Overdose

عاریه نبودن امنیت غذایی جامعه در سطح ملی و لزوم پیشرو بودن

Recommended Posts

9 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

من از این که موجب ناراحتی شما شدم پوزش می خواهم. روی صحبت بنده که حضرتعالی نبود! متوجه نمی شوم شما چرا ناراحت شده اید. اتفاقا” پست های شما هم در بروز رسانی و هم در تاپیک را با دقت خواندم و ساعت ها به احترام حضرتعالی وقت گذاشتم تا داده ها را گردآوری و مرتب کرده و در اختیار همه شما و دوستان قرار دهم تا تاپیکی که شما درست کردید پر بارتر شود. 

من می گویم شما چرا بهای خرید گندم از کشاورزان را با بهای فروش آرد به نانوایی ها قاطی می کنید؟ با خرید گندم به بهایی بیش از بهای متعارف جهانی “تنها به گندمکار” مزیت و رانت می دهیم آن هم از جیب کل مردم، در حالیکه با فروش آرد به نانوایی ها با بهای یارانه ای مزیت و رانت “به کل مردم” داده می شود. اینها دو بحث کاملا” جدا هستند و متوجه نمی شوم کدام بخش آن برای شما مبهم است.

وظیفه حکومت‌ها پیشبرد کشورهای خود با اصلاح امور است و نه با ایجاد رانت. کل مملکت شده رانت! رانت گندمکار، رانت خودروساز، رانت پتروشیمی،…… 

با توجه به راهبردی بودن فرآورده های کشاورزی، این بخش نیازمند هدایت و کمک دولت است، ولی به روش صحیح. اینکه خود پژوهشگران داخلی تأکید می کنند متوسط مساحت زمینهای کشاورزی کشور نصف معیار جهانی آن است (آن هم نه نصف کشورهای پیشرو در کشاورزی) یعنی مشکل اصلی مشخص است. راه حل آن هم قطعا” اتلاف سرمایه های کشور با خریدن گندم به بهایی بالاتر از بهای جهانی آن نیست. 

در مورد ممنوعیت صادرات گندم هم که دلیل آن واضح است و دوباره تأکید می کنم که متوجه ارتباط آن با اصل موضوع نمی شوم. در شرایط کمبود ارز برای واردات که از زمان احمدی نژاد و پس از وضع شدن تحریم‌ها به وجود آمده است، اگر گندم داخلی به کشورهای همسایه به ویژه عراق (هزینه حمل و نقل بسیار پایین) صادر شود، ضمن ایجاد کمبود در داخل کشور ارزی برای جبران آن با واردات گندم وجود ندارد. آیا آمریکا، روسیه، اوکراین، هند، چین و دیگر تولیدکنندگان عمده گندم قصد واردات گندم از ما داشتند و ما نگذاشتیم؟ در ضمن صادرات توسط غیر دولتی ها ممنوع است:

https://www.isna.ir/news/1400021610788/صادرات-گندم-برای-غیردولتی-ها-ممنوع-است-کمبود-آرد-کذب-است

من ناراحت نشدم عزیز من نگران تفکر احمدی نژادی شما و دید تک بعدی شما هستم که اتفاقا از قضا حاکم بر کشور هست و نتایجش قابل دیدنه!!

یارانه‌ای که برای تامین ارد نانوایی ها تامین میشه و شما گفتید بخشیش خرید گندم و فراوری اون هست و بخش بزرگ اصلی تحویل زیر قیمت او در حدود گویا کیلویی۱۴۰۰تومن با کرایه حمل و بسته بندی به نانوایی و اصلیترین بخش پرداخت یارانه اینجا هست.....

اگه کشاورز ایرانی که شدیدترین اسیب هارا دیده از نظر شما گرانفروشی زوری دارن دیگه کشت این محصول را ممنوع کنند یا این ساز و کار را از بین‌ببرند البته بطور یکجا از بین ببرن نه اینکه هر سال با کاهش قیمت دستور ممنوعیت صادرات و حذف نهاده با ارز ۴۲۰۰ بهشون اسیب بزنن.....    قیمت های جهانی گندم هم خیلی خیلی بالاتر از ارقامی هست که در کشور ما خرید میکنند حتی با ارز ۴۲۰۰ که دیگر هیچ چیزی بر این‌مبنا نیست..

https://www.tgju.org/profile/commodities-us-wheat

ویرایش شده در توسط Overdose
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

در مورد ممنوعیت صادرات گندم هم که دلیل آن واضح است و دوباره تأکید می کنم که متوجه ارتباط آن با اصل موضوع نمی شوم. در شرایط کمبود ارز برای واردات که از زمان احمدی نژاد و پس از وضع شدن تحریم‌ها به وجود آمده است، اگر گندم داخلی به کشورهای همسایه به ویژه عراق (هزینه حمل و نقل بسیار پایین) صادر شود، ضمن ایجاد کمبود در داخل کشور ارزی برای جبران آن با واردات گندم وجود ندارد. 

عراق و افغانستان که تولید کننده عمده گندم و کود شیمیایی و …. 

نیستند که شما تلاش می کنید آنها را با ما مقایسه کنید. آیا قزاقستان،  آمریکا، روسیه، اوکراین، هند، چین و دیگر تولیدکنندگان عمده گندم قصد واردات گندم از ما داشتند و ما نگذاشتیم؟ در ضمن صادرات توسط غیر دولتی ها ممنوع است:

https://www.isna.ir/news/1400021610788/صادرات-گندم-برای-غیردولتی-ها-ممنوع-است-کمبود-آرد-کذب-است

صحبت هاتون تناقض داره اگه صادرات قانونی باشه ارز حاصله در بانک مرکزی تبدیل به ریال میشه و تحویل صادر کننده قرار میگیرع و دولت میتونه با ارز بدست امده گندمی که شما میفرمایید۰.۲دلار قیمتشه وارد کنه و حتی سود هم ببره!!

همون کشورهایی که ذکر کردید چرا گندم ارزانی ‌‌که شما میفرمایید را وارد نمیکنند؟؟ عراق و افغانستان هم احیانا تحریم هستن؟؟

رانت به گندم کاران؟؟ یعنی واقعا با چه منطقی شما‌گندم کاران را کنار خودرو سازها قرار دادید؟؟ خیلی جالب و عجیب بود واقعا هر کسی کوچکترین اشنایی با کشاورزی و‌کشاورزان کشور داشته باشه تعجب خواهد کرد!!

رانت اصلی را به مصرف کننده نهایی میدن گندم و آرد یارانه‌ای! حتی پایینتر از قیمت خرید خودشون از کشاورز در اختیار نانوایی ها و شرکت ها قرار میگیره

اونجا هست که منابع اتلاف میشه اگه نه حداقل میتونستن طبق قیمت خرید وهزینه هاشون ارد را توزیع کنند که از جیب کسی هم هزینه نکرده باشن !!!!  

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 minutes قبل , Overdose گفت:

من ناراحت نشدم عزیز من نگران تفکر احمدی نژادی شما و دید تک بعدی شما هستم که اتفاقا از قضا حاکم بر کشور هست و نتایجش قابل دیدنه!!

یارانه‌ای که برای تامین ارد نانوایی ها تامین میشه و شما گفتید بخشیش خرید گندم و فراوری اون هست و بخش بزرگ اصلی تحویل زیر قیمت او در حدود گویا کیلویی۱۴۰۰تومن با کرایه حمل و بسته بندی به نانوایی و اصلیترین بخش پرداخت یارانه اینجا هست.....

اگه کشاورز ایرانی که شدیدترین اسیب هارا دیده از نظر شما گرانفروشی زوری دارن دیگه کشت این محصول را ممنوع کنند یا این ساز و کار را از بین‌ببرند البته بطور یکجا از بین ببرن نه اینکه هر سال با کاهش قیمت دستور ممنوعیت صادرات و حذف نهاده با ارز ۴۲۰۰ بهشون اسیب بزنن.....    قسمت های جهانی گندم هم خیلی خیلی بالاتر از ارقامی هست که در کشور ما خرید میکنند حتی با ارز ۴۲۰۰ که دیگر هیچ چیزی بر این‌مبنا نیست..

https://www.tgju.org/profile/commodities-us-wheat

تفکر احمدی نژادی؟! البته گفته می شود احمدی نژاد هم دیگر آن احمدی نژاد سابق نیست، همانگونه که گفته می شود طالبان امروزی با طالبان بیست سال پیش تفاوت دارد rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor

فکر کنم مشکل کار را فهمیدم، گرچه در دو پست پیشتر هم به وضوح بیان کردم. منظور من از بهای جهانی، بهای تمام شده گندم در بازار داخلی کشورهای پیشرو جهان در تولید گندم است و داده معتبر از آمریکا و فرانسه هم در اینباره آوردم. شما مرتب دارید بهای خرید داخلی گندم در ایران را با بهای گندم صادراتی کشورهای دیگر مقایسه می کنید که با عرض پوزش مقایسه درستی نیست. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Overdose گفت:

صحبت هاتون تناقض داره اگه صادرات قانونی باشه ارز حاصله در بانک مرکزی تبدیل به ریال میشه و تحویل صادر کننده قرار میگیرع و دولت میتونه با ارز بدست امده گندمی که شما میفرمایید۰.۲دلار قیمتشه وارد کنه و حتی سود هم ببره!!

همون کشورهایی که ذکر کردید چرا گندم ارزانی ‌‌که شما میفرمایید را وارد نمیکنند؟؟ عراق و افغانستان هم احیانا تحریم هستن؟؟

رانت به گندم کاران؟؟ یعنی واقعا با چه منطقی شما‌گندم کاران را کنار خودرو سازها قرار دادید؟؟ خیلی جالب و عجیب بود واقعا هر کسی کوچکترین اشنایی با کشاورزی و‌کشاورزان کشور داشته باشه تعجب خواهد کرد!!

رانت اصلی را به مصرف کننده نهایی میدن گندم وارد یارانه‌ای!! حتی پایینتر از قیمت خرید خودشون اونجا منابع اتلاف میشه اگه نه حداقل میتونستن طبق قیمت خرید وهزینه هاشون ارد را توزیع کنند که از جیب کسی هم یارانه ندهند!!!!  

دوست من حالا دیدید شما هستید که پستهای من را نمی خوانید. نخست این که گویا صادرات توسط مردم و غیر دولتی ها ممنوع است بر اساس لینکی که گذاشتم. چه بسا همین حالا هم گندم توسط برادران به عراق صادر و ارز حاصله برای موارد خاص استفاده می شود! دوم این که عراق همسایه ماست و هزینه واردات گندم از خوزستان برای عراق بسیار کمتر از هزینه واردات از روسیه و قزاقستان تمام می شود. سوم این که انتقال ارز در شرایط کنونی به آسانی ممکن نیست. در پایان خواهش می کنم تو را به خدا میان بهای تمام شده گندم با بهای صادراتی آن تفاوت قائل شوید. 

وی با تاکید برآنکه صادرات گندم توسط مردم ممنوع است، اظهار کرد: دولت همه گندم های تولیدی و حتی مازاد تولید را نیز دولت خریداری می کند … و تاکید می کنم صادرات و واردات گندم فقط توسط دولت انجام می شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

دوست من حالا دیدید شما هستید که پستهای من را نمی خوانید. نخست این که گویا صادرات توسط مردم و غیر دولتی ها ممنوع است بر اساس لینکی که گذاشتم. چه بسا همین حالا هم گندم توسط برادران به عراق صادر و ارز حاصله برای موارد خاص استفاده می شود! دوم این که عراق همسایه ماست و هزینه واردات گندم از خوزستان برای عراق بسیار کمتر از هزینه واردات از روسیه و قزاقستان تمام می شود. سوم این که انتقال ارز در شرایط کنونی به آسانی ممکن نیست. در پایان خواهش می کنم تو را به خدا میان بهای تمام شده گندم با بهای صادراتی آن تفاوت قائل شوید. 

وی با تاکید برآنکه صادرات گندم توسط مردم ممنوع است، اظهار کرد: دولت همه گندم های تولیدی و حتی مازاد تولید را نیز دولت خریداری می کند … و تاکید می کنم صادرات و واردات گندم فقط توسط دولت انجام می شود.

برای چی براشون صرف نکنه؟؟؟ 

مگه چقدر هزینه حمل بهش میخوره عزیز ؟  چه بسا اگه اون ۰.۲ دلاری که شما میفرمایید را بخرن با کشتی در بنادر بصره تخلیه کنن خیلی هم کم‌هزینه هست چرا باید حداقل ۶ برابر هزینه بیشتر برای خرید از ما کنند؟

بازم طبق فرمایش مسئولین که لینک اون را بالاتر گذاشتمگویا واردات با ارز۴۲۰۰تومانی گندم وارداتی کیلویی۸تا۹ هزار تومن‌هست ولی قیمت گزاری برای کشاورزداخلی با دلار ۲۱۰۰تومانی هست گویا!!!!!

البته اگر در ایران زندگی کرده باشید در جریان هستید ما هیچ هزینه ای را با دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت نمیکنیم وهمگی بالاتر از این‌رقم‌هست.....

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب یکی از خبرنگاران کشور خبر از انتقال  600 نخل های دشستان  به دوبی خبر دادمنبع البته جای سوال است ذخایر ژنتیکی به راحتی به یغما می رود

البته ظاهرا مشکلات کم ابی بی تاثیر نبوده است هرچند عدم توسعه شیوه نوین ابیاری و یا حتی تصفیه فاضلاب بی تاثیر نیست

گزارش  تصویری رکنا از انتقال نخل ها در بوشهرمنبع

FDcKuqGX0AMZJ1r.jpg

• Like 4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سومین چاه آب ژرف منطقه سیستان

پس از حفاری به عمق هزار و 790 متر آب پایدار و شیرینی حاصل شده است که با مختصر تصفیه ای برای شرب قابل استفاده خواهد شد. این چاه بیش از هزار مترمکعب در روز تولید آب دارد که بالاتر از انتظار است و این قابلیت را دارد که با نصب پمپ درون چاهی به 8 میلیون لیتر در روز برسد.

منبع فارس نیوز           لینک

فیلمی در این خصوص در صفحه اینستاگرام سورنا ستاری منتشر شده است

لینک

----------------------

بحث در مورد این منابع آبی بسیار متفاوت هست و بیشتر ناشی از جدید بودن و عدم شناخت رفتار آن ایجاد شده است 

عده ای به کل موافق و عده ای به کل مخالف هستند و بیشتر استدلال ها هم حدس و گمان هست 

چیزی که به شخصه از میان صحبت ها برداشت کردم

راهی ناشناخته است که می بایست با احتیاط طی شود و با اولویت دهی به آب شرب بهره برداری را آغاز کرد 

و توجه داشت که بدمصرف کردن و اسراف هرگز عاقبت خوش ندارد حتی اگر به دریا متصل باشیم 

ولی در ان منطقه و باران های فصلی و شدیدش راهکاری که باید به شدت دنبال شود ، مهار آب های سطحی فصلی و تلاش برای ذخیره آن ها در دل زمین هست 

که علاوه بر جلوگیری از سیلاب ، بتوانیم وضعیت آب منطقه را بهبود ببخشیم

• Like 4
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک‌ کلیپ براساس سند و مدرک‌و حرف منطقی بدور از جریان‌سازی‌ها

https://uupload.ir/view/esfahanberooz_14000911_131557161_b6bh.mp4/

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم‌ا...

95456.jpg

البته موارد فوق نیاز به نیروی کار و فرآوری دارد و میتوان پسماندها

بازمانده از صنایع غذایی و...را به خوراک دام تبدیل کرد ولی با این‌حال با ارفاق شاید بتوانند بخش خیلی اندکی تا۵درصد از نیاز را تامین‌کنند.

جالبترگزارش فائو از اینده پیش رو است.!

• Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عضو هیات مدیره اتحادیه وارد کنندگان نهاده دام و طیور در گفتگو با «نود اقتصادی»  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

محمدمهدی نهاوندی: تحولات نظامی در حوزه دریای سیاه به صورت نگران کننده‌ای در حال پیشرفت است و این موضوع می‌تواند برای جریان تامین کالاهای اساسی ایران از این منطقه آسیب جدی ایجاد کند.

وی بیان کرد: تا اوایل تابستان سال آینده امکان خرید و حمل کالا از مبدأ آرژانتین و برزیل وجود ندارد و بیش از ۷۰ درصد ورود ذرت مورد نیاز کشور از مبدا دریای سیاه و کشورهایی مانند اوکراین و رومانی صورت می‌گیرد. 

عضو هیات مدیره اتحادیه وارد کنندگان نهاده دام و طیور گفت: در صورت بروز جنگ احتمالی میان آمریکا و روسیه در اوکراین پیش‌بینی می‌شود حداقل برای سه ماه تامین ذرت و دانه سویای ایران از مبدأ اوکراین کاملا متوقف شود و یا به شدت کاهش پیدا کند. این امر می‌تواند افزایش ۲۰ درصدی قیمت این نهاده‌های تولید را در پی داشته باشد و در کنار افزایش قیمت، جریان تامین نهاده‌ برای کشاورزان ایرانی با اختلال جدی مواجه خواهد شد. 

نهاوندی افزود: قطعا وزارت جهاد کشاورزی باید از چند ماه قبل تدابیر لازم برای احتمالات مختلف را پیش‌بینی میکرد و جلوی هرگونه بروز آسیب در جریان تأمین نهاده‌های دامی را میگرفت.

https://www.90eghtesadi.com/Content/Detail/2146546/جنگ-قریب-الوقوع-آمریکا-و-روسیه-در-اوکراین-ورود-ذرت-و-سویا-را-به-کشور-متوقف-می-کند

امیدوارم این هشدار پیش از آغاز درگیری جدی گرفته شده باشد.

رویکردی همچون عملکرد وزارت خارجه در قبال اتباع ایرانی در اوکراین میتونه مشکل زا باشد.

• Like 1
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مواد_غذایی به دلیل کاهش برداشت محصول در ایران ، و همزمان عملیات نظامی روسیه در اوکراین که باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی در این دو بزرگترین های تولیدات کشاورزی و همچنین درسراسر جهان به دلیل کمبود کود شیمیایی شده، رشد قیمت قابل توجهی خواهد داشت

.

برنج، گندم، روغن در صدر خواهند بود و امنیت غذایی یک میلیارد نفر در سراسر جهان مورد تهدید قرار گرفته

.

قاعدتا ما در ایران به دلیل ضعف و بی مدیریتی در اداره اقتصاد، و نبود برنامه و مدیریت بحران

جزو کشورهایی هستیم که بیشتر این کمبود را احساس خواهیم کرد

.

در شرایطی که میزان فعالیت های اقتصادی و سرعت گردش پول ثابت بمونه ، به اندازه ی رشد نقدینگی، تورم رشد خواهد کرد،با توجه به پیشبینی صندق بین المللی پول از رشد ۵۱ درصدی نقدینگی در صورتی که اگر رشد اقتصادی را برای سال جاری ۳ درصد ! در نظر بگیریم دست کم سال ۱۴۰۱ ، ۴۸ درصد تورم و افزایش سطح عمومی قیمت ها رو خواهیم داشت

.

بحث قدیمی در استاتوس که تقریبا مربوطه.....

*(باید از پایین بخونید به بالا برعکسه)

arjmandi

اینها در دنیا حل شده سوئد واقعا مثال عالی هست کل پارلمانش اندازه یک سالن تئاتر کوچک هم نیست

arjmandi

البته کارمند کردن بیشتر جمعیت برای کنترل نارضایتی فکر خوبی نیست

بانکها چرا اینقدر متنوع هستند در عمل همشون یک کار نیکنند ببینید شما تو کل ایران حدود ۳۵۰ تا شهر هست شما حساب کنید هد شهر جند تا شعبه بانک و اداره داره

arjmandi

جالبه آموزش پرورش بیشتر از معلم نیروی اداری بی خاصیت داره و کمبود معلم و دبیر حتی تهران وجود داره

majid363

شما ببینید تو سراسر ایران چند تا شهر هست هر شهر هم کلی اداره داده هر اداره هم کلی نیرو

arjmandi

ساختمون وزارت کشور تو میدان فاطمی رو ببینید یک چاه نفت فقط برای هزینه آب و برق و گازش لازمه

یک اداره در شهرستان خودمونو مثال میزنم مثلا جهاد.واقعا نمی دونم چه کارکردی داره قرار بود جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی رو بگیره که نتونست حالا یک ساختمان ۴طبقه با مساحت بالغ بر ۱۵۰۰متر و یک پارکینگ ۲۰۰۰متری با کلی پرسنل و هزینه گاز و برق و آب

majid363

سودشو غرب میکنه محصولات را به بهونه گران شدن سوخت گران میکنند

majid363

تمام درآمد دولت داره خرج کارمندان میشه باید دولت سبک بشه جز نهادهای نظامی و امیتی وزارت بهداشت و آموزش پرورش تمام قسمتها باید خصوصی بشه

arjmandi

این ها رو تو یک تاپیک زحمتشو بکش من هم مثل شما این مسائل رو چالش بسیار بزرگتری از مسائل نظامی می بینم از بین رفتن زمینهای بارور، خشکسالی، بوجود آمدن جمعیت شهری مصرف کننده که هیچ ثروت و یا کالای اولیه استراتژیکی تولید نمی کنند، فساد سیستمی که باعث عدم سرمایه گذاریهای زیرساختی و عمرانی شده، تموم شدن منابع در حالیکه اصلا به نزدیکیهای صنعتی شدن نرسیدیم ،کسری بودجه مزمن دولت سنگین و پر خرج ،جمعیت پیر در آینده نه چندان دور، تهی شدن کشور از افراد تحصیل کرده و متخصص، عدم توسعه پایدار ،تاجر بودن مسئولین ...چالشهای بزرگ موجودیتی به نام کشور و ملت ایرانه

@GAHERRRR تعهد خدمت جداست که پول یا سند می ذارن

Overdose

هزینه ۱۲ سال مدرسشه

GAHERRRR

در اون حد نبود فک کنم همون تعهد خدمت یه مبلغی داره

alrkhs

کل پول نیست ولی فکر کنم الان بیشتر از 500 تومن بگیرن

majid363

باید هزینه کامل آموزش را ازشون بگیرن

alrkhs

اونایی که سراسری خوندن

alrkhs

البته یه پولی باید بدن برای خروج از کشور

majid363

چرا باید دانشگاه تو ایران مفت باشه چرا باید میلیونها تومن خرج بشه یکی پزشک بشه یا دکتری بگیره بعد از کشور بره

Overdose

یه سرمایه را جذب میکنن ثمره سرمایه گذاری کلان برای اموزش از ابتدایی تا فارغ‌تحصیلی که از بیت المال ایران هزینه شده را میگیرن ! و فقط یک دستمزد ابتدایی براشون هزینه داره! اگه جوان باشه که یک‌شهروند با سواد خوب هم گرفتن برای تضمین اینده کشورشون

Overdose 

فعلا عقلانیت ازین کشور رخت بسته! مشکل کشور شده مسکن! مسکن شهری و توسعه شهرهای مصنوعی و مردم مصرف گرای شهرنشین در شهرهای بدون هویت!! یکی نیست بگه مشکل ریشش چیز دیگریه! مشاغل خرد روستا ها کشاورزی و خشک سالی و بی اهمیتی به نقاط کشور و ایجاد زیر ساخت لازم باعث هجوم مردم شده به یسری شهر ها!! با ساخت مسکن بجز نابودی ثروت ملی اصل مشکلات را حل نکردید

majid363

الان پرستارهای ایران به شدت تو دنیا طردار دارن

Overdose

الان توی عمان زیر ساخت ایجاد میشه بعد با نیروی فیلیپینی بنگلادشی و هندی و حتی سنگالی هم کارشون بخیه میخوره

Overdose

یروزی چهارتا بیمار از عمان میامد ایران بعد یسری پزشکان کاسبکار منجمله وزیر بهداشت قبلی رفتن‌اونجا براشون بیمارستان زدن! و شدن دلال انتقال نیروی کار

Overdose

دولت فدرال آلمان اعلام کرده به دنبال جذب ۴۰۰هزار نفر نیروی کار جوان و متخصص هست!! اصلا با این‌وضعیت خروج دانشجویان دانشگاه های تاپ ما میگم باید درشون تخته بشه!! با بیت المال ادم تربیت میکنیم برای اونها

alrkhs

کره جنوبی نصف گردشگراش برای جراحی زیبایین

Overdose

الان باید به فکر ساخت بیمارستان ! و سرای سالمندان باشیم برای ۲۰سال اینده دنیا نیاز به پرستاران و پزشکان داره! که بشدت در حال خروج از کشور هستن! حتی حوزه خلیج فارس داره جذبشون میکنه

alrkhs

این صحبت های ماشین جای نفر برای کشور های توسعه یافته است

Overdose

دوستان اینجا گله گزاری میکنن چرا گاز عراق پایدار تامین نشده که رفته سمت قطر! و الکاظمی شبیه روحانیه! ایران الان گاز خودشم داره از ترکمنستان وارد میکنه @mehdipersian

Overdose

۱۲۰۰میلیون میلیارد بودجه نویسی میشه که با فروش نفت و‌مالیات‌و غیره نیمیش هم تحقق نمیشه!! بودجه عمرانی به صفر رسیده! توی ۱۰سال اخیر بالغ بر۴۰میلیارد در سوریه هزینه شده!! این‌کشور وقتی به پیری خورد ماشینیزه میشه؟ زیر ساختی ایجاد شده؟

Overdose

این برمیگرده به قدرت حل چالش و بحران اون ملت! به قولی : اونموقع که جیک‌جیکت بود فکر زمستانت بود!!! ....الان جمهوری اسلامی رو به پیریه! معادن فلزاتش رو به اتمامه! چاه های نفت و گاز به نیمه عمرشون رسیدن سرمایه گزاری خاصی هم نمیشه به نظرت با پیری ایران ما یک‌کشور توسعه یافته مدرن ماشینیزه هستیم؟

MR9

یک اشتباهی که همه دارند این هست که فکر می کنند تولید سلاح به معنای اشتیاق برای جنگ هست ( در سطح واحدهای سیاسی و در معنای جنگ کلاسیک و نه موارد دیگر ) ، در حالی آدم ها اسلحه تولید می کنند که طرف مقابل بترسد و دست به جنگ نزند مگر در شرایط بسیار خاص

MR9

چین تا جایی که امکان دارد ، اصلا خودش را وارد جنگ نمی کند ، این همه سرمایه گذاری برای ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف برای همین هست

alrkhs

این صحبت ها رو که خود صدا و سیما هم دربارش میزگرد می ذاره چرا باید قطعش کنه؟

یه سری می گن با کاهش جمعیت هرنفر باید بیشتر کار کنه تا وضع مشابه الان داشته باشه به سری هم می گن یه پیشرفت تکنولوژیک باعث می شه نیاز به کار کمتر شه و همین جمعیت کمتر کافیه

majid363

یک کتابی چند وقت قبل خوندم مربوط بود به خاطراتی یکی از همسران شاهزادگان سعودی تو اون کتاب به جالبی فساد دربار سعودی را گته بود الان جنگ یمن و طولانی شدن جریان این جنگ هم نشان دهنده ضعف و بی کفایتی سعودی هست چین هم تا وارد یک درگیری واقعی نشه عیارش مشخص نمیشه

MR9

یک جنگ سرد جدید ... ... حالا یکسری خودشون را فریب بدند ... و صد البته کتاب خودش با ترجمه فارسی

ISLFK

تا ۵۰ سال دیگه ماشین جایگزین کارمند و کارگر میشه

Overdose

چین تا ۵۰سال دیگه فقط۵۰۰میلیون به جمیعیتش اضافه میشه در حالی ۱میلیارد جمعیتش را از دست‌میده و نیم‌میلیارد دیگه هم پیر هستن! البته خبر خوبی باید خوشحال باشیم

alrkhs

خیلی از کشور ها درگیر این قضیه هستن حتی آمریکا ولی اونجا مهاجرا بخش زیادیشو جبران می کنن

Overdose

کشور هایی مثل ما کشاورزی به نفع شبه صنعت منتاژی و بافت مسکونی متلاشی شده!! ایران یه کشور قدیمی کهنه و خب شهر ها و روستاها کنار زمین های جلگه‌ای و قابل کشت و مناسب تشکیل شده بودن که بعد با توسعه شهروروستا کل اراضی را بلعیدن!! برعکس این کشورهای نو مناطق مسکونی را به محیط های غیر کاربردی بردن....

البته شهرداری ها هم در تفکیک برای سودجویی خیلی موثر هستن

• Like 3
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زایش یک ابرقدرت متفاوت و جدید در منطقه!

ابرقدرت آبی منطقه ترکیه!

636027939573710114.jpg

_بامهار و کنترل و ذخیره سازی۳۰درصد از کل منابع آب شیرین منطقه!

_سال‌هاست کارشناسان حوزه آب، از دیپلماسی ضعیف در دفاع از حقابه رودخانه‌های مرزی گلایه می‌کنند و درباره عواقب آن هشدار می‌دهند. موضوعی که حالا اثراتش در گوشه و کنار کشور قابل مشاهده است؛ یک روز باید با مردم سیستان و بلوچستان در خشکی هامون هم‌غصه شویم، یک روز با مردم خوزستان در گرد و غبار ناشی از خشکی دجله و فرات هم‌نفس شویم و احتمالا در آینده نزدیک باید با مردم آذری‌زبان شمال غرب کشور، در سوگ ارس بنشینیم.

نگرانی از تسلط کشورهای بالادست رودخانه‌های مرزی و تبعات آن برای کشورهای پایین‌دست، یک تحلیل کارشناسی است و به عنوان نمونه، احمدکاظمی ‌دکترای حقوق بین‌الملل با اشاره به پروژه سدسازی‌های ترکیه (گپ)، توئیت کرده است: «آثار سدهای آتاترک و ایلیسو: بیابان‌زایی در خوزستان - آثار سدهای کاراکورت توزلوجا و سویلمز روی ارس: بحران کشاورزی در آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل»

_او تصریح کرده است: «هیچ کشوری به اندازه ترکیه ناقض حقوق بین‌الملل محیط زیست نیست و در هیدروپلیتیک ترکیه، آب سلاح است». صدیف بدری نماینده اردبیل هم هشدار داده است: «تداوم احداث سدهای بالادست ارس در ترکیه، دشت مغان ایران را به دشت لم‌یزرع تبدیل خواهد کرد و برای جلوگیری از این اتفاق باید به موضوع رسیدگی شود». وزیر امور خارجه هم درباره این پیگیری‌ها گفته: «در مدتی که مسئولیت دستگاه دیپلماسی را برعهده گرفتم، با وزیر خارجه ترکیه درباره سدهایی که روی ارس زده شده و می‌تواند تاثیرگذار باشد، گفت‌وگو کرده‌ایم»؛ اقدامی قابل تقدیر، اگر که صرفا درحد گفت‌وگوهای بدون اقدام باقی نماند..

https://www.iranjib.ir/shownews/95527/دیپلماسی-آب؛-وقت-پایان-خواب/

• Like 3
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنوعیت صادرات گندم توسط هند/ پیش بینی افزایش شدید قیمت گندم و افزایش فقر در آسیا و آفریقا

IMG_20220514_202744_959.jpg

هند بعنوان دومین کشور بزرگ تولیدکننده گندم در جهان تصمیم گرفته است با توجه به بحران ناشی از جنگ در اوکراین و به دلیل خشکسالی و «آنچه امنیت غذایی کشور» اعلام کرده صادرات گندم را متوقف کند. این تصمیم با انتقاد گروه جی هفت روبرو شده است.

در پی بحران گندم در جهان خریداران جهانی بویژه ترکیه و مصر بر روی تامین گندم از هند حساب کرده بودند. پیش از این ممنوعیت، هند هدف گذاری خود برای صادرات گندم را برای سال جاری ۱۰ میلیون تُن برآورد کرده بود. 

بدین ترتیب ممنوعیت صادرات گندم از هند می تواند به افزایش جهانی قیمت گندم و رکوردی جدید در قیمت این محصول  منجر شود و مصرف کنندگان فقیر در آسیا و آفریقا را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. 

• Like 4
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , mehdipersian گفت:

بدین ترتیب ممنوعیت صادرات گندم از هند می تواند به افزایش جهانی قیمت گندم و رکوردی جدید در قیمت این محصول  منجر شود و مصرف کنندگان فقیر در آسیا و آفریقا را بسیار تحت تاثیر قرار دهد

سلام - بخشی از کتاب غولهای غلات نوشه دُن مورگان :جنگ ۱۹۴۵ ۱۹۳۹، تقریبا همه کشاورزی اروپا و آسیا را نابود ساخته بود. زمین های کشاورزی فرانسه، ایتالیا و آلمان خیلی بیشتر از جنگ اول آسیب دیده بودند و در شهرهایی که بر اثر بمباران های پیاپی ویران شده بودند، هزاران نفر گرسنه برای یافتن یک لقمه نان دست نیاز به سوی سربازان دراز می کردند. برای مقابله با این وضع بسیار دشوار، به هوشیاری و کاردانی فوق العاده ای نیاز بود. دولت آمریکا، مقادیری پول و اعتبار در اختیار دولت های اروپایی قرار داد تا آنان بتوانند غذای موردنیاز مردم گرسنه خود را فراهم آورند. ولی تنها این وسیله کافی نبود، بلکه لازم بود آمریکا غلات لازم را برای پاسخ گفتن به این نیازها در روستاهای خود تولید کند. برای به انجام رساندن این منظور، دولت مامورانی به روستاها فرستاد تا میزان تولید را از راه دادن جایزه به روستاییان بالا برد. سرانجام، ایالات متحده توانست با مشکل مقابله کند: در سال های میان ۱۹۴۹ ۱۹۴۵، نیمی از مبادلات جهانی گندم به وسیله این کشور انجام گرفت. کشتی های مملو از غلات، به نام سازمان ملل متحد یا برنامه مارشال، مرتبا به سوی اروپا و آسیا در حرکت بودند و زندگی را برای صدها میلیون نفر مردم چین و ژاپن و آلمان و اوکراین و مجارستان و کره و فیلیپین و غیره قابل تحمل تر ساختند و از بروز قحطی در شهرها و روستاها جلوگیری کردند. تولید مواد غذایی در آمریکا، هم بر قدرت سیاسی این کشور افزود و هم باعث شد در اروپای غربی بی ثباتی اقتصادی پدید نیاید و نفوذ شوروی متوقف گردد.

• Like 4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

IMG_20220517_211506_619.jpg

پس از هند، روسیه، اوکراین، نیوزلند و ایرلند قزاقستان هم به عنوان هشتمین تولید کننده گندم صادرات خود را ممنوع اعلام کرد

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.