Recommended Posts

امروز سه‌شنبه ساعت 22:30
مستند پل رو حتما حتما ببینید
صحنه کمین روی پل و زخمی و شهید شدن عده ای از نیروهای مردمی به صورت کاملا مستند
نکته جالب شهید علی انصاری هست ک با برخورد تیر با پای ایشان و خونریزی به شهادت میرسند
دیااوگ های اخر ایشان: دارند منو صدا میزنن
این شهید انگار مدت زیادی ایران بوده و فارسی رو تقریبا بدون لهجه صحبت میکنه
قسمتی از ابن مستند قبلا در اپارات قرارداده شده
توصیه میکنم حتما ببینید

ممنون. در تلویزیون؟ کدام شبکه؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عذرخواهی میکنم برا دادن دو پست
شبکه افق ویرایش شده در توسط Shabro
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عذرخواهی میکنم برا دادن دو پست
شبکه مستند

شبکه افق داره پخش میکنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره عذرخواهی میکنم
از شبکه افق داره پخش میکنه
باز پخش فردا:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مستند پل به نظرم مواردی داشت که با نگاه سطحی پشت تلویزیونی و قضاوت یک سویه ی مبتنی بر اطلاعات ناقص میشه بررسیشون کرد:

یکی اینکه داشتن تانک لخت! هم چقدر میتونست کمک حالشون باشه تو اون موقعیتی که سخت گیر کردند - تانکی همراهشون بود که به نظر در تقسیم نیروها برای پاکسازی مناطق شهری که واردش شدند از این گروه جدا شد - داعشی ها در چند خونه کمین کرده بودند و روی پل و بعد از عبور از اون با سلاح های سبک زمینگیرشون کردند. یک تانک میتونست با چند شلیک خطر را تا حدود زیادی متوقف کنه و اجازه انتقال زخمی ها و پیشروی را بده.

ورودشون به پل و اون سمت رودخانه بدون تامین پلی که در دو نقطه تخریب شده بود و عبور را به شدت کند و خطرناک بود به نظر کاری غیر عاقلانه بود که شاید به خاطر اطمینان بیش از حد به پاک بودن اون نقطه از داعشی ها مرتکبش شدند

نبود واحد مهندسی! جدی یکی دیگه از اشکالات بود، یا فریبی برای تشخیص کمین روی پلی که مشکوک به نظر میرسید و انجام نشد. بعدا دیدیم که یک واحد مهندسی با گذاشتن چند تکه حلبی اون دو نقطه فرو ریخته روی پل را چطور قابل عبور سریعتر نیروها کرد - شهید انصاری هم مجروحیتش به نظر به خاطر کندی حاصل از خرای پل بود و هم عبور دادن پیکر مجروحش از روی پل معیوب یکی دو بار خطر آفرین شد و کلی از نیروها را به خطر انداخت

در نهایت شاید عدم هماهنگی در پاکسازی ها و عدم فرماندهی مناسب و منطبق نبودن تجهیزات با ماموریت ها - یکی دو خودروی زرهی اونور پل همراهشون بود که در مقابل کمین به راحتی شلیک میکردند بدون آسیب دیدن نیروهای اونور پل ولی کاری از پیش نمیبردند، فرمانده هم در مرحله ای یک قبضه خمپاره انداز اورد ولی اون هم دردی را دوا نکرد - ضعف های عمده ای بود که باعث بالا رفتن تلفات واقعا بیخودی شد که دادند و روز بعد هم وقتی نیروهای کمکی اومدند و وارد اون نقطه شدند دیدند داعشی ها متواری شدند. فقط تلفات موند و زخمی ها.

به هر حال شهید انصاری بسیار مظلومانه به شهادت رسیدند ولی محیط جنگ شهری عراق هم با همه تفاسیر محیط واقعا خطرناک و پیچیده ای هست.

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید چون از تاپیک سوریه بن شدم مجبورم اینجا بذارم پیام داعش پرس رو :)

تقدیم به روس پرست بزرگ سایت که دکمه بن زیر دستش هست

CSBx_HJWcAE78Ps.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دفتر نخست وزیر عراق: به نیروهای زمینی امریکا نیاز نداریم

سخنگوی نخست وزیر عراق می‌گوید بغداد هیچگاه از امریکا درخواست عملیات زمینی علیه داعش نکرده است و به چنین چیزی نیاز ندارد.

http://presstv.ir/DetailFa/2015/10/28/435375/Iraq-US-Daesh

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Aero_L-159_28442455813929.jpg

عراق  دسته اول از L-159s  در ماه آینده  از جمهوری چک تحویل میگیرد. عراق سفارش ده فروند L-159As  و دو فروند L-159T1s را داده است

http://air.dfns.net/2015/10/29/iraq-to-receive-first-batch-of-l-159s-next-month/
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرمنده بی ربطه ولی الان خبر رسید دست کم 20 تا از منافقین بی شرف در حمله راکتی به درک فرستاده شدن.
الله اکبر.
گفتم جمعتون جمعه یه خبر بدم حال کنین.

کدوم منافقین
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حداقل ۲۰ نفر از مزاحمین خلق در حمله راکتی افراد ناشناس به کمپ لیبرتی در نزدیکی بغداد کشته شدن. گویا ۳ نفر از نیروهای ارتش عراق هم کشته شدن در این حملات.

کار کی میتونه باشه؟
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حداقل ۲۰ نفر از مزاحمین خلق در حمله راکتی افراد ناشناس به کمپ لیبرتی در نزدیکی بغداد کشته شدن. گویا ۳ نفر از نیروهای ارتش عراق هم کشته شدن در این حملات.

کار کی میتونه باشه؟

تکبیر....................الله اکبر............. الله اکبر................ الله اکبر...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرمنده بی ربطه ولی الان خبر رسید دست کم 20 تا از منافقین بی شرف در حمله راکتی به درک فرستاده شدن.
الله اکبر.
گفتم جمعتون جمعه یه خبر بدم حال کنین.

تکبیر....................الله اکبر............. الله اکبر................ الله اکبر...

ما چقدر ساده ايم بخدا...عربستان سعودى سگ قلاده زده آمريكاست، تمام شيعيان يمن خونشان گردن همين آمريكايى ها نامرد است...آدم قلبش درد ميگيره بخدا قسم

اندکی صبر سحر نزدیک است..............زیاد تند نرووووووو.......ترمز میبری :winking:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.