MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

12 minutes قبل , meshkat گفت:

إِنَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ[1]

مهلک ترین سم برای یک کشور عدم مسئولیت پذیری است. با این استدلال شما به حکومت امام علی و امام حسن هم میشه ایراد گرفت. اونهایی که معصوم بودن.
دقیقا حرف شما شده تکرار مواضع اون افرادی که در صفین اشعری رو به زور منصوب کردن و بعد گفتن ما نمی دونستیم ، نفهمیدیم و طلبکار علی شدند.

[1]:سوره رعد 11

آب از بالا به پایین میریزه نه از پایین به بالا این مردمی که میگی شدن کوفیان همونایین که تو انقلاب و جنگ و تحریم همه جوره پشت انقلاب واستادن اما عزیزم خونه هم میخوای بسازی همه فشارو رو یه ستون بیاری در نهایت خونه میریزه حالا شما هی بگو مردم اخن 

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
30 minutes قبل , ldmdff گفت:

مردم وقتی از حق دفاع میکنن که نبینن هرچی فشارو سختی انقلاب هست رو دوش اوناس هرچی استفاده از منافع کشوره تو جیب مسئولان و آقازادهاشونه سعی نکنید مشکلات رو بندازین گردن مردم چون اشتباهات حضرات بقدری فاهش هست که جای دفاع نداره احتمالن هم الان به فکر محکم کردن جا پای خودشون خارج از ایران هستن

برادر عزیز این حرفهای داخل تاکسی مناسب فروم نظامی نیست. اینکه مردم گرفتارند و نون ندارن بخورن و گشنن و مفلسن برای داخل تاکسی خوبه. 
بله حکومت اشتباهات زیادی داشته و دارد وگرنه وضع این نبود. همه هم میدانیم. نیازی به تکرار نیست. راهکاری دارید یا علی وگرنه همه بلدن غرغر کنن
الان دشمن را ما زده و بد هم زده. عالی رتبه ترین مقام نظامی کشور بعد رهبر رو ترور کردند. 
باید چاره اندیشی بشه الان.

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , anaKiN گفت:

برادر عزیز این حرفهای داخل تاکسی مناسب فروم نظامی نیست. اینکه مردم گرفتارند و نون ندارن بخورن و گشنن و مفلسن برای داخل تاکسی خوبه. 
بله حکومت اشتباهات زیادی داشته و دارد وگرنه وضع این نبود. همه هم میدانیم. نیازی به تکرار نیست. راهکاری دارید یا علی وگرنه همه بلدن غرغر کنن
الان دشمن را ما زده و بد هم زده. عالی رتبه ترین مقام نظامی کشور بعد رهبر رو ترور کردند. 

راهکارو گفتم با چند صفحه قبل با یک مثال پاسخ مستقیم و کوبنده الان آمریکا داره ادوات و تجهیزات رو از طریق فرودگاهای کویت و امارات به منطقه میفرسته همونجا رو موشک باران کنیم خلاص البته باید تا قبل از طلوع صبح انجام میشد از دیروز غروب تمام صفحات اخبار نقل و انتقال سی-17 های آمریکاییو دارن میزنن معلومه وقتی یه همچین جابجایی تدارکاتی دارن یه خبری هست ما هم که سیلوی پر از موشک و آماده پرتاب داریم بسم الله 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
19 minutes قبل , Ghalam گفت:

این الدنگ رو باید 10 سال پیش ترور می کردیم ... همین حالا هم دیر نشده .

شاید. ولی مساله اینه که طرفداراش بصورت قبیله ای و بحث اصل و نسب طرفدارش هستن و حتی شک کنن ما کاری کردیم دیگه نمیشه جمعشون کرد. تازه از کجا معلوم جانشینش بدتر نباشه

درد اصلی اینه که همچین آدمی اساسا به خاطر نسبت خونیش اینقدر نفوذ و طرفدار داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , ldmdff گفت:

راهکارو گفتم با چند صفحه قبل با یک مثال پاسخ مستقیم و کوبنده الان آمریکا داره ادوات و تجهیزات رو از طریق فرودگاهای کویت و امارات به منطقه میفرسته همونجا رو موشک باران کنیم خلاص البته باید تا قبل از طلوع صبح انجام میشد از دیروز غروب تمام صفحات اخبار نقل و انتقال سی-17 های آمریکاییو دارن میزنن معلومه وقتی یه همچین جابجایی تدارکاتی دارن یه خبری هست ما هم که سیلوی پر از موشک و آماده پرتاب داریم بسم الله 

من راهکار بیرون رفت از مشکلات داخل کشور را گفتم عزیز. که شما فرمودین فشار روی مردمه و فلان. اون رو گفتم راهکاری عملی و شدنی دارید بفرمایید برای همه. وگرنه در بخش راهکار نظامی کامل با شما همنظرم هستم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , anaKiN گفت:

من 6  سال پیش گفتم که تنها دلیل مخالفت بخش اعظم مسئولین ایران با بمب اتم اینه که با اتمی شدن ایران ، دیگه فرزندانشون جایی توی آمریکا و انگلیس و کانادا ندارند ...

همین حالا هم اگه بخشی از نظام و ملت بخواد انتقام بگیره ، همون افراد باز به همون دلیل و ترس از خراب شدن زندگی مرفه فرزندانشون در غرب ، باهاش مخالفت می کنند ...

نمی شه هر روز بگی مرگ بر آمریکا و انگلیس و بعد تقریبا تمامی مسئولان فرزندانشون رو بفرستند آمریکا ...

حداد عادل که جزء نزدیکان رهبر هست فرزندش رو فرستاده آمریکا ( تا کیفیت نمازش بهتر بشه )  تا فرزندان رئیس جمهور فعلی حسن روحانی و دختر رئیس قوه ی قضائیه ی سابق ....

زمان قدیم ، هر پادشاهی به هر جایی حمله می کرد ، فرزندان روسای قبایل محلی رو به عنوان محترمانه ی تحصیل با خودش به گروگان به پایتختش می برد ... حالا مسئولین ما خودشون می فرستنشون به غرب ....

به خدا ، به پیر به پیغمبر به هر کی بهش اعتقاد دارید ، غربی ها فرزندان مسئولین رو به چشم گروگان نگاه می کنند که این جور روزها به دردشون می خورند و بس

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبر فوری: از لحظاتی پیش، پرواز همزمان سه فروند غول ترابری لاکهید سی-۵ گالکسی (C5M Galaxy) حامل تسلیحات نظامی و سربازان ارتش ایالات متحده USAF در نزدیکی‌های جبل الطارق/ درحال اعزام به پایگاه‌های آمریکا در منطقه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 minutes قبل , Ghalam گفت:

من 6  سال پیش گفتم که تنها دلیل مخالفت بخش اعظم مسئولین ایران با بمب اتم اینه که با اتمی شدن ایران ، دیگه فرزندانشون جایی توی آمریکا و انگلیس و کانادا ندارند ...

همین حالا هم اگه بخشی از نظام و ملت بخواد انتقام بگیره ، همون افراد باز به همون دلیل و ترس از خراب شدن زندگی مرفه فرزندانشون در غرب ، باهاش مخالفت می کنند ...

نمی شه هر روز بگی مرگ بر آمریکا و انگلیس و بعد تقریبا تمامی مسئولان فرزندانشون رو بفرستند آمریکا ...

حداد عادل که جزء نزدیکان رهبر هست فرزندش رو فرستاده آمریکا ( تا کیفیت نمازش بهتر بشه )  تا فرزندان رئیس جمهور فعلی حسن روحانی و دختر رئیس قوه ی قضائیه ی سابق ....

زمان قدیم ، هر پادشاهی به هر جایی حمله می کرد ، فرزندان روسای قبایل محلی رو به عنوان محترمانه ی تحصیل با خودش به گروگان به پایتختش می برد ... حالا مسئولین ما خودشون می فرستنشون به غرب ....

به خدا ، به پیر به پیغمبر به هر کی بهش اعتقاد دارید ، غربی ها فرزندان مسئولین رو به چشم گروگان نگاه می کنند که این جور روزها به دردشون می خورند و بس

سلام. تا جایی که من یادمه آقای خامنه ای سلاح اتمی را حرام اعلام کرد و در آن زمان  فیلیله تیم آقای احمدینژاد رو کشید پایین با فتوایش. چ درست چ غلط آقای خامنه هیج فرزندی در خارج ندارد و صحبت شما برای ایشان صدق نمیکند.
من شخصا موافق اتمی شدن ایران هستم ولی سلاح اتمی مترادفهای نامتعارفی دیگری مانند کلاهک های شیمیایی گاز سیانید هم دارد که به اندازه یک بمب اتم خرابی وحشتناک ببار میاره. مشکل ما نداشتن موشک قاره پیما است. وگرنه سلاح اتمی سلاح نزدن است. اگر هم جایی برای زدن باشه باید وسیله حملش مهیا باشه که ما نداریم

10 minutes قبل , alexandre گفت:

خبر فوری: از لحظاتی پیش، پرواز همزمان سه فروند غول ترابری لاکهید سی-۵ گالکسی (C5M Galaxy) حامل تسلیحات نظامی و سربازان ارتش ایالات متحده USAF در نزدیکی‌های جبل الطارق/ درحال اعزام به پایگاه‌های آمریکا در منطقه

میشه منبعش را هم بدید

ویرایش شده در توسط anaKiN

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ؛ به جای اینکه بحثو به سمت مسائل احساسی و تبریک و تسلیت و... ببریم بیایم قضیه و شرایط و زمان و مکان و بشکافیم ببینیم اوضاع چطوره ؛ سردار سلیمانی خیلی وقته تو خاورمیانه به همین شکل تردد میکنه پس خیلی وقت پیش هم میتونستن ایشون رو از بین ببرن اتفاقا خود رسانه های امریکایی به ایشون لقب شبح و ... دادن و بولد کردن ، الان چرا باید اتفاق بیفته این حمله ، وضعیت ترامپ تو آمریکا چطوره و ارتباطش با این حمله ، انتخابات آمریکا چه ربطی میتونه داشته باشه ، هدف امریکا چیه و منتظر چه جور پاسخی از ماست برای اقدامات بعدی و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا لعنتشان کند امروز اعصابمون ریختن به هم جواب دادن به این اقدام بسیار سخته نظام تا به حال در این شرایط نبوده. مسلما امریکا به دنبال کشته سازی است زدن پایگاه یا کشتی یا منافع ان در منطقه هیچکدام نمی تواند جواب در خوری باشد. از طرفی نقش اسرائیل غیر قابل کتمانه نحوه ترور بسیار شبیه ترور های اسرائیله. برای خیلی کمتر از این ها جنگ های بزرگی رخ داده است. مسلما حاج قاسم در زمان مهمی ترور شده که احتمالا در حال اجرای طرح های برای بیرون کردن امریکایی های از عراق بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

qwky_photo_2020-01-03_10-14-04.jpg

اعوذبالله من الشیطان الرجیم 
بسم الله الرحمن الرحیم 

آیه شریفه 23 سوره مبارکه احزاب 

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او به شهادت رسیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

صدق الله العلی العظیم

----------------------------------------------------------

.پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: برترين شهيدان،كسانى هستند كه در صف مقدّم مى‌جنگند و [از دشمن] روى بر نمى‌گردانند تا آن كه كشته شوند.اينان در بالاخانه‌هاى بهشت مى‌آرمند،پروردگارشان به روى آنان مى‌خندد و هرگاه پروردگارت،در جايى، به بنده‌اى لبخند زند،حسابرسى ندارد.

• Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان فکر کنم وقتش باشه آمریکا رو یار کناری اسرائیل ببینیم

باید اسرائیل رو مسئول این حمله بدونیم 

و هرگونه جواب رو به اسرائیل بدیم 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

از حمله ناجوانمردانه به مواضع نیروهای عراقی در شهر القائم که به شهادت و زخمی شدن دهها نفر از رزمندگان منجر شد تا حوادث تأسف بار بغداد طی روزهای گذشته تا حمله ناجوانمردانه به نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در شب گذشته که نقض حاکمیت عراق و منشور بین المللی محسوب می‌شود و به شهادت جمعی از قهرمانان نبرد پیروزی بر تروریست‌های داعش منجر شد؛ این واقعه و دیگر تحولات گواه این است که کشور در آستانه اوضاع دشواری قرار گرفته است. از طرف‌های ذی ربط درخواست می‌کنیم که خویشتندار باشند و با حکمت عمل کنند. از خدا می‌خواهیم که عراق و مردم آنرا نجات دهد.

آیت الله سیستانی

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, anaKiN گفت:

سلام. تا جایی که من یادمه آقای خامنه ای سلاح اتمی را حرام اعلام کرد در آن زمان  فیلیله تیم آقای احمدینژاد رو کشید پایین با فتوایش. چ درست چ غلط آقای خامنه هیج فرزندی در خارج ندارد و صحبت شما برای تیشان صدق نمیکند.
من شخصا موافق اتمی شدن ایران هستم ولی سلاح اتمی مترادفهای نامتعارفی دیگری مانند کلاهک های شیمیایی گاز سیانید هم دارد که به اندازه یک بمب اتم خرابی وحشتناک ببار میاره. مشکل ما نداشتن موشک قاره پیما است. وگرنه سلاح اتمی سلاح نزدن است. اگر هم جایی برای زدن باشه باید وسیله حملش مهیا باشه که ما نداریم

آقای خامنه ای می تونه فتواش رو عوض کنه ... حکم قرآن نیست که نشه عوضش کرد ...

آقا خامنه ای برای حکومت کردن به افرادی نیاز داره که فرزندان اون افراد در خارج از کشور هستند ... پس نتیجه یکسان است و سر به زنگاه اون افراد به خاطر منافع خانوادگی خودشون ، مانع می شوند و حاکمی که بفهمه اکثریت زیردستانش با یک تصمیم مخالفند یا باید اونها رو کنار بزنه که متاسفانه جایگزینی براشون تربیت نکرده ، یا باید با زیردستانش کنار  بیاد یا باید منتظر کار شکنی زیر دستانش باشه یا باید منتظر تلاش برای بر اندازی خودش توسط این زیر دستان باشه ...... 

نادرشاه به اون عظمتش توسط فرماندهان خودش کشته شد ... آغا محمد خان قاجار توسط سربازان خودش کشته شد ... داریوش سوم ، توسط فرمانده خودش کشته شد ... از این دست مثال ها در تاریخ ایران فراوان هستند ....

جمهوری اسلامی هم یک حکومته و از همون قواعدی پیروی می کنه که تمامی حکومت های 3000 سال اخیر در ایران ، ازش پیروی می کردند ...

امام علی ( ع ) هم که باشی ، وقتی خواص و اطرافیانت باهات همراهی نکنند ، نهایت کاری که می تونی بکنی اینه که سر منبر سخنرانی کنی و  آنها سرزنش کنی ...

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.