Crash

ACV- خودرو دوزیست جدید سپاه تفنگداران نیروی دریایی آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

پس از انتخاب خودروی زره پوش ACV  به عنوان زره پوش رسمی دوزیست  تفنگداران نیروی دریایی امریکا سرانجام این نیرو برجک مورد نظر خود را از بین گزینه های مختلف انتخاب کرد. برجک MCT-30  محصول شرکت نروژی  kongsberg به عنوان یک ارایش تسلیحاتی کنترل از دور ومدلاور شناخته میشود.سلاح اصلی این برجک یک توپ 30 ملم XM813 مارک 44 میباشد که به دلیل  طراحی یک تثبیت کننده جدید از دقت اتش خوبی برخوردار است.گفته شده است این توپ قابلیت هدف قرار دان یک هدف 2در 2 متری را از فاصله 3 کیلومتری دارد. این توپ به طور معمول از مهمات خانواده Orbital ATK استفاده میکند همچنین قادر به استفاده از مهمات انفجار در هوا Mk310 نیز برای ان قابل تصور است.در کنار این توپ یک تیربار 7.62 ملم برای اتش در مسافت نزدیک نیز بر روی این برجک نصب شده است .مدولار بودن این برجک به کاربر این اجازه را میدهد که بر حسب نیاز سایت مورد نیاز خود را بر روی ان نصب کند به طور مثال موشک ضد زره امریکایی جاولین  نیز یکی از گزینه های در نظر گرفته برای ان است که در تعداد یک تیر  قابل شلیک از این برجک میباشد.سطح حفاظتی این برجک  STANAG 4569 میباشد که قابیلت نصب صفحات ماژولار در جلوی برجک نیز برای ان فراهم میسازد.از دیگر  تجهیزات نصب شده بر این برجک 2 مجموعه 4 تیوپی نارنجک دودزا میباشد و  یک دوربین برای استفاده در روز و همچنین یک دوربین حرارتی و فاصله یاب لیزری نیز برای ان طراحی شده است.

KONGSBERG-PROTECTOR-MCT-30-Protector-Med

 

  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

معرفی زیر سیستم های پیشنهادی BAE Systems برای خودروی دوزیست SuperAV 

IMG_20201031_094540.jpg

شرکت  BAE Systems به تازگی تصویری از خودروی دوزیست SuperAV  را منتشر کرده است که به شکل ویژه ای به تجهیزات رزمی و شناسایی مجهز است. البته به نظر نمی رسد این نمونه عملیاتی باشد و فقط شرکت BAE Systems میخواهد قابلیت خودروی دوزیست SuperAV  در هماهنگی با سیستم های مدرن رزمی و شناسایی جهت بازاریابی را نشان دهد. در حقیقت تجهیز خودروهای رزمی در میدان نبرد کنونی و آینده به طیف گسترده ای از سنسورها و زیر سیستم ها  برای بقا و انجام ماموریت به خاطر تغییر شکل میدان نبرد ضروری است. تفنگداران نیروی دریایی آمریکا  در حال حاضر از مشتریان خودروی دوزیست SuperAV هستند که میتواند این زیر سیستم ها برای انها  جذاب باشد. در ادامه به بررسی برخی از این زیر سیستم های میپردازیم:

 

36ieh3agodw51.jpg

زیر سیستم های نصب شده بر روی خودروی دوزیست SuperAV

 

1) سیستم اقدام متقابل TERRA RAVEN : این سیستم اقدام مقابل ساخت خود شرکت BAE Systems می باشد. سیستم اقدام متقابل TERRA RAVEN به شکل ماژولار طراحی شده است که میتواند بر روی طیف گسترده ای از خودروهای زرهی نصب شود. این سیستم اقدام متقابل مبتنی بر لیزر  قابلیت شناسایی تهدیداتی مانند موشکهای ضد زره و غیر فعال کردن آنها به شکل پوشش 360 درجه ای را دارد.

IVPS_infographic.jpg

سیستم اقدام متقابل TERRA RAVEN

 

2) برجک رزمی بدون سرنشین MCT : به نظر میرسد یکی از تسلیحات اصلی خودروی دوزیست  تفنگداران نیروی دریایی آمریکا SuperAV  برجک رزمی MCT مسلح به توپ های 30 م.م MK44 و مسلسل هم محور 7.62 م.م باشد. علاوه بر این این مدل برجک مجهز به موشکهای هدایت شونده ضد زره جاولین نیز میباشد.

fdshdfh.jpg

برجک رزمی بدون سرنشین MCT

 

3) راکت انداز هدایت لیزری LAND-LGR4 : علاوه بر موشکهای جاولین بر روی برجک  MCT  یک سیستم راکتی نیز نصب بود. سیستم راکت هدایت لیزری   LAND-LGR4 ساخت شرکت دفاعی Arnold یک سیستم راکتی سبک وزن برای خودروهای زرهی است که به آنها قابلیت شلیک ازران و دقیق را میدهد. این راکت انداز میتواند راکتهای 70 م.م هدایت لیزری را با حداکثر برد 8 کیلومتر شلیک نماید. برد موثر این راکت انداز 6 کیلومتر می باشد. هر پرتابگر این مدل میتواند 4 راکت را در خود جای دهد.

Fletcher-1.png

راکت انداز هدایت لیزری LAND-LGR4

 

4) سامانه پدافندی برد کوتاه : سامانه پدافندی برد کوتاه نصب شده بر این خودرو SuperAV  دارای دو بخش مجزا است:

    1) سیستم تسلیحات لیزری کم جحم CLWS: این سیستم تسلیحات لیزری ساخت شرکت بوئینگ است که با قدرت 5 کیلوواتی  می تواند یک سلاح ارزان قیمت و موثر خصوصا برای نابودی پهپاد ها و ریز پهپادها برای خودروهای زرهی در میدان نبرد باشد.

gfjfgj~0.jpg

سیستم تسلیحات لیزری کم جحم بوئینگ

 

   2) رادار نظارت RPS-42 : این رادار نظارت هوایی در باند اس،  حالت جامد و رادار دیجیتالی است. این رادار می تواند جنگنده ها ، هلی کوپترها ، پهپادها ، هواپیماهای ترابری و غیره را در محدوده تاکتیکی شناسایی ، طبقه بندی و ردیابی کند. به علت پوشش نیم کره این رادر برای ایجاد پوشش 360 درجه ای 4 عدد از این رادارها بر روی خودرو نصب شده است. حداکثر برد این رادار 50 کیلومتر و برای اهداف کوچک مانند ریز پهپادها 3/5 کیلومتر میباشد.

mh_m42.jpg

رادار نظارت RPS-42

 

5) سیستم نظارت چند طیفی کم حجم برد بلند TacFLIR 280-HD: این سیستم نظارتی ساخت شرکت FLIR یک سیستم تصویربرداری زمینی  برای شناسایی و ردیابی قاچاقچیان ، تروریست ها یا هر تهدید دیگری در  روز/شب و در  زمین های ناهموار  است. این سیستم نظارتی میتواند جزئیات لازم برای شناسایی ، ردیابی و ارزیابی تهدیدهای دوربرد را  انجام دهد. در این نمونه سیستم نظارتی برای افزایش برد و دید بهتر سیستم نظارتی بر روی یک پایه تلسکوپی نصب شده است.

 

tacflir-280-hd-frt.png

سیستم نظارت چند طیفی کم حجم برد بلند TacFLIR 280-HD

 

  • Like 1
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.