امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بازار تسلیحات در نگاهی گذرا 

بعد از معرفی اصول بازاریابی تسلیحاتی و نظامی نیاز هست نگاهی کوتاه به این بازار و سهم فروش تسلیحات و دولت ها انداخت 

نگاه کوتاه مشخصا نگاه آمار و اعداد است تا واقعیت صحنه دیده شود و باتوجه به توان و داشته ها تصمیم گیری شود 

thumb_16369.jpegthumb_13205.jpegthumb_13211.jpeg

به ترتیب آمار شرکت های تسلیحاتی، آمار کشورهای فروشنده و کشورهای خریدار تسلیحات بر حسب فروش طبق آمار از سال 1950 تا 2017

طبق این آمار آمریکا و و دوم روسیه بیشترین فروش و بیشترین شرکت های موجود در بازار تسلیحات را دارد

در این بین هند آلمان و چین نیز خریداران اصلی تسلیحات در جهان هستند 

وقتی در جزئیات فروش تسلیحات می رویم و درصد های بازار فروش تسلیحات آمریکا را بر حسب تسلیحات نگاه می کنیم

نکات جالب تری را مشاهده می کنیم 

بیشترین بازار متعلق به جنگنده های هوایی بوده و با اختلاف زیاد رتبه بعدی به موشک و وسایل زرهی می رسد 

این نکته برای یک بازاریاب پر از مفهوم هست و چرخش مالی را می بیند 

جالب هست که تسلیحات دریایی و کشتی ها در رتبه نزدیک به آخر قرار می گیرد 

army_marketing_01_military.jpg

آمار فروش آمریکا به تفکیک جنگ افزار 

شدت فروش و ارتباطات را هم در شکل زیر می تواند دید

thumb_800px-Global_weapons_sales_1950-20

این قضیه در آمار فروش روس ها هم صدق می کند و تکرار این نکات مشاهده می شود 

EE141F18-642E-4B96-808C-4351A734CDC9.png

آمار فروش تسلیحات روسیه به تفکیک تسلیحات و کشورها

اما فروش تسلیحات رژیم اشغالگر قدس هم جالب هست 

بزرگترین خریداران هند و آذربایجان هستند که پر نکته هست 

آمریکا رتبه 4 خرید تسلیحات را دارد و 3 کشور اروپایی انگلیس، آلمان و ایتالیا در زمره ده کشور اول خریدار هستند. 

army_marketing_02_military.jpg

تفسیر دوستان فرای این آمار چیست؟

یک مرجع خوب در این زمینه سایت استاتیستا هست

https://www.statista.com/chartoftheday/Military%20Aircraft%20Manufacturing/
ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینفوگرافی، ابزار ارائه مطلب بصورت تصویر  

اینفوگرافی یا اطلاع‌نگاشت یا اَزدانِگاری نمایش اطلاعات در دل تصاویر گویا است. اینفوگرافی یکی از روش‌های ارائه‌ی اطلاعات به‌صورت دیداری محسوب شده و با این ایده و استدلال توسعه یافت که ذهن انسان داده‌های تصویری را بهتر و سریع‌تر از داده‌های متنی درک و ذخیره می‌کند. معمولا نوشته های محدود برای تاکید و شفافیت مطلب همراه آن می آید. اولین نوع اینفوگرافی ها همراه نمودار و داده های عددی هستند ولی اضافه شدن تصاویر با جزئیات انقلابی در ارائه ترکیبی مطالب ایجاد کرد. 

اینفوگرافی ها اشکال متفاوتی دارند که بسته به کاربرد مزایا و معایب دارند :

هر  اینفوگرافی باید ۵ مرحله قسمت دارد که مبنای تقسیم بندی ها می توانند باشند

1- یک داستان برای اینفوگرافی
2-  نوع اینفوگرافی
3- داده‌های فنی مورد نیاز
4- شکل اجرا و طراحی اینفوگرافی

5- زمینه انتشار 
5- انتشار و پخش اینفوگرافی

- اینفوگرافی های کارتونی 

thumb_027_send_warship_to_atlantic_militthumb_s0w9_640846_648.jpgthumb_025_UAV_deadly_Explos_military.jpgthumb_1_oqlHkVK28G0Ugv-2idokUg.jpegthumb_021_anti_UAV_01_military_ir.jpg

015_gbu_24_guide_laser_military.jpg

- اینفوگرافی های شبکه ای و ستاره ای 

thumb_IntegrationsMap_website.pngthumb_032_connection_aircraft_01_militar

- اینفوگرافی های آماری 

thumb_EE141F18-642E-4B96-808C-4351A734CDthumb_army_marketing_01_military.jpg

- اینفوگرافی های چارتی 

thumb_022_S300_family_military.jpg

- اینفوگرافی بر پایه تصاویر واقعی 

thumb_026_chalenger_2_01_military_ir.jpgthumb_026_chalenger_2_02_military_ir.jpg

thumb_0b874509d1254fb9febb3c5dead7872b.j

اینفوگرافی بر پایه واقعیت مجازی 

shutterstock-551791498_orig.jpg  Augmented-reality-Industry-4_0-concept.j

دیگر تصاویری که زیرمجموعه اینفوگرافی مطرح می شوند ولی به عنوان اینفوگرافی ارائه نمی شوند 

thumb_Abadeh_June_Fig2.jpgthumb_18-1024x680.jpg

- در حال حاضر سه دانشنامه هوایی، زمینی و دریای با بکارگیری اینفوگرافی بخشی از مطالب را به بیننده منتقل می کنند که مرجعی پر مثال در مورد اینفوگرافی هستند

ادامه دارد ...

• Like 1
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینفوگرافی برای همه ( تولید بصورت مقدماتی )

دانستن ارزش و اهمیت اینفوگرافی اولین گام برای تولید آن است

وقتی به سادگی می توان ببینندگانی را که از خواندن طفره می روند را دقایقی سحر کرد، چرا استفاده نکنیم و مطلب را انتقال ندهیم 

اینفوگرافی سطوح متفاوتی دارد فارغ از تقسیم بندی ها، ولی کیفیت کار می تواند مبدتی باشد یا حرفه ای که به ما بستگی دارد

ولی این نکته نمی تواند ما را در انتشار اینفوگرافی محدود کند، هرکس به علاقه خود می تواند تولید مطلب کند 

در ابتدا اجزای اینفوگرافی بصورت کامل 

7 hours قبل , arminheidari گفت:

هر  اینفوگرافی باید ۵ مرحله قسمت دارد که مبنای تقسیم بندی ها می توانند باشند

1- یک داستان برای اینفوگرافی
2-  نوع اینفوگرافی
3- داده‌های فنی مورد نیاز
4- شکل اجرا و طراحی اینفوگرافی

5- زمینه انتشار 
5- انتشار و پخش اینفوگرافی

ولی برای شروع و رسیدن به توان تولید اینفوگرافی سه راه را میتونیم در نظر بگیریم

- اول سطح ترجمه ( در این حالت اینفوگرافی باکیفیت در گرافیک و محتوا را در اینترنت پیدا و بعد به فارسی برگردان می کنیم)

thumb_027_send_warship_to_atlantic_militthumb_025_UAV_deadly_Explos_military.jpgthumb_026_chalenger_2_02_military_ir.jpgthumb_026_chalenger_2_01_military_ir.jpg

- دوم سطح تولیدات بومی ساده و اشکالی ( در این سطح محتوا جمع آوری شده و با یک داستان خوب در قالبی ساده اجرا می کنیم، در این حالت کپی از قالب ها زیاد صورت می گیرد)

thumb_022_S300_family_military.jpg

- سوم تولید باکیفیت اینفوگرافی ( اوج هنر گرافیک و داستان پردازی در اینفوگرافی هست)

50f26bfcd07d938ae5a8dcf45941f682.jpg

نتیجه رو در سه تاپیک دانشنامه های هوایی، دریایی و زمینی مشاهده می کنید 

برای تولید اینفوگرافی چه باید کرد؟

تنها باید شروع کرد

فقط میتونم بگم ازش نترسید و شروع کنید 

کارهای اول زیاد دلچسب نیست و وقت هم زیاد میگیره

ولی به تدریج سطح و کیفیت بالا میره و ایده های جدید می گیرید 

از نظر زمانی هم بعد از چند بار سعی و خطا کار تو زمان کمی میتونید انجام بدید

برای مثال اس 300 برای من شد 6 ساعت 

ولی همین تیپ ایده رو دفعه بعد تو 2 ساعت انجام می دم

و اگر تو اینترنت ایده جدیدتری برخورد کنم کیفیت کار رو بهتر می کنم

**** مثالی کاربردی برای ترجمه اینفوگرافی 

ساده و کاربردی بگم، 

وقتی کارها به تفکیک صورت بگیره از زمان های پراکنده میشه استفاده کرد و تولید محتوا کرد بدون نگرانی فشار کاری (بیشتر تفریح میشه و کار دل بخواهی)

-  اولین گام جمع آوری نمونه های اینفوگرافی باکیفیت و دارای محتوا بود 

thumb_bomb.jpgthumb_gn38809c-en-1550508629539.jpgthumb_T-15-Armata.jpg

- دومین گام دسته بندی بر اساس ارزش محتوا و وقت گیری در ادیت تصویر 

تصاویری با کیفیت و رزولیشن بالا، محتوایی که ارزش برای ارائه داشته باشد، این بستگی به فرد دارد ولی پیشنهاد کلی 

نقل قول

برای همین مبنای انتخاب اینفوگرافی ها رو چند مورد گذاشتم

1- اصول آموزشی مثل تمرینات سیلز یا مراحل آموزشی خلبانان نیروی هوایی امریکا

2- افزایش سواد عمومی مثل ضدپهپادها و یا فناوری های جدید 

3- نگاه به آینده و طراحی های جدید مثل زیردریایی یاسن 885 و تانک آرماتا 

4- صنایع و شرکت های دفاعی مثل سری تانک چلنجر 2 که بیشتر از خود تانک شرکت BAE systems  رو میخواستم نشون بدم و مهندسی پکیج و یا تحقیقات و سری ایکس

5- بحث های سیاسی نظامی مثل سفر به اقیانوس اطلس یا همین ناو انگلیسی 

6- آخرین مورد هم اینفوگرافی های فانتزی هست که هم جذاب هست و هم اوج بلوغ اینفوگرافی

- سومین گام ترجمه و ادیت تصویر 

معمولا من با برنامه Publisher office کار می کنم ولی بهترین نرم افزار فتوشاپ هست 

3-1 مطالب باید ترجمه شود، البته نه ترجمه کلمه به کلمه بلکه ترجمه مفهومی و در صورت لزوم دخالت در مطلب و جایگزینی با مطلب درست و مفید 

3-2 محل نوشته های خارجی باید کادر هم رنگ یا کاملا رنگ متضاد پوشانده شود تا بدون حضور نوشته های خارجی محلی برای نوشتن مطالب فارسی ایجاد شود، این جای کار کاملا وقت گیر و ظرافت کاری دارد 

3-3 نوشتن مطالب فارسی و قرار دادن در محل مناسب

3-4 واتر مارک برای عدم سرقت تصویر (گاها امضا هم زده میشه که با تخلص صورت میگیره که بسته به فرد متفاوت هست برای مثال در چندین مورد امضا ناشناس دیدم)

و خروجی به این شکل خواهد بود (تصاویر آسون رو انتخاب کردم تا اعتماد به نفس پیدا کنید)

027_send_warship_to_atlantic_military.jpg 015_gbu_24_guide_laser_military.jpg

021_anti_UAV_02_military_ir.jpg  009_Ajax_military_ir.jpg

032_connection_aircraft_01_military.jpg

یک نمونه فایل پابلیشر با طرح ناو انگلیسی در خلیج فارس برای شروع کار ترجمه و ریختن ترس ها 

http://s12.picofile.com/file/8401620418/010_UK_destroyer.pub.html

دوست دارم آخرش بگید این که کاری نداره، بهتر از این میتونم انجام بدم

به پیشنهاد جناب واریور @worior برای تولیدات اینفوگرافی از ترجمه تا تولید بومی و محتوایی 

البته پایه اول این کار رو خود جناب @MR9 گذاشتن و فقط این ایده رو دنبال کردم و دیدم چه ابزار کار بزرگی هست 

این شروع کار بوده و ایده نهایی رسیدن به مهارت تولید اینفوگرافی
در بخش ترجمه فعلا جواب گرفتیم ولی دو مرحله بعد سخت هست 

برای مرحله دوم گام کوچیکی برداشتیم و تا همین جا هم کلی ایده داده 

گام سوم سخت ترین گام هست که فکر می کنم با پایان گام دوم خود به خود شروع بشه 

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هم یک نکته در طراحی اینفوگرافی بگم،

برای طراحی و تولید یک اینفوگرافی گام اول ایجاد یک «سناریو» یا طرح کلی تصویر هست.

گام بعدی تولید اطلاعات و داده های مربوطه و تبدیل داده ها به نمودارهای مختلف که قابل استفاده در اینفوگرافی باشه

و گام بعدی تولید گرافیکی اون هست. برای این تولید گرافیکی هم یکی از مواد مورد نیاز پیکتوگرام هست. پیشنهاد می کنم یک جستجوی عمومی داشته باشیم و یک حجمی از پیکتوگرامهای نظامی رو یک جا جمع کنیم، یا اگر شد حتی سفارش بدیم برامون طراحی کنند که در اینفوگرافیکها استفاده کنیم. مثلا لینکهای زیر رو نگاه کنید :

پیکتوگرام تمرینهای نظامی

پیکتوگرام سربازان و سلاحهای مختلف

پ.ن. کار من یک مدتی طراحی دو مرحله اول برای تعدادی اینفوگرافیک بود. اگر کسی خواست طراحی کنه حاظرم کمک کنم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 minutes قبل , Lord-Soldier گفت:

من هم یک نکته در طراحی اینفوگرافی بگم،

برای طراحی و تولید یک اینفوگرافی گام اول ایجاد یک «سناریو» یا طرح کلی تصویر هست.

گام بعدی تولید اطلاعات و داده های مربوطه و تبدیل داده ها به نمودارهای مختلف که قابل استفاده در اینفوگرافی باشه

و گام بعدی تولید گرافیکی اون هست. برای این تولید گرافیکی هم یکی از مواد مورد نیاز پیکتوگرام هست. پیشنهاد می کنم یک جستجوی عمومی داشته باشیم و یک حجمی از پیکتوگرامهای نظامی رو یک جا جمع کنیم، یا اگر شد حتی سفارش بدیم برامون طراحی کنند که در اینفوگرافیکها استفاده کنیم. مثلا لینکهای زیر رو نگاه کنید :

پیکتوگرام تمرینهای نظامی

پیکتوگرام سربازان و سلاحهای مختلف

پ.ن. کار من یک مدتی طراحی دو مرحله اول برای تعدادی اینفوگرافیک بود. اگر کسی خواست طراحی کنه حاظرم کمک کنم.

ممنون 

هدف اصلی عمومی سازی ترجمه و تولید اینفوگرافی هست 

و هدف عالی تولید با کیفیت اینفوگرافی در حد این نمون هست

9 hours قبل , arminheidari گفت:

50f26bfcd07d938ae5a8dcf45941f682.jpg

این تولید رو به سه قسمت تقسیم کردم

ترجمه 

تولیدات ساده 

تولیدات حرفه ای (مثل نمونه بالا)

حالا تو هر کدام از این بخش ها هر گونه اطلاعات یا مواد لازم و یا دستور العمل خیلی موثر هست

حالا تو نوشته های بعدی ام دقیقا به سوالات و ابهامات خودم اشاره می کنم که بشه راهکار خوب و ساده ای برای حلشون پیدا کرد

ولی برای صحبت اولیه ، مراحل تولید شکل بالا با این گرافیک خوب چطوره؟

دوم چطور این شکل های کارتونی ساده تولید میشه؟

027_send_warship_to_atlantic_military.jpg

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , arminheidari گفت:

هدف اصلی عمومی سازی ترجمه و تولید اینفوگرافی هست

احتمالا این اولین داده نمایی هست که برای میلیتاری تولید شد ، حرفه ای نیست ، ساده و بدون زرق وبرق ، ترکیبی از چند اِلِمان ساده ،  سرجمع هم  شاید 4-5ساعت وقت گرفت . اشتباه نگارشی هم دارد ولی در مجموع تجربه جالبی بود..

بر 3 تیر 1398 در 23:49 , MR9 گفت:

این داده نما صرفا" برای نخستین انجمن نظامی وب پارسی تهیه و تدوین شده است 

استفاده با ذکر ماخذ ، موجب امتنان خواهد بود 

0000000000000000000_new.jpg

• Like 1
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , MR9 گفت:

احتمالا این اولین داده نمایی هست که برای میلیتاری تولید شد ، حرفه ای نیست ، ساده و بدون زرق وبرق ، سرجمع هم  شاید 4-5ساعت وقت گرفت . اشتباه نگارشی هم دارد ولی در مجموع تجربه جالبی بود..

کار شما با همه ایراداتش از کارهای فعلی من بهتر است اما واقعیت این هست که این کارها خط شکن هستن، کلی ایراد دارن ولی کلی ایده و راه خوب باز می کنند 

انشاالله فردا در توضیح اینفوگرافی های ساده، تجربه خودم را می نویسم که چه تغییراتی کرده و چقدر کیفیت کار تغییر کرده است

بویژه که ما نه گرافیست هستیم و نه تجربه قبلی داریم، تنها می خواهیم کار خوب تولید کنیم

انشاالله روزی رو ببینیم که اینفوگرافی در سطح ساده خوراک روزانه سایت و در سطح پیشرفته تاثیرگذاری سایت باشه 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , BISKIVIT گفت:

به نام خدا ..

چندی پیش میخاستم یه تاپیک بزنم گفتم همینجا مینویسم

معرفی نرم افزار برای مدلسازی سه بعدی تجهیزات نظامی

به نظرم تاپیک هم بزنید. این حوزه خیلی پویاست و ابزار گسترده

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینفوگرافی برای همه - (قسمت دوم،  تولید اینفوگرافی ساده)

بیشتر در مورد انواع اینفوگرافی ها، و بعد در مورد سطوح ترجمه و تولید صحبت شد و یک الگوی ترجمه ساده اینفوگرافی با مثال بیان گردید

بر 14 تیر 1399 در 02:29 , arminheidari گفت:

ولی برای شروع و رسیدن به توان تولید اینفوگرافی سه راه را میتونیم در نظر بگیریم

- اول سطح ترجمه ( در این حالت اینفوگرافی باکیفیت در گرافیک و محتوا را در اینترنت پیدا و بعد به فارسی برگردان می کنیم)

- دوم سطح تولیدات بومی ساده و اشکالی ( در این سطح محتوا جمع آوری شده و با یک داستان خوب در قالبی ساده اجرا می کنیم، در این حالت کپی از قالب ها زیاد صورت می گیرد)

- سوم تولید باکیفیت اینفوگرافی ( اوج هنر گرافیک و داستان پردازی در اینفوگرافی هست)

در سطح دوم کار کمی سخت تر میشه ولی با همان تکنیک های قبلی کلی کار میشه کرد

در این سطح هم گام اول و دوم تهیه داستان و سناریو و بعد جمع آوری اطلاعات فنی مناسب هست 

در گام سوم و چهارم انتخاب طرح و اجرای آن مهم هست 

مثال هایی که می زنم از تجربیات خودم هست، شاید در مقایسه با کارهای ترجمه و تولیدات دیگران زیاد قابل توجه نباشد ولی برای افراد مبتدی بسیار امید بخش هست

مثال 1: اولین تولید، نقشه راه نیروی هوایی 

ایده این بروشور از اینفوگرافی های مربوط به آینده نیروی هوایی ایجاد شد، اینفوگرافی ها جامع نبودند و تنها بخشی از مطلب را ارائه می دادند، و نیاز به تولید اینفوگرافی جامعی بود و هست، نحوه ارائه آن هم گنگ بود ولی شروع کردم تا اولین نمونه تهیه شود و مسیر خودش مرا به هدف برساند 

Future_Air_Power_1.jpg FX-20.jpg

اولین طرح شبیه چارت اداری بود که در شکل زیر می بینید. اطلاعاتی قوی ولی ارائه ای ضعیف همانند چارت اداری 

roadmap_air_force_military_ir.jpg

این نقد یک دوست بود که دستی بر آتش داشت

نقل قول

شبیه چارت اداری شده.

معمولا در پوستر ها و اینفوگرافی ها تا اونجا که میتونیم داده ها رو به تصاویر و گرافیک ها تبدیل میکنیم و از مقدار متن میکاهیم.

پوستر باید یک نقطه جذب حداکثر توجه داشته باشه و از اونجا چشم رو به ترتیب به موضوعات اساسی تا جزیی دعوت کنه.

علاقه دیداری به ترتیب:

تصویر بزرگ و متمایز

متن بزرگ و متمایز

تصویر کوچک و متمایز

متن کوچک و متمایز

متن عادی

متن کوچک و یا کمتر متمایز شده

پس زمینه.

...

هدایت چشم از طریق خطوط، هدایت در بنرها ابتدا افقی و سپس عمودی.

بعد از هر مشاهده و ادراک مخاطب تصمیم به توسعه یا توقف مشاهده میکنه.

الان اولین چیزی که در پوستر شما دیدم اون سه جنگنده بقل هست بعد لوگوهای نیروی هوایی بعد یه برانداز سطحی و چون حال نداشتم متن ها رو بخونم به عنوان اکتفا کردم خوندن متن بدنه سخت هست و رهاش کردم!

دنبال قالب و طرح هایی با ارائه بهتر برای این مورد گشتم که موارد زیر رو پیدا کردم با انتقال مطلب همخوانی داشتند

60114913-school-infographics-flat-design-vector-illustration-of-education-concept-with-text-.jpg primary-middle-school-education-infographic-poster-vector-11533025.jpg istockphoto-901488974-1024x1024.jpg infographic-of-technology-or-education-process-vector-14267951.jpg 1~16.jpgInfo-Oct29.jpg

و این طرح هنوز در دست کار است تا جواب خوب گرفت

دوستی هم ایده ای داد که کمکش ارزشمند بود 

air_power_1.jpg air_powe_cr.jpg air_power_b.jpg

مثال 2: دومین تولید تمرینات نیروهای ویژه سیلز

یک اینفوگرافی خوب از تمرینات نیروهای ویژه دریایی امریکا پیدا کردم که ترجمه در تصویر سخت و بد شکل در می آمد، پس اقدام به تغییر طرح و تولید مجدد آن کردم که نتیجه از کار قبلی ام بهتر شد ولی هنوز جای هنر گرافیک و خلاقیت خالی بود 

navy-seals1.jpg                                011_seals_trains.jpg

مثال: سومین تولید خانواده اس 300، یک تغییر در ارائه 

این طرح بر اساس اطلاعات پایه ای بود که به تنهایی قابلیت اینفوگرافی شدن را نداشتند 

s-300-defense-system.png    8415_s-300_development_tree.jpg

در اقدام سوم کمی تجربه بیشتر بود و با یک سرچ تصویر در گوگل،  از نمونه های کارهای داخل اینترنت ایده گرفتم 

و دو تصویر را در هم ادغام کرده و چارت رو بصورت رنگی روی تصویر دوم اجرا کردم 

مشخصا از دو کار قبلی بهتر شد

022_S300_family_military.jpg

نکته

در این بین مشخص شد کارتونی کردن تصاویر به کمک برنامه های دیجیتال باعث بهبود تصاویر پس زمینه یا پیش زمینه میشود 

و شاید کمی از سختی تولید تصاویر گرافیکی بکاهد 

این سایت تصاویر رو کارتونی میکنه 
http://www.cartoonize.net/

فقط میتونم بگم ازش نترسید و شروع کنید 

کارهای اول زیاد دلچسب نیست و وقت هم زیاد میگیره

ولی به تدریج سطح و کیفیت بالا میره و ایده های جدید می گیرید 

از نظر زمانی هم بعد از چند بار سعی و خطا کار تو زمان کمی میتونید انجام بدید

برای مثال اس 300 برای من شد 6 ساعت 

ولی همین تیپ ایده رو دفعه بعد تو 2 ساعت انجام می دم

و اگر تو اینترنت ایده جدیدتری برخورد کنم کیفیت کار رو بهتر می کنم 

ولی در نهایت از دل اینها باید محتوای مناسب رو بکشیم بیرون و بومی سازی کنیم 

برای تولید اینفوگرافی تهیه داستان و مطلب فنی و بعد بالا بردن سواد بصری افراد ضروری هست که به تدریج و با افزایش کارها توسعه پیدا میکنه و حتی از اینفوگرافی به پوسترهای قوی رسید

این پوسترها شاید ساده به نظر بیان ولی می تونن پس زمینه خیلی از افراد درون ان سازمان رو تغییر بدن، چیزی که هدف این انجمن است 

در هر پوستر هم می شود آدرس ساده اینترنتی قرار داد تا مطلب بصورت به روز و جامع تر قابل مطالعه باشد. 

**********محتواهایی با دید استراتژیک در مورد :

-چشم انداز نیروهای هوایی

-چشم انداز نیروهای دریایی

-چشم انداز نیروهای زمینی 

-تکنولوژی تجاری در میدان نبرد ( این مخصوص نیروهای عملیاتی در سوریه هست با تکیه بر تجارب تروریست ها)

-مدیریت منابع در صنایع دفاعی (با تکیه بر تجارب اسرائیل و حزب الله)

- مدرنسازی های متداول در صنایع نظامی (راهکار ها و آپشن هایی که در دنیا استفاده شده است)

-مدرنسازی های متداول در نیروهای هوایی 

-مدرنسازی های متداول در نیروهای دریایی

-مدرنسازی های متداول در نیروهای زمینی 

-جنگ هیبریدی 

- مراحل بومی کردن یک تکنولوژی یا سلاح 

- تاکتیک های جنگ رسانه ای ( تهاجمی - تدافعی) (این سخت ترین ولی مهمترین پوستر خواهد بود)

بصورت تاکتیکی: 

- تاکتیک های نظامی (خیلی کلی هست ولی برای شروع بد نیست)

-عبرت های جنگ های عراق

-عبرت های جنگ آمریکا در افغانستان

- عبرت های شوروی در افغانستان

- عبرت های عربستان در یمن 

- عبرت های جنگ بالکان 

- عبرت های جنگ های اسرائیل 

- باز تعریف عملیات های دفاع مقدس 

خیبر، بدر 

نصر، فتح المبین، بیت مقدس، فاو، کربلای 5

و ....

• Like 1
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , arminheidari گفت:

در این بین مشخص شد کارتونی کردن تصاویر به کمک برنامه های دیجیتال باعث بهبود تصاویر پس زمینه یا پیش زمینه میشود 

و شاید کمی از سختی تولید تصاویر گرافیکی بکاهد 

سلام

برنامه AKVIS Sketch خیلی بهتره ، هم الگوهای پیشفرض بسیاری داره و هم تنظیمات فراوانی بر روی هر کدام می شود انجام داد . نمونه تصویر زیر را من همین الان با همین برنامه آماده کردم (پایینی خروجی این برنامه هستش) . 

f_16_1.jpg

:rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , HRA گفت:

سلام

برنامه AKVIS Sketch خیلی بهتره ، هم الگوهای پیشفرض بسیاری داره و هم تنظیمات فراوانی بر روی هر کدام می شود انجام داد . نمونه تصویر زیر را من همین الان با همین برنامه آماده کردم (پایینی خروجی این برنامه هستش) .

:rose:

باز مثل همیشه با ارائه راهکار آمدید

ممنون

چیزی که تجربی فهمیدم، اینه که کارتونی کردن تصویر باید بعد از پاک کردن تصویر زمینه و یا چیدمان در تصویر زمینه اصلی صورت بگیرید تا خطاهای تصویری رو بر طرف و تصویر رو یکپارچه کند، این موارد رو البته باید در مثال نشون داد ولی ساده تر بگم:

- در اینفوگرافی های ساده قبل از کارتونی کردن تصویر، تصویر زمینه باید پاک شود

- در اینفوگرافی های پیچیده ابتدا تصویر زمینه عکس های مورد استفاده پاک شده ، و بعد در زمینه ای که مدنظر ما هست چیده شوند، در نهایت هم تصویر کارتونی شود

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توالی وقوع یکسری حوادث بار روانی منفی میتونه بر ذهنی داشته باشه که بخاطر پیش زمینه و شرایط محیطی آمادگی پذیرش اون بار روانی رو داره. وقتی ما با مجموعه افرادی روبرو باشیم که از نظر روانی از هم گسیخته اند از نظر کنترل  و هدایت پذیری اونها چار مشکل میشیم. شاید اینجا نقش رسانه برای وصل کردن مجموعه حوادثی که شاید اصلا هم به هم ربطی نداشتند، به چشم بیاد.

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , aminf14 گفت:

توالی وقوع یکسری حوادث بار روانی منفی میتونه بر ذهنی داشته باشه که بخاطر پیش زمینه و شرایط محیطی آمادگی پذیرش اون بار روانی رو داره. وقتی ما با مجموعه افرادی روبرو باشیم که از نظر روانی از هم گسیخته اند از نظر کنترل  و هدایت پذیری اونها چار مشکل میشیم. شاید اینجا نقش رسانه برای وصل کردن مجموعه حوادثی که شاید اصلا هم به هم ربطی نداشتند، به چشم بیاد.

توالی وقوع حوادث با کمک رسانه ها به هجمه تبدیل می شود ولی اینکه چرا ما جلوی این هجمه به استیصال می رسیم ناشی از عدم شناخت ما از مسیر و مشکلات پیش روی است

خب مثال ساده می زنم، 

حالت اول در یک جلسه می روید و مخاطب قرار می گیرید و ناگهان همه شروع به صحبت در مورد مشکلاتی می کنند که شما کمتر به آن پرداخته اید بویژه اگر ریشه مشکلات تفکیک نشده باشد و چند وجهی باشد، در این شرایط یا باید پرت و پلا تحویل دهید یا باید سکوت کنید، اما واقع بینانه فشار وارده فرد را مجبور به حرف اشتباه زدن می کند و این آغاز فرآیند اشتباهات دومینو وار می شود تا جایی که فرد قبول اشتباه کند و یا جبران اشتباه کند 

حالت دوم خب حالا دوباره این جلسه را فرض کنید با این تفاوت که شما آمادگی قبلی دارید و جواب ها را آماده دارید، ان وقت اگر چیزی هم ندانید و در گزارش جا مانده باشد، حکم نقد پیدا کرده و باعث ارتقا سیستم یا شناخت بهتر سیستم می گردد

حالت سوم حالا یک سطح بالاتر از این، شما علاوه بر شناخت ریشه ها، افراد جلسه و منظورشان را هم می شناسید و می دانید چطور باید به او جواب داد تا سواستفاده نکند 

اینبار چطور می شود؟

این چیزی هست که در گزارش های بعدی به آن خواهم پرداخت

اما اکنون میخواهم نوشته های بچه ها را بر اساس آمار تحلیل کنم و واکنش دوستان را طبقه بندی کنم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.