Recommended Posts

[quote name='miniair' timestamp='1401003095' post='380536']
با سلام
به نظر من بهتره یه نگاهی به وقایع صدر اسلام داشته باشین.
در مورد آیات میشه همه چی گفت.مسئله اینجاست که اون آیه رو کجا استفاده کنیم ؟ اینکه هرکس به ما گفت بالا چشمت ابرو هست با اون آیه بسنجیمش درست نیست.
در مورد امر به معروف و نهی از منکر درست گفتی ولی گفتن حرفی که خودت بهش عمل نکنی بدتر از نگفتنش هست .
شما معنی که از توافق ، سازش ، مصالحه و ... دارین یعنی اینکه ما بیایم بگیم آقا شما هرچی گفتین ما دربست تسلیم هستیم.در صورتی که این طوری نیست.
دقیقا با تفکر شما 99 درصد مردم دنیا با ما فرق دارن.چطور ما با یک مسیحی نمیتونیم توافق داشته باشیم اما با یک بت پرست میلیاردی قرارداد ببندیم ؟
درسته شما تفکر خودتون رو دارین ولی شاید روز قیامت نظرتون عوض شد.
آمریکایی ها دارای تفکرات انحرافی هستن بخصوص اونایی که طرفدار اسرائیلن.روزی هم به خاطر این تفکرات رودرو باهشون خواهیم جنگید.اما این دلیل نمیشه ...
با این رفتار شما گفتار تبلیغات چی های اونا رو تصدیق میکنین .
اینکه ما به هرکسی برسیم اسم سازش کار و ... بدیم درست نیست.البته هیچ کس تمام اعمال و گفتار همون اشخاص رو تایید نمیکنه ولی ماهم باید در گفتارمون دقت کنیم.

امام حسن ع صلح کرد برای حفظ اسلام.
امام حسین ع جنگید و شهید شد برای حفظ اسلام.
سعی کنیم موقعیت رو درک کنیم.زمانش که برسه انشالله همراه شما در نبرد رودرو با دشمن خواهیم بود.
وقتی زمانش برسه...
مشکل ما در مقاومت نیست.مقاومت همیشه پیروز هست و خواهد بود.مشکل ما در زبانها و قلمهایی هست که یکه تازی میکنن !
با همین یک تکه گوشت داخل دهن میشه یه دنیا رو با خودتون همراه کنین.یا یه دنیا رو بر علیه خودتون.
امیدوارم منظور من واضح باشه .
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
توافق یک امر دو طرفه است و در مورد بحث هسته ای مهم نیست که ما چه انتظاری داریم مهم این است که چه عمل می شود و چه تبعاتی دارد . اتفاقا طرف ما یعنی شش کشور و در راس آنها آمریکا توافق را به معنی تسلیم می دانند . به همین دلیل هم حوزه بحث را به هسته ای محدود نکرده و موشکی و حقوق بشر و تروریسم و غیره راهم جزو توافق می دانند . با همین یک تکه گوشت داخل دهان سال 2001 را سال گفت و گوی تمدنها اعلام کردند و با همان قدرت سختی هم که دارند همان سال را تبدیل به نبرد تمدن ها کردند و دست آخر مزد ایران را با قرار دادن آن جزو محور شرارت دادند . سال 2001 اصولا خبری از بحث هسته ای هم نبود و تازه بعد از اشغال عراق بحث هسته ای ایران را گشودند . اعتماد بی جا به طرف مقابل و خوشبینی مفرط نتیجه اش مذاکرات دوساله هسته ای می شود که کار را به بازگشایی تاسیسات تعلیق شده در ابتدای دولت نهم کشاند . در مجموع دنیا نشان داده در مقابل آمریکا و متحدینش حرفی برای گفتن ندارد از یک سو 120 کشور بیانیه می دهند و فعالیت های هسته ای ایران را صلح آمیز می داند از سوی دیگر هم همان کشورهای امضا کنند به قطعنامه های علیه ایران رای مثبت می دهند . درک اینکه حالا در کدام موقعیت هستیم خیلی مهم است آیا در موقعیت شعب ابیطالبیم یا در موقعیت بدر و خیبر . البته حتی در موقعیت شعب ابیطالب هم پیامبر و یاران و خانواده اش تسلیم نشدند و صبر بر مصیبتها کردند تا نصرت الهی شامل حال ایشان شد و چقدر سخت است که گرسنگی و برهنگی و ضعیف شدن و مرگ تدریجی عزیزان خویش را در جلو چشم ببینی و کاری نتوانی انجام دهی ( سه سال گرسنگی و برهنگی در یک دره تنگ با جیره غذایی سهم هر ده نفر یک دانه خرما !!! ابوطالب و خدیجه که روزگاری از ثروتمند ترین افراد مکه بودند تمام ثروتشان را در راه تامین مایحتاج گروه اندک مسلمین در همین سه سال از دست دادند و در انتهای محاصره اقتصادی از دنیا رفتند )
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز جناب miniair

خواهش میکنم منطق تسلیم و ذلت رو به دین و قرآن نچسبونید !!!!!

از دین ترکمانچای بیرون نمیاد . خیانت رو نمیشه به اسم مصلحت اونم مصلحت دینی به خلق خدا قالب کرد و اسم و مهر خدا پائینش گذاشت

دوست عزیز شما کاملا پیداست تخصصی در این امور ندارید بنظرم بهتره استدلال لااقل از جنبه دینی نکنید

نه توان علمی شما اونقدر هست که خودتون رو تریبون دار دینی معرفی کنید و نه استدلال هاتون اندک ربطی به اون چیزی دارن که می خواهید اثباتش کنید ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بسیار عزیز
راهبرد ایالات متحده در قبال برنامه هسته ای ایران را می توان در سه مدل تشریح کرد :
1- مدل لیبی : جمع اوری تمام تجهیزات تا فونداسیون ساختمانهای سازمان انرژی اتمی و ارسال انها به ایالات متحده
2- مدل کره شمالی : وادار کردن ایران به دست زدن به یک عمل نابخردانه مثل کره شمالی برای تولید و آزمایش بمب هسته ای و در نهایت منزوی کردن ایران به مانند این کشور ( البته از حق نگذریم من یک[color=#ff0000] کوچولو[/color] طرفدار این کار هستم یعنی تولید و آزمایش - فقط یک ذره )
3- مدل جمهوری اسلامی : ادامه فعالیت صلح آمیز و با تاکید بر وجود حق غنی سازی تا درصد مورد نیاز ( 5 درصد ، 20 درصد و حتی 95 درصد ) علیرغم تمام فشارها و تحریم ها و درعین حال انجام مذاکرات

ایالات متحده از سال 1381 دو راه اول را در پیش گرفت ، اما موفق نشد ، بنابراین مجبور شد از سال 1385 بطور مستقیم و جدی وارد مذاکرات شود و سعی کرد تا با استفاده از حربه مذاکره و همزمان اعمال تحریم های بیشتر بصورت تدریجی ایران را وادار به انجام مدل اول نماید .
در طول دولت اول و دوم دکتر احمدی نژاد ، علیرغم وجود نواقص ، آمریکایی ها متوجه شدند که بحث هسته ای تبدیل به غرور اصلی ایرانی ها شده ، بنابراین سعی نمود با نشان دادن بعضی چراغ سبزها ( مثل کاهش تحریم فروش قطعات هواپیما و ...) موضع سرسختانه ما را نرم کند .
البته بنده تمامی و یا نحوه مذاکرات دولت جدید را تایید نمی کنم ، هرچند در این زمینه صرفا" زمان تعیین کننده نتیجه بخشی و یا عدم نتیجه بخشی مذاکرات است . اما تیم مذاکره کننده باید دقت کند تا قراردادی شبیه ترکمنچای تکرار نشود ، چون امضا کنندگان قراردادهای ترکمنچای و گلستان ، لعنت همیشگی مردم ایران زمین را پشت سر خودشون دارند .
با اینکه بنده به موفقیت و صداقت طرف غربی در این مذاکرات اطمینان ندارم ولی بر اساس فرموده رهبری ، باید از این تیم ، علیرغم تمامی اشکالات وارده به آن حمایت کرد.

در مورد اسراییل هم باید گفت ، این رژیم دشمن اصلی ما در منطقه بشمار می ره و باید مواظب بود . ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1401004839' post='380541']
دوست عزیز جناب miniair

خواهش میکنم منطق تسلیم و ذلت رو به دین و قرآن نچسبونید !!!!!

از دین ترکمانچای بیرون نمیاد . خیانت رو نمیشه به اسم مصلحت اونم مصلحت دینی به خلق خدا قالب کرد و اسم و مهر خدا پائینش گذاشت

دوست عزیز شما کاملا پیداست تخصصی در این امور ندارید بنظرم بهتره استدلال لااقل از جنبه دینی نکنید

نه توان علمی شما اونقدر هست که خودتون رو تریبون دار دینی معرفی کنید و نه استدلال هاتون اندک ربطی به اون چیزی دارن که می خواهید اثباتش کنید
[/quote]
با عرض سلام
اگه این طوری فکر میکنید بنده حرفی ندارم.

[quote name='zed' timestamp='1401004321' post='380539']
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
توافق یک امر دو طرفه است و در مورد بحث هسته ای مهم نیست که ما چه انتظاری داریم مهم این است که چه عمل می شود و چه تبعاتی دارد . اتفاقا طرف ما یعنی شش کشور و در راس آنها آمریکا توافق را به معنی تسلیم می دانند . به همین دلیل هم حوزه بحث را به هسته ای محدود نکرده و موشکی و حقوق بشر و تروریسم و غیره راهم جزو توافق می دانند . با همین یک تکه گوشت داخل دهان سال 2001 را سال گفت و گوی تمدنها اعلام کردند و با همان قدرت سختی هم که دارند همان سال را تبدیل به نبرد تمدن ها کردند و دست آخر مزد ایران را با قرار دادن آن جزو محور شرارت دادند . سال 2001 اصولا خبری از بحث هسته ای هم نبود و تازه بعد از اشغال عراق بحث هسته ای ایران را گشودند . اعتماد بی جا به طرف مقابل و خوشبینی مفرط نتیجه اش مذاکرات دوساله هسته ای می شود که کار را به بازگشایی تاسیسات تعلیق شده در ابتدای دولت نهم کشاند . در مجموع دنیا نشان داده در مقابل آمریکا و متحدینش حرفی برای گفتن ندارد از یک سو 120 کشور بیانیه می دهند و فعالیت های هسته ای ایران را صلح آمیز می داند از سوی دیگر هم همان کشورهای امضا کنند به قطعنامه های علیه ایران رای مثبت می دهند . درک اینکه حالا در کدام موقعیت هستیم خیلی مهم است آیا در موقعیت شعب ابیطالبیم یا در موقعیت بدر و خیبر . البته حتی در موقعیت شعب ابیطالب هم پیامبر و یاران و خانواده اش تسلیم نشدند و صبر بر مصیبتها کردند تا نصرت الهی شامل حال ایشان شد و چقدر سخت است که گرسنگی و برهنگی و ضعیف شدن و مرگ تدریجی عزیزان خویش را در جلو چشم ببینی و کاری نتوانی انجام دهی ( سه سال گرسنگی و برهنگی در یک دره تنگ با جیره غذایی سهم هر ده نفر یک دانه خرما !!! ابوطالب و خدیجه که روزگاری از ثروتمند ترین افراد مکه بودند تمام ثروتشان را در راه تامین مایحتاج گروه اندک مسلمین در همین سه سال از دست دادند و در انتهای محاصره اقتصادی از دنیا رفتند )
[/quote]
درست شما منظور من رو متوجه نشدید ولی مهم نیست.
من دیگه به این بحث ادامه نمیدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام
به نظر من بهتره یه نگاهی به وقایع صدر اسلام داشته باشین.[/quote]
و علیکم سلام قربان
پیشنهاد عالی هست مورد به مورد شما اشاره بفرمائید تا بررسی کنیم.

[quote]در مورد آیات میشه همه چی گفت.مسئله اینجاست که اون آیه رو کجا استفاده کنیم ؟ اینکه هرکس به ما گفت بالا چشمت ابرو هست با اون آیه بسنجیمش درست نیست.[/quote]
این موضوع همون تفسیر و در فلسفه غرب جدید هرمنوتیک و سنت تفسیر هست ولی اشکالی نداره بازم اگر جایی مشکل دارید بفرمائید تا ما هم وارد بحث بشیم. ولی درتس نیست به طرف مقابل بگیم تو داری منویات خودت رو میزاری جای قران که این یعنی راه رو برای تفسیر شخصی فراهم می کنیم.
[quote]در مورد امر به معروف و نهی از منکر درست گفتی ولی گفتن حرفی که خودت بهش عمل نکنی بدتر از نگفتنش هست .[/quote]
توضیح لازم رو ارائه کردم هر چند فقط مثالی بود از اینکه مثلا اگر در جامعه قتل هست و ما بگیم خوب قتل هست پس ما هم قتل بکنیم و یا در برابرش سکوت کنیم نه ربطی ندارن به هم. بهتر و بدتر بودن گفتن و نگفتنش هم نظر شماست و نظر من شما ملاک نیست باید دید نظر شارع مقدس چیه که برعکس نظر شماست.

[quote]شما معنی که از توافق ، سازش ، مصالحه و ... دارین یعنی اینکه ما بیایم بگیم آقا شما هرچی گفتین ما دربست تسلیم هستیم.در صورتی که این طوری نیست.[/quote]
نه برادر من مگر ما نهیلیست هستیم ویا می خوایم الفاظ رو از معنای خودشون تهی کنیم در این صورت اصلا من و شما نمی تونیم با هم حرف بزنیم چون من منظروم از آب آبه و یکی ممکنه منظورش خط کش باشه در اون صورت زان معنی نداره.
تعاریف کلمات مشخص هست و معنای تاویلی و اصطلاحی و.... هم کاملا تعریف شده هست و لازم و ما نمی تونیم در اونها تغییری ایجاد کنیم. اما در علوم انسانی بخصوص علوم اجتماعی میگن وقتی شما مبحثی باز می کنید ابتدا باید کلمات کلیدی خودتون رو تعریف و مراد از اون رو بگید تا مخاطب نوشته شما اون رو بفهمه.
خوب شما هنوز هیچی نشده و بنده هیچ تعریفی ندادم می فرمائید: "یعنی اینکه ما بیایم بگیم آقا شما هرچی گفتین ما دربست تسلیم هستیم" بحثی کم بنیه هست از نظر منطقی در حالی کهب نده می گم شما مرادت از کلمات رو بگو تا ما هم بریم برای شما سند و مدرک و .... بیاریم که معنی چی هست و عواقب و... چی هست.

[quote]دقیقا با تفکر شما 99 درصد مردم دنیا با ما فرق دارن.چطور ما با یک مسیحی نمیتونیم توافق داشته باشیم اما با یک بت پرست میلیاردی قرارداد ببندیم ؟[/quote]
کجای دین اسلام مراوده اقتصادی رو منع کردن؟؟
بعد هم بله ما با 99.99 درصد دنیا هم فرق داشته باشیم بالاخره این فرق بر اساس بنیادهای فکری و نظری هست دیگه. صرف استناد به اینکه قلیل هستیم که دلیل بر اشتباه ما نیست هست؟ فرق تفکر اسلامی و دینی با تفکر سکولار عرفی نگر در همین هست.

[quote]درسته شما تفکر خودتون رو دارین ولی شاید روز قیامت نظرتون عوض شد.[/quote]روز قیامت هر کسی رو توی قبر خودش می زارن عزیزم یعنی من باید جوابگوی اون باشم در ضمن اونجا بر اساس چیزهایی که خدا برای من نفرستاده من رو ماخذه نمی کنن چون در این صورت بی معنی هست عقاب و ثواب بلکه باید خدا برای من وضعیت رو روشن کرده باشه نبی و امام و مفسر فرستاده باشه کتاب و تفسیر و.... فرستاده باشه بعد همون رو ملاک قرار بده و بگه بر اساس اینها تو اشتباه کردی باید چوب تو آستینت کنیم.
خوب بنده دارم اشتباه می کنم بسم الله شما بفرمائید کجا تا اصلاحش کنیم.
[quote]

آمریکایی ها دارای تفکرات انحرافی هستن بخصوص اونایی که طرفدار اسرائیلن.روزی هم به خاطر این تفکرات رودرو باهشون خواهیم جنگید.اما این دلیل نمیشه ...
با این رفتار شما گفتار تبلیغات چی های اونا رو تصدیق میکنین .
[/quote]
گل پسر چی دلیل نمیشه؟؟
ما باید راه درست و صراط حق رو بشناسیم بعد بر اساس همون اقدام کنیم تائید و تکذیب اونها پشیزی نباید برای ما مهم باشه چون کلا نمیشه اونها رو هیچ وقت راضی کرد هیچ وقت هیچوقت.... مگر مثل اونها و یکی از خودشون بشی.
ما مامور به وظیفه و تکلفیم اونم بر اساس حقوق الهی نه مامور به راضی کردن زید و امر و ....
[quote]اینکه ما به هرکسی برسیم اسم سازش کار و ... بدیم درست نیست.البته هیچ کس تمام اعمال و گفتار همون اشخاص رو تایید نمیکنه ولی ماهم باید در گفتارمون دقت کنیم.[/quote]
ما نیت افراد رو نمی دونیم و گفتار هم مهم نیست ملاک عمل هست. وقتی به کسی میگن تو نفهمی باید اون مصادیق نفهمی رو اثبات کرد و یا وقتی میگن فلانی مودب هست باید مصادیقش رو بگیم.
الان همملاک همین هست اینکه فرد در زبان بگه من طرفدار اسلام و نبی خدا و سالام ناب و... هستم که ملاک نیست خوب ابوسفیان هم همین حرف ها رو می زد معاویه هم می زد.ولی واقعا مسلمان ناب و و....بود.

[quote]
امام حسن ع صلح کرد برای حفظ اسلام.
امام حسین ع جنگید و شهید شد برای حفظ اسلام.
سعی کنیم موقعیت رو درک کنیم.زمانش که برسه انشالله همراه شما در نبرد رودرو با دشمن خواهیم بود.
وقتی زمانش برسه...[/quote]
امروز حفظ اسلام کنار نیامدن با بنیادهایی حاکمی هست که دقیقا ضد اسلام هستند. و اگر این سازش صورت بگیره اسلام برای همیشه نابود میشه چون دیگه کسی که پرچم دارش باشه نمی مونه و ما هم میشیم یکی مثل همون ها حالا ممکنه حتی آمریکا هر چی داره منتقل کنه ایران و ایران بشه ابرقدرت ولی دیگه اهمیتی نداره اونی که بایا می شده شده.

درک موقعیت با امام هست و زمان رزم و غیر رزم هم با خودش رهبر انقلاب امروز در دیدار نمایندگان مجلس: "نظام اسلامی با مبارزه بوجود آمد و پایدار ماند. کار من و شما ادامه مبارزه است. باید مراقب باشیم در همه عرضه ها در اقتصاد و سیاستگذاری و مذاکره [b]همه در حال مبارزه ایم"[/b].4خرداد 93
هاتف از غیب خبر آورد

[quote]
مشکل ما در مقاومت نیست.مقاومت همیشه پیروز هست و خواهد بود.مشکل ما در زبانها و قلمهایی هست که یکه تازی میکنن !
با همین یک تکه گوشت داخل دهن میشه یه دنیا رو با خودتون همراه کنین.یا یه دنیا رو بر علیه خودتون.[/quote]
اجرای امر خدا به وسیله و اسباب هست و یکی از اون اسباب ها خود ماها هستیم. خدا بی واسطه کاری نمی کنه و اگر من و شما لایق نباشیم به درک قوم و دیگه و گروه دیگه ای که دین خدا رو اجرا کنن.
مشکل ما در عدم قبول حرف حق هست وگرنه قلم های یکه تاز همون هایی هستن که جامعه رو خفقان می کشن و حتی حاضر به شنیدن حرف حق عده ای نیست.

این تکه گوشت داخل دهان فقط باید کلام حق رو بگه و له و علیه خلق الله ملاک نیست. گفتن حق دافعه داره اینقدر که نوح پر یک کشتی و ابراهیم بی یار می مونه.

امیدوارم مسئله روشن شده باشه
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]به نام خدا[/size]
سلام.

ربطی به موضوع نداره ، ولی در راستای شفاف تر شدن اوضاع ، بیانش واجبه! خیلی سعی کردم نگما، ولی بازم نشد!
به طرف میگی تخم شتر مرغ چی چیه؟! میاد برات نحوه ی زایش و تولید مثل خفاش شرح میده!!! حالا ربطش چیه؟! لابد ، چون دو تاشون پرنده هستند!!! :)
خدا یه صبر یه هممون بده! :straight:

در پناه حق. :16:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/406802/%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86"]تعیین جایزه برای دستگیری مهندس موشکی ایران![/url]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]یک رسانه آمریکایی از تلاش‌های این کشور برای دستگیری فردی که بنابر ادعای مقامات قضایی این کشور پدر موشکی ایران است، خبر داد.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به‌گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «دیلی بیست» در گزارشی نوشت: درحالی‌که ایران و غرب در حال از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای هستند، یک مهندس چینی که به ایران در زمینه ساخت موشکی‌های قاره پیما کمک کرده تحت تعقیب است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]بنابراین گزارش، مقامات آمریکایی برای یافتن او جایزه 5 میلیون دلاری تعیین کرده‌اند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]«لی‌فانگ‌وی»، مهندس چینی با نام مستعار «کارل لی» می‌باشد و آمریکا برای سر وی جایزه 5 میلیارد دلاری تعیین کرده است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]اتهام این مهندس چینی داد و ستد با ایران با وجود منع جهانی در این زمینه می‌باشد. این چینی ظاهرا در سال 2011 در نیویورک به فعالیت مشغول بوده و نام او در سال 2013 در بین 119 فرد و شرکت متهم به همکاری با ایران قرار داشته است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به نوشته این روزنامه آمریکایی، مقامات قضایی این کشور مدعی شده‌اند که وی بانی اصلی تقویت توان مهندسی ایران در زمینه ساخت موشک‌های قاره پیما است .[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]البته دولت چین در ماه آویل سال جاری (فرودین) با این ادعای آمریکا مخالفت کرد.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]«لی» نیز در سال 2013 در گفتگو با خبرگزاری انگلیسی رویترز اعلام داشت که خلاف قوانین آمریکا عمل نکرده است و از ایران نیز دستوری نمی‌گیرد.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]گفتنی است ، به‌نظر می‌رسد این رسانه آمریکایی سعی کرده است در آستانه مذاکرات هسته‌ای ایران ، به بزرگ نمایی تهدید موشکی جمهوری اسلامی بپردازد.[/size][/font][/color]
http://www.tabnak.ir/fa/news/406802/%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیچاره خلبانه :(

بیچاره پول مالیات مردم اسپانیا که تویه بحران مالی صرف این اشغالا میشه ....
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همیشه برام سواله چرا تو هواپیماهای مدرن خلبان اجکت نمی کنه می دونم که خیلی از خلبانها تا حد مرگ تلاش می کنن هواپیماشون رو نجات بدن ولی به نظرم بازم می تونن اجکت کنن نمی دونم شاید سیستم اجکت کار نمی کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث نقص فنی نیست عدم ایجکت.

دلایل زیادی داره مثل هول شدن خلبان و استرس!
بیشتر مواقع هم خلبان فرصت نمیکنه ایجکت کنه!
یا حتی وضعیت نا مناسب برای ایجکت.مثلا هواپیما به صورت وارونه داره به سمت زمین میره(فرامین قفل شده یا هزار سناریو دیگه!),طبیعتا نمیشه اینجوری ایجکت کرد واسه همین خلبان تا بیاد هواپیمارو صاف کنه(که عموما نمیشه)دیگه فاصله کم شده و ثانیه هایی معدود تا برخورد!ایجکت هم پر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]سقوط ایلوشین ارتش اوکراین با 49 کشته[/size]

[size=5][size=4]منابع اوکراینی از کشته شدن چهل و نه تن از نیروهای نظامی این کشور خبر دادند. وزارت دفاع اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد جدایی طلبان به هواپیمای ایل-76 نیروی هوایی اوکراین که در آستانه نشستن در فرودگاه لوگانسک بود، تیراندازی کردند. وزارت دفاع اوکراین این هواپیما حامل نیرو و تجهیزات بود.
لوگانسک مرکز یکی از دو منطقه شرق اوکراین است که در معرض جدایی‌طلبان هوادار روسیه قرار دارد. آنها خواستار استقلال این منطقه هستند.
ارتش غرب گرای اوکراین از دو ماه پیش عملیاتی ضد تروریستی در شرق اوکراین آغاز کرده که تاکنون دست‌کم 270 کشته بر جا گذاشته است.[/size][/size]

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/317829/سقوط-ایلوشین-ارتش-اوکراین-با-49-کشته"]منبع[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.