Recommended Posts

فرانسه مگه تو عربستان هم پايگاه داره شايدم هواپيما هاي جديد عربستانه.. :evil: يكم به نظرم بو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بس که این کشور بی صحابه و دست هزار نفر میچرخه کنترل هواییشون دستشون نیست نمیدونن کی کجای کشورشون میاد کی میره . :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم احساسات غلبه کرده بر دوستان و برای همین نهی شون نمیکنم !

ولی دوستان : شما رزمایش های داخلی ایرانو دیدین ؟ چشمک

حداقلش اونا به همدیگه برخورد میکنند ! ما تو رزمایش هوایی (همون تمرین سالانه هوایی ) یا بمب هامون یهو خودشون سر خود می افتن پایین یا جنگنده هامون با دشمن فرضی .... ! :evil: :evil:

برای اینه ضرب المثل : یه سوزن به خودت یه جوالدوز به دیگران و ... ساخته شده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]تبلیغات هم از دیروز شروع شده!!!!
ظاهرا بحث خیلی جدیه!
دیروز تو اجتماع دانشجویان با رهبر ، مداح میخوند: دگر هنگام خیبر و بدر است ....(که نصفش در مورد امام حسین بود و بقیش در مورد نبرد با دشمن و از این جور چیزا..)[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اطفا خوشحالی نکنید شاید این اتفاق هم برای ما بیفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كم دُز نژادپرسى رو بكنترليم!
يادتون رفته قدرترين و زُبده ترين خلبان روسى ٬ پارسال [color=red]حين عمليات آكروجت[/color] با يكى ديگر از
هواپيماهاى تيم خودش برخود كرد و كشته شد؟ اون رو چطور مى خواهيد توجيه كنيد؟! بايد
به نظر من از اين ديد بهش نگاه كنيم كه اونقدر نيروى هوايى تأمين و سرحال٬ به لطف سرسپردگى
به آمريكا دارند كه با خيال راحت رزمايش با ديگر كشورها هم برگذار مى كنند و چنان تمرينات
پرخطرى رو توى برنامشون مى گذارند كه... !
[/quote]
دوست عزیز شما عملیات آکروجت رو با رزمایش دارین مقایسه می کنین.
اینها با این همه ادعا که ما سیستم راداری فلان و بهمان داریم و سیستم تشخیص دوست از دشمن داریم و خلبانهای ما بهترین آموزش ها رو دیدن و..... به هم برخورد می کنن اونم در دنیایی که دیگه تقریبا عملیات داگ فایت کمتر انجام میشه.
حالا شما با این تفاسیر می خواین این حادثه رو با عملیات نمایش هوایی مقایسه کنین که هر ثانیه اشتباه یعنی مرگ!! :evil:

[quote]به نظرم احساسات غلبه کرده بر دوستان و برای همین نهی شون نمیکنم ! [/quote]
منم معتقدم کمی بچه ها احساسی شدن ولی اینها نشونه هست از طرف خدای لایزال.
[quote]ولی دوستان : شما رزمایش های داخلی ایرانو دیدین ؟ چشمک

حداقلش اونا به همدیگه برخورد میکنند ! ما تو رزمایش هوایی (همون تمرین سالانه هوایی ) یا بمب هامون یهو خودشون سر خود می افتن پایین یا جنگنده هامون با دشمن فرضی .... ! Mr. Green Mr. Green
[/quote]
شما هم همون قیاس اشتباه جناب پرسین کینگ رو تکرار کردین.
توی رزمایش های ما به دلیل نقص فنی و یا فرسودگی هواگردها مشکلاتی پیش میاد که نباید بیاد ولی با جمع بندیها می بینیم نیروی هوایی ما با توجه به داشته ها عالی عمل کرده.و اگر تجهزیات این کشورها رو داشتیم خیلی عالیتر بودیم.
ولی این کشورها با داشتن این همه تجهزیات پیشرفته و سیستم های راداری قوی زمینی و هوایی و آواکس و..... سیستم تشخیص دوست و دشمن ، سیستم های راداری به روز توی رزمایش هواپیماهاشون به هم برخورد می کنن و این در بعد هوایی افراد مسلط به عملیات هوایی می دونن یعنی فاجعه.استقرار سیستم های پدافندی نمی دونم ضد بالستیک و ..... و توی رزمایش که یعنی جنگ واقعی این اتفاق براشون می افته.

توی هوا یک فضای 3بعدی کم محدودیت در اختیار خلبان هست و دیگه خیلی نوبره دو تا خلبان توی این آسمون به این گل و گشادی عین کور به هم بخورن مثل این هست که توی این فضا دو تا اتم رها کنین و به امید برخوردشون به هم باشین.(البته این یک مثال هست و درش مناقشه نیست.غرض بزرگی آسمان هست).
هر کسی می دونه کمی چرخاندن دسته هواپیما یعنی کیلومترها فاصله گرفتن از هم.

هنوز توی عملیاتهای داگ فایت هم نمی تونن خوب روی هم قفل کنن و با توپ همدیگر رو بزنن ولی خلبانان محترم این دوکشور قشنگ به هم برخورد می کنن.

نکته جالبتر اینکه هر دو خلبان ایجکت کردن و این یعنی اینقدر در اون سرعت بالا (هر دو هواگرد 100 درصد سرعت بالایی داشتن که برایند اونها یعنی سرعتی سر سام آور حالا خودتون حساب کنین این فاصله چقدر بوده که هر دو فرصت کردن ایجکت کنن)با هم فاصله داشتن که می تونستن با کمی تلاش به هم نخورن ولی ترجیح دادن ایجکت کنن.
خوب اینجا نقش ایمان مطرح میشه و تفاوت خلبان ما و اونها که امیر جاوید نیا با اف14 ی که دسته اون کنده شده و خودش اینقدر پایین رفته که دید نداره به تبعیت از هواپیمای اف14 شهید آل هاشم بدون دیدن باند روی باند فرود میاد و راضی به ایجکت که دستورش هم چند بار صادر شده نمیشه و بعد بدون موتور فقط با استفاده از ترمزهای هواپیما هواپیما رو نگه میداره و اجازه خروج از باند رو نمیده.
ولی خلبانهای این دو هواگرد اینقدر فرصت داشتن که دسته ایجکت رو بکشن ولی اینقدر فرصت نداشتن که دسته هندل هواپیما رو بالا بکشن و از هم رد شن.

حالا با این تفاسیر و خارج از بحث احساسی به نظر دوستان این یک فاجعه نیست برای این دو کشور که ما بیایم با نیروی هوایی خودمون مقایسش کنیم که باید 30 سال پیش از بین می رفت.؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا مقصر كدوم يكي بوده!!!؟؟؟ از اين به بعد بايد نيرو هاي راهنمايي و خلباني (بر وزن راهنمايي و رانندگي!) در آسمان مستقر شوند تا از بروز چنين سوانح دلخراشي!!!!!! جلوگيري شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]منظور من کسانی هست که وقتی قراره شمشیر دست بگیرن و بجنگن یادشون می افته تحلیل کنن[/quote]

این جمله شما خلاف برداشت من از متن قبل شما بود
و من این جمله شما را کامل قبول دارم اگر تصمیمی گرفته شد باید انجام دهیم چرا که تغییر تصمیم در وسط کار هزینه بالایی دارد.

این حرف شما پیروی از فکر و منطق است که من هم قبول دارم

[quote]تعریف شما به کل مشکل داره چراکه ایمان مرحله ای در انسان هست که با رشد عقلانیت به اون میرسه و کسی که ایمان داشته باشه عملا عقلانیتی کامل هم داره و داشتن عقل تنها به ایمان منتهی نمی شه و داشتن ایمان بر عکس یعنی داشتن عقل کامل . [/quote]

این فکر کنم تفاوت حرف ما بیشتر در تعریف کلمه باشد تا در اصل مفهوم، چون می بینم دارید حرف خودم را با کلمات دیگر می گید
[quote]
[quote]مثال امروزی می زنم
وقتی شما برای مثال می خواهید خرید بروید یا مسافرت کنید اول فکر می کنید و راه ها و توشه خود را مشخص می کنید یا درجا و بدون فکر و توشه حرکت می کنید
اما هرکس در جایگاه خودش در یک سیستم جنگی با توجه به آموزش و مهارتش و وظیفه اش عمل می کند
و فرمانده در وسعت بالا فکر می کند و سرباز در سطح دید میدان روبرویش فکر می کند تا دشمن عقب رانده شود [/quote]

این پاراگراف شما در فهوا فقط یک معنا داره و اون اینکه رهبری این نظام و نیروی مسلح و فرماندهان اون الان بدون هیچ عقلانیتی و آمادگی لازم همینطوری و روی هوا استراتژی عوض کردن به تهدید در برابر تهدید و دستور مقابله به مثل می دن و نفهمیدن و طرح نریختن و توان خودی و دشمن رو محاسبه نکردن و همینطوری رهبر یه مملکت داره حرف از بدر و خیبر می زنه.
یک خورده قبل از گفتن چیزی توجه کن برادر من از شما انتظار نداشتم گفته ها و بلغور جات برخی روشنفکرنماها رو تکرار کنی این حرفها درسته پوسته راسیونالیستی داره ولی در واقع فقط توهین به رهبری و نیرو های مسلح هست.
وقتی امام خامنه ای اومده وسط میدان و تهدید در برابر تهدید رو مطرح می کنه و وقتی حرف از بدر و خیبر می زنه جا داره ما هم پشت سر ایشون باشیم البته این منافی عقلانیت و طرحریزی نیست و ملازمه هم هستن. [/quote]

حرف من دقیقا حرف شما در ابتدای متن خودتان بود
که اول فکر می شود و بعد تصمیم گرفته می شود ولی در انتها باید با فکر عمل کرد
اما قرار نیست یک سرباز در وسعت یک فرمان فکر کند
دقیقا حرف شما را می گم
"منظور من کسانی هست که وقتی قراره شمشیر دست بگیرن و بجنگن یادشون می افته تحلیل کنن "

[quote]ین بخش رو هم به طور کل اشتباه گفتین.در بدر پیامبر پس از اطلاع از حرکت کاروان دشمن دستور توقیف اموال در ازای اموال مهاجرین در مکه رو داد و به شکلی آغاز گر پیامبر بودن اما نه به معنای جنگ طلبی بلکه به معنای ستادن حق از دست رفته مسلمانان.
در خیبر هم پیامبر دفاع پیش دستانه رو در پیش گرفتن و به طرف خیبر حرکت کردن و باز میشه گفت آغاز گر پیامبر بود امام به دلیل پیمان شکنی ها و توطئه های فراوان یهودیان.
در مورد اقتدار هم در سایه توکل و ایمان بود وگرنه در تمام جنگ های پیامبر برتری نفرات و تجهیزات با دشمن بود . [/quote]

در بدر وقتی کاروان مکه به سلامت عبور کرد جنگ تمام شده بود چرا که سپاه مکه به حمایت از کاروان آمده بود
اما فرماندهان سپاه مکه گفتند ما که تا اینجا آمده ایم و تعدادمان بیشتر است پس برویم کار مسلمانان را تمام کنیم

اما کارهای ابتکاری و تاکتیک :
استفاده از جاسوس در کاروان ها و سپاه دشمن
استفاده از ستون منظم و دسته ها و استفاده متمرکز از کمان دار ها و نیزه داران و شمشیر داران ( این قسمت در فیلم محمد رسول الله (ص) خوب نشان داده شده است)
کشیدن دشمن به زمین بدر و بستن چاه های بدر و به نوعی دشمن را نقطه ضعف قرار دادن

در مورد خیبر باید کمی بیشتر مطالعه کنم که بتونم جواب بدهم اما خیبر دقیقا حالت کویت در زمان جنگ را داشت
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام بچه ها.
همون طور که میدونید این روزها هیچ خبری از موضع گیری مقامات کشوری در مورد ورود 2 ناو هواپیمابر و ناوشکن انگل یسی نیست! خیلی عجیبه! من بشخصه امیدوارم این حرف نزدن ها به خاطر همون صحبت امیر صالحی باشه که گفت:" ما عادت نداریم حرفمان را تکرار کنیم"
ببینید اگر این ناوهای هواپیما بر و اون یکی اومند و از تنگه هرمز خیلی ریلکس هم رد شدند [color=red]بهترین مسکن یک لیوان شیر است که یک بسته مرگه موش در آن حل گشته است. خودتون را از این خفت نجات بدید[/color] :evil:
باز زمان جنگ جهانی دوم ژاپنی ها کایتن داشتند! ما چی؟
همون نسخه بالا که تجویز کردم تنها راهه!![/quote]

خفت !!!! کی ما ؟؟؟؟؟ بد نیست یکی به این کاربر بابت توهینشون به همه تذکر بده ....
مگه ما سرخودیم و رهبر نداریم که اگه آمریکا فعلا با ما جنگ رو شروع نکرده به خاطر احساس [size=24]خفت [/size] که امثال شما حس میکنید مصلحت مملکت رو قربانی احساساتمون کنیم؟
وقتی رهبری عزیز صلاح دیدند مطمئن باش قسمت اعظم ناوگان غرب غرق میشه - اینقدر احساس حقارت کردن بده - یکم اطلاعاتتون رو به روز کنید

[color=red]

مدیران حواسشان هست !

لطفا این بحث رو پی نگیرید .. و همچنین در پاسخ به این نوشته .. اسپم محسوب میشه !

00Amin
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ر بدر وقتی کاروان مکه به سلامت عبور کرد جنگ تمام شده بود چرا که سپاه مکه به حمایت از کاروان آمده بود
اما فرماندهان سپاه مکه گفتند ما که تا اینجا آمده ایم و تعدادمان بیشتر است پس برویم کار مسلمانان را تمام کنیم

اما کارهای ابتکاری و تاکتیک :
استفاده از جاسوس در کاروان ها و سپاه دشمن
استفاده از ستون منظم و دسته ها و استفاده متمرکز از کمان دار ها و نیزه داران و شمشیر داران ( این قسمت در فیلم محمد رسول الله (ص) خوب نشان داده شده است)
کشیدن دشمن به زمین بدر و بستن چاه های بدر و به نوعی دشمن را نقطه ضعف قرار دادن

در مورد خیبر باید کمی بیشتر مطالعه کنم که بتونم جواب بدهم اما خیبر دقیقا حالت کویت در زمان جنگ را داشت
[/quote]
در مورد بدر اصل بحث من این بود که جنگ به دلیل دستور پیامبر برای مصادره اموال بود نه اینکه چه اتفاقی برای کاروان افتاد.

اون موارد هم هیچکدوم ابتکار نبودن چون مسبوق به سابقه بودن.فراموش نکنیم که اعراب جنگجویانی قوی کار کشته بودن.
ابتکار یعنی کاری که سلمان در جنگ احزاب کرد که در تاریخ عرب سابقه نداشت.
در خیبر هم همینطور بود و تمام جنگ بر اساس استراتژیهای همون دوران بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من رشتم MBA بوده و کلی واحد استراتژیک پاس کردم. همون موقع بحثمون با بچه هایی که خیلی هم قیافشون به مذهبی بودن نمیخورد این بود که جدا دیدگاه آقا (به قول من!) استراتژیک هست و از مطرح کردن یه سری مباحث و نکات کلیدی اهداف استراتژیک رو دنبال میکنن.
اهداف استراتژیک معمولا جزئی نیستن. خوبه که کلی ببینیم شرایط بدر و خیبر با شرایط شعب چه تفاوتهایی داشته اما مقایسه جزئیش معمولا راه به جایی نمیبره که حالا نتیجه بگیریم که مثلا باید فلان کار رو به بمان جور انجام بدیم و به بهمان جور انجام ندیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا این اسمرو نیارید..... کشور.....چون تا اونای که من می دونم چنین جای وجود [size=24]ندارد[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.