karkas

بالگرد هجومی یوروکوپتر تایگر ( Eurocopter Tiger)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

بالگرد تهاجمی تایگر یک نمونه بالگرد تهاجمی ساخت اروپا به همکاری کشور های آلمان ، استرالیا ، فرانسه و اسپانیا است . در آلمان به این بالگرد تهاجمی لقب Tiger و در فرانسه و اسپانیا به این بالگرد Tigre می گویند . این بالگرد تهاجمی به نمونه های مختلفی تقسیم می شود که آن نمونه ها از این قبیل می باشند :
Tiger HAP
UH Tiger
[ Tiger ARH
[edit] Tiger HAD
التبه این بالگرد فقط مختص کشور های اروپایی نیست زیرا کشور عربستان هم از این نمونه بالگرد در اختیار دارد که این بالگرد ها در سال های اخیر به تعداد 12 فروند خریداری شده است . بنده این بالگرد تهاجمی از 80 درصد از بافت های فلزی کرین ، 11 درصد اون از آلمینیوم و حدود 6 درصد اون از تیتانیوم تشکیل شده است . سیستم های ارتباطی و یا همان رادیویی این بالگرد از HF, MF, VHF, UHF تشکیل شده است .
قیمت این بالگرد در نمونه های بالا و مختلف به صورتی بالا هستند . بالگرد های Tiger HAP 35 میلیون دلار ، بالگرد Tiger ARH 36 میلیون دلار ، بالگرد Tiger HAD 48 میلیون دلار و بالگرد Tiger UHT 43 میلیون دلار است .

تصویر

کشور های استفاده کننده از این بالگرد تهاجمی

1- آلمان
2-استرالیا
3- فرانسه
4- عربستان
5 اسپانیا
مشخصات
سرنشینان : 2 نفر
طول 14.3 متر
قطر قست گرداننده ی ماشین : 13.00 m
ارتفاع : 3.83
سرعت : 280 کیلومتر در ساعت
برد : 800 کیلومتر بدون سوختگیری
سلاح ها و راکت ها :
1× 30 mm (1.18 in) GIAT 30
× 12.7 mm (0.50 in)
راکت ها :
19× 70 mm (2.76 in) SNEB (HAD),
19× 70 mm Hydra (UHT, ARH),
22× 68 mm (2.68 in) SNEB (HAP),
7× 70 mm SNEB or unguided rockets (HAD
موشک ها :
8× PARS 3 LR
× Rafael Spike موشک های ضد تانک و نفربر که التبه بیشتر در نیروی هوایی فرانسه استفاده می شه
4× AIM-92 Stinger از نمونه موشک های هوا به هوا
4× Mistral از نمونه موشک های هوا به هوا
تعداد
کشور استرالیا 22 فروند از این نوع بالگرد رو در اختیار داره
کشور فرانسه 80 فروند از این بالگرد تهاجمی رو در اختیار داره
کشور آلمان هم 80 فروند از این نوع بالگرد رو در اختیار داره
کشور اسپانیا 24 HAD رو در اختیار دارد
کشور عربستان 12 فروند رو در اختیار داره
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالگرد های Tiger HAP 35 میلیون دلار ، بالگرد Tiger ARH 36 میلیون دلار ، بالگرد Tiger HAD 48 میلیون دلار و بالگرد Tiger UHT 43 میلیون دلار است

ارزون بده مشتري شيم :|

http://www.aerospaceweb.org/aircraft/helicopter-m/tiger/tiger_hap_schem.gif
http://danger-zone.fotografeert.nl/homepage/show/1115893.jpg
http://homepage.eircom.net/~steven/images/tiger6.jpg

از قدیم گفتن نرود میخ آهنین بر سنگ!
عزیز قرار دادن عکس از سایتی دیگر مجاز نیست بخصوص زمانیکه اکانت گالری داشته باشید.
SAEID

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم رو چشم . به مناسبت عید نوروز 20 درصد تخفیف داره برای شما دوست عزیز تخفیف ویژه هست . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته به نظر من اين هليكپتر بايد جلوي ميل 28 بره جلو بوغ بزنه!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طراحي اين هليكوپتر ها يه جورهايي آدمو ياد سربازي هيتلر مي ندازه :|

از بعد طراحي در برابر كبري هيچي نداره.

البته به نظر من اين هليكپتر بايد جلوي ميل 28 بره جلو بوغ بزنه!!

البته با عملياتي شدن كمانچي ميل 28 وبقيه هم بايد يرن بوق بزنن. :lol: :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته با عملياتي شدن كمانچي ميل 28 وبقيه هم بايد يرن بوق بزنن

ظاهرا اطلاعات شما در مورد كمانچي خيلي كمه
تنها مزيت اين هليكژتر پنهانكاريشه و صداي كمش و از لحاظ رزمي حتي به اپاچي هم نميرسه چه برسه ميل 28 !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته با عملياتي شدن كمانچي ميل 28 وبقيه هم بايد يرن بوق بزنن

ظاهرا اطلاعات شما در مورد كمانچي خيلي كمه
تنها مزيت اين هليكژتر پنهانكاريشه و صداي كمش و از لحاظ رزمي حتي به اپاچي هم نميرسه چه برسه ميل 28 !!

البته من اطلاعات زیادی از کمانچی ندارم . :| اما اعتقاد دارم این بالگرد علی رغم توانایی های بالا خیلی موفق نبوده و به ضعف های اون هم واقف هستم.اما طرح کمانچی طرح فراموش شده و رها شده ای نیست.مطمئناً در آینده از این بالگرد حرفهای زیادی می شنویم.
:| :lol:

هليكوپتر ((RAH-66 كمانچي)) طرح مشترك كمپاني بوئينگ و سيكورسكي به عنوان اولين هليكوپتري كه علاوه برعمليات تهاجمي توانايي انجام ماموريت هاي شناسايي را نيز دارد و همچنين اولين هليكوپتر پنهانكار ؛نسل پيشرفته از پرنده هاي ارتش امريكاست.
((كمانچي)) براي خدمت در گردان هاي هليكوپتري تهاجمات سبك طراحي شده و بيشتر بعنوان مكمل براي اپاچي در ميادين نبرد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پيشرانه هاي كمانچي دو دستگاه موتور پيشرفته ي توربو شفت T800-801 با قدرت 1440 شفت اسب بخار ساخت LHTEC بوده كه با توجه به بدنه ي با مقاومت كم در برابر هوا بسيار سريعتر از اپاچي كه از نظر اندازه نيز از كمانچي بزرگتر است پرواز ميكند.سرعت كروز اين هليكوپتر حدود 310 كيلومتر بر ساعت ميباشد.

مهمترين نقش كمانچي جستجوي نيروهاي دشمن و مشخص كردن انها براي هليكوپتر اپاچي در تمام شرايط جوي و شب است.براي نيل به اين هدف كمانچي به انواع سنسور مادون قرمز شده است كه ميتوان به سيستم ديد روبه روي مادون قرمز FLIR و سيستم اطلاعات پروازي head up يكپارچه شده با كلاه خلبان اشاره كرد كه در پرواز هاي نزديك به سطح زمين قابليت فوق العاده اي را به خلبان ميبخشد البته اين هليكوپتر در عمليات هاي تهاجمي سبك نيز ميتواند نيروهاي پياده را همراهي كند.بطور كلي دو ماموريت ديده باني و تهاجمي هوا به هوا و هوا به زمين براي اين پرنده در نظر گرفته شده است.
تجهيزات عملياتي كمانچي شامل سيستم ديد در شب براي خلبان:نمايشگر نصب شده روي كلاه خلبان:سيستم الكترواوپتيكي شناسايي هدف و سيستم هاي اويونيك:ناوبري:شناسايي و مخابرات كاملا يك پارچه شده است.

سيستم هاي هدف يابي شامل FLIR :فاصله ياب و نشانه گذاري ليزري و سيستم رادار موج ميليمتري longbow از همان نوع نصب شده روي اپاچي به همراه سيستم تلويزيوني پيشرفته است.از جمله سيستم هاي بي نظير ان ميتوان به خط انتقال داده ها اشاره كرد كه با اتصال كمانچي به هليكوپتر هاي ديگر و مركز فرماندهي ؛اين پرنده را با شبكه ي ماشين هاي جنگي موجود در ميدان هاي ابرد ديجيتالي يكپارچه ميكند.
مقطع راداري كمانچي كمتر از مقطع راداري موشك هلفاير است !!!! .براي كاهش مقطع راداري تمام تسليحات كمانچي در محفظه هاي داخلي حمل ميشوند حتي توپ 20 ميليمتري هليكوپتر در مواقعي كه مورد استفاده قرار نميگيرد چرخيده و پشت برجك جاي ميگيرد.تمام بخش كناري كه از مواد مركب است صاف و بدون انحنا بوده و در ساختمان برجك و پوشش موتور نيز از همين رويه پيروي شده است.

مقطع راداري كمانچي از روبه رو 360 بار كمتر از اپاچي بوده يعني اين هليكوپتر 5 برابر بيشتر از اپاچي ميتواند به دشمن نزديك شود.
علاوه بر پنهانكاري راداري كمانچي توانايي پنهانكاري صوتي را نيز داراست.روتور اين هليكوپتر نصف روتور ديگر پرنده هاي هم كلاس صدا دارد.روتور اصلي 5 تيغه؛فن و روتور دم كمترين تداخل اغتشاش هوا را دارند.
به طور كمانچي ميتواند 40٪ بيشتر از اپاچي به هدف نزديك گردد بدون اينكه مورد شناسايي صوتي واقع گردد.
جهت جلوگيري از شناسايي توسط سيستم هاي گرماياب و يا موشك هاي هدايت شونده ي گرمايي شركت سيكورسكي طرح بينظير را براي بدنه ي كمانچي تدارك ديده است. در اين طرح هواي سرد ورودي موتور با هواي گرم اگزوز تركيب شده و دماي ان را پايين مي اورد؛سپس گاز اگزوز سرد شده از طريق دريچه هاي روي تيرك دم خارج ميشود.تعمير و نگهداري اين جنگنده ي هوايي حتي در خطوط مقدم ميدان هاي نبرد و قابليت حمل اسان و سريع با هر هواپيماي ترابري نيروي هوايي از ديگر مشخصه هاي اين هليكوپتر است.
توپ 20 ميليمتري؛راكت هاي 70 ميليمتري هايدرا ؛ موشك ضد تانك هلفاير(اتش جهنم) و موشك هوا به هواي استينگر از تسليحات قابل حمل توسط كمانچي است.
برد اين هليكوپتر با مخازن سوخت داخلي 262 ناتيكال مايل و با مخازن سوخت خارجي كه در صورت لزوم روي بالچه هاي جدا شونده نصب ميشوند به 1260 ناتيكال مايل افزايش ميابد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از قدیم گفتن نرود میخ آهنین بر سنگ!
عزیز قرار دادن عکس از سایتی دیگر مجاز نیست بخصوص زمانیکه اکانت گالری داشته باشید.
SAEID

برادر جان

مسلا ( اين س سه نقطه لعنتي رو پيدا نميكنم ) من دارم يه متن مي نويسم يهو ميخام يه عكس هم بندازم توش خوب تندي ميرم رو GOOGLE يه عكس پيدا ميكنم ميندازم رو متنم !

حالا شما ميفرماييد از همين سايت عكس بيارم ! خوب چطوري ؟؟؟!!!

لطفا بنده رو ارشاد بفرماييد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده درباره كمانچي اطلاع دارم و ميدونم طرحش رها نشده اما به گفته خود ارتش امريكا با عملياتي شدن كمانچي به خاطر ضعف در عملياتهاي رزمي همچنان از اپاچي به عنوان هليكپتر اصلي استفاده خواهند كرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده درباره كمانچي اطلاع دارم و ميدونم طرحش رها نشده اما به گفته خود ارتش امريكا با عملياتي شدن كمانچي به خاطر ضعف در عملياتهاي رزمي همچنان از اپاچي به عنوان هليكپتر اصلي استفاده خواهند كرد .

آفرین.تو اطلاعات خوبی در بعضی از زمینه های نظامی داری.البته دست بالای دست زیاده.من هم از اطلاعات شما در خیلی از فروم ها استفاده کردم و از شما ممنونم.
بالاخره همه ما توی این سایت می خوایم اطلاعاتی رو که داریم روی هم بریزیم و یه چیزی یاد بگیریم.من هم در زمینه هایی اطلاعات ناچیزی دارم که سر فرصت ارائه می کنم.امیدوارم به درد بقیه دوستان بخوره.

اما در مورد بالگرد کمانچی-آمریکائیها روی این طرح سرمایه گذاریهای زیادی کردن.این بالگرد هنوز در مرحله طراحی و آزمایشه و در حال حاضر اظهار نظر قطعی راجع به این بالگرد نمی شه کرد.

با این حال اگه موافق هستی یه تاپیک ایجاد کن تا راجع به این بالگرد با کمک دوستان دیگه بحث وتبادل نظر کنیم. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در کل هلیکوبتری که میشه با یک استینگر اونو ساقط کرد جای حرف زیاد داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر نمي كنم در برابر آپاچي و كبري حرفي براي گفتن داشته باشه، خصوصا اين كبراها كه معجزات كمپاني بل هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فكر نمي كنم در برابر آپاچي و كبري حرفي براي گفتن داشته باشه، خصوصا اين كبراها كه معجزات كمپاني بل هستند.

شاید و لی در کل اونا اینقدر که تبلیغش میکنن نیستن :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته با عملياتي شدن كمانچي ميل 28 وبقيه هم بايد يرن بوق بزنن.

تا جايي كه بنده اطلاع دارم كمانچي پروژش لغو شد

در ضمن كمانچي توان پنهانكاري 100% رو نداره فقط مقطع راداريش نسبت به ساير بالگردها يكم كمتره اما در رادار قابل تشخيصه .

حالا شما ميفرماييد از همين سايت عكس بيارم ! خوب چطوري ؟؟؟!!!
لطفا بنده رو ارشاد بفرماييد

Sotfan-Sooti عزيز منظور سعيد اينه كه بايد اول تصوير رو در گالري آپلود كنيد سپس در پستهاتون قرار بديد و قرار دادن عكسي كه در گالري سايت اپلود نشده باشه خلاف مقرراته .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این حال اگه موافق هستی یه تاپیک ایجاد کن تا راجع به این بالگرد با کمک دوستان دیگه بحث وتبادل نظر کنیم

احتياج به تاپيك نيست چون تو بخش هليكپترهاي سايت اين تاپيك قبلا ايجاد شده
منم ادعايي در مورد اطلاعاتم ندارم ولي لغو و تعليق اين پروژه مال چند مدت پيشه
در ضمن اين اطلاعات از ميل 28 رو ميگذارم تا ببينيد از هر هليكپتر جنگي ديگه اي برتره :|
Dimesions (mm): 17,0props/21,0 x ?
Maximum speed (km/h): 300
Alt.: 5800
Weight (kg): 10400
Engine: 2 GTD, TV3-117VMA , 2 x 1'619 kwt
APU for self -contained operation
Range (km): 460
Armament: 16/AT Shturm (r: 8 km) or Ataka (target hit= 0.96, 3-6 km)
AA fire-and-forget missiles
80 NURS (80 mm unguided missiles) or 20 (120 mm)
grenade launchers
(altern.:23 mm guns (12,7+ 7,62 MG))
bombs
30mm DP 2A42 (m.vel. 1000 m/sec)
Fire Control System: 2 optical channels: w/n fields of view optic. television channel (move synchroniz ated with gun fire control sys 110 degr. azimuth, +13 -40 elev)
built-in laser range finder
airborn digital computer
helmet mounted target destingator
Crew: 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.