامه نمیدم !!!

موتور  پهباد سیمرغ را کاملا میشه حدس زد چی است. این هواپیما به تعداد محدودی تولید میشه و احتمالا به صرفه نیست که یک موتور براش مهندسی معکوس یا طراحی بشه. کلا هم اگر میخواست این اتفاق بیافتد موتور اصلی rq را مهندسی معکوس میکردند و سیمرغ را سایز rq میساختند نه سایز 60%. البته بعدا شاید اینکار رو بکنند.

احتمالا موشک KH 55 که مهندسی معکوس شده موتورش هم مهندسی معکوس شده و بررسی کرده اند که بر مبنای  این موتور میتوان یکrq  با سایز 60%   ساخت و در نتیجه سیمرغ زاده شده است. موتور kh55 هم یک موتور توربو فن است و برای بهباد مناسب است. 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته فک نکنم موتور یه موشک با پهپاد جور در بیاد حداقل خود همون موتور  فک کنم موتور موشک عمر عملیاتی محدودی داشته باشه در حالی که برای پهپاد عمر عملیاتی زیادی باید درنظر داشت 

ویرایش شده در توسط GAHERRRR
  • Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 16 بهمن 1397 در 04:53 , mehran55 گفت:

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان عزیز میلیتاریست

تسلیحات هواپایه 

ان شاء الله در پست های آتی سایر تسلیحات عکس گرفته شده را خدمت دوستان معرفی می کنیم.

پ.ن دوستانی که پسندیدند مثبت را فراموش نکنند. :winking:

سلام عليكمآيا برد موشك قدر و عصر مشخصه ؟

=============

ویرایش شد - لطفا" رعایت بفرمایید /MR9

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , Zakharan گفت:

سلام عليكمآيا برد موشك قدر و عصر مشخصه ؟

نمی دانم چند صدبار باید تکرار بشه که برای یک پرسش نیم خطی، کل یک پست طولانی و عکسهایش را تکرار نکنید. مکانیک کوانتومی نیست که بعضی ها نمی فهمند!

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 hours قبل , GAHERRRR گفت:

البته فک نکنم موتور یه موشک با پهپاد جور در بیاد حداقل خود همون موتور  فک کنم موتور موشک عمر عملیاتی محدودی داشته باشه در حالی که برای پهپاد عمر عملیاتی زیادی باید درنظر داشت 

موتور طلوع احتمالا عمری کمتر از موتور kh55 داره چون برد موشک هایی که درشون نسب میشه کمتر است ولی در پهباد هم استفاده میشه. البته حرف شما کلا درست است ولی وقتی موتور دیگری در دسترس نباشه این کار رو میکنند. در این حالت ممکن است چند روش استفاده بشه

1- بعد از چند ماموریت موتور را تعویض میکنند

2- ممکن است با تعویض مواد مورد استفاده در بعضی از بخش های موتور و یا کاهش تراست موتور عمر موتور را طولانی تر کرده باشند. به عبارتی با بررسی قسمت هایی که دارای عمر کوتاه هستند شناسایی و از مواد با مقاومت بیشتر استفاده میشه و کاهش تراست هم با کاهش دمای خروجی از محفظه احتراق صورت میگیره که باعث کاهش دما در همه جای موتور کاهش دورکمپرسور و توربین میشه که کلا استهلاک موتور را کاهش و عمر انرا زیاد میکند البنه تراست هم کم میشود

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , Brave_Heart گفت:

نمی دانم چند صدبار باید تکرار بشه که برای یک پرسش نیم خطی، کل یک پست طولانی و عکسهایش را تکرار نکنید. مکانیک کوانتومی نیست که بعضی ها نمی فهمند!

متشكرم ، از اين همه فهم وكماليات شما هم در تذكر دادن واقعاً در عجبم ، شما كه خيلي ميفهميد ميتوانيد درست تذكر بديد نه به روش فيزيك كوانتمي 

• Like 1
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا هویزه رو از نمایشگاه خارج کردن و مسئول اون بخش گفته بود به خاطر مسائل امنیتم!,در کل هر دوتا نمایشگاه خیلی خوب برگزار شده ارزش داشت از مازندران برم اونجا

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

638838_270.jpg

این موشک نهم دی اگر واقعا یک موشک واقعی باشه و نه صرفا یک ماک آپ، با توجه به چیزی که در تصویر دیده میشه، ( بالک ها همگی فیکس هست و امکان چرخش نداره) بایستی از فناوری تراست وکتورینگ بهره مند باشه که این یک جهش در هدایت و مانور پذیری موشک های پدافندی بومی ما خواهد بود.

و چه بسا در نقش هوا به هوا هم پنجره جدیدی رو در حوزه تسلیحات هوایی برای ما باز کنه.

البته تکرار می کنم اگه یک ماک آپ نباشه.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , M-ATF گفت:

این موشک نهم دی اگر واقعا یک موشک واقعی باشه و نه صرفا یک ماک آپ.....

موشکی که اونجا گذاشتن جنس دماغش پلاستیکه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر موشک  نهم دی ماکت هم باشه به هر حال دارن رو ساختش کار میکنند 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 21 بهمن 1397 در 15:45 , M-ATF گفت:

638838_270.jpg

این موشک نهم دی اگر واقعا یک موشک واقعی باشه و نه صرفا یک ماک آپ، با توجه به چیزی که در تصویر دیده میشه، ( بالک ها همگی فیکس هست و امکان چرخش نداره) بایستی از فناوری تراست وکتورینگ بهره مند باشه که این یک جهش در هدایت و مانور پذیری موشک های پدافندی بومی ما خواهد بود.

و چه بسا در نقش هوا به هوا هم پنجره جدیدی رو در حوزه تسلیحات هوایی برای ما باز کنه.

البته تکرار می کنم اگه یک ماک آپ نباشه.

موشک های AAM که سیستم بردار رانش دارند دارای پیشرانه هایی کاملاً متفاوت هستند که حداقل موئلفه هاش تو 9 دی دیده نمیشه ، ولی در مورد موشک هایی مثل AIM-9X & IRST_T این موضوع کاملا متفاوته ، ظاهرا 9 دی یک موشک SAM برد کوتاه که ممکنه یار کمکی طائر باشد که هدف از تولیدش پر کردن خلاء سامانه های کوتاه برد متحرک مثل Pantsir-S1 & Tor-M2U است
Thrust+Vector+Control+System.jpg9407864d2534205fdc962cb6f8f6b7df.jpg

ویرایش شده در توسط LegendaryAegis
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم