aryoreza

تاپیک جامع فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا)

Recommended Posts

کار بسیار درست و بجایی کردند .
هر کس به کار خود و به جای خود .
دلیل نمی شه هر بچه تو خیابون جلو خانم هارو بگیره امر به معروف و نهی از منکر !!! امر به معروف و نهی از منکر فقط برای حجاب خانومهاست ؟ یعنی اگر این مشکل حل بشه دیگه همه مشکلات حل شده ست ؟؟
ناجا مگه هویجه هر کی از راه رسید تو کارش دخالت کنه ؟
بسیج حق دخالت در کار ناجا رو نداشته و ندارد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کار بسیار درست و بجایی کردند .
هر کس به کار خود و به جای خود .
دلیل نمی شه هر بچه تو خیابون جلو خانم هارو بگیره امر به معروف و نهی از منکر !!! امر به معروف و نهی از منکر فقط برای حجاب خانومهاست ؟ یعنی اگر این مشکل حل بشه دیگه همه مشکلات حل شده ست ؟؟
ناجا مگه هویجه هر کی از راه رسید تو کارش دخالت کنه ؟
بسیج حق دخالت در کار ناجا رو نداشته و ندارد .[/quote]
والا ما که تو هیچ جای قران و کتاب های دینی نخوندیم امر به معروف فقط کار پیغمبر ها و امام ها هست و مردم عادی حق امر به معروف ندارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله الجبار ...

کاربر SHAHRZAD

هر کس به کار خود و به جای خود . [/quote]

دارید از لیبرالیسم صحبت می کنید یا تشیع؟
اگر سابقه شما رو در این سایت ندیده بودم، حتما از شما سوال می کردم که شما مسلمان هستید؟ یا دین دیگه ای دارید؟( البته الان نیاد بگید که به ما برچسب کفر زدند و از این قبیل حرف ها؛ کلامتون هیچ نشانی از مسلمانی نداشت)

احیانا چیزی به نام " امر به معروف و نهی از منکر " شما سراغ ندارید در دین اسلام؟!

[quote]دلیل نمی شه هر بچه تو خیابون جلو خانم هارو بگیره امر به معروف و نهی از منکر !!![/quote]
اونی که شما اسمش رو گذاشتید بچه؛ میتونه یک انسانی باشه که داره به وظیفه شرعی اش عمل میکنه.

[quote]امر به معروف و نهی از منکر فقط برای حجاب خانومهاست ؟[/quote]

مقوله امر به معروف میتونه شامل هر عملی و هر فردی بشه. اگر در جایی این عمل انجام نشد؛ قرار نیست که حکم به تعطیلی اش داده بشه.

[quote]یعنی اگر این مشکل حل بشه دیگه همه مشکلات حل شده ست ؟؟ [/quote]
این دست سوالات چه معنایی میتونه داشته باشه؟

شما تنها کارهایی رو انجام میدی که " به یکباره همه مشکلات رو یکجا حل میکنه؟ "

مگر ممکنه با یک عمل همه مشکلات رو یکجا حل کنیم؟

[quote]ناجا مگه هویجه هر کی از راه رسید تو کارش دخالت کنه ؟ [/quote]
هویج بودن یا نبودنش بحث این تاپیک نیست اما ...

وظیفه عمومی امر بمعروف هست. اسم این دخالت نیست.

[quote]بسیج حق دخالت در کار ناجا رو نداشته و ندارد .[/quote]

خوب این جا شما دوتا اشتباه کردید.

1- ظاهرا این افراد در حین ماموریت از طرف بسیج نبودند ، بلکه در حال مراجعت به منزل بودند. و تنها این افراد سبقه بسیجی یا چنین چیزی داشتند.

2- بسیج خودش در مواردی نقش ضابط قوه قضائیه رو اجرا میکنه. و عملکردش بر طبق قانون میتونه کارهای ناجا رو شامل بشه.
بنابراین دخالتی در کار ناجا نیست.

-------------------------------------------------------------------------------
ذکر این نکته الزامی است:
که ما دراینجا بنا رو بر صحت متن خبر می گذاریم.
و ایضا بنا رو بر رعایت حدود و شرایط امر به معروف میدونیم. وگرنه عملی که از حدود و شرایط خارج باشه، قطعا مردود می باشد.
قطعا بنده در موردهای این چنینی دخالت نمی کنم؛ چون شرایط شرعی اش رو ندارم.اما اگر شرایط و حدود شرعی حاضر باشد؛ نه تنها جایز؛ بلکه موظف به امر بمعروف هستم.

دعو بنده در بالا؛ بر این منوال بود که نوشته کاربر SHAHRZAD تنها باعث خدشه به این امر مهم دینی شده و اثری جز وهن کلمه الله نخواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بسم الله الجبار ...

کاربر SHAHRZAD

هر کس به کار خود و به جای خود . [/quote]

دارید از لیبرالیسم صحبت می کنید یا تشیع؟
اگر سابقه شما رو در این سایت ندیده بودم، حتما از شما سوال می کردم که شما مسلمان هستید؟ یا دین دیگه ای دارید؟( البته الان نیاد بگید که به ما برچسب کفر زدند و از این قبیل حرف ها؛ کلامتون هیچ نشانی از مسلمانی نداشت)

احیانا چیزی به نام " امر به معروف و نهی از منکر " شما سراغ ندارید در دین اسلام؟!

[quote]دلیل نمی شه هر بچه تو خیابون جلو خانم هارو بگیره امر به معروف و نهی از منکر !!![/quote]
اونی که شما اسمش رو گذاشتید بچه؛ میتونه یک انسانی باشه که داره به وظیفه شرعی اش عمل میکنه.

[quote]امر به معروف و نهی از منکر فقط برای حجاب خانومهاست ؟[/quote]

مقوله امر به معروف میتونه شامل هر عملی و هر فردی بشه. اگر در جایی این عمل انجام نشد؛ قرار نیست که حکم به تعطیلی اش داده بشه.

[quote]یعنی اگر این مشکل حل بشه دیگه همه مشکلات حل شده ست ؟؟ [/quote]
این دست سوالات چه معنایی میتونه داشته باشه؟

شما تنها کارهایی رو انجام میدی که " به یکباره همه مشکلات رو یکجا حل میکنه؟ "

مگر ممکنه با یک عمل همه مشکلات رو یکجا حل کنیم؟

[quote]ناجا مگه هویجه هر کی از راه رسید تو کارش دخالت کنه ؟ [/quote]
هویج بودن یا نبودنش بحث این تاپیک نیست اما ...

وظیفه عمومی امر بمعروف هست. اسم این دخالت نیست.

[quote]بسیج حق دخالت در کار ناجا رو نداشته و ندارد .[/quote]

خوب این جا شما دوتا اشتباه کردید.

1- ظاهرا این افراد در حین ماموریت از طرف بسیج نبودند ، بلکه در حال مراجعت به منزل بودند. و تنها این افراد سبقه بسیجی یا چنین چیزی داشتند.

2- بسیج خودش در مواردی نقش ضابط قوه قضائیه رو اجرا میکنه. و عملکردش بر طبق قانون میتونه کارهای ناجا رو شامل بشه.
بنابراین دخالتی در کار ناجا نیست.

-------------------------------------------------------------------------------
ذکر این نکته الزامی است:
که ما دراینجا بنا رو بر صحت متن خبر می گذاریم.
و ایضا بنا رو بر رعایت حدود و شرایط امر به معروف میدونیم. وگرنه عملی که از حدود و شرایط خارج باشه، قطعا مردود می باشد.
قطعا بنده در موردهای این چنینی دخالت نمی کنم؛ چون شرایط شرعی اش رو ندارم.اما اگر شرایط و حدود شرعی حاضر باشد؛ نه تنها جایز؛ بلکه موظف به امر بمعروف هستم.

دعو بنده در بالا؛ بر این منوال بود که نوشته کاربر SHAHRZAD تنها باعث خدشه به این امر مهم دینی شده و اثری جز وهن کلمه الله نخواهد داشت.[/quote]

جوابی نمیدم چون دلیلی و یا اگر جسارت نشود ارزشی برای جواب دادن نمی بینم . نظرات هر کس و عقائد و دیدگاه هر کس به خود فرد ارتباط داره و محق نیستم که نظرات و عقاید شخصی خودم رو به دیگران القاء و تحمیل کنم و بالعکس .
عاقبت چنین تایپیکی با چنین موضوعی هم از ابتدای امر پیداست .
خدانگهدار همگی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ار كجا معلوم اصل ماجرا همين بوده؟؟دليل نميشه هر كس يه كارت عضويت بسيج تو جبيش باشه نتونه براي نواميس مردم مزاحمت ايجاد كنه..

اگه به نيروي انتظامي مملكتمون اعتماد داريم بهتره گول ظاهر قضيه رو نخوريم وگرنه نيرو انتظامي هيچوقت رو در روي بسيج(بسيج واقعي) نميگيره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ار كجا معلوم اصل ماجرا همين بوده؟؟دليل نميشه هر كس يه كارت عضويت بسيج تو جبيش باشه نتونه براي نواميس مردم مزاحمت ايجاد كنه..

اگه به نيروي انتظامي مملكتمون اعتماد داريم بهتره گول ظاهر قضيه رو نخوريم وگرنه نيرو انتظامي هيچوقت رو در روي بسيج(بسيج واقعي) نميگيره[/quote]

مگه نیروی انتظامی از اسمون اومدن که میتونن باطن ادم ها رو ببینن icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ار كجا معلوم اصل ماجرا همين بوده؟؟دليل نميشه هر كس يه كارت عضويت بسيج تو جبيش باشه نتونه براي نواميس مردم مزاحمت ايجاد كنه..

اگه به نيروي انتظامي مملكتمون اعتماد داريم بهتره گول ظاهر قضيه رو نخوريم وگرنه نيرو انتظامي هيچوقت رو در روي بسيج(بسيج واقعي) نميگيره[/quote]
مشکل این هست که برخورد سلیقه ای متاسفانه در همه ارگان ها و نهاد های ما وجود داره .... وقتی مدیریت واحد و متمرکز نباشه بله ناجا تو سر بچه بسیجی ها هم میزنه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يراي گرفتن مجرمين مگه بايد به باطنشون نگاه كرد؟؟ظاهر كارشون لايد مجرمانه بوده..داشتن يه كارت بسيج هم دليلي نميشه كه برن جلوي دختر مردم رو بگيرن و ارشاد كنن..براي اين كار بهتره از بسيج خواهران استفاده بشه و گرنه برادران بسيج هم از اسمون نيومدن..

تازه زمانيكه بسيج بخواد دست به انجام كارهاي انتظامي بزنه برگه ماموريتي هماهنگي چيزي حتما هست و گرنه چه فرقي بين اون عضو بسيج با من غير بسيجي هست؟؟من هم يعني از امروز راه بيفتم تو خيابون جلوي دختراي مردم رو بگيرم ارشادشنو كنم اشكال نداره؟

من با اصل امر به معروف و نهي از منكر در مورد بد حجابي هيچ مشكلي ندرام خيلي هم خوبه..اما اينطوري ديگه اجر رو اجر بند نيمشه..هر چيزي از راه خودش بايد انجام شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول اینکه ما فعلا فقط یه خبر از یک خبرگذاری داریم و مشخص نیست اصل ماجرا چی بوده و صرف اینکه امر و نهی بوده و این اطلاعات ناقص برای قضاوت کافی نیست و باید دید چه اتفاقی افتاده که ناجاای ها این کار رو کردن و مثلا امکان اینکه این افراد در حین امر و نهی توهینی کرده باشن و یا برخورد فیزیکی چیزی کرده باشن که باید مشخص بشه و بعد جواب داد.

اما کاربر شهرزاد شما نیاز نیست بعد از یک عمر یوگا و مدیتیشن تشریف بیارن توی کار فقهی دخالت کنین کما اینکه همون زمان گفتم شما یه پیله عرفانی عجیب دور خودتون کشیدید و با تعارف غلط و راه نادرست همه چیز رو از سوراخ دری که توی اتاقش هستید نگاه می کنید.
تا اونجایی که ما خبر داریم امر و نهی از فروع دین و لازم و واجب برای هر مکلفی هست اما اینکه جامعه ما به منجلابی کشیده که ماها جرات امر و نهی هم نداریم بر می گرده به بی ایمانی و تقوای ناقص ما و برخورد بد حاکمیت بااین قضیه .این وسط دو نفر مثل شما هم میان اظهار فضل می کنن که بله چرا باید امر و نهی کرد مگر نیروی انتظامی نیست .
من بارها در مورد مشکلات اجتماعی گفتم و باز می گم هر بار که ما از اصول و فروع دینمون کوتاه اومدیم مفسده ای حاکم شد و مشکلات بعدش فراوان تر و فراوان تر.

خانم عزیز ظاهرا فراموش کردید اما حسین گفت :هر وقت امر و نهی از جامعه شما رفت منتظر باشین فساد و ظلم بر شما حکمفرما بشه .
توجه کن خانم عزیز نگفت هر وقت امر و نهی از ناجا و یا سیستم حکومتی و یا دولت رفت داره می گه جامعه و امت .

پس شما نیاز نیست برای تدریس احکام دینی که عده ای لیبرال اون رو به بی راهه کشیدن ناخواسته (ان شا الله نا خواسته باشه) یا خواسته بیاین اجتهاد کنین.
کجای دین اسلام و کجای جامعه مدنی پیامبر امر و نهی فقط کار دولت بوده و هست حتما پیامبر هم دستگاهی داشته و کارش همین بوده و کسی حق نداشته دخالتی بکنه.
خانم عزیز آگاه باش زبونت رو توی گلو برای کی تکون میدی برای شیطان یا برای خدا کی و کجا می تونه اثبات کنه دین مقوله شخصی هست و تازه اگر بکنه باید فاتحه حکومت اسلامی رو بخونیم و بزاریم توی طاقچه.

شور حسینی شما رو ورداشته که بله خوب کاری کردن بیجا کردن اگر فقط امر و نهی عادی بوده این کار رو کردن غلط اضافی کردن البته باز تاکید می کنم اگر واقعا قضیه همین بوده ولی ممکنه قضیه طوری دیگه ای بوده باشه.

اون افراد کاری رو که باید می کردن کردن باید امر به معروف و نهی از منکر می کردن که وظیفشون بوده و کردن اصلا بسیجی و غیر بسیجی و مذهبی و غیر مذهبی هم نداره وظیفه دینی خودشون رو انجام دادن.البته باز تاکید می کنم باید دید از خطوط فراتر نرفته باشن.

هر بچه ای به سن تکلیف رسید وظیفه اش هست و اگر شما ناراحتید تشریف ببرید به بلاد مسلمین غربی در حاشیه خلیج فارس و یا غرب خیال راحت اونجا همه چیز شخصی هست و شما خیلی راحت می تونید به دین داری بودایی خودتون ادامه بدین.

من بنا رو بر این میزارم که اونها اصلا بسیجی نبودن در این صورت وظیفشون روعمل کردن و ناجای محترم باید اگر وضع خانم ها بد می بود هم با اونها برخورد می کرد حالا اگر اینها توهینی کردن و یا دریری فیزیکی داشتن باید همه رو با هم می برد .مظلوم نمایی زن که نمی تونه دلیل بر بی عدلی باشه.
در ضمن فعلا یکی از مشکلات عمده کشور ما شده همین موضوع بانوان محترم که برخی از اونها روی غربیها رو در این اعمال سفید کردن و اگر این مشکل حل بشه تا حدودی قتل و تجاوز و بی عنفی هم از بین میره و در ضمن باید امر ونهی توی جامعه ما جاری بشه و همین میتونه شروعی برای این موضوع باشه.

شما چکاره ای مملکتی که برای بسیج امر و نهی در می کنی .بسیج رو همونی که ساخته و بهش وظیفه داده خودش هم حساب کتابش رو می دونه و نیاز به فرمایشات گهر بار حضرتعالی در مورد بسیج نیست.
در ضمن آقا رضا اشاره کردن بسیج در مواردی که وارد کار عملیاتی میشه با حکم سئاه و یا قوه قضاُیه هست و قانونی وارد میشه و در این نوع موارد هم وظیفه ای بسیجی اونها نیست وظیفه ای دینیشون هست که که متاسفانه من و شما رو خواب برده و اونها حتی در این مورد هم مجبورن مظلومانه اقدام کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جوابی نمیدم چون دلیلی و یا اگر جسارت نشود ارزشی برای جواب دادن نمی بینم . نظرات هر کس و عقائد و دیدگاه هر کس به خود فرد ارتباط داره و محق نیستم که نظرات و عقاید شخصی خودم رو به دیگران القاء و تحمیل کنم و بالعکس .
عاقبت چنین تایپیکی با چنین موضوعی هم از ابتدای امر پیداست .
خدانگهدار همگی .
[/quote]

قابل پیش بینی بود ... .

[/quote]

هکس من جان
ما که نمیتونیم، از روی خیالات و یا سناریویی که نمیدونیم چی هست؛ قضاوت کنیم.

بنده در انتهای پستم گفتم:
[quote]که ما دراینجا بنا رو بر صحت متن خبر می گذاریم.
و ایضا بنا رو بر رعایت حدود و شرایط امر به معروف میدونیم. وگرنه عملی که از حدود و شرایط خارج باشه، قطعا مردود می باشد. [/quote]

بنابراین انتظار ندارید، در مورد اون چیزی که نمیدونیم هم بحث کنیم؟!
و انتظار این هم از شما میره که بین امر به معروف و نهی از منکر ( با رعایت حدود و شرایطش ) با مزاحمت برای نوامیس تفکیک قائل بشید

[quote]اگه به نيروي انتظامي مملكتمون اعتماد داريم بهتره گول ظاهر قضيه رو نخوريم وگرنه نيرو انتظامي هيچوقت رو در روي بسيج(بسيج واقعي) نميگيره[/quote]

[quote]
يراي گرفتن مجرمين مگه بايد به باطنشون نگاه كرد؟؟ظاهر كارشون لايد مجرمانه بوده..داشتن يه كارت بسيج هم دليلي نميشه كه برن جلوي دختر مردم رو بگيرن و ارشاد كنن..براي اين كار بهتره از بسيج خواهران استفاده بشه و گرنه برادران بسيج هم از اسمون نيومدن..

تازه زمانيكه بسيج بخواد دست به انجام كارهاي انتظامي بزنه برگه ماموريتي هماهنگي چيزي حتما هست و گرنه چه فرقي بين اون عضو بسيج با من غير بسيجي هست؟؟من هم يعني از امروز راه بيفتم تو خيابون جلوي دختراي مردم رو بگيرم ارشادشنو كنم اشكال نداره؟ [/quote]

همونطور که در متن می بینیم اینها در ماموریت بسیج نبودند.
بلکه در حال مراجعت به منزل بودند. پس یک فرد معمولی محسوب میشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ا که نمیتونیم، از روی خیالات و یا سناریویی که نمیدونیم چی هست؛ قضاوت کنیم[/quote]

سلام
بله نيميتونيم

اما اگه بخوايم باور كنيم كه اين خبري كه اينجا گذاشتن عين واقعيته هم نيروي انتظامي كه از نظر من از لحاظ اخلاص چيزي از بسيج كم نداره و هم چنين قوه قضاييه خودمون رو كه مجري احكام اسلام هست زير سوال برديم..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اما اگه بخوايم باور كنيم كه اين خبري كه اينجا گذاشتن عين واقعيته هم نيروي انتظامي كه از نظر من از لحاظ اخلاص چيزي از بسيج كم نداره و هم چنين قوه قضاييه خودمون رو كه مجري احكام اسلام هست زير سوال برديم..[/quote]

نه . چرا اینجوری فکر میکنید؟

اشتباه یک جز از مجموعه رو که نمیشه به همه اونها نسبت داد.
اگر اینجوری باشه که در حکومت امیرالمومنین هم اگر اشتباه یا ظلمی صورت میگرفت؛ مشروعیت ایشان (نعوذبالله) زیر سوال میرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر بنده هم پلیس کار درستی انجام داد . درسته که امر به معروف یک وظیفه ی عمومی هست اما وقتی یک نهاد مخصوص برای این کار (گشت ارشاد) اختصاص داده شده . دیگه این کار توسط خود مردم لزومی نداره (مثل اینکه ما خودمون راه بیفتیم با قمه و بیل و کلنگ دزد بگیریم ! ...)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اما اگه بخوايم باور كنيم كه اين خبري كه اينجا گذاشتن عين واقعيته هم نيروي انتظامي كه از نظر من از لحاظ اخلاص چيزي از بسيج كم نداره و هم چنين قوه قضاييه خودمون رو كه مجري احكام اسلام هست زير سوال برديم..[/quote]

نه . چرا اینجوری فکر میکنید؟

اشتباه یک جز از مجموعه رو که نمیشه به همه اونها نسبت داد.
اگر اینجوری باشه که در حکومت امیرالمومنین هم اگر اشتباه یا ظلمی صورت میگرفت؛ مشروعیت ایشان (نعوذبالله) زیر سوال میرفت.[/quote]

يعني هم گشت نيروي انتظامي هم مامورين اگاهي و هم بازپرس قوقه قضاييه همگي اشتباه كردند ؟؟ نميشه كه برادر من..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يعني هم گشت نيروي انتظامي هم مامورين اگاهي و هم بازپرس قوقه قضاييه همگي اشتباه كردند ؟؟ نميشه كه برادر من..[/quote]

چون غالبا این روند شکل گیری پرونده، بخصوص تا این مرحله؛ وابسته به نوع گزارش همون مامور دستگیر کننده هست؛ امکانش هست.

از طرفی بنده عرض کردم که چون منابعمون محدوه، از کم و کیف واقعی ماجرا بی خبریم.

و حرف اصلی ما هم بر مجرم بودن یا نبودن اینها نیست.
بلکه عرض کردم، کوچکترین و کوچکرین خدشه و سهل انگاری در مورد امر به معروف و نهی از منکر قابل تحمل نیست. و فجایع زیادی به بار میاره.
بنابراین نباید بگذاریم، این اتفاق بیفته. ( باز هم عرض میکنم که با حدود و شرایط شرع مقدس)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.