Recommended Posts

به نظر من هزینش خیلی بالاست و باید دید چرا این کارو میکنن حتما یه دلیلی داره؟؟ icon_cheesygrin icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آمریکا اگر قصد آغاز ماجراجویی علیه ما را داشه باشه تمام ناوگان خودش را از خلیج همیشه فارس خارج میکنه. لا اقل میبره اقیانوس هند
مگر دیوانه هستند که در جنگی را شروع کنند در حالی که ناوگانشون در تیررس موشک های ماست icon_cheesygrin
[/quote]
منم همين نظر را دارم. آمريكا اگر بخواهد با ايران درگير شود حتما ناوگان دريايي خود را از منطقه تيرس ايران خارج مي كند.پس شايد خيالاتي در سرداشته باشند. رهبر عزيزمان هم كه به بندرعباس سفر كرده اند. به نظر م اين دو موضوع به هم ربط دارند. بايد هشيار باشيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
قمپز الکی
هرکی ندونه خیال میکنه سلاح اتمی ازمایش کردند![/quote]
يك نگاهي به لينك زير بياندازيد، مخصوصا قضيه لانگ مارچ. 500 نفر كشته!
http://www.top5ofanything.com/index.php?h=69d3008c

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
شما توان نیروی دریایی امروز ما رو با زمان عملیات اخوندک مقایسه می کنید؟
امروز کسی که این عملیات اخوندک رو طراحی می کنه ماییم و اونا باید به فکر دفاع باشن ( این ربطی به بحث تعصب نداره و کاملا از نقطه نظر نظامی قابل بررسی است) [/quote]

اها بعله ببخشید نبرررررردهااااااااای نامتقااااااارن یادم رفته بود

ولی از منظر نظامی سپاه باعث غرق سه ناوچه ایرانی شد با همون نبردهای عجیب غریبش برعلیه اهداف معمولا نفت کشی و باری ! و نه جنگی (به جز مین گذاری ارج)

هادی جان با کمال احترام باید بگم من از نقطه نظر نظامی کامل گفتم و نه مقاومت و بزن در رو و از این حرفا ، ارتش ایران توانایی برابری نظامی دریایی در مقیاسی که ارتشهای جهان رو براون می سنجند نداره ، شما نبردنامتقارن رو شاید بتونی یه روش جنگی بنامی ولی بعید میدونم در هیچ جای جهان کسی قبول کنه به عنوان قدرت نظامی مطرح هست

شما با نبرد نامتقارن برو یه کشوری رو فتح بکن، من از این منظر میگم و قدرت از این دیدگاه هست نه دفاع

دفاع بعله ، ما قدرتمندیم برای دفاع دریایی اونم بازم در حد و حدود خودش، یادمون باشه 90 درصد همون قایق هایی هم که ایرانیا استفاده میکنند ساخت خارج از کشور هست که قاچاقی وارد میشه ...

[quote]
در مورد نیروی هوایی هم دوستان به این موضوع دقت داشته باشن که معمولا بخش زیادی از عملیات نیروی هوایی برای افند هست( مثل جنگ تحمیلی ) اما امروز ما عملیات افند رو با نیروی موشکی انجام میدیم پس مجموع نیروی پروازی و پدافند هوایی فقط کافیه بتونن از اسمان کشور دفاع بکنن و نیازی نیست که وارد اسمان دشمن بشن) با توجه به پشتبانی رادار های زمینی ( که امروز بردشون شکر خدا به اندازه کافی رسیده ) اون کاری رو که شما می خوایید با اواکس انجام بدید همین رادار های زمینی در اسمان داخل ایران می تونن برای جنگنده هامون انجام بدن [/quote]

این دیدگاه تا حدودی درست هست ولی میشه یکی از عملیات های دفاع مقدس (هرکدوم رو که دوست داری) نام ببری و شرح بدی که توش نیروی هوایی در داخل کشور دفاع کرده ؟ و چه اهدافی داشته و چه کارایی کرده >؟
شک نکنید نیروی هوایی ایران تا وقتی کمرش راست بود ارتش عراق نتونست هیچ کاری بکنه و بعد از نابودی توان نیروی هوایی عملا عرصه افتاد دست دشمن و بازی بدون برنده شروع شد

شما فرض کن یه شهر ایران سقوط کرد زمان جنگ، همین نیروی هوایی باید چطور دربازپس گیری ش کمک کنه ؟

تازه اینکه اصل درگیری ما در پشتیبانی هوایی هست که دیگه هیچی....
[quote]
با تانک های پر زرق و برق می بینن در حالی که یک بازسازی زرهی در نیروی زمینی ایران 3 تا 4 میلیارد دلار هزنیه داره که البته در یک جنگ احتمالی به اندازه 400 میلیون دلار هم کارایی نخواهد داشت
[/quote]

دقیقا درسته ، این مساله استراتژی کوتاه مدت و در نتیجه اون تاکتیک کوتاه مدت رو در پی داره

دوست گلم، شک نکنید برای داشتن نیروی نظامی قوی ابتدا دفاع قوی لازم هست اما بعد دفاع توان هجوم هست که اصل اول و اخر برای دفاع محسوب میشه

ما تا زیرساخت های لازمه برای ارتقا خودمونو نداریم حق با شماست، همین کارو فرماندهان ایران انجام دادن، مثلا نیروی هوایی

همه میدونند سالها وقت میبره این نیرو رو بشه مدرنیزه کرد با این تحریم و با این سواد ما پس میان رو ضدهوایی و... سرمایه گزاری میکنند که هر یک هزارتومن میشه یک میلیون ارزشش

بله این درسته ولی دوست گلم ، ما باید در برنامه توسعه بشیم اول خاورمیانه که این یعنی به زودی استراتژی بلندمدت ما باید تقویت بشه

بحث هم همینجاست، ما در مقابل نیروهای نظامی جهان پیشرفته چیزی برای گفتن نداریم به جز دفاع اونم نامتقارن

ما از سرناچاری هست به این سمت اومدیم وگرنه شک نکن اگر ایران همون کشور بدون تحریم بود الان حتی فرمانده های عاشورایی سپاه هم دم از سوخو 35 میزدند .....

در کل با قسمت اخر حرفات موافقم[/quote]
من متوجه قسمت اول صحبت هاتون نشدم اون که شما میگین قضیه جنگه من عرض کردم امروز طراح در خلیج فارس ماییم ربطی به دوران جنگ نداشت
عرض من اینه که توی خلیج فارس ناوشکن به بالا همه سیبیل های کلفتی هستند که به راحتی چه از ما چه از اونا غرق میشن ( مگه در مقابل چند تا حمله همزمان می تونن دفاع کنن؟)
بنده اصلا قایق هایی رو که کاتیوشا پرتاب می کنن قبول ندارم و حرفی هم از اونا نزدم فقط قایق های بالای 4 تن که موشک های هدایت شونده حمل کنند رو عرض کردم و البته برای ما حمله از ساحل هم راحت ودر دسترس هست

( ببخشید من با phpbb زیاد کار نکردم واسه همین مثله شما تیکه تیکه نمی تونم نقل قول کنم کلی مینویسم

در مورد قسمت دوم صحبتاتون
من متوجه نشدم چجور عملیاتی رو میخوایین شرح بدم اما توی روزای اول جنگ نیروی هوایی یه جورایی کار هوانیروز رو می کرد( نه لجستیک بلکه پشتیبانی) و عقب روندن نیروهای عراقی بعد از اینکه نیروهای زمینی درست شکل گرفتن نیروی هوایی داخل کشور به عملیات پدافند می پرداخت ( همینو می خواستی بگم؟چیو می خواستین؟)

اساسا نوع درگیری ما با هیچ کشوری در اینده مبتنی بر سقوط شهر های ایران نیست کسی برای کشور گشایی به ایران حمله نخواهد کرد.

قسمت سوم صحبت هاتون:
بنده هم عرض کردم با توجه به محدودیت ها و امکانات تهاجم به موشک ها و دفاع هوایی با یگان پروازی و یگان پدافندی سپرده شده
البته اینم بدونید که اگر به قول شما ما سوخو هم داشتیم مثلا 33( نمونه ضربتی) با هم با این شرایط کشور های منطقه( اسرائیل یا امارات یا عربستان) حماقت بود که برای عملیات افندی ازشون استفاده کنیم( احتمال بازگشت 0 بود)

در مورد قسمت اخر صحبت ها تون(فرماندهان و سوخو 35 و ...):
این سلاح ها هر کدوم یک اپشن اضافه هستن که داشتنشون ضرری نداره و البته پر منفعته اما امنیت ملی و تمامیت عرضی ما وابسته به اینا نیست و همین الان امکانات کافی برای دفاع از خودمون رو داریم

بازم تاکید میکنم نیروی هوایی با امکانات و اپگرید های موجود با همکاری پدافند امکان حفظ برتری هوایی در داخل رو داره
نیروی در یایی امکان انهدام هر نوع ناوی( هر نوع فرقی نمی کنه چون هر سیستم دفاعی هم که داشته باشه بازم 10 تا موشک که به سمتش بره با 9 تاش درگیر بشه 10امی می خوره و بعد از اون ناو از سرویس خارج میشه و میشه 10تا موشک دیگه بهش زد که اجساد ملوانان هم پیدا نشه!)
نیروی زمینی امکان دفاع در مقابل نیروهای زمینی اطرافمون رو داره اما استراتژیش پر زرق و برق نیست فقط همین
ما موشک ضد تانک ضد هلیکوپتر و سلاح انفرادی و نیروی شجاع که از مرگ نترسه به اندازه کافی داریم با این حساب کسی به فکر حمله زمینی به ما نمی افته نگران نباشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا اول ميخوان به سوريه حمله كنند .از ترس تلافي ايران دارن از منطقه خارج ميشن.
حمله به ايران فعلا امكان نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من بیشتر ترسم از آخر تابستونه !
شنیدم آمریکا کلی بمب و موشک به عربستان فروخته که شاید واسه خودشه که مثلا رد گم کنه!
از اون طرف اسراییل هم به مردمش ماسک زد حمله شیمیایی داره می ده،بعد تانکاشم برده مرز سوریه مستقر کرده که مثلا سریعتر به پایگاه موشکی سوریه دست پیدا کنه!
خلاصه تا قبل 2012 همه چی داره بهم می ریزه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا حالا چندین و چند بار چنین تحرکاتی دیده شده و چندین بار هم همچین احتمالاتی وجود داشته و مقالاتی هم در این باره منتشر شده و مسئولان هم گاها هشدار هایی میدادند اگر یادتون باشه ولی هرگز همچین حمله ای در کار نبوده. بنده نمیگم که تا حالا چندین بار آمریکا ناو هاش رو از بحرین خارج کرده و نمیگم اسرائیل تا حالا چندین بار آرایش نظامی به نیروهاش داده اون هم در مرز های سوریه. ولی منظورم این هست که احتمال نزدیک بودن یک درگیری نظامی رو باید با توجه به یک سری پارامتر های دیگری سنجید.
به نظر شما آیا توان نیروهای آمریکا در حال حاظر به اندازه ای هست که بتونه وارد یک جنگ عظیم دیگر بشه ؟ تا اونجایی که من میدونم آمریکا به شدت از کمبود نیرو های زمینی رنج میبره و فکر نمی کنم توان صرف چند صد میلیار دلار دیگر برای شروع یک جنگ رو داشته باشه با توجه به این نکته که تنها دلیل و دست اندازش برای چنین حرکتی دستیابی احتمالی ایران به بمب هسته ای هست و اون رو هم خیلی ها رد کردند و نزدیک ترین تاریخ برای رسیدن ایران به بمب هسته ای رو 5 سال دونستند (به غیر از جمهوری خواهانی که میگند یک تا دو سال طول میکشه). همچنین همه میدونند که جامعه ی آمریکا آماده ی چنین مسئله ای نیست با توجه به مسائلی که بعد از حمله به عراق پیش اومد و تمام اون دروغ ها.
کل حرف بنده این هست که تعداد زیاد بمب های هدایت شونده و چنگنده های پیشرفته نمیتونه بهترین نشانه برای یک جنگ نزدیک باشه مخصوصا اگر ما فقط براساس "اگر" ها و گمانه زنی ها به این نتیجه رسیده باشیم. من فکر نمی کنم آمریکا در حال حاظر آمادگی و توان حمله به ایران رو داشته باشه. همه میدونند که همچین حرکتی سر دراز داره.

به هر حال نظر شخصی بود.

با این حال گفتم این رو هم اینجا بزارم (البته هزار بار نمونه ی این گفته ها رو دیدیم) :
این مطلب به تاریخ 11 جولای 2011 منتشر شده.

[quote]here is almost “near certainty” that Netanyahu is “planning an attack [on Iran] … and it will probably be in September before the vote on a Palestinian state. And he’s also hoping to draw the United States into the conflict”.
It makes sense, from a strategic standpoint, that Israel would want to attack Iran before the Palestinian statehood vote. This would provide Israel with a huge distraction and more time to delay the crucial vote. Additionally, there is the whole transition period between Gates and Panetta as Secretary of Defense. Now that Gates has left his post as Secretary of Defense, some are worried that his influence of steering Obama and Bush away from attacking Iran could evaporate:

Masters asked Baer why the US military is not mobilising to stop this war from happening. Baer responded that the military is opposed, as is former Secretary of Defense Robert Gates, who used his influence to thwart an Israeli attack during the Bush and Obama administrations. But he’s gone now and “there is a warning order inside the Pentagon” to prepare for war.[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال جنگ اجتناب ناپذیره ! شما به کشورهای دشمن آمریکا نگاه کنید , مثلا کره شمالی که چند بار با کره جنوبی با تحریک آمریکا به جنگ پرداخت یا ... . اگر آمریکا وارد نشه , عربستان یا اسراییل رو می اندازه به جون ایران ! رهبری هم دیروز جمله مهمی رو گفتن که ما هیچگاه آغازگر جنگ نبوده و نیستیم و نخواهیم بود. این جمله خیلی می تواند پیام داشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام، می بخشید منبع این متن انگلیسی رو ذکر می کنید؟[/quote]

در چندین و چند سایت تا حالا منتشر شده. فقط کافیه یک سرچ کنید.

این یک لینک :

[url=http://www.antiwar.com/blog/2011/07/17/robert-baer-israel-to-attack-iran-by-september/]Israel's eminent attack on Iran[/url]

در ضمن بنده فکر کنم لازم هست به این نکته هم اشاره کنم که همین آقا که خودش رو یک مامور بازنشسته سی آی ای میدونه قبلا هم از این حرف ها یک بار زده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به هر حال جنگ اجتناب ناپذیره ! شما به کشورهای دشمن آمریکا نگاه کنید , مثلا کره شمالی که چند بار با کره جنوبی با تحریک آمریکا به جنگ پرداخت یا ... . اگر آمریکا وارد نشه , عربستان یا اسراییل رو می اندازه به جون ایران ! رهبری هم دیروز جمله مهمی رو گفتن که ما هیچگاه آغازگر جنگ نبوده و نیستیم و نخواهیم بود. این جمله خیلی می تواند پیام داشته باشد.[/quote]

بنده عرضم این نیست که جنگی نخواهد بود. من فقط منظورم این بود که ما به یک سری شواهد محکم تری برای پیش بینی چنین حمله ای نیاز داریم.
بله بنده هم قبول دارم که تقریبا در طول تاریخ جهان مدرن هیچ جنگی وجود نداشته که آمریکا در اون دست نداشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب اونه که به جز ارتش امریکا هیچ یکی از مردم عادیشون صدمه ندیدن یعنی امریکا همیشه از صحنه دور بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان طوری میگند جنگ نزدیکه آدم فکر میکنه ......

لا اله الا الله

اصلا میدونین زمینه حمله چیه؟حمله بودجه میخواد.دلیل موجه میخواد.مهمات میخواد.جیگر میخواد.

جز مهمات هیچکدومش فعلا برای دشمنانمون مهیا نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.