FLANKER

بررسي اسنايپرهاي 7.62 مطرح جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
[right]انرژی لازم برای[b] از پا در آوردن[/b] یک انسان بالغ به شرطی که گلوله به عضوهای حیاتی برخورد کنه حداقل 300 ژول هست.[/right]
[/quote]

طبق اعلام آکادمی سلطنتی انگلیس، این عدد(از پا در آوردن، ونه الزاما کشتن) برابر 80 ژول هست،

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]قویترین کمان های کامپوند حال حاضر انرزی جنبشی تیرشون در هد هفتاد تا هشتاد [/font][/color][/right]
[right][color=#b22222][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ژول[/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بیشتر نیست![/font][/color][/right]
[/quote]

اخوی فکر کنم اشتباه کردید، 70-80 کیلو نیرو هست.

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اکیورسی و پرسشن که هیچوقت ترجمه فارسی براشون به نظرم نرسیده تا حالا![/font][/color][/right]
[/quote]

عجب . . . خب می تونستی بپرسی، یا جستجو کنی.

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]واسه همین هیچوقت گلوله های ایرانی، در حالت عادی برای مسافت های بالای ۶۰۰-۷۰۰ به کار نمیان![/font][/color][/right]
[/quote]

خیلی دست بالا گفتی. . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اخوی فکر کنم اشتباه کردید، 70-80 کیلو نیرو هست
[/quote]

نه من خودم اینکاره ام ...خیلی قوی باشه هشتاد ژول! کمان های معمولی و در جنگ های باستان هم شصت ،پنجاه ژول! چیزی که شما گفتید یعنی انقدر نیرو لازم هست
تا کمان رو بشه تا آخرکشید.(full draw weight)
انرژی جنبشی پیکان چیز دیگری هست.

[img]http://www.huntersfriend.com/images/carbon_arrow_university/arrow_mass_vs_ke.jpg[/img]

با کمتر از این انرژی هم تیر فرد رو منگنه میکنه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
پنداژ منظورم هست.
[/quote]

میشه همون full draw weight که گفتم. انرژی جنبشی تیر کمان در همون لحظه رها شدن با این کمان های مدرن زیر نود ژول هست. با اینا خرس و بوفالو شکار میکنن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عجب . . . خب می تونستی بپرسی، یا جستجو کنی.
[/quote]

جفتشون به فارسی دقت رو میدن تقریبا( ظاهرا)....
ولی مفهومی که پشت کلمات هست متفاوته....

یکیش به مفهوم زدن گلوله به جایی که باید بهش بخوره( یعنی یه جایی رو با علم کامل و کافی به تیراندازی و دوربین مناسب هدف گرفتیم و گلوله باید بخوره به + و محل اصابت واقعی هرچی نزدیک باشه به اون محل( دوربین هم صفر شده باشه و در خصوص میلیمتر ها حرف میزنیم!)....
یکیش میشه اینکه اسلحه‌ای که تکون نخورده و در شرایط کاملا برابر از همه لحاظ دو تا گلوله رو میزنه، این دو گلوله دقیقا روی هم بخورن که معمولا محقق نمیشه! :) ....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1405645162' post='394008']
طبق اعلام آکادمی سلطنتی انگلیس، این عدد(از پا در آوردن، ونه الزاما کشتن) برابر 80 ژول هست،
[/quote]

درسته. منظور من هم استاپینگ پاور نبود و الزاما کیلینگ پاور بود. وگرنه اگه یه گلوله با 30 ژول انرژی هم به آدم بخوره یقینا مخرب خواهد بود. حتی یه ضرب المثل باستانی چینی هم هست که می گه ایرگانز آر نات تویز. rolling_on_the_floor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1405647222' post='394013']
میشه همون full draw weight که گفتم. انرژی جنبشی تیر کمان در همون لحظه رها شدن با این کمان های مدرن زیر نود ژول هست. با اینا خرس و بوفالو شکار میکنن!
[/quote]

من تو یوتیوب فیلم های زیادی با عنوان ایر گانز هانتیگ دیدم. طرف با تفنگ بادی گامو که قدرتش در دهانه لوله کمتر از 30 ژول هست گراز می زنه. در حالی که این تفنگ اصولا برای شکار پرنده و نهایتش خرگوش و امثال اینا ساخته شده.
یا خیلی شنیدم که گفتن طرف با تفنگ بادی مرتکب قتل شده و ...

این کارها در موقعیت های خاص اتفاق افتاده و توسط آدم های خاص انجام شده به نظرم.

من جواب سوالاتم رو نگرفتم. اینکه عرض کردم جواب نگرفتم واقعا برام جالبه تا توضیحات شما رو بشنوم. خدای نکرده سوء تفاهم نشه. قصدم طعنه زدن و ... نیست.

اگر 80 ژول انرژی برای از پا درآوردن یک خرس کافیست، پس از 120 ژول انرژی برای کشتن یه انسان زیاد هم هست. درسته؟ در این صورت چرا از کالیبر 22 LR در یک سلاح کمری نظامی با قابلیت صدا خفه کن استفاده نمی کنن؟ مزیت هایی که استفاده از این کالیبر داره اینهاست :

هزینه بسیار پائین تر تولید سلاح و مهمات کالیبر 22.
دقت بالاتر کالیبر 22 نسبت به تمام کالیبرهای موجود.
نویز کمتر.
شلیک بدون لگد و... و...

تنها نکته منفیش همون قدرت کمترش هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1405664233' post='394030']
جفتشون به فارسی دقت رو میدن تقریبا( ظاهرا)....
ولی مفهومی که پشت کلمات هست متفاوته....

یکیش به مفهوم زدن گلوله به جایی که باید بهش بخوره( یعنی یه جایی رو با علم کامل و کافی به تیراندازی و دوربین مناسب هدف گرفتیم و گلوله باید بخوره به + و محل اصابت واقعی هرچی نزدیک باشه به اون محل( دوربین هم صفر شده باشه و در خصوص میلیمتر ها حرف میزنیم!)....
یکیش میشه اینکه اسلحه‌ای که تکون نخورده و در شرایط کاملا برابر از همه لحاظ دو تا گلوله رو میزنه، این دو گلوله دقیقا روی هم بخورن که معمولا محقق نمیشه! :) ....
[/quote]

میتونیم به عنوان معادل فارسی به ترتیب دو تا واژه صحت و دقت را برای این دو واژه به کار ببریم [color=#ff0000][b]صحت[/b][/color] : نزدیکی نتیجه به میزان مورد انتظار یا عدد مورد نظر ( مقدار صحیح ) [b][color=#0000ff]دقت[/color][/b] : نزدیکی نتایج متوالی به یکدیگر ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسم اون بابا یادم بود ها......!!!
اون با اسلحه‌ی گازی میزد فک کنم یا دیانا ۵۲ دقیقا یادم نیست....
دقیقا رگ زیر گردن گراز ها رو میزنه و شکار میکنه و این شرکت های ساخت تفنگ بادی و این حرفا، کلی پول میدن بهش که با اسلحشون شکار های بزرگ بزنه! :)))

[quote]میتونیم به عنوان معادل فارسی به ترتیب دو تا واژه صحت و دقت را برای این دو واژه به کار ببریم [color=#ff0000][b]صحت[/b][/color] : نزدیکی نتیجه به میزان مورد انتظار یا عدد مورد نظر ( مقدار صحیح ) [b][color=#0000ff]دقت[/color][/b] : نزدیکی نتایج متوالی به یکدیگر ...[/quote]
هم! عالی دکتر جان... ممنون...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اگر 80 ژول انرژی برای از پا درآوردن یک خرس کافیست، پس از 120 ژول انرژی برای کشتن یه انسان زیاد هم هست. درسته؟ در این صورت چرا از کالیبر 22 LR در یک سلاح کمری نظامی با قابلیت صدا خفه کن استفاده نمی کنن؟ مزیت هایی که استفاده از این کالیبر داره اینهاست :

هزینه بسیار پائین تر تولید سلاح و مهمات کالیبر 22.
دقت بالاتر کالیبر 22 نسبت به تمام کالیبرهای موجود.
نویز کمتر.
شلیک بدون لگد و... و...

تنها نکته منفیش همون قدرت کمترش هست.
[/quote]

برای این هست که ممکنه خرس در همون تیر اول کشته نشه زخمی بشه.......ولی صد درصد انسان رو میکشه همون جوری که در طی چند هزار سال گذشته تیر و کمان انسان ها رو حتی با زره ! توی جنگ ها کشته!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.