Recommended Posts

ما در بدر و خیبر هستیم نه شعب ابی طالب .......... :evil: :evil: broken_heart

من فکر کنم کاملا گویا و واضح باشه ! حالا برخی عزیزان اصرار دارند سواد نظامی خودشون رو که ثابت کردند دارند فدای احساسات و پس زمینه های ملی خودشون بکنند و مردم رو نترسونند بحثش جداست

در بدر و خیبر ، سپاه اسلام جلوی سپاه دشمن هیچی حساب نمیشد ! به مراتب ضعیف تر و کمتر از هر نظر چه استعداد انسانی چه تجهیزات !

اما در هر دو برنده شد !

فقط مسلمانان یک چیز داشتند که بیشتر از بقیه اثرگزاری داشت واسشون : ایمان !

البته اگر کتاب هنرهای اطلاعاتی مسلمانان که در اون به نقش حضرت محمد و حضرت علی به خصوص در کشف و تعیین قوای دشمن و مناطق اصلی ضعف و ... هم بندازید بد نیست !

مسلمانان کمتر بودند اما با درک بهتر موقعیت و با تزریق عنصر نترس بودن به خاطر ایمان به دنیای دیگر برنده شدند !

البته من شک ندارم بسیاری از عزیزان از گوبلز بهتر قوای امریکا رو اشنا هستند بهش همینطور همکاران امریکا رو ولی خوب به دلایلی کاملا موجه از نظر خودشون دوست دارند حقیقت رو فدای مصلحتی کنند که چندان درست هم نیست !

من میگم : فقط بترسید بلای ارتش رضاخان و توهمات قزاقان سرمون نیارید .... بگذارید ما همون مردم زمان وقوع نبرد ایران و عراق باشیم که فارغ از پرده های نبرد روانی با حقیقت رو به رو میشیم و به مصاف ش میریم

در همین سایت بارها دوستان چیزایی راجبه مثلا وزارت اطلاعات گفتند که با اتفاق دادن هر تروری ذهن بسیاری رو نابود کردند ناخواسته و نااگانه

البته من نه دعوایی با کسی دارم نه مشکلی ! ولی :

از نظر من هر نوع بحث فنی ! در رابطه با قوای نظامی طرفین فاقد ارزش هست ! دلیلشم کاملا واقعی هست و ساده

شما میدونید موازنه چیه ؟ وقتی معنی ش رو بدونید می فهمید مثلا اگر روسیه چیزی داشت که موازنه قوای امریکا رو بهم میزد الان هنوز شوروی نمرده بود !

چرا امریکا سالهاست موازنه نظامی به نفع ش هست ؟ برای اینکه سلاح و سلاح هایی در اختیار داشت که : موزانه نظامی رو به نفع ش تغییر داد و هنوزم هیچ کسی به درستی از این سلاح ها اطلاعی نداره ، نمونه ساده ش اف 22 !

هزار تا مقاله تخصصی و فنی راجبه اف 22 هست که خیلیاشونم توسط مجله جنگ افزار ترجمه شده با کلی عکس و برش از داخل و ....

ولی شما خودت قضاوت کن : کشوری مثل ایران موشک سی 802 چینی میسازه دستکاری میکنه و ارتقا میده اما هیچ مشخصات خاصی ازش نمیده ! ولی مثلا با کلیت قضیه میفهمیم قوی هست !
بعد چند سال تازه ملت میفهمند وقتی اینا اونو اعلام کردند نسل جدید موشک رو داشتند کار میکردند با فلان توانایی که تازه مثلا سایت مشرق میاد میگه

حالااااااااا امریکا دیگه از ما هم کمتره ؟

نه اینکه حرف طرفین بحث درست نباشه ، نه ، تا حدودی درسته ولی چون کلیت قضیه رو به هزاران دلیل ما نمیدونیم بحث کردن روش الکی هست ، اما چیزی که از برخی مسایل بیرون اومده مشخص هست اینه که : ما ضعیف تر از دشمن یم

پس اقای خامنه ای میاد میگه : بدر و خیبر

در بدر کی میدونه چه اتفاقی افتاد ؟

مهاجرین اموال شون غصب شده بود و مصادره توسط حکام مکه
300 شتر پر از اموال مادی از طرف مکه میاد وووووووووووووووووو ..... چی میشه بعدش ؟؟؟؟

حالا به نظر من بحث اینه : ایران چطوری اموالشو که مصادره شده میخواد از حلقوم امریکا و ... در بیاره ؟ چشمک

الان شد پارادوکس حرفام نه ؟ نعععععععع نشد ، خوب فکر کنید میگیرید منظورم چیه !

در عین ضعیف بودن از نظر نظامی مسلمانان بردند از کفار و یهود ........ ، خودشون و قرآن مجید قبول داشت که ضعیف تر بودند اما با کمک خدا بردند

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در بدر و خیبر ، سپاه اسلام جلوی سپاه دشمن هیچی حساب نمیشد ! به مراتب ضعیف تر و کمتر از هر نظر چه استعداد انسانی چه تجهیزات !

اما در هر دو برنده شد !

فقط مسلمانان یک چیز داشتند که بیشتر از بقیه اثرگزاری داشت واسشون : ایمان !

البته اگر کتاب هنرهای اطلاعاتی مسلمانان که در اون به نقش حضرت محمد و حضرت علی به خصوص در کشف و تعیین قوای دشمن و مناطق اصلی ضعف و ... هم بندازید بد نیست !

مسلمانان کمتر بودند اما با درک بهتر موقعیت و با تزریق عنصر نترس بودن به خاطر ایمان به دنیای دیگر برنده شدند !
[/quote]

منم هم نظر شما می باشم و حرف شما را تصدیق می کنم
ایشان از زدن این حرف منظور داشتند

و در ادامه حرفتان در این جنگ ها شیوه های اطلاعاتی و کسب خبر از اردوگاه دشمن در آن زمان بوسیله مسلمانان و پیامبر خدا تازگی داشت
و همچنین چیدمان سپاه اسلام و ترتیب و آرایش و استراتژی یگانها در آن زمان شبه جزیره بی سابقه بود
و ایمان باعث شد سربازان به ایمان به خدا و عدم ترس از مرگ، وظیفه محوله را به خوبی انجام دهند و دچار افراط و تفریط نشوند

این سه رکن را دشمن به هیچ وجه حساب نمی کرد و مسلمانان را خوار می شمرد که امروز اهمیت آنها مشخص شده است
در نهایت من فکر می کنم منظور ایشان عدم شناخت دشمن از قدرت اطلاعاتی، تسلیحاتی و شیوه نبرد ماست که باعث شکست دشمن خواهد شد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این جمله امام عنای بسی عمیق تر هم داره و اون اینکه در سال ۸۸ آقا گفتند این عمار؟؟ اون زمان عمار نیاز بود برای آقا و فریاد می زدن این عمار اون زمان مالک اشتر نیاز آقا نبود .

اما وقتی گفتن الان در بدر و خیبر هستیم یعنی الان علی می خوام .علی که در خیبر رو بکنه و در بدر جنگاوران دشمن رو به زمین بزنه الان جای لرزش پا نیست .الان جای حساب و کتاب نیست الان جای ضجه و مویه نیست ،‌جای تحلیل و بحث نیست الان جای عمله.
اگر کسانی رفتن و نتونستن خیبر رو فتح کنن مشکلی نیست این دفعه پرچم رو علی بر می داره .برای همین فرمانده ارتش ایران اینطور قوی صحبت می کنه ولی امان از دو هزاری کج ما که هیچ وقت نفهمیدیم آقا چی می خواد.
هی حساب دو دو تا چهار تا کردیم و دیدیم خوب ما ضعیف تریم و..... بعد هم شدیم کعب الاحبار که الان وقتش نیست و ما فلان و ما بهمان و یه عده بی مخ بنیادگرا این وسط افتادن و.....
نه آقا راه روشنه و جا هم روشنه فقط علی می خواد و ذوالفقار به دست.

جناب ارنست اون کتابها به درد تحلیل روابط ما و غرب نمی خورن زیاد خودتون رو اذیت نکنید چون اون کتاب ها بر اساس دکترین و نظام فکری خاصی نوشته شدن و با این نظام فکری نمی خونن.
اصولا اینجا بحث ما و غرب به طور کلی فرق می کنه.

البته اینکه شما اینها رو خوندین نشان از مطالعه شما داره که خودش ارزشه اما مشکل تمام کسانی که این موضوعات رو پیگری می کنن مخصوصا در حوزه علوم انسانی این هست که بدون توجه به نظام ها و سیستم اقدام به شبیه سازی می کنن و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی
احسنت تازه امدیدم سر بحث اصلی
[color=red] ایمان!!!!!!!!!!!![/color]
خوب هست یه کمکی هم روی این بحث کنید ثواب داره :evil:
راستی جالبه هست که یه کمکی روی این پست های تازه وارد ها مثل من نگاه کنید بیشتر روی این چنین واژه هایی تاکید و استفاده می کنیم !! خدا کنه که هر چی بیشتر با این ادوات سرد اهنین بیشتر اشنا بشیم خدا این روحیه رو از ما تازه واردا نگیره :evil:
[color=red]یادمه که یه جایی امام زمان(عج)(ارواحنا له فداه) فرموده بودند اگه دعای ما نبود هر لحضه دشمنان شما رو می دریدند.[/color][size=18][/size]

اره سلاح کار امد [color=red]ایمانه[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بچه ها.
همون طور که میدونید این روزها هیچ خبری از موضع گیری مقامات کشوری در مورد ورود 2 ناو هواپیمابر و ناوشکن انگل یسی نیست! خیلی عجیبه! من بشخصه امیدوارم این حرف نزدن ها به خاطر همون صحبت امیر صالحی باشه که گفت:" ما عادت نداریم حرفمان را تکرار کنیم"
ببینید اگر این ناوهای هواپیما بر و اون یکی اومند و از تنگه هرمز خیلی ریلکس هم رد شدند بهترین مسکن یک لیوان شیر است که یک بسته مرگه موش در آن حل گشته است. خودتون را از این خفت نجات بدید :evil:
باز زمان جنگ جهانی دوم ژاپنی ها کایتن داشتند! ما چی؟
همون نسخه بالا که تجویز کردم تنها راهه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاءالله پاسخی دندان شکن میدیم! :evil: به نظرم بر و بچه های سپاه توی قضیه پیامبر اعظم 7 قراره یه حالی به ناوگان پنجم + ناوهای اضافه بدن... :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این جمله امام عنای بسی عمیق تر هم داره و اون اینکه در سال ۸۸ آقا گفتند این عمار؟؟ اون زمان عمار نیاز بود برای آقا و فریاد می زدن این عمار اون زمان مالک اشتر نیاز آقا نبود .

اما وقتی گفتن الان در بدر و خیبر هستیم یعنی الان علی می خوام .علی که در خیبر رو بکنه و در بدر جنگاوران دشمن رو به زمین بزنه الان جای لرزش پا نیست .الان جای حساب و کتاب نیست الان جای ضجه و مویه نیست ،‌جای تحلیل و بحث نیست الان جای عمله.
اگر کسانی رفتن و نتونستن خیبر رو فتح کنن مشکلی نیست این دفعه پرچم رو علی بر می داره .برای همین فرمانده ارتش ایران اینطور قوی صحبت می کنه ولی امان از دو هزاری کج ما که هیچ وقت نفهمیدیم آقا چی می خواد.
هی حساب دو دو تا چهار تا کردیم و دیدیم خوب ما ضعیف تریم و..... بعد هم شدیم کعب الاحبار که الان وقتش نیست و ما فلان و ما بهمان و یه عده بی مخ بنیادگرا این وسط افتادن و.....
نه آقا راه روشنه و جا هم روشنه فقط علی می خواد و ذوالفقار به دست.

جناب ارنست اون کتابها به درد تحلیل روابط ما و غرب نمی خورن زیاد خودتون رو اذیت نکنید چون اون کتاب ها بر اساس دکترین و نظام فکری خاصی نوشته شدن و با این نظام فکری نمی خونن.
اصولا اینجا بحث ما و غرب به طور کلی فرق می کنه.

البته اینکه شما اینها رو خوندین نشان از مطالعه شما داره که خودش ارزشه اما مشکل تمام کسانی که این موضوعات رو پیگری می کنن مخصوصا در حوزه علوم انسانی این هست که بدون توجه به نظام ها و سیستم اقدام به شبیه سازی می کنن و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.[/quote]

به این می گن زدن تو دشت کربلا
والا بلا چه پیامبر خاتم، چه امام علی (ع), چه امام حسن (ع)، چه امام حسین (ع) و چه حضرت داود و ... در تمام زندگی بویژه جنگ هایشان
اول طرح می ریختند و محاسبه می کردند بعد عمل می کردند

پیروزی اینان و عمل آنها بر اساس فکر و منطق و ابتکار بود نه صرف ایمان محض
اگر ایمان کافی بود مسلمانان با وجود پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) و کلی مسلمان با ایمان در احد یا در جنگی با رومیان شکست نمی خوردند

ایمان و عقل دو بال برای پرواز اند و داشتن یکی تنها کافی نیست و امکان پرواز نمی دهد

مثال امروزی می زنم
وقتی شما برای مثال می خواهید خرید بروید یا مسافرت کنید اول فکر می کنید و راه ها و توشه خود را مشخص می کنید یا درجا و بدون فکر و توشه حرکت می کنید
اما هرکس در جایگاه خودش در یک سیستم جنگی با توجه به آموزش و مهارتش و وظیفه اش عمل می کند
و فرمانده در وسعت بالا فکر می کند و سرباز در سطح دید میدان روبرویش فکر می کند تا دشمن عقب رانده شود

ولی در کل چه در بدر و چه در خبیر آغاز گر اصلی جنگ دشمن بود که خود را مقتدر تر می دید و در عمل هم واقعا همین بود
اما این ابتکار و روش های نوین و ابداع شده بود که سرنوشت جنگ را تغییر داد
حال اگر منظور عمل و بدست گرفتن ذوالفقار بود که ایشان دستور جنگ را همین الان می داد

-------------------------------------
در مورد ناو انگلیسی هم باید بگم که نیروی اصلی در منطقه آمریکا است و ناو انگلیسی هم در شرایط جنگی پیوسته با نیروی آمریکا کار خواهد کرد تحت یک پرچم
و بزرگترین مشکل ما ناوهای هواپیما بر و ناوهای حامل موشک کروز خواهند بود تا ناو های دیگر، در این بین بیشترین حمایت و تکنولوژی در اختیار ناوهای هواپیمابر است
و وقتی ما توانسته ایم ناو هواپیما بر را از نزدیک لمس و با پهباد از آن فیلم بگیریم دیگر با این ناو مشکل جدی نخواهیم داشت
بقولی وقتی به 10 رسیدی 8 مشکل نیست

وقتی مسئولان می گویند ما موقعیت تمام نیرو های دشمن در منطقه را می دانیم
در شرایط جنگی به طور تقریبی با پهباد می شود دقیق مختصات را یافت و حال با موشک یا پهباد کباب کرد
وقتی شما کشتی دشمن را دقیقا می دانید کجاست ضد رادار بودن یا نبودنش دیگر اهمیتی ندارد و سیستم پدافندی اش اهمیت می کند
که باز فکر نمی کنم از ناو هواپیما بر قوی تر باشد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دو فروند هواپیمای شكاری در شمال غربی عربستان سعودی پس از برخورد با یكدیگر سقوط كردند.
ایرنا : خبرگزاری فرانسه در یك خبری فوری اعلام كرد، یك فروند هواپیمای شكاری عربستان و یك فروند هواپیمای شكاری فرانسه در شمال غربی عربستان با هم برخورد و سقوط كردند.

یك مقام نظامی مسوول در عربستان سعودی كه نامی از وی برده نشده است خبر سقوط دو فروند هواپیمای مذكور را مورد تایید قرار داده است.

وی خاطر نشان كرد یك فروند هواپیمای شكاری میراژ فرانسوی متعلق به ارتش فرانسه و یك فروند هواپیمای اف پانزده متعلق به ارتش عربستان هنگام تمرین نبرد هوایی باهم برخورد و سقوط كردند.

این منبع تصریح كرد این سانحه بعد از ظهر شنبه در تبوك، واقع در شمال غربی عربستان روی داد و تحقیقات درباره این سانحه آغاز شده است.

وی اعلام كرد: یك خلبان عربستانی و دو خلبان فرانسوی این هواپیماها موفق شدند بعد از پریدن با چتر نجات سالم فرود بیایند.

[url=http://jahannews.com/vdca0enuu49nwo1.k5k4.html]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم دستفرمون برادران عربستانی ...!

شتر هم زیادشونه ...!

دیگه هیچ کشوری جرئت نداره با اینا رزمایش برگذار کنه ...! :evil:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برداشت ها از صحبت اقای خامنه ای میتونه متفاوت باشه همونطور که بنده گوشه کوچکی از برداشت حاج حسین الله کرم در سخنرانی دیشب ش رو گفتم ! :evil:

یه قسمت از سخنرانی ایشون رو به عاریت از ایشون گرفتم !

برداشت ایشون اون بود ! حالا دیگه بقیه هر برداشتی دوست دارند بکنند

در زمان نامه به سید حسن نصرالله هم برداشت ها راجبه کلمه صبور باشید زیاد بود نهایتا اقای طائب اصل ماوقع رو گفتند

مثل شعر غزل پست مدرن هست ! شاعر حتی ممکنه کاملا نظرش چیز دیگری از گفتن اون شعر داشته باشه ولی به شما به عنوان خواننده حق میده حتی نظرش رو عوض کنید ! و بگید نه منظورش این هست ! :evil:

راجبه کتاب ها ، بنده کاملا اعتقاد راسخ دارم این کتابها اغلب مطالعه شدند توسط کسانیکه راس کار هستند و از اساس این کتاب ها برای فهم نفوذپذیری و نقاط قوت دشمن استفاده کردند

ضمن اینکه مثلا کتاب هنرهای اطلاعاتی مسلمانان تالیف ارتش هست ..... !

نمیدونم ، ولی خوب یه قسمتی رو بارها تو این دو سه هفته اشاره داشتم

با وصف همه مسایلی که جای بحث داره ، به عنوان یک ایرانی ترجیح میدم روی پام بمیرم و ایستاده ، حتی اگر بدونم کسانی با حماقت خودشون ما رو به سمت جنگ به صورت کاتالیزور هول دادند !

به عبارتی میدان جنگ دیگر جای اما اما و این و اون نیست ... ! الان وقت ایجاد بازدارندگی قطعی با اعتماد راسخ هست (بین بد و بدتر من بد رو انتخاب میکنم اگر واقعا بد و بدتری وجود داشته باشه) یا اینکه با اعتقاد راسخ میریم و عزم میدان خواهیم کرد

اینو تو چند تاپیک گفتم ، من هنوزم انتقادات بسیاری بر بدنه سیاسی ایران و مقداری نظامی ایران دارم ولی : بین ایران و امریکا ، خاک پاک میهنمو دست کیک و ساندیس و ... میدم ولی به امریکایی نخواهم داد چون :
[color=red]
تاریخ ثابت کرده ادم بهتره بمیره توسط هم وطن خودش تا اینکه یه اجنبی بیاد تو خاک این کشور برای نجات جان من [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به این می گن زدن تو دشت کربلا
والا بلا چه پیامبر خاتم، چه امام علی (ع), چه امام حسن (ع)، چه امام حسین (ع) و چه حضرت داود و ... در تمام زندگی بویژه جنگ هایشان
اول طرح می ریختند و محاسبه می کردند بعد عمل می کردند
[/quote]
میشه بگین کجای نوشته بالا بنده مبنی بر این بود که سر رو مثل گاو بندازیم پایین و بزنیم به خط دشمن .مگر توی بدر و خیبر هم تاکتیک نداشتن مسلمانان. برادر عزیز خوب بخون بعد گیر بده.
منظور من کسانی هست که وقتی قراره شمشیر دست بگیرن و بجنگن یادشون می افته تحلیل کنن و فقط می خوان با این کار از ترس جنگ و نرفتن به اون هر طوری شده یه راه حل دیگه رو در پیش بگیرن ولی وقتی خود امام رفت وسط میدان باید شمشیر به دست گرفت و با عقلانیت و تاکتیک به دل دشمن زد.
الان هم همینطور هست.ما بعد از جنگ کل تاکتیک های دشمن رو زیر نظر گرفتیم و برای همه محاسبه و طرح لازم ریختیم و وقتی امام دستور داد بزنین اون وقت جای ور زدن اضافی امثال من نیست باید فقط بگیم چشم و بجنگیم.
به قول معروف اگر در روز عاشورا در کربلا و در صف یاران حسین نباشی دیگر فرقی نمی کند که در کعبه و در حال حج باشی یا در مجلس شراب خواری یزید.
[quote]پ[color=red]یروزی اینان و عمل آنها بر اساس فکر و منطق و ابتکار بود نه صرف ایمان محض[/color]
اگر ایمان کافی بود مسلمانان با وجود پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) و [color=red]کلی مسلمان با ایمان [/color]در [color=red]احد [/color]یا در جنگی با رومیان شکست نمی خوردند
[/quote]
در مورد اول که رنگی کردم مگر کسی غیر از این رو گفته؟؟؟؟
در احد هم باز عدم پیروی از فرمان امام و فرمانده باعث شکست شد.
میشه اون تعداد زیاد با ایمان رو برای حقیر مشخص کنید .نکنه همونهایی رو می گید که به سپاه اسامه نرفتن و یا شاید لازم باشه بعد از مرگ پیامبر رو یادآوری کنم که حضرت امیر فرمودن اگر من فقط 40 یار داشتم قیام می کردم برای گرفتن حقم.اما فقط 7 نفر بودن.
اون عده کلس با ایمان نبودن اون عده کلی مسلمان بودن .
یا شاید باید بعد از مرگ پیامبر به خاطر بیاریم که اعراب با همون شیوه جاهلی به ایران حمله بردن و آیا این بر اساس ایمان و اسلام بود.

اما منظور شما رو درک می کنم بله نمیشه سر رو پایین انداخت و همینجوری رفت توی دل دشمن.
[quote]ایمان و عقل دو بال برای پرواز اند و داشتن یکی تنها کافی نیست و امکان پرواز نمی دهد
[/quote]
تعریف شما به کل مشکل داره چراکه ایمان مرحله ای در انسان هست که با رشد عقلانیت به اون میرسه و کسی که ایمان داشته باشه عملا عقلانیتی کامل هم داره و داشتن عقل تنها به ایمان منتهی نمی شه و داشتن ایمان بر عکس یعنی داشتن عقل کامل .
عقل نسبی هست و توان راهنمایی رو به طور کامل نداره و ابتدای ایمان انتهای عقل و سرگشتگی هست و این ابتدای ایمان راسخ .
در حکمت اسلامی(فلسفه اسلامی) مراحلی برای عقل است به این مبنا: توهم -تخیل -تعقل -تفکر و در انتها تذکر در مرحله تفکر ایمان به صورت کامل و در مرحله تذکر انسان متصل به حق میشه.
[quote]مثال امروزی می زنم
وقتی شما برای مثال می خواهید خرید بروید یا مسافرت کنید اول فکر می کنید و راه ها و توشه خود را مشخص می کنید یا درجا و بدون فکر و توشه حرکت می کنید
اما هرکس در جایگاه خودش در یک سیستم جنگی با توجه به آموزش و مهارتش و وظیفه اش عمل می کند
و فرمانده در وسعت بالا فکر می کند و سرباز در سطح دید میدان روبرویش فکر می کند تا دشمن عقب رانده شود
[/quote]
این پاراگراف شما در فهوا فقط یک معنا داره و اون اینکه رهبری این نظام و نیروی مسلح و فرماندهان اون الان بدون هیچ عقلانیتی و آمادگی لازم همینطوری و روی هوا استراتژی عوض کردن به تهدید در برابر تهدید و دستور مقابله به مثل می دن و نفهمیدن و طرح نریختن و توان خودی و دشمن رو محاسبه نکردن و همینطوری رهبر یه مملکت داره حرف از بدر و خیبر می زنه.
یک خورده قبل از گفتن چیزی توجه کن برادر من از شما انتظار نداشتم گفته ها و بلغور جات برخی روشنفکرنماها رو تکرار کنی این حرفها درسته پوسته راسیونالیستی داره ولی در واقع فقط توهین به رهبری و نیرو های مسلح هست.
وقتی امام خامنه ای اومده وسط میدان و تهدید در برابر تهدید رو مطرح می کنه و وقتی حرف از بدر و خیبر می زنه جا داره ما هم پشت سر ایشون باشیم البته این منافی عقلانیت و طرحریزی نیست و ملازمه هم هستن.
[quote]ولی در کل چه در بدر و چه در خبیر [color=red]آغاز گر اصلی جنگ دشمن بود[/color] که خود را [color=red]مقتدر تر می دید و در عمل هم واقعا همین بود[/color]
اما این [color=red]ابتکار و روش های نوین و ابداع شده[/color] بود که سرنوشت جنگ را تغییر داد
حال اگر منظور عمل و بدست گرفتن ذوالفقار بود که [color=red]ایشان دستور جنگ را همین الان می داد[/color] [/quote]
این بخش رو هم به طور کل اشتباه گفتین.در بدر پیامبر پس از اطلاع از حرکت کاروان دشمن دستور توقیف اموال در ازای اموال مهاجرین در مکه رو داد و به شکلی آغاز گر پیامبر بودن اما نه به معنای جنگ طلبی بلکه به معنای ستادن حق از دست رفته مسلمانان.
در خیبر هم پیامبر دفاع پیش دستانه رو در پیش گرفتن و به طرف خیبر حرکت کردن و باز میشه گفت آغاز گر پیامبر بود امام به دلیل پیمان شکنی ها و توطئه های فراوان یهودیان.
در مورد اقتدار هم در سایه توکل و ایمان بود وگرنه در تمام جنگ های پیامبر برتری نفرات و تجهیزات با دشمن بود .

چند تا از این روش ها رو میشه برای بنده توضیح بدین.
مثلا در بدر جریان جنگ چه بود و چه تاکتیک جدید از طرف پیامبر اعمال شد و همچنین در خیبر؟؟؟؟
در هر دوی این جنگها تاکتیک خاصی اتفاق نیفتاد ولی اگر جنگهای دیگری مثل فتح مکه رو می گفتین جای بحث داشت ولی به هر حال چند تا از این تاکتیک ها رو بفرمائین که ابتکاری نوین و مبدع بود.

دوست عزیز ایشون فرمودن ما در شرایط بدر و خیبر هستیم .این یعنی آماده باید بود که اگر لازم شد ذوالفقار به دست به طرف دشمن بریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يكم دُز نژادپرسى رو بكنترليم!
يادتون رفته قدرترين و زُبده ترين خلبان روسى ٬ پارسال حين عمليات آكروجت با يكى ديگر از
هواپيماهاى تيم خودش برخود كرد و كشته شد؟ اون رو چطور مى خواهيد توجيه كنيد؟! بايد
به نظر من از اين ديد بهش نگاه كنيم كه اونقدر نيروى هوايى تأمين و سرحال٬ به لطف سرسپردگى
به آمريكا دارند كه با خيال راحت رزمايش با ديگر كشورها هم برگذار مى كنند و چنان تمرينات
پرخطرى رو توى برنامشون مى گذارند كه... !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخ جان - عجب خبري خوشي !!

يه اف 15 و يه ميراز رتتتتتتتتتتتتتتته !!

كاش يك اسكادارنا اف 15 عربستان يهو ميتركيد يا منفجر ميشد !! من يكي كه تموم اداره رو شيريني ميدادم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آخ جان - عجب خبري خوشي !!

يه اف 15 و يه ميراز رتتتتتتتتتتتتتتته !!

كاش يك اسكادارنا اف 15 عربستان يهو ميتركيد يا منفجر ميشد !! من يكي كه تموم اداره رو شيريني ميدادم !
[/quote]گل گفتی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این عربها باید برن غاز بچرونن .اخه اینا رو چه به هواپیما ؟؟!! :evil: :evil: broken_heart

خلبانای اینا خلبان بشو نیستن .خود درگیری دارن اونم مزمن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.