MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

چقدر سریع شناسایی و تخلیه اطلاعاتی و محاکمه شد؟؟؟؟؟ اگه موضوع بازی رسانه ایی نباشه احتمالا از مدتها قبل تحت نظر بوده و رابطهاش شناسایی شده شاید میشد از ترور سردار جلوگیری کرد

ویرایش شده در توسط arjemandi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول
arjemandi امروز 12:07 AM
ترور سردار تهرانی و سلیمانی و دانشمندان هسته ایی و لو رفتن اسناد وزارت نفت و هسته ایی و ...که آبرو ریزی اطلاعاتی برای ماست فقط و فقط از بک چیز نشان دارد و اون اینه که در لایه های بالایی و فوق حساس حکومتی جولانگاه سرویسهای اطلاعاتی بیگانه چه دشمن چه دوست و چه رقیب شده

عزیز دلم ، وقتی فرزندان سران مملکت در کشورهای آمریکا ، انگلیس  ، کانادا ، دول اروپایی کارمند دولت های این می شوند ، یعنی یک سرویسی داده اند که بهشون این اجازه رو دادند ...

مثلا روس ها قانون دارند که کسی که در کشور هدف به دنیا اومده ، هیچ وقت نمی تونه سفیر روسیه در اون کشور بشه ... حالا شما از ناعادل و زمخت و برادران دالتون بگیر بیا تا پائین ، می بین که بچه ها  و نوه هاشون تبعه های آمریکا و انگلیس و کانادا و دول اروپایی هستند ...

• Like 2
  • Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, arjemandi گفت:

چقدر سریع شناسایی و تخلیه اطلاعاتی و محاکمه شد؟؟؟؟؟ اگه موضوع بازی رسانه ایی نباشه احتمالا از مدتها قبل تحت نظر بوده و رابطهاش شناسایی شده شاید میشد از ترور سردار جلوگیری کرد

قوه قضاییه، سخنگو و میزان همه اعلام کردند که این فرد ( مثل اون جاسوس مدیر سایت عماریون که در سوریه بود و اطلاعات محل تردد و عملیات نیروهای ایرانی در سوریه را منتقل میکرد ) قبل از شهادت سردار دستگیر شده بود در حقیقت در مهر 1397 که قاعدتا در زندان بوده در تمام این مدت و شناسایی شده بوده و ربطی به شهادت سردار نداشته. و اصولا شهادت سردار نه در جاده فرعی در سوریه یا یک محل مخفی در عراق که بعد از ورود از طریق یک پرواز عمومی از سوریه به فرودگاه بغداد بغل اتوبان کنار فرودگاه انجام شد که با توجه به سیطره آمریکا بر ارکان اطلاعاتی و نظامی و سیاسی عراق حتی اگر جاسوسان خودش در فرودگاه بغداد را هم در نظر نگیریم ( اینکه اونشب شهید مهندس هم به فرودگاه رفته بود برای استقبال و دعوت یک دعوت رسمی بوده و با اطلاع قبلی به عراق داشتند میرفتند ) اصلا نیازی به جاسوس در بین بدنه ایرانی نیروهاش نداشته.

هرچند سردار دیگه شهید شده ولی وجود چنین جاسوسی نشون میده جان سردار چه قدر در خطر بوده و این ترور اگر حماقت ترامپ نبود میتونست خیلی مخفی و خیلی مفت توی محل استقرارشون و یا در یک جاده هنگام تردد رخ بده و هیچ کسی هم بر عهده نگیره مسئولیتش را.

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دستگیری این افراد و اعلام خبر توسط دستگاه های امنیتی، قضایی رو باید در ارتباط با تلاش و برنامه ریزی دشمنان در طرح ترور سردار سلیمانی (در سال های پیش94-97) جستجو کرد

به گزارش خبرآنلاین، شهید مدافع حرم، علی امرایی سال ۱۳۶۴ در شهرری به دنیا آمد. فرزند چهارم غلام‌رضا بود. در رشته کامپیوتر دیپلم گرفت و در همین رشته در دانشگاه ادامه تحصیل داد. فرماندهی پایگاه بسیج مسجد سیدالشهدا(ع) را بر عهده داشت؛ در همین سال‌ها مسئولیت کاروان اردوهای راهیان نور و کاروان‌های زیارتی قم و جمکران را بر عهده داشت. از نیروهای مستشاری سپاه در سوریه بود. در سوریه نام جهادی «حسین ذاکر» را انتخاب کرده بود، در تاریخ اول تیرماه سال ۱۳۹۴ مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان بر اثر اصابت موشک به خودرو در شهر درعا با زبان روزه در سن ۳۰ سالگی به شهادت رسید. 

thumb_5390762.jpg

مادر شهید مدافع حرم علی امرایی، در روایت زندگی فرزندش توصیفات و خاطرات فراوانی دارد که بخشی از آن را به نقل از تسنیم بخوانید؛

* از آنجا که علاقه زیادی به امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) داشت، طاقت اهانت و جسارت به حرم این دو بانوی بزرگوار را نداشت. خود را موظف به جان فشانی در راه دفاع از حرم اهل بیت(ع) می‌دانست. به همین دلیل از شروع جنگ سوریه داوطلبانه راهی آنجا شد. 

*شب پنجم ماه مبارک رمضان بود و خیلی چشم انتظار علی بودم. دخترم مهمانی گرفته بود اما هر چه اصرار کرد نرفتم.گفتم: «می‌خواهم منتظر علی بمانم. می‌دانم که همین روزها می‌آید.» هر شب با علی صحبت می‌کردم. یا او تماس می‌گرفت یا من زنگ می‌زدم. آن شب هر چه تلاش کردم نتوانستم با او حرف بزنم.گوشی بوق می‌خورد اما جواب نمی‌داد. دلسرد شدم. پدرش گفت: «شاید خواب است.» اما نمی‌توانستم باور کنم که خواب باشد. دیروقت خوابیدم و تا سحر دو ساعتی بیشتر خوابم نبرد. بیدار که شدم حالم دگرگون بود و کلافه بودم. احساس می‌کردم مسافرم و باید بروم اما نمی‌دانستم کجا. مثل کسی که چیزی را گم کرده، سرگردان و حیران بودم. دلشوره خبر از اتفاق ناگواری می‌داد. به همسرم گفتم: «نمی‌دانم چرا علی زنگ نزد؟» گفت:«چیزی نیست.نگران نباش.» اما کار من از نگرانی گذشته بود. همسرم ادامه داد: «فردا زنگ می‌زند.»

پیکر علی نه سر داشت نه چندان بدنی. به آرزویی که از نوجوانی دنبالش بود رسید. از پیکر مطهرش یک دست و پاره‌هایی از بدن بازگشت. همان دستی که همیشه یک دستبند به نام زیبای یا ام البنین(س) به آن می‌بست. آن را با کفن متبرکی که از کربلا آورده بود و سال‌ها در خانه جلوی چشممان بود، کفن کردند و یک مهر تربت در کفنش گذاشتند. پیکر علی به همراه شهیدان حسن غفاری و محمد حمیدی در شهرری تشییع و نماز آنها با حضور خیل عظیم مردم روزه‌دار در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خوانده شد و بعد جمعیت به سمت بهشت زهرا(س) حرکت کردند.

*علی وصیت کرده بود که پیکرش در سوریه به خاک سپرده شود، اما برای برخی این سؤال پیش آمد که چه اتفاقی افتاد که برگشت. علی به همراه شهیدان حسن غفاری و محمد حمیدی پنجم ماه مبارک رمضان، ساعت ۱۱ صبح با زبان روزه آماده مأموریت شدند. علی آقا مرتباٌ به دوستانش می‌گفت: «من امروز به شهادت می‌رسم و شب بعدی درمیان شما نیستم.» آن روز دشمن برای ترور حاج قاسم سلیمانی کمین کرده بود.

قرار بود که حاج قاسم ابتدا از آن معبر عبور کند ولی به فاصله یک ساعت علی و شهید غفاری و حمیدی که در خودرو پر از مهمات و سلاح‌های انفجاری سوار بودند، زودتر از معبر مورد نظر عبور می‌کنند و مورد هدف موشک قرار می‌گیرند.

بعد از یک ساعت که خود سردار با همراهانش به محل شهادت بچه‌ها می‌رسد، خیلی متأثر می‌شود و به گفته هم‌رزمان شهید خیلی گریه می‌کند. حاج قاسم دست علی آقا را از روی انگشترش شناسایی کرد و با وجود اصرار اطرافیان، خودش پیکرهای ارباٌ ارباٌ شده را جمع کرد. به همین دلیل بخش زیادی از بدن علی همانند وصیتش همانجا در خاک سوریه باقی ماند. بعداٌ دوسه بار به خواب خانواده آمد و گفت: «قرار نبود این دست هم برگردد ولی برای نشانه یک دستم برگشت.» بعداٌ که حاجی هم شهید و دستش از بدنش جدا شد، "روضه دست" دوباره برای ما زنده شد.

https://www.khabaronline.ir/news/1386422

البته وجود عناصر نفوذی خودی، یا سوری قطع به یقین وجود دارد.

شهادتِ شهیدانی همچون اصغر پاشاپور، ابوالفضل سرلک که در پست فرماندهی نیرو در سوریه ( محور حلب) نقش داشتن بعد از ترور سردار سلیمانی محل سوال است.

روایت زینب پاشاپور، همسر شهید محمد پورهنگ از نحوه شهادت همسرش در لاذقیه:

یکی از روزهای حضور در سوریه همسرم مثل همیشه برای انجام کارهایش رفت. معمولاً تا نزدیک غروب و گاهی شب درگیر کار بود اما آن روز زودتر از همیشه برگشت. در همان نگاه اول متوجه حال ناخوشش شدم. رنگ صورتش پریده بود و نشانه‌های ضعف و درد معده هم داشت. همان روز پزشک به منزلمان آمد و گفت که محمد مسموم شده است. تصور می‌کردم یک مسمومیت غذایی است و با دارو یا در نهایت با شست و شوی معده مشکل رفع خواهد شد. اما روز به روز و در حقیقت ساعت به ساعت حالش بدتر می‌شد و هیچ دارو و درمانی نتیجه نداشت. به ناچار به بیمارستان شهر لاذقیه منتقل شد تا آزمایش‌های جدی‌تری انجام شود. اگرچه همسرم سعی داشت تا من چیزی متوجه نشوم و بیشتر نگران نشوم اما بعد از گذشت چند روز از طریق اصغر آقا مطلع شدم یکی از نیروهای معتمد محمد که در واقع نیروی نفوذی دشمن بوده است بوسیله زهری که در آب آشامیدنی ریخته او را مسموم و از محل متواری شده است. ( فرد سوری)

چند هفته بعد به دستور پزشک و فرمانده ایشان برای تکمیل درمان‌های جواب نداده روی محمد به سرعت به ایران برگشتیم و به محض رسیدن همسرم به بیمارستان منتقل شد. خیالم با فکر کردن به این موضوع که امکانات پزشکی و درمانی ایران به کمک شناسایی بیماری همسرم می‌آید کمی راحت شد اما برخلاف تصورم این اتفاق نیفتاد. یک هفته از رسیدن ما گذشته می‌گذشت و روز عید غدیر بود. با دلشوره برای ملاقات به بیمارستان رفتم. معلوم بود که محمد آقا درد دارد اما به روی خودش نمی‌آورد. اتاق که خلوت شد با گریه از من خواست برای شهادتش دعا کنم.

https://www.mashreghnews.ir/news/1073736

ویرایش شده در توسط shirazz
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , Ghalam گفت:

عزیز دلم ، وقتی فرزندان سران مملکت در کشورهای آمریکا ، انگلیس  ، کانادا ، دول اروپایی کارمند دولت های این می شوند ، یعنی یک سرویسی داده اند که بهشون این اجازه رو دادند ...

دقیقا” ! و این همان نکته ای است که چند ماه پیش هم عرض کردم. به عنوان مثال این که پسر وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد سر از فدرال رزرو واشنگتن درآورد نمی تواند کاملا” اتفاقی باشد! و خنده دار تر این که صدا از کسی چه داخل و چه خارج هم در نمی آید. کجا، اونهم فدرال رزرو که تمام امور مالی آمریکا و حتی جهان را تحت کنترل و یا نظارت خود دارد.

• Like 2
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 hours قبل , Brave_Heart گفت:

دقیقا” ! و این همان نکته ای است که چند ماه پیش هم عرض کردم. به عنوان مثال این که پسر وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد سر از فدرال رزرو واشنگتن درآورد نمی تواند کاملا” اتفاقی باشد! و خنده دار تر این که صدا از کسی چه داخل و چه خارج هم در نمی آید. کجا، اونهم فدرال رزرو که تمام امور مالی آمریکا و حتی جهان را تحت کنترل و یا نظارت خود دارد.

با این روندی که دولت ملکه ی انگلیس و دستگاه های دولتی آمریکا فرزندان مسئولین رو جدب می کنند و با این انتقال سرمایه ای که از ایران در قالب اختلاس و ... به این کشورها شده و با این سودی که ج.ا بهشون رسونده و با این ضربه ای که ج.ا به تشیع در ایران زده و کار رو به جایی رسونده که جوانان ایرانی حتی توان ازدواج  هم ندارند ،  من دارم شک می کنم که وجود خود ج.ا یک انتقام از ملت ایران بوده ...

شما بخوای داخل یک اداره ی دولتی ج.ا به عنوان آبدارچی قراردادی کار کنی ، حراست تا فیها خالدونت رو بررسی می کنه ولی ...

• Like 3
  • Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

در مورد نیروهای خبرچین وجاسوس ، یکی از دوستان تعریف میکرد که در سوریه در گروهی از برادران فاطمیون حضور داشته و از قضا یکی از نیروهای فاطمیون که دستش زخمی شده بود ، تا مدت ها در عملیات ها به بهانه زخمی شدن شرکت نمیکرد و در طی اون عملیات ها تمام نیروها در کمین تکفیری ها قرار میگرفتند و تلفات میدادند .

این قضیه اینقدر تکرار میشه که یکی از نیروهای مستشاری سپاه به اون شک میکنه و اون فرد رو زیر نظر میگیرند و متوجه میشن که با موبایل بصورت اینترنتی با فردی ارتباط دائم داره . از قضا در یکی از عملیات ها یک نیروی تکفیری به اسارت در میاد و اسامی همرزمانش رو لو میده که یکی از اون ها هم نام با این نیروی فاطمیون بوده . از طریق حفاظت بررسی به عمل میاد و متوجه میشن که این ها با هم برادرند ! یکی در جبهه تکفیری و دیگری در تیپ فاطمیون !

وقتی نیروهای فاطمیون متوجه جاسوس بودن همرزمشون میشن ، بصورت خود سر ، در سنگر ، اون فرد رو به رگبار میبندند و متاسفانه با این کار جلو اعتراف گیری فنی از اون فرد هم گرفته میشه !

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 22 خرداد 1399 در 01:16 , 951 گفت:

با سلام

در مورد نیروهای خبرچین وجاسوس ، یکی از دوستان تعریف میکرد که در سوریه در گروهی از برادران فاطمیون حضور داشته و از قضا یکی از نیروهای فاطمیون که دستش زخمی شده بود ، تا مدت ها در عملیات ها به بهانه زخمی شدن شرکت نمیکرد و در طی اون عملیات ها تمام نیروها در کمین تکفیری ها قرار میگرفتند و تلفات میدادند .

این قضیه اینقدر تکرار میشه که یکی از نیروهای مستشاری سپاه به اون شک میکنه و اون فرد رو زیر نظر میگیرند و متوجه میشن که با موبایل بصورت اینترنتی با فردی ارتباط دائم داره . از قضا در یکی از عملیات ها یک نیروی تکفیری به اسارت در میاد و اسامی همرزمانش رو لو میده که یکی از اون ها هم نام با این نیروی فاطمیون بوده . از طریق حفاظت بررسی به عمل میاد و متوجه میشن که این ها با هم برادرند ! یکی در جبهه تکفیری و دیگری در تیپ فاطمیون !

وقتی نیروهای فاطمیون متوجه جاسوس بودن همرزمشون میشن ، بصورت خود سر ، در سنگر ، اون فرد رو به رگبار میبندند و متاسفانه با این کار جلو اعتراف گیری فنی از اون فرد هم گرفته میشه !

نمی شه که یکی سنی مذهب باشه یکی شیعه مذهب

پس هر دو سنی مذهب بوده اند، چطور حفاظت متوجه نشده 

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

fars_Copy.jpg

عکس از خبرگزاری فارس:

مردی چنین میانه ی میدانم آرزوست ... زورخانه مرحوم «عطایی»- کرمان- دهه۵۰- سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، نفر وسط

++++++++++

امیرآبادی نماینده قم در مجلس در توییتر خود نوشت که 

این روزها برخی ها طرحهایی را منتشر می کنند که هدف تخریب مجلسی که مردم به آن امیدوارند. مسئول طرحها در هیئت رئیسه بنده هستم طرحهایی مثل تغییر نام فرودگاه مهرآباد [به شهید قاسم سلیمانی] تحویل نگردیده. ضمن این که مسئول نام گذاری فرودگاهها وزارت راه است.

++++

[هم اینک فرودگاه اهواز نیز به نام شهید قاسم سلیمانی است]

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 minutes قبل , FBI گفت:

شرکت هواپیمایی ماهان، ادعا‌های مطرح شده علیه این شرکت و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را رد کرد.

البته این تکذیبه بخاطر این مصاحبه بوده..

کاپیتان امیر اسداللهی خلبان هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی ماهان به ذکر خاطره‌ای درباره شهید سردار سلیمانی پرداخت.

خرداد سال ۹۲ قرار بود با هفت تُن بار ممنوعه به سمت دمشق پرواز کنیم. علاوه بر بار، تقریباً ۲۰۰ مسافر هم داشتیم که حاج قاسم یکی‌شان بود. حاجی مرا از نزدیک و به اسم می‌شناخت.

حاج قاسم گفت: کار دیگه‌ای نمیتونی بکنی؟ گفتم: نه. گفت: پس بشین! آقای رحیمی مهندس پروازمان بین مسافرها بود، صدایش کردم. داخل کابین گفتم؛ لباس هات رو در بیار. به حاج قاسم هم گفتم: حاج آقا لطفاً شما هم لباس هاتون رو در بیارید. حاج قاسم بی، چون و چرا کاری که خواستم انجام داد. او لباس‌های مهندس فنی را پوشید و رحیمی لباس‌های حاج قاسم را. یک کلاه و یک عینک هم به حاجی دادم.

از کابین بیرون آمدم. نگاهم روی باند چرخید. سه دستگاه ماشین شورلت ون، به سمت ما می‌آمدند. دو تایشان، آرم سازمان اف بی آی آمریکا را داشتند و یکی شان آرم استخبارات عراق را. شانزده، هفده آمریکایی و عراقی از ماشین‌ها پیاده شدند و پله‌ها رابالا آمدند و توی پاگرد ایستادند. برایشان آب میوه ریختم و سر حرف را باز کردم. به زبان انگلیسی کلی تملق شان را گفتم و شوخی کردم و خنداندمشان تا فقط حواسشان را از سمت کابین پرت کنم.

سه چهار نفرشان که دوربین‌های بزرگ فیلمبرداری داشتند وارد هواپیما شدند. توی هر راهرو هواپیما دو تا دوربین مستقر کردند. بعد هم یکی یکی لنز دوربین را روی صورت مسافرها زوم می‌کردند. رفتارشان عادی نبود. به نظرم داشتند چهره‌ی مسافران پرواز را اسکن می‌کردند و با چهره‌ای که از حاج قاسم داشتند تطبیق می‌دادند. این کارها یک ربع، بیست دقیقه‌ای طول کشید و خواست خدا بود که فکرشان به کابین خلبان نرسید.

دیدم چاره‌ای برایم نمانده، خودم همراهشان رفتم. از پله‌ها بالا رفتم و از روی دستورالعملی که روی در کارگو نوشته بود در را با زحمت و دلهره باز کردم. یکی شان با من آمد یک جعبه را نشان داد و گفت: این جعبه رو باز کن… سعی کردم اصلا نگاش نکنم. قلبم خیلی واضح توی شقیقه هایم می‌زد. حس می‌کردم رنگ به رویم نمانده. دست بردم به سمت جیب شلوارم، کیف پولم را بیرون کشیدم و درش را باز کردم و دلارهای داخلش را مقابل چشمش گرفتم. لبخند محوی روی لبش آمد و چشمکی حواله ام کرد. نمی‌دانم چند تا اسکناس بود همه را کف دستش گذاشتم، او هم چند عکس گرفت و گفت: بریم…

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

https://etemadonline.com/content/413020/روایت-خاطره-ای-زیبا-از-خلبان-هواپیمای-ایرباس-درباره-شهید-سلیمانی

روایت بخونید خیلی جالبه! چون بزودی دستور حذفش میاد..

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , shirazz گفت:

البته این تکذیبه بخاطر این مصاحبه بوده..

کاپیتان امیر اسداللهی خلبان هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی ماهان به ذکر خاطره‌ای درباره شهید سردار سلیمانی پرداخت.

خرداد سال ۹۲ قرار بود با هفت تُن بار ممنوعه به سمت دمشق پرواز کنیم. علاوه بر بار، تقریباً ۲۰۰ مسافر هم داشتیم که حاج قاسم یکی‌شان بود. حاجی مرا از نزدیک و به اسم می‌شناخت.

حاج قاسم گفت: کار دیگه‌ای نمیتونی بکنی؟ گفتم: نه. گفت: پس بشین! آقای رحیمی مهندس پروازمان بین مسافرها بود، صدایش کردم. داخل کابین گفتم؛ لباس هات رو در بیار. به حاج قاسم هم گفتم: حاج آقا لطفاً شما هم لباس هاتون رو در بیارید. حاج قاسم بی، چون و چرا کاری که خواستم انجام داد. او لباس‌های مهندس فنی را پوشید و رحیمی لباس‌های حاج قاسم را. یک کلاه و یک عینک هم به حاجی دادم.

این روایت رو بعد از شهادت سردار گفت فکر کنم کمتر از 20 روز بعدش ولی الان توسط یکی از رسانه های معاند (بی بی س ی) عمدا بازپخش شده تا ماهان ایر رو بندازن تو بحث محموله نظامی

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , arminheidari گفت:

این روایت رو بعد از شهادت سردار گفت فکر کنم کمتر از 20 روز بعدش ولی الان توسط یکی از رسانه های معاند (بی بی س ی) عمدا بازپخش شده تا ماهان ایر رو بندازن تو بحث محموله نظامی

چیزی که طبق بررسی به اون رسیدم منبع اولیه هیات رزمندگان اسلام بوده که باشگاه خبرنگران جوان بازنشر کرده (باعث دیده شدن مطلب شده)

اینم لینک سایت هیات رزمندگان که مشخصه خبر مربوط به دو روز گذشته هست..

http://eheyat.com/?p=324637

http://eheyat.com/خاطره-ای-زیبا-از-خلبان-هواپیمای-ایرباس

الان خبر حذف شده. مربوط به 29 خردادماه 1399

https://www.yjc.ir/fa/news/7393340/روایت-خاطره‌ای-زیبا-از-خلبان-هواپیمای-ایرباس-درباره-حاج-قاسم

البته از طریق کش گوگل میشه هردو خبر رو دید.

این تکذیبه ماهان کار رو بدتر کرد.

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از سوالات مهم و پرتکرار این تاپیک از ابتدا این بود که اتفاقات و یا پروسه ای که در نهایت منجر به ترور سردار شد دلیلش چی بود؟ قطعا یک دلیل نداشت ولی حالا با توجه به کتاب بولتن میشه لااقل یکی از فرضیه ها را جدی تر مورد بحث قرار داد. یعنی عملکرد خود ما.

بولتن در جای جای کتابش در رخدادهای مرتبط با ایران اشاره میکنه که کاخ سفید خصوصا وزیر دفاع و شخص ترامپ در مقاطع مختلف و با اشخاص متفاوت در پست مدنظر همیشه قبل از یک اقدام علیه ایران نگران واکنش ایران به اون اتفاق بودند و یکی از دلایلی که مرددشون میکرد در به تاخیر انداختن یک اقدام یا بررسی دوبارش همین سطح و میزان واکنش ایران بوده. مشخصا مثلا به مورد قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی اشاره میکنه و اینکه نگرانی از واکنش ایران مرددشون کرده بود. حالا اگر از ابتدای اقدامات ترامپ این روند را در نظر بگیریم، از همون اولین قدم های نرم و پله پله در کارشکنی ها در برجام و حملات لفظی بهش ( و ندیدن مطلق واکنش از طرف ایران در این مراحل که حتی گاها ایران در واکنشهای مبتنی بر جنگ قدرت داخل و سیاسی و جناحی اقداماتی در تقویت قدمهای کاخ سفید هم برمیداشت، یعنی حملات و اقدامات ترامپ را سعی میکرد تخفیف بده یا حتی با حمله گروه ها بهم حتی حقایق را تحریف میکردند در داخل و یا حتی با خوش بینی مفرط در ظاهر حس عقب نشینی را به دشمن منتقل میکردند) تا قدم های بعدی یعنی تغییر رویکرد در سوریه تهاجمی شدن، نقض های روح برجام ( در حقیقت ما در ایران با این واژه سازی سعی کردیم اقدام دشمن را تخفیف بدیم و قطعا اون را مصمم تر کنیم به ادامه اقداماتش و تندتر کردنشون) و متعاقبش رویکرد تهاجمی در خلیج فارس و باز هم عقب نشینی ما، ازمایش های موشکی و دیدن واکنش تند داخلیها و در نتیجه اینجا هم چند قدم پیشروی کردن تا رسیدن به خورج از برجام و اقدام علیه سپاه و رهبری در تحریم ها و حمله به حشد در عراق و همه و همه و ندیدن واکنش تا رسیدن به ترور سردار.

در نتیجه میشه چنین برداشت کرد قطعا یکی از دلایل ترور راحت سردار اطمینان مبتنی بر تجربیات گذشته ( و البته احتمالا اطلاعات امنیتی و سیاسی و حتی نفوذی ) که ایران واکنش خاصی نشان نخواهد داد بوده. و اگر هر اقدام آمریکا لااقل یک اقدام نمایشی هم در مقابلش داشت ( فاجعه اینه در چند مورد حتی عقب نشینی را شاهد بودیم و نه حتی در جای خود ایستادن ) شاید شرایط به گونه دیگه ای رقم میخورد.

پ ن: حالا متاسفانه در مورد قطعنامه اروپا در اژانس هم به نظر با صحنه سازی روسها و یک فشار نامرئی و گروگان گرفتن موعد لغو تحریمهای تسلیحاتی گویا موقعیت طوری چیده شده که ایران واکنشی نشون نده ( در ظاهر مرتبط با لغو تحریم تسلیحاتی ولی به نظرم در پازل بزرگتر با همکاری روس و اروپا در نهایت همون دام هست برای نشون ندادن واکنش، نه به خاطر قدمهای عملی ایران که اهمیت چندانی نداره به نظرم، بلکه همون تثبیت پیشروی دشمن بدون واکنش ایران و پله پله جا انداختن این رویه و موضوع غورباغه در آب جوش که ایران در هر بار تهاجم دشمن قدرت واکنش ازش سلب بشه (حالا یا با اشتباه خودش، یا با فشار روانی یا اهرمهای عملی اینچنینی) تا هم این موضع عادی بشه و هم طرف مقابل این برنامه را گام به گام بدون اینکه خدشه ای به تصمیم گیرانش (امثال ترامپ و افکار عمومی و خود سیاسیون غربی در کمتر کردن هزینه ها) وارد بشه بتونه پیش ببره ( قدم به قدم پیشروی و قرار دادن ایران در حالتی از فلج و تخدیر ناشی از ترس و اضطراب و وسواس اقدام )

ویرایش شده در توسط alala
  • Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اراده تام که از جانب ذهنی بیمار و خبیث با نام دونالد ترامپ و اطرافیان او بود ولی تسهیل گر این امر سهل انگاری در حفاظت از یکی از مهره ارزشمند و بی بدیل ما برای تاثیرگذاری بر امور خاورمیانه بود. متاسفانه ما از همسایگان خود بازی خوردیم و در نقشه مثلا صلح خواهی آنها گرفتار نشدیم. برای ما سوال نشد طرفی که میل به سازش با ما دارد، چطور بدون هیچ اقدام عملی چه در جنبه میدانی و چه ادبیات، میل به سازش دارد؟ حس نشد که بازی داده می شویم؟ به یاد رور سانی کورلئونه در پدرخوانده یک افتادم که با شناسایی رفتار مورد او را تحلیل و بررسی کرده و نقشه ای عملی برای حذف او چیدند. اگر ما هم راخ مهره های ارزشمند خود را این چنین نمی انداخیتم شاید این اقدام رخ نمیداد. سردار سلیمانی باید در بس بست هایی که مثلا با دیدار ایشان با ولدیمیر پوتین گره گشایی شد به کار گرفته میشد نه هر مسئله ای .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.