karkas

رزمناو زمینی پی-1000/پی-1500 ( Landkreuzer P.1000 /p.1500 Ratte)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

قربون آی کیوت برم من. اخه اگه تو قراره بری یه جزیره رو فتح کنی بعدش 4 تا ناوهواپیمابر و خلبانها و هواپیماهشون رو از دست بدی و فقط به جاش بتونی یه ناو حریف روبزنی. بعدش اون جزیره رو هم نتونی بگیری و عقب نشینی کنی. این اگر اسمش شکست نیستش پس شما بگو چیه؟ بله حرف شما کلا صحیحه که میزان تلفات نشون دهنده شکست یا پیروزی نیست فاکتورهای دیگری هم هست. ولی من یه مثال زدم. شما هم خوب درمورد همون مثال صحبت کن نه جای دیگه. تازه شم. خیلی باحالی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باحالی از خودته برادر! :mrgreen: گفتم که من از جریان جنگ جهانی دوم اطلاع زیادی ندارم، فقط گفتم فقط تلفات رو نمی شه نشانه شکست دونست! چون ما توی جنگ تحمیلی تلفات انسانی توی تعدادی از عملیات ها دادیم ولی عملیات با موفقیت همراه بوده! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطف کن و برام اسم این عملیاتها رو پی ام کن. چون من هم اطلاعاتم در باره جنگ ایران و عراق ناچیز هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطف کن و برام اسم این عملیاتها رو پی ام کن. چون من هم اطلاعاتم در باره جنگ ایران و عراق ناچیز هست.

الان یک تاپیکی ایجاد می کنم که عملیات های دفاع مقدس در اون شرح داده بشه! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر لیچ عزیز ! یعنی می گی من که بیش تز 300 صفحه کاغذ در مورد فقط همین یه نبرد دریایی ترجمه کردم هنوز نفهمیدم که هدف از نبرد چی بوده.
در ضمن این تانک با این اندازه اگه ساخته بشه دوست من، کدوم پل می خواد وزنشو تحمل بکنه؟ از کدوم جاده می خوان عبورش بدن؟ با کدام قطار می خواهند حملش بکنند بابا تورو خدا این مغز رو همین جوری آکبند تحویل عزرائیل نده .

جناب كياني عزيز

اولا به شعور افراد توهين نكنيد.

دوما به همون اندازه كه شما ميتونيد ثابت كنيد وجود نداشته ميشه ثابت كرد وجود داشته.

سوما كركس عزيز تا الان زحمت زيادي براي مطالب كشيدند و هميشه مستند حرف زدند. اين شما واحد فلان و فلان پاس نكردي كه دليل نشد. ميخواي واحد هايي رو بگم كه شما پاس نكردي و يا مناطقي رو بگم كه حضور داشتم و روح شما ازون خبر نداره.

بهتر احترام دوستانو بيشتر بزاريد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سعي كنند با احترام بيشتري با هم برخورد كنند. يه خورده فكر كنيد : سر يه تانك عهد هيلتر ميرزا و اينكه بوده يا نبوده به هم توهين نكنيد! نظر منم اينه: صد سال ديگه وقتي دارند روي كره ماه ساختمان سازي ميكنند يه سري مدرك پيدا ميشه كه نشون ميده نازي ها قبلا اونجا بودند. البته احتمال داره تعداد 5540 يهودي ديگه اونجا پيدا كنند كه بقاياي گازهاي سمي و خاكسترشون به اونجا منتقل شده بوده! بابا اين آمريكاييها هزار سال ديگه هم بگذره ميگن هيتلر فلان نازيسم بهمان و... ولي هيچوقت نميگن در عرض چند سال در عراق بيش از يك و نيم ميليون آدم رو كشتند و چهار ميليون رو آواره كردندو پنج ميليون رو هم بي سرپرست گذاشتن .البته اين آمار نه سند داره نه مدرك ميدونيد چرا؟ بريد از هيتلر بپرسيد :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای رامتینای عزیز بحث درباره این غول بیابونی در حدود 5-4 ماه پیش به اتمام رسید. فکر نمی کنیدیه مقدار دیر رسیدید. در ضمن من خودم هم واحدها استاتیک رو پاس نکردم ولی دو تا فرمول ازش بلد هستم. تازه خیلی واحدهای دیگری رو هم پاس نکردم. این که چیزی نیست. درس اخلاق اسلامی هم دو سه بار افتادم و آخر سر تک ماده کردم. در ضمن با آقا آرش عزیز خیلی وقته که رفیق هستیم و توهینی هم در کار نیست. بحث فنی هست. شما جواب بده ما که بخیل نیستیم. من می گم این غول بیابونی از روی کاغذ نقشه کشی اون ور تر نرفته(البته در وجود نقشه اش هم شک دارم) . همون جور که گفتم تمامی تانکهای آلمانی رو با زیرگروه هاشون ترجمه کردم. درباره این غول بیابونی چیزی ندیدم. شما هم سرچ کن اگر چیزی با سند پیداکردی به ما هم بگو. بعدش هم دوباره تکرار میکنم. ساخت تانکی که از هیچ جاده و پلی نمی شه عبورش داد عین حماقت هست. آلمانها توی موز هم مونده بودند و 2 تا بیشتر ازش نساختند. تازه موز که از این غول بیابونی 10برابر کوچیکتر بوده. به هر حال......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين تانك عملياتي ام هست؟ اگه هست چرا ناتو اونو تو افقانستان استفاده نكرده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين تانك عملياتي ام هست؟
اگه هست چرا ناتو اونو تو افقانستان استفاده نكرده؟

چی می گی تو؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس از مطلبت ممنونم.
همان طوز که رضای عزیز گفت این تانک هیچ وقت ساخته نشد. و فقط به عنوان یک طرح باقی ماند.
اسم رسمیه این تانک ratte(p-1000)o هست. پیشنهاد این طرح رو سرپرست مهندسی گروت grote که برای شاخه زیردریایی وزارت تسلیحات کار می کرد ارائه کرد.
وقتی به هیتلر گفتن. شیفته ی این ابر تانک شد و به گروت دستور ساخت ان را داد. حداگثر پیشرفتی که در ساخت رت انجام گرفت احتمال می دهند برجک ان را ساخته باشند ولی بعد ان را برای یک جایگاه توپ ثابت در نروژ استفاده شده است. چندین جایگاه این جوری بعد از جنگ باقی ماندند. بر روی خیلی از انها برجک ناوهای خراب , بسیار شبیه به برجک مورد نظر برای رت , نصب شده بود. اما با وجود مراجعاتی به استفاده از برجک یک رت در یک جایگاه ثابت, هیچ شاهدی وجود ندارد که این برجک هم اصلا وجود داشته است. برجکهای مشابهب از رزمناوهای خراب نزدیک تروندهایم نروژ که موقعیت فرضی برجک رت می باشد, استفاده شد.
در مورد اینکه چرا این طرح ساخته نشد و یا حداکثر تنها برجک ان تکمیل شد این هست که:
در سال 1943 وزیر تسلیحات المان البرت اشپیر توسعه رت را کلا ملغی کرد.
اشپیر توانایی عجیبی در لغو طرحهای ابلهانه و مسرفانه هیتلر و تمرکز المان بر روی سامانه های جنگ افزاری اثبات شده داشت.
حجم مواد مورد نیاز برای این ابر تانک در حدود ساخت 50 یا صد تانک پانتر بود.
بر همین اساس این غول اهنی هیچ گاه ساخته نشد. و تنها سر ساخته شدت برجک ان شک وجود دارد. که ان هم نه شاهدی و نه اثری ازش نیست.

-----------------------------
ساخت این غول بیابانی هیچ فایده ایی نداشت. زیرا به راحتی توسط بمب افکنها و گلوله های رزمناوها از بیم می رفت. دلایل دیگر ان سنگینی زیاد ان بود که رضای گرامی به ان اشاره کرد که چه مشکلاتی دارد..استتار هم که نمی شد به راحتی کرد. فقط به درد مقابله با پیاده نظام دشمن ان هم دفعه ی اول میخورد. زیرا بعد از اولین مشاهده توسط بمب افکنها نابود می شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه این عکس های قشنگ قشنگ رو برای چی روی در و دیوار تانک میزدن؟شاید میخواستن تقویت روحیه کنن! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين تانك عملياتي ام هست؟

چی می گی تو؟

هادی خدا بگم چیکارت نکنه نیم ساعته دارم میخندم :mrgreen: :oops: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين تانك عملياتي ام هست؟

تو دیگه کی هستی ادمناحسابی متن رو لطفا بخون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.