MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

گویا حملات همچنان ادامه داره متاسفانه و این یعنی طرف مقابل در یک برنامه چند وجهی حرکت میکنه. همون استراتژی واردن حساب کنید منتهی از نوع اختصاصی برای ایران بازطراحیش کردن.

یاد یک حرفی افتادم که میگه بعضی وقتها بزرگترین ریسک حرکت نکردن هست.

اگر مستند حیات وحش دیده باشید حتما دیدید که کفتارها به شیر نشسته حمله میکنند! ولی شیر که پا بشه عقب میکشن.

بعضی مواقع بلند شدن شیر کافی هست و بعضی وقتها درگیر شدن ...

درگیر شدن رو نخواستیم حداقل رو پاهای کشور بلند بشید تا این دشمن کوتوله قدش نرسه به ایران بزرگ سیلی بزنه!

پاهای کشور! اصلا چی هست؟ مگه در کشور رانتی فسادپرور چنین چیزی داریم؟!

پاهای کشور چین ؟ مردم ، اقتصاد ، علم ، صنعت ، فرهنگ ، تاریخ ، انسجام ملی و اقناع عمومی و حمایت داخلی ، دوستی و آشتی ملی بین مردم و دولت و ...

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Msebr گفت:

معذرت می‌خوام اما اگر سردار مملکت یه پهپاد یا یه هواپیمای آواکس دنبالش میکرد و شنود میکرد رو منطقه یه پهپاد می‌تونست بیاد این عملیات رو انجام بده؟

انگیزه رو من دارم سردار هم داشت اما آواکس نبود که منطقه رو زیر نظر داشته باشه

یا یه حتی یه هلی کوپتر

تجهیزات عرض کردم در درجه دوم خیلی هم مهمه

ولی پهپاد یا خصوصا آواکس ما در بغداد؟! ما اونجا رسما نیروی نظامی نداریم که آواکس یا پهپادمان بخواد اونجا باشه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 14 دی 1398 در 13:53 , SAEID گفت:

گویا حملات همچنان ادامه داره متاسفانه و این یعنی طرف مقابل در یک برنامه چند وجهی حرکت میکنه. همون استراتژی واردن حساب کنید منتهی از نوع اختصاصی برای ایران بازطراحیش کردن.

یاد یک حرفی افتادم که میگه بعضی وقتها بزرگترین ریسک حرکت نکردن هست.

اگر مستند حیات وحش دیده باشید حتما دیدید که کفتارها به شیر نشسته حمله میکنند! ولی شیر که پا بشه عقب میکشن.

بعضی مواقع بلند شدن شیر کافی هست و بعضی وقتها درگیر شدن ...

پاهای کشور! اصلا چی هست؟ مگه در کشور رانتی فسادپرور چنین چیزی داریم؟!

پاهای کشور چین ؟ مردم ، اقتصاد ، علم ، صنعت ، فرهنگ ، تاریخ ، انسجام ملی و اقناع عمومی و حمایت داخلی ، دوستی و آشتی ملی بین مردم و دولت و ...

میزنیمشون برادر به اذن خدا

برنامه آمریکا خیلی وقته که کودتا در عراقه و حذف حشد و نصب یک دیکتاتور

باید اصالتا این برنامه را عقیم کنیم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, hosm گفت:

تجهیزات عرض کردم در درجه دوم خیلی هم مهمه

ولی پهپاد یا خصوصا آواکس ما در بغداد؟! ما اونجا رسما نیروی نظامی نداریم که آواکس یا پهپادمان بخواد اونجا باشه

برد جست و جوی آواکس های پیشرفته به میزانی بود که محل فرودگاه عراق رو رسد‌کنن. حتی برد رادارهای بلند برد ماهم می‌رسید. اما هماهنگی کجاست؟

شایدم من اشتباه میکنم

اما در این حالت میگم آنقدر سوراخ اطلاعاتی داریم که شاید حتی اگر کمتر هماهنگ باشیم بهتر جواب بده!!!

مملکتی که نتونه نیروهایش رو اغنای فرهنگی اقتصادی کنه به حال و روز ما می افته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, hosm گفت:

میزنیمشون برادر به اذن خدا

برنامه آمریکا خیلی وقته که کودتا در عراقه و حذف حشد و نصب یک دیکتاتور

باید اصالتا این برنامه را عقیم کنیم

منتظر خواهم بود

یک روزه منتظرم

کار و زندگی رو گذاشتم کنار فقط صفحات ریلود میکنم. تحلیل میکنم و تحلیل میخونم و گاهی نگاه به پیکر سردار میکنم که بد بی حرمتی بهش شد.

کدوم نامردی عکس بدن سردار که بی حرمتی زشتی بهش شده پخش کرده

این اتیشم میزنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفتم شب میخوابم صبح بلند میشم یه خبری از اقدام انتقامی میشنوم ولی انگار دوباره آمریکا حمله کرده 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این حجم از نیرو و تجهیزاتی که تو این چند روز آمریکا وارد خاورمیانه کرده کاملا اماده واکنش هستند

به نظر شخصی من در کوتاه مدت پاسخ نظامی نخواهیم داشت

زمانی عملیات انجام میشه که کسی انتظارشو نداشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلیپ پرتکرار دختر یکی از شهدای مدافع حرم نکته جالبی داره و فیلم خاطره ای هم که تعریف میکنه تا جایی که سردار میگه از اینجا به بعدش را دیگه فیلم نگیرید هست. جایی که بعد از کلی خواهش سردار برای دعا برای شهادت ایشون و امتناع دختر و گفت و گوی حول این موضوع و عبارت دختر که آخه شما نیاز هست بمونید برای این کشور سردار میگن من دیگه طاقت ندارم دوباره سر بزنم و اشک و فرزندان کوچیک شهدای جدید را ببینم در حالیکه خودم هنوز هستم.

منظورم اینه جایی هست که شهید واقعا ارتباطش را با دنیای واقعی قطع میکنه و تمام وابستگی ها را رها میکنه و سرریز میشه تحمل و صبرش و جایی هست که دعاش مستجاب میشه. برای شهید واقعا تمام این سالها شهادت تک تک دوستان و سربازانش سخت بوده در حالیکه مجبور بوده همچنان مقتدر در صحنه باشه تا بقیه روحیشون حفظ بشه و در اوج غم لبخند بزنه به فرزندان شهدا تا کمتر کمبود پدران خودشون را حس کنند.

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه ذره هم بریم سراغ تئوری توطئه

یه سوال بنظرتون آمریکا با زدن سردار سلیمانی چقدر دنبال اون سناریو فیلم حمله به کاخ سفید یا قسمت دومش که یه ایرانی با گروهش میاد به تلافی اقدام امریکا که دخترش رو با پهپاد زده بود تو قلب لندن سایستمدارا رو هدف قرار داد ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, aaa84 گفت:

یه ذره هم بریم سراغ تئوری توطئه

یه سوال بنظرتون آمریکا با زدن سردار سلیمانی چقدر دنبال اون سناریو فیلم حمله به کاخ سفید یا قسمت دومش که یه ایرانی با گروهش میاد به تلافی اقدام امریکا که دخترش رو با پهپاد زده بود تو قلب لندن سایستمدارا رو هدف قرار داد ؟؟؟

فیلم سینمایی که نیست.

باید جواب های محتمل رو برسی کنیم .

از دوستان خواهش میکنم بررسی کنن بهترین راه پاسخ این تجاوز چیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MA5 گفت:

فیلم سینمایی که نیست.

باید جواب های محتمل رو برسی کنیم .

از دوستان خواهش میکنم بررسی کنن بهترین راه پاسخ این تجاوز چیه

سلام علیکم ، بنده درباره این که آیا می توان برای مثال سفیر امریکا در عراق را برای انتقام خون شهید قاسم سلیمانی ترور نمود یا خیر به حضرت ولی عصر (عج) استغاثه نمودم و سپس استخاره  آیه شریفه زیر آمد:

اعوذبالله من الشیطان الرجیم 
بسم الله الرحمن الرحیم 

آیه شریفه 227 سوره مبارکه شعرا :

إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَذَكَرُوا اللَّهَ كَثِيرًا وَانْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ مَا ظُلِمُوا ۗ وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

مگر کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام می‌دهند و خدا را بسیار یاد می کنند، و به هنگامی که مورد ستم واقع می‌شوند به دفاع از خویشتن (و مؤمنان) برمی‌خیزند ؛ آنها که ستم کردند به زودی می‌دانند که بازگشتشان به کجاست!

صدق الله العلی العظیم 

—————————-

بنده بعد از این استخاره کمی تحقیق نمودم ظاهرا آن حدیث پیامبر اسلام (ص)  ، درست ترجمه نشده است .

«ان الایمان قید الفتک» یا «إِنَّ الْإِسْلَامَ قَیَّدَ الْفَتْک»

در اصطلاح عرب، فتک با ترور فرق می کند. عرب به ترور اغتیال می گوید. اما فتک یعنی کسی به شما پناه بیاورد و در حالی که در پناه تو است؛ قصد کشتن او را بکنید. مانند آنچه را که در باره ابن زیاد در حالی که به عیادت هانی آمده بود و هانی به مسلم بن عقیل پیشنهاد کشتن او را داده بود که مسلم در مرحله عمل، وقتی به یاد این نهی افتاد؛ از کشتن عبید الله زیاد منصرف شد. و هنگامی که هانی از او پرسید: چرا از کشتن ابن زیاد منصرف شدید؟ به این روایت استدلال کرد.

———————————————

البته یقینا این مسئله نیاز به تحقیق بیشتری دارد ان شاء الله. 

ولی به نظر بنده ترور سفیر امریکا در عراق گزینه مناسبی است برای انتقام ان شاء الله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, arminheidari گفت:

هم اکنون, alala گفت:

کلیپ پرتکرار

جالب هست جملاتی که در مراسم دریافت نشان فتح در تاریخ ثبت شده ...

• Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

به نظرم رسید مناسب است مطلبی از شهید ابومهدی المهندس یار و همرزم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ،  در این موضوع قرار بگیرد تا تجلیل و یادی هر چند کوچک از این شهید بزرگوار هم کرده باشیم .

13981013000455_Test_NewPhotoFree.jpg

• Like 2
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.