sepehr

هواگرد پیش اخطار هوابرد عدنان/ سیمرغ

Recommended Posts

ایران تعداد بیشتری از این مدل هواپیمایعنی آواکس نیاز داره

اره امين جون اگر ايران بخات كل كشور رو تحت پوشش داشته باشه نياز به 15 تا 20 اواكس كلاس c ياd داره كه اواكس سيمرغ زماني كه از عراق به ايران پناهنده شد در كلاس b جا مي گرفت اما با بهسازي هاي انجام گرفته و حدسهاي زده شده در باره با تجهيزات مورد استفاده در كلاس دي قرار مي گيرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز اين آواكسي بود كه چند سال پيش در جريان جنگ خليج فارس از عراق با چندفروند ميراژ ودوسه تا ديگه هواپيما به ايران اومدن وهمين جا هم موندگار شدن :mrgreen: الان هم خداروشكر به همت عزيزانمون در نهاجا ووزارت دفاع عملياتي هست وداره انجام خدمت ميكنه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله ولي اين موضوع يه ده بيست باري گفته شده بود(شوخي كردما به دل نگيري) armin_vatovato راست ميگه اخه همونجور كه گفتم اين طرح خيلي كار داره تا توربوپراپ بشه كه اصلي ترين موضوع چشم قرمزه كه قراره روش نصب بشه و هنوز ايران نه موفق به ساختش شده نه تونسته از اسرايل وارد كنه اخه فقط اسرايل ميسازه و شركت ماكرو امريكا كه اونم ماله اسرايله منظورتون از اين حرف چيه؟ ايران 140 كه از اول توربوپراپ بوده و مشكلي براي توربوپراپ بودنش نيست. اين چشم قرمز چيه؟ ميشه يه كم توضيح بديد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اواكس ايران كه در روز رژه ارتش به نمايش در امد از نوع ايليوشين II-76 است. منبع این خبرم مجله صنایع هوایی است که عکس اون را هم به مناسبت همین روز گذاشته. اما من وقتی که روزنامه خراسان را که در باره رژه روز ارتش گزارشی نوشته بود در ان درباره این اواکس مطا لبی از زبان فرمانده نیروی هوایی اورده بود مبنی بر اینکه این اواکس ساخت داخل است. (تمامی این اواکس)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من هم اول فكر مي كردم كه ميلاد جي عزيز ايران-140 ديده ولي من هم امروز ديدمش! يك هوپايما جت بود اندازه اش رو دقت نكردم... سرعتش خيلي زياد بود طوري كه من از تعجب با اين كه اون صدا رو نداشت فكر كردم يك جنگنده است!!!!! اما سرعتش خيلي زياد بود و بشقاب هم داشت يك دست هم سفيد بود... بعد از اون هم يك سري هواپيماهاي غير نظامي بودن كه رنگ آميزي خاصي هم داشتن مثلا يكيشون نوارهاي قرمز در محيط هواپيما داشت و رو سكان عمودي اش هم آرم هيچ شركت هواپيمايي نبود..! دوستان فكر مي كنم در سال شكوفايي يك آواكس ساختيم :mrgreen: :lol: :crying:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض معزرت برش مي زنم.من امروز تو تاكسي نشسته بودم كه صداي هواپيما اومد و چون كه من رزمايش فداپيان رو دنبال مي كنم بهش توجه كردم ديدم يه آواكس خوشگل تر تميز ماماني با سرعت خيلي كم وارتفاع كمتر از اون از بالا سرمون گذش جايي كه من ديدم فلكه بازار تو وليعصر بود ولي چون ميگم از بالا سر ديدم ونماي نيمرخ خوبي نداشتم اون قسمت ماهواره اي بالا ش رو نديدم.حالا نمي دونم كه در واقع چه خبره....درضمن تصويري كه من ديدم همون تصوير اوليس.كه نشون دادين.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواپيماي تصوير دوم ايران-140 نيست؟
اگه تجهيزات عكس برداري رو روي ايران-140 نصب كنند خودش جالبه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطمپن هستين كه عملياتي هستش؟؟ و فقط پرواز نمي كنه ؟!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من چندين بار پرواز اين هواپيما رو در مهرآباد ديدم
بشقابش هم با سرعت استادنارد در حال كار بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فيلم سقوط آواکس ايراني واقعي يا ..... ?
اخيرا يک کليپ در وب پخش شده در عنوان سقوط آواکس ايلوشين ايران در مانور يک سال و نيم پيش که متاسفانه به شهادت هفت تن از خدمه انجاميد .
بر اثر برخورد يک فروند f-5 آنتن رادار آواکس کنده ميشه و به دمش ميخوره , و هواپيما سقوط ميکنه و هفت نفر از هموطنان به شهادت ميرسند .
فيلم چيز زيادي رو نشون نميده .فيلم از يک هواپيماي سوخت رسان که در حال سوخت سراني به يک فانتوم هست گرفته شده . در پشت سر شما چرخ زدن ايلوشين بعلت کنده شدن دم و برخوردش به زمين رو ميبينيد , منتها توي مکالمات کساني که دارند صحبت ميکنند عقيده دارند که سوخت رسان 707 سقوط کرده
.......
نظر شما چيست ?

[url=http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://azkojatakoja.persiangig.com/video/Ilyushin%20IL.zip]از اينجا دانلود کنيد[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته. عدنان 1 سقوط کرده. ولی تو عکسای آمادگی نیروی هوایی برای رژه اون طرف تصویر یه آواکس بود. فکر کنم عدنان 2 رو راه انداختن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.