MRG

مسیر حمله زمینی آمریکا به ایران ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اگر حمله ايدركار باشد با استفاده از نيروهاي واكنش سريع ودر نقاط استراتژيكي مثل جزاير يا بنادر مهم ياحوزهايي نفتي مرزي ودركل محدود خواهدبود وجنبه روانيخواهد داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر من
امکان یک حمله گسترده زمینی به خاک ایران وجدنداره چونکه قوای مسلح ایران دارای انسجام کامل می باشند همچنین اگر امریکا به ایران حمله کند بدون شک وارد یک چنگ فرسایشی با ایران شده.
بنظر من
اگر امریکا درصدد حمله به ایران باشد ازسمت جنوب کشور ایران وترد خواهدشد امریکا ابتدا درصدد تصرف جزایر سه گانه ایران بر خواهد امد وبعدازان با بمباران کردن سایتهای موشکی
وپایگاهای ایران ازجنوب کشور اقدام به پیاده کردن نبزو خواهدپرداخت
همچنین احتمال اینکه امریکا با اغاز جنگ اقدام به هلی برن نیرو به مرکز ایران کند دور از ذهن نمی باشدتا لز این طریق بتواند نیروهای ایرانی را در محاصره قرار دهد
اگر جنگ امریکا با ایران به طول انجامد احتمال جنگ تمام عیار هسته ای نیز وجود خاهد داشت

متاسفانه جنگ اگر با آمريكا شروع شود و تبديل به جنگي تمام عيار شود ( نه فقط موشك باران در سطح سنجش قدرت طرفين) (زور آزمايي)
ديري نميپايد كه به جنگي اتمي و فرا منطقه اي تبديل ميشود
همين كه احمدي نژاد گفت: امروزه كاروان جهان در منزل هاي پاياني راه به سر ميبرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ ایران و آمریکا جز ضرر سنگین اقتصادی برای ما هیچ نفعی نداره ........... حالا هر چقدر آمریکا متضرر بشه ... امیدوارم سیاستمداران ما نذارن به این مسیر حرکت کنیم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرض را بر اين بگيريم كه آمريكا قصد حمله به ايران را دارد ابتدا اهداف اين حمله احتمالي را در نظر مي گيريم :

الف) اهداف سياسي
1- تغيير رژيم حاكم بر كشور و در نهايت تغيير نقشه سياسي منطقه
2- از بين بردن توان نظامي بخصوص موشكي كشور و نابودي سپاه ( كه از نظر آنها گروه تروريستي است )
3- نابودي مراكز هسته اي كشور
4- ضربات شديد اقتصادي بطوري كه از اين طريق غير مستقيم نارضايتي ايجاد كرده و رژيم را عوض كند يا وادار به پذيرش خواسته هاي خود كند.
5- براندازي نرم (اينجا مورد بحث نيست)

اهداف نظامي :
1- نابودي مراكز هسته اي واقع در اصفهان - نطنز - اراك - تهران و ...
2- نابودي پايگاه هاي نظامي و تسليحاتي و پدافندي كشور مانند تاسيسات پارچين - پايگاه هاي نيروي هوايي - پايگاه هاي راداري و موشكي ثابت و احيانا سيار شناسايي شده و البته پادگان هاي ارتش و سپاه
3- نابودي زيرساخت هاي اقتصادي كشور و برگردان مملكت به عصر حجر مانند عسلويه - سكوي هاي نفتي - پالايشگاه ها - نيروگاه ها و ...

با توجه به اهداف سياسي اين حمله ممكن است آمريكا يكي يا دو تا از اهداف نظامي را در نظر بگيرد.
فقط و فقط يك هدف وجود دارد كه آمريكا بخاطرش نيروي زميني خود را استفاده خواهد كرد و آن تغيير رژيم حاكم بر كشور و تغيير نقشه سياسي منطقه است.

حمله زميني :
به نظر من تغيير حكومت بدون گرفتن تهران غيرممكن است گرفتن جايي بغير آن چه در كوتاه مدت و چه در بلند مدت شكست وحشتناكي براي آمريكا در بر خواهد داشت پس آمريكا ساده ترين و نزديك ترين راه را براي رسيدن به تهران انتخاب خواهد كرد.
همانطوري كه دوستان گفتند حمله زميني از كردستان به دليل سلسله كوه هاي زاگرس و سيستان و خراسان بخاطر پهناوري و بياباني بودن آن اگر نگوييم غير ممكن ولي بسيار سخت است.
اگر آمريكا از جنوب كشور بخواهد وارد شود باز همين وضعيت برقرار است و مسير طولاني خواهد بود شمال كشور هم كه جاي بحث ندارد چون البرز خود مانع بزرگي خواهد بود. فقط مي ماند خوزستان و آذربايجان كه در اين ميان خوزستان به لحاظ اينكه آمريكا راه تر از نيروهايش حمايت خواهد كرد گزينه مناسبي است.
ولي اگر من فرمانده ارتش آمريكا بودم اينكار را انجام مي دادم :
ابتدا با نيروي هوايي خود بطور كامل آسمان ايران را پاكسازي مي كردم و اگر ممكن نبود كانال هوايي حفاظت شده اي تا بيابان هاي قم و يا كاشان و يا طبس باز مي كردم. توان لجستيك و ترابري آمريكا آنقدر توانايي دارد كه در اين كانال مطمن هوايي در كمتر از 24 ساعت حداقل يك لشگر كامل از نيروهاي تفنگدار دريايي را هلي برن كند. تهران نزديك است و آسمان ايران كاملا در اختيار آمريكا مي باشد با اين نيروها با پشتيباني كامل نيروي هوايي آمريكا به راحتي مي توان زمان را براي افزايش نيرو خريد و تهران را كه زير بمباران شديد است تصرف كرد فقط اگر همه اين اتفاق هاي زياد طولاني شود و بسرعت انجام نشود و نيز آن كانال هوايي از بين برود براحتي مي توان بيابان هاي كوير لوت را با خون سربازان آمريكايي آبياري كرد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من اگر جاي آمريكا بودم از نقطه اي در اقيانوس هند اقدام به حمله موشكي بسيار گسترده اي مي كردم و سپس كمي عقبتر مي رفتم، اونوقت چون ايران پايش به اون طرفا نميرسه احتمالا اقدام به حمله به مناطق نظامي آمريكا در منطقه و در آخر اگه به مرحله نابودي توان نظاميش رسيد به چاههاي نفت كشورهاي منطقه و بستن خليج فارس و ...مي كشد و اينطوري تمام دنيا عليه ما وارد جنگ مي شوند، و كارمون صددرصد تمامه! آمريكا هم احتمالا اينگونه حمله مي كنه نه زميني! چون از لحاظ زميني شكست خواهد خورد! آمريكايي ها وقتي به فاز حمله زميني روي مياورند كه آن منطقه را با خاك يكسان كرده باشند و اصطلاحا Carpet Bombing رو انجام داده باشند!

طبق فرمایش دوست خوبمون newday
که من هم با نظر ایشون موافقم
آمریکا نمیتونه بزن درو کنه
چون اونوقت این ما هستیم که به مقرهای آمریکا در افغانستان و عراق از زمین حمله میکنیم

اگر حمله ايدركار باشد با استفاده از نيروهاي واكنش سريع ودر نقاط استراتژيكي مثل جزاير يا بنادر مهم ياحوزهايي نفتي مرزي ودركل محدود خواهدبود وجنبه روانيخواهد داشت

یکی از احمالات خیلی قوی میتونه هلیبرن نیرو از نقاط کور رادار به تهران باشه
همونطور که از کار انداختن رادارهای عراق با هلیکوپتر انجام شد و کسی فکرشو نمیکرد ممکنه با هلیبرن به فکر انجام این کار باشن

ولي اگر من فرمانده ارتش آمريكا بودم اينكار را انجام مي دادم :
ابتدا با نيروي هوايي خود بطور كامل آسمان ايران را پاكسازي مي كردم و اگر ممكن نبود كانال هوايي حفاظت شده اي تا بيابان هاي قم و يا كاشان و يا طبس باز مي كردم. توان لجستيك و ترابري آمريكا آنقدر توانايي دارد كه در اين كانال مطمن هوايي در كمتر از 24 ساعت حداقل يك لشگر كامل از نيروهاي تفنگدار دريايي را هلي برن كند. تهران نزديك است و آسمان ايران كاملا در اختيار آمريكا مي باشد با اين نيروها با پشتيباني كامل نيروي هوايي آمريكا به راحتي مي توان زمان را براي افزايش نيرو خريد و تهران را كه زير بمباران شديد است تصرف كرد فقط اگر همه اين اتفاق هاي زياد طولاني شود و بسرعت انجام نشود و نيز آن كانال هوايي از بين برود براحتي مي توان بيابان هاي كوير لوت را با خون سربازان آمريكايي آبياري كرد

بله من همونطور که گفتم هلیبرن نیرو از طریق قم خیلی میتونه جدی باشه و من فکر کنم راهکار جلوگیری از این امر
استفاده از مینی آواکسهای ساخت داخل در نقاط کور راداری باشه و همینطور رادارهای غیر فعال در مسیر قم و کاشان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون تو طبس و دیدم که چیکار کردن کافیه فک کردن چند تا کاماندو میفرستن و ........... ولی چی شد این همه آموزش هم دیده بودن :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من حمله ی هوایی امریکا به ایران بیشتر از سمت غرب ایران واز مبدا کشورهایی مثل ترکیهوبلغارستان صورت میگیرد .و اولین اقدام ایران هدف قرار دادن اسراییل و پایگاههای این کشور در عراق وعربستان و.. است و فکر نمی کنم امریکا اون موقع چیزهای گرانقدری را در خلیج فارس جا گذاشته باشه و به همین ترتیب اکثر پدافندها و پاگاههای ما رو میکوبن.و بعد از فلج شدن نسبی توان موشکی و پدافندی ایران نیروها کم کم به خلیج فارس باز خواهند گشت و اکنون امریکا با پشتیبانی هوایی قوی نیروی زمینیش را وارد خاک ما میکندکه دیگه کمکم کار می افته دست ارتش و مردم ((ازموافق تا مخالف حکومت)) و خلق حماسه ای دیگر....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته خدا کنه کار به اینجاها نکشه. چون واقعا بسیاری از مردم ایران بهترین سالهای عمرشان را در جنگ طی کرده اند و فکر نکنم تاب مقاومتی وجود داشته باشد. در ضمن کار به هسته ای این جور چیزا نمی رسه....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکا زمانی به ایران حمله نظامی می کنه که بخواد دولت و حکومت رو عوض کنه . ولی خاک ایران اونقدر وسعت داره که فکر نکنم چنین کاری ممکن باشه . آمریکا هم اکنون اگر بخواد هم در افغانستان باشه و هم در عراق و هم در ایران می دونید به چندین سرباز نیاز داره ؟ :| شرایط آب و هوایی ایران و چند زبانه بودن مردم ایران این کار رو برای آمریکایی ها مشکل کرده . در ضمن اگرچه ایران در زمینه هوایی از امریکا ضعیف تر هست ولی در زمینه زمینی بسیبار پیبشرفته است . تازه بعد از اون حمله به ایران یک کار احمقانه هست که ممکنه تا هزار ساله دیگه هم اتفاق نیفته . ایران در مقابل دنیا در زمان جنگ با عراق با دست خالی ایستاد همین الانش هم وای می سه . ولی به هر حال اگر امریکا قصد حمله داشته باشه مطمئن باشید که حمله فقط یا هوایی هست یا دریایی . چون همونطور که گفتم نیساز به سرباز فراوان داره و بودجه ای بسیار . خطم کلام : حمله ای در کار نیست مگر اینکه سرگرد مک کین رئیس جمهور امریکا بشه . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با اكثر قريب به اتفاق نظرات دوستمون newday موافقم. اين نشون مي‌ده ايشون توانايي تحليل بسيار خوبي دارن و اگه طبق قوانين سايت حركت كنن (يعني بي‌خيال بحث سياسي بشن و بچسبن به مسائل نظامي)، از قوي‌ترين كاربران سايت مي‌تونن باشن. خوب بپردازيم به مبحث. خوشحالم كه بعد از مدت‌ها، يه بحث تحليلي درست حسابي پيش اومد و دوستان هم نزدن تو خط فضا :| . --------------------------------------------- همون‌طور كه newday فرمودن؛ امكان نبرد امريكا از راه دور وجود نداره. اين درست كه ممكنه موشك‌هاي ايران به جزيره‌ي ديگو گارسيا يا خاك اروپا نرسه. ولي تمامي پايگاه‌هاي منطقه‌ي امريكا، در دسترس ايران و نيروهاي تربيت‌شده‌ي ايراني هست. امنيت پايگاه‌هاي امريكا در كشورهاي همسايه (بخصوص عراق و افغانستان)، بسيار متزلزل هست و درصورت تلافي، ايران به سادگي مي‌تونه با استفاده از عده‌اي چريك، ضربات زيادي به امريكايي‌ها بزنه و امريكا هم به جاي نبرد مستقيم، بايد بودجه و توان نظامي‌اش رو صرف حمله با عده‌اي چريك داشته باشه كه نه پايگاه مشخصي دارن و نه جايگاه درستي! پس اين نبرد، مي‌تونه تنها توان نظامي اين كشور رو تحليل ببره و روحيه‌ي سربازان رو هم به شدت پايين بياره. مشكلات زيادي براي امريكا، درصورت عدم ورود مستقيم به جنگ وجود داره كه تبعات بسيار سنگين‌تري از نبرد مستقيم داره. ضمن اينكه وجهه‌ي اين كشور، اجازه‌ي حملات بزن و در رو رو به اين كشور نمي‌ده و حتي ممكنه تبعات سياسي اين قضيه در درون امريكا، بسيار سنگين‌تر باشه! اين رو هم بايد اضافه كنين كه ژنرال‌هاي امريكايي، ترس چنداني از نيروهاي ايراني ندارن و اونقدر به تسليحات و ارتششون اطمينان دارن كه مي‌شه گفت اصلاً به اين مسئله رضايت ندارن و تمامي طرح‌هاي تهاجم نظامي به ايران هم اين مسئله رو كاملاً ثابت مي‌كنه. ------------------------------------------- اين بحث، جاي براي كار بسيار داره. به نظر من بهتره مرحله به مرحله پيش بريم؛ چرا كه در غير اينصورت، با يك بحث هزار تكه و سطحي مواجه خواهيم شد كه نتيجه‌ي درستي به ما نمي‌ده. پس اگه دوستان راضي باشن، بهتره باتوجه به دسته‌بندي خوبي كه دوست خوبم سينا داشتن (كه البته يه چند مورد رو جا انداخته بودن كه اگه دوست داشتن، مي‌تونم خدمتشون عرض كنم)، پيش بريم و دو، سه نفر از دوستان (مثل MRG، سينا و newday)، بحث رو كنترل و زمانبندي كنن تا هم به تمامي مباحث به طور مفصل پرداخته بشه و هم بشه به يه جمع‌بندي درست و حسابي رسيد. اگه دوستان، مسئوليت اين بحث رو مي‌پذيرن، لطفاً اعلام آمادگي بفرماين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هم امريكا توان يك جنگ زميني با ايران را ندارد چون اولا احتياج به نيروي خيلي بزرگ تر از جنگ با عراق دارد و دوم اين كه نيروي زميني ايران قدرتمند است و نيروي زميني آمريكا تلفات سنگيني خواهد داد و اين به ضرر آن است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امريكا كه توان حمله كردن رو داره. ضمن اينكه در اين حمله، احمقانه‌اس كه فكر كنيم تنها خواهد بود؛ كما اينكه براي افغانستان يا عراقي كه با نصف نيروهاي منطقه‌اي‌اش هم مي‌شد بره بگيره، با ائتلاف پيش رفت. پس ...!! بحث به اين سادگي‌ها و صفر و يكي كه به نظر مي‌رسه نيست. هيچ «امكان نداره‌»اي (براي هر دو طرف) وجود نداره. مهم چگونگي انجام، زمانبندي، نحوه‌ و ترتيب و هزينه‌هاي جنگ هست كه بايد روش بحث بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله نظامی فرق می کنه تا حمله زمینی اگر منظورتون اینه که آمریکا فقط می تونه حمله زمینی بکنه که می تونه ولی حمله نظامی از هوا و زمین و دریا مجبوریم باهاشون درگیر بشیم . من از کلمه " ما بدم میاد " می دونید چرا چون ما میایم می گیم اگر ما بتونیم یه موشک دیگه هوا کنیم . خوب اخه مایی در کار نیست باید بگیم مهندسین . یا میایم می گیم اگر بتونیم از موشک شهاب استفاده کنیم . اخه مایی در بین نیست قثط مهندسین این کشور پهناور هستند . ولی در کل آمریکا قدرت پشتیبانی در نیرو هاش رو داره چون هم در جنگ جهانی اول و دوم و حتی در همین عراق خودمون با پشتیبانی از سرابازانش تونست کاری کنه که دوست داره . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمريکا اگر به ايران حمله کنه به احتمال زياد به جنگ زمينی هم ختم ميشه چون همون طور که دوستان گفتن ايران بعد از حملات هوايی آمريکاا دست به حملات انتقام جويانه ميزنه و اگر آمريکا بفهمه که ايران چند تا از پايگاه هاش رو تو منطقه زده مطمينا حملات رو بيشتر ميکنه که آخر مجبور به وارد کردن نيروی زمينی ميشه. مثلا دوستان فکر می کنيد ايران اگر ببينه که تمام تاسيسات هسته ايش از بين رفته بيکار ميشينه؟ ايران هم حمله ميکنه که من فکر می کنم اين دقيقا همون چيزی است که آمريکا می خواهد چون افکار عمومی بر عليه ايران ميشن و آمريکا سعی در تغيير رژيم ايران ميکنه چيزی که 30 ساله دنبالشه! ولی حالا اينکه براش می صرفه يا نه يا اينکه اين موضوع چقدر مهمه خودش يه بحث ديگست يک احتمال ديگه هم وجود داره مشابه کاری که اسراييل با عراق کرد و نيروگاه اتميش رو نابود کرد و عراق هم هيچ عملياتی در تلافی انجام نداد و در اصل اوضاع به نفع اسراييل تموم شد و عراق برای هميشه از برنامه هسته اي خودش عقب موند ممکنه آمريکا يه همچين کاری بکنه و ايران بشينه و نگاه کنه يه مطلب ديگه در خصوص جنگ های نامنظم و چريکی فقط همينو بگم که اگر ايران اينکارو کرد اونوقته که جنگ رو باختيم و شديم عراق!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يه مطلب ديگه در خصوص جنگ های نامنظم و چريکی فقط همينو بگم که اگر ايران اينکارو کرد
اونوقته که جنگ رو باختيم و شديم عراق!

كاش بيشتر توضيح مي داديد ولي به نظر شما چكار مي توان كرد آيا ارتش ما يا سپاه توان ايستادگي كلاسيك در مقابل يكي از قويترين ارتش هاي جهان را دارد. نبرد كلاسيك را ما در جنگ ايران و عراق توسط بني صدر امتحان كرديم نتيجه اش شد از دست دادن بيش از 300 تانك نزديك خرمشهر :|
جنگ هاي نامنظم ويژگي هاي خاص خود را دارند و هر شيوه نبردي محاسن و معايب خود را دارا است.
مصطفي جان من مطابق معمول مشتاق خواندن نظريات گرانقدر شما خواهم بود. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.