karkas

نفربر پیاده نظام براق ( Boragh APC )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

در اینجا تونستم اطلاعاتی مختصر از نفربر پیشرفته براق که ساخته خود صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران هست رو پیدا کنم کگه البته به صورت خیلی مختصر .
نفربر براق یک نفربر ساخت ایران است که در کل یک نفربر زرهی خاکی و آبی با حفاظ زرهى مناسب و تحرک بسيار بالاست . نفربر براق متناسب با تهديدات و شرايط عملياتي امروزه مدرنيزه شده است. قادر به انجام ماموريت در كليه شرايط نبرد و تعقيب و مراقبت از نيروهاي خود مي‌باشد. در ایران سالانه بیشتر از 20 تا 40 دستگاه از این نوع تولید می شه که دارای زره پیشرفته و حفاظ ‌‌‌‌NBC (شیمیایی-میکروبی-هسته ای) است. این نفربر قایبل تجهیز به توپ و تيربار، تانك پل‌گذار، مين‌كوب تفتان رو هم داره . این نفربر قابلیت داره که به تیر بار هایی همچون 12.7 mm تجهیز بشه . این نفربر قبلیت داره که خمپاره های 120 میلیمتری رو هم پرتاب کنه . این نفربر به سیستم ATGM هم تجهیز هست . هم اکنون حدود 150 براق در اختیار نیروی زمینی ایران هست .

کشور سانزده : ایران
سال ورود به خدمت : 1997
وزن : 13 تن
طول : 6.72 m
عرض : 3.10 m
ارتفاع : 1.66 m
سرنشینان : 11 نفر
ماشین بخار : V-8 diesel
سلاح : 23 میلیمتری
نیروی حرکت : 550km بدون سوختگیری
سرعت : 65km در ساعت
کشور های استفاده کننده از این نفربر :
ایران
قزاقستان
تصویر
تصویر
تصویر

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد این نفربر بیشتر بنویس یجورایی وطنی هست و بهتره اطلاعات ازش بیشتر باشد. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پست رو ویرایش کردم ولی دیگه اطلاعاتم تا اینجا قد می ده دیگه بیشتر از این ندارم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یه کم گیج شدم کشورهای استفاده کننده ایران و قزاقستان!!! :| مگه ما این نفربر رو خودمون نساختیم پس تو قزاقستان چیکار میکنه مگه این که ما اونو صادر کرده باشیم یا این که این نفر بر ساخت کشور دیگه ای هستش ما اونو تو کشور بهینه سازی کردیم لطفا یه کم توضیح بدین :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته به كشورهاي دارندش روسيه رو هم اضافه كنيم .!!!
اين نفر بر شباهت بسيار زيادي با نفر بر BMP-1 ساخت روسيه داره و احتمالا مونتاژ باشه .
اين مشخصاتش:
وزن 13 تن
طول كلي : 6.735 متر
عرض : 2.94 متر
ارتفاع : 1.92 متر
حداكثر سرعت : 65 كيلومتر بر ساعت .
برد عملياتي : 600 كيلومتر
داراي يك توپ 73 م م
و تيربار 7.62
اينم عكسش :
تصویر
تصویر
مقايسه با خودتون! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فلانکر جان از توضیحت که ما رو بیشتر روشن کردی ممنون . این نفربر شباهت های زیادی به همون نفربر BMP-1 داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين نفر بر شبيهه ‌BMP-1 اين خود BMP-1 ويا در واقع مدل چيني آن به اسم WZ 501 يا WZ 503 ، اين نفر بر در سال 1969 به ارتش اتحاد جماهير شوروي تحويل داده شد و دودهه پيش در ارتش شوروي بازنشسته شد ، چيني ها تكنولوژي ساخت اين نفر بر را از شوروي گرفتند و ما از چيني ها ، بخشي از قطعات و تجهيزات اين نفر بر در داخل كشور ساخته ميشود وبنا بر گزارش Global Security ايران از سال 2002 سه مدل جديد تر از اين نفر بر را توليد ميكند از جمله يك مدل مجهز به خمپاره انداز 120 ميليمتري و يك مدل مخصوص حمل مهمات .

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یه کم گیج شدم کشورهای استفاده کننده ایران و قزاقستان!!! :mrgreen:

مگه ما این نفربر رو خودمون نساختیم پس تو قزاقستان چیکار میکنه مگه این که ما اونو صادر کرده باشیم یا این که این نفر بر ساخت کشور دیگه ای هستش ما اونو تو کشور بهینه سازی کردیم لطفا یه کم توضیح بدین

این موضوع خیلی ساده است دوست عزیز

همونطور که دوستان عزیز فرمودند این نفربر می شه گفت نفربری هست که بسیار شبیه به نفربرر BMP روسی هست که می تونی در این مورد به قسمت خودرویی و زرهی بری که تا تاپیک مربوط رو پیدا کنی . این نفربر می شه گفت ممکنه مهندسی معکوس باشه و همینطور شایان ذکر است که روسیه چندین نمونه از این نفربر رو به کشور ها صادر کرده بود . این نفربر براق نه عینا مثل خود BMP ولی شبیه به این نفربر است که فکر می کنم در اختیار کشور هایی است که از شوروی جدا شدند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به نظر حقیر این همان بی ام پی است منتهی تمام قسمتهای ان بهینه سازی و مطابق با شرایط ایران تغییر کرده است.تولید ان این توان و تجربه را به کشور می دهد که از تجربیات ان برای اینده و نوع های پیشرفته تر استفاده کنیم.در هر حال خود بی ام پی هم نفر بر خوب و توانایی است. چند وقت پیش در یکی از بخش های سایت در مورد موشک های حزب الله گفتگو بود که بنده گفتم یکی از موشک های مورد استفاده مالیوتکا بود که در ایران شامل بهینه سازی شده است جالب توجه است که این نوع نفر بر توانایی استفاده از موشک های ضدزره را دارد به ویژه مالیوتکا.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.