mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]دوست عزيز آقاي روبرتي! حزب الله كي جنگ كلاسيك انجام داد؟
دوست عزيز جنگ 33روزه هيچ شباهتي به جنگ كلاسيك نداشت!
اتفاقا اسراييل اگر توان نابودي حزب الله و حماس رو داشت حتما حتما اون ها رو در اون دوتا جنگ بزرگ نابود مي كرد!
[/quote]

شما لطف كن بفرماييد كه اصلا تعريفتون از نبرد كلاسيك و مدرن چيست ؟؟

در ضمن در مورد موشكهاي (( ارو)) جنبه صادراتي گونه پايه اين موشك دور از انتظار نيست و ممكنه انگيزه اسراپيل از سرمايه گذاري روي اين پروژه صرفه اقتصادي فروش گونه هايي از آن در آينده باشه.

كما اينكه خود من تا همين ديروز فكر نميكردم تركيه بره پاتريوت بخره.. !! اين رو هم بدونم اسراپيل و تركيه هيچ وقت براي آمريكا در يك سطح نبودند و اسراپيل به صد بار عزيز تر هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
استفاده از ارتش منظم و با امكانات پشتيباني بالا و تاكتيك هاي استوار بر امكانات و آموزش هاي توريك
جنگ نا منظم و غير كلاسيك استفاده از خلاقيت انسان و قدرت فكر بجاي امكانات پيشرفته و تاكتيك هاي غير معروف و غير قابل پيش بيني!

اين چيزيه كه من تونستم بگم!! حالا شما بگو دوست عزيز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان عزيز

به نظر اين حقير , اسراييل تا زماني كه خيالش از حزب الله و سوريه راحت نشود به ايران حمله نمي كند.اين قضيه در مورد آمريكا هم صدق مي كند.البته همين الان هم به نظر مي رسد خيالشان از جانب سوريه راحته!.جنگ بعدي اسراييل احتمالا با لبنان خواهد بود.اگر آنها بتوانند در جنگ آتي قدرت نظامي حزب الله را تضعيف و يا تحت كنترل بگيرند نقشه حمله به ايران را پي ريزي مي كنند.
مورد بعدي اينكه در مقابل ايران اسراييل و آمريكا از همديگر جدا نيستند.منظورم اين است كه در صورتي كه يكي از اين دو قصد حمله به ايران را داشته باشند ديگري هم ناخودآگاه وارد جنگ مي شود.بنابراين اين نكته هم مهم است كه بدون اجازه آمريكا اسراييل نمي تواند حمله اي را صورت بده , آمريكا هم زماني اين اجازه را مي دهد كه خودش آماده جنگ با ايران باشد.پس بهتره بگيم آيا آمريكا و اسراييل قصد حمله به ايران را دارند؟
جواب:در حال حاظر و با توجه به شرايط سياسي و نظامي حاكم بر خاورميانه(قدرت نظامي ايران , آسيب پذيري پايگاه هاي آمريكا , قدرت حزب الله و...) بسيار بعيد به نظر مي رسد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]استفاده از ارتش منظم و با امكانات پشتيباني بالا و تاكتيك هاي استوار بر امكانات و آموزش هاي توريك
جنگ نا منظم و غير كلاسيك استفاده از خلاقيت انسان و قدرت فكر بجاي امكانات پيشرفته و تاكتيك هاي غير معروف و غير قابل پيش بيني!

اين چيزيه كه من تونستم بگم!! حالا شما بگو دوست عزيز[/quote]

نه آقا !! اين رو كه هر جوون بسيجي ميتونه انجام بده!!

در نبرد مدرن [color=red]به نظر من[/color] اصل دو چيز است : ماموريت به هر قيمتي بايد انجام بشه
2- از نيروهاي دشمن هرچه قدر كشته بشه در مقابل موفقيت عمليات اصلا اهميتي نداره (( زن -بچه-پيرمرد-بيمار))

به نظر من نبرد مدرن يعني استفاده از عواملي نظيراين:
استفاده از ماهواره جاسوسي-استفاده از پهپاد شناسايي- استفاده از موشك ضد امواج الكترومغناظيس-استفاده از سيستم اخلالگر امواج بيسيم و جي پي اس- استفاده از سيستم رادارگريزي پهپاد و هواپيما- استفاده از رادار اسكن سه بعدي سطحي و زير سطحي- تجهيز نيروها به انواع جنگ افزار ها و امكانات از جمله دوربين هاي ديد در شب براي عمليات شبانه و گرماياب براي خنثي سازي استتار- تحت نظر گرفتن داپمي مواضع دشمن با كمك امكانات نام برده شده و برتري مطلق اطلاعاتي - توسل به شيوه هاي بسيار ناجوانمردانه قتل و كشتار از جمله مسموم كردن آب آشاميدني- مسموم كردن مزارع برنج و گندم- مسموم كردن اكسيژن هوا - ااستفاده از سلاح بيولوژيك و ميكروبي- استفاده گسترده از ماشين تبليغات جهت تخريب روحيه دشمن (( فيلم و انميشين و مقاله)) - نفوذ به سيستم پدافندي دشمن و نابودي هسته پدافندي- تخريب بيمارستانها و مدارس و پالايشگاه و مناطق مسكوني با جمعيت بالا و باند هاي پروازي و سكوهاي نفتي و گازي به كمك موشكهاي كروز و زمين به زمين غيرقابل رهگيري و اقداماتي از اين دست.

پنجاه درصد بار عملياتي نبرد مدرن به نظر من روي سيستم اطلاعاتي ميچرخه كه اگر اطلاعات سوخته نباشه و از منبع موثق برسه در كنار امكانات گسترده و نيروهاي درست آموزش ديده موفقيت عمليات رو تضمين ميكنه

و نبرد كلاسيك:
يعني صبر كنيم تا دشمن بياد و حمله كنه و بعد بريم كلاش و ژ-3 برداريم و بريم جبهه و جنگنده هاي ما هم در حمايت از ما پرواز CAP و CAS انجام بدن و فقط نفوذ دشمن به عمق قلمرو خودمون رو کند کنیم و در حقیت حکایت یکی من یکی تو پیش بیاد !!!
.و در موارد بدتر مثل خود حزب الله نه نیروی هوایی داشته باشیم نه دریایی و نه اطلاعاتی که دیگه اینجوری خیلی وضع خرابه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه!
نمي دونم اين حرف هاكه شما مي زنيد و بنده . بايد از طريق پيشكسوت هاي سايت و با اطلاع ها قضاوت بشه!
اما بهتر بگم توي جنگ تحميلي در بيشتر موارد ايران از جنگ نامنظم اسستفاده كرد و اين مطلب رو بارها تاييد مي كردند! و هميشه ايراد عراقي هارو استفاده از جنگ كلاسيك مي دونستند!!
براي همين در سال هاي پاياني جنگ عراق ططرح دفاع متحرك رو در مقابل جنگ نامنظم ايران اجرا كرد كه در برخي موارد ماثر بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]استفاده از ارتش منظم و با امكانات پشتيباني بالا و تاكتيك هاي استوار بر امكانات و آموزش هاي توريك

اين چيزيه كه من تونستم بگم!! حالا شما بگو دوست عزيز[/quote]

در نبرد مدرن [color=red]به نظر من[/color] اصل دو چيز است : ماموريت به هر قيمتي بايد انجام بشه
2- از نيروهاي دشمن هرچه قدر كشته بشه در مقابل موفقيت عمليات اصلا اهميتي نداره (( زن -بچه-پيرمرد-بيمار))

استفاده از ماهواره جاسوسي-استفاده از پهپاد شناسايي- استفاده از موشك ضد امواج الكترومغناظيس-استفاده از سيستم اخلالگر امواج بيسيم و جي پي اس- استفاده از سيستم رادارگريزي پهپاد و هواپيما- استفاده از رادار اسكن سه بعدي سطحي و زير سطحي- تجهيز نيروها به انواع جنگ افزار ها و امكانات از جمله دوربين هاي ديد در شب براي عمليات شبانه و گرماياب براي خنثي سازي استتار- تحت نظر گرفتن داپمي مواضع دشمن با كمك امكانات نام برده شده و برتري مطلق اطلاعاتي - توسل به شيوه هاي بسيار ناجوانمردانه قتل و كشتار از جمله مسموم كردن آب آشاميدني- مسموم كردن مزارع برنج و گندم- مسموم كردن اكسيژن هوا - ااستفاده از سلاح بيولوژيك و ميكروبي- استفاده گسترده از ماشين تبليغات جهت تخريب روحيه دشمن (( فيلم و انميشين و مقاله)) - نفوذ به سيستم پدافندي دشمن و نابودي هسته پدافندي- تخريب بيمارستانها و مدارس و پالايشگاه و مناطق مسكوني با جمعيت بالا و باند هاي پروازي و سكوهاي نفتي و گازي به كمك موشكهاي كروز و زمين به زمين غيرقابل رهگيري و اقداماتي از اين دست.

پنجاه درصد بار عملياتي نبرد مدرن به نظر من روي سيستم اطلاعاتي ميچرخه كه اگر اطلاعات سوخته نباشه و از منبع موثق برسه در كنار امكانات گسترده و نيروهاي درست آموزش ديده موفقيت عمليات رو تضمين ميكنه

و نبرد كلاسيك:
يعني صبر كنيم تا دشمن بياد و حمله كنه و بعد بريم كلاش و ژ-3 برداريم و بريم جبهه و جنگنده هاي ما هم در حمايت از ما پرواز CAP و CAS انجام بدن و فقط نفوذ دشمن به عمق قلمرو خودمون رو کند کنیم و در حقیت حکایت یکی من یکی تو پیش بیاد !!!
.و در موارد بدتر مثل خود حزب الله نه نیروی هوایی داشته باشیم نه دریایی و نه اطلاعاتی که دیگه اینجوری خیلی وضع خرابه.[/quote]
خب يهو بگو مثل call of duty 4 icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خب يهو بگو مثل call of duty 4 :|[/quote]

شايد !! icon_wink
البته نميدونم چرا فروش اين بازي ممنوع شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من برگشتم
خوب اومدم جواب بدم
اقای roberty این تعریفات شما از یک جنگ مدرن دقیقا تاکتیک های ارتش امریکا است!
[quote]البته نميدونم چرا فروش اين بازي ممنوع شده.

آخه آدم بد ها ماييم
[/quote]
کی گفته ممنوعه ! بعدشم ادم بدا در واقع همون گروه الحوثی در یمن هستند قابل توجه!

[quote]

در نبرد مدرن به نظر من اصل دو چيز است : ماموريت به هر قيمتي بايد انجام بشه

و نبرد كلاسيك:
.و در موارد بدتر مثل خود حزب الله نه نیروی هوایی داشته باشیم نه دریایی و نه اطلاعاتی که دیگه اینجوری خیلی وضع خرابه.[/quote]
اقای ربوتی حزب الله نیرو هوایی برای بمب باران نداشت اما نیروی موشکی به اندازه نیروی هوایی داشت که هر روز شهر های اسراییل رو می زدند
شما اگه به روایت های در مورد حزب الله توجه کنی می فهمی کی برنده است کی بازنده
یادمه یه شهید بود اسمش یادم نیست
تونست جلوی حرکت یک لشکر پیاده ارتش صهیونیست ها رو تا رسیدن نیرو ها گرفت
می دونی چجوری :
این شهید طبق دستور تو مخفی گکاهش راحت قایم میشه وطبق معمول جنگنده های رژیم صهیونیستی شروع به بمب باران می کنند بعد از اتمام بمباران لشکر به امید اینکه
منتقه پاکسازی شده میاد وارد منطقه میشه اون شهید هم همون موقع میاد 4 الی 5 تا شون رو می کشه و بعد ازاینکه می بینه همه برگشتن بر می گرده دوباره بر می گرده
باز فرداش میاد و می بینه این صهیونیست های پررو برگشتن باز 6 7تا رو می کشه
و اخرش نیرو های کمکی می رسند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]6 در جنگ هشت ساله ما در زمان آغاز جنگ ما شاهد خیانت های دولتی بودیم و فقط یک اگان به نام سپاه در جنگ حضور داشت !! [/quote]

این حرفت فحش به تمام معنا به ارتشیان گرامی بود...[/quote] حمله به ايران تنها يك راه داره و ان هم ايجاد اختلاف است و شما در حال باز كردن اين راه هستيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دوست من (البته اگه ما رو قابل دونستيد)آقای ali75 ،ميشه بگين به جز استراتژی های امريكا در جنگ مدرن ،اصلا كشوری را نام ببريد كه از جنگ مدرن چيزی حاليش بشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از این نمونه هایی که علی آقا گفتن زیاده!
اما کی که بخواد واقعیت رو ببینه!
از نحوه زدن تانک مرکاوا دوستان تاحالا چیزی شنیدن!
اسرائیلی ها می گفتند که مثل روح از فاصله چند ده متری ظاهر می شدند و اصلا انگار نه انگار که یک ستون نظامی ارتش اسرائیل داره حرکت می کنه! بعد هم چند موشک می زدند و در گیری ایجاد می کردند و با همون سرعتی هم که اومده بودند مخفی می شدند!! اون وقت فقط ما می موندیمو تانک های سوخته و آدم های مرده!
دوستان عزیز کی به این می گه جنگ کلاسیک!! ؟؟ جنگ کلاسیک برای خودش قوانینی داره ! امکاناتی می خواد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به همه ی دوستان

اصولا ایران دارای ارتش پیشرفته ای نیست و اکثر سلاح هایی هم که در اختیار داره قدیمی و بهینه سازی شدن که در باره ی اونها بزرگ نمایی می شه

اگر بخواهد به جنگ رو در رو با آمریکا و صهیونیست ها دست بزنه در صورت اینکه آمریکا هم وارد جنگ بشه نیروی دریایی و هوایی ایران بیش از چند ساعت دوام نمی آورند به خصوص نیروی هوایی

عملا نیروی زمینی ارتش هم دارای سلاح های پیشرفته ای نیست به جزء تعدادی کمی سلاح که اکثرا هم سبک هستند

و بدون نیروی هوایی حتی استفاده از نیروی زرهی هم به نوعی خود کشی هست

اما یک مدل جنگ باقی می موند که همان جنگ های مثل نیرو های لبنانی و فلسطینی هست در آن صورت هم باید شاهد نابودی بسیاری از اماکن کشور باشیم
نکته ای که در رسانه های ایران کمتر در ۲ جنگ اخیر دیده شد اما یک تانک سوخته خیلی بزرگ دیده می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از آقا امین
فرمایش شما صحیح است. در صورت اتخاذ استراتژی صحیح می توان ضربات سنگینی را توسط همین نیروی دریایی و هوایی ضعیف به دشمن وارد کرد در مورد جنگ زمینی هم اگر روزی مجال درگیری زمینی یافتیم !!! استفاده از روش های جنگ چریکی و یا مشابه نیروهای حزب الله به درد ما نخواهد خورد کشور ما دارای نیروی زمینی و ارتش منظم است و نه با جنگ کلاسیک و دانشگاهی ! بلکه روشی باید استفاده کرد که باعث غافلگیری دشمن شود و گرنه فرض کنید با یک یا چند لشگر پیاده یا زرهی چگونه می توان جنگ چریکی کرد؟
اگر دشمن فقط اسراییل بود و با ایران مرز زمینی داشت من اعتقاد دارم با همین توان و امکانات فعلی حتی می توان با ارتش اسراییل نبرد کلاسیک کرد و آنها را نابود کرد ولی مشکل اینجاست که دشمن ما یکی دو تا نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثل اینکه برخی دوستان هنوز جنگ نشده شکست رو پذیرفتند!
دوست عزیز امین جان
ایران که لبنان و غزه نیست! ما این جوری هم که شما می گی دست و پا بسته نیستیم!
لبنان و غزه هیچ سیستم پدافندی نداشتند ! حتی ضد هوایی بسیار ساده! در ضمن لبنان و غزه اندازه یک استان ایران هم نیستند! اگر می بینی اون جا تا این حد خرابی ها خودشو نشون می ده دلیلش وسعت کم اون کشور هاست! همون نیرویی که اسراییل صرف تخریب خانه ها و اماکن لبنان کرد اگر به ایران حمله کنه حد اقل باید 10 برابر جنگ 33 روزه زور بزنه تا شاید مثل لبنان ایران رو تخریب کنه ! این یعنی حدودا یک سال تمام ! تو این یک سال ما فرصت هیچ کاری رو نداریم!؟ خیلی سادگی که قدرت دفاعی ایران رو با لبنان مقایسه کنید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.