Recommended Posts

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، ژنرال والری ایوانف از فرماندهان نیروی هوا و فضای روسیه گفت: ما تا سال 2015 میلادی تجهیزات جدید رادیویی ، جنگنده های جدید و سامانه های جدید اس 500 را دریافت خواهیم کرد.

سامانه موشکی اس 500 که برد آن به 600 کیلومتر افزایش یافته است می تواند به طور همزمان 10 هدف را سرنگون کند.

انتظار می رود این سامانه عملکرد بهتری از سامانه اس 400 روسیه و سامانه پیشرفته پاتریوت سه امریکا داشته باشد.

ایوانف گفت: این سامانه جدید دفاع هوایی و فضایی، دو سوم خاک روسیه از جمله منطقه مسکو را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

خبرگزاری شینهوا از مسکو گزارش داد، وی گفت: 10 مجموعه از رهگیرهای موشکی اس 500 نیز تا سال 2020 میلادی تحویل ارتش روسیه خواهد شد.

منبع : [url=http://mashreghnews.ir/fa/news/58009/استقرار-سامانه-اس500-تا-سال-2015-در-روسیه]مشرق نیوز[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله من هم از این همه اطمینان تعجب میکنم اولین جایی که میزنن بوشهره شما اونجا نشستی تعریف میکنی که اله و بله ما بمبارون میشیم رادیو اکتیو و ... در ضمن من سنم تو پروفایل نوشته شما که بلدید برید با صاعقه اف 22 بزنید خوش بگذره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]آقای فردینیست، شما چند سالته؟

[quote]دوست خوبم اولا اون پهباد ایرانی که از ناو امریکایی فیلم برداری کرد به نظر من یک نخود بیشتر نبود[/quote]

و

[quote]هواپیماهای بدون سرنشین فعلی ایران به جز فیلم برداری بی کیفیت (همونطور که در فیلمم منتشره دیده اید) [color=darkred]هیچ کار دیگری نمیتونن بکنن[/color][/quote]

نظر شما در محدوده خودتون محترم، شما می دونی EMP چیه؟

با چه تکنولوژی ساخته میشه؟

چه کار می کنه؟

حداقل وزنش چقدر می تونه کم باشه؟

پرواز اون پهپاد پیام خودش رو به طرف مقابل داد، قرار نیست که شما هم پیام رو بگیری!

حداقل شعاع تخریب یه دونه کوچولوش چقدره؟

در مورد فیلم برداری هم چیزی نمیگم، شاید همین روزها تاپیک محصولات دفاعی تولید صا ایران رو زدم، اونجا خیلی چیزها مشخص میشه.

[quote] بازهم به خاک امریکا و [color=darkred]اقتصاد اصلی اون[/color] ضربه ای وارد نمیشد [/quote]

پس شاید مقامات آمریکایی این هزینه های جنگ رو ( که بقول خودشون هفته ای یک میلیارد دلار هست) رو از اقتصاد بورکینافاسو یا ساحل عاج تأمین می کنند! نشانه 10 سال جنگ اخیر آمریکا در خاور میانه کم کم داره خودشو نشون میده و اون این هست که از پس دیکتاتور ضعیف لیبی که نصف بیشتر خاکش در دست مردم هست، جنگنده هاش امکان پرواز ندارن، پدافندش jam شده، تانکهاش زیر بمبارانند و . . . بر نمیان و مدام پشت پرده دنبال مذاکره و اتمام آبرومندانه ماجرا برای خودشون هستند، این در حالی هست که هزینه های جنگ آمریکا با گروه طالبان و 4 تا گروه شبه نظامی عراقی به هیچ عنوان با هزینه های حمله به ایران قابل مقایسه نیست.

[quote]ه امروز شاید یک هواپیمای جاسوسی وارد کشور شود و کسی دم نزند [/quote]

شما از کجا می دونید؟

آیا شما اولین یا تنها فرد علاقه مند به مسائل دفاعی مملکت هستید؟

آیا می دونید نیروی هوایی و قرار گاه پدافند چه راهکارهایی برای مقابله با این تهدیدها دارند؟

[b]آیا می دونید در مواجه با پهپادی مانند گلوبال هاوک روشن کردن رادارها دقیقا اون چیزی هست که دشمن می خواد و دشمن با این هدف پهپاد رو به داخل خاک ما می فرسته؟[/b]

آیا می دونید که [quote]قبل از انقلاب هم در ایران پروژه ی عظیمی با عنوان "ژن سیاه" مشترکا توسط دو سازمان اطلاعاتی NSA و CIA آمریکا انجام میشد که در اون زمان نه پهپاد ها ، بلکه انواع هواگردها ، از جنگنده ی F-5 اصلاح شده تا هلیکوپترهای شینوک با تجهیزات ELINT بطور عمد وارد حریم هوایی شوروی میشدند تا توسط رادارهای شوروی Track بشن تا همزمان موقعیت رادارهای شوروی هم کشف بشه .[/quote] ( با تشکر از جناب cheka )

این متن رو هم جناب MiimA در تاپیک مشابه در سایت سنترال نوشتند، بدون دخل و تصرف اونو نقل می کنم:

[quote]شم نظامی دوستان باید بالاتر از این باشد، این که امری ساده است، هیچ گاه پیش از اونکه روشن شود یک پرنده جاسوس هدفش چیست اون را نابود نخواهند کرد.

از طرف دیگر ما همانقدر که در تجهیزات جاسوسی و ضد جاسوسی ضعیف هستیم در نیروی انسانی وان قدرتمند هستیم به طوری که [color=red]برای خود کشورهای آمریکا و اروپایی هم روشن شده است حفاظت ایران مانند تار عنکبوتی در سازمان های نظامی و حکومتی کشورهایشان نیروهای نفوذی گسترش داده است.[/color]

یاد هم هست کی تحلیل گر نظامی آمریکا چند سال پیش همین حرف را به این شکل زده بود که حمله بدون غافلگیری به ایران با شکست مواجه خواهد شد و [color=red]از طرف دیگر روشن نیست ایران که فاقد سامانه های جاسوسی قدرتمند است چطور همواره اطلاعات دقیقی از کوچکترین طرح هایی که در زمینه حمله نظامی به این کشور است دارد. اشاره اون فرد به عکس العمل های سریع ایران با برگزاری رزمایش ها و این چیزها بود که به اعتقاد اون یک جور پیام به طراحان نقشه های نظامی است که ما میدانیم شما قصد حمله دارید ![/color]

تیپ 45 که بودم تجربه شرکت در یک رزمایش یک چیز جالب را به من فهموند. در مورد همین مسیرهای کور، تو اون رزمایش مسیرهایی که برای پرنده های قرمز و نارنجی (دو کشور مهاجم در رزمایش که معادل آمریکا و اسرائیل بودند) در نظر گرفته شده بود طبق نامه هایی که میزدم بر مبنای رهگیری پرنده های بدون سرنشین بیگانه که ورود غیر مجاز داشته اند طراحی شده بود! [color=red]حدود 24 مسیر فقط در استان خوزستان و اون حدود وجود داشت. [/color]قبلا هم گفتم شاید، با این ضد هوایی تیپ ما تنها با داشتن این اطلاع که در 3 روز آینده ممکن است پرنده های جاسوسی در منطقه باشند، توانست 2 - 3 فروند از این هواپیماهای بدون سرنشین را بزند، البته تاکید میکنم این آمار برای ما که اساسا کارمان چیز دیگری بود آمار واقعا خوبی بود.[/quote]

[size=9][ توضیحات بنده: استان خوزستان دارای یکی از کمترین ارتفاعات در بین استانهای کشور هست و همونطور که دوستان می دونن داشتن ارتفاعات دست طراحان عملیات را برای انتخاب مسیرهای مختلف برای حمله و فرار باز می ذاره و وقتی مسئولین پدافندی تونستن در یه استان که تقریبا فاقد کوه آنچنانی و کلا فاقد رشته کوه بلند هست این تعداد مسیر حمله هوایی رو ( که بر مبنای نقاط کور راداری ما طراحی می شوند) شناسایی کنند، پس نشان میده که کار خوبی باید در سطح کل کشور انجام شده باشد.][/size]

این قسمتی که نقل کردم، نوشته های کسی است که با گوشت و پوست از نزدیک این مسائل را لمس نموده است، حالا باز هم می تونید بگید کسی به فکر نیست و مسئولین خواب هستند؟[/quote]

اولا سپاه به نوعی مجبور بود تکذیب کنه چون اساس پدافند ایران زیر سئوال میرفت و این برای هرکسی قابل درک است ومن و هرکس دیگه ای که کمی قدرت تحلیل داشته باشه میتونه بفهمه که اگر تکذیب نمیکرد جای تفکر وتعجب داشت.
ضمنا برای من اینجور چیزا متاسفانه قانع کننده نیست و چون در مناطق مرزی زندگی میکنم کور نیستم ومیبینم که کارکنان ارتش در اینجا به خدایک زجری میکشند که ادم براشون گریه میکنه و میفهمه تمام وسایل راحتی و رفاهی برای تهرانی ها و دیگر شهرهای ثروتمند ایرانه و بدبختی و بمباران واوارگی رو ما بدبخت های مرز نشین باید تحمل کنیم و شما که از اطلاعات نظامی و سیستم های مختلفدافندی و پدافندی صحبت میکنی باید بگم که اینا همش برای شماست نه برای ما.
[quote]

شما از کجا می دونید؟

آیا شما اولین یا تنها فرد علاقه مند به مسائل دفاعی مملکت هستید؟

آیا می دونید نیروی هوایی و قرار گاه پدافند چه راهکارهایی برای مقابله با این تهدیدها دارند؟

[/quote]

من هر هفته چندین بار قرارگاه های ارتش رو میبینم که جز با یک توپ ضد هوایی محافظت نمیشن. وسربازانی بدون کوچکترین وسایل رفاهی در اتاق هایی کوچک به سبک خانه های روستایی و بدون امکانات به جز پتو و موکت زیر پایشان و وسایل قدیمی نظامی به پاسداری از این مرز وبوم مشغولند. در حالی که به همتایان عراقی خور در آن ور مرز می نگرند که در زیر بهترین کولر گازی ها خدمت میکنن و به ریش ایرانی ها میخندند.

اگه یادتون باشه چند سال پیش زمزمه حمله امریکا پیش اومد که مایی که اینجا بودیم دیدیم که به جز چند توپ ضد هوایی هیچ گونه محافظتی از تاسیسات بسیار بسیار حیاتی کشور نمیشد و به جز مستقر کردن اینها و مستقر شدن تانک ها به عنوان ضد هوایی در اطراف کارخانه های محل زندگی خودمان چیزی ندیدیم که من از ان روز متوجه شدم تمام پدافند های مهم فقط برای حفاظت از جان تهرانی ها و اصفهانی ها و تمام شهر هایی است که جز به صورت محدود در زمان جنگ اصیب ندیدند و بر عکس شهر ما مدام زیر بمباران میراژهای عراقی بود و این درحالی بود که اف14 از مناطق مرکزی حراست میکرد نه از ما بیچاره ها . حالا شما چندان دغدغه ای نداشته باشی و نهایتا دغدغه گران شدن مواد غذایی ولی مایی که در مناطق مرزی زندگی میکنیم دغدغه جانمان را داریم و بس .

من فقط خواستم بگم که دوستان عزیز به جز صفحات اینترنت به اطراف خود نگاه کنید و واقع بین باشید و خود قضاوت کنید. در ضمن من قصد هیچگونه بی احترامی نداشتم و اگر کسی از صحبت هایم ناراحت شدصمیمانه عذر خواهی میکنم[/quote]

گل گفتی واقعا........ماهم اینو حسش کردیم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث رو کامل نخوندم ولی یه نکاتی رو اشاره میکنم هرچند کاملا سربسته

ببینید کسانیکه نظامی بلد باشند مشخصا با یه نگاه به محیط جغرافیایی منطقه میفهمند چه نوع تسلیحاتی کاربرد داره و کجاها میشه نصبش کرد ، این درس رو به خصوص تو ایران با نام جغرافیای نظامی میشناسند

فقط یه نکته اشاره میکنم، منم بارها توپهای ضدهوایی سبک و بسیار قدیمی (در موارد معدود اورلیکن با رادار البته با خدمه سرباز!) رو دیدم ولی : فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه

بعضی جاها هست که برای اهداف بزرگتری اماده میشه که برای تامین امنیت و صدالبته عدم جلب توجه مجبورند برخی تسلیحات رو به کار ببرند و اصل ماوقع رو به دور از چشم مردم عادی انجام بدن که تو منطقه ی ... کشور ما همین اتفاق افتاد و بعد از ساختن مکان مورده نظر همون توپ ها هم برداشته شدند .....

جغرافیای نظامی همراه استراتژی جنگی مطالعه نمایید تا عمق یه واقعه رو متوجه بشید

پی نوشت : این نکته استثناهایی داره و نمیگم در همه جا این خبرا هست ! ولی تا نباشد چیزکی ارنستو نگوید چیزی !

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه یادتون باشه چند سال پیش زمزمه حمله امریکا پیش اومد که مایی که اینجا بودیم دیدیم که به جز چند توپ ضد هوایی هیچ گونه محافظتی از تاسیسات بسیار بسیار حیاتی کشور نمیشد و به جز مستقر کردن اینها و مستقر شدن تانک ها به عنوان ضد هوایی در اطراف کارخانه های محل زندگی خودمان چیزی ندیدیم که من از ان روز متوجه شدم تمام پدافند های مهم فقط برای حفاظت از جان تهرانی ها و اصفهانی ها و تمام شهر هایی است که جز به صورت محدود در زمان جنگ اصیب ندیدند و بر عکس شهر ما مدام زیر بمباران میراژهای عراقی بود و این درحالی بود که اف14 از مناطق مرکزی حراست میکرد نه از ما بیچاره ها . حالا شما چندان دغدغه ای نداشته باشی و نهایتا دغدغه گران شدن مواد غذایی ولی مایی که در مناطق مرزی زندگی میکنیم دغدغه جانمان را داریم و بس .
[/quote]
استفاده از تانک به عنوان ضدهوایی رو میشه یک مقدار بشکافید!؟
دوست عزیز مکان یابی سایت های پدافندی به این صورت نیست که در کنار هر کارخانه و پالایشگاه شما انواع تجهیزات ضدهوایی رو ببینید.
ایران به این وسعت و این همه مکان های حیاتی خب به نظرتون کلا ما چند تا سیستم ضدهوایی موشکی داریم؟
100 تا 200 تا 500 تا ؟
اونجوری که شما میخواید تو هر پادگان و قرارگاه و کارخانه و پالایشگاه همه رقم پدافند ببینی خودت حساب کن چند هزار تا سایت باید احداث بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]استفاده از تانک به عنوان ضدهوایی رو میشه یک مقدار بشکافید!؟ [/quote]

منظورش برداشتن بدنه اصلی تانک شامل لوله و برجک و سپس استفاده از بدنه زرهی شامل چرخ های زنجیری و موتور برخی تانک ها و نفربرها هست که روی برجکش معمولا 4 لول یا دو لول های شلیکا نصب میشن

زیاد هست تو منطقه ... از استان کرمانشاه ....

بی خیال

فقط یه خبر میدم : رادار دار شدن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب کرکس همین چند ماه پیش قول ساختن پدافند برد بلند بهتر از اس-۳۰۰ رو دادن من همینجا خونده بودم.حالا نمیدونم تازه طراحی شده یا در حال تستش هستن و یا بلوف بود نمیدونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت همه ی دوستان...

بنده میدونم اینجا زیاد حرفی نزدم و شاید بهتر باشه الان هم چیزی نگم... ولی فقط یک خواهش دارم...
خواهش میکنم لطفا حرف هایی که هیچ پایه و اساسی نداره و در واقعیت نه عملی هست و نه اصلا منطقی و عقلانی رو در اینجا مطرح نکنید... برای اینکار میشه چند ساعتی چرت زد و این مسائل رو شاید در خواب بشه دید... چرا باید در مورد خواب و خیال در اینجا چند صفحه بحث بشه ؟
نمیدونم شاید هم بنده بی اطلاع هستم ولی فکر میکنم اگر مسائل رو منطقی نگاه کنیم و بررسی کنیم (حتی اگر نتایج خیلی رضایت بخش نباشه) خیلی بهتر از اینه که آرزو ها و خواب و خیال هامون رو بیاریم اینجا...

میشه یک بحث علمی و منطقی داشت و کسانی مثل بنده ازش استفاده کنند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][color=darkred][b]روسيه سپر دفاع هوايي ويژه خود را ساخت[/b][/color]

[color=blue]فرمانده دفاع هوايي روسيه اعلام كرد كه برنامه ساخت سيستم دفاع هوايي اين كشور به پايان رسيده و از ابتداي دسامبر (آذر ماه) امسال عملياتي مي شود.[/color]

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا، 'والري ايوانوف' امروز شنبه در جمع خبرنگاران در شهر 'موژائيسك' از توابع مسكو با اشاره به فراهم بودن زيرساخت سيستم دفاع موشكي هوايي روسيه از قبل گفت: اين سيستم در سال هاي اخير با تلاش متخصصان روسي ارتقا يافته، به روز شده و به امكانات و تجهيزات پيشرفته مجهز شده است.
كارشناسان اعلام اين خبر را گامي در راستاي جبران شكست مذاكرات مربوط به استقرار سپر دفاع موشكي واحد اروپايي - روسي و اقدامي پيشگيرانه از سوي كرملين براي مقابله با هر گونه تهديدات موشكي از سوي ناتو ارزيابي مي كنند.
فرمانده سيستم دفاع هوايي روسيه در ادامه افزود: ما در حال حاضر در شرايط ادغام و هماهنگ سازي نيروي هوايي خود با سيستم دفاع موشكي فضايي هستيم .
وي در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران مبني بر اين كه سيستم سپر دفاع موشكي روسيه چه شكلي خواهد بود، گفت: اين نكته بعدا مشخص مي شود زيرا كه تصميم نهايي در اين باره توسط دولتمردان روسيه اتخاذ مي شود.
پيش از اين در نوامبر 2010 ، دميتري مدودف رييس جمهوري روسيه دستور داده بود كه يك سيستم واحد دفاعي هوا و فضا با رويكرد متمركز كردن 'دفاع هوايي' و 'سيستم هاي دفاع موشكي' موجود و نيز ادغام 'هشدار اوليه موشكي' و 'سيستم هاي كنترل فضا' قبلي تحت فرماندهي واحد تا پايان سال 2011 ايجاد شود.
فرمانده سيستم دفاع هوايي روسيه همچنين گفت كه ارتش روسيه تا سال 2015، به موشك هاي زمين به هواي 'S - 500 Samoderzhets' كه نسل جديدي از سلاح هاي دفاعي است، مجهز مي شود.
ايوانف اضافه كرد: ما تا سال 2015 تجهيزات راديويي جديد فني، جت هاي جنگنده جديد و موشك هاي S - 500 جديد دريافت خواهيم كرد.
وي گفت: نسل پنجم تجهيزات دفاعي روسيه سپر محكمي بر فراز مسكو تشكيل خواهد داد و اين سيستم كه داراي برد 600 كيلومتر است، قادر خواهد بود 10 موشك بالستيك را حوزه اي به وسعت سه هزار و 500 بطور همزمان رديابي و نابود كند.
ايوانف افزود: سيستم دفاعي هوا فضاي روسيه در حال حاضر دو سوم خاك اين كشور را پوشش مي دهد و روزانه حدود 800 نفر به امر تامين امنيت مسكو از طريق اين سيستم مشغول خدمت هستند.
22 ژوييه (31 تير) هر سال در مسكو به نام 'روز دفاع ' نامگذاري شده است، زيرا كه 70 سال قبل در چنين روزي نيروهاي دفاع هوايي شوروي سابق نخستين حمله هواي گسترده هواپيماهاي آلمان نازي را دفع كردند.

[color=olive]۰۱ مرداد ۱۳۹۰[/color]
منبع: مشرق نيوز
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/58124/%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%8A%D9%87-%D8%B3%D9%BE%D8%B1-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D9%88%D9%8A%DA%98%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هند عصر پنجشنبه موشک زمین به زمین بومی 'پراهار' را در محل آزمایشات موشکی این کشور در ایالت 'اوریسا' در شرق این کشور با موفقیت آزمایش کرد.

منابع نظامی هند گفتند که این آزمایش کاملاً موفقیت آمیز بود و این موشک زمین به زمین کوتاه برد مستقر بر روی یک دستگاه سکوی سیار جاده ای شلیک شد.
بنابه گفته این منابع، این موشک پیشرفته از سکوی شماره 3 محل آزمایشات موشکی هند در بارسور شلیک گردید.

یک محقق سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند بعد از شلیک این موشک گفت: این موشک بطور عمودی پرواز کرد و معیارهای اصلی بعد از کسب جزئیات آن بررسی خواهند شد.

موشک یک مرحله ای 'پارهار' دارای 150 کیلومتر برد است و از سوخت جامد برای پرواز آن استفاده می شود.

از ویژگی موشک 'پارهار' این است که شش فروند از این موشک را می توان بطور همزمان به سوی اهداف مختلف شلیک کرد.

مقامات محلی بخش بالاسور بیش از سه هزار نفر از اهالی محل را بخاطر آزمایش این موشک به مناطق امن منتقل کرده و از ماهیگیران خواسته بودند که از رفتن به دریا در طول انجام این آزمایش خودداری کنند.

http://avia.ir/Nsite/FullStory/?Id=5554

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همینجوری پیش بره عربستان در هوا و دریا و زمین برتر از ما میشه.

در هوا:در هوا خارج از بدبینی و تعصب بر ما برتری زیادی داره.

در دریا:عربستان در دریا حریف ما نمیشه ولی سفارش هایی به آمریکا و فرانسه داده ولی بازهم فکر نکنم ولی اونا یه برگ برنده دارن که نیروی دریایی ما کمتر داره اونم پوشش هوایی و راداری خوب.

در زمین:اگر چه عربستان هنوز بلد نیست فشنگ بسازه icon_cheesygrin ولی خرید های خوبی داشتن مثل هاموی و لیوپارد 2 که این آخری مقامات رو نگران کرده و خیلی چیزهای دیگه که خودتون بهتر میدونید.
و ایران باید سریعتر ذوالفقار رو در تعداد بالا تولید کنه و بتونه یه پوشش هوایی خوب هم به نیروی دریایی بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این قرار داد 60 میلیارد دلاری قبلاً طور دیگه ای عنوان شده بود؟!

تا جایی که یادمه بحث ایگل سایلنت بود و آپاچی و اینا .... این همون قرارداده یا دوباره هم یه 60 تایی دیگه منعقد کردن؟!

icon_cheesygrin

ولی در کل خریدهای بسیار قابل توجهی هستند... خرید عمده بمبها نشون میده یه برنامه تخریبی سنگین در دستور کار عربستانه! تخریب اساسی تاسیسات نظامی و زیربنایی!

جای شکرش باقیه که موشکهای هوایی برد بلند به عربستان داده نشده! با 45 کیلومتر میشه یه جور کنار اومد icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران باید 100% بمب اتم بسازه.

دیگه همه ی این حرفا تموم مییشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون وقت دوست عزیز امریکا و هم پیمانانش هزاران بهانه بدتر پیدا میکنند برای بهتر و بیشتر مسلح کردن کشورهای همسایه ما برفرض عدم حمله شون مثل کره شمالی از ترس شلیک بمب و خسارت به جامعه جهانی

دوست عزیز ما نهایت بمب اتمی هم بسازیم نصف 1 دهم اونها هم پیشرفته نخواهد بود ...
فرداش مثل کره جنوبی ژاپن و بسیاری کشورهای دیگه انواع بمب های هوشمندتر و بهتر از بمب اتمی رو به عربستان میدن

البته طرح خوبیه ولی نه در بلندمدت ! شاید توازن رو برا چندسال تامین کنه شاید اما تا وقتیکه تمامی کمیت و کیفیت نیروها ارتقا پیدا نکنه بمب اتم به تنهایی هیچی نیست ....

شوروی بزرگترین زرادخانه ش رو داشت ...... همه چیز نظامی نیست و همه چیز بمب اتم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همینجوری پیش بره عربستان در هوا و دریا و زمین برتر از ما میشه.[/quote]

اصلا معلوم نیست

[quote]در هوا:در هوا خارج از بدبینی و تعصب بر ما برتری زیادی داره.[/quote]

شما از کل قدرت هوایی ایران اطلاع دارید؟از کل پدافند ایران چه؟

[quote]در دریا:عربستان در دریا حریف ما نمیشه ولی سفارش هایی به آمریکا و فرانسه داده ولی بازهم فکر نکنم ولی اونا یه برگ برنده دارن که نیروی دریایی ما کمتر داره اونم پوشش هوایی و راداری خوب.[/quote]

و ما هم یه برگ برنده داریم اونم موشکه.در ضمن نیروی دریاییشون پوشش هوایی نداره(رجوع شود به ویکی پدیا)

[quote]در زمین:اگر چه عربستان هنوز بلد نیست فشنگ بسازه icon_cheesygrin ولی خرید های خوبی داشتن مثل هاموی و لیوپارد 2 که این آخری مقامات رو نگران کرده و خیلی چیزهای دیگه که خودتون بهتر میدونید.[/quote]

اینا نمونه صادراتی هستند و نه اصلیو تمام خصوصیات نمونه اصلی رو ندارند

[quote]و ایران باید سریعتر ذوالفقار رو در تعداد بالا تولید کنه و بتونه یه پوشش هوایی خوب هم به نیروی دریایی بده.[/quote]

در حرف راحت و در عمل سخته icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.