Recommended Posts

حمله گسترده به یه گروه 400هزار نفری تبعات خیلی زیادی داره از اقتصادی تا سیاسی مگه شوخی هستش راه اندازی یه جنگ گسترده تو منطقه ترکیه به یه گروه تروریست چریکی کوچیک حمله مقطعی و محدود کرد این همه تبعات داشت حالا یه جنگ توی منطقه راه بندازه که ...... در ضمن تا اون جا که من خبر دارم این گروه 2000 دستگاه تانک ونفر بر داره پدافند هم داره موشکهای زمین به هوای پیش رفته هم داره یه چند تایی جنگنده هم داره توپ و راکت انداز هم داره تجهیزات ضد تانک پیش رفته ای هم داره به نظر من بهترین راه بر طرف کردن مشکلات طبقاتی هستش هر چند واسه این کار خیلی دیره و این کار هزینه خیلی زیادی واسه ترکیه داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله گسترده به یه گروه 400هزار نفری تبعات خیلی زیادی داره از اقتصادی تا سیاسی
مگه شوخی هستش راه اندازی یه جنگ گسترده تو منطقه
ترکیه به یه گروه تروریست چریکی کوچیک حمله مقطعی و محدود کرد این همه تبعات داشت حالا یه جنگ توی منطقه راه بندازه که ......

در ضمن تا اون جا که من خبر دارم این گروه 2000 دستگاه تانک ونفر بر داره پدافند هم داره موشکهای زمین به هوای پیش رفته هم داره یه چند تایی جنگنده هم داره توپ و راکت انداز هم داره تجهیزات ضد تانک پیش رفته ای هم داره

به نظر من بهترین راه بر طرف کردن مشکلات طبقاتی هستش
هر چند واسه این کار خیلی دیره و این کار هزینه خیلی زیادی واسه ترکیه داره

موشک های زمین به هوای پیشرفته نداره دوست عزیز! کی تانک می خواد استفاده کنه که اونا ضد تانک استفاده کنند! :oops: به قول شما! چنین گروه تا دندان مسلحی! کوچک نیست! و جنگ با این گروه مساله ای مهم است! جنگنده هاش هم حتما مربوط به جنگ جهانی اولن؟! :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اون جا که من خبر دارم سر فروش موشکهای زمین به هوا از طرف اسرائیل به شمال عراق یه جنجال سیاسی به پا شد این قضیه فروش موشکهای زمین به هوا رو هم تا اون جا که یادمه سازمان اطلاعات فرانسه لو داد هواپیماها رو هم تو جنگ آخر آمریکا و عراق به دست آوردن ( پایگاه هواییه عراق رو تو کرکوک گرفتن و هواپیماها رو به غنیمت بردن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اون جا که من خبر دارم سر فروش موشکهای زمین به هوا از طرف اسرائیل به شمال عراق یه جنجال سیاسی به پا شد
این قضیه فروش موشکهای زمین به هوا رو هم تا اون جا که یادمه سازمان اطلاعات فرانسه لو داد

هواپیماها رو هم تو جنگ آخر آمریکا و عراق به دست آوردن ( پایگاه هواییه عراق رو تو کرکوک گرفتن
و هواپیماها رو به غنیمت بردن)

دوست عزیز نمونه های آمریکایی پدافند آمریکایی هم مشکل دارند! چه برسه به اسرائیلی! هاوک هم داده باشه احتمالا از مدل های قدیمی است! (100 در صد!). و بعدش هم اولا هواپیماهای عراقی از همون اول هم مشکل داشتند! بعد از حمله ای که ایران به پایگاه کرکوک در زمان جنگ تحمیلی کرد عراق جنگنده خوبی در اونجا نگه داری نمی کرد! (هرچند که در کل نداشت چیز خوبی!). ولی به نظر شما هرکس نشست پشت جنگنده خلبان می شه؟! :oops: حالا من درپیت بودن جنگنده ها رو در نظر نمی گیرم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خواهشا شایعه پراکنی نکنید. پ ک ک نه 400 هزار عضو دارد نه 2000 تانک! معقول حرف بزنید که بهتون نخندند. بهترین راه نابود کردن این گروه استفاده از روش تفرقه افکنی است. باید بین سران این گروه تفرقه ایجاد کرد تا گروه به چندین بخش کوچک تقسیم شود. در اینصورت با دستگیری سران هر گروهک کل آنها نابود میشود و نیروهای پائین دستی توانایی اتحاد مجدد با یکدیگر را نخواهند داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اون جا که من خبر دارم سر فروش موشکهای زمین به هوا از طرف اسرائیل به شمال عراق یه جنجال سیاسی به پا شد
این قضیه فروش موشکهای زمین به هوا رو هم تا اون جا که یادمه سازمان اطلاعات فرانسه لو داد

هواپیماها رو هم تو جنگ آخر آمریکا و عراق به دست آوردن ( پایگاه هواییه عراق رو تو کرکوک گرفتن
و هواپیماها رو به غنیمت بردن)

دوست عزیز نمونه های آمریکایی پدافند آمریکایی هم مشکل دارند! چه برسه به اسرائیلی! هاوک هم داده باشه احتمالا از مدل های قدیمی است! (100 در صد!). و بعدش هم اولا هواپیماهای عراقی از همون اول هم مشکل داشتند! بعد از حمله ای که ایران به پایگاه کرکوک در زمان جنگ تحمیلی کرد عراق جنگنده خوبی در اونجا نگه داری نمی کرد! (هرچند که در کل نداشت چیز خوبی!). ولی به نظر شما هرکس نشست پشت جنگنده خلبان می شه؟! :oops: حالا من درپیت بودن جنگنده ها رو در نظر نمی گیرم!

در زمان جنگ تحمیلی عراق نيروي هوايي ضعيفي نداشت. :oops:
عراق داراي بهترين هواپيماهاي شرقي و همينطور ميراژ بود.برتري هوايي ايران در زمان جنگ تحمیلی به دو سه دليل ديگه بود نه بدليل خوب نبودن هواپيما هاي عراق . (درسته هواپيماها و خلبانها .همافرا و... ي ايران اما حرف نداشت )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز هواپیماهای عراق غیر از اون میراژ 2000 همشون نسل سوم بودن! که اومده بودن با یک اف-14 نسل چهارم بجنگند! :oops: البته من اصلا برتر بودن خلبان های ایران رو نفی نمی کنم! با بودجه دو میلیونی برای هر همافر! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ترکیه چقدر لفتش می ده اگر ترکیه از پس یک گروه به نام پ.ک.ک بر نیاد که اصلا بدرد هیچی نمی خوره . باهاتون شرط می بندم اگر یک همچین عملیاتی دست ایران بود تا حالا صد سال بود که تموم شده بود ./ :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول جواب سعید رو میدم سعید جان کسی نگفت پ ک ک 400 هزار عضو داره پ ک ک خودش مدعی هست7000 تا عضو داره سازمانهای بین المللی میگن 5000 هزار تا دارن ترکیه میگه 3000 تا عضو دارن و نه تانک دارن نه تجهیزات دیگه ای ------------------------------------------------------------------------------- ما در مورد منطقه خود مختار شمال عراق بحث میکردیم که ارتش 400 هزار نفری داره و وقتی بحث بین دولت ها داغ بود سر این که ترکیه حمله زمینی گسترده به پ ک ک بکنه این حکومت گفت اگه نیروهای ترک به صورت گسترده وارد خاک ما بشن باهاشون درگیر میشیم بعد از اون ترکیه قضیه نبرد زمینی رو منتفی کرد و شروع به بمب باران های هوایی پ ک ک کرد -------------------------------------------------------------------------------- اگه شما خبر داشته باشید تو عالم سیاست کسی که دشمنی داشته باشه هزینه و فایده نابودی یا درگیر شدن با اون دشمن رو میکنه بعد شروع به درگیری با دشمن میکنه نه حتما به صورت نظامی شاید سیاسی و هزاران روش دیگه کلی و جزئی که وجود داره --------------------------------------------------------------------------------- در مورد تجهیزات حکومت شمال عراق این بحث ها مسخره هست در کل یکم که فک کنید میبینید منطقه ای که ماهی حدود 400 دلار به 400هزار نیرو داره حقوق میده 35 میلیارد دلار پروژه داره توش اجرا میشه به کرکوک چشم داره و داره به منطقه خودش اضافش میکنه(کرکوک یکی از ذخایر فوق عظیم شناخته شده دنیا هست که میگن 150 سال بعد تموم شدن نفت دنیا نفت داره) حتما اون قدر برد سیاسی داره که از چهار تا دولت تجهیزات نظامی و آموزش نظامی بخره و چهار تا قاچاقچی اسلحه رو دور خودش جم کنه (هر چند به صورت تقریبا رسمی داره از آمریکا اسلحه میخره ) ---------------------------------------------------------------------------------- در مورد این حکومت هم ناراحت نباشید چندین دولت منطقه دشمن این حکومت هستن و هر وقت بتونن پدرش رو در میارن و ترکیه هم خودش بهتر تواناییهاشو میشناسه تا حالا که حمله نکرده وقتی این توانایی رو در خودش دید که حمله کنه حتما حمله میکنه ----------------------------------------------------------------------------------

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله به گروه پ.ک.ک رو باید آمریکا انجام می داد نه ترکیه اصلا ترکیه که به خاک عراق نیومده این آمریکا هست که اومده تا به قول خودشون امنیت رو در عراق برقرار کنند . اگر من جای رئاسا و فرماندهان ترک بودم این عملیات رو با آمریکا انجام می دادم که هم زود تر و هم بهتر و با استفاده از تکنولوژی آمریکا انجام می دادم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز هواپیماهای عراق غیر از اون میراژ 2000 همشون نسل سوم بودن! که اومده بودن با یک اف-14 نسل چهارم بجنگند! :oops: البته من اصلا برتر بودن خلبان های ایران رو نفی نمی کنم! با بودجه دو میلیونی برای هر همافر! :oops:

منظورت در مورد همافرها را نفهميدم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله به گروه پ.ک.ک رو باید آمریکا انجام می داد نه ترکیه اصلا ترکیه که به خاک عراق نیومده این آمریکا هست که اومده تا به قول خودشون امنیت رو در عراق برقرار کنند .

اگر من جای رئاسا و فرماندهان ترک بودم این عملیات رو با آمریکا انجام می دادم که هم زود تر و هم بهتر و با استفاده از تکنولوژی آمریکا انجام می دادم .

البته شما باید در نظر داشته باشید که شاید خود آمریکا تمایل واسه یه عملیات گسترده علیه پ ک ک نداشته باشه
این مسائل اکثرا سیاسی هستش
راستی تو اون عملیات که خیلی صدا کرد و چند وقت پیش انجام شد ( حدود چهار ساعت با استفاده از 50 هواپیمای ترک به پ ک ک حمله شد )
فک کنم که اطلاعات از جانب آمریکا بوده و حمله از جانب ترکیه
البته کامل نمیدونم قضیه چی بود
ولی فک کنم ترکیه گفت که تو این عملیات 275 تا از اعضای پ ک ک رو کشته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب حکومت خود مختار کردها هم چنین نیرو و تجهیزاتی ندارد. :oops: منبع شما چیست؟ راه نابودی این گروه رو که گفتم باید بین سران آنها تفرقه انداخت. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته تفرقه انداختنم یه راهی هست و تو این زمینه زیاد کار شده چندین بار برخی از کله گنده ها ترور شدن بعضی ها هم دستگیر شدن ولی گروه هنوز سر پاست ------------------------------------------------------------------------ در مورد منبع منظورتون رو متوجه نمیشم اگه منظورتون اون 400 هزار نفر هستش این یه مسئله عجیب نیست خوب پول که داره ( 17 درصد درآمد نفتی عراق به این حکومت داده میشه ) حدود 5 ملیون جمعیت هم که داره همسایه هاش هم که همه به خونش تشنه هستن معلومه بودجه زیادی به نیروی نظامیش اختصاص میده تعداد نیروهاش: هم خودش اعلام کرده هم بعضی از شبکه های خبری ------------------------------------------------------------------------ در مورد تجهیزات : اکثرا رو که به غنیمت گرفته همه میدونن به صورت رسمی هم خودشون اعلام کردن ------------------------------------------------------------------------ در مورد خرید ها بیشتر سازمانهای جاسوسی اطلاع میدن و جنجال راه میندازن بعضی ها رو هم خودشون نشون میدن و اطلاع میدن ------------------------------------------------------------------------

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی ارقام نجومی است و نگهداری این حجم از نفرات و تسلیحات برای یک گروه شبه نظامی غیرممکن است. نگهداری از 2000 تانک حداقل نیاز به 10000 مهندس و تکنیسین دارد. شاید یه صفر جلوی تعداد تانکها گذاشتن که 200 تانک یه چیزی ولی این تعداد که برابر 5 لشکر زرهی میشود! امکان ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.