karkas

رزمناو زمینی پی-1000/پی-1500 ( Landkreuzer P.1000 /p.1500 Ratte)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

امروز که داشتم در مورد تانک های فوق سنگین سرچ می کردم چیزی رو دیدم واقعا تعجب آور . در یکی از سایت ها نوشته بود که این تانک فوق سنگین قادر هست بیش از 100 نفر رو حمل کنه . من اون موقع فکر کردم که این حتما یک نفربر هست ولی بعد با دیدن عکس ها و مشخصات دیدم که واقعا یک تانک هست .
Landkreuzer P نام یکی از فوق سنگین ترین تانک های تاریخ است چراکه بیش از 1,500 تن وزن و قابلیت حمل بیش از 100 نفر رو داره . این هیولای 1500 تنی در سال 1943 توسط آلبرت اسپیر آلمانی ساخته شد . اولین کشوری که از این نفربر یا تانک فوق سنگین تولید کرد آلمان نازی بود . در 23 جون سال 1942 وزیر دفاع آلمان نازی پیشنهاد کرد که یک همچنین تانکی با وزن 1500 تن و با قابلیت های زیاد رو به تلید برسونند بعد از آن ادولف هیتلر از این پیشنهاد استقبال کرد و دستور طراحی و تولید این تانک فوق سنگین را صادر کرد . می توان نام این تانک یا نفربر رو توپ هم گذاشت چراکه علاوه بر حمل تعداد زیادی افراد به دو توپ 250 م م و یک توپ 80 م م هم مجهز هست ولی بر خلاف ویژگی های منحصر به فرد این توپ ، تانک ، نفر سرعت بسیار پایینی داره . سرعت این تانک حداکثر فقط 15 کیلومتر در ساعت است . در صورتی که نفربر های جدید و امروزی آمریکا با یک همچین سرعتی در آب حرکت می کنند ولی شایان ذکر است که هیچ نفربری نیست که توان حمل این تعداد افراد رو داشته باشه . یکی از ویژگی های دیگر این تانک در این است که این تانک قابلیت تجهیز به توپ های هوایی رو هم دارد .
سال ساخت : 1943
کشور سازنده : آلمان نازی
وزن : 1,500 تن
طول : 42 متر
عرض : 18 متر
ارتفاع : 7 متر
سرنشینان : 100 نفر hypnotized skull :lol:
سلاح اصلی :دو توپ 250 م م
سلاح دوم : توپ 80 م م
اسب بخار : 2,200 hp
سرعت : 15 کیلومتر در ساعت
نیروی حرکت : ؟
چنین تانکی و یا نفربری در واقع جزو بهترین تانک هایی بوده است که موشک ها و یا راکت های ضد تانک و یا نفربر بر روی آن اثر چندانی نمی کرده و از بدنه ای تشکیل می شده که تقریبا مثل بدنه کانتینر بوده و گلوله نمی توانست در آ« نفوذ چندانی کند و در حقیقت آسیبی به افراد حاضر در نفربر نمی رسید . در وب سایت رسمی " هیتلر روح آلمان گفته شده که از این تانک 5 دستگاه ساخته شد که هر کدام از آنها توانستند ضربات بسیار زیادی رو به نیرو های متفقین بزنند . این سایت علاوه بر این گفته ها می گوید : این تانک به پیشرفته ترین توپ های ضد هوایی مجهز بود و همینطور قادر بود با بیشتر جنگنده ها مقابله کند و همچنین به جز موشک ها یا بمب ها با شعاع انفجار 8 کیلمتر قادر به منهدم کردن این هیولا نبودند . این سایت می افزاید که بعد از نزدیک شدن متحدین به مرز های آلمان ، ژنرال پسترو فتنون دستور داد که این 5 دستگاه هیولا را در کوه های آلمان در زیر خاک مدفون کنند تا دست متحدین به تکنولوژی و ساخت چنین تانکی در صورت پیروزی بر آلمان نرسند . هیچ نیرویی نتوانست این 5 تانک را غول آسا را نابود کند در صورتیکه طبق گفته های این سایت در بیش از 19 جبهه حضور داشته است و در هر 19 نبرد آلمان پیروز جنگ بوده است . انگلستان جزو کشور هایی بود که می خواست برای نابودی این هیولا چاره ای پیدا کند . و به همین دلیل برنامه ای ریخت تا در صورت رویئت این غول آهنی 10 جنگنده و 10 تانک و همچنین با استفاده از 20 موشک ضد تانک این تانک را نابود کنند . این تانک به محض اینکه در آخرین نبرد خود که در سال 1945 بود حاضر شد این برنامه اجرا شد ولی باید گفت که تمام سرنشینان آن سالم و همچنین موتور ها سیستم های داخلی و همچنین همان نیروی همیشگی را داشت و فقط آسیب هایی در ناحیه یکی از توپ های ضد هوایی شد . که باید گفت این عمل بعث شد که انگلستان بیش از 12 هواپیما جنگی خود را به وسیله ضد هوایی این غول از دست بدهد .
در واقع هنوز حتی یک مدرک از اینکه این تانک ها در کجای آلمان هستند وجود ندارد و هنوز کسی موفق به کشف کردن این غول ها نشده است . گفته می شود در نوشته ای که از ژنرال پسترو فتنون در مورد این هیولا به جا مانده گفته است این موضوع با کلمه کلیدی گفته شده است و طبق بررسی کارشناسان این تانک احتمالا در نزدیکی کوه های فلشنز نزدیکی مونیخ است ولی هنوز حتی یک لاشه از این تانک به دست نیامده است .
ولی خوشحالم که که در زمان جنگ جهانی دوم سرباز متحدین نبودم . چراکه با دیدن چنین غولی خودکشی می کردم . وقتی می بینی یک غول داره میاد به طرفت که هیچی جلو دارش نیست و دو تا توپ 250 م م داره و هر دقیقه داره شلیک می کنه چه احساسی داری
تصویر
تصویر
تصویر

تصویر
تصویر
تصویر

تصویر
تصویر
تصویر

در فیلم یک دقیقه ای زیر شما می تونید با دو تانک فوق سنگین آلمان آشنا شوید که یکیش همین هیولا است .

http://www.youtube.com/watch?v=ff0Jtn1ti80

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطلبت! ولي به نظر من، طرح بدرد نخوري هست! با اين هزينه، مي‌شد چندين تايگر يا پانزر ساخت! اگه اين تانك (يا نفربر) بخواد راه بيافته كه به منطقه جنگي برسه، يا سربازاي بدبخت توش جان به جان آفرين تسليم مي‌كنن يا بعد از جنگ جهاني سوم، تازه سر از منطقه درمياره :lol: . فكر نكنم طرح، ارزش نظامي داشته. صرفاً براي مسائل روحي رواني جنگ هست! ديدن همچين هيولايي در صحنه نبرد، مسلماً چيزي بيشتر از تضعيف روحيه اس :? .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره فكر كنم فقط براي وحشت سربازاي دشمن بدرد بخوره ..مگه اينكه به عنوان مقر فرماندهي متحرك تو خط مقدم استفاده شه ........اگه منفجر بشه 100 سرباز توش كشته ميشن هدف خوبيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم با نظر شما دوستان موافقم . هدف اصلی تضعیف روحیه دشمن بوده چراکه این نفربر یا تانک یا توپ فقط سرعتی معادل 15 کیلومتر در ساعت داشته و هیچ ارزش نظامی نداشته . اگر سرباز ها می خواستند پیاده حرکت کنند زود تر از این نفربر می رسیدند . ولی فکر نکنم که دیگه از این نفربر استفاده بشه . ولی لازم به ذکر هست که این نفربر قابلیت داشت به دو توپ 250 م م و یک توپ 80 م م و قریب به 5 توپ ضد هوایی مجهز بشه . فکر نکنم از این نفربر زیاد استفاده شده بوده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در خط مقدم ميتوانست خيلى موثر باشه به تنهايى میتوانست سپرهای دشمن را شكاف بده يا از جبهه ها دفاع كُنه. البته قبل از اينكه به وسيله جنگنده های دشمن نبود بشه . :lol: قدرت موتورش ۱۷۰۰۰ اسب بخار بود surprised مهندسین آلمان نازی در جنگ جهانی دوم طرحهای باورنکردنی داشت که خیلی از اونا را تولید کرد.بزرگترین و دوربردترین توپ های جنگی ،انواع موشک و هواپیما و.. hypnotized

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم اسب بخار به این دلیل زیاده که تقریبا می تونه 100 نفر رو حمل کنه و به هر حال این تانک فوق سنگین هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي در ميدان جنگ مصرف آنچناني نداره چون هدف بزرگيه و به راحتي شكار ميشه و هزينه توليدش هم بالاست ژس بهتر بود آلمانيها به جاي فكر كردن رو اينجور چيزها چندتا تانك پانزر بيشتر مي ساختن!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صدی چند تا مصرف میکنه؟ :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم یه چند تا از این تانکها رو با فناوری نانو بسازیم بدک نیست ها؟! :mrgreen: تانکی که توانایی حمل 100 سرباز رو داشته و مقاومت زره آن صد برابر تانکهای مدرن امروزی است! icon_cheesygrin ولی جدای شوخی فرض کنید یه سرباز روسی یا آمریکایی در جنگ جهانی دوم هستید و چند تا از این تانکها یهویی اونم زمانی که در حال پیشروی و شکست دادن دشمن هستید جلوتون ظاهر میشن! بهترین سلاح ضد زرهی که دارید بازوکا هست که هر چی شلیک میکنید فایده نداره! پشتیبانی هوایی هم میاد و چند تا بمب ده بیست کیلویی میندازه رو تانک اثر نمیکنه! چه حالی میشید؟! icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک رو بهش اطلاعات جدید اضافه کردم . و به قول دوستان ویرایش کردم . ولی آقا سعید راست می گی این تانک رو آدم ببینه تو جنگ که هیچی روش اسر نمی کنه همون موقع خودکشی می کنه . :mrgreen: ولی مطالبی جالبی اضافه کردم که باری خودم خیلی جالب بود . اگر نخونی نصف عمرت بر باد رفته . همینطور عکس هایی از داخل این نفربر که متاسفانه مجبور شدم عکس گرافیکی این رو بزرام ولی قابل تحمله برای مثال محل دفن این تانک و .... موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.