MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

قطعا شهادت و قربانی شدن سردار سلیمانی که شاید هدفش و افق دیدش بیش از همه ما بود در مورد ثبات و امنیت و موفقیت ایران و جبهه جهانی مقاومت تقصیر تک تک ما هرکدوم به شکلی هست. کم یا زیاد قهرمانان قربانی میشند تا بازتابی باشند برای این قصورها و تقصیرها. قبل از آمریکا ما بستر شهادت ایشون را فراهم کردیم ولی این واقعه دو سو میتونه داشته باشه در راهبرد ادامه راه: به قول جناب حیدری کربلا یا احد یا که بدر در دید نهایی تقابل.

• Like 1
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , meshkat گفت:

دوست عزیز الان شرافت ما لکه دار شده. دیگه چکار باید بکنند تا مصلحت اندیشی های بی موقع رو کنار بذاریم.
وقتی داشتیم هی عقب نشینی می کردیم باید به این نکته فکر می کردیم که اونها قدم به قدم جلو می آیند و روزی از خط قرمز های ما هم عبور خواهند کرد که این اتفاق افتاد.

به این فکر کنید که شاید خط قرمز بعدی که به فکر فتح اون هستند تمامیت عرضی کشور باشد ...

حرفت کاملا درست منم منکر نیستم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

پاسخی که ما به آمریکایی ها می دهیم باید سه گروه زیر را تحت تاثیر قرار دهد

1. سربازان و نظامیان میان رده تا جزء ارتش آمریکا
  2. مردم عادی آمریکا
  3. تصمیم گیران کلان این کشور

برای گزینه یک ، طرح ریزی یکسری عملیات های نامنظم توسط گروه های شبه نظامی که قابلیت گرفتن تلفات بالا داشته باشند فکر کنم کفایت نماید .

گزینه 2 می تواند از جواب ما در مورد قبلی تاثیر بگیرد و همزمان در اینجا می توانیم بر روی مختل کردن امنیت انرژی و بالطبع آن افزایش قیمت انرژی مصرفی آمریکایی ها حساب باز کنیم (البته باید ضربه دقیق و حساب شده باشد) .

در مورد تصمیم گیران در ساختار آمریکا هم اگر دو اقدام قبلی ما درست انجام شود تاثیری غیر مستقیم بر آنها می گذارد اما مطمئنا این امر کافی نبوده و باید ضربه ای مشابه به عمل انجام شده زده شود و یا به گونه ای عمل شود که منافع حیاتی آمریکا دچار مشکل قابل لمس گردد

در تمام اینها مهم مفهوم عملیات های تاثیر محوری است که بارها توسط جناب @MR9 در انجمن به آن اشاره شده است . 

EEE~0.jpg

اما اولین قدم حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر پاک حاج قاسم می باشد که به اقدامات بعدی نظامی و امنیتی ما مشروعیت خواهد داد . 

• Like 1
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , ldmdff گفت:

عزیز من تمام کسایی که اسمشون برای انتخاب رو کاغذ میاد اول از فیلتر مجلس خبرگان رد میشه در نتیجه اول اونا توانایی تشخیص انسانهای اصلح رو ندارن البته با توجه به سن و سالشون همینکه اسم خودشونم یادشون میاد جای شکر داره 

این جواب شما من را یاد یک واقعه تاریخی انداخت ...

همین که این موضوع به خبرگان نسبت دادید و ندانستن قانون و ... خود گویای همه چیز است.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عذرخواهی از دوستان بابت پستهای متوالی اینچنین. هدف تسکین دل هست.

نقل قول

"ما از خدا هستیم و بسوی او باز می گردیم، و ستایش خداوندی را سزا است که پروردگار جهانیان است، بار خدایا من مصیبت اشتر را نزد تو بشمار می آورم، زیرا مرگ او از سوگهای روزگار است، خدا مالک را رحمت فرماید که بعهد خود وفاء نمود، و مدّتش را بپایان رسانید، و پروردگارش را ملاقات کرد، با اینکه ما تعهّد نموده ایم که پس از مصیبت رسول خدا-  صلّی اللّه علیه و آله بر هر مصیبتی شکیبا باشیم، زیرا آن بزرگترین مصیبتها بود. خدا مالک را جزای خیر دهد و چگونه مالک که اگر کوه بود کوهی عظیم و بزرگ بود، و اگر سنگ بود سنگی سخت بود، آگاه باشید بخدا سوگند مرگ تو ای مالک، جهانی را ویران و جهانی را شاد می سازد یعنی اهل شام را خوشنود و عراق را خراب می گرداند، بر مردی مانند مالک باید گریه کنندگان بگریند، آیا یاوری مانند مالک دیده می شود، آیا مانند مالک کسی هست، آیا زنان از نزد طفلی بر می خیزند که مانند مالک شود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک هفته پیش شایعه ی ترور ناموفق سردار حاجی زاده در سوریه و این هفته خبر شهادت سردار سلیمانی، به نظر طرف مقابلمون اقداماتش علیه ایران رو یک سطح بالاتر برده و از همین الان فارغ از هر واکنشی که قراره نشون بدیم باید بیشتر مراقب امنیت مهره های اصلیمون مثل سید حسن و بقیه فرماندهان مقاومت باشیم، چون این تازه شروع سطح جدیدی از تهدیدات هست.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , meshkat گفت:

این جواب شما من را یاد یک واقعه تاریخی انداخت ...

همین که این موضوع به خبرگان نسبت دادید و ندانستن قانون و ... خود گویای همه چیز است.

منظور من شورای نگهبان بود الان اعصاب ندارم درست فکرم کار کنه ولی از واقعیت عدم توانایی انتخاب انسان اصلح با توجه به امکانات و اطلاعاتی که در دست شورای نگهبان هست چیزی از قصورشون کم نمیکنه مثلن من نوعی به کدوم یک از اطلاعات آقایون بجز مناسبی که در اختیار داشتن و دسترسی دارم اشتباه انتخابو گردن مردم نندازید چون این افرادی هست که از فیلتر رد شدن و به مردم گفتن از بین اینا یکیو انتخاب کن

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سر برآر ای خصم کافر کیش حیدر مرده است...

نقل قول

به این شهادت باعظمت و این عاقبت، غبطه می‌خورم. ماهایی که بعد از ایشان باقی مانده‌ایم، راه او را تکمیل و اهدافش را محقق و پرچشم را در همه میادین [جهاد] برافراشته خواهیم کرد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , h298989 گفت:

باید بجنگیم اما چون جراتش رو نداریم بهش میگیم رفتار احساسی.

خیلی ساده هست ... از لحاظ متعارف زورمون به طرف مقابل نمی رسه ، حتی اگه بتونیم از لحاظ متعارف هم زمین گیرشون کنیم ، خیلی راحت می تونند رو به سلاح های هسته ای بیارند و باز شکست نصیب ما می شه ..

زمانی که برخلاف دستور مستقیم خدا در قرآن که می گه برید خودتون رو به سلاح های روز و بهترینشون ، مجهز کنید ، با بهانه های صد من یک غازی مثل شورای امنیت و سازمان ملل و در قرن 21 کشورها نمی تونند تک روی کنند و کشور گشایی کنند ، عمل می کنیم ... این خفت و خواری هم نصیبمون می شود ...

بهترین کار خروج از NPT و اعلام رسمی ساخت سلاح هسته ای هست ....

• Like 1
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
58 minutes قبل , islfk گفت:

از همان زمانی که حملات گاه و بیگاه رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و به بهانه از بین بردن تهدیداتی که از جانب ایران بود شروع شد و در مقابل ما این حملات رو بدون پاسخ و یا با پاسخ محدود و غیر هم سطح جواب دادیم میشد پیش بینی کرد که دشمن با هر بار سکوت مصلحتی یا به تعبیر بعضی ها صبر استراتژیک ما یک قدم جلو تر میاد و نباید اجازه میدادیم این کار انقدر تکرار بشه تا تبدیل به یک رویه ی معمول بشه و حالا میبینیم که کار به جایی رسیده که دشمن عالی رتبه ترین فرمانده ما در شاخه ی برون مرزی سپاه پاسداران رو به این شکل هدف قرار میده و هیچ ترسی از قبول مسئولیت این حمله نداره! در جولان پایگاه ساختن و حضور دائمی در سوریه به چه کار میاد وقتی دشمن اینقدر جسارت پیدا کرده که یک مقام تا به این حد رده بالا اون هم نه مقام عراقی یا سوری بلکه یک مقام رده بالای "ایرانی" رو بدون ترس از عواقبش، ناجوانمردانه شهید کنه. آیا غیر از اینه که سکوت ما رو تعبیر به ضعف کرده و هر لحظه جسور تر میشه؟ این رویه تا کی باید ادامه پیدا کنه؟ چند سردار دیگه چند رزمنده دیگه و چند دانشمند دیگه باید از دست بدیم تا به این نتیجه برسیم که ثابت قدم بودن در برابر دشمن کلید پیروزیست..؟

دوستان این انفعال رو با واژه ی من در آوردی مثل « صبر استراتژیک » توجیه می کردند .....  مثل این بود که حضرت علی بره سر منبر و بگه ، من به خاطر « صبر استراتژیک » جواب حملات نیروهای معاویه به مرزها رو نمی دم .

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , ldmdff گفت:

منظور من شورای نگهبان بود الان اعصاب ندارم درست فکرم کار کنه ولی از واقعیت عدم توانایی انتخاب انسان اصلح با توجه به امکانات و اطلاعاتی که در دست شورای نگهبان هست چیزی از قصورشون کم نمیکنه مثلن من نوعی به کدوم یک از اطلاعات آقایون بجز مناسبی که در اختیار داشتن و دسترسی دارم اشتباه انتخابو گردن مردم نندازید چون این افرادی هست که از فیلتر رد شدن و به مردم گفتن از بین اینا یکیو انتخاب کن

دوست عزیز بیایید واقع بین باشیم...
شورای نگهبان و ... بهانه هست. این درک و بصیرت خود ماست که باید بکار بیفته. 
چند بار باید قضیه ابوموسی اشعری تکرار بشه، بنی صدر تکرار بشه و ...
مردم باید از حق دفاع کنند، پشت ولی بایستند اگر مردم نفهمند یا عافیت طلبی پیشه کنند و چشم به تایید یا تکذیب این و آن بدوزند اشعری ها می آیند. 
در صفین هم همین مردم _ همین ما مردم _ علی را تنها گذاشتیم و شد آنچه نباید می شد.

یه سوال دارم اگر بعضی ها رد صلاحیت می شدند عده ای نمی گفتند آزادی نیست، انتخابات فرمایشی و ... ( کمااینکه همین الان هم می گویند.)
تایید یا رد صلاحیت تابع فهم و بصیرت مردمه همون طور که انتخاب بااجبار ابوموسی اشعری تابع فهم و بصیرت اهل صفین بود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موقعیت ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه و خارج منطقه الان به چه صورته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام و عرض تسلیت به همه دوستان

تا 72 ساعت آینده امکان هر اتفاقی هست پس زود قضاوت نکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این داستان ارتباطی به حمله به سفارت امریکا نداره. ارتباط به این داره که قضیه ایران و امریکا داره به نقطه شکست میرسه. یعنی به نقطه ای میرسه که باید یک طرفه بشه. اگر ایران مثل بچه های مودب به تمام برجام متعهد میموند امریکا این اقدام را نمی کرد. صبر میکرده ذره ذره ایران در اثر از دست دادن منابع مالی ضعیف بشه ولی ایران داره هر دو ماه تعهداتش رو کم میکنه و دیر یا زود از خطوط قرمز امریکا و اسراییل در زمینه هسته ای رد میشه. از طرفی انتخابات امریکا هم نزدیکه و این میشه نقطه ضعف بزرگ براش. به هر حال به نظر من صرف چند ماه قضیه باید یک طرفه بشه. یا جنگ یا توافق. 

• Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , sasasasa گفت:

این داستان ارتباطی به حمله به سفارت امریکا نداره. ارتباط به این داره که قضیه ایران و امریکا داره به نقطه شکست میرسه. یعنی به نقطه ای میرسه که باید یک طرفه بشه. اگر ایران مثل بچه های مودب به تمام برجام متعهد میموند امریکا این اقدام را نمی کرد. صبر میکرده ذره ذره ایران در اثر از دست دادن منابع مالی ضعیف بشه ولی ایران داره هر دو ماه تعهداتش رو کم میکنه و دیر یا زود از خطوط قرمز امریکا و اسراییل در زمینه هسته ای رد میشه. از طرفی انتخابات امریکا هم نزدیکه و این میشه نقطه ضعف بزرگ براش. به هر حال به نظر من صرف چند ماه قضیه باید یک طرفه بشه. یا جنگ یا توافق. 

خروج از NPT ...

آمریکایی ها بالاترین درجه دار ایران رو به شهادت رسانند ، حداقلش اینه ما به صورت رسمی بالاترین درجه دارشون رو به هلاکت برسونیم ...

غیر از این ، ضعفه

ویرایش شده در توسط Ghalam
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.