inge

نیروی هوایی اسراییل (پیشینه ، روندها ، گزارش، تحلیل وخبر )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من نمیگم که این عمل انجام نشده همچنین تایید هم نمیکنم اما واقعا متاسفم بخاطر اون فیلمی که منتشر
شده و اینقدر بیننده رو دست کم گرفتن.
[b]گوشهای مخملی داشتن و دیگران رو *** فرض کردن بدترین حماقت هست!!!!![/b]
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با یکی از دوستان صحبت میکردم...تایید کردن که این کار صورت گرفته.
اما ببینید قدرت پروپاگاندا و بایکوت صهیونیستها رو....
حالا یه عده بیان از ازادی بیان در غرب بگن!
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اخبار صدا و سیمای ایران تایید کرده که جنگنده های سوری بالای اسراییل نامه پخش کرده اند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]تایید که نه ولی فعلا خبرش رو داده که سوریه یه همچین کاری کرده...حالا میشه اسمشو گذاشت تایید نمیدونم... ولی یه سوالی ...تو خبر گزاری ها اومده که چون شبیه جنگنده های اسرائیلی بودن کسی بهشون تیر اندازی و حتی شک هم نکرده...حالا یه سوالی مطرح میشه که جنگنده های سوریه واقعا شبیه جنگنده های پیشرفته اسرائیل بوده یا نه ؟ فرضا هم که بوده مگه با دوربین اسمون رو چک میکنن که میگن شبیه بوده یا راداراشون شبیه !! نشون داده؟[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیگم که این عمل انجام نشده همچنین تایید هم نمیکنم اما واقعا متاسفم بخاطر اون فیلمی که منتشر
شده و اینقدر بیننده رو دست کم گرفتن.
گوشهای مخملی داشتن و دیگران رو *** فرض کردن بدترین حماقت هست!!!!!

دوسته عزیز والا من تا رسیدم تموم شد گزارش ولی اون مرد رو دیدم که داشت از ترس میمرد...

حالا نمیدونم واقعا راست بود یا ....
امیدوارم که راست باشه raised_eyebrow

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1360184433' post='298474']
[right]تایید که نه ولی فعلا خبرش رو داده که سوریه یه همچین کاری کرده...حالا میشه اسمشو گذاشت تایید نمیدونم... ولی یه سوالی ...تو خبر گزاری ها اومده که چون شبیه جنگنده های اسرائیلی بودن کسی بهشون تیر اندازی و حتی شک هم نکرده...حالا یه سوالی مطرح میشه که جنگنده های سوریه واقعا شبیه جنگنده های پیشرفته اسرائیل بوده یا نه ؟ فرضا هم که بوده مگه با دوربین اسمون رو چک میکنن که میگن شبیه بوده یا راداراشون شبیه !! نشون داده؟[/right]
[/quote]
احتمالا منظور از شباهت استفاده از کریدورهای اختصاصی تزاحال و کدهای تشخیص دوست از دشمنه که به دست آوردن هر دوش اگر صحت داشته باشه یه پیروزی بزرگ اطلاعاتیه !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی بامزه بود. البته حق دارن ما رو ... فرض کنن چون بعضی دوستان دارن اعتراف میکنن ....
اینجا بهتر میتونید راستگویی سیستم تبلیغاتی ایران رو متوجه بشید:
http://www.military....لی/page__st__15

جناب morteza-iri
این دوستتون تو اسراییل ساکنه؟
تحلیل دوستان از اتفاقی که در واقعیت نیافتاده خیلی جالبه!

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این احتمال رو بدید که با توپی راکتی چیزی تعدادی اعلامیه بر فراز شهرهای اسرائیل پخش کردن بعد گفتن اینارو جنگنده ها ریختن! (هم راس گفتن هم دروغ!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه کم ارومتر
اینکه چه اتفاقی افتاده هنوز معلوم نیست
و در آنده صحت و سقمش معلوم میشه منتها
در باره حمله اسراییل که اتفاق افتاد و اینجا هم بچه ها کلی درباره اش بحث کردن کمی حرف دارم
ببینید من این اتفاقی رو که افتاده رو برررسی میخوام بکنم( و بکنیم) و نه اینکه مثلا اسد خوبه یا مخالفاش و کی داره نامردی میکنه و...
کشور من ایران بارها و بارها از طرف اسراییل تهدید به حمله و تهاجم هوایی شده
اهداف بسیار استراتژیک و مهمی هم در کشورم در معرض این خطر هستند حالا نکته اینجاست
سوریه ای که تا چند وقت پیش ابدا تحریم نبود و هرچی میخواست تقریبا ازروسیه میگرفت و اینهمه هم در ارتقا توان پدافندیش کوشید چرا باید چندین و چند بار مزه حمله هوایی اسراییلی ها رو بچشه و پدافند هواییش کاری نکنه؟ آیا این نمیتونه یک زنگ خطر برای من و شما و ماها باشه؟
جدای از اینکه در بحث تهاجم فرضی اسراییل به ایران برگ برنده و بازدارنده ما توان موشکهای بالستیکمونه آیا این تجاوزهای موفق و عبور از رینگهای راداری و پدافندی نمیتونه زنگ خطر رو برای ما به صدا دربیاره؟
اینجاست که بررسی بیشتری میطلبه توان پدافندیمون
اینجاست که لزوم باور 373 به وضوح دیده میشه
اینجاست که سامانه هایی مثه یازهرا و سماوات و... لازم دیده میشن و بالاتر از همه اینها توان راداری و پوشش رهگیر ی هوایی
فکر کنم بجای فوحض دادن با اسد یا مخافاش ما باید اینجا اول به بحث تاثیر اون و (یا تاثیر احتمالی اون) بر کشور خودمون و همچنین درسهایی که باید از اون بگیریم بپردازیم
میگم یک کمی هم (کمی بیشتر از یک کمی) به درسهایی که باید ما از این اتفاق بگیریم فکر کنیم و آنالیزش کنیم
ما باید هر حرکت دشمنمونو رصد و تحلیل کنیم
چی شد که دشمن ما چندین بار تونست بدون کوچکترین هزینه و خسارتی هدفهاشو با موفقیت بزنه و برگرده خونه اش؟
ایراد کار طرف مورد هجوم قرار گرفته (سودان یا سوریه یا لبنان) چی بود
ما چقد این ظعفها رو داریم
چقد میتونیم بپوشونیمشون
چیکار باید بکنیم
و....
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر میکنم تکنولوژی تلویزیون و خبرگزاریهای ایران به قبل جنگ جهانی برمیگرده که میگن چون شبیه به هم بودن هواپیماها، نتونستن بزنن hee_hee

شاید هم واقعا سواد کسانی که خبر رو نشون دادن همینقدر باشه raised_eyebrow

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توجه داريد که ما پنجاه سال پيش زندگي نميکنيم که يک حکومت بتونه با سانسور اخبار
داخلي نزاره ديگران از اون چيزي بفهمند!

چند صد هزار نفر جمعيت اين شهرها تو اسراييل همه يک موبايل دارند که حتما دوربين
هم داره... يوتوب هم در اسراييل سانسور نيست! پهناي باندشون هم عاليه!
و اگر چنين اتفاقي افتاده بود و حتما و حتما شما کليپي از شهروندان اسراييلي مربوط به پرواز جنگنده ها و همچنين
هزاران اعلاميه کذا رو پيدا ميکرديد!

سوريه هم نه از اين جرات ها داره چون ميشناسيمش! نه حتي از اگر جرات چنين کاري
داشت اصولا هيچ کدام از عتيقه ها هاي نيروي هوايي سوريه قادر هست
تا اون عمق وارد اسراييل بشه و سالم هم برگرده!

فيلم شبکه يک هم که مونتاژ صحنه هاي جنگ حماس با درگيري راکت ها با گنبد آهنين
بود!

از لباس هاي غير زمستاني اسراييلي ها هم معلوم هست!
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی بامزه بود. البته حق دارن ما رو ... فرض کنن چون بعضی دوستان دارن اعتراف میکنن ....
اینجا بهتر میتونید راستگویی سیستم تبلیغاتی ایران رو متوجه بشید:
http://www.military....لی/page__st__15

مارشال عزیز با این لینکی که قرار دادین بنده رو یاده ترنسلیت سخنرانی مرسی در تهران انداختین!!! :winking:

<
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجاست که سامانه هایی مثه یازهرا و سماوات و... لازم دیده میشن و بالاتر از همه اینها توان راداری و پوشش رهگیر ی هوایی

البته در جزییات هر دو حمله ی رژیم صهیونیستی به سوریه ابهامات زیادی وجود داره ، از نیروگاه اتمی ای که حتی سیم خاردار هم دورش نداشت تا حمله ی اخیر که اصلا مشخص نیست جنگنده های اسراییلی به حریم هوایی سوریه وارد شده باشند .

اما بنده به شما میگم مشکل ما در مقابل این نوع حمله ی رژیم صهیونیستی چیست ، مشکل ما نه سامانه های سخت افزاری چون باور 373 ، یا زهرا و ... است چراکه همونطور که اشاره کردید سوریه سامانه های به مراتب پیشرفته تر رو در 2007 در اختیار داشت ، مشکل اصلی در نرم افزار هست . تقریبا همه به این اتفاق نظر رسیده اند که چیزی که رژیم صهیونیستی رو قادر به دور زدن پدافند منسجم سوریه کرد برنامه ای با قابلیت خرابکاری در شبکه های پدافندی (ADS) مشابه برنامه ی SUTER ساخت امریکاست . جایی که میتونم بگم چه در صنایع حساس و چه در بحث نظامی پاشنه ی آشیل ماست و در سالهای اخیر هم البته توجه ها با حمله ی 2007 سوریه و خرابکاری در نطنز به این مورد بشدت معطوف شده .

شبکه ی پدافندی سوریه به گزارش منابع مختلف در سال 2007 یک شبکه ی متمرکز هست که بدترین نوع در مقابل حملات سایبری و هم اخلال الکترونیکی هست ، اگر یادتون باشه بعد از اون بود که استراتژی پدافند موزاییکی سپاه مطرح شد . از طرف دیگه هر شبکه نقاط access point مشخصی داره که وظیفه ی اصلی برنامه ی NCCT (برنامه ای دیگر که عملکرد آن مکمل SUTER هست) شناسایی این نقاط ورود به شبکه هست . چالش های امنیتی یکپارچه شدن سیستم های پدافندی مثل هر سیستم دیگه ای بسیار بالاست .
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته در جزییات هر دو حمله ی رژیم صهیونیستی به سوریه ابهامات زیادی وجود داره ، از نیروگاه اتمی ای که حتی سیم خاردار هم دورش نداشت تا حمله ی اخیر که اصلا مشخص نیست جنگنده های اسراییلی به حریم هوایی سوریه وارد شده باشند .

اما بنده به شما میگم مشکل ما در مقابل این نوع حمله ی رژیم صهیونیستی چیست ، مشکل ما نه سامانه های سخت افزاری چون باور 373 ، یا زهرا و ... است چراکه همونطور که اشاره کردید سوریه سامانه های به مراتب پیشرفته تر رو در 2007 در اختیار داشت ، مشکل اصلی در نرم افزار هست . تقریبا همه به این اتفاق نظر رسیده اند که چیزی که رژیم صهیونیستی رو قادر به دور زدن پدافند منسجم سوریه کرد برنامه ای با قابلیت خرابکاری در شبکه های پدافندی (ADS) مشابه برنامه ی SUTER ساخت امریکاست . جایی که میتونم بگم چه در صنایع حساس و چه در بحث نظامی پاشنه ی آشیل ماست و در سالهای اخیر هم البته توجه ها با حمله ی 2007 سوریه و خرابکاری در نطنز به این مورد بشدت معطوف شده .

شبکه ی پدافندی سوریه به گزارش منابع مختلف در سال 2007 یک شبکه ی متمرکز هست که بدترین نوع در مقابل حملات سایبری و هم اخلال الکترونیکی هست ، اگر یادتون باشه بعد از اون بود که استراتژی پدافند موزاییکی سپاه مطرح شد . از طرف دیگه هر شبکه نقاط access point مشخصی داره که وظیفه ی اصلی برنامه ی NCCT (برنامه ای دیگر که عملکرد آن مکمل SUTER هست) شناسایی این نقاط ورود به شبکه هست . چالش های امنیتی یکپارچه شدن سیستم های پدافندی مثل هر سیستم دیگه ای بسیار بالاست .

حرفتونو تا حدود زیادی قبول دارم
اما شرایط ما از نقطه نظر فرماندهی،مدیریت انسانی، هوش فرماندهی و نرم افزارهای پدافندی و حتی سیستم ارتباطی بسیار بسیار فراتر و برتر از سوریه است
همونطوری که خودتون هم میدونین ما دو نظریه پوشش شطرنجی و تک قالبی رو با هم داریم اجرا مینیم و درعین شبکه شدن سامانه هامون ،همه یگانها بخودی خود دارای استقال عملکرد و فرماندهی پایدار و بایسته محیطی هستند
به زبون ساده تر تلفیق دو سیستم شرقی و غربی با هم که کم کم د اره به سمت سیستم پدافندی مبتنی بر اصول دکترین دفاعی شوروی سابق میل میکنه
اما بحث من در زمینه سخت افزارخاست جایی که ما به شدت هم کمبود کیفی داریم هم کمبود کمی

اونجایی که توان ما در برابر تهدیدات دچار کسری تراز میشه و ما چند مرحله عقب میمونیم، در بعد پوشش رهگیرهای هوایی و یا حتی پش هشدار هوایی ما با نقایص فراوان روبروییم
اونم در حالتی که گستردگی و پهناوری مرزها و سرزمینمون و وجود عوارض و ناهمواریهایی بسیار زیاد کرامونو به مراتب سخت تر میکنه
خوب حرکتهایی داشتیم اما نه به اندازه ای که کافی باشن
خوب بودن و لازم هم بودن اما کافی نبئوده و نیستن
هنوز خلاهای پدافندی و نقاط کور زیادی داریم دسته کم از بعدد پوشش پدافند عامل
پدافند غیر عاملمون هم کم کم ئداره اوضاعش بهتر میشه ولی هنوز تا رسیدن به حتی نزدیکی نقطه مطلوب کلی فاصله داریم
تهدیدات هم که روز به روز فزاینده تر میشن و جدی تر
خوب حرف من اینجاست
جایی که سوریه با دراختیار داشتن سامانه های روسی به مراتب به روزتر و برتری از ما نمیتونه هیچ کاری بکنه این یعنی یک زنگ خطر
سابقه درگیری اعراب و اسسراییل بهمون این درس رو میده که سیستمهای پدافندی اعراب که مبتنی و منطبق بر اصول تاکتیکی شوروی سابق بودن ابدا نمره مثبتی نگرفتن
تنها جایی که نمره اشون خوب بوده نمره عراقیها دربرابر ماست که اونم برمیگرده به تحریمهای کمرشکن که برای ما درنظر گرفته بودن
البته جنگ دوم اعراب و اسراییل نمره بدی نداشت پدافنمدشون بالاخص سام 6 ها منتها فوری اسراییلی ها شیوه و روش جنگال موثر در برابر اونو یادگرفتن و نتیجه برگشت به همون وظعیت سابق
این چند مورد حمله و موراد سابق بر این میتونه برای ما حکم زنگ خطر رو داشته باشه
یادمون نره که ستون فقرات پدافند هوایی ما همون سامانه های هاوک هستش که اسراییلی ها بهشون اشراف کامل دارن
ما در برابر اونا میتونیم از رعد،مرصاد ، تور ام یک و یازهرا به نحوی شاید موثر استفاده کنیم اما گونه های دیگه امون تقریبا از پیش باخته هستن
من به شخصه امیدم به باور 373 هستش(البته بعد از خدا و مردم خوب کشورم)
یادمون نره که اسراییلی ها اونقد به اهدافشون نزدیک نمیشن که ما بتونیم از سامانه های خوب کوتاه بردمون مثه تور و یازهرا و یا حتی آتشبارهایی مثه سماوات و... استفاده کنیم
همین حمله اخیرشون به سوریه رو هم بعید میدونم به برد بوکها یا پانتسیر ها وارد شده باشن
معقول و منطقب استفاده از موشکهای دور ایستای هوا به زمین با بردهای بالاتر از 50 کیلوممتر و دور از دسترس بوکها و پانتسیرهاست
البته با این بلبشوی سیاسی و مدیریتی و فرماندهی که سوریه رو فراگرفته کار اونا اونقده هم شاهکار نبومده منتها من میام از دید یک ایرانی و بر پایه استنتاجم از حرکات دشمن اینکارشو به گونه ای یک تمرین بسیار خوب برای حمله احتمالی به ایران قلمداد میکنم و با این تز و تیوری سعی میکنم به یک راهکار مناسب برای پیشگیری از رخدادن همچین افتضاحی درکشورم برسم
هرچند عامل بازدارندگی که توان موشکی کشورم داره همچین تصمیمی رو در اسراییل با چالشهای بسیار بسیار جدی مواجه میکنه اما نباید حماقت و یا جنگ طلبی دشمن رو دست کم گرفت
بویژه با نصب سامانه های راداری و موشکی ناتو در غرب مرزهای ما و در همسایگیمون این کفتار خوک صفت رو بیشتر جری میکنه که شاید به خیال خام خودش ضربه ای به ما بزنه و اینجاست که ما باید مثه همیشه هشیار و آماده به رزم باشیم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید منظور من سلسله مراتب فرماندهی نظامی نبود ، شما وقتی رادارهای اخطار زودهنگامت چیزی رو تشخیص ندن و پدافند اصلا آلرت نشه و هدفی رو تشخیص نده عملا فاتحه ی اون پدافند خوندست ، این جاییه که دارن روش کار میکنند نه مقابله با پدافندهای کوتاه برد . اکثر سیستم های پدافندی که فرمودید به رادارهای پیش اخطار لینک هستند و نقش SUTER هم اینه که اطلاعات غلط رو به این شبکه و رادارهای پیش اخطار بده .

در مورد تاکتیک های شرقی و غربی البته اعراب تا جایی بخاطر ضعف فرماندهی استراتژیک خودشون در جنگ اعراب ضربه خوردند وگرنه در بعد تاکتیکی مواردی داشتیم که پدافند سوریه و مصر در جنگ اعراب و اسراییل عملکرد قوی داشتند . مهمترین اصل الان استفاده از ساختار توزیع شده ارتباطی و شبکه ای هست ، بنده اطلاع ندارم بر مبنای چه مستنداتی میفرمایید از لحاظ سیستم های ارتباطی پیشرفته تر از سوریه هستیم امیدوارم شواهدی برای این موضوع داشته باشید چون مسلما ارتشی که هزینه های کلان برای خرید سیستم های پیشرفته ی پدافندی چون پانتسیر و اس-300 میکنه مسلما به فکر زیرساخت ارتباطی این پدافندها هم هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.