sepehr

هواگرد پیش اخطار هوابرد عدنان/ سیمرغ

Recommended Posts

اين حوادث هميشه هست و خواهد بود........و هيچ گاه نميشه جلوي حادثه را گرفت....

ولي نمايش اين فيلم در چنين ايامي جالبه!!

و جالبتر اين هست كه در همين دو سالي كه اين پرنده سقوط كرده شاهد اتفاقات مشابهي مانند سقوط آواكس امريكا در خليج فارس برخورد دو جنگنده امريكا با هم و......بوديم

ولي فيلمي ديده نشد!!..........................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گویا فیلم از صفحه فیس بوک یک فرد که خود را خلبان ایرانی معرفی میکرده برداشت شده، هرچند به قول دوستمون زمان لینک کردنش شاید برای تضعیف روحیه ارتشیان میهن عزیزمون باشه ولی به هر حال حادثه همیشه وجود داشته. اونطور که خوندم این پرنده کاملا فعال شده بوده و حتی چند مدت پیش از رژه در مرزهای غربی به ماموریت هم پرداخته ولی با وجود اینکه خسران بزرگی بوده ولی به هر حال ایالات متحده در ایده آلترین شرایط هواپیمای یک میلیارد دلاریش را از دست میده و بسیاری از کشورهای دیگه هم همچنین و البته بحثی در فرومی بود مبنی بر تعیین جسم برخورد کننده که گویا نکته مبهم بوده و اینکه هواپیمای دیگری نبوده و بزرگیش به حدی بوده که در اسکوپ رادار هم حتی دیده شده و به هر حال عامل اصلی سقوط بوده گویا پس از برخورد به رادار آواکس کنده شدنش و خوردنش به دم و قطع اون و در نتیجه سقوط ...

البته فقط این وسط نمی دونم اون افراد مثلا ایرانی که این موضوع باعث خوشحالیشون میشه و به تمسخر و ... میپردازن واقعا چه طور موجوداتی هستند که حتی اگر هفت شهید این پرواز را هم در نظر نگیریم چطور از تضعیف ارتشی که تمامیت ارضی کشورشون را به عهده داره خشنود میشن و واقعا تهوع آورن..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولي نمايش اين فيلم در چنين ايامي جالبه!!

و جالبتر اين هست كه در همين دو سالي كه اين پرنده سقوط كرده شاهد اتفاقات مشابهي مانند سقوط آواكس امريكا در خليج فارس برخورد دو جنگنده امريكا با هم و......بوديم

ولي فيلمي ديده نشد!!..........................[/quote]

خيلي از سوانح مربوط به آمريکا هست که فيلمش موجوده , حتي يک سانحه مشابه که در هنگام سوخت گيري روي ميده ... اين هم سانحه اي بوده که متاسفانه براي ما روي داده , براي همه و هر زماني هم امکان پيش اومدنش هست .

[quote]البته فقط این وسط نمی دونم اون افراد مثلا ایرانی که این موضوع باعث خوشحالیشون میشه و به تمسخر و ... میپردازن واقعا چه طور موجوداتی هستند که حتی اگر هفت شهید این پرواز را هم در نظر نگیریم چطور از تضعیف ارتشی که تمامیت ارضی کشورشون را به عهده داره خشنود میشن و واقعا تهوع آورن..
[/quote]

من متوجه نشدم منظورتون تو اين تاپيک بود يا سايت هاي لجني ?
سايت هاي لجني هم ول کنيد ,اينها اگه به ناموسشون هم تجاوز بشه خوشحال ميشن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي دردناكه. ما رو با امريكا مقايسه نكنيد. امريكا چندتا اواكس داره. ايران چندتا داشت كه از دست داد. اصلا نبايد عملياتي بشه. بايد مهندسي معكوس بشه. قطعه قطعه بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه منظورم سایت خودمون که نیست قطعا، اتفاقا یکی از معدود سایتهایی هست اینجا که اینطور افراد که در وهله اول شعور خودشون را زیر سوال میبرن توش نیستند یا حداقل گاهی اوقات گذرشون فقط میفته، اتفاقا نقد تند و ایراد گرفتن و حتی عصبانی شدن هیچ ایرادی برش وارد نیست. مفهوم تمسخر و دشمن پرستی برای من عجیب هست..به هر حال یقینا تمامی سعی نیروهای مسلح این کشور امادگی بیشتر برای مقابله بهتر در برابر دشمنان این سرزمین اون هم با این وضع ناجوانمردانه تحریم علیه این کشور هست..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان متاسفانه هم فيلم واقعيه و هم از دست رفتن سيمرغ.

يادمه 31 شهريور بود و با لطف يكي از دوستان كه عضو سايت هست،رفتيم براي عكسبرداري

از رژه.رژه‌ي هوايي شروع شده بود و همه منتظر ورود سيمرغ بودن ولي با بيسيم به دوستاني

كه از نيروي هوايي اومده بودن خبر دادن كه سيمرغ اطراف تهران سقوط كرده.

راستش اول من هم باورم نميشد كه به اين سرعت تنها آواكس عملياتيمون رو از دست داديم

تا اينكه با يكي از دوستان استاد خلبان كه مسوليت حفاظت يك پايگاه رو مدتي بر عهده داشت

صحبتي پيش اومد و ايشون گفت بله متاسفانه خود سيمرغ بوده و حتي ازش فيلم هم داريم.

يكبار هم فيلم رو نشونم داد.كمي طولاني تر از اين بود ولي قسمتي كه مربوط به سقوط هست

همين قسمتيه كه ديديد.در مورد علت سقوط ،حرفي از برخورد نزد و فقط گفت بخاطر خستگي

سازه و سرعت بيشتر از حد توان بدنه،رادار جدا شده و با برخورد به دم هواپيما باعث سقوط شده

البته بنده در تمام اين مدت رازداري كردم و الان با ديدن اين فيلم روي اينترنت خيلي شوكه شدم.

دوستاني كه بنده رو ميشناسن ميدونن حرف بي پايه نزدم.اون برادري هم كه اون روز ما رو

براي رژه برد خودش هم شاهد ماجرا و بيسيم زدنها بود.اگر راضي باشه ميتونم بهتون بگم بهش

پيام بزنيد و از خودش بپرسيد.تصاوير بنده رو كه خاطرتون هست.

[quote]فقط این وسط نمی دونم اون افراد مثلا ایرانی که این موضوع باعث خوشحالیشون میشه و به تمسخر و ... میپردازن واقعا چه طور موجوداتی هستند که حتی اگر هفت شهید این پرواز را هم در نظر نگیریم چطور از تضعیف ارتشی که تمامیت ارضی کشورشون را به عهده داره خشنود میشن و واقعا تهوع آورن.. [/quote]

با عرض پوزش از دوستان ميليتاري،بايد بگم اين اوباش خواهر برادر آمريكايي هوس كردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رایش مارشال عزیز
اینکه سقوط کرده درسته و فکر کنم همون موقع هم خبرش منتشر شد.
اگر درست یادمه باشه نزدیکی های ورامین بوده سقوط.

اما از لحاظ ظاهری فیلم، خیلی سریع هواپیما به زمین میرسه.( شک من به خاطر این بود)
و اینکه واقعا چرا باید چنین فیلمی پخش بشه؟

به هر حال تاسف برانگیز بود.

ممنون از پست شما.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تازه این خبر را موجه شدم. ببینم این یکی از اون آواکسهای پناهنده عراق نبود؟
بازم آواکس داریم یا نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من تازه این خبر را موجه شدم. ببینم این یکی از اون آواکسهای پناهنده عراق نبود؟
بازم آواکس داریم یا نه.[/quote]

دو تا از این نوع هواپیما به ایران پناهنده شدن و من به به تازگی چند تا عکس دیدم که دومیه رو با رادار تو جریان تمرینات نیروی هوایی نشون میداد.
بعد هم طبق گفته ی مسئولین قراره ایران 140 آواکس هم داشته باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعد هم طبق گفته ی مسئولین قراره ایران 140 آواکس هم داشته باشیم.

[/quote]
سلام
مگه طرح لغو نشد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خيلي دردناكه. ما رو با امريكا مقايسه نكنيد. امريكا چندتا اواكس داره. ايران چندتا داشت كه از دست داد. اصلا نبايد عملياتي بشه. بايد مهندسي معكوس بشه. قطعه قطعه بشه[/quote]

دوست من اصلا شما میدونید مهندسی معکوس چه سخته؟؟مهندسی معکوس یه قطعه ساده کلی زمان میبره چه برسه به هواپیما!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من تازه این خبر را موجه شدم. ببینم این یکی از اون آواکسهای پناهنده عراق نبود؟
بازم آواکس داریم یا نه.[/quote]

دو تا از این نوع هواپیما به ایران پناهنده شدن و من به به تازگی چند تا عکس دیدم که دومیه رو با رادار تو جریان تمرینات نیروی هوایی نشون میداد.
بعد هم طبق گفته ی مسئولین قراره ایران 140 آواکس هم داشته باشیم.[/quote]

ای داد. ببین آواکسی را که دو دستی تحویلمان شد نابود کردیم رفت پی کارش. اون هم با 7 تا شهید. پوووووووووووووووووووف icon_cheesygrin
راستی جریان هواپیمای شنود صدف چی هست؟ اونم رادار دوار داره یا فقط آنتن ساده داره؟
کسی از صدف اطلاعاتی داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين حوادث اونم وست رژه خيلي دردناكه !
از دست دادن اين هواپيما دردناك تر !
هنوز يادم نرفته اولين باري كه اين هواپيمارو تو رژه ديدم چه حسي داشتم ! و چقدر ناباورانه با خودم ميگفتم اين يه آواكسه !

باز اميد وارم علت سقوط همون خستگيه سازه باشه ! چون اون قضيه برخورد ،‌نمك رو زخم پاشيدنه و آبرو ريزي !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.