wargeneral

بنظر شما نیروی زمینی ایران به چه ادواتی نیازمنده؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][color=darkblue]نیروی زمینی ارتش ما ازجمله نیروهایی هست که نسبت به سایر قوا وضعیت بهتری دارد.اما با این حال این ارتش نیاز به بازسازی ها،اصلاح و ادوات جدیدی دارد که تنها به چند مورد اشاره میکنم.
.
- کلاشینکف،سلاح انفرادی سازمانی که در کشور استفاده میشود علارغم داشتن ویژگی ها و کارکرد مناسب در آب و هوای کشور،طراحی بسیار قدیمی دارد و عملا کارکرد مناسبی در جنگ های نوین امروزی ندارد.چه بسا کارکشیدن بسیار بیش از عمر سلاح که در نیروهای نظامی ما امری معمول است بر این مشکل میافزاید. لذا میبایست یا توسط طراحان داخلی سلاحی طراحی و تولید شود و یا سلاح خارجی متناسب با نیاز و شرایط داخلی در داخل تولید انبوه شود.
این سلاح میبایست ویژگی های معمول یک سلاح امروزی را از قبیل ارگونومی و خوشدستی و عدم لگد،قدرت و نرخ آتش مناسب،کارکرد در انواع شرایط بد جوی،تنظیف و نگه داری ساده،مکانیزم بدون نقص و استفاده از تجهیزاتی از قبیل سایت حیاتی هدفگیری لیزری جهت افزایش برد مفید،نارنجک انداز،صداخفه کن و غیره را در اختیار داشته باشد.

- با توجه به استراتژی و دکترین دفاعی کشور،تانک نقش چندانی ندارد و با توجه به اینکه در موقیت مدافع هستیم میبایست بیشتر به تقویت تیپ های ضد زره و تولید و خرید انواع سلاح های ضد تانک جدید و تاکید بیشتر بر خودروها و نفربر زرهی سبک و سنگین پرداخت.

- تولید انبوه تجهیزاتی همانند دوربین های دید در شب چشمی و دیجیتالی حرارتی،انواع لباس ها و جلیقه های استتار،جلیقه های ضدگلوله،بیسیم های غیر قابل شنود در بردهای مختلف کمک بسزایی در بهبود وضعیت و کیفیت نیروهای نظامی خواهد کرد.

- سیستم راداری و پدافندی که بحث جداگانه ای دارد،اما استفاده از حتی یک قبضه ضد هوایی دوشپرتاب حرارتی مقاوم در برابر فیلر در جوخه های نظامی در سراسر کشور میتواند به ماندگاری و مقاومت در برابر حملات و پشتیبانی هوایی نیروهای مهاجم کمک بسزایی کند.

و صد البته تربیت و آموزش صحیح،اصولی و استاندارد نیروهای نظامی که دوستان به اون اشاره مردند.

موفق باشید.[/color][/quote]

با نظر شما کاملا موافقم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من تانک بیشتر به درد حزب الله میخوره البته درسته که اونا دارن چریکی میجنگند ولی برای رو کم کردن صحیونیست ها یه تانک خوشگل و خیلی کوچیک نیاز داریم تازه باید برای مقابله با آپاچی و مرکاوا سلاح هایی داشته باشیم واسه مرکاوا که خیلیه و توی جنگ 33 روزه اون سلاح ها به کار گیری شد ولی برای مقابله با آپاچی باید سلاح های جدیدی به کارگیری کرد که فکر کنم یکیشون توی بهمن آزمایش شد با نظر استاد بزرگوار ابراهیم هم کاملا موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانى كه بحث به زيركشيدن آپاچى رو مى كنند: دست نيافتنى نيست و تا به حال هم انجام شده است٬ امّا شما اين شرايط رو در نظر بگيريد:
[align=justify]ايران اغلب داراى مناطق وسيع و هموار است كه ديد مستقيم 10 كيلومتر در ميادين جنگى رو ميسر مى كنه. دشمن يك تك زده و ما هم پاتك اجرا كرده ايم و در نتيجه حضورمون و مختصاتمون براى دشمن مشخص شده. حالا يك [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2538][b][size=13]AH-64D LongBow[/size][/b][/url] مى آيد سراغ نيروهاى ما. طبق مشخصات اعلام شده مى تونه از 8كيلومترى اقدام به شليك موشك هاى ضدزره خودش بكنه و ما از اين فاصله با چه موشك دوش پرتاب يا توپ ضدهوايى مى خواهيم خطرش رو دفع كنيم؟ در نظر بگيريد كه موشكى مثل [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1236][size=13][b]Stinger(مدل RMP سرى Block II)[/b][/size][/url] مى تونه [b][size=13]در نهايت[/size][/b] هشت كيلومتر رو [b][size=13]سير[/size][/b] كنه واين برد براى [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1973][b][size=13]ايگلا[/size][/b][/url] به 5200متر مى رسه امّا اگر در ابتداى درگيرى فاصله هدف و شليك كننده(Luncher) همين مقدار باشه٬ هدف زمان و آزادى عمل كافى براى دفع موشك رو داره و با يكى دو مانور ساده و دورشدن از واحد شليك كننده٬ خودش رو از برخورد موشك مصون كند.
در مورد تجهيزاتى كه ما مى تونيم از اون به صورت گسترده استفاده كنيم به نظر من مى تونه تك تيراندازى با كاليبرهاى بالا از فواصل دور باشه؛ مثل اشتاير/صياد. با اين كار(كه البتّه در همه شرايط امكانش نيست) مى تونيم به شمار معدودى از اهداف اولويت بالا حمله كنيم و ضربه خوبى به دشمن بزنيم. در نظر گيريد كه منبع تغذيه آنتن هاى مخابراتى٬ خود آنتن ها٬ فرماندهان٬ جعبه هاى مهمات٬ پهپادهاى آماده پرواز و ... رو هدف قرار بديم. مى تونه يه شرايط خوبى رو براى يگان هاى خودى فراهم كنه.[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من تانک بیشتر به درد حزب الله میخوره البته درسته که اونا دارن چریکی میجنگند ولی برای رو کم کردن صحیونیست ها یه تانک خوشگل و خیلی کوچیک نیاز داریم تازه باید برای مقابله با آپاچی و مرکاوا سلاح هایی داشته باشیم واسه مرکاوا که خیلیه و توی جنگ 33 روزه اون سلاح ها به کار گیری شد ولی برای مقابله با آپاچی باید سلاح های جدیدی به کارگیری کرد که فکر کنم یکیشون توی بهمن آزمایش شد با نظر استاد بزرگوار ابراهیم هم کاملا موافقم[/quote]

اتفاقا گروه هاي چريكي تا جايي كه ميتونن نبايد از تجهيزات سنگين استفاده كنند تانك كه اصلا حرفشو نزن/نگه داري تانك و استفاده از اون براي حزب الله يعني نابودي/حالا گيريم كه يك تانك فوق سبك مثله توسن داشته باشن بعد با اون مي خوان چيكار كنند؟برن به جنگ با مركاوا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستانى كه بحث به زيركشيدن آپاچى رو مى كنند: دست نيافتنى نيست و تا به حال هم انجام شده است٬ امّا شما اين شرايط رو در نظر بگيريد:
[align=justify]ايران اغلب داراى مناطق وسيع و هموار است كه ديد مستقيم 10 كيلومتر در ميادين جنگى رو ميسر مى كنه. دشمن يك تك زده و ما هم پاتك اجرا كرده ايم و در نتيجه حضورمون و مختصاتمون براى دشمن مشخص شده. حالا يك [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2538][b][size=13]AH-64D LongBow[/size][/b][/url] مى آيد سراغ نيروهاى ما. طبق مشخصات اعلام شده مى تونه از 8كيلومترى اقدام به شليك موشك هاى ضدزره خودش بكنه و ما از اين فاصله با چه موشك دوش پرتاب يا توپ ضدهوايى مى خواهيم خطرش رو دفع كنيم؟ در نظر بگيريد كه موشكى مثل [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1236][size=13][b]Stinger(مدل RMP سرى Block II)[/b][/size][/url] مى تونه [b][size=13]در نهايت[/size][/b] هشت كيلومتر رو [b][size=13]سير[/size][/b] كنه واين برد براى [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1973][b][size=13]ايگلا[/size][/b][/url] به 5200متر مى رسه امّا اگر در ابتداى درگيرى فاصله هدف و شليك كننده(Luncher) همين مقدار باشه٬ هدف زمان و آزادى عمل كافى براى دفع موشك رو داره و با يكى دو مانور ساده و دورشدن از واحد شليك كننده٬ خودش رو از برخورد موشك مصون كند.
در مورد تجهيزاتى كه ما مى تونيم از اون به صورت گسترده استفاده كنيم به نظر من مى تونه تك تيراندازى با كاليبرهاى بالا از فواصل دور باشه؛ مثل اشتاير/صياد. با اين كار(كه البتّه در همه شرايط امكانش نيست) مى تونيم به شمار معدودى از اهداف اولويت بالا حمله كنيم و ضربه خوبى به دشمن بزنيم. در نظر گيريد كه منبع تغذيه آنتن هاى مخابراتى٬ خود آنتن ها٬ فرماندهان٬ جعبه هاى مهمات٬ پهپادهاى آماده پرواز و ... رو هدف قرار بديم. مى تونه يه شرايط خوبى رو براى يگان هاى خودى فراهم كنه.
[/[/quote]
[quote]"]به نظر من تانک بیشتر به درد حزب الله میخوره البته درسته که اونا دارن چریکی میجنگند ولی برای رو کم کردن صحیونیست ها یه تانک خوشگل و خیلی کوچیک نیاز داریم تازه باید برای مقابله با آپاچی و مرکاوا سلاح هایی داشته باشیم واسه مرکاوا که خیلیه و توی جنگ 33 روزه اون سلاح ها به کار گیری شد ولی برای مقابله با آپاچی باید سلاح های جدیدی به کارگیری کرد که فکر کنم یکیشون توی بهمن آزمایش شد با نظر استاد بزرگوار ابراهیم هم کاملا موافقم[/quote]

اتفاقا گروه هاي چريكي تا جايي كه ميتونن نبايد از تجهيزات سنگين استفاده كنند تانك كه اصلا حرفشو نزن/نگه داري تانك و استفاده از اون براي حزب الله يعني نابودي/حالا گيريم كه يك تانك فوق سبك مثله توسن داشته باشن بعد با اون مي خوان چيكار كنند؟برن به جنگ با مركاوا؟[/quote]
من که گفتم هدف کلا ترسوندن دشمن و جنگ روانیه ولی اگه بتونیم یه تانکی واسه اهداف هوایی بسازیم عالی میشه ها چون اسراییل خیلی به اون نیروی هواییش مینازه منظورم یه سامانه ی پدافندی متحرکه نظرت چیه؟

جناب پرشین کینگ:
خوب دکترین دفاعی ما قطعا از من و شما بهتر به این مسئله توجه دارند و بیخودی نیست که یکی از مقامات بلند پایه ی سپاه میگه میتونیم بزنیم در ضمن حزب الله فکر کنم با تک تیرانداز هاش پریسکوپ مرکاوا رو میزد ما هم همون کارو میکنیم معلم دافع من که تو زمان جنگ یه تکاور بود گفت که کسی رو میشناسه که عضو حزب الله هستش و با یه خانوم ایرانی ازدواج کرده بود بعد جنگ33 روزه که اومده بود گفته میشد 10 تا مرکاوا رو زده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] من که گفتم هدف کلا ترسوندن دشمن و جنگ روانیه ولی اگه بتونیم یه تانکی واسه اهداف هوایی بسازیم عالی میشه ها چون اسراییل خیلی به اون نیروی هواییش مینازه منظورم یه سامانه ی پدافندی متحرکه نظرت چیه؟ [/quote]
اونی که شما میگی میشه یک چیزی تو مایه های ADATS ! بله چیز خوبیه اما با توجه به توان هوایی اسراییل شانس چندانی رو نمیشه براش متصور بود!
چون علاوه بر جنگنده ها اسراییل از بمب های دور ایستا و موشک های کروز و پهپادهای رزمی به خوبی بهره منده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] من که گفتم هدف کلا ترسوندن دشمن و جنگ روانیه ولی اگه بتونیم یه تانکی واسه اهداف هوایی بسازیم عالی میشه ها چون اسراییل خیلی به اون نیروی هواییش مینازه منظورم یه سامانه ی پدافندی متحرکه نظرت چیه؟ [/quote]
اونی که شما میگی میشه یک چیزی تو مایه های ADATS ! بله چیز خوبیه اما با توجه به توان هوایی اسراییل شانس چندانی رو نمیشه براش متصور بود!
چون علاوه بر جنگنده ها اسراییل از بمب های دور ایستا و موشک های کروز و پهپادهای رزمی به خوبی بهره منده![/quote]

پس بهتره از اون اس 300 های وطنی مون(به ادای برخی دوستان)و چند تا تور برای محافظت از اونا توی بیروت نصب کنیم icon_cheesygrin

جدا فقط میمونه استفاده از موشک های دوش پرتاپ یا نه چیز دیگه ای هم میشه ساخت که اون اف16 ها رو زد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا برای نیروهای چریکی و شبه نظامی فقط تجهیزاتی مطلوبه که بشه توسط نفر حملشون کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کلا برای نیروهای چریکی و شبه نظامی فقط تجهیزاتی مطلوبه که بشه توسط نفر حملشون کرد.[/quote]

ممنون از توضیحاتتون یکی از چیز های جالبی که من دیدم پرتاپ آر پی جی با کلاشنیکوف بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواپيماي ترابري
هواپيماي ترابري ستون فقرات يك ارتش در هر سطحي است
در حال حاظر هم ايران از همون c_130 هاي قديمي استفاده ميكنه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کلا برای نیروهای چریکی و شبه نظامی فقط تجهیزاتی مطلوبه که بشه توسط نفر حملشون کرد.[/quote]

ممنون از توضیحاتتون یکی از چیز های جالبی که من دیدم پرتاپ آر پی جی با کلاشنیکوف بود[/quote]

ninosجان من خودم عید داشتم میرفتم سیستان(زابل) یه چند تا از مامورین هنگ مرزی زیر کلاش هاشون یه ارپی جی هم داشتند البته میشه آرپی جی انداز/البته این ابتکار جدید سپاه هستش که چند ماه پیشم یه تاپیکی در موردش تو سایت بود الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده فكر ميكنم كه در هر نبردي قبل از هر اقدام بايد دشمن رو شناخت بعد حمله كرد. اول بايد ديد روبروي ما چه كس يا كساني قراره صف بكشن؟ آمريكا؟ ناتو؟ اسراييل؟ و يا حتي اعراب؟ اگه قرار باشه بدون لحاظ كردن هر حريف تنها فكر تجهيزات باشيم در جنگ با زمان و كارايي شكست خواهيم خورد. مگه نميگيم اسراييل 200 كلاهك اتمي داره؟ چرا تو جنگ با حزب الله به دردش نخورد؟ صرف وجود 20 كلاهك اتمي كافيه تا راه نفس هر اترتشي رو ببنده چه برسه به 200 تا.
من از مطالب بالا ميخوام اين نتيجه رو بگيرم كه بايد دونست كه به طور مثال: عمليات اصلي دشمن به صورت زميني با پشتيباني هوايي شكل ميگيره (مثل نبرد آمريكا در عراق) يا صرفا هواييه؟ (مثل بمباران نيروگاه هاي عراق و سوريه توسط اسراييل) دشمن چه نوع رادار يا جنگنده اي داره؟ از كدوم قسمت كشور ميخواد وارد عمل بشه؟ اون دوستاني كه ميگن در فاصله 10 كيلومتري نميشه از دوش پرتابي بهره گرفت و درست هم ميگن آيا به اين نكته هم توجه كردند كه شرايط غرب كشور ما بياباني نيست و شكار هليكوپترهاي آپاچي در اونجا راحت تره؟ در عوض امكان استفاده از تانك در مناطق كوهستاني با مناطق كويري چه قدر فرق داره؟
چرا ميگيد آرپي جي نه؟ شايد نتونه تانك مركاوا رو كاملا منهدم كنه ولي آيا نميتونه خودرو هاي سبك نظامي رو هم از بين ببره؟ شايد سويچ كردن ارتش ايران از حالت كلاسيك به نا متقارن با اين اصل باشه كه بايد با نگرشي تازه تر به سلاح هامون اهداف متناسب تري براشون بيابيم نه اينكه دور بياندازيمشون. كاملا مشخصه كه نظام ايران بر پايه توان كلاسيك خود اقدام به ادعاي دفع هر گونه تهديد نميكنه چون متاسفانه به بسياري دلايل تامين نيستيم ولي فكر نميكنم با همين تجهيزات و نيروها حداقل در باب نيروي زميني هدفي سهل براي هر متجاوزي باشيم
با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر میکنم نیاز نیروی زمینی به بمب افکن بی سرنشین پنهانکار است!
این بمب افکن باید بتونه مثلا 10 تا بمب سنگین مثل m84 یا بمب خوشه ای مثل mk20 رو پرتاب کنه.
موشکهای ضد تانکی که مثل جاولین اول به بالا بروند و سطح مقطع رو هدف قرار بدهند اما برد بیشتری نسبت به جاولین داشته باشند.
نیروی تکاور و تک تیر انداز.
به جای استفاده از کاتیوشا راکتهای دقیق و پر قدرت تر.
موشکهای تاکتیکی با سرعت بالا.
پدافند کوتاه برد به تعداد بالا و در وسط این پدافند ها پدافند برد بلند.
ساخت smoke generator با قابلیت کور کردن دید thermal
این مورد آخری خیلی چیز توپی هست چون واقعا پرنده های دشمن رو کور میکنه.
ساخت گلوله های DU و بکار بردن اونها در ضد تانکها.
jammer های خیلی قوی زمین پایه که ارتباطات هوایی دشمن را مختل کند.
و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیاز نیروی زمینی؟ خب ما زرهی مون زیاد محکم نیست.چیزی که توی جنگ سوریه مشخص شد تانکها در برابر موشک های ضد تانک و نیروهای پیاده بشدت آیسب پذیر هستن.باید بر روی تانکها سیستم دفاع فعال نصب بشه تا بتونن در برابر موشکهای ضدتانک از خودشون دفاع کنن.زره های قفسی و واکنشی رو داریم و زمان جنگ میشه نصب کرد.تیربار کنترل از داخل برای حمله به نفرات پیاده اطراف تانک.البته سیستم نظارتی 360 درجه لازمه برای اینکار. بدون اینها تانکهای ما یک هدف آسون برای دشمن هستن.در مورد نیروی پیاده سلاحی لازمه که هم دقت بالا داشته باشه و هم قابلیت شخصی سازی داشته باشه و بشه برای ماموریتهای مختلف اونو تجهیز کرد.اسلحه ام 16 آ4 یا فاتح گزینه مناسبی برای تجهیز نیروها هستن.ام16 الان تولید انبوه میشه فکر کنم.تجهیزات دید در شب و جلیقه  ضد گلوله هم لازمه.راستش ترجیح میدم موقع جنگ یه ماسک فلزی ضد گلوله هم داشته باشم.سامانه های پدافندی به اندازه کافی داریم. چیزی که در نبردهای نزدیک خیلی مهمه بقاپذیریه نیروهای پیاده هستش.این نیروهای پیاده هستن که بلاخره باید یک منطقرو تصرف کنن.وقتی سربازی در میدان جنگ براحتی کشته یا زخمی میشه گروه عمل کننده بسرعت قدرت عملیاتی خودشو از دست میده.باید راهی برای مقاوم سازی نیروها پیدا کرد.این نیازیه که مدتهاست بخاطر وفور نیروی انسانی و هزینه بالای تجهیز نیروهای پیاده نادیده گرفته شده.امروز دیگه مثل زمان پادشاهان هخامنشی نیست که تعداد کشته ها مهم نباشه.بخاطر وجود رسانه و اطلاع رسانی عمومی امروزه بار روانیه کشته شدن چند نیروی نظامی با نابودی یک سپاه در زمان قدیم برابره و اثر منفیه بزرگی روی افکارعمومی میزاره.مثل ترورهایی که چند روز پیش اشرار در شرق کشور انجام دادن و واکنشهای کاربران سایت رو همه دیدیم.ممکنه که تهیه لباس مدرن و مقاوم برای یک نیرو هزینه بالایی داشته باشه ولی با وضعیت فعلی با کشته شده هر نفر علاوه بر اینکه کشور باید هزینه مادی بالایی پرداخت کنه هزینه روانی و تبلیغاتی سنگین تری رو هم متحمل میشه.من میخوام یکم زیاده خواهی کنم! با استعداد امروزی نیروی زمینی یکی از نیازها الگو برداری از جلیقه های ضد گلوله و تهیه لباسی مقاوم در برابر گلوله های کالیبر پایین برای نیروهاست تا در نبردهای نزدیک شهری بقای اونهارو تضمین بکنه.یکی از دلایلی که منطقه ای کوچک مثل جوبر در دمشق مدتهاست پاکسازی نشده آسیب پذیریه بالای نیروهای پیاده در اون منطقه فشرده هستش.رسیدن به این هدف با مشارکت و تلاش صنایع و دانشگاه ها قابل دستیابیه حتی اگه سالها طول بکشه.سرباز آینده ایرانی باید چیزی فراتر از یک پارچه ساده تنش باشه.وقتی که ارتش آمریکا بدنبال رباتیک کردن تجهیزات ارتش و حتی لباسهای رباتیک سربازهاست کمترین کاری که میتونیم برای مقابله بکنیم نه ساخت جلیقه ضد گلوله که ساخت لباس ضد گلولس.شاید این ایده خیلی بلند پروازانه باشه ولی یادمون نره که ما چند سال پیش خواب اینو هم نمی دیدیم که  ناوچه جماران یا تانک ذوالفقار یا جنگنده قاهر و صاعقه بسازیم!

ویرایش شده در توسط airborn
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیز خیلی ساده دوربین هدف گیر برای مسلسل ها
من نميدونم تا کی باید از مگسک استفاده کرد
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست