mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست عزیز کل پستها یی که من تو این تاپیک دادم بیشتر مربوط به این میشه که بگم خیلی از چبزهایی که ما تو اول تاپیک به عنوان برگ برنده برای ایرن معرفی کردیم ممکنه با توجه به زمان به نه تنها برگ برنده نباشن بلکه به ضرر ما باشن!
تو صفحه قبل من یک استراتژی خام نظامی ریختم و گفتم ممکنه به این دلایل عامل زمان و حمایت مردمی به نفع ما نباشه(چیزی که خیلی از دوستان روش تاکید می کنن) بعد کفتم که آمریکا می تونه حتی با ادامه صادرات نفت ایران جنگ رو مدریت کنه.
تمام بحث من سر این قضیه که ما قبل از اینکه بخوایم واقعا یک صحنه نبرد رو ترسیم کنیم باید بدونیم که داشته هامون چی هست و کی به دردمون می خوره نه اینکه به صورت کلی بگیم که مثلا عامل زمان به نفع ما وبه ضرر آمریکاست.
من نمیدونم چه اصراری هست که این جنگ الزاما یک جنگ خانمان سوز باشه جنگی که آمریکا بیاد که ایران رو تموم کنه تجزیه کنه و .....
مطمئنا مسئولین نظام هم به سمتی میرن که حداقل حیات نظام حفظ بشه
به نظر من دست اول رو تو این جنگ آمریکا داره و ایران پاسخ دهنده است.
اگه امریکا به شهرها حمله کرد ایران هم به شهرها حمله می کنه اگه به پالایشگاه ها حمله کرد ایران هم به پالایشگاه ها حمله می کنه ......
یه مثال می زنم : تو جنگ 33 روزه حزب االله توانایی حمله به تل آویو رو داشت ولی اونو مشروط کرده بود به بمباران بیروت((بازداندگی این حرف از خود حمله به تل آویو تاثیر گذار تره))
اسراییل هم برای پایان دادن به کار حزب الله اومده بود ولی با توجه به شرایط به رد و بدل شدن امتیازاتی اکتفاف کرد!(توانایی سیاسی حزب الله))
در مورد نفت هم می گید آمریکا به این دلایل در مورد جنگ محطاطه که ((آیا بجنگم یا نه))) من هم قبول دارم ....
ولی مساله اینه اگه جنگ شروع شد آیا آمریکا به پالایشگاه ها حمله می کنه؟ آیا با توجه به توان موشکی ایران این کار(نابودی نفت ایران در مقابل نابودی نفت کل خاور میانه) برای آمریکا صرفه داره؟
از اون طرف با توجه به اینکه مسئولین در اول امر به فکر بقای ایرانن به پالایشگاه های منطقه حمله می کنن( نابودی نفت منطقه در مقابل نابودی تمام زیر ساخت های کشورر و سالها عقب افتادن ایران)
مسلما جواب من اینه که تا وقتی که برنده جنگ مشخص نیست این احتمال از هر دو طرف کمه!
دوستان در آخر کلام می خوام بگم فرقی هست بین اینکه ما بگیم فلان چیز به ضرر آمریکاست و فلان چیز به نفع ایرانه...
اگه ما همین یک خط رو درک کنیم کلی نظرمون در مورد اتفاقات جنگ تغییر میکنه.
با تشکر....[hr]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من نمیدونم چه اصراری هست که این جنگ الزاما یک جنگ خانمان سوز باشه جنگی که آمریکا بیاد که ایران رو تموم کنه تجزیه کنه و ..... [/quote]

اینو از پنتاگون بپرسید!!!! ما اصراری نداریم ولی گویا امریکا به شدت علاقه مند تحولاتی مثل سودان در مورد ایرانه!!!!!

[quote]مطمئنا مسئولین نظام هم به سمتی میرن که حداقل حیات نظام حفظ بشه [/quote]

مطمئنن امریکایی ها به اون سمت نمیرن!! (مثل اینکه نمی خوایی قبول کنی دشمنی اونا با اسلام و انقلاب اسلامیه!!!)

[quote]به نظر من دست اول رو تو این جنگ آمریکا داره و ایران پاسخ دهنده است. [/quote]
نظر درستیه...

[quote]اگه امریکا به شهرها حمله کرد ایران هم به شهرها حمله می کنه اگه به پالایشگاه ها حمله کرد ایران هم به پالایشگاه ها حمله می کنه ...... [/quote]
نه دیگه .... ما استراتژی خودمون رو داریم مگه قراره وایسیم اونا هرکاری کردن ما هم بکنیم
[quote]
ولی مساله اینه اگه جنگ شروع شد آیا آمریکا به پالایشگاه ها حمله می کنه؟ آیا با توجه به توان موشکی ایران این کار(نابودی نفت ایران در مقابل نابودی نفت کل خاور میانه) برای آمریکا صرفه داره؟ [/quote]
معلومه که نه صادرات 2 میلیون بشکه ای ایران در برابر 8 میلیون عربستان ! امریکا اینو نمی خواد ولی ما میخواییم :mrgreen:

[quote]از اون طرف با توجه به اینکه مسئولین در اول امر به فکر بقای ایرانن به پالایشگاه های منطقه حمله می کنن( نابودی نفت منطقه در مقابل نابودی تمام زیر ساخت های کشورر و سالها عقب افتادن ایران) [/quote]
مگه عراق که زیرساختهاش همه داغون شد در جنگ دوم حمله ای کرد؟
ایران چه بخواد چه نخواد ... امریکا زیرساختها رو نابود میکنه
[quote]
دوستان در آخر کلام می خوام بگم فرقی هست بین اینکه ما بگیم فلان چیز به ضرر آمریکاست و فلان چیز به نفع ایرانه... [/quote]

ای خدا همه رفتگانت رو بیامرزه! بالاخره منظورمو فهمیدی! icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از تو patriot عزیز!
تقریبا همون چیزی که من سعی کردم تو 3 پست بگم شما با زبان شیوا دریک پست ارائه کردی!
حرف من هم همین بود این که بگیم آیاروسیه ممکنه از عدم تعادل در بازار نفت سود کنه یا نه و یا آیا روسیه این عدم تعادل رو می خواد یا نه؟
این همه که گفتح دنیا مسیر خودشو میره و تعادل برقرار می کنه این بود نه اون برداشت هایی که دوستان کردن!
مثال گندم هم برای این بود که بگم تنها کالای اساسی نفت نیست و کالاهای اساسی دیگه ای هم هست.
ممنون
دوستان تمام مخالفت من با این بحث که هیچ کس از جنگ نفت سود نمی بره در 4 خط آخر پیام دوستمون پاتریوت خلاصه میشه!
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من قصد دارم خدمت شما عرض کنم که برادر ارجمندم، تعادل بشدت ظریفی که تحت شرایط مالی شکننده و حساس امروز جهان بر مبادلات کالاهای اساسی حاکم شده فقط بدلیل برهمکنش موازنه قوای اقتصادی دو قطب کاملا قوی، واضح و درگیر در صحنه جهانی دوام آورده: آمریکا و متحدانش از یک سو و چین و روسیه از سوی دیگه؛ این دو قطب قادر به شکستن این تعادل نیستن حال با جنگ وکالتی یا هر چی! چرا که عواقب بر هم زدن این تعادل در شرایط حاد امروز اقتصاد جهانی تن هر مقام سیاسی رو در این کشورها میلرزونه و تصور نمی کنم این موضوع شوخی بردار باشه.
خوشحال میشم بنده رو تصحیح بفرمایید [/quote]

تسلط امریکا روی خاور میانه و خلیج فارس و تصرف کامل ایران و افغانستان و وسوریه یعنی به هم خوردن همه اهرمهای تعادل.

کدوم اهرم تعادل وقتی ایران بزرگترین شریک تجاری چین منطقه دیگه نباشه(در اینده بشه متحد امریکا)
کدوم تعادل وقتی روسیه متحد قدیمیش سوریه رو در چنگ امریکا ببینه...

اگه جنگ رخ بده دیگه تعادلی نمیمونه.... فکر میکنین استراتژیسهای بزرگ چرا از جنگ جهانی سوم نام بردن برای این جنگ؟

من نظر هردو بزرگوار رو قاطعانه رد می کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در واقع دوستمون پاتریوت هم نظرش در امتداد نظر ماست یعنی حفظ تعدل اقتصادی و نظامی جهان
منهم گفتم اگه قراره ما فلج بشیم که اگه جنگ بشه میشیم پس بهترین کار بهم زدن بیشتر تعادله بطوریکه قدرتهای بزرگی نظیر چین و هند و ژاپن و کره و حتی کل اتحادیه آسه آن صداشون در بیاد و بخوان این تعادل سر جاش برگرده
برای روسیه فکر کنم تنها کسیه که زیادم از این جنگ لطمه نمیخوره چون میشه اولین تولید کننده و صادرکننده ی نفت و گاز سالم جهان و البته دومیش ونزوئلاست شاید تنها نگرانی روسها نفوذ ناتو از جنوب باشه که اونم زیاد براش مهم نیست چون همین الانم تو گرجستان و آذربایجان و قرقیزستان با همین مشکل دستو پنجه نرم میکنه
سروش جان ببین ما که خودمون نمیخواهیم جنگ شروع بشه ما که نمیخواهیم محیط زیست از بین بره ما نمیخواهیم دنیا دچار مشکل و فاجعه سوختی و یا اقتصادی بشه بلکه یکسری افرادی در راس هرم قدرت غرب هستند که میخوان مانع حضور ما بشن میخوان مارو نابود کنن چرا ؟ جون ما اولین قدرت ایدئولوژیکی هستیم که بهشون نه گفتیم و خارج از ساختار هرمی اونها داریم رشد میکنیم و این یعنی تزلزل اونها در منطقه ی استراتژیک خاور میانه
یعنی از دست دادن هژمونی چند دهساله ی اونها بر انرژی شما فکر میکنید اگر ایران و ونزوئلا نبودن الان نفت بشکه ای چند بود 95 دلار یا 40 دلار؟
اونا نمیخوان پول هر چیزی رو که میخرن کامل بدن برای اینکه میخوان ثروتمند تر بشن همین و ما این هدفشونرو براشون دست نیافتنی تر کرده ایم

ما یه کشور در حال رشدیم که اگر از این مرحله بکمک خدا بگذریم انشالله میتونیم به جرگه ی کشورهای رشد یافته وارد بشیم
شما فکر کن بجایگزینی هزینه تولید برق با گاز و نفت که چهار برابر هزینه تولیدش با روش نیروگاهی هسته ای هستش به تنهایی میتونه هزینه سوخت برای تولید مارو چقدر کم کنه
شما میدونین تو هند و چین و کره و حتی پاکستان چندتا نیروگاه هسته ای هست و باعث پیشرفتشون شده
یک نیروگاه هسته ای بتنهایی میتونه برق یک استان صنعتی تامین کنه بدون اینکه شما مجبور به لوله کشی گاز یا مازوت به اون نیروگاه باشی

یک مثال در انتها میزنم اگر یک قاتل شما رو با یک شاتگان تهدید به مرگ بکنه و شما بدونی که دخلت اومده و یک کلت کوچیک داشته باشی که میدونی بعد از دویار تیر خوردن از دستت می افته آیا به قاتل بعد از شلیک اولش شلیک نمیکنی؟
دقت کن نگفتم اول تو شلیک نمیکنی گفتم بعد از شلیک اون تو چیکار میکنی؟
شاید شما بگی اون با تفنگ بادی میخواد پای مارو بزنه ولی من میگم اختلاف من و شما اینه که اون دقیقا کاری رو که من گفتم میکنه نه اونی که شما میگی دلیلمم تجربه ی این غول و ابرقدرت نظامیه در جنگهای گذشته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی
بنده نظر دوست عزیزمون جناب rezakhan رو تا حدودی زیادی تایید می کنم: باور کنید تمام دعوا بر سر اینه که یانکی ها و دوستانشون (البته بقیه قدرت های صدر اول جهان هم) واقعا دلشون نمی خواد و اینو در راستای منافع دراز مدت و راهبردیشون نمی بینن که پول اونچه رو که از ما بعنوان مواد خام یا منابع اولیه یا حتی همون طلای سیاه می خرن کامل پرداخت کنن و دقیقا هم از همین راه دارن ثروتمند تر و ثروتمند تر میشن! خوب اینجا یه مشکلی پیش میاد: موج تاثیرگذاری از تخالف و تضاد با این جریان نسبتا یکسویه که خودشو زیر پوشش خیلی چیزها قایم کرده براه میوفته حدود 30 یا 40 سال پیش هر چند که ایران گاهی هم تنها نبوده و بودند بعضی کشورهای دیگه هم که اینو بیان و بهش اعتراض کردن حتی هر از گاهی در عمل (برای مثال برزیل هم در دوره ریاست جمهوری کلینتون قدری دردسر اقتصادی برای یانکی ها درست کرد از طریق تقویت پیوندهای اقتصادی و بازرگانی خودش با چین و بی اعتنایی به غول های تجاری یانکی) اما ... اما نقطه کانونی این معضل به زعم یانکی ها ایرانه خوب نباید متعجب هم بشیم که اونا برای به کرسی نشوندن و حفظ هر چه بیشتر این جریان یک طرفه دست به هر تهدیدی از جمله بر هم زدن ... بزنن! این در حالی که اونها هم خودشون بخوبی از این موضوع مطلع هستن که بازی با این توازن های ظریف و حساسیت برانگیز در وهله اول برای خودشون مشکل ساز خواهد بود؛ دوستمون soroushrazor2 تولید گندم روسیه رو مثال زدن؛ خوب ما آماری رو می بینیم که این قدرت های سبز اعلام می کنن بنده کارم کاملا با بخش کشاورزی و منابع طبیعی مرتبطه و شخص بنده در یک نشست آموزشی با کارشناسان فائو در همین تهرون خودمون از زبان یه کارشناس اهل آفریقای جنوبی با گوشای خودم شنیدم که گاهی این تولید واقعا بیش از این حرف هاست ولی حتی به سازمان ذی ربط بین المللی هم منعکس نمیشه و در واقع این جور سازمان های به اصطلاح مسئول هم خودشون خیلی از این آمارها مطمئن نیستن اما موضوع کاملا وجه سیاسی کاری و سیاست بازی داره بنابراین ما از کجا می دونیم که: 1- اصلا اونا چه غلطی با تولید گندمشون می کنن؟! 2- چه سر و سری با هم دارن بر سر تولیدات استراتژیکشون همونجور که بر سر اسباب بازی های نظامی مضحکشون دارن و 3- جنابعالی و بنده میشنویم که اینقدر تناژ گندم نابود کردن یا اینقدر تناژ گندمو فرآوری کردن به بیودیزل که یه جور سوخت زیستیه؛ بنده و جنابعالی و امثال ما از کجا می دونیم که این میزان تناژ چه درصدی از تولیدات اونا رو شامل میشه!؟!؟؟ من نمی گم بشیم جزو شکاکیون و همه چیزو منکر بشیم! نه من اینو نمی گم اما همین قدرشو می فهمم که موضوع این قبیل موازنه های اساسی خیلی جدی تر از آتیش بازی کردن در این نقطه و اون نقطه است؛ تصور کنید اگر یانکی ها دست به اسلحه نمی شدن برای قدرتنمایی کودکانه ای که توی دو تا کشور مفلوک و درب و داغون راه انداختن آیا الان رابرت گیتس وزیر دفاع کوتوله شون مجبور می شد سالی سه بار بره پکن و درباره امنیت ناوگان دریایی یانکی ها حوالی چین با چشم بادومی های حریص تر از خودشون مذاکره کنه!؟؟!؟! دوستان عزیز کل این بحث حول محور همون یه جمله ای که برادر عزیز rezakhan گفت، اونا نمی خوان دست از ثروتمندتر شدن به قیمت فقیر تر شدن مابقی اعضای خانواده جهانی بردارن و این کارو ادامه می دن و با این حساب خیلی از این رجزخونی ها کاملا طبیعی و بدیهیه؛ خوب دقت کنید به مساله ای که اونا فنگشو انداختن وسط: پرونده هسته ای ایران!!!!؟؟؟ خوب خیلی واضحه اونا نمی خوان ما خودمون این لاین رو راه اندازی کنیم و تو این مسیر از کسی صدقه تکنیکی یا تامین مواد اولیه بگیریم! همین! این همه داستانه! همه این شلوغ کاریا همه این اراجیفی که مدام درباره برنامه هسته ای ایران می بافن و با آب و تاب هم می کنن تو حلق مخاطبین جهانی خودشون و همه این النگ دولنگ بازی آژانس و شورای امنیت فقط و فقط بر سر اینه که اونا میخوان داستان نفت از ایران و بنزین از غربی ها اینجا هم تکرار بشه! ما نفت رو مفت مسلم به اینها میفروشیم و اونا به قیمت خون ملت به ما بنزین میفروشن! خوب حالا هم همینو می خوان: ما به قیمت هزار برابر خون ملت از اونا سوخت و فناوری دست دوم بخریم! حالا شما برادران عزیز هی بگید پاتریوت پسر بدیه!
با تشکر یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
marshal1987 و rezakhan و soroushrazor2 ممنون از نوشته هاتون و حضورتون
شک نکنید اگر هم بحثی در این تایپیک شکل گرفته برای اینه که شما عزیزان هم وارد جرگه بحث و مناظره و نقد بشید
از ما که گذشت و دیگه برامون مهم نیست فروم بازی و بحث نظامی ، ولی اعضا سایت میلیتاری همیشه باید در بحث صف شکن باشند
دست گلتون درد نکنه مطالب خوبی بودند

soroushrazor2 جان بی شک حق با شماست ، چه ما صاف بشیم چه نشیم چه شکست بخوریم چه نه دنیا ادامه داره واین اشتباهه فکر کنیم دنیا به اخر خودش میرسه
راجبه قیمت نفت گفتی یاده خیانت ها و سیاست ها و منافع افتادم ، ایران هرگز باور نمیکرد یه کشور مسلمان مثل عربستان با وصف همه مسایلی که پیرامونش هست به خاطر حال گیری ما دست به ارزون کردن قیمت نفت بزنه اما عربستان فقط برای مقابله با ما که نشیم اول منطقه و... اقدام به این کار کرد و ایران رو با توجه به تفکرات اشتباه دولتش تقریبا داغون کرد ، در حالیکه در همون زمان عربستان پول باداورده از نفتش رو خرج نکرد و گذاشت وقتی خرجش کرد که قیمت ها به سبب پایین اومدن ارزش نفت ، پایین اومدن و به راحتی اقدام به ساخت و ساز وآبادی کشورش کرد در حالیکه برخی کشورها به دلیل ندانم کاری در اوج تورم و افزایش پول نفت اقدام به ولخرجی کردند ....

منافع یعنی این ، بازم برمیگرده به دو مطلب اولیم در صفحات 23 و 24

marshal1987 جان من فکر کنم ، وطن و ناموس ما دست خودمونه بر باد بره یا خیر ! ولی اینکه فکر کنیم زندگی دنیا به اخر میرسه بعد ما اشتباهه ، این چراغ راه اینده س
ما باید تلاش کنیم با کمک این چراغ و دیگر چراغ ها ناموس و وطنمونو مفت ندیم به دشمن که عینا مشاهده میکنیم تنش زدایی الکی با جهان رو

خودکرده را تدبیر نیست

[quote]
1- شما حقیقتا جایگاه و نقش ایران سال 2010 میلادی رو با پایگاه چاینوفیل ها و روسوفیل های چشم بادومی یعنی ویتنام در سال 1966 مقایسه می کنید که خودشون کشورشونو به هر ننه قمری که با فرانسوی ها و یانکی ها قهر بودن فروخته بودن؟ و اگر پاسخ شما بله است، دست کم ما رو هم از دلایل خودتون آگاه بفرمایید. [/quote]

فروخته بودن ؟

عجبا !!!

ای اقا ، عیب نداره ویتنامی ها خودفروشی کرده بودند یادشون رفته بود دست زور و تفنگ و ارتش منظم و قدرت بیشتر چی هست !!!

من از طرف ویتنام معذرت میخوام از همه حضار !

یاده جمله ای از یه تاریخدان افتادم گفته بود ، همه میگن انگلیس اومد ایران رو بدبخت کرد ولی کسی نمیاد بگه نقش خوده ایرانیان تو این بدبختی چقدر بود !

دوست عزیز در هر قضیه ای شک نکن کنش و واکنش تاثیر داره .... ویتنامی ها هم تحت جبر زمانه شون به سمت مسایلی سوق پیدا کردند که نباید ... یا همین فلسطین .... نمونه بارز و مشخص این کشورهاست

راجبه ایران هم والا بهتره بر طبق سال و زمان خودشون مقایسه شون کنیم ! نه ایران 2010 !!!!

هروقت اطلاعات اشتباه باشه پردازشش هم اشتباه هست دوست گلم ، ایران 2010 رو باید با کره 2010 (که هم رده ش هست اتفاقاااااااااااا) مقایسه کنید نه با ویتنام سال 1968

اگر منظورتون از نظر توانایی نظامی مقایسه کردن شون هست باید توانایی شون رو برحسب تجهیزات سال 1968 مقایسه کنیم ، عین تبدیل دلار به تومان و یورو به دلار و ... اینا !

البته الان نکته جالبی یادم افتاد ! ما نصف تسلیحاتمون ماله ساله 1968 ایناست !!!

از نظر نظامی ایران به مراتب پیشرفته تر از ویتنام سال 1968 هست چون ما در سال 2010 قرار داریم ولی اگر تبدیل تسلیحات به اون سال رو بکنیم ما در مقابل امریکا ، کمی فقط کمی بیشتر از ویتنام هستیم

در زمینه سیاسی هم که اصلا نصف اونا هم نبودیم و نیستیم .... اونم چون سیاست منافع به سمت چین و روسیه بود وگرنه اونام اصلا تو دو روز کامل کشورشون می افتاد دست برادران شون در این ور مرز !

[quote]
2- در جمله پایانی که به نقل از شما آوردم و زیرش هم خط کشیدم، فکر نمی کنید دارید تا حدودی پاسخ برخی از دیدگاه های خودتونو می دید، کمترین هزینه کمترین تلفات!؟!؟!؟ خوب پس می تونید یه جور دیگه هم به روایت خودتون از تهاجم نیروی شگفت انگیز و جادویی یانکی ها به ایران نگاه کنید... نمیشه بنظرتون؟[/quote]

دوست عزیز بنده در اولین پستهام تو همین تایپیک کلی اما کامل به این مبحث پرداختم

شک نداشته باشید جواب به حرفای خودم نیست بلکه اگر عمقشو نگاه کنید میفهمید چی میگم

من یقین دارم امریکا یا حمله تمام عیار نمیکنه یا وقتی که کرد ایران هرچقدرم ازش تلفات بگیره این تلفات در مقابل تلفاتی که در شرایط ایده ال ایران ازش گرفته میشد کمتره

من یقین دارم امریکا یا حمله تمام عیار نمیکنه یا وقتی که کرد چنان عزمش راسخ هست که هیچگونه تلفاتی (حتی اگر کاملا غیرمنتظرانه باشه ) سد راهش رو نمیکنه

چرا ؟ چون میدونه مار زخم خورده ، شیر زخم خورده ، امونش بدی امونتو میبره

بهتره به تاریخ نظامی جهان ، ارتش شکست خورده بریتانیا مقابل اروین جوناس رومل رجوع کنید تا ببینید وقتی که اخرین ضربه برا کشتن شیر زخمی ، مار زخمی ، خرس زخمی لازم بود توانایی شو نداشتند و بعد همین موضوع باعث به تاریخ پیوستن المان در این 60 سال بعد نبرد دوم جهانی شد

منظور من ایناست وگرنه اون برداشتی که شما از تلفات دارید رو بنده ندارم ، هر نبردی تلفات داره ولی امریکا میخواد تلفات سیاسی نظامی اقتصادیش در کمترین سطح و ایده ال ترین سطح برا خودش باشه و تا وقتیم اون زمان نرسه سندباد رو چاق میکنه !
[quote]
می بخشید برادر عزیزم، مگه اینجا خدای نکرده زیستگاه گوسفندان دشت شادیه!؟؟! یا نکنه شما تصور کردید که اون چیزایی که اسمشونو میذاریم مردم آمریکا و الان دارن له میشن زیر فشار بحرانی که یه مشت جانی سرمایه دار واسشون پختن و آماده کردن باز هم میشینن و سوت و کف میزنن!؟؟!؟! فکر نمی کنید قدری زیاده روی کردید! بله بنده فرنگ هم بودم تو سرزمین گاوچرون ها و می دونم که مثلا 400 و اندی سایت تحقیقات نظامی دارن! خوب ... که چی؟!؟! حالا دنیا رو در مشت خودشون دارن مثل خمیر شکل میدن؟!؟!؟! اینجا اگه واقعا بحث صحنه نبرده پس در عین پذیرش اینکه یانکی ها در تعدی و تجاوزگری صاحب سبک هستن خوب قاعدتا باید توانایی و قابلیت طرف مقابل رو هم ببینیم، نفوذش رو هم ببینیم، و خیلی موارد دیگه رو [/quote]

منظورتون رو نگرفتم واضح تر بگید

بنده توانایی های ایران رو در سطح خودش می ستایم اما :

بازی ایران برزیل رو تو فوتبال دیدی ؟ دیدی ما چقدر خوب بازی کردیم اون اوایلش ؟ شک نداشته باشید ایران نظامی هم به این شکل هست ، ما میتونیم شکست بدیم دشمنو ولی نه به این زودی ، میتونیم مقاومت جانانه ای بکنیم ولی نتیجه بازی عوض نمیشه

دوست گلم واقعیات رو باید دید ، من ترجیح میدم منصور حلاج باشم تا کبک !
کبکی که سرشو کرده زیر برف غافل از اینکه اونجاش داره خودنمایی میکنه !

[quote]نيروي دريايي آمريكا حتي جرات ندارند كشتي هاي باري ايراني را بازرسي كنند از ترس تلافي ايران چه برسد به حمله نظامي به ايران.[/quote]

شما مطمئنی ؟
البته به جاش برادران عرب مون اینکارو انجام میدن ! چشمک

بقیه مطالب هم که نیم نگاهی هم داره به نفت جالب بود هرچند به نظر من بازم با وصف اینکه میدونیم نباید در چه بیافتیم از ترس چاله بازم افتادیم !

نمیدونم کسی میدونه امریکا خودش یکی از بزرگترین کشورهای دارای ذخایر نفتی جهان هست ؟ یا خیر ؟

اگر نمیدونه که باید بگم این کشور عملا و عامدا هیچ نیازی به واردات نفت به اون حد نداره اما این کشور زیرک نه تنها منابع نفتی خودشو حرام نمیکنه بلکه منابع نفتی کشورهای دیگه رو هم ذخیره میکنه در کشور خودش ، برای روزهایی که دیگه نفت نیست و این واقعیتی هست

هرچقدرم انرژی اتمی و ... باشه اما سود و مصرفش اندازه نفت نخواهد بود ، مضاف براینکه امریکا برای اینکه دو جنگ جهانی رو از سر گذرونده هرگز تن به این نمیده المان نازی و امپراطوری المان باشه !

وقتی المان در اوج قدرت بود جهان منابع ش رو ازش دریغ کرد و .... اونم سرنوشت المان

حاضرم در تایپیکی دیگر بحثای نفتی بکنم با دوستان و نفتی بشیم ! ولی شک نکنید هرکاریش کنید ایران در بازار نفت باخت !

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم دوستان باید صفحات 23 و 24 رو بخونند ، لطفا بخونید و بحث در رابطه با اینکه جنگ شروع نمیشه و ... اینا رو تموم کنید چون اولا قبلا بحثش شده و تمامی این احتمالات و فرضیات رو مطرح کردیم و گفتیم با وصف اینا شروع میشه حالا ارتش و سپاه ایران و نیروی امریکا چیکار میکنند ؟

عراق و کویت هم جز بزرگترین نفتی های دنیا بودند ولی هرکدوم به سبک خودشون رام شدند و امریکا تنش رو طوری کنترل کرد که خوده شوروی ! بیاد کمک شون تا حال عراق رو بگیرند

این مسایل جاش تو این تایپیک نیست فقط بحث نظامی هنگام جنگ رو انجام بدیم بهتره

بحث اینکه اره امریکا و ایران منافع نفتی دارند و ... بحث کاملا درستی هست و شکی روش نیست ولی ما برهه ای رو میگیم که ازش گذشتیم

شک نکنید تا قیام قیامت هم بحث مخالفین و موافقان ادامه داره و کسی قانع نمیشه برا همین بود بحث صفحات 23 و 24 رو روی این گذاشتیم که با وصف دونستن همه این موارد نبرد شروع شده

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشكر از دوستان گرامي كه پاسخ مرا دادند:
اول از همه بگم كه ديگه بحث نفت رو ادامه نمي دم چون نه اين تاپيك جاي اين بحث است نه من اطلاعات كافي در مورد آن دارم .
حديثي از امام صادق به اين مفهوم به ياد دارم:
((اگر كسي تلاش كند كه به هر سوالي (بدون اطلاعات كافي ) پاسخ دهد ديوانه است))
خودم كه خيلي دوست دارم بهش عمل كنم!.....
اما در مورد حرفي كه در صفحه قبل زده شد مبني بر اينكه آمريكا توانايي نفوذ زميني را ندارد حاضرم ساعت ها و سالها بحث كرده چون 100٪ اعتقاد چنين توانايي وجود دارد!
با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]«درحال حاضر و پس از حمله روسيه به گرجستان اين سوال مطرح است كه آيا روسيه بار ديگر قصد دارد به كشورهاي شوروي سابق حمله كند يا فقط به فكر حمله به گرجستان بوده است؟»[/b]
روزنامه وال استريت ژورنال در گزارشي نوشته است: «به نظر مي رسد كه حمله به گرجستان بخشي از يك طرح بزرگ تدوين شده از سوي كرملين بوده است و صرف اين كه بگوييم روس ها فقط به گرجستان فكر مي كنند يك اشتباه محض است.

آقای ارنستو گویا برای حمله امریکا خیلی عجله داره و میخواد هرچه زودتر بره سر اصل مطلب!!!

اما همینطور که عنوان تاپیک میگه موضوع بررسی این هم هست که دلایل عدم وقوع جنگ هم بررسی بشه...

صفحات 23-24 رو هم دیدیم.... نظرم بر اینه که باید کامل تر به موضوع عکس العملهای جهانی پرداخته بشه نه این که فقط راههای نابودی حکومت ایران بررسی بشه(مثل اینکه اینجای قضیه برای بعضیا شیرینه!) :mrgreen:

بد نیست چند صفحه هم نوشته بشه که روسیه در دراز مدت چیکار میکنه؟ و آیا امریکا با علم به این موضوع وارد جنگ میشه؟

===================================
در مورد ذخایر نفتی امریکا سوال شده بود؟!
ذخایر اصلی چاههای نفت امریکا رو به پایانه و استخراج نفت ارزونش تموم شده..... ذخایر نفتش اونقدر نیست که کفاف بده.... از طرفی بخشی از ذخایر نفت اون مثل ذخایری که در کشور کانادا هست ماسه ایه و خیلی خیلی گرون در میاد. (این مربوط به آلاسکا میشه و نه خود امریکا)

طبق برآورد جدید اداره زمین شناسی امریکا، ذخایر نفت منطقه آلاسکا حدود 896 میلیون بشکه است که نسبت به برآورد 10 میلیارد و 600 میلیون بشکه ای سال 2002 میلادی، 90 حدود درصد کمتر است.
===================================
در مورد تعادل بازار نفت کلی عدد و رقم گفتم و سعی کردم نظری نزدیک به کارشناسی شده بدم بنابر این انتظارم هم بر اینه گه اگه قراره نظر رد بشه با دلایل اقتصادی و کارشناسی باشه و نه اینکه صرفاً دوستی بگه بازار تعدل پیدا میکنه دوست دیگه تایید کنه در نهایت دوست دیگری بیاد و بگه آره بابا امریکا خودش که نفت داره کدوم بحران نفتی؟؟؟

همه ای دلایل محترمتون رو با ارقام بفرمایید ببینیم تعادل چطور برقرار میشه (رد یه نظریه به اندازه ارائه نظریه مهمه و نیاز به اثبات داره!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیزم جناب ارنستو
با سلام
اونچه که درباره تاریخ فرمودید یک اصل موضوعه بدیهیه؛ اتفاقا من بشدت به این قاعده تاریخی باور دارم هر چند که بقول شما بسیار اندک در سرگذشت خود ما بهش پرداخته شده که بنوبه خودش یه درد بزرگ تاریخیه
اما درباره کبک و سال مبارک 1968؛ خیر برادر عزیزم؛ نه ایران اون کبکیه که شما فرمودید و نه نصف تجهیزات و ادوات نظامیش متعلق به عهده بوقه؛ به گمان بنده شما اغراق می کنید و قدری موضوع رو هم در پس این شلوغی گم می کنید؛ اونچه که شما بهش می گید سال 1968 در حقیقت راه درازی که ما هنوز تا آستانه توسعه یافتگی در پیش داریم؛ با این حال، این صورت مساله ای که بتدریج در حال حل و فصل کردن قطعه قطعه پازل اون هستیم منافی و منکر پیشرفت های دفاعی نبوده و نیست؛ شما چرا بیاد نمیارید جنگی رو که در هر حال و بشکلی انکارناپذیر تعداد قابل توجهی از ارکان و کانون های توسعه نظامی جهانی به دشمن ما مستقیم و غیرمستقیم کمک کردن؛ من متوجه نمی شم شما چرا مثال کبک رو آوردید: خواهش می کنم چشم ها و گوش های خودتونو با صحت و دقت مورد استفاده قرار بدید: هیچ کس در ایران در این خانواده بزرگ منکر نقیصه ها و کمبودها نشده؟!؟! اونچه که اهمیت داره تلاش ما برای جبران فقدان ها و معایب و ارتقای بازوی دفاعی خودمونه که همین الان در جریانه؛ شما گفتید ویتنام و آمریکا منم گفتم ایران بله ایران 2010 در برابر یانکی های 2010 شما به بنده عنوان کبک دادید؛ باشه اشکالی نداره؛ اما من کبک بی سواد به شما برادر بزرگوارم عرض می کنم که یانکی تا همین جای ماجرا هم ناگزیر شدن تن یه پذیرش بخشی از واقعیت های فیزیکی و مکانیکی ماشین جنگی و دفاعی ایران بدن چه در غیر این صورت امکان توافق بسیار آسان تری برای تهاجم و اشغال ایران بوجود میومد؛ من به شما برادر عزیزم عرض می کنم که ما سالیان سال که در حال نبرد سرد و گرم با یانکی ها هستیم و خود شما هم اینو تصدیق می فرمایید؛ خوب عنایت داشته باشید به این نکته که یانکی ها همیشه اینو تاکید می کنن که گزینه نظامی همیشه آخرین گزینه است و دست کم یک دهه است که ادبیات جنگی رکیک رو از سیگنال های ارسالی برای ایران دست کم پشت تریبون های رسمی تا حدود زیادی حذف کردن و یا دست کم تلاشی برای خیلی مهم جلوه دادنش نمی کنن. در یک نبرد نظامی، نه یانکی ها و نه ما نمی تونیم به تنهایی داستان رو بنویسیم بنابراین اصرار بر خسارات اندک یا مقرون بصرفه برای متجاوز و خسارات مرگبار برای ایران و ایرانی ها قدری عجیب و غریب بنظر میاد!؟ شما فرمودید: اونا زمانی که تصمیم به حمله بگیرن به خسارات و تلفات اهمیتی نمیدن!؟ و این مانع و سد راهشون نمیشه؟!!؟؟! چطوری به همچین نتیجه ای رسیدید!؟؟!!؟ مثلا در مثال ویتنام؟! یا عراق؟! یا افغانستان؟! برادر عزیزم آیا شما یانکی ها با جادوگر شهر اُوز اشتباه نگرفتید!؟ باز هم از شما متشکرم و خوشحال میشم که بنده رو تصحیح بفرمایید.
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقای ارنستو گویا برای حمله امریکا خیلی عجله داره و میخواد هرچه زودتر بره سر اصل مطلب!!! [/quote]

من شما هرجور راحت باشید راحتم

از خدا بگی براتون راجبه خدا میگم از موش بگی براتون راجبه موش میگم از جنگ بگی راجبه جنگ میگم از تاریخ بگی راجبه تاریخ میگم گ

شما هرجور دوست داری بحث رو مطرح کنید تا ما باشیم در خدمت تون

میثم گفت بحث نظامی باشه که این برمیگرده به بحثهایی که تو تایپیکای دیگه شد و اصلا هم بحثی رو حمله نظامی و ... نداشتیم

بلکه من اعتقاد دارم ایران یارای برابری با امریکا رو حتی با نبرد نامتقارن نداره و فقط بازدارندگی داره

این از این

راجبه روسیه هم سه سال قبل اینکه اصلا به گرجستان حمله کنه بنده یه مقاله کامل راجبه اینکه روسیه فدرال داره میشه بشه شوروی دوباره نوشتم و این چیزا موضوع جدیدی نیست

اگرم گفتم پیرو تایپیک صحبت بشه یعنی همون قرار و مداری که با میثم بوده وگرنه اگربخواهیم راجبه دلایل عدم جنگ حرف بزنیم که بنده فقط راجبه یه موردش میتونم کتاب هزار صفحه ای بنویسم .... یا شما یا هرکسی دیگری

اصل قضیه همونه که ایران قصد بازدارندگی داره با روش های نظامی ش وگرنه در غیراین صورت شانسی در مقابل امریکا نداره مگر تحت شرایط خاص
[quote]
در مورد تعادل بازار نفت کلی عدد و رقم گفتم و سعی کردم نظری نزدیک به کارشناسی شده بدم بنابر این انتظارم هم بر اینه گه اگه قراره نظر رد بشه با دلایل اقتصادی و کارشناسی باشه و نه اینکه صرفاً دوستی بگه بازار تعدل پیدا میکنه دوست دیگه تایید کنه در نهایت دوست دیگری بیاد و بگه آره بابا امریکا خودش که نفت داره کدوم بحران نفتی؟؟؟

[/quote]

یعنی نداره دیگه نه ؟

دوست عزیز ، من یه نکته میگم خواه پند گیر خواه ملال

تو این کشور صد تا کارشناس گفتند دولت نهم که تا الان ادامه پیدا کرده ! نیاد رو نفت فلان برنامه ریزی رو کنه ولی طرف ! گفت اقا نفت قیمتش از صد دلار نمیاد پایین تر !!!! این حرفا بیخوده همزمانش کلی کارشناس اون طرفی! طرف این طرف ! رو گرفتند و میگفتند ما تحلیل کردیم!

به هرحال تحلیل شونم دیدیم !

ما را از تحلیل اقتصادی در ایران معذور بدارید که هرچه شما میگویید درست است !

یادش به خیر مناظرات انتخاباتی هرکی یه امار مشخص رو صد جور تحلیل میکرد !!!!!

اگر علم اقتصاد خوندید میدونید هرجور دلت بخواد میتونی برداشت کنی از یه تحلیل اماری ! گاه همه شم درسته ! ولی اصل کاری اونی هست که ضربه اخر رو وارد میکنه

به هرحال باشه ، هرچی شما میگی گلم ، مشکلی نیست ، شما با امار ما با واقعیات دنیا زیست می کنیم !

[quote]
اما درباره کبک و سال مبارک 1968؛ خیر برادر عزیزم؛ نه ایران اون کبکیه که شما فرمودید و نه نصف تجهیزات و ادوات نظامیش متعلق به عهده بوقه؛ به گمان بنده شما اغراق می کنید و قدری موضوع رو هم در پس این شلوغی گم می کنید؛ اونچه که شما بهش می گید سال 1968 در حقیقت راه درازی که ما هنوز تا آستانه توسعه یافتگی در پیش داریم؛
[/quote]

اسم 4 جنگنده اصلی ایران
اسم 3 تانک اصلی ایران
اسم 3 توپ اصلی ایران

اینا رو بی زحمت برا من بنویس ببینیم نهایت تا دهه 70 میان جلو یا خیر ؟ مشکلی نیست که گلم !

حالا با ارفاق میتونیم بهینه سازی و اپدیت و اورهالم بهشون اضافه کنیم ! که با این وصف بازم اگر تبدیل کنیم به موقعیت سال های دهه 70 همون میشه که بود !

[quote]شما به بنده عنوان کبک دادید[/quote]

خدا به دور ، نه بابا ، نه من نه شما کسی نیستیم تو این کشور ، منظور از کبک ، در راس امور مسئولین هستند اونم اغلب سیاسی و نه نظامی که قدرت حقیقی رو میدونند ، که کلا عشق شون اینه که دردسر درست کنند و بس

اما اینکه مستقیم به شما بگم کبک خیر ، چون من و شما تو کشوری بزرگ مون کردند که عین کره شمالی در مقیاس ضعیف تر (خدا رو شکر) تو مغزمون حرفایی جا دادن که جز توهم نیست
ولی اونایی که میدونند قضیه چیه و توهم قدرت برشون داشته به نظر من کبک هستند
حالا بعضیا میگن نه ما نبرد روانی کردیم و ... ولی در اغلب موارد فقط بهانه نبرد روانی رو میارن ! وگرنه تا قبلش اعتقاد راسخ داشتند به فلان سلاحی که گندش دراومد چی هست قضیه ش !
ولی کبک اونی هست که با اون سلاح ادعای نبرد بکنه ، شک نکنید بنده در مقابل همچین اشخاصی رک و بی پرده هستم

بنده چون میدونم رضاخان و امثالهم چی سرشون اومد دوست ندارم به پای احمق بازی یک عده که اون بالا هستند برم وسط نبردی که میشد با پنبه سر زد ! ولی با تندروی و جوگیری افراطی باعث ملتهب شدن اوضاع شدند

البته بلاشک در این کشور راجبه هر دولت قبلی و بعدی و فعلی حرف و حدیث زیاده و این اونو رد میکنه و بالعکس اما شک نکنید بنده در هر زمان اصل پنبه سر بریدن رو بیشتر قبول دارم

شما یک نگاه به پیشرفت موشکی ما بکن تا بدونین چی میگم ، ایران چندین سال چند پله چند پله فقط با پنبه سر بریدن پیشرفت کرد در حالیکه بعدش با هیاهوهای الکی تبلیغاتی کمر خودمونو شکستیم .... شمخانی وقتی موشک اورد تو این کشور داد نزد اره ما میخواهیم بازدارندگی با فلان ایجاد کنیم .... با پنبه سر برید
ولی اقایی که هنوز صاعقه ساخته نشده میگه ما نیروی هوایی اسراییل رو با همین جنگنده های بومی شکست میدیم !!!! دیگه بزارمش کجای سرم ؟

راجبه نبرد سرد و گرم هم به خودمان امیدوار شدیم فکر کردیم شوروی در ما ظهور کرده ! چشمک

باشه ، ما در حال نبرد هستیم با دشمن ، مشکلی نیست

بنده هیچ نیازی نمیبینم عقیده کسی رو به زور یا حرف عوض کنم ، حرف دلمو میزنم خواه پند گیر خواه ملال

صلاح مملکت خویش خسروان دانند

نه مجبورتون میکنم حرفامو بخونید نه قبول کنید و در مقابلم انتظار هیچی ازتون ندارم

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به هرحال باشه ، هرچی شما میگی گلم ، مشکلی نیست ، شما با امار ما با واقعیات دنیا زیست می کنیم ! [/quote]

من فقط اطلاعات منتشره از طرف سازمانهای جهانی و امریکا رو ارائه دادم!

اگه شما نه غرب رو قبول دارید نه سازمانهای بین اللمللی رو نه ایران رو...!! پس رو چی باید بحث کارشناسی کرد؟

در مورد تجربه شما در یه تاپیک سن خودتون رو گفتید من بی ادبی نمی کنم ولی ................. ... ولش کن!

یه چیزی دیگه هم هست شخص شما در مورد من بدونید نگرشتون عوض میشه ولی فعلاً مجال گفتنش نیست... شاید در آینده نزدیک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست و برادر عزیزم جناب ارنستو
با سلام
دوست خوب من اگر شما اهمیت حضور و حرکت خودتون رو در این مملکت بعنوان یه عضو خانواده ایرانی درک نمی کنید یا می خواید این مساله اساسی رو نادیده بگیرید ... خوب صلاح خویش رو خود دانید!!! شاید شما دوست دارید خودتونو هیچ کس، سایه روی دیوار، باد هوا و از این قبیل بدونید... هر چند که در روایتتون از برخورد ایرانی ها و یانکی ها چیزی مشابه همین رو از ایرانی ها تصویر می کنید ...
این هم چقدر جای تأسف داره که شما مسئولین و مدیران وطنی رو چنین چیزی خطاب می کنید؛ در حالی که برای خودتون جایی برای احتمال خطا و تعمیم های نابجا هم قائل نمی شید؛ دوست عزیزم باور کنید برخی دوستان هستند که باید از این توهم بیرون بیان که جهت ایفای نقش در دفاع احتمالی در برابر تجاوز احتمالی برای اونها "نامه فدایت شوم" ارسال شده؟! جالبه که ما دیگری و دیگران رو کبک بی دفاع و نادان فرض و تصور می کنیم در برابر قیاس به مثلی که خودمون توش دانای کل معرفی بشیم!؟ شما اگر خیلی اصرار دارید نیروی دفاعی ایران متعلق به عصر حجره اشکالی نیست برادرم؛ شما می تونید به دیگران هر لقب و عنوانی خواستید اعطا بفرمایید؛ اما ... خوب این منش و روش صحت و سقم و دقت سخنان و استدلال های شما رو نشون نمی ده البته نشون میده شما فرد علاقمند و پیگیری هستید! من پیشتر هم اینو گفتم؛ اگر قرار بر این بود که کارشناسای دفاعی ما مثل حضرتعالی به این قضایا نگاه کنن خوب باید تا حالا بارها و بارها کشورمونو تقدیم آقایون یانکی ها می کردیم! دست کم می تونید یه بار استدلال های خودتونو مرور کنید البته با لحاظ کردن این واقعیت که حرکت ایران در بهبود و ارتقای بدنه نظامیش متوقف نشده و همچنان داره این مسیر رو هر چند بسیار سخت و با صرف انرژی معنادار ادامه میده؛ شاید اشکال بخشی از حرف های شما این باشه که تصور عجیبی از حرکت ایران در این حیطه ارائه می دید: به گمون شما کشور ما در سال 1968 یا دهه 70 یا یه زمان دور در این مسیر متوقف شده... خوب میشه احتمالاتی رو مطرح کرد: مثلا مسئولین کشورمون منتظر بودن تا شما و بنده بهشون تذکر بدیم که: هی! بیدار شو!!! حرکت کن!!! یا برای مثال: محافل و مراکز نظامی ما بخصوص آکادمی ها نظامی ما چیز خور شدن و برای 40 سال خوابشون برده و دیگه یادشون رفته که گویا فناوری های نظامی جدیدی وارد عرصه جنگ ها شده!!؟؟! و حالا من و شما این موضوع رو کشف کردیم!!! آهان! یه موضوع دیگه: شاید مقصود شما اینه که ما اصولا نمی تونیم!! حالا یا شرایطشو نداریم که بتونیم یا اینکه نمی خوایم که بتونیم!!! برادر عزیزم، بنظرم اینطور میرسه که فرضیه شما اینه که یانکی ها بهرحال می خوان ما رو تار و مار کنن؟! کاری هم به دلایل و پیش زمینه و بستر این تصمیم خیالی اونها نداریم؟! خوب، باشه آقا؛ شما ادعا می کنید اونها با قدرت تمام میان و با بلدوزر مشهور از روی ما رد میشن!؟ بسیار خوب دوست من؛ هیچ اشکالی نیست؛ شما درست می فرمایید و بنده هم بی سواد محله هستم؛ زمان بهترین قاضی خواهد بود. بنده اگر جسارتی کردم عفو کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جان
تاپيكي كه در سنترال كلوب زده بوديد مطالعه كردم
ممنون از اين كه انقدر با حوصله مساپل رو بررسي كرده بوديد از چينش پدافند( اصلا فكر نمي كردم زو 23 ها اونوري باشن فكر مي كردم 90 درجه اين وري تر باشن)تا .......
اما نكته اي كه شما در آن تاپيك گفتيد اين بود بازوي اصلي دفاع ايران نه نيروش پدافند يا موشكي نيست بلكه خود مردم ايران هستند.
باور كنيم يا نه براي مردم عادي اين شيوه تعريف از محصولات نظامي جواب داده است.(نه به دلايل نظامي بلكه به دلايل .....)
يه نمونش داداش خودم وقتي پرواز صاعقه رو ديد از تعجب شاخ دراورد وقتي گفتن سرعت ما فوق صوت داره كه ديگه هيچي......
نمايش صاعقه و اون همه تعريف نه به خاطر نشان دادن قدرت نظامي بلكه براي دادن روحيه به مردم بود براي نشان دادن پيشرفت بود براي نشان دادن اين بود كه مسيري كه ما داريم مييريم درسته....
اين جور تعريف كردن دلايل ديگه اي داره:
دوست عزيز ايران الان در حال گذر از مرحله اي كه مطمعنا در آينده به عنوان نقط عطف در تاريخ اين ملت شناخته ميشه در اين راه به شدت به حمايت و اعتقاد مردمي نياز داره الان شاهد تحولات عمقيه پي درپي هستيم كه در تاريخ ايران بي سابقس كارهايي كه در شرايط عادي شايد سالها طول مي كشيد از سعي در تغيير نظام مسكن تا يارانه و بانكداري وخصوصي سازي و....
از 5سال گذشته تا كنون اگر سير اتفاقات رو در نظر بگيريد مي فهميد كه اين نوع تبليغ چه قدر تاثير داشته مردم الان به قول شما يا مثل كبك شدن وسرشون رو مثله كبك زير برف كردن و مي گن ما تو بهترين مسيريم ويا انقدر صداشون خفه شده كه به جايي نميرسه....
دوست عزيز سالها بعد ديگه كسي نمي پرسه تو اخبار در مورد صاعقه چي گفتن مي گن تو فلان سال ايران با تظاهرات ميليوني پاسخ تهديد آمريكا به حمله رو داد(كه مطمعنا ناشي از همون اعتقاديه كه در بالا گفتم)
خلاصه كلام اينكه ما براي اينكه از اين مرحله عبور كنيم نياز داريم دروغ بگيم و حتي در بعضي موارد خودمون هم اين دروغ ها رو باور كنيم...
دوست عزيز در سالهاي آينده كسي اهميتي نمي ده كه رييس جمهور مملكت كي بود يا در سال 88 چه اتفاقاتي داد اونا فقط اينو به ياد ميارن كه در اين سالها چيزهاي مهمتري عوض شد
كه الان بنيان زندگي شون شده....
در كل ببخشيد كه يه خورده سياسي شد ولي گفتم شايد اين رو هم به عنوان دليلي براي اين همه اغراق قبول كنيد.
و اما پاتريوت عزيز
فقط اين جمله رو بگم كه زمان بهترين قاضي نيست بهترين جلاده
نبايد با تعصبات بي جا گردنمون رو دسته اين جلاد بديم چون مطمعنا هيچ رحمي نداره....
با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.