FLANKER

بررسي زيردريايي اتمي كلاس اسكار روسيه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=justify]آقا اين تاپيك ها رو چرا نبايد كشيد بيرون؟! كاملاً مشخصه كه من از همه درخواست كردم با دلايل فنى نقطه نظراتشون رو بيايند اعلام كنند. من گناه كردم وقتى اين تاپيك زده شده٬ حتّى هنوز از وجود سايت ميليتارى هم بى خبر بودم؟؟!! يك مقدار مديران ديد يك طرفه شان را بگذارند كنار و بگذارند سايت محل مباحثه و نقد مباحث قرار بگيره٬ هر چند مطالبى كه يك مقدار از زمان وقوعشون گذشته. قبول دارم كه اين كارها براى شما مقدارى زحمت داره ولى خوب در واقع كار شما همين هست ديگه؟! icon_cheesygrin سر و سامان دادن به حوزه استحفاظى(!) تان!! icon_eek

ابراهيم خان! من نمى خواهم به شايعه دامن بزنم ولى خوب از اونجايى كه بايد تمام احتمالات رو در نظر بگيريم٬ بايد اين گمان رو باقى بگذاريم كه شايد در طرف ديگر كورسك سوراخ ناشى از برخورد(احتمالى) اژدر وجود داشته باشه كه در اين عكس بر ما پوشيده است.

باز يك سؤال ديگر كه ممكنه مطرح بشه اينه كه نيروى دريايى روسيه اعلام كرده براى دور كردن زيردريايى هاى غريبه اقدام به پرتاب بمب هاى عمقى(Depth charge) در محل غرق كورسك كرده. اگر واقعاً اژدرهاى كورسك در حادثه(بدون دخالت نيروهاى ديگر كشورها٬ و به علّت نقايص فنى) منفجر شده اند٬ پس ديگر چرا بايد زيردريايى هاى غربى به لاشه اون نزديك بشوند؟ تنها شىء با اهميتى كه مى توان در اون حالت از زيردريايى(جهت بررسى فناورى) خارج كرد موشك هاى بالستيك يا اژدرهاى كورسك بوده. موشك بالستيك كه چيزخاصى نبوه٬ پس مى مونه اشكوال ها! پس اين فرضيه كه اژدرها(كه كنار هم نگه دارى مى شوند) يكجا منفجر و منهدم نشده بودند كه بيم به سرقت رفتن اون ها مى رفته. وگرنه اگر زيردريايى هاى بيگانه براى نجات كورسك وارد عمل شده بودند(!!!) كه نيازى به پرتاب بمب عمقى نبوده؟!

و امّا مسئله بعدى اين كه در هنگام درآوردن كورسك٬ اظهار شده از انفجار براى از بين بردن «سينه زيردريايى» استفاده شده در حالى كه مى بينيم قسمت ميانى زيردريايى سالمه؟! اين همه تناقض باعث شده من از تمامى دوستان و سروران درخواست كنم نقطه نظراتشون رو بياينددر ميان بگذارند.[/align]

[align=center][size=14][color=olive][b]مجدداً از همه ى دوستان درخواست مى كنم در اين مقوله كه [u]«نظامى»[/u] و متناسب با سايتمون هم هست٬ شركت كنند.[/b][/color][/size][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولين چيزي كه براي بررسيه اين مسله نياز داريم ، مستنداتيه كه بشه بررسيشون كرد و دربارشون نظر داد .
وگرنه در مورد يه همچين مسله اي نميشه با نظريه پردازي به نتيجه رسيد .

مثلا اگه عكس هاي بيشتري از لاشه ي كورسك در اختيار داشتيم ، شايد ميشد دقيقتر بررسي كرد .
البته الان Image search گوگل انجام دادم و ديدم عكس زيادي وجود داره ! برعكس تصوري كه داشتم و فكر ميكردم عكسي ازش پيدا نميشه !
فقط يه مرددددد ميخواييم كه اين عكس هارو بزاره تو سايت D:
http://www.google.com/images?q=kursk%20wreck&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1024&bih=555

[quote]لاشه کورسک در سال 2001 و با صرف هزینه ای معادل با دوبرابر بودجه سالانه نیروی دریایی روسیه از آب خارج شد. بدنه پس از بررسی به کوره ذوب فلزات فرستاده شد و سینه کورسک که در زیر آب باقی مانده بود توسط مینهای زیرآبی منفجر شد. [/quote]

طبق اين جملاتي كه در تاپيك ذكر شده ... ميشه نتيجه گرفت كه تماميه لاشه از آب خارج نشده ...
ولي برداشتي كه من از عكس لاشه زيردريايي داشتم ، كامل بودنشه !
نظر دوستان در مورد اين تناقض چيه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال از دوستانی که در زمینه دریایی استاد هستند

این زیردریایی با این همه هیکل این تعداد سلاح براش کم نیست ؟؟؟

یا اینکه موتور های هسته ای خیلی جا می گیرند ؟؟

این زیر دریایی ها نمی تونند موشک بالستیک حمل بکنند ؟

؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من از قدرت نبروي دريايي - زيردريايي هامون بيخبرم قدرتشون چطوره خوبه اگه كسي ميدونه خبر بده icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو یکی از عکسهاش یه سوراخ تو بدنش هست که خیلی مشکوک میزنه.آخه خیلی تر و تمیزه.معلوم هم هست که یک چیزی مستقیما بهش برخورد کرده.خدا عالمه چه بلایی سر این بدبختها اومده.خدا به خونوادشون صبر بده.icon_rolleyes

قیمت زیر دریاییهای این کلاس چقدره؟میفروشن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه کنند که برای غرق شدن کورسک چندین نظریه داده شده که من فقط یکی اش رو اینجا آوردم. خوب بقیه نظریات رو هم می شه تحلیل کرد. این که به خودی خودش اشکالی نداره.

اما اصل قضیه اینه که این مطلب از یه فیلم گرفته شده. بعد از غرق شدن کورسک یه فیلم درباره اون ساخته شد که به صورت کامپیوتری(انیمیشن) وقایع رو بازسازی کرده بود. من سعی کردم تا اونجا که سوادم اجازه می ده متن روی فیلم رو ترجمه کنم و با مطالبی که خودم از اینترنت گرفتم مقایسه کنم واین مطلب رو بنویسم. حالا ممکنه که اون بنده خدایی که فیلم رو ساخته اشتباه کرده باشه و تمام شواهد رو بررسی نکرده باشه.

اما یه نکته خیلی خیلی جالب در فیلم بود. در انتهای فیلم نشون می ده که قد کورسک انقدر بلند بوده و عمق آب در اون ناحیه انقدر کم بوده که اگر یه (یا چند تا) سیم بوکسل حسابی به قسمت عقب کورسک می بستند واون رو بالا می کشیدند دریچه فرار عقب زیردریایی کاملا بالای سطح آب قرار می گرفته و جماعت می تونستند از اونجا خارج بشوند.

یه زیردریایی اتمی دیگه هم غرق شده که می شه درباره اش بحث کرد. زیردریایی یواس اس ترشر در اولین سفر دریایی اش غرق شد و هنوز هم معلوم نیست که واقعا چه بلایی سرش اومد.

به هرحال از این جور تراژدی ها همیشه اتفاق می افته.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تو یکی از عکسهاش یه سوراخ تو بدنش هست که خیلی مشکوک میزنه.آخه خیلی تر و تمیزه.معلوم هم هست که یک چیزی مستقیما بهش برخورد کرده.خدا عالمه چه بلایی سر این بدبختها اومده.خدا به خونوادشون صبر بده.icon_rolleyes

قیمت زیر دریاییهای این کلاس چقدره؟میفروشن؟[/quote]

مسلما اژدر نبوده
اژدر به هیچ وجه نمی تونه یه سوراخ تر و تمیز درست کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][quote]اما یه نکته خیلی خیلی جالب در فیلم بود. در انتهای فیلم نشون می ده که قد کورسک انقدر بلند بوده و عمق آب در اون ناحیه انقدر کم بوده که اگر یه (یا چند تا) سیم بوکسل حسابی به قسمت عقب کورسک می بستند واون رو بالا می کشیدند دریچه فرار عقب زیردریایی کاملا بالای سطح آب قرار می گرفته و جماعت می تونستند از اونجا خارج بشوند. [/quote]
درسته! عمق محلی که کورسک به دنیا باقی شتافت(!) 508 پا بوده و دریچه ی خروج اضطراری مذکور در عمق حدود 475 فوتی قرار داشته. این یعنی حدود 162 متری سطح آب. این مقدار تقریباً طول خود زیردریایی کورسک بوده! یعنی همین که دم زیردریایی رو با کابل(الیافی) به اندازه طول خود زیردریایی بالا می کشیدند می توانستند قضیه رو حل و فصل کنند!! حالا به این اضافه کنید ادعای روس ها و پرتاب بمب های عمقی رو!!!!! توی این عمق خود زیردریایی از این بمب ها می تونه تأثیر بگیره(دقّت کنید که به علّت تراکم و چگالی خیلی بیشتر آب نسبت به هوا، موج انفجار خیلی مؤثرتر و دوربردتر از بمب های منفجر شده در سطح هست). کلّاً هر چی جلوتر می رویم به مشکوک بودن این قضیه بیشتر پی می بریم!

[quote]مسلما اژدر نبوده
اژدر به هیچ وجه نمی تونه یه سوراخ تر و تمیز درست کنه[/quote]
فرمایش شما متین ولی خوب من یک مطلب رو یادآوری کنم: این زیردریایی ها که دولایه هستند، می تونه باعث بشه سوراخ تر و تمیز توش ایجاد بشه. چون اگر اژدر لایه بیرونی رو سوراخ کرده باشه و بلافاصله بعد از نفوذ در لایه دوم منفجر بشه، در لایه بیرونی تنها سوراخ ناشی از ورود اژدر رو خواهیم دید.

[color=indigo][i][size=13]«مجدداً من تأکید می کنم قصدم از این نقدها، بررسی شدن تمام ابعاد قضیه هست و منظوری از به چالش کشیدن اساتید و دوستان ندارم. می خواهم اینجا یک کمیته حقیقت یاب تشکیل بدهیم و ببینیم چه آشی از این مطلب می پزیم!»[/size][/i][/color]

[quote]اما اصل قضیه اینه که این مطلب از یه فیلم گرفته شده. بعد از غرق شدن کورسک یه فیلم درباره اون ساخته شد که به صورت کامپیوتری(انیمیشن) وقایع رو بازسازی کرده بود. من سعی کردم تا اونجا که سوادم اجازه می ده متن روی فیلم رو ترجمه کنم و با مطالبی که خودم از اینترنت گرفتم مقایسه کنم واین مطلب رو بنویسم.[/quote]
باز هم ممنونم از زحمتی که کشیدید. خواهشاً اگر باز هم می توانید فرضیات موجود رو مطرح کنید.[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فرمایش شما متین ولی خوب من یک مطلب رو یادآوری کنم: این زیردریایی ها که دولایه هستند، می تونه باعث بشه سوراخ تر و تمیز توش ایجاد بشه. چون اگر اژدر لایه بیرونی رو سوراخ کرده باشه و بلافاصله بعد از نفوذ در لایه دوم منفجر بشه، در لایه بیرونی تنها سوراخ ناشی از ورود اژدر رو خواهیم دید. [/quote]

مطمئن باشید ، هر تعداد لایه هم باشه در لایه بیرونی سوراخ به این شکل بوجود نمیاد
بدنه رزم ناوها از نظر زره و لایه قویتره تصویر زیر رو ببینید
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Mark_48_Torpedo_testing%7E0.jpg[/img]
وقتی اژدر همچین بلایی به سر ناو میاره به نظرتون یه سوراخ ایجاد می کنه اونم با 170 کیلو سر جنگی
یکم منطقی فکر کنید
دلیلش هر چی بوده اژدر نبوده]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه Flanker عزيز من فوضولي کنم.
يک ناو از رده خارج استراليايي بود که بوسيله زيردريايي استراليايي منهدم شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس این ناو پر مواد منفجره بوده.به همین خاطر اینجوری منهدم شده.معمولا وقتی قراره یه کشتی از رده خارج بشه اول با مواد منفجره پرش میکنن،بعد میزننش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس این ناو پر مواد منفجره بوده.به همین خاطر اینجوری منهدم شده.معمولا وقتی قراره یه کشتی از رده خارج بشه اول با مواد منفجره پرش میکنن،بعد میزننش.[/quote]

در مورد پر بودن با مواد منفجره چيزي جايي اشاره نشده .توجه داشته باشيد اژدر زيردريايي جديد با برخورد با بدنه کشتي منفجر نميشن اول وارد بدنه ميشن و بعد کشتي رو از داخل منفجر ميکنن, اينجوري وسعت خرابي بيشتره. خود اژدر نزديک يا بيشتر يک تن وزنش هست با توجه به سرعتش که دستکم شصت کيلومتر سرعت داره انرژي لازم براي سوراخ کردن بدنه و نفوذ به داخل کشتي رو داره, بعدش هم يک سر جنگي به وزن دويست کيلوگرم يا بيشتر, از مواد
منفجره بسيار قوي خيلي راحت ميتونه يه ناوشکن مثل اين رو از وسط دو نصف کنه .بخصوص که اژدر به وسط کشتي خورده يعني حساس ترين جاي اون ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس این ناو پر مواد منفجره بوده.به همین خاطر اینجوری منهدم شده.معمولا وقتی قراره یه کشتی از رده خارج بشه اول با مواد منفجره پرش میکنن،بعد میزننش.[/quote]

نیازی نیست
چون اژدر به قدر کافی این قدرت رو داره که ناو رو نصف کنه
معمولا از ناوهای فرسده که قصد خارج کردن از خدمت رو دارند به عنوان هدف آزمایشی استفاده می کنند
در ضمن همونطور که دوستمون گفتند اژدرهای ضد کشتی مانند موشکهای ضد کشتی هستند و فیوز تأخیری دارند و چند ثانیه بعد از برخورد منفجر میشوند
به تاپیک
http://military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4558
تا قدرت موشکها و اژدرها رو ببینید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.