karkas

رزمناو زمینی پی-1000/پی-1500 ( Landkreuzer P.1000 /p.1500 Ratte)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

كركس عزيز مطلب نو و جالبي بود به نظر من هم بيشتر بخاطر تضعيف روحيه دشمن و همينطور نشان دادن فن آوري پيشرفته آلمان نازي در مقابل بقيه كشورها بوده كه آلمان اقدام به توليد اون كرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تانک در زمان جنگ جهانی دوم میتوانست موثر باشد چرا که در آن زمان روشهای مقابله با تانک محدود بوده و هیچ یک توان انهدام این تانک را نداشتند.ولی در زمان حال که بیشترین تاکید کارخانجات ساخت تانک روی کوچکی و استتار و اختفای تانک است (به دلیل پیشرفته شدن روز به روز اسلحه های ضد تانک)چنین تانکی کاربرد چندانی نخواهد داشت. کافیست یک بونکر بوستر روی این تانک انداخته شود تا تانک با سرنشینان آن به لقاالله بپیوندند. icon_biggrin :mrgreen: icon_biggrin :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم . قابلی نداشت . ولی متاسفانه به این دلیل که این تانک در واقع یکی از اثرار تانک های آلمان نازی بوده ازش عکس کامل نیست و تمام عکس ها گرافیکی هست . برای یافتن همین عکس ها هم خیلی گشتم . در واقع محل دفن این تانک ها هنوز مشخص نیست . و جالبه که یکی از ژنرال های نازی وقتی می دیده که نیرو های متفقین روز به روز در حال پیشروی هستند اعلام کرده که این تانک ها را در محلی که دست متفقین بهش نرسه دفن کنند و تا الان هم هیچ کس موفق به پیدا کردن این هیولا نشده . این تانک از دو لحاظ بسیار در جنگ مؤثر بوده . نخست اینکه این تانک برای تضعیف روحیه بسیار مؤثره . برای مثال اگر شما در جنگ باشید و چنین تانکی ببینید چه احساسی بهتون دست می ده . اگر تاپیک بالا رو خونده باشید متوجه می شید که انگلستان برای انهدام ایسن تانک چیکار کرد ولی موفق نشد . و دوم اینکه برای شکستن خطوط دشمن خیلی عالی بوده چرا که قادر بوده به دو توپ 250 میلیمتری و یک توپ 80 میلیمتری تجهیز شبشه . اگر این سه توپ در یک لحظه شلیک می شدند می دونید می تونستند چه ضربات جبران ناپذیری رو به خطوط دشمن بزنند . و جالب اینکه هیچ نیرویی موفق به انهدام این تانک نشد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عاليست. ولي فكر نمي كنم حتي به فكر طراحان آلماني هم رسيده باشد و فكر مي كنم تصاوير ساختگي است. البته قصد بي احترامي به نويسنده ي محترم مطلب را ندارم. در كل جالب بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
irani عزیز و گرامی این تانک و یا نفربر و یا هر چی که شما دوست داشتی اسمش رو بزاری یک واقعیت هست چراکه مدارک زیادی مبنی بر اینکه این تانک ساخته شده است . شما می تونید با سرچ کردن در سایت های مختلف این رو پیدا کنی . تصاویر کاملا ساختگی هست . این درسته . حالا من یک سؤال از شما می کنم . چطوری می تونی به من ثابت کنی که تانک لئوپرد یا تی 90 واقعی است ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان عوض جواب دادن داری مغلطه می کنی. من هم فکر نکنم چنین تانکی واقعا ساخته شده باشه شاید فقط یه طرح بوده . در ضمن تمام تانکهای آلمان در زمان جنگ دوم جهانی رو ترجمه کردم هیچ چیزی در مورد این غول بیابونی ندیدم. یک کتاب انگلیسی هم در مورد تانکهای دنیا دارم از اول تا آخر که ترجمه اون در حال حاضر به صورت دنباله دار در مجله جنگ افزار داره چاپ می شه توی اون کتاب هم چنین چیزی نخوندم . بعدش هم شمارو به خدا به عقلتون هم رجوع کنید ببینید ساخت 1500 تن آهن چقدر زمان می بره. من به همراه پدرم یه پل 700 تنی فلزی توی تهران ساخیم برای شهرداری روی اتوبان رسالت. 1.5 سال طول کشید تازه یه پل ثابته نه مسئله موتور داشت نه مسئله سیستم تعلیق. بعدشم آقایون عقل کل این تانک رو از روی کدوم پل می خوان حرکت بدن تا به خط مقدم برسه؟ توی کدوم کشتی می خوان جاش بدن؟ توی کدوم هواپیما می خوان بچپونندش؟ آخه بابا فکر هم خوب چیزیه. اگه اندازه دو واحد استاتیک و مقاومت سیالات پاس می کردید می فهمیدید که توی میدون نبرد به یه همچین غولی چه جور فشاری وارد میشه. به هرحال ... خود دانید افسانه زیاده اینهم روش هر کس دوست داره باورش کنه ما که بخیل نیستیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ضمن فیلم رو هم دیدم متعلق به یه تانکه به نام موز یا موش که فکر کنم در موردش توی مجله جنگ افزار آقای مهندس یاشا رفیع یه بار یه مطلب چاپ کرده. شما خودت تو رو جون هر کسی که دوست داری اول به اندازه اون تانک و آدمهایی که روش نشستن نیگاه کن بعد ببین 1500 تن توی عقلت جا میشه. آخه بابا 1500 تن وزن در اون زمون وزن یه ناوچه بوده. تازه اون تصاویر شباهتی هم به اون فیلم نداشتند.

از دادن پست متوالی
خودداری کنید .
تکرار نشود .
کرکس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان . برادر من بهت پیشنهاد می کنم به کتاب THE TANKS OF WORLD یا کتاب GERMAN TANKS مراجعه کنید تا بفهمید . در ضمن باز من می گم که وظیفه من ترجمه هست نه بررسی و من با استفاده از همون کتاب هایی که دارم مطالب رو می زارم . در ضمن این تانک وجود داشته و بی هیچ وجه نمی شه وجودش رو انکار کرد .. درسته وزنش خیلی زیاده icon_biggrin icon_cheesygrin fi_lone_ranger ولی این چیزی بود که من در این کتاب ها پیدا کردم . کاشکی می تونستم اون سندی که توسط هیتلر برای ساخت این تانک به امضا رسیده رو براتون اسکن می کردم ولی متاسفانه اسکنر ندارم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس عزیز مرسی از توجه شما. من اتفاقا وجود این تانک رو انکار می کنم. 1- اون فیلمی رو که گفتم مربوط به تانک موز هست که کلا دوتا ازش ساخته شد اونهم به عنوان نمونه آزمایشی. 2- به اندازه سربازهایی که روی اون تانک موز هستند دقت کن و اون را با اندازه سربازهای توی عکسهایی که گذاشتی مقایسه کن. 3- عکسهایی که گذاشت هیچ کدام حقیقی نیستند. 4 - در اون زمان مشکلات مکانیکی باعث شده بود تا تانکهای سنگین آلمانی وثل کینگ تایگر و جادتایگر با کوچترین اشکالی در میدان نبرد زمین گیر بشوند. چطوری قبل از حل این مشکل رفتن یه تانک با وزن 1500 تن ساخته اند. 5 - اگر فکر می کنی که این تانک ساخته شده یه مقدار در مورد سیستم تعلیق این غول فکر کن ببین چنین ساختن همچین سیستم تعلیقی که بتونه اندازه حرکت یه وزنه 1500 تنی رو بگیره امکان داره یا نه. اندازه حرکت که امیدوارم بدونی چیه!!! 6- 1500 تن وزن یک ناوشکن در دوران جنک جهانی دوم است . عکس یه ناوشکن اون زمان رو با این وزن از اینترنت بگیر و مقایسه کند ببین اندازه اش با این غول بیابونی جور درمیاد یانه. 7 هیچ تانکی در زمان جنگ با یک برجک ساخته نشد که روش دوتا لوله توپ سنگین نصب بشه. این کار اصلا یه جور حماقت و دیوانگی است . خودت بگو اگر یکی شون بخواد هدف گیری کنه اونی یکی باید غز بچرونه. اگر هم دوتاشون بخواد روی یه هدف تیراندازی کنند که اصلا تیر حروم کردنه. 8 - بیشترین کالیبر نصب شده بر روی برجک ثابت 128 میلیمتر و مربط به جادتایگر هست و بزرگترین کالیبر بر روی برجک متحرک 122 میلیمتر بر روی تانک جوزف استالین. 9 - آدم باید خیلی احمق باشه که یه همچین تانکی با یه همچین برجکی بسازه بعد یه توپ به این کوچولویی روش نصب کنه. خداوکیلی ببین با عقل خودت جور درمیاد.یه مطالعه در مورد توپهای ریلی زمان جنگ جهانی اول و دوم بکن و عکساشو ببین خودت منظور منو می فهمی. 10- این که یه نفر دستور داده باشه یه چیزی رو بسازند دلیل نمی شه که ساختنش. شاید هیتلر همچین دستوری داده باشه من که نگفتم نداده. من می گم این تانک ساخته نشده. 11- کرکس عزیزم! نوشتی که فقط ترجمه کردی. خوب درسته ولی پایین مطلب ترجمه شده ات تحلیل هم انجام دادی و بر اساس همون ترجمه نتیجه گیری کردی. من به جان دخترم نمی خوام به شما بی احترامی کنم چون انسان سخت کوش و باتلاش و مودبی هستید فقط توی پرانتز می گم که شنونده هم باید عاقل باشه. یه مثال می زنم برات امیدوارم که مطلب رو بگیری. در نبرد دریایی میدوی ژاپن 4 تا ناو هواپیمابر از دست داد آمریکا یکی. تازه ژاپن به هیچ کدوم از اهداف عملیاتش نرسید و عقب نشینی کرد. در روزنامه های اون زمان ژاپن نوشتن که ژاپن توی این نبرد آمریکا رو شکست داده. حالا شما خودت بگو. ما باید به مطلب ترجمه شده از روزنامه های ژاپن در اون زمان استناد بکنیم یا نه؟ به هرحال از اینکه زحمت می کشی و برای بالابردن آگاهی ما کاری می کنی ممنونم. این بحث ها هم واسه اینه که سواد و آگاهی همه زیاد بشه . پس امیدوارم از دست من نرنجی. برادر کوچکتر شما . رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان برادر ترکوندی دستت درد نکنه! icon_biggrin به سعید جون پیشنهاد می کنم این ماژول تشکر رو فعال کنه که نصف پستهای ما رفت برای تشکر! icon_cheesygrin درضمن برادر کیانی درسته که من از نتایج نبردهای جنگ جهانی دوم اطلاع زیادی ندارم ولی شما باید ببینی هدف از نبرد چی بوده! حالا ممکنه شما ممکنه در یک نبرد تلفات زیاد بدی ولی نتیجه که می خوای بدست بیاری پس نمی شه گفت: روزنامه های اون روز ژاپن بیراه گفتن! fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر لیچ عزیز ! یعنی می گی من که بیش تز 300 صفحه کاغذ در مورد فقط همین یه نبرد دریایی ترجمه کردم هنوز نفهمیدم که هدف از نبرد چی بوده. در ضمن این تانک با این اندازه اگه ساخته بشه دوست من، کدوم پل می خواد وزنشو تحمل بکنه؟ از کدوم جاده می خوان عبورش بدن؟ با کدام قطار می خواهند حملش بکنند بابا تورو خدا این مغز رو همین جوری آکبند تحویل عزرائیل نده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کی راجب این تانک صحبت کردم! :lol: فقط گفتم کرکس جان دستت درد نکنه! این تانک فقط بدرد انتقال نیروها بصورت بسیار امن از نقطه ای به نقطه دیگری رو داشته ولی گویا بخاطر سرعت کمش هم زیاد مورد استفاده قرار نگرفته! بطور کل این تانک فقط جنبه تبلیغاتی داشته! icon_biggrin درضمن بابت اون نبرد دریایی من گفتم که اطلاعی ندارم فقط شما باید ببینی که همیشه تلفات زیادی نشانگر باختن در یک نبرد نیست! و درضمن بنده از مغزم بسیار استفاده کردم! بهره هوشی 146 از 160 اینجا نشسته برادر! fi_lone_ranger :oops: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.